Background-image
Partners
USA+Swimming
Bakers
USA+Swimming
Florida+Swimming
JaxParks
Club+Regognition
FLAGS RECAP

What a exciting weekend so many great swims from all the Amberjax!   We would like to recognize Julian Smith for winning high point for the 9-10 boys for the 3rd FLAGs in a row Braeden Knight finished 3rd in the 9-10 boys also,  and a big  shout out to Cole Crane for finishing second in the 11-12 Boys and earning a spot on the Florida Zone All star Team.  Foe more details please check out our blog on the AmberJax Facebook page.

 

FLAGS Recap

New Team Records

9-10 50 Free Khaleah Kitchen 32.42

9-10 100 Free Julian Smith 1:05.99

9-10 50 Breast Julian Smith 39.97

9-10 100 Breast Julian Smith 1:30.62

9-10 50 Fly Julian Smith 32.17

9-10 100 Fly Julian Smith 1:11.91

13-14 200 Breast Vinicius  Papaleo 2:48.70

9-10 200 Free Relay Girls 2:28.63

K.Kitchen, C.Guiler, K. Dingfield, I. Ribeiro

13-14 800 Free Relay Girls

J. Ribeiro, C. Goodwin, A. Durlacher, A. Gunter

9-10 200 Medley Relay Boys

B. Knight, J. Smith., N. Meyer, J. Trieu

11-12 400 Medley Relay Boys

J. Rubiano, K. Smithers, J. Crawford, C. Anderson

13-14 800 Free Relay Boys

V. Papaleo, L. Little, E. Sonderman, S. Smith

New Senior Champ Cuts

Alexis Durlacher 100 Fly 1:09.85

Hannah Sykes 50 Free 29.47

New FLAG Cuts

Kameryn Mallinson 50 back 36.48

Kameryn Mallinson 50 Free 31.49

Julia Ribeiro 100 Free 1:04.75

Speakman Smith 100 Breast 1:20.73

New Individual Time Standards

Jace Crawford 100 Fly 1:12.38 AAA

Khaleah Kitchen 100 Free 1:16.92 AA

Braeden Knight 200 IM 2:51.34 AAA
 Braeden Knight 100 Fly 1:15.09 AAAA

Kameryn Mallinson 100 Back 1:19.10 AA

Kameryn Mallinson 50 Back 36.48 AA

Julia Ribeiro 200 Free 2:19.51 AA

Julian Rubiano 100 Fly 1:12.04 AAA

Kyle Smithers 100 Breast 1:26.56 AA

Julian Smith 50 Breast 39.97 AAA

Speakman Smith 1:20.73 A

Evan Sonderman 100 back 1:15.06 BB

Hannah Sykes 100 Free 1:06.27 AAA

Hannah Sykes 50 Back 36.74 AA

Hannah Sykes 50 Fly 32.65 AAA

Hannah Sykes 50 Breast 39.97 AA