Background-image
Sponsors
Partners
University+of+Lethbridge+Pronghorns
Swim+Alberta
Swimming+Canada
Silver+Ridge+Construction
Mint+Smartwash
Davis+-+GMC
FWBA+Architects
Hall+Dental
Sandman+Hotel+Group
LASC Qualifiers

LASC Qualifiers

Southern Alberta LC Provincials Team (38)

Daniel Alexander            Jozsef Babits                   Laszlo Babits                   Oscar Babits                 

Maragloo Batbayar            Rachel Bekker                 Sophia Bekker               Ava Blaszczak               

Maddie Blaszczak          Cassidy Coolen              Katrina Davis                  Jayden de Kock

Spencer de Kock           Josiah Edwards                 Isaac Fletcher               Meredith Franks             

Amelie Gouttin                Amaya Graham                 Owen Graham                Bronwyn Hamer         

Mac Hamer                     Apollo Hess                      Elizabeth Hill               Kate Hill                          

Sarah Hill                        Max Kroker                     Taryn Lachman            Dawn-Marie L'Heureux      

Mackenzie Leroux             Calyn Lothian                 Finley Lothian                Lola O'Brien                  

Rika Oshima                     Nathan Pescetti              Cody Schultz              Emily Spady                  

Mercy Trinh                  Makena Wood                   

                  

                        
 

Alberta Championships Team (24)

Chris Alexander 5+         Thomas Alexander 2          Raine Arden  5+                Jozsef Babits 1

Laszlo Babits 2             Maragloo Batbayar 4         Rachel Bekker 2                Madeline Bennett 3     

Cassidy Coolen 2            Katrina Davis 1             Isaac Fletcher 5+              Joshua Freund 5+                

Graeme Godwin 4           Amelie Gouttin 4              Owen Graham 3              Apollo Hess 5+              

Matt Kovacs 5+             Dawn-Marie L'Heureux 4      Taryn Lachman 3              Naomi Leam 5+          

Sarah Little 5+               Finley Lothian 3                    Makena Wood 3           Hannah Alexander 1

 

Western Canadian Championships Team (9)

Chris Alexander               Raine Arden                           Isaac Fletcher                  

Joshua Freund                Graeme Godwin                       Apollo Hess                      

Taryn Lachman                Finley Lothian                         Makena Wood

                             

 

Canadian Junior Championships Team (7)

Chris Alexander               Raine Arden                                      Isaac Fletcher

Joshua Freund                 Apollo Hess                                      Taryn Lachman                

Finley Lothian                  Makena Wood

             

 

 

Senior National/Trials Team

Kaelan Freund