Partners
Hy-Tek
Orthopedic+Physicians+Alaska
TeamUnify
LEAP
JO's Psych Sheet


Licensed to Northern Lights Swim Club -AK
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/29/2009 08:58 PM
       Speedo/Alaska Junior Olympic Championship - 4/2/2009 to 4/5/2009        
                               Sanction #: 2968                                
                                  Psych Sheet                                  
 
Event 1  Girls 11 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
11-12
  1  Barnwell, Isabel              12 JR-Seward                20:19.34 
  2  Jennings, Emmie               11 JR-KNIK                  21:30.00 
  3  Mondl, Kaitlyn                12 JR-KNIK                  22:00.00 
13-14
  1  Tuccillo, Marlana             13 JR-Northern Lights       19:36.52 
  2  Burr, Ena                     14 JR-Northern Lights       20:02.79 
  3  Holtman, Cierra               13 JR-Chugiak               21:52.26L
  4  McMullen, Mykaela             13 JR-Northern Lights       22:00.52 
15 & Over
  1  Iverson, Hannah               17 SR-Northern Lights       18:20.14 
  2  Iverson, Jordan               16 SR-Northern Lights       18:34.76 
  3  Perkins, Shelby               15 SR-UN-NPAC               18:51.83 
  4  Taylor, Ashley                17 SR-Northern Lights       19:27.33 
  5  Rawson, Leslie                18 SR-Northern Lights       19:37.62 
  6  Sauerbrey, Sarah              15 SR-Northern Lights       19:51.68 
  7  Patin, Hayley                 15 SR-KNIK                  19:56.08 
  8  O'Leary, Meghan               18 SR-Seward                19:59.48 
  9  Wallace, McKinley             15 SR-Northern Lights       20:03.81 
 10  Bauer, Katie                  15 SR-Northern Lights       20:07.75 
 11  Fletcher, Iris                17 SR-Kachemak              20:14.34 
 12  James, Julie                  15 SR-Stingray              20:25.87 
 13  Johnson, Richelle             15 SR-KNIK                  20:37.24 
 14  Anger, Olivia                 15 SR-KNIK                  21:13.13L
 15  Shoemake, Jessica             18 SR-KNIK                  21:21.23L
 16  Smith, Annie                  17 SR-Midnight Sun          21:07.15 
 17  Finley, Lauren                17 SR-Midnight Sun          21:07.32 
 18  Dalton, Katy                  15 SR-Northern Lights       21:22.40 
 
Event 2  Boys 11 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
11-12
  1  Espe, Ethan                   11 JR-Alaska Pacific        20:35.55 
  2  Fox, Kenny                    12 JR-Southeast             22:02.26 
13-14
  1  Ursin, Jackson                14 JR-Aurora                18:04.60 
  2  McNulty, Tim                  14 JR-Southeast             21:02.09 
15 & Over
  1  Danielson, Jeff               16 SR-Midnight Sun          17:16.01 
  2  O'Leary, Ryan                 16 SR-Seward                18:12.29 
  3  Espe, Andrew                  15 SR-Alaska Pacific        18:17.43 
  4  Williams, Matt                18 SR-KNIK                  18:55.96 
  5  Steger, Clinton               15 SR-Northern Lights       19:29.99 
  6  Kinney, Ryan                  17 SR-KNIK                  19:30.00 
  7  Norman, Evan                  16 SR-Southeast             19:32.10 
 
Event 3  Girls 11-12 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Aurora Swim Team  'A'                                      4:30.13 
  2  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            4:44.87 
  3  Aurora Swim Team  'B'                                      5:05.91 
  4  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            5:13.28 
  5  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          5:13.80 
  6  Northern Lights Swim Club  'A'                             5:15.68 
  7  KNIK Aquatics  'A'                                         5:19.25 
  8  Chugiak Aquatics Club  'A'                                 5:31.79 
  9  Soldotna Silver Salmon  'A'                                5:35.63 
 10  Aurora Swim Team  'C'                                      5:42.18 
 11  Seward Tsunami Swim Club  'A'                                   NT 
 12  Stingray Swim Team  'A'                                         NT 
 
Event 4  Boys 11-12 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            4:33.72 
  2  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          5:02.79 
  3  Aurora Swim Team  'A'                                      5:07.73 
  4  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            5:07.92 
  5  Northern Lights Swim Club  'A'                             5:23.24 
  6  Kodiak Kingfishers Swim Team  'B'                               NT 
 
Event 5  Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Northern Lights Swim Club  'A'                             4:17.82 
  2  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            4:18.67 
  3  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            4:27.58 
  4  Northern Lights Swim Club  'B'                             4:40.04 
  5  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          4:41.17 
  6  Southeast Alaska Swim Team  'C'                            4:50.50 
  7  Aurora Swim Team  'A'                                      4:58.24 
  8  Soldotna Silver Salmon  'A'                                5:00.83 
 
Event 6  Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Aurora Swim Team  'A'                                      4:16.99 
  2  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            4:23.49 
  3  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          4:25.42 
  4  Northern Lights Swim Club  'A'                             4:48.04 
  5  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            4:58.12 
  6  Aurora Swim Team  'B'                                      5:00.00 
  7  Chugiak Aquatics Club  'A'                                 5:15.14 
 
Event 7  Girls 15 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            4:14.05 
  2  Midnight Sun Swim Team  'A'                                4:14.19 
  3  Northern Lights Swim Club  'A'                             4:15.19 
  4  Soldotna Silver Salmon  'A'                                4:16.05 
  5  Aurora Swim Team  'A'                                      4:17.33 
  6  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          4:17.99 
  7  KNIK Aquatics  'A'                                         4:20.01 
  8  Northern Lights Swim Club  'B'                             4:20.63 
  9  Northern Lights Swim Club  'C'                             4:27.25 
 10  Chugiak Aquatics Club  'A'                                 4:33.01 
 11  KNIK Aquatics  'B'                                         4:34.35 
 12  Aurora Swim Team  'B'                                      4:40.51 
 13  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            4:45.06 
 14  KNIK Aquatics  'C'                                         4:47.41 
 15  Seward Tsunami Swim Club  'A'                                   NT 
 
Event 8  Boys 15 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            3:36.13 
  2  Midnight Sun Swim Team  'A'                                3:40.25 
  3  Aurora Swim Team  'A'                                      3:45.56 
  4  Northern Lights Swim Club  'A'                             3:53.01 
  5  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            3:56.33 
  6  Northern Lights Swim Club  'B'                             4:04.88 
  7  KNIK Aquatics  'A'                                         4:05.20 
  8  Seward Tsunami Swim Club  'A'                              4:08.98 
  9  Aurora Swim Team  'B'                                      4:35.28 
 10  Northern Lights Swim Club  'C'                             4:36.47 
 
Event 9  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Lash, Morgan                  10 Northern Lights           2:42.29 
  2  Thorsen, Zoe                  10 Midnight Sun              3:01.26 
  3  Spink, Alexa                  10 Northern Lights           3:05.37 
  4  Lindbeck, Meghan              10 Northern Lights           3:08.55 
  5  Cockreham, Leslie              9 Chugiak                   3:09.28 
  6  Moody, Erin                    9 Aurora                    3:09.37 
  7  Bauer, Meagan                 10 Northern Lights           3:09.50 
  8  McIntosh, Nicole              10 North Pole                3:09.52 
  9  Pendleton, Makayla            10 North Pole                3:15.27 
 10  Flores, Maddie                10 Aurora                    3:17.85 
 11  Rohde, Aleah                   9 Aurora                    3:19.19 
 12  Williams, Camryn               8 Aurora                    3:20.80 
 13  Sato, Mari                     9 Northern Lights           3:22.35 
 
Event 10  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  O'Brien, Jarod                10 Aurora                    2:41.48 
  2  Lindquist, Talon               9 Kodiak                    2:46.37 
  3  Anderson, Joseph              10 Wasilla                   3:00.61 
  4  Bauer, Joshua                 10 Northern Lights           3:08.05 
  5  Ivanovic, Marco               10 Aurora                    3:11.69 
  6  Wick, Alex                    10 Southeast                 3:12.59 
  7  Seid, Aidan                   10 Southeast                 3:13.71 
  8  Reishus-O'Brien, Noah         10 Southeast                 3:15.20 
  9  Welker, Zane                  10 Southeast                 3:18.32 
 
Event 11  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Wray, Kari                    12 Aurora                    2:18.22 
  2  Lindquist, Tahna              12 Kodiak                    2:30.32 
  3  Hodgson, Joley                12 UN-NLSC                   2:31.59 
  4  Burke, Sammy                  12 Chugiak                   2:34.34 
  5  Rohde, Arianna                11 Aurora                    2:35.59 
  6  DeGeorge, Tara                11 Aurora                    2:38.61 
  7  Dahl, Shalie                  12 Viking                    2:40.07 
  8  Schoff, Amber                 12 Northern Lights           2:46.02 
  9  Hawkins, Megan                11 Northern Lights           2:46.56 
 10  Tighe, Kaitlyn                12 Southeast                 2:46.99 
 11  Moody, Katherine              11 Aurora                    2:48.31 
 12  Keyser, Mia                   11 Northern Lights           2:49.09 
 13  Lubin, Celia                  11 Southeast                 2:52.06 
 14  Jarupakorn, Jennifer          12 KNIK                      2:52.34 
 15  Gordon, Laura                 12 UN-APU                    2:52.58 
 16  Weeks, Alex                   11 Soldotna                  2:53.35 
 17  Whitmill, Kaysia              11 Southeast                 2:53.77 
 
Event 12  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Belley, Louis                 12 Southeast                 2:22.03 
  2  Chen, Richard                 12 Midnight Sun              2:27.36 
  3  Jones, Trevor                 11 Southeast                 2:36.25 
  4  Sato-Franks, Kai              12 Haines                    2:37.04 
  5  O'Donoghue, Tommy             11 Stingray                  2:38.95 
  6  Pihl, Alex                    12 Southeast                 2:39.38 
  7  Sundberg, Keegan              12 Haines                    2:40.51 
  8  Fox-Icarro, Blaise            11 KNIK                      2:40.76 
  9  Nicholson, Ryan               12 Midnight Sun              2:41.95 
 10  Nelson, Gaven                 12 Wasilla                   2:47.09 
 11  James, Blake                  12 Kodiak                    2:47.40 
 12  McArthur, Evan                12 Southeast                 2:51.70 
 13  Hodgson, Jay                  11 UN-NLSC                   2:52.54 
 14  Bishop, Aleksey               12 Midnight Sun              2:52.80 
 
Event 13  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Clark, Auri                   14 Southeast                 2:17.16 
  2  Uselmann, Mary                13 Northern Lights           2:20.55 
  3  Lindquist, Jori               13 Kodiak                    2:22.48 
  4  Cavanaugh, Jesikah            14 Northern Lights           2:23.43 
  5  Bezenek, Alissa               14 Southeast                 2:25.16 
  6  Dahlberg, Shania              13 Viking                    2:29.82 
  7  Macinko, Illa                 13 Kodiak                    2:30.55 
  8  Klose, Kassandra              13 Southeast                 2:30.60 
  9  Cayce, Jocelyn                14 Southeast                 2:32.03 
 10  Anderson, Kayla               14 Wasilla                   2:33.75 
 11  Hood, Martha                  13 Stingray                  2:33.92 
 12  Kowalski, Eva                 14 Viking                    2:34.96 
 13  Stephens, Isabel              14 Southeast                 2:35.28 
 14  Wockenfuss, Amy               14 Northern Lights           2:35.49 
 15  McMullen, Mykaela             13 Northern Lights           2:37.17 
 16  Cayce, Savannah               13 Southeast                 2:37.85 
 17  Mertz, Haley                  13 Southeast                 2:37.96 
 18  Spencer, Geena                13 Midnight Sun              2:39.01 
 19  Reid, Megan                   13 Southeast                 2:39.72 
 20  Walker, Alyson                13 Southeast                 2:40.05 
 21  O'Brien, Nikalina             14 Seward                    2:40.80 
 22  Brenton, Shaylee              13 Soldotna                  2:41.05 
 23  Freeman, Naomi                13 Aurora                    2:41.16 
 24  Jones, Sammye                 13 Kodiak                    2:42.46 
 25  Monaghan, Molly               13 Aurora                    2:42.99 
 
Event 14  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Chan, Cory                    14 Aurora                    2:14.57 
  2  Vandermeer, Benjamin          14 Midnight Sun              2:15.96 
  3  McCallum, Ian                 14 Viking                    2:16.09 
  4  Reid, Jacob                   14 Southeast                 2:16.88 
  5  Carrico, Christian            14 Soldotna                  2:19.35 
  6  Marquez, Luis                 13 Midnight Sun              2:23.40 
  7  Ursin, Jackson                14 Aurora                    2:23.79 
  8  Burnside, Carlton             14 Kodiak                    2:24.47 
  9  Sundsten-Brenner, Carl        14 Southeast                 2:26.60 
 10  Wilcox, Eric                  14 Aurora                    2:27.61 
 11  Weems, Mylon                  13 Cordova                   2:29.25 
 12  Berlin, Jackson               13 Northern Lights           2:31.42 
 13  Emili, Xander                 14 Northern Lights           2:33.30 
 14  Albertson, Beau               13 Southeast                 2:34.46 
 15  Wagner, Elijah                14 Viking                    2:37.01 
 16  Rickman, Ehren                14 Soldotna                  2:38.07 
 17  Lindbeck, Christopher         13 Northern Lights           2:42.09 
 18  Foy, Mike                     14 Wasilla                   2:43.89 
 
Event 15  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Wray, Nikki                   16 Aurora                    2:10.55 
  2  Keill, Alyssa                 18 Midnight Sun              2:12.90 
  3  Hawkins, Michelle             15 Northern Lights           2:14.49 
  4  Hasbrouck, Tessa              17 Viking                    2:15.96 
  5  Bowen, Olivia                 16 Soldotna                  2:16.17 
  6  Johnson, Emilee               16 Southeast                 2:16.50 
  7  Beck-Goodell, Celeste         15 Kodiak                    2:17.21 
  8  McDuffie, Laura               15 Northern Lights           2:18.23 
  9  Stacy, Janelle                15 Southeast                 2:18.38 
 10  Knight, Chelsea               16 Aurora                    2:20.99 
 11  Rawson, Leslie                18 Northern Lights           2:21.24 
 12  Kirk, Christine               15 Northern Lights           2:21.96 
 13  Griffing, Laura               16 Kodiak                    2:22.12 
 14  Norris, Hannah                15 Valdez                    2:22.43 
 15  Philpot, Karen                17 Soldotna                  2:24.70 
 16  Barto, Kerry                  15 Southeast                 2:25.24 
 17  Shoemake, Jessica             18 KNIK                      2:25.52 
 18  Williams, Ava                 17 Chugiak                   2:25.63 
 19  Clark, Lindsay                17 Southeast                 2:26.20 
 20  Shirnberg, Michaela           16 Soldotna                  2:26.84 
 21  Robinson, Elsa                15 Southeast                 2:27.56 
 22  Summers, Lauren               15 Aurora                    2:28.60 
 23  Freestone, Randi              16 Soldotna                  2:29.14 
 24  Johnson, Skye                 16 KNIK                      2:30.66 
 25  Wallace, McKinley             15 Northern Lights           2:31.26 
 26  Perkins, Kyle                 16 North Pole                2:31.36 
 27  Anger, Olivia                 15 KNIK                      2:31.43 
 28  Fore, Rachel                  15 KNIK                      2:32.52 
 29  Jennings, Anna                16 KNIK                      2:32.93 
 30  Bullock, Anna                 15 Southeast                 2:33.24 
 31  Shattuck, Brittany            15 Wasilla                   2:33.38 
 32  Johnson, Richelle             15 KNIK                      2:34.47 
 33  Martinez, Victoria            17 North Pole                2:35.48 
 34  Jester, Megan                 15 Kodiak                    2:35.74 
 35  Gomez, Xiunell                16 Aurora                    2:36.35 
 36  Smith, Annie                  17 Midnight Sun              2:36.49 
 
Event 16  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Summers, Matthew              16 Aurora                    2:00.08 
  2  Severns, Keegan               16 Midnight Sun              2:00.14 
  3  Heaven, Winter                15 Soldotna                  2:01.55 
  4  Adams, Wyatt                  17 Northern Lights           2:01.62 
  5  Cayce, Seth                   17 Southeast                 2:02.04 
  6  Hussong, Austin               17 Aurora                    2:03.90 
  7  Martinez, Phillip             16 North Pole                2:04.09 
  8  Schulte, Jay                  16 Aurora                    2:04.80 
  9  Mickelson, Tyler              15 Southeast                 2:07.15 
 10  Evershed, Gregory             16 Midnight Sun              2:07.78 
 11  Barto, Alex                   17 Southeast                 2:12.12 
 12  Rutecki, Nick                 17 Southeast                 2:12.31 
 13  Anderson, Josh                16 Southeast                 2:13.18 
 14  Sieg, Jeremy                  15 KNIK                      2:13.60 
 15  Wooten, Shawn                 16 Northern Lights           2:16.07 
 16  Wilcox, David                 15 Aurora                    2:20.03 
 17  Broughton, Nick               16 Seward                    2:20.09 
 18  Vandermeer, Drew              17 Midnight Sun              2:21.12 
 19  Hullinger, Chase              16 KNIK                      2:21.20 
 
Event 17  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Ruffin, Mia                   10 Southeast                   35.33 
  2  O'Brien, Kiera                10 Southeast                   37.10 
  3  Mertz, Sarah                   9 Southeast                   37.54 
  4  Moody, Erin                    9 Aurora                      40.23 
  5  Helenhouse, Emily             10 Kodiak                      40.36 
  6  Tarbox, Shelby                10 Chugiak                     41.06 
  7  Burke, Cheyenne                9 Chugiak                     41.28 
  8  DeGeorge, Clair                9 Aurora                      41.36 
  9  Bauer, Meagan                 10 Northern Lights             41.39 
 10  Hoepfner, Haley               10 Cordova                     41.48 
 11  Flores, Maddie                10 Aurora                      42.95 
 
Event 18  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  O'Donoghue, Tristan           10 Stingray                    33.99 
  2  Morland, James                10 Southeast                   35.30 
  3  Fox-Icarro, Bryce             10 KNIK                        35.92 
  4  Lindquist, Talon               9 Kodiak                      36.36 
  5  Adams, Cody                   10 Southeast                   37.17 
  6  Jones, Luke                   10 Southeast                   37.43 
  7  Seid, Aidan                   10 Southeast                   37.78 
  8  Alfano, Nathan                10 Aurora                      38.90 
  9  Bauer, Joshua                 10 Northern Lights             39.25 
 10  Trierschield, Jake            10 Southeast                   39.62 
 11  Stickwan, Micah               10 Southeast                   39.71 
 12  Welker, Zane                  10 Southeast                   40.73 
 13  Ramos, Treyson                10 Southeast                   40.98 
 14  Fulton, Conner                 9 Southeast                   41.06 
 15  Hollinger, Matthew            10 Piranahas                   41.34 
 16  Simmons, Jake                  8 Wasilla                     41.54 
 17  Rule, Andy                    10 Southeast                   41.57 
 18  Reishus-O'Brien, Noah         10 Southeast                   41.63 
 19  Schauff, Nathan                9 Kodiak                      41.82 
 20  Delara, Jared                 10 KNIK                        41.99 
 21  Ivanovic, Marco               10 Aurora                      42.07 
 
Event 19  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Kelly, Ciera                  12 Southeast                   30.01 
  2  Hodgson, Joley                12 UN-NLSC                     31.43 
  3  Husa, Emily                   12 Aurora                      31.84 
  4  Groleske, Kaitlyn             12 Soldotna                    32.41 
  5  Burke, Sammy                  12 Chugiak                     32.50 
  6  Horne, Brittany               12 Kodiak                      32.83 
  7  Weller, Grace                 12 Viking                      33.18 
  8  Isaak, Dakota                 11 Southeast                   33.20 
  9  Hughes, Ila                   12 Kodiak                      33.29 
 10  Barnwell, Isabel              12 Seward                      33.45 
 11  Wilcox, Jennifer              12 Aurora                      33.68 
 12  Murphy, Colleen               12 Valdez                      34.36 
 13  Robbins, Summer               11 Southeast                   34.60 
 14  Keyser, Mia                   11 Northern Lights             34.69 
 15  Gordon, Laura                 12 UN-APU                      35.13 
 16  Hajdukovich, Jade             12 Stingray                    35.34 
 17  Lubin, Celia                  11 Southeast                   35.44 
 18  Hyde, Caitlin                 12 Viking                      35.58 
 19  Tighe, Kaitlyn                12 Southeast                   35.60 
 20  Flores, Hannah                12 Aurora                      36.45 
 21  Dahl, Shalie                  12 Viking                      36.63 
 22  Beckham, Olivia               12 Seward                      37.09 
 23  Ivanovic, Natalia             11 Aurora                      37.12 
 24  English, Megan                11 Soldotna                    37.14 
 25  Hanson, Olivia                11 Aurora                      37.18 
 26  Stout, Haley                  12 Haines                      37.40 
 27  Bogatko, Dana                 11 Southeast                   37.59 
 28  McKnight, Robin               11 Seward                      37.60 
 29  Ross, Taylor                  12 Aurora                      38.11 
 
Event 20  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Belley, Louis                 12 Southeast                   29.36 
  2  Aulbach, Abel                 12 Viking                      31.49 
  3  Rockwell, Spencer             11 Northern Lights             31.61 
  4  Kowalski, Vincent             12 Viking                      33.65 
  5  Sundberg, Keegan              12 Haines                      33.66 
  6  Nicholson, Ryan               12 Midnight Sun                34.28 
  7  Jester, Tyler                 12 Kodiak                      34.29 
  8  Jones, Trevor                 11 Southeast                   34.40 
  9  Dupree, Marshall              12 Northern Lights             35.26 
 10  Hodgson, Jay                  11 UN-NLSC                     35.48 
 11  Fleming, Ian                  12 Viking                      35.50 
 12  Hollinger, Michael            12 Piranahas                   35.64 
 13  McArthur, Evan                12 Southeast                   35.67 
 14  Lai, Nathan                   12 Aurora                      35.79 
 15  Hanni, Jake                   11 Aurora                      36.31 
 16  Lincoln, Nicholas             11 Kodiak                      36.72 
 17  Linscheid, Mica               11 Kodiak                      36.73 
 18  Mutch, Max                    11 Kodiak                      36.74 
 19  Bishop, Aleksey               12 Midnight Sun                37.01 
 20  Adams, Nathaniel              11 Northern Lights             37.19 
 21  Chadwick, Miles               11 Southeast                   37.33 
 22  Schauff, Dyton                11 Kodiak                      37.35 
 23  Fulton, Owen                  12 Southeast                   37.64 
 
Event 21  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Wicks, Sam                    14 Northern Lights           2:11.49 
  2  Adams, Victoria               13 Northern Lights           2:12.31 
  3  Clark, Auri                   14 Southeast                 2:20.00 
  4  Lindquist, Jori               13 Kodiak                    2:20.77 
  5  Mertz, Haley                  13 Southeast                 2:21.14 
  6  Bezenek, Alissa               14 Southeast                 2:22.55 
  7  Burr, Ena                     14 Northern Lights           2:22.58 
  8  Stephens, Isabel              14 Southeast                 2:24.05 
  9  Stephens, Maddy               13 Southeast                 2:28.54 
 10  McMullen, Mykaela             13 Northern Lights           2:32.11 
 11  Kowalski, Eva                 14 Viking                    2:32.13 
 12  O'Donoghue, Kira              14 Stingray                  2:34.62 
 13  Spencer, Geena                13 Midnight Sun              2:34.94 
 14  Wockenfuss, Amy               14 Northern Lights           2:35.25 
 15  Walker, Alyson                13 Southeast                 2:35.44 
 16  O'Brien, Nikalina             14 Seward                    2:35.89 
 17  Lukshin, Juliana              13 Southeast                 2:36.02 
 18  Hood, Martha                  13 Stingray                  2:37.27 
 19  Newgren, Alena                14 Soldotna                  2:37.37 
 20  Anderson, Kayla               14 Wasilla                   2:38.30 
 21  Ullmayer, Claressa            14 Southeast                 2:38.89 
 22  Allen, Elaina                 13 Cordova                   2:39.73 
 23  Mokracek, Sarah               13 Soldotna                  2:42.09 
 24  Manthey, Emma                 13 Aurora                    2:44.35 
 25  Cayce, Savannah               13 Southeast                 2:45.83 
 26  Knight, Anna                  13 Aurora                    2:46.65 
 
Event 22  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Macinko, Nando                14 Kodiak                    2:07.52 
  2  Chan, Cory                    14 Aurora                    2:12.22 
  3  Reid, Jacob                   14 Southeast                 2:17.24 
  4  Ross, Simon                   14 Aurora                    2:24.83 
  5  Walsh, Calvin                 13 Southeast                 2:25.24 
  6  Busch, Jimmie                 13 Southeast                 2:26.62 
  7  Sundsten-Brenner, Carl        14 Southeast                 2:27.76 
  8  Emili, Xander                 14 Northern Lights           2:34.17 
  9  Bissell, Kade                 13 Aurora                    2:34.56 
 10  Burnside, Carlton             14 Kodiak                    2:34.85 
 11  McNulty, Tim                  14 Southeast                 2:35.66 
 12  Rickman, Sawyer               13 Soldotna                  2:36.50 
 13  Smith, Michael                13 Kodiak                    2:36.59 
 14  Steger, Eddie                 13 Northern Lights           2:36.91 
 15  Rickman, Ehren                14 Soldotna                  2:37.30 
 16  Eavis, Josh                   14 Seward                    2:37.78 
 17  Wagner, Elijah                14 Viking                    2:39.69 
 18  Lindbeck, Christopher         13 Northern Lights           2:41.24 
 19  Monaghan, Tommy               13 Aurora                    2:42.20 
 20  Allan, Scott                  14 Southeast                 2:45.81 
 21  Wellert, John                 14 Midnight Sun              2:46.85 
 22  Cockreham, Paul               13 Chugiak                   2:47.37 
 
Event 23  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Iverson, Hannah               17 Northern Lights           2:12.24 
  2  Hawkins, Michelle             15 Northern Lights           2:12.77 
  3  Stacy, Janelle                15 Southeast                 2:12.78 
  4  Wray, Nikki                   16 Aurora                    2:13.14 
  5  Yoo, Paulina                  16 Northern Lights           2:13.52 
  6  Brakora, Kelly                18 Northern Lights           2:15.51 
  7  Caldwell, Jordyn              15 KNIK                      2:17.96 
  8  Taylor, Ashley                17 Northern Lights           2:18.00 
  9  O'Leary, Meghan               18 Seward                    2:19.27 
 10  Philpot, Karen                17 Soldotna                  2:19.40 
 11  Sauerbrey, Sarah              15 Northern Lights           2:20.16 
 12  Knight, Chelsea               16 Aurora                    2:20.84 
 13  Johnson, Emilee               16 Southeast                 2:21.99 
 14  Goering, Annie                17 Midnight Sun              2:23.11 
 15  McDuffie, Laura               15 Northern Lights           2:23.50 
 16  Barto, Kerry                  15 Southeast                 2:24.14 
 17  Johnson, Skye                 16 KNIK                      2:26.15 
 18  Bullock, Anna                 15 Southeast                 2:27.08 
 19  Renner, Brittany              18 KNIK                      2:27.31 
 20  Ericksen, Savannah            17 Chugiak                   2:30.84 
 21  Perkins, Kyle                 16 North Pole                2:31.51 
 22  Fletcher, Iris                17 Kachemak                  2:31.90 
 23  Luiken, Jessica               15 KNIK                      2:32.53 
 24  Norris, Hannah                15 Valdez                    2:34.94 
 25  Sandstrom, Julie              17 Aurora                    2:35.94 
 26  Finley, Lauren                17 Midnight Sun              2:36.19 
 27  Stickwan, Shehan              15 Southeast                 2:36.40 
 28  Vikdal, Amanda                15 Chugiak                   2:37.61 
 29  Jones, Sonja                  16 Kodiak                    2:38.86 
 30  Irish, Bridget                15 Valdez                    2:38.94 
 31  Dixon, Mallory                15 Stingray                  2:40.21 
 32  Goodell, Katy                 16 Southeast                 2:40.28 
 33  Martinez, Victoria            17 North Pole                2:41.90 
 34  Merriam, Maddie               16 Northern Lights           2:41.90 
 35  Saur, Kaylin                  15 Aurora                    2:42.84 
 36  Patin, Hayley                 15 KNIK                      2:42.87 
 
Event 24  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Brunger, Nicholas             17 Northern Lights           1:53.00 
  2  Brunette, Cody                17 Southeast                 1:58.04 
  3  Hussong, Austin               17 Aurora                    1:58.06 
  4  Frey, Jeff                    16 Northern Lights           2:02.56 
  5  Long, Christian               17 Northern Lights           2:04.92 
  6  Danielson, Jeff               16 Midnight Sun              2:08.11 
  7  Espe, Andrew                  15 Alaska Pacific            2:08.53 
  8  Schick, Cody                  15 Southeast                 2:08.77 
  9  Rockwell, Ben                 16 Northern Lights           2:09.99 
 10  Barto, Alex                   17 Southeast                 2:10.42 
 11  Wilson, Daniel                15 Northern Lights           2:10.62 
 12  O'Leary, Ryan                 16 Seward                    2:11.45 
 13  Vandermeer, Drew              17 Midnight Sun              2:11.59 
 14  Wilcox, David                 15 Aurora                    2:16.68 
 15  Wooten, Shawn                 16 Northern Lights           2:17.28 
 16  Hopkins, Kyle                 17 North Pole                2:20.35 
 17  Steger, Clinton               15 Northern Lights           2:24.02 
 18  Anderson, Jeremy              16 Aurora                    2:24.57 
 19  Werner, Samuel                16 Seward                    2:25.49 
 20  Norman, Evan                  16 Southeast                 2:25.53 
 21  Stocker, Micah                15 UN-YMCA                   2:25.88 
 22  Krenzelok, Brett              16 KNIK                      2:26.97 
 23  Zarlengo, Joe                 15 Viking                    2:27.12 
 24  Weaver, Derek                 15 Southeast                 2:28.17 
 25  Whitaker, Austin              15 Soldotna                  2:28.57 
 26  Dinon, Luke                   15 Southeast                 2:30.10 
 
Event 25  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Lash, Morgan                  10 Northern Lights           1:17.51 
  2  Ruffin, Mia                   10 Southeast                 1:18.77 
  3  Lindbeck, Meghan              10 Northern Lights           1:23.06 
  4  Moody, Erin                    9 Aurora                    1:25.93 
  5  McIntosh, Nicole              10 North Pole                1:29.61 
  6  O'Brien, Kiera                10 Southeast                 1:29.78 
  7  Rohde, Aleah                   9 Aurora                    1:37.30 
  8  Mertz, Sarah                   9 Southeast                 1:38.99 
  9  Thorsen, Zoe                  10 Midnight Sun              1:40.15 
 10  Williams, Camryn               8 Aurora                    1:42.04 
 11  Evershed, Elcee                9 Midnight Sun              1:43.04 
 12  Sato, Mari                     9 Northern Lights           1:45.75 
 13  Cockreham, Leslie              9 Chugiak                   1:45.99 
 14  Marshall, Kate                10 Chugiak                   1:46.48 
 
Event 26  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  O'Brien, Jarod                10 Aurora                    1:17.72 
  2  Lindquist, Talon               9 Kodiak                    1:21.53 
  3  Wick, Alex                    10 Southeast                 1:24.66 
  4  Adams, Cody                   10 Southeast                 1:25.56 
  5  Horwatt, Matthew              10 Aurora                    1:30.72 
  6  Emili, Ryan                   10 Northern Lights           1:31.60 
  7  Fulton, Conner                 9 Southeast                 1:32.17 
  8  Jones, Luke                   10 Southeast                 1:32.61 
  9  Stickwan, Micah               10 Southeast                 1:34.23 
 10  Morland, James                10 Southeast                 1:37.30 
 11  Dillard, William               9 North Pole                1:45.12 
 
Event 27  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Kelly, Ciera                  12 Southeast                 1:04.54 
  2  Wilcox, Jennifer              12 Aurora                    1:05.75 
  3  Rohde, Arianna                11 Aurora                    1:11.97 
  4  Roldan, Rachelle              12 Southeast                 1:14.01 
  5  Isaak, Dakota                 11 Southeast                 1:15.76 
  6  Williams, Kendal              11 Aurora                    1:16.15 
  7  McCormick, Erika              11 Southeast                 1:18.12 
  8  Tuccillo, Adrienne            11 Northern Lights           1:18.51 
  9  Jarupakorn, Jennifer          12 KNIK                      1:19.01 
 10  Lubin, Celia                  11 Southeast                 1:19.39 
 11  Nix, Kaylynn                  12 Chugiak                   1:21.87 
 12  Castro, Celest                11 Piranahas                 1:24.90 
 13  Schoff, Amber                 12 Northern Lights           1:25.22 
 14  Mondl, Kaitlyn                12 KNIK                      1:26.13 
 15  Card, Zina                    12 Aurora                    1:26.21 
 16  VanCuren, Maddie              12 Kodiak                    1:26.36 
 17  Hanson, Olivia                11 Aurora                    1:37.99L
 18  Keyser, Mia                   11 Northern Lights           1:28.26 
 19  Brockmann, Hannah             12 Southeast                 1:28.87 
 
Event 28  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Fox, Kenny                    12 Southeast                 1:04.88 
  2  Belley, Louis                 12 Southeast                 1:05.43 
  3  Chen, Richard                 12 Midnight Sun              1:07.64 
  4  Nicholson, Ryan               12 Midnight Sun              1:10.86 
  5  Fox-Icarro, Blaise            11 KNIK                      1:11.98 
  6  Hollinger, Michael            12 Piranahas                 1:13.43 
  7  Espe, Ethan                   11 Alaska Pacific            1:13.60 
  8  Summers, Michael              12 Aurora                    1:14.76 
  9  Jester, Tyler                 12 Kodiak                    1:16.03 
 10  Pihl, Alex                    12 Southeast                 1:16.23 
 11  Sundberg, Keegan              12 Haines                    1:18.08 
 12  Anderson, Jonas               12 Kodiak                    1:19.67 
 13  Lai, Nathan                   12 Aurora                    1:20.15 
 14  Fulton, Owen                  12 Southeast                 1:22.18 
 15  Hanni, Jake                   11 Aurora                    1:22.54 
 16  Hasbrouck, Hollis             12 Aurora                    1:25.25 
 17  Loseby, Josiah                12 Southeast                 1:29.40 
 
Event 29  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Cavanaugh, Jesikah            14 Northern Lights           2:18.36 
  2  Uselmann, Mary                13 Northern Lights           2:30.01 
  3  Bezenek, Alissa               14 Southeast                 2:31.49 
  4  Holtman, Cierra               13 Chugiak                   2:37.79 
  5  Klose, Kassandra              13 Southeast                 2:38.58 
  6  Brenton, Shaylee              13 Soldotna                  2:41.49 
  7  Newgren, Alena                14 Soldotna                  2:48.45 
  8  Cayce, Jocelyn                14 Southeast                 2:50.63 
  9  Reid, Megan                   13 Southeast                 2:54.34 
 
Event 30  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Wilcox, Eric                  14 Aurora                    2:28.74 
  2  Marquez, Luis                 13 Midnight Sun              2:36.45 
  3  Emili, Xander                 14 Northern Lights           2:42.58 
  4  Busch, Jimmie                 13 Southeast                 2:48.19 
  5  Dohner, Andrew                14 Stingray                  2:49.00 
  6  Aschenbrenner, Luke           13 Chugiak                   2:51.46 
  7  Steger, Eddie                 13 Northern Lights           2:51.83 
  8  Berlin, Jackson               13 Northern Lights           2:52.60 
 
Event 31  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Iverson, Jordan               16 Northern Lights           2:17.53 
  2  Bennett, Lizzy                17 Midnight Sun              2:19.59 
  3  Caldwell, Jordyn              15 KNIK                      2:19.67 
  4  Taylor, Ashley                17 Northern Lights           2:29.77 
  5  Bowen, Olivia                 16 Soldotna                  2:29.81 
  6  Howard, Denise                17 North Pole                2:31.03 
  7  O'Leary, Meghan               18 Seward                    2:34.78 
  8  Bulkow, Maddy                 17 Northern Lights           2:34.91 
  9  Summers, Lauren               15 Aurora                    2:40.14 
 10  Jester, Megan                 15 Kodiak                    2:44.01 
 11  Smith, Annie                  17 Midnight Sun              2:44.15 
 12  Shattuck, Brittany            15 Wasilla                   2:45.61 
 13  Audette, Eileen               15 Seward                    2:46.39 
 
Event 32  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Martinez, Phillip             16 North Pole                1:59.32 
  2  Evershed, Gregory             16 Midnight Sun              2:00.16 
  3  Summers, Matthew              16 Aurora                    2:03.56 
  4  Schauff, Clayton              16 Kodiak                    2:06.01 
  5  Mickelson, Tyler              15 Southeast                 2:06.29 
  6  Sieg, Jeremy                  15 KNIK                      2:08.59 
  7  Cayce, Seth                   17 Southeast                 2:10.23 
  8  Wilcox, David                 15 Aurora                    2:18.93 
  9  Anderson, Josh                16 Southeast                 2:20.81 
 
Event 33  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  O'Brien, Kiera                10 Southeast                   29.83 
  2  Lash, Morgan                  10 Northern Lights             30.49 
  3  Tarbox, Shelby                10 Chugiak                     31.91 
  4  Helenhouse, Emily             10 Kodiak                      32.07 
  5  Bauer, Meagan                 10 Northern Lights             32.68 
  6  DeGeorge, Clair                9 Aurora                      32.93 
  7  Pendleton, Makayla            10 North Pole                  33.41 
  8  Thorsen, Zoe                  10 Midnight Sun                33.80 
  9  Lindbeck, Meghan              10 Northern Lights             34.35 
 10  Moody, Erin                    9 Aurora                      34.61 
 11  McIntosh, Nicole              10 North Pole                  34.73 
 
Event 34  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  O'Donoghue, Tristan           10 Stingray                    29.59 
  2  Stickwan, Micah               10 Southeast                   29.74 
  3  Fox-Icarro, Bryce             10 KNIK                        29.93 
  4  Jones, Luke                   10 Southeast                   31.55 
  5  Anderson, Joseph              10 Wasilla                     31.91 
  6  Morland, James                10 Southeast                   32.09 
  7  Ramos, Treyson                10 Southeast                   32.75 
  8  Emili, Ryan                   10 Northern Lights             32.79 
  9  Bauer, Joshua                 10 Northern Lights             32.86 
 10  Ivanovic, Marco               10 Aurora                      33.55 
 11  Horwatt, Matthew              10 Aurora                      33.75 
 12  Fulton, Conner                 9 Southeast                   34.02 
 13  Conn, Stewart                 10 Viking                      34.03 
 14  Welker, Zane                  10 Southeast                   34.32 
 15  Schauff, Nathan                9 Kodiak                      34.38 
 16  Delara, Jared                 10 KNIK                        34.86 
 17  Olsen, Sawyer                  9 Kodiak                      35.22 
 18  Anderson, Baxter              10 Kodiak                      35.24 
 19  Simmons, Jake                  8 Wasilla                     35.42 
 
Event 35  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Kelly, Ciera                  12 Southeast                   25.16 
  2  Hughes, Ila                   12 Kodiak                      26.92 
  3  Burke, Sammy                  12 Chugiak                     27.52 
  4  Weller, Grace                 12 Viking                      27.79 
  5  Groleske, Kaitlyn             12 Soldotna                    27.90 
  6  Isaak, Dakota                 11 Southeast                   28.05 
  7  Horne, Brittany               12 Kodiak                      28.36 
  8  Husa, Emily                   12 Aurora                      28.36 
  9  Murphy, Colleen               12 Valdez                      28.47 
 10  Roldan, Rachelle              12 Southeast                   28.58 
 11  Weeks, Alex                   11 Soldotna                    28.67 
 12  Tuccillo, Adrienne            11 Northern Lights             28.73 
 13  VanCuren, Maddie              12 Kodiak                      29.47 
 14  Wilcox, Jennifer              12 Aurora                      29.54 
 15  Jarupakorn, Jennifer          12 KNIK                        29.62 
 16  Nix, Kaylynn                  12 Chugiak                     29.69 
 17  Beckham, Olivia               12 Seward                      29.82 
 18  Williams, Kendal              11 Aurora                      29.88 
 19  Smith, Cheyanne               12 Kachemak                    30.50 
 20  Robbins, Summer               11 Southeast                   30.68 
 21  Hajdukovich, Jade             12 Stingray                    30.75 
 22  Ross, Taylor                  12 Aurora                      30.89 
 23  Randall, Angie                11 Midnight Sun                30.89 
 24  English, Megan                11 Soldotna                    31.03 
 25  Whitmill, Kaysia              11 Southeast                   31.08 
 
Event 36  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Aulbach, Abel                 12 Viking                      25.57 
  2  Fox, Kenny                    12 Southeast                   26.37 
  3  Kowalski, Vincent             12 Viking                      27.21 
  4  Rockwell, Spencer             11 Northern Lights             27.32 
  5  Summers, Michael              12 Aurora                      27.56 
  6  Fleming, Ian                  12 Viking                      28.06 
  7  O'Donoghue, Tommy             11 Stingray                    28.40 
  8  Sato-Franks, Kai              12 Haines                      28.42 
  9  Hollinger, Michael            12 Piranahas                   28.45 
 10  Adams, Nathaniel              11 Northern Lights             28.52 
 11  Lai, Nathan                   12 Aurora                      28.73 
 12  Jester, Tyler                 12 Kodiak                      28.82 
 13  James, Blake                  12 Kodiak                      29.11 
 14  Balowski, Jacob               12 Valdez                      29.12 
 15  Kramer, Justice               11 North Pole                  29.18 
 16  Mutch, Max                    11 Kodiak                      29.50 
 17  Bishop, Aleksey               12 Midnight Sun                29.88 
 18  Nelson, Gaven                 12 Wasilla                     29.92 
 19  Reishus-O'Brien, Thane        12 Southeast                   30.00 
 20  Hanni, Jake                   11 Aurora                      30.03 
 21  Dupree, Marshall              12 Northern Lights             30.14 
 22  Hasbrouck, Hollis             12 Aurora                      30.41 
 23  Hanson, River                 12 Kodiak                      30.67 
 24  Linscheid, Mica               11 Kodiak                      30.77 
 25  Hodgson, Jay                  11 UN-NLSC                     30.77 
 26  McArthur, Evan                12 Southeast                   30.84 
 27  Hunter, Dustin                12 Soldotna                    30.90 
 28  Lincoln, Nicholas             11 Kodiak                      31.19 
 29  Schauff, Dyton                11 Kodiak                      31.26 
 30  Anderson, Jonas               12 Kodiak                      31.29 
 31  Jeffries, Jordan              12 Aurora                      31.44 
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Wicks, Sam                    14 Northern Lights             24.79 
  2  Uselmann, Mary                13 Northern Lights             25.50 
  3  Tuccillo, Marlana             13 Northern Lights             25.93 
  4  Reid, Megan                   13 Southeast                   25.94 
  5  Stephens, Isabel              14 Southeast                   26.16 
  6  Adams, Victoria               13 Northern Lights             26.69 
  7  Ramos, Talyn                  14 Southeast                   26.77 
  8  Sauerbrey, Carrie             13 Northern Lights             26.77 
  9  Mertz, Haley                  13 Southeast                   27.02 
 10  Stephens, Maddy               13 Southeast                   27.25 
 11  Louthan, Kaitlyn              13 Piranahas                   27.26 
 12  Wockenfuss, Amy               14 Northern Lights             27.36 
 13  O'Donoghue, Kira              14 Stingray                    28.08 
 14  Brenton, Shaylee              13 Soldotna                    28.13 
 15  Mokracek, Sarah               13 Soldotna                    28.20 
 16  Spencer, Geena                13 Midnight Sun                28.27 
 17  Holtman, Cierra               13 Chugiak                     28.36 
 18  Walker, Alyson                13 Southeast                   28.66 
 19  Macinko, Illa                 13 Kodiak                      28.70 
 20  Klose, Kassandra              13 Southeast                   28.84 
 21  Dresdow, Shelby               14 Kodiak                      28.99 
 22  Cayce, Savannah               13 Southeast                   29.12 
 23  Marckesano, Kat               14 Soldotna                    29.27 
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Macinko, Nando                14 Kodiak                      22.07 
  2  Ursin, Jackson                14 Aurora                      23.93 
  3  McCallum, Ian                 14 Viking                      24.31 
  4  Chan, Cory                    14 Aurora                      24.41 
  5  Vandermeer, Benjamin          14 Midnight Sun                24.55 
  6  Reid, Jacob                   14 Southeast                   24.86 
  7  Carrico, Christian            14 Soldotna                    24.94 
  8  Wagner, Elijah                14 Viking                      25.57 
  9  Schauff, Brandon              14 Kodiak                      25.81 
 10  Marquez, Luis                 13 Midnight Sun                25.93 
 11  Sundsten-Brenner, Carl        14 Southeast                   25.97 
 12  Hamberger, Josh               13 Cordova                     26.24 
 13  Walsh, Calvin                 13 Southeast                   26.30 
 14  O'Connor, Brent               13 Southeast                   26.34 
 15  Ross, Simon                   14 Aurora                      26.37 
 16  Burnside, Carlton             14 Kodiak                      26.44 
 17  Wellert, John                 14 Midnight Sun                26.45 
 18  Wilcox, Eric                  14 Aurora                      26.73 
 19  Weems, Mylon                  13 Cordova                     26.74 
 20  Monaghan, Tommy               13 Aurora                      26.92 
 21  McNulty, Tim                  14 Southeast                   27.39 
 22  Birkholz, Bryan               13 Stingray                    27.44 
 23  Eavis, Josh                   14 Seward                      27.51 
 24  Roylance, Kristopher          14 Northern Lights             27.51 
 25  Werner, Stephen               14 Seward                      27.60 
 26  Berlin, Jackson               13 Northern Lights             27.66 
 27  Rickman, Sawyer               13 Soldotna                    27.95 
 28  Rickman, Ehren                14 Soldotna                    28.01 
 29  Allan, Scott                  14 Southeast                   28.03 
 30  Bissell, Kade                 13 Aurora                      28.04 
 31  Kellar, Griff                 14 Aurora                      28.79 
 
Event 39  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  McDuffie, Erin                18 Northern Lights             24.44 
  2  Goering, Annie                17 Midnight Sun                24.64 
  3  Hasbrouck, Tessa              17 Viking                      25.03 
  4  Caldwell, Jordyn              15 KNIK                        25.11 
  5  Kirk, Christine               15 Northern Lights             25.28 
  6  Yoo, Paulina                  16 Northern Lights             25.31 
  7  Williams, Ava                 17 Chugiak                     25.42 
  8  Bowen, Olivia                 16 Soldotna                    25.43 
  9  Johnson, Emilee               16 Southeast                   25.50 
 10  Brakora, Kelly                18 Northern Lights             25.64 
 11  Griffing, Laura               16 Kodiak                      25.74 
 12  Perkins, Shelby               15 UN-NPAC                     25.74 
 13  Stacy, Janelle                15 Southeast                   25.75 
 14  Norris, Hannah                15 Valdez                      25.96 
 15  Bennett, Lizzy                17 Midnight Sun                25.96 
 16  Fore, Rachel                  15 KNIK                        25.99 
 17  Hawkins, Michelle             15 Northern Lights             26.08 
 18  Young, Kyla                   17 Kodiak                      26.12 
 19  Howard, Denise                17 North Pole                  26.20 
 20  Dalton, Katy                  15 Northern Lights             26.20 
 21  Hyams, Ariel                  17 Aurora                      26.27 
 22  Oldenkamp, Katelyn            15 KNIK                        26.34 
 23  Audette, Eileen               15 Seward                      26.35 
 24  Robinson, Haleigh             16 Aurora                      26.45 
 25  Bauer, Katie                  15 Northern Lights             26.49 
 26  Bulkow, Maddy                 17 Northern Lights             26.61 
 27  James, Julie                  15 Stingray                    26.71 
 28  Knight, Chelsea               16 Aurora                      26.81 
 29  Clark, Lindsay                17 Southeast                   27.01 
 30  Barria-Collins, Karina        15 Northern Lights             27.03 
 31  Freestone, Randi              16 Soldotna                    27.41 
 32  Pruszenski, Ann               17 Northern Lights             27.60 
 33  Stickwan, Shehan              15 Southeast                   27.63 
 34  Patin, Hayley                 15 KNIK                        27.68 
 35  Jennings, Anna                16 KNIK                        27.78 
 36  Luiken, Jessica               15 KNIK                        27.83 
 37  Perkins, Kyle                 16 North Pole                  27.85 
 38  Jester, Megan                 15 Kodiak                      27.90 
 39  Vikdal, Amanda                15 Chugiak                     27.96 
 40  Bullock, Anna                 15 Southeast                   28.02 
 41  Holt, Sami                    15 Aurora                      28.10 
 42  Robinson, Elsa                15 Southeast                   28.13 
 43  Barto, Kerry                  15 Southeast                   28.15 
 44  Ericksen, Savannah            17 Chugiak                     28.35 
 45  Wallace, McKinley             15 Northern Lights             28.42 
 46  Irish, Bridget                15 Valdez                      28.52 
 47  Finley, Lauren                17 Midnight Sun                28.62 
 48  Smith, Annie                  17 Midnight Sun                28.79 
 49  Sandstrom, Julie              17 Aurora                      28.82 
 
Event 40  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Rutecki, Nick                 17 Southeast                   20.73 
  2  Brunette, Cody                17 Southeast                   21.42 
  3  Adams, Wyatt                  17 Northern Lights             21.42 
  4  Frey, Jeff                    16 Northern Lights             21.87 
  5  Hussong, Austin               17 Aurora                      22.31 
  6  Pavlovic, Pavle               19 Northern Lights             22.54 
  7  Heaven, Winter                15 Soldotna                    22.68 
  8  O'Leary, Ryan                 16 Seward                      22.72 
  9  Vandermeer, Drew              17 Midnight Sun                22.94 
 10  Wooten, Shawn                 16 Northern Lights             22.95 
 11  Rockwell, Ben                 16 Northern Lights             23.12 
 12  Long, Christian               17 Northern Lights             23.27 
 13  Mickelson, Tyler              15 Southeast                   23.30 
 14  Anderson, Josh                16 Southeast                   23.32 
 15  Schauff, Clayton              16 Kodiak                      23.39 
 16  Martinez, Phillip             16 North Pole                  23.42 
 17  Cayce, Seth                   17 Southeast                   23.47 
 18  Bullington, Nick              16 Aurora                      23.49 
 19  Severns, Keegan               16 Midnight Sun                23.72 
 20  Wilson, Daniel                15 Northern Lights             23.74 
 21  Brunger, Nicholas             17 Northern Lights             23.87 
 22  Weaver, Derek                 15 Southeast                   24.18 
 23  Dunhoff, Michael              17 Aurora                      24.28 
 24  Evershed, Gregory             16 Midnight Sun                24.32 
 25  Barto, Alex                   17 Southeast                   24.44 
 26  Schick, Cody                  15 Southeast                   24.44 
 27  Broughton, Nick               16 Seward                      24.46 
 28  Williams, Matt                18 KNIK                        24.72 
 29  Krenzelok, Brett              16 KNIK                        24.81 
 30  McGownd, Tucker               16 Aurora                      24.99 
 31  Zarlengo, Joe                 15 Viking                      25.07 
 32  Whitaker, Austin              15 Soldotna                    25.45 
 33  Dinon, Luke                   15 Southeast                   25.51 
 34  Gaudet, Josh                  16 Kodiak                      25.64 
 35  Bloom, Spencer                15 Northern Lights             25.79 
 36  Werner, Samuel                16 Seward                      25.80 
 37  Bostick, George               16 KNIK                        25.86 
 38  Hill, Tyler                   15 Midnight Sun                26.90 
 
Event 41  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Wray, Kari                    12 Aurora                    2:33.46 
  2  Weller, Grace                 12 Viking                    2:53.95 
  3  Jennings, Emmie               11 KNIK                      2:55.17 
  4  Roldan, Rachelle              12 Southeast                 2:55.56 
  5  Ross, Taylor                  12 Aurora                    3:01.13 
  6  Hawkins, Megan                11 Northern Lights           3:03.67 
  7  DeGeorge, Tara                11 Aurora                    3:04.88 
  8  Hyde, Caitlin                 12 Viking                    3:06.56 
  9  Schoff, Amber                 12 Northern Lights           3:07.53 
 10  McKnight, Robin               11 Seward                    3:07.59 
 11  Dahl, Shalie                  12 Viking                    3:07.82 
 12  Stout, Haley                  12 Haines                    3:09.15 
 13  Wangstrom, Zoe                11 Northern Lights           3:09.62 
 14  Heaton, Cassidy               12 Midnight Sun              3:09.65 
 15  Michinski, Deanna             12 Seward                    3:11.96 
 16  Brockmann, Hannah             12 Southeast                 3:12.48 
 17  Moody, Katherine              11 Aurora                    3:12.64 
 
Event 42  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Chen, Richard                 12 Midnight Sun              2:45.89 
  2  Espe, Ethan                   11 Alaska Pacific            2:56.35 
  3  O'Donoghue, Tommy             11 Stingray                  3:02.28 
  4  Fulton, Owen                  12 Southeast                 3:03.59 
  5  Reishus-O'Brien, Thane        12 Southeast                 3:09.96 
 
Event 43  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
10 & Under
  1  Ruffin, Mia                   10 JR-Southeast              6:50.54 
11-12
  1  Lindquist, Tahna              12 JR-Kodiak                 5:48.48 
  2  Tuccillo, Adrienne            11 JR-Northern Lights        6:10.73 
  3  DeGeorge, Tara                11 JR-Aurora                 6:10.94 
  4  Groleske, Kaitlyn             12 JR-Soldotna               6:12.77 
  5  Barnwell, Isabel              12 JR-Seward                 6:20.76 
  6  Mondl, Kaitlyn                12 JR-KNIK                   6:21.47 
  7  Tighe, Kaitlyn                12 JR-Southeast              6:25.94 
  8  Hawkins, Megan                11 JR-Northern Lights        6:28.86 
  9  Weeks, Alex                   11 JR-Soldotna               6:31.00 
 10  Stout, Haley                  12 JR-Haines                 6:38.80 
 11  Nix, Kaylynn                  12 JR-Chugiak                6:40.45 
 12  McCormick, Erika              11 JR-Southeast              6:42.09 
13-14
  1  Wicks, Sam                    14 JR-Northern Lights        5:21.07 
  2  Cavanaugh, Jesikah            14 JR-Northern Lights        5:33.06 
  3  Lindquist, Jori               13 JR-Kodiak                 5:36.91 
  4  Tuccillo, Marlana             13 JR-Northern Lights        5:37.83 
  5  Stephens, Maddy               13 JR-Southeast              5:46.31 
  6  Burr, Ena                     14 JR-Northern Lights        5:46.82 
  7  Dahlberg, Shania              13 JR-Viking                 5:55.07 
  8  Newgren, Alena                14 JR-Soldotna               5:56.00 
  9  Holtman, Cierra               13 JR-Chugiak                5:57.32 
 10  Ramos, Talyn                  14 JR-Southeast              6:02.34 
 11  Anderson, Kayla               14 JR-Wasilla                6:12.00 
 12  Kowalski, Eva                 14 JR-Viking                 6:14.85 
 13  Jones, Sammye                 13 JR-Kodiak                 6:14.91 
 14  Macinko, Illa                 13 JR-Kodiak                 6:17.45 
15 & Over
  1  Iverson, Hannah               17 SR-Northern Lights        5:13.32 
  2  Beck-Goodell, Celeste         15 SR-Kodiak                 5:22.43 
  3  Perkins, Shelby               15 SR-UN-NPAC                5:22.50 
  4  Iverson, Jordan               16 SR-Northern Lights        5:28.84 
  5  Taylor, Ashley                17 SR-Northern Lights        5:30.05 
  6  Goering, Annie                17 SR-Midnight Sun           5:33.63 
  7  Rawson, Leslie                18 SR-Northern Lights        5:35.92 
  8  Fletcher, Iris                17 SR-Kachemak               5:37.97 
  9  Bennett, Lizzy                17 SR-Midnight Sun           5:38.14 
 10  Dalton, Katy                  15 SR-Northern Lights        5:38.18 
 11  Shoemake, Jessica             18 SR-KNIK                   5:38.24 
 12  Clark, Lindsay                17 SR-Southeast              5:38.94 
 13  James, Julie                  15 SR-Stingray               5:39.45 
 14  Sauerbrey, Sarah              15 SR-Northern Lights        5:41.59 
 15  Wallace, McKinley             15 SR-Northern Lights        5:41.99 
 16  Bauer, Katie                  15 SR-Northern Lights        5:44.35 
 17  Summers, Lauren               15 SR-Aurora                 5:47.53 
 18  Johnson, Skye                 16 SR-KNIK                   5:50.13 
 19  Jones, Sonja                  16 SR-Kodiak                 5:50.21 
 20  Johnson, Richelle             15 SR-KNIK                   5:51.00 
 21  Patin, Hayley                 15 SR-KNIK                   5:51.40 
 22  Howard, Denise                17 SR-North Pole             5:52.08 
 23  Holt, Hayley                  15 SR-Aurora                 5:52.11 
 24  Shirnberg, Michaela           16 SR-Soldotna               5:54.05 
 25  Jennings, Anna                16 SR-KNIK                   5:58.00 
 26  Robinson, Haleigh             16 SR-Aurora                 5:58.35 
 27  Anger, Olivia                 15 SR-KNIK                   5:58.50 
 28  Freestone, Randi              16 SR-Soldotna               6:01.74 
 29  Gomez, Xiunell                16 SR-Aurora                 6:02.34 
 30  Shattuck, Brittany            15 SR-Wasilla                6:04.10 
 
Event 44  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
10 & Under
  1  O'Brien, Jarod                10 JR-Aurora                 6:09.08 
  2  Fox-Icarro, Bryce             10 JR-KNIK                   6:33.39 
  3  O'Donoghue, Tristan           10 JR-Stingray               6:43.20 
  4  Horwatt, Matthew              10 JR-Aurora                 6:53.75 
  5  Adams, Cody                   10 JR-Southeast              6:57.67 
  6  Anderson, Joseph              10 JR-Wasilla                7:02.05 
11-12
  1  Rockwell, Spencer             11 JR-Northern Lights        5:57.35 
  2  Summers, Michael              12 JR-Aurora                 5:57.93 
  3  Fleming, Ian                  12 JR-Viking                 5:58.92 
  4  Jones, Trevor                 11 JR-Southeast              6:05.38 
  5  Kramer, Justice               11 JR-North Pole             6:06.62 
  6  Nelson, Gaven                 12 JR-Wasilla                6:17.11 
13-14
  1  Ursin, Jackson                14 JR-Aurora                 4:56.21 
  2  Macinko, Nando                14 JR-Kodiak                 5:16.12 
  3  Ross, Simon                   14 JR-Aurora                 5:17.04 
  4  McCallum, Ian                 14 JR-Viking                 5:26.71 
  5  Walsh, Calvin                 13 JR-Southeast              5:32.64 
  6  Schauff, Brandon              14 JR-Kodiak                 5:36.44 
  7  Smith, Michael                13 JR-Kodiak                 5:45.01 
  8  Allan, Scott                  14 JR-Southeast              6:05.21 
  9  Foy, Mike                     14 JR-Wasilla                6:05.63 
 10  Rickman, Sawyer               13 JR-Soldotna               6:10.32 
 11  Cockreham, Paul               13 JR-Chugiak                6:13.03 
15 & Over
  1  Summers, Matthew              16 SR-Aurora                 4:44.33 
  2  Brunette, Cody                17 SR-Southeast              4:51.98 
  3  Hussong, Austin               17 SR-Aurora                 4:53.89 
  4  Danielson, Jeff               16 SR-Midnight Sun           5:01.31 
  5  Frey, Jeff                    16 SR-Northern Lights        5:02.64 
  6  Hopkins, Kyle                 17 SR-North Pole             5:03.28 
  7  Schulte, Jay                  16 SR-Aurora                 5:07.34 
  8  Heaven, Winter                15 SR-Soldotna               5:09.10 
  9  Dunhoff, Michael              17 SR-Aurora                 5:11.39 
 10  Espe, Andrew                  15 SR-Alaska Pacific         5:15.79 
 11  Williams, Matt                18 SR-KNIK                   5:21.68 
 12  Sieg, Jeremy                  15 SR-KNIK                   5:28.10 
 13  Steger, Clinton               15 SR-Northern Lights        5:32.70 
 14  Stocker, Micah                15 SR-UN-YMCA                5:32.71 
 15  Norman, Evan                  16 SR-Southeast              5:40.89 
 16  Whitaker, Austin              15 SR-Soldotna               5:45.31 
 17  Hullinger, Chase              16 SR-KNIK                   5:45.89 
 18  McWorkman, Christian          15 SR-Northern Lights        5:50.58 
 
Event 45  Girls 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Aurora Swim Team  'A'                                      4:08.09 
  2  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            4:10.57 
  3  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          4:12.36 
  4  Aurora Swim Team  'B'                                      4:28.95 
  5  KNIK Aquatics  'A'                                         4:35.89 
  6  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            4:37.89 
  7  Northern Lights Swim Club  'A'                             4:42.65 
  8  Soldotna Silver Salmon  'A'                                4:43.36 
  9  Chugiak Aquatics Club  'A'                                 4:45.89 
 10  Seward Tsunami Swim Club  'A'                              4:54.87 
 11  Aurora Swim Team  'C'                                      5:21.20 
 12  Stingray Swim Team  'A'                                         NT 
 
Event 46  Boys 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            4:02.63 
  2  Aurora Swim Team  'A'                                      4:19.80 
  3  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          4:24.08 
  4  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            4:42.20 
  5  Kodiak Kingfishers Swim Team  'B'                          4:43.03 
  6  Northern Lights Swim Club  'A'                             4:52.12 
 
Event 47  Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            3:50.32 
  2  Northern Lights Swim Club  'A'                             3:52.96 
  3  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            3:58.52 
  4  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          4:11.93 
  5  Soldotna Silver Salmon  'A'                                4:13.13 
  6  Northern Lights Swim Club  'B'                             4:15.73 
  7  Southeast Alaska Swim Team  'C'                            4:16.90 
  8  Aurora Swim Team  'A'                                      4:34.91 
 
Event 48  Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Aurora Swim Team  'A'                                      3:43.94 
  2  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            3:47.91 
  3  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          3:54.09 
  4  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            4:09.36 
  5  Aurora Swim Team  'B'                                      4:16.00 
  6  Northern Lights Swim Club  'A'                             4:26.83 
  7  Chugiak Aquatics Club  'A'                                 4:40.00 
 
Event 49  Girls 15 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Aurora Swim Team  'A'                                      3:46.75 
  2  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            3:49.19 
  3  Midnight Sun Swim Team  'A'                                3:49.79 
  4  KNIK Aquatics  'A'                                         3:49.90 
  5  Soldotna Silver Salmon  'A'                                3:54.33 
  6  Northern Lights Swim Club  'A'                             3:55.59 
  7  North Pole Aquatic Club  'A'                               3:58.63 
  8  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          3:59.61 
  9  Northern Lights Swim Club  'B'                             4:04.04 
 10  KNIK Aquatics  'B'                                         4:04.24 
 11  Chugiak Aquatics Club  'A'                                 4:04.92 
 12  Aurora Swim Team  'B'                                      4:07.78 
 13  Northern Lights Swim Club  'C'                             4:10.67 
 14  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            4:11.14 
 15  KNIK Aquatics  'C'                                         4:15.52 
 16  Seward Tsunami Swim Club  'A'                                   NT 
 
Event 50  Boys 15 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            3:17.42 
  2  Aurora Swim Team  'A'                                      3:23.99 
  3  Midnight Sun Swim Team  'A'                                3:26.99 
  4  Northern Lights Swim Club  'A'                             3:29.91 
  5  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            3:39.14 
  6  KNIK Aquatics  'A'                                         3:40.00 
  7  Northern Lights Swim Club  'B'                             3:40.05 
  8  Seward Tsunami Swim Club  'A'                              3:46.78 
  9  Northern Lights Swim Club  'C'                             3:58.17 
 10  Aurora Swim Team  'B'                                      4:00.21 
 
Event 51  Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Northern Lights Swim Club  'A'                             2:37.77 
  2  Aurora Swim Team  'A'                                      2:39.72 
  3  Chugiak Aquatics Club  'A'                                 2:43.42 
  4  Midnight Sun Swim Team  'A'                                2:56.33 
  5  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          2:58.47 
  6  Aurora Swim Team  'B'                                      3:01.00 
  7  KNIK Aquatics  'A'                                         3:02.26 
 
Event 52  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            2:23.17 
  2  Aurora Swim Team  'A'                                      2:26.63 
  3  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            2:29.95 
  4  Southeast Alaska Swim Team  'C'                            2:43.14 
  5  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          2:46.66 
  6  KNIK Aquatics  'A'                                         2:51.02 
  7  Northern Lights Swim Club  'A'                             3:01.36 
 
Event 53  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Aurora Swim Team  'A'                                      2:05.20 
  2  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            2:08.00 
  3  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          2:15.51 
  4  KNIK Aquatics  'A'                                         2:17.02 
  5  Soldotna Silver Salmon  'A'                                2:19.55 
  6  Aurora Swim Team  'B'                                      2:19.95 
  7  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            2:20.14 
  8  Northern Lights Swim Club  'A'                             2:23.26 
  9  Seward Tsunami Swim Club  'A'                              2:28.00 
 10  Aurora Swim Team  'C'                                      2:28.83 
 11  Chugiak Aquatics Club  'A'                                 2:32.26 
 12  Stingray Swim Team  'A'                                         NT 
 
Event 54  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            2:05.32 
  2  Aurora Swim Team  'A'                                      2:16.30 
  3  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          2:18.36 
  4  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            2:21.00 
  5  Kodiak Kingfishers Swim Team  'B'                          2:26.05 
  6  Northern Lights Swim Club  'A'                             3:25.52 
 
Event 55  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            1:58.33 
  2  Northern Lights Swim Club  'A'                             2:01.86 
  3  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            2:05.20 
  4  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          2:10.80 
  5  Northern Lights Swim Club  'B'                             2:11.25 
  6  Southeast Alaska Swim Team  'C'                            2:14.40 
  7  Soldotna Silver Salmon  'A'                                2:15.07 
  8  Aurora Swim Team  'A'                                      2:19.25 
 
Event 56  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Aurora Swim Team  'A'                                      1:53.55 
  2  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            2:02.10 
  3  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          2:04.45 
  4  Northern Lights Swim Club  'A'                             2:13.31 
  5  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            2:13.36 
  6  Chugiak Aquatics Club  'A'                                 2:21.40 
  7  Aurora Swim Team  'B'                                      2:22.91 
 
Event 57  Girls 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            1:59.08 
  2  Northern Lights Swim Club  'A'                             2:01.10 
  3  Aurora Swim Team  'A'                                      2:01.84 
  4  KNIK Aquatics  'A'                                         2:02.12 
  5  Chugiak Aquatics Club  'A'                                 2:03.94 
  6  Soldotna Silver Salmon  'A'                                2:04.42 
  7  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          2:05.27 
  8  Northern Lights Swim Club  'B'                             2:05.59 
  9  Northern Lights Swim Club  'C'                             2:09.78 
 10  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            2:10.48 
 11  KNIK Aquatics  'B'                                         2:12.57 
 12  KNIK Aquatics  'C'                                         2:17.24 
 13  Aurora Swim Team  'B'                                      2:17.90 
 14  Seward Tsunami Swim Club  'A'                                   NT 
 15  North Pole Aquatic Club  'A'                                    NT 
 
Event 58  Boys 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            1:41.33 
  2  Aurora Swim Team  'A'                                      1:43.00 
  3  Seward Tsunami Swim Club  'A'                              1:49.67 
  4  Northern Lights Swim Club  'A'                             1:50.07 
  5  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            1:51.55 
  6  KNIK Aquatics  'A'                                         1:52.00 
  7  Aurora Swim Team  'B'                                      1:52.00 
  8  Northern Lights Swim Club  'B'                             1:59.27 
  9  Northern Lights Swim Club  'C'                             2:09.06 
 
Event 59  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Lash, Morgan                  10 Northern Lights           2:27.62 
  2  O'Brien, Kiera                10 Southeast                 2:40.46 
  3  Pendleton, Makayla            10 North Pole                2:44.20 
  4  Helenhouse, Emily             10 Kodiak                    2:45.81 
  5  McIntosh, Nicole              10 North Pole                2:46.95 
  6  Mertz, Sarah                   9 Southeast                 2:48.33 
  7  Sato, Mari                     9 Northern Lights           2:49.74 
  8  Burke, Cheyenne                9 Chugiak                   2:51.92 
  9  Williams, Camryn               8 Aurora                    2:53.52 
 10  DeGeorge, Clair                9 Aurora                    2:53.60 
 11  Rohde, Aleah                   9 Aurora                    2:53.90 
 12  Stout, Anna                   10 Haines                    2:55.63 
 13  Spink, Alexa                  10 Northern Lights           2:55.99 
 
Event 60  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Lindquist, Talon               9 Kodiak                    2:27.92 
  2  O'Donoghue, Tristan           10 Stingray                  2:27.96 
  3  Fox-Icarro, Bryce             10 KNIK                      2:29.72 
  4  Jones, Luke                   10 Southeast                 2:32.75 
  5  Horwatt, Matthew              10 Aurora                    2:34.03 
  6  Morland, James                10 Southeast                 2:36.31 
  7  Adams, Cody                   10 Southeast                 2:37.16 
  8  Wick, Alex                    10 Southeast                 2:38.61 
  9  Anderson, Joseph              10 Wasilla                   2:38.77 
 10  Welker, Zane                  10 Southeast                 2:49.04 
 11  Schauff, Nathan                9 Kodiak                    2:53.11 
 12  Weeks, Preston                 9 Soldotna                  2:54.40 
 13  Olsen, Sawyer                  9 Kodiak                    2:57.34 
 14  Delara, Jared                 10 KNIK                      2:58.42 
 15  Conn, Stewart                 10 Viking                    2:58.70 
 16  Dillard, William               9 North Pole                2:59.68 
 
Event 61  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Kelly, Ciera                  12 Southeast                   55.98 
  2  Lindquist, Tahna              12 Kodiak                      59.91 
  3  Hughes, Ila                   12 Kodiak                    1:01.24 
  4  Burke, Sammy                  12 Chugiak                   1:01.79 
  5  Groleske, Kaitlyn             12 Soldotna                  1:01.82 
  6  Horne, Brittany               12 Kodiak                    1:02.60 
  7  Husa, Emily                   12 Aurora                    1:02.83 
  8  Weller, Grace                 12 Viking                    1:03.49 
  9  Wilcox, Jennifer              12 Aurora                    1:03.51 
 10  Isaak, Dakota                 11 Southeast                 1:03.56 
 11  Tuccillo, Adrienne            11 Northern Lights           1:03.70 
 12  Robbins, Summer               11 Southeast                 1:05.10 
 13  Roldan, Rachelle              12 Southeast                 1:05.93 
 14  Murphy, Colleen               12 Valdez                    1:05.94 
 15  DeGeorge, Tara                11 Aurora                    1:06.44 
 16  Williams, Kendal              11 Aurora                    1:06.57 
 17  Jarupakorn, Jennifer          12 KNIK                      1:06.98 
 18  Beckham, Olivia               12 Seward                    1:07.00 
 19  Ross, Taylor                  12 Aurora                    1:07.04 
 20  Weeks, Alex                   11 Soldotna                  1:07.38 
 21  Nix, Kaylynn                  12 Chugiak                   1:07.90 
 22  Heaton, Cassidy               12 Midnight Sun              1:08.02 
 23  Schoff, Amber                 12 Northern Lights           1:08.11 
 24  Stout, Haley                  12 Haines                    1:08.24 
 25  VanCuren, Maddie              12 Kodiak                    1:08.61 
 26  Moody, Katherine              11 Aurora                    1:08.90 
 27  Wangstrom, Zoe                11 Northern Lights           1:09.08 
 28  Hajdukovich, Jade             12 Stingray                  1:09.22 
 29  Tougas, Rachel                12 Seward                    1:09.31 
 30  Keyser, Mia                   11 Northern Lights           1:09.37 
 31  Randall, Angie                11 Midnight Sun              1:09.37 
 32  Gordon, Laura                 12 UN-APU                    1:09.48 
 33  Whitmill, Kaysia              11 Southeast                 1:09.89 
 34  Mondl, Kaitlyn                12 KNIK                      1:10.30 
 35  Lubin, Celia                  11 Southeast                 1:10.34 
 
Event 62  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Aulbach, Abel                 12 Viking                      57.10 
  2  Fox, Kenny                    12 Southeast                   57.37 
  3  Chen, Richard                 12 Midnight Sun                58.78 
  4  Summers, Michael              12 Aurora                    1:00.12 
  5  Fleming, Ian                  12 Viking                    1:00.58 
  6  Pihl, Alex                    12 Southeast                 1:00.74 
  7  Rockwell, Spencer             11 Northern Lights           1:01.43 
  8  O'Donoghue, Tommy             11 Stingray                  1:01.44 
  9  Sato-Franks, Kai              12 Haines                    1:01.68 
 10  Jester, Tyler                 12 Kodiak                    1:01.80 
 11  Adams, Nathaniel              11 Northern Lights           1:03.01 
 12  Kramer, Justice               11 North Pole                1:04.33 
 13  James, Blake                  12 Kodiak                    1:04.66 
 14  Nicholson, Ryan               12 Midnight Sun              1:04.82 
 15  Balowski, Jacob               12 Valdez                    1:04.90 
 16  Sundberg, Keegan              12 Haines                    1:05.14 
 17  Hanni, Jake                   11 Aurora                    1:05.22 
 18  Nelson, Gaven                 12 Wasilla                   1:05.25 
 19  Fox-Icarro, Blaise            11 KNIK                      1:06.12 
 20  Bishop, Aleksey               12 Midnight Sun              1:06.33 
 21  Hollinger, Michael            12 Piranahas                 1:06.34 
 22  Lai, Nathan                   12 Aurora                    1:06.68 
 23  Hodgson, Jay                  11 UN-NLSC                   1:07.22 
 24  Hasbrouck, Hollis             12 Aurora                    1:07.78 
 25  Linscheid, Mica               11 Kodiak                    1:08.15 
 26  Jeffries, Jordan              12 Aurora                    1:08.27 
 27  Reishus-O'Brien, Thane        12 Southeast                 1:09.46 
 28  Hanson, River                 12 Kodiak                    1:09.47 
 29  Mutch, Max                    11 Kodiak                    1:09.86 
 30  Hunter, Dustin                12 Soldotna                  1:10.02 
 31  McArthur, Evan                12 Southeast                 1:10.38 
 32  Loseby, Josiah                12 Southeast                 1:10.64 
 33  Anderson, Jonas               12 Kodiak                    1:10.82 
 34  Lincoln, Nicholas             11 Kodiak                    1:10.86 
 35  Schauff, Dyton                11 Kodiak                    1:11.49 
 36  Chadwick, Miles               11 Southeast                 1:11.72 
 
Event 63  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Wicks, Sam                    14 Northern Lights             52.43 
  2  Tuccillo, Marlana             13 Northern Lights             56.33 
  3  Uselmann, Mary                13 Northern Lights             56.39 
  4  Adams, Victoria               13 Northern Lights             56.81 
  5  Reid, Megan                   13 Southeast                   57.03 
  6  Clark, Auri                   14 Southeast                   57.42 
  7  Lindquist, Jori               13 Kodiak                      57.46 
  8  Stephens, Maddy               13 Southeast                   57.74 
  9  Ramos, Talyn                  14 Southeast                   58.13 
 10  Stephens, Isabel              14 Southeast                   58.50 
 11  Sauerbrey, Carrie             13 Northern Lights             58.71 
 12  Mertz, Haley                  13 Southeast                   58.91 
 13  Burr, Ena                     14 Northern Lights           1:00.31 
 14  Cayce, Jocelyn                14 Southeast                 1:00.52 
 15  Dahlberg, Shania              13 Viking                    1:00.63 
 16  Holtman, Cierra               13 Chugiak                   1:00.67 
 17  Spencer, Geena                13 Midnight Sun              1:01.40 
 18  Newgren, Alena                14 Soldotna                  1:01.93 
 19  Macinko, Illa                 13 Kodiak                    1:02.43 
 20  Mokracek, Sarah               13 Soldotna                  1:02.68 
 21  Brenton, Shaylee              13 Soldotna                  1:02.71 
 22  Wockenfuss, Amy               14 Northern Lights           1:03.14 
 23  Anderson, Kayla               14 Wasilla                   1:03.19 
 
Event 64  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Macinko, Nando                14 Kodiak                      49.80 
  2  Chan, Cory                    14 Aurora                      51.52 
  3  Vandermeer, Benjamin          14 Midnight Sun                53.63 
  4  McCallum, Ian                 14 Viking                      53.89 
  5  Reid, Jacob                   14 Southeast                   54.60 
  6  Ursin, Jackson                14 Aurora                      55.67 
  7  Carrico, Christian            14 Soldotna                    55.87 
  8  Ross, Simon                   14 Aurora                      56.11 
  9  Sundsten-Brenner, Carl        14 Southeast                   57.12 
 10  Marquez, Luis                 13 Midnight Sun                57.23 
 11  Walsh, Calvin                 13 Southeast                   57.32 
 12  Wellert, John                 14 Midnight Sun                57.83 
 13  Wagner, Elijah                14 Viking                      58.69 
 14  McNulty, Tim                  14 Southeast                   58.87 
 15  Schauff, Brandon              14 Kodiak                      59.37 
 16  Weems, Mylon                  13 Cordova                     59.69 
 17  Roylance, Kristopher          14 Northern Lights             59.91 
 18  Wilcox, Eric                  14 Aurora                    1:01.03 
 19  O'Connor, Brent               13 Southeast                 1:01.35 
 20  Rickman, Ehren                14 Soldotna                  1:01.54 
 21  Eavis, Josh                   14 Seward                    1:01.57 
 22  Birkholz, Bryan               13 Stingray                  1:01.57 
 23  Rickman, Sawyer               13 Soldotna                  1:01.76 
 24  Burnside, Carlton             14 Kodiak                    1:02.10 
 25  Hamberger, Josh               13 Cordova                   1:02.24 
 26  Bissell, Kade                 13 Aurora                    1:02.71 
 27  Werner, Stephen               14 Seward                    1:02.77 
 28  Smith, Michael                13 Kodiak                    1:02.82 
 29  Monaghan, Tommy               13 Aurora                    1:03.09 
 30  Kellar, Griff                 14 Aurora                    1:03.21 
 
Event 65  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Goering, Annie                17 Midnight Sun                53.77 
  2  Johnson, Emilee               16 Southeast                   54.44 
  3  Wray, Nikki                   16 Aurora                      54.56 
  4  Caldwell, Jordyn              15 KNIK                        54.58 
  5  Griffing, Laura               16 Kodiak                      54.58 
  6  Iverson, Hannah               17 Northern Lights             54.87 
  7  Bowen, Olivia                 16 Soldotna                    55.50 
  8  Stacy, Janelle                15 Southeast                   55.74 
  9  Yoo, Paulina                  16 Northern Lights             56.30 
 10  Kirk, Christine               15 Northern Lights             56.41 
 11  Williams, Ava                 17 Chugiak                     56.42 
 12  Norris, Hannah                15 Valdez                      56.43 
 13  Hyams, Ariel                  17 Aurora                      56.54 
 14  Keill, Alyssa                 18 Midnight Sun                56.70 
 15  Dalton, Katy                  15 Northern Lights             56.81 
 16  Fore, Rachel                  15 KNIK                        56.82 
 17  Howard, Denise                17 North Pole                  56.88 
 18  Perkins, Shelby               15 UN-NPAC                     57.43 
 19  Knight, Chelsea               16 Aurora                      57.59 
 20  Meierotto, Sarah              18 North Pole                  57.91 
 21  Robinson, Haleigh             16 Aurora                      58.06 
 22  Audette, Eileen               15 Seward                      58.21 
 23  Taylor, Ashley                17 Northern Lights             58.30 
 24  James, Julie                  15 Stingray                    58.50 
 25  Oldenkamp, Katelyn            15 KNIK                        58.54 
 26  Pruszenski, Ann               17 Northern Lights             58.69 
 27  Bauer, Katie                  15 Northern Lights             58.73 
 28  Clark, Lindsay                17 Southeast                   58.76 
 29  Philpot, Karen                17 Soldotna                    58.94 
 30  Freestone, Randi              16 Soldotna                    59.06 
 31  Fletcher, Iris                17 Kachemak                    59.20 
 32  Bulkow, Maddy                 17 Northern Lights             59.52 
 33  Johnson, Skye                 16 KNIK                        59.61 
 34  Summers, Lauren               15 Aurora                      59.89 
 35  Luiken, Jessica               15 KNIK                      1:00.06 
 36  Patin, Hayley                 15 KNIK                      1:00.39 
 37  Sauerbrey, Sarah              15 Northern Lights           1:00.51 
 38  Robinson, Elsa                15 Southeast                 1:00.84 
 39  Perkins, Kyle                 16 North Pole                1:01.35 
 40  Wallace, McKinley             15 Northern Lights           1:01.41 
 41  Holt, Sami                    15 Aurora                    1:01.73 
 42  Shattuck, Brittany            15 Wasilla                   1:02.02 
 43  Ericksen, Savannah            17 Chugiak                   1:02.22 
 44  Sandstrom, Julie              17 Aurora                    1:02.23 
 45  Vikdal, Amanda                15 Chugiak                   1:02.34 
 46  Jennings, Anna                16 KNIK                      1:02.47 
 47  Gomez, Xiunell                16 Aurora                    1:02.48 
 48  May, Sophie                   18 North Pole                1:02.49 
 49  Irish, Bridget                15 Valdez                    1:02.51 
 50  Jester, Megan                 15 Kodiak                    1:02.74 
 51  Bullock, Anna                 15 Southeast                 1:02.88 
 52  Smith, Annie                  17 Midnight Sun              1:02.88 
 53  Stickwan, Shehan              15 Southeast                 1:02.89 
 
Event 66  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Rutecki, Nick                 17 Southeast                   46.21 
  2  Adams, Wyatt                  17 Northern Lights             46.32 
  3  Hussong, Austin               17 Aurora                      47.73 
  4  O'Leary, Ryan                 16 Seward                      49.43 
  5  Long, Christian               17 Northern Lights             49.47 
  6  Heaven, Winter                15 Soldotna                    49.50 
  7  Rockwell, Ben                 16 Northern Lights             50.05 
  8  Brunger, Nicholas             17 Northern Lights             50.07 
  9  Schauff, Clayton              16 Kodiak                      50.09 
 10  Wooten, Shawn                 16 Northern Lights             50.63 
 11  Mickelson, Tyler              15 Southeast                   50.79 
 12  Evershed, Gregory             16 Midnight Sun                51.25 
 13  Severns, Keegan               16 Midnight Sun                51.67 
 14  Pavlovic, Pavle               19 Northern Lights             51.85 
 15  Frey, Charles                 18 Northern Lights             51.88 
 16  Vandermeer, Drew              17 Midnight Sun                51.89 
 17  Danielson, Jeff               16 Midnight Sun                52.18 
 18  Wilson, Daniel                15 Northern Lights             52.47 
 19  Schick, Cody                  15 Southeast                   53.09 
 20  Williams, Matt                18 KNIK                        53.31 
 21  Barto, Alex                   17 Southeast                   53.56 
 22  Bullington, Nick              16 Aurora                      53.57 
 23  Wilcox, David                 15 Aurora                      53.74 
 24  Dunhoff, Michael              17 Aurora                      53.99 
 25  Sieg, Jeremy                  15 KNIK                        54.28 
 26  Broughton, Nick               16 Seward                      54.32 
 27  Hopkins, Kyle                 17 North Pole                  54.44 
 28  Krenzelok, Brett              16 KNIK                        54.80 
 29  Weaver, Derek                 15 Southeast                   55.46 
 30  McGownd, Tucker               16 Aurora                      55.62 
 31  Zarlengo, Joe                 15 Viking                      56.03 
 32  Hill, Tyler                   15 Midnight Sun                56.10 
 33  Gaudet, Josh                  16 Kodiak                      56.16 
 34  Steger, Clinton               15 Northern Lights             56.16 
 35  Hullinger, Chase              16 KNIK                        56.99 
 36  Whitaker, Austin              15 Soldotna                    57.00 
 37  Dinon, Luke                   15 Southeast                   57.03 
 38  Bostick, George               16 KNIK                        57.20 
 
Event 67  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Ruffin, Mia                   10 Southeast                 1:26.62 
  2  Helenhouse, Emily             10 Kodiak                    1:30.76 
  3  Thorsen, Zoe                  10 Midnight Sun              1:31.37 
  4  Pendleton, Makayla            10 North Pole                1:38.44 
  5  Lindbeck, Meghan              10 Northern Lights           1:38.98 
  6  Henry, Isabella               10 Soldotna                  1:39.64 
  7  Hoepfner, Haley               10 Cordova                   1:41.59 
  8  Tarbox, Shelby                10 Chugiak                   1:41.94 
  9  Flores, Maddie                10 Aurora                    1:42.06 
 10  Cockreham, Leslie              9 Chugiak                   1:42.71 
 11  Barkeley, Allie                9 Aurora                    1:44.97 
 12  Pestrikoff, Makayla            9 Chugiak                   1:45.29 
 
Event 68  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  O'Brien, Jarod                10 Aurora                    1:20.15 
  2  Reishus-O'Brien, Noah         10 Southeast                 1:30.92 
  3  Fulton, Conner                 9 Southeast                 1:31.01 
  4  Anderson, Joseph              10 Wasilla                   1:33.19 
  5  Bauer, Joshua                 10 Northern Lights           1:35.45 
  6  Emili, Ryan                   10 Northern Lights           1:37.07 
  7  Ramos, Treyson                10 Southeast                 1:37.53 
  8  Seid, Aidan                   10 Southeast                 1:40.27 
  9  Stickwan, Micah               10 Southeast                 1:41.46 
 10  Jager, Luke                    9 KNIK                      1:44.51 
 
Event 69  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Wray, Kari                    12 Aurora                    1:11.45 
  2  Weller, Grace                 12 Viking                    1:16.42 
  3  Roldan, Rachelle              12 Southeast                 1:21.57 
  4  Jennings, Emmie               11 KNIK                      1:22.64 
  5  Ross, Taylor                  12 Aurora                    1:23.33 
  6  Hawkins, Megan                11 Northern Lights           1:24.47 
  7  Stout, Haley                  12 Haines                    1:25.18 
  8  Heaton, Cassidy               12 Midnight Sun              1:27.14 
  9  Keyser, Mia                   11 Northern Lights           1:27.41 
 10  Wangstrom, Zoe                11 Northern Lights           1:28.13 
 11  Whitmill, Kaysia              11 Southeast                 1:28.43 
 12  Brockmann, Hannah             12 Southeast                 1:28.59 
 13  Dahl, Shalie                  12 Viking                    1:29.24 
 14  Hyde, Caitlin                 12 Viking                    1:29.50 
 15  Moody, Katherine              11 Aurora                    1:29.77 
 16  Smith, Cheyanne               12 Kachemak                  1:30.02 
 17  McKnight, Robin               11 Seward                    1:30.76 
 18  Michinski, Deanna             12 Seward                    1:30.76 
 
Event 70  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Chen, Richard                 12 Midnight Sun              1:15.39 
  2  Sato-Franks, Kai              12 Haines                    1:22.97 
  3  Espe, Ethan                   11 Alaska Pacific            1:23.08 
  4  Kowalski, Vincent             12 Viking                    1:23.30 
  5  Reishus-O'Brien, Thane        12 Southeast                 1:24.18 
  6  Balowski, Jacob               12 Valdez                    1:25.50 
  7  O'Donoghue, Tommy             11 Stingray                  1:25.89 
  8  Mutch, Max                    11 Kodiak                    1:26.07 
  9  Fulton, Owen                  12 Southeast                 1:26.55 
 10  James, Blake                  12 Kodiak                    1:28.21 
 11  Fleming, Ian                  12 Viking                    1:29.95 
 12  Hasbrouck, Hollis             12 Aurora                    1:30.14 
 13  Jeffries, Jordan              12 Aurora                    1:31.22 
 
Event 71  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Klose, Kassandra              13 Southeast                 2:41.41 
  2  Tuccillo, Marlana             13 Northern Lights           2:41.65 
  3  Hood, Martha                  13 Stingray                  2:43.57 
  4  Mertz, Haley                  13 Southeast                 2:46.73 
  5  O'Donoghue, Kira              14 Stingray                  2:47.04 
  6  Dahlberg, Shania              13 Viking                    2:47.54 
  7  Anderson, Kayla               14 Wasilla                   2:48.87 
  8  Cayce, Jocelyn                14 Southeast                 2:50.31 
  9  Freeman, Naomi                13 Aurora                    2:52.73 
 10  Monaghan, Molly               13 Aurora                    2:52.96 
 11  Dresdow, Shelby               14 Kodiak                    2:54.66 
 12  McMullen, Mykaela             13 Northern Lights           2:54.69 
 13  Jones, Sammye                 13 Kodiak                    2:55.56 
 14  Macinko, Illa                 13 Kodiak                    2:59.19 
 15  Walker, Alyson                13 Southeast                 2:59.38 
 
Event 72  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  McCallum, Ian                 14 Viking                    2:30.18 
  2  Carrico, Christian            14 Soldotna                  2:35.94 
  3  Busch, Jimmie                 13 Southeast                 2:41.72 
  4  Marquez, Luis                 13 Midnight Sun              2:47.87 
  5  Wilcox, Eric                  14 Aurora                    2:49.02 
  6  Emili, Xander                 14 Northern Lights           2:51.55 
  7  Nagel, Patrick                14 Aurora                    2:54.25 
  8  Steger, Eddie                 13 Northern Lights           2:58.39 
  9  Cockreham, Paul               13 Chugiak                   2:58.46 
 10  Albertson, Beau               13 Southeast                 2:58.56 
 11  Hager, Eli                    14 KNIK                      2:58.57 
 
Event 73  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Wray, Nikki                   16 Aurora                    2:26.02 
  2  Griffing, Laura               16 Kodiak                    2:27.76 
  3  Keill, Alyssa                 18 Midnight Sun              2:28.47 
  4  Johnson, Emilee               16 Southeast                 2:32.37 
  5  Rawson, Leslie                18 Northern Lights           2:33.09 
  6  Beck-Goodell, Celeste         15 Kodiak                    2:33.90 
  7  Freestone, Randi              16 Soldotna                  2:34.30 
  8  Kirk, Christine               15 Northern Lights           2:39.23 
  9  Meierotto, Sarah              18 North Pole                2:39.64 
 10  Shirnberg, Michaela           16 Soldotna                  2:42.44 
 11  Iverson, Jordan               16 Northern Lights           2:43.61 
 12  Audette, Eileen               15 Seward                    2:44.06 
 13  Johnson, Richelle             15 KNIK                      2:44.42 
 14  Cockreham, Erin               15 Chugiak                   2:44.94 
 15  Dixon, Mallory                15 Stingray                  2:46.02 
 16  Anger, Olivia                 15 KNIK                      2:47.39 
 17  Barto, Kerry                  15 Southeast                 2:47.50 
 18  Robinson, Elsa                15 Southeast                 2:47.72 
 19  Shoemake, Jessica             18 KNIK                      2:48.49 
 20  Fore, Rachel                  15 KNIK                      2:49.39 
 21  Pope, Lianna                  15 KNIK                      2:55.01 
 22  Martinez, Victoria            17 North Pole                2:55.40 
 23  Goodell, Katy                 16 Southeast                 2:57.87 
 
Event 74  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Severns, Keegan               16 Midnight Sun              2:07.09 
  2  Schulte, Jay                  16 Aurora                    2:15.81 
  3  Martinez, Phillip             16 North Pole                2:18.63 
  4  Brunette, Cody                17 Southeast                 2:20.40 
  5  O'Leary, Ryan                 16 Seward                    2:27.16 
  6  Summers, Matthew              16 Aurora                    2:28.37 
  7  Anderson, Josh                16 Southeast                 2:33.00 
  8  Frey, Jeff                    16 Northern Lights           2:33.06 
  9  Broughton, Nick               16 Seward                    2:34.75 
 10  Norman, Evan                  16 Southeast                 2:37.30 
 11  Hill, Tyler                   15 Midnight Sun              2:37.77 
 12  Whitaker, Austin              15 Soldotna                  2:39.44 
 13  Wooten, Shawn                 16 Northern Lights           2:39.50 
 
Event 75  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Lash, Morgan                  10 Northern Lights           1:13.58 
  2  O'Brien, Kiera                10 Southeast                 1:21.71 
  3  Bauer, Meagan                 10 Northern Lights           1:25.29 
  4  Mertz, Sarah                   9 Southeast                 1:25.57 
  5  Stout, Anna                   10 Haines                    1:27.80 
  6  Moody, Erin                    9 Aurora                    1:27.94 
  7  McIntosh, Nicole              10 North Pole                1:28.14 
  8  Burke, Cheyenne                9 Chugiak                   1:29.00 
  9  Thorsen, Zoe                  10 Midnight Sun              1:29.86 
 10  Henry, Isabella               10 Soldotna                  1:31.74 
 11  Flores, Maddie                10 Aurora                    1:32.90 
 12  Sato, Mari                     9 Northern Lights           1:33.21 
 13  Tarbox, Shelby                10 Chugiak                   1:34.05 
 14  DeGeorge, Clair                9 Aurora                    1:34.96 
 15  Rohde, Aleah                   9 Aurora                    1:35.51 
 16  Cockreham, Leslie              9 Chugiak                   1:37.16 
 
Event 76  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Lindquist, Talon               9 Kodiak                    1:15.26 
  2  Morland, James                10 Southeast                 1:16.15 
  3  O'Donoghue, Tristan           10 Stingray                  1:17.49 
  4  Fox-Icarro, Bryce             10 KNIK                      1:20.53 
  5  Adams, Cody                   10 Southeast                 1:21.34 
  6  Jones, Luke                   10 Southeast                 1:23.98 
  7  Seid, Aidan                   10 Southeast                 1:24.43 
  8  Wick, Alex                    10 Southeast                 1:25.08 
  9  Welker, Zane                  10 Southeast                 1:26.28 
 10  Reishus-O'Brien, Noah         10 Southeast                 1:27.25 
 11  Emili, Ryan                   10 Northern Lights           1:27.30 
 12  Alfano, Nathan                10 Aurora                    1:28.56 
 13  Conn, Stewart                 10 Viking                    1:29.88 
 14  Fulton, Conner                 9 Southeast                 1:30.61 
 15  Ramos, Treyson                10 Southeast                 1:30.99 
 16  Asbury, Patrick                9 Valdez                    1:33.56 
 17  Rule, Andy                    10 Southeast                 1:33.69 
 18  Dillard, William               9 North Pole                1:33.96 
 19  Trierschield, Jake            10 Southeast                 1:34.28 
 20  Delara, Jared                 10 KNIK                      1:34.80 
 21  Ivanovic, Marco               10 Aurora                    1:36.17 
 
Event 77  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Kelly, Ciera                  12 Southeast                 1:04.24 
  2  Hodgson, Joley                12 UN-NLSC                   1:07.90 
  3  Husa, Emily                   12 Aurora                    1:08.73 
  4  Rohde, Arianna                11 Aurora                    1:10.10 
  5  Barnwell, Isabel              12 Seward                    1:10.94 
  6  Groleske, Kaitlyn             12 Soldotna                  1:11.35 
  7  Weller, Grace                 12 Viking                    1:11.45 
  8  Horne, Brittany               12 Kodiak                    1:11.45 
  9  Hughes, Ila                   12 Kodiak                    1:12.31 
 10  Wilcox, Jennifer              12 Aurora                    1:14.40 
 11  Murphy, Colleen               12 Valdez                    1:14.60 
 12  Tighe, Kaitlyn                12 Southeast                 1:15.20 
 13  Keyser, Mia                   11 Northern Lights           1:16.59 
 14  Robbins, Summer               11 Southeast                 1:16.68 
 15  Williams, Kendal              11 Aurora                    1:16.97 
 16  Hawkins, Megan                11 Northern Lights           1:18.29 
 17  Beckham, Olivia               12 Seward                    1:19.05 
 18  Gordon, Laura                 12 UN-APU                    1:19.05 
 19  Dahl, Shalie                  12 Viking                    1:19.20 
 20  Hanson, Olivia                11 Aurora                    1:20.22 
 21  Wangstrom, Zoe                11 Northern Lights           1:20.24 
 22  Schoff, Amber                 12 Northern Lights           1:20.32 
 23  Jarupakorn, Jennifer          12 KNIK                      1:20.80 
 24  McCormick, Erika              11 Southeast                 1:21.67 
 25  Ivanovic, Natalia             11 Aurora                    1:21.90 
 26  Bogatko, Dana                 11 Southeast                 1:22.46 
 27  Brockmann, Hannah             12 Southeast                 1:22.70 
 28  Stout, Haley                  12 Haines                    1:22.89 
 
Event 78  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Belley, Louis                 12 Southeast                 1:03.92 
  2  Rockwell, Spencer             11 Northern Lights           1:09.64 
  3  Sundberg, Keegan              12 Haines                    1:10.78 
  4  Kowalski, Vincent             12 Viking                    1:11.25 
  5  Jones, Trevor                 11 Southeast                 1:12.07 
  6  Jester, Tyler                 12 Kodiak                    1:12.39 
  7  Pihl, Alex                    12 Southeast                 1:12.65 
  8  Aulbach, Abel                 12 Viking                    1:14.05 
  9  Summers, Michael              12 Aurora                    1:14.38 
 10  Sato-Franks, Kai              12 Haines                    1:14.48 
 11  Kramer, Justice               11 North Pole                1:14.71 
 12  Adams, Nathaniel              11 Northern Lights           1:15.98 
 13  Nelson, Gaven                 12 Wasilla                   1:16.46 
 14  McArthur, Evan                12 Southeast                 1:16.55 
 15  Fox-Icarro, Blaise            11 KNIK                      1:17.45 
 16  Hasbrouck, Hollis             12 Aurora                    1:17.46 
 17  Reishus-O'Brien, Thane        12 Southeast                 1:19.76 
 18  Hodgson, Jay                  11 UN-NLSC                   1:19.78 
 19  Hanni, Jake                   11 Aurora                    1:19.99 
 20  Bishop, Aleksey               12 Midnight Sun              1:20.41 
 21  Schauff, Dyton                11 Kodiak                    1:20.67 
 22  Fulton, Owen                  12 Southeast                 1:20.69 
 23  Hunter, Dustin                12 Soldotna                  1:23.57 
 24  Loseby, Josiah                12 Southeast                 1:23.69 
 25  Lincoln, Nicholas             11 Kodiak                    1:23.88 
 26  Chadwick, Miles               11 Southeast                 1:24.99 
 
Event 79  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Wicks, Sam                    14 Northern Lights             57.79 
  2  Adams, Victoria               13 Northern Lights           1:01.11 
  3  Cavanaugh, Jesikah            14 Northern Lights           1:03.29 
  4  Uselmann, Mary                13 Northern Lights           1:04.48 
  5  Clark, Auri                   14 Southeast                 1:04.97 
  6  Stephens, Isabel              14 Southeast                 1:05.16 
  7  Mertz, Haley                  13 Southeast                 1:05.52 
  8  Sauerbrey, Carrie             13 Northern Lights           1:05.54 
  9  Lindquist, Jori               13 Kodiak                    1:05.65 
 10  Burr, Ena                     14 Northern Lights           1:06.64 
 11  Bezenek, Alissa               14 Southeast                 1:06.79 
 12  Stephens, Maddy               13 Southeast                 1:07.25 
 13  Wockenfuss, Amy               14 Northern Lights           1:09.97 
 14  Ramos, Talyn                  14 Southeast                 1:10.01 
 15  Dahlberg, Shania              13 Viking                    1:10.57 
 16  O'Donoghue, Kira              14 Stingray                  1:11.38 
 17  Spencer, Geena                13 Midnight Sun              1:11.70 
 18  O'Brien, Nikalina             14 Seward                    1:11.84 
 19  Hood, Martha                  13 Stingray                  1:11.93 
 20  Lukshin, Juliana              13 Southeast                 1:11.98 
 21  Walker, Alyson                13 Southeast                 1:12.41 
 22  Kowalski, Eva                 14 Viking                    1:12.45 
 23  Brenton, Shaylee              13 Soldotna                  1:13.26 
 24  Reid, Megan                   13 Southeast                 1:13.88 
 25  Allen, Elaina                 13 Cordova                   1:14.20 
 26  Ullmayer, Claressa            14 Southeast                 1:14.58 
 27  Anderson, Kayla               14 Wasilla                   1:14.90 
 28  Monaghan, Molly               13 Aurora                    1:15.63 
 29  Manthey, Emma                 13 Aurora                    1:15.74 
 30  Cayce, Savannah               13 Southeast                 1:16.22 
 
Event 80  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Macinko, Nando                14 Kodiak                      56.48 
  2  Chan, Cory                    14 Aurora                      59.96 
  3  Reid, Jacob                   14 Southeast                 1:03.17 
  4  Burnside, Carlton             14 Kodiak                    1:05.08 
  5  Sundsten-Brenner, Carl        14 Southeast                 1:06.89 
  6  Ursin, Jackson                14 Aurora                    1:07.56 
  7  Vandermeer, Benjamin          14 Midnight Sun              1:07.90 
  8  Busch, Jimmie                 13 Southeast                 1:08.49 
  9  Weems, Mylon                  13 Cordova                   1:09.16 
 10  McNulty, Tim                  14 Southeast                 1:09.91 
 11  Ross, Simon                   14 Aurora                    1:09.97 
 12  Eavis, Josh                   14 Seward                    1:11.04 
 13  Wagner, Elijah                14 Viking                    1:11.12 
 14  Emili, Xander                 14 Northern Lights           1:11.46 
 15  Steger, Eddie                 13 Northern Lights           1:11.66 
 16  Schauff, Brandon              14 Kodiak                    1:12.36 
 17  Monaghan, Tommy               13 Aurora                    1:12.90 
 18  Smith, Michael                13 Kodiak                    1:13.33 
 19  Berlin, Jackson               13 Northern Lights           1:13.85 
 20  Rickman, Ehren                14 Soldotna                  1:13.96 
 21  Birkholz, Bryan               13 Stingray                  1:14.00 
 22  Rickman, Sawyer               13 Soldotna                  1:14.05 
 23  Bissell, Kade                 13 Aurora                    1:14.51 
 24  Cockreham, Paul               13 Chugiak                   1:14.65 
 25  Albertson, Beau               13 Southeast                 1:14.75 
 26  Lindbeck, Christopher         13 Northern Lights           1:14.93 
 27  Allan, Scott                  14 Southeast                 1:15.53 
 28  O'Connor, Brent               13 Southeast                 1:15.66 
 29  Roylance, Kristopher          14 Northern Lights           1:15.70 
 30  Wellert, John                 14 Midnight Sun              1:16.57 
 
Event 81  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Hawkins, Michelle             15 Northern Lights             59.55 
  2  Stacy, Janelle                15 Southeast                 1:00.30 
  3  Wray, Nikki                   16 Aurora                    1:01.19 
  4  Yoo, Paulina                  16 Northern Lights           1:01.42 
  5  McDuffie, Laura               15 Northern Lights           1:01.53 
  6  Bennett, Lizzy                17 Midnight Sun              1:02.14 
  7  Bowen, Olivia                 16 Soldotna                  1:02.65 
  8  Iverson, Hannah               17 Northern Lights           1:03.62 
  9  Philpot, Karen                17 Soldotna                  1:03.97 
 10  Johnson, Emilee               16 Southeast                 1:04.33 
 11  Taylor, Ashley                17 Northern Lights           1:04.54 
 12  O'Leary, Meghan               18 Seward                    1:04.78 
 13  Sauerbrey, Sarah              15 Northern Lights           1:04.99 
 14  Knight, Chelsea               16 Aurora                    1:05.60 
 15  Goering, Annie                17 Midnight Sun              1:06.07 
 16  Audette, Eileen               15 Seward                    1:06.18 
 17  Johnson, Skye                 16 KNIK                      1:06.54 
 18  Renner, Brittany              18 KNIK                      1:07.13 
 19  Barto, Kerry                  15 Southeast                 1:07.48 
 20  Clark, Lindsay                17 Southeast                 1:07.97 
 21  Norris, Hannah                15 Valdez                    1:08.34 
 22  Williams, Ava                 17 Chugiak                   1:08.37 
 23  Perkins, Kyle                 16 North Pole                1:08.90 
 24  Shirnberg, Michaela           16 Soldotna                  1:09.12 
 25  Bullock, Anna                 15 Southeast                 1:09.53 
 26  Luiken, Jessica               15 KNIK                      1:10.30 
 27  Stickwan, Shehan              15 Southeast                 1:10.53 
 28  Vikdal, Amanda                15 Chugiak                   1:10.85 
 29  Ericksen, Savannah            17 Chugiak                   1:11.00 
 30  Holt, Sami                    15 Aurora                    1:11.98 
 31  Irish, Bridget                15 Valdez                    1:12.29 
 32  Finley, Lauren                17 Midnight Sun              1:12.45 
 33  Jones, Sonja                  16 Kodiak                    1:12.46 
 34  Oldenkamp, Katelyn            15 KNIK                      1:13.37 
 35  May, Sophie                   18 North Pole                1:14.05 
 36  Robinson, Elsa                15 Southeast                 1:14.05 
 37  Sandstrom, Julie              17 Aurora                    1:14.21 
 38  Martinez, Victoria            17 North Pole                1:14.82 
 39  Saur, Kaylin                  15 Aurora                    1:15.25 
 40  Ramponi, Angela               16 Soldotna                  1:15.39 
 
Event 82  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Hussong, Austin               17 Aurora                      53.95 
  2  Brunette, Cody                17 Southeast                   54.22 
  3  Frey, Charles                 18 Northern Lights             55.98 
  4  Vandermeer, Drew              17 Midnight Sun                56.01 
  5  Frey, Jeff                    16 Northern Lights             56.68 
  6  Adams, Wyatt                  17 Northern Lights             57.06 
  7  Schick, Cody                  15 Southeast                   57.07 
  8  Long, Christian               17 Northern Lights             57.21 
  9  Barto, Alex                   17 Southeast                   57.67 
 10  Heaven, Winter                15 Soldotna                    58.15 
 11  Rutecki, Nick                 17 Southeast                   58.96 
 12  Evershed, Gregory             16 Midnight Sun                59.38 
 13  Wilson, Daniel                15 Northern Lights             59.50 
 14  Rockwell, Ben                 16 Northern Lights           1:00.49 
 15  Espe, Andrew                  15 Alaska Pacific            1:00.62 
 16  Brunger, Nicholas             17 Northern Lights           1:02.06 
 17  Anderson, Josh                16 Southeast                 1:03.34 
 18  Danielson, Jeff               16 Midnight Sun              1:03.48 
 19  Wooten, Shawn                 16 Northern Lights           1:03.71 
 20  Williams, Matt                18 KNIK                      1:03.86 
 21  Dinon, Luke                   15 Southeast                 1:03.88 
 22  Hopkins, Kyle                 17 North Pole                1:03.90 
 23  Wilcox, David                 15 Aurora                    1:04.33 
 24  Krenzelok, Brett              16 KNIK                      1:04.60 
 25  Whitaker, Austin              15 Soldotna                  1:05.77 
 26  Norman, Evan                  16 Southeast                 1:05.88 
 27  Weaver, Derek                 15 Southeast                 1:05.91 
 28  McGownd, Tucker               16 Aurora                    1:06.11 
 29  Stocker, Micah                15 UN-YMCA                   1:06.62 
 30  Zarlengo, Joe                 15 Viking                    1:07.06 
 31  Werner, Samuel                16 Seward                    1:07.59 
 
Event 83  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Ruffin, Mia                   10 Southeast                 1:15.59 
  2  Lash, Morgan                  10 Northern Lights           1:16.02 
  3  Helenhouse, Emily             10 Kodiak                    1:21.56 
  4  Thorsen, Zoe                  10 Midnight Sun              1:24.45 
  5  Moody, Erin                    9 Aurora                    1:27.72 
  6  Lindbeck, Meghan              10 Northern Lights           1:28.46 
  7  Tarbox, Shelby                10 Chugiak                   1:28.66 
  8  Bauer, Meagan                 10 Northern Lights           1:28.70 
  9  Mertz, Sarah                   9 Southeast                 1:29.32 
 10  Marshall, Kate                10 Chugiak                   1:30.11 
 11  Pendleton, Makayla            10 North Pole                1:30.17 
 12  DeGeorge, Clair                9 Aurora                    1:30.25 
 13  Cockreham, Leslie              9 Chugiak                   1:30.56 
 14  Flores, Maddie                10 Aurora                    1:33.39 
 
Event 84  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  O'Brien, Jarod                10 Aurora                    1:14.12 
  2  O'Donoghue, Tristan           10 Stingray                  1:14.39 
  3  Wick, Alex                    10 Southeast                 1:21.61 
  4  Fox-Icarro, Bryce             10 KNIK                      1:22.26 
  5  Stickwan, Micah               10 Southeast                 1:22.76 
  6  Bauer, Joshua                 10 Northern Lights           1:24.12 
  7  Morland, James                10 Southeast                 1:24.15 
  8  Adams, Cody                   10 Southeast                 1:24.76 
  9  Emili, Ryan                   10 Northern Lights           1:25.03 
 10  Horwatt, Matthew              10 Aurora                    1:25.78 
 11  Reishus-O'Brien, Noah         10 Southeast                 1:27.90 
 12  Ivanovic, Marco               10 Aurora                    1:28.23 
 13  Ramos, Treyson                10 Southeast                 1:29.09 
 14  Welker, Zane                  10 Southeast                 1:30.99 
 15  Simmons, Jake                  8 Wasilla                   1:31.61 
 16  Seid, Aidan                   10 Southeast                 1:32.04 
 
Event 85  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Wilcox, Jennifer              12 Aurora                    2:28.51 
  2  Rohde, Arianna                11 Aurora                    2:43.68 
  3  McCormick, Erika              11 Southeast                 2:56.47 
  4  Lubin, Celia                  11 Southeast                 2:58.07 
 
Event 86  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Nicholson, Ryan               12 Midnight Sun              2:33.77 
  2  Pihl, Alex                    12 Southeast                 2:53.71 
 
Event 87  Girls 11 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
11-12
  1  Wray, Kari                    12 JR-Aurora                 5:03.45 
  2  Lindquist, Tahna              12 JR-Kodiak                 5:12.49 
  3  Hodgson, Joley                12 JR-UN-NLSC                5:29.28 
  4  Barnwell, Isabel              12 JR-Seward                 5:30.17 
  5  Rohde, Arianna                11 JR-Aurora                 5:30.17 
  6  Jennings, Emmie               11 JR-KNIK                   5:35.49 
  7  Burke, Sammy                  12 JR-Chugiak                5:40.03 
  8  DeGeorge, Tara                11 JR-Aurora                 5:42.64 
  9  Tighe, Kaitlyn                12 JR-Southeast              5:53.44 
 10  McCormick, Erika              11 JR-Southeast              5:59.45 
13-14
  1  Clark, Auri                   14 JR-Southeast              4:56.07 
  2  Adams, Victoria               13 JR-Northern Lights        5:00.06 
  3  Bezenek, Alissa               14 JR-Southeast              5:13.34 
  4  Lindquist, Jori               13 JR-Kodiak                 5:14.46 
  5  Klose, Kassandra              13 JR-Southeast              5:19.57 
  6  Cayce, Jocelyn                14 JR-Southeast              5:29.25 
  7  Hood, Martha                  13 JR-Stingray               5:30.78 
  8  McMullen, Mykaela             13 JR-Northern Lights        5:38.01 
  9  Newgren, Alena                14 JR-Soldotna               5:43.23 
 10  O'Donoghue, Kira              14 JR-Stingray               5:44.21 
 11  Walker, Alyson                13 JR-Southeast              5:47.05 
 12  Ullmayer, Claressa            14 JR-Southeast              5:53.73 
 13  O'Brien, Nikalina             14 JR-Seward                 5:56.80 
 14  Spencer, Geena                13 JR-Midnight Sun           6:00.51 
 15  Krogstad, Erin                13 JR-Southeast              6:01.44 
 16  Mokracek, Sarah               13 JR-Soldotna               6:03.23 
 17  Cayce, Savannah               13 JR-Southeast              6:04.93 
 18  Brenton, Shaylee              13 JR-Soldotna               6:10.42 
15 & Over
  1  Caldwell, Jordyn              15 SR-KNIK                   4:41.04 
  2  Keill, Alyssa                 18 SR-Midnight Sun           4:42.48 
  3  Iverson, Jordan               16 SR-Northern Lights        4:48.02 
  4  Bennett, Lizzy                17 SR-Midnight Sun           4:50.25 
  5  Hawkins, Michelle             15 SR-Northern Lights        4:54.63 
  6  Beck-Goodell, Celeste         15 SR-Kodiak                 4:56.34 
  7  O'Leary, Meghan               18 SR-Seward                 5:08.83 
  8  McDuffie, Laura               15 SR-Northern Lights        5:10.35 
  9  Shoemake, Jessica             18 SR-KNIK                   5:13.52 
 10  James, Julie                  15 SR-Stingray               5:13.79 
 11  Summers, Lauren               15 SR-Aurora                 5:18.32 
 12  Johnson, Richelle             15 SR-KNIK                   5:20.55 
 13  Williams, Ava                 17 SR-Chugiak                5:22.94 
 14  Fletcher, Iris                17 SR-Kachemak               5:23.70 
 15  Meierotto, Sarah              18 SR-North Pole             5:30.26 
 16  Bauer, Katie                  15 SR-Northern Lights        5:35.61 
 17  Anger, Olivia                 15 SR-KNIK                   5:36.60 
 18  Smith, Annie                  17 SR-Midnight Sun           5:46.00 
 19  Saur, Kaylin                  15 SR-Aurora                 5:46.55 
 20  Ericksen, Savannah            17 SR-Chugiak                5:48.88 
 21  Martinez, Victoria            17 SR-North Pole             5:49.18 
 22  Cockreham, Erin               15 SR-Chugiak                5:49.64 
 23  Goodell, Katy                 16 SR-Southeast              5:49.77 
 24  Merriam, Maddie               16 SR-Northern Lights        5:50.72 
 25  Howard, Denise                17 SR-North Pole             5:51.13 
 
Event 88  Boys 11 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
11-12
  1  Belley, Louis                 12 JR-Southeast              5:04.64 
  2  Chen, Richard                 12 JR-Midnight Sun           5:23.19 
  3  Fox, Kenny                    12 JR-Southeast              5:24.35 
  4  Espe, Ethan                   11 JR-Alaska Pacific         5:28.12 
  5  Jones, Trevor                 11 JR-Southeast              5:45.36 
13-14
  1  Burnside, Carlton             14 JR-Kodiak                 5:11.08 
  2  Marquez, Luis                 13 JR-Midnight Sun           5:11.70 
  3  Busch, Jimmie                 13 JR-Southeast              5:16.27 
  4  Wilcox, Eric                  14 JR-Aurora                 5:26.12 
  5  Cockreham, Paul               13 JR-Chugiak                5:26.84 
  6  Walsh, Calvin                 13 JR-Southeast              5:35.26 
  7  Steger, Eddie                 13 JR-Northern Lights        5:38.72 
  8  Albertson, Beau               13 JR-Southeast              5:39.48 
  9  Foy, Mike                     14 JR-Wasilla                5:48.13 
 10  Lindbeck, Christopher         13 JR-Northern Lights        5:48.65 
 11  Aschenbrenner, Luke           13 JR-Chugiak                5:54.33 
 12  Allan, Scott                  14 JR-Southeast              6:08.65 
15 & Over
  1  Summers, Matthew              16 SR-Aurora                 4:13.91 
  2  Severns, Keegan               16 SR-Midnight Sun           4:21.28 
  3  Martinez, Phillip             16 SR-North Pole             4:24.09 
  4  Schulte, Jay                  16 SR-Aurora                 4:27.81 
  5  Mickelson, Tyler              15 SR-Southeast              4:35.54 
  6  Sieg, Jeremy                  15 SR-KNIK                   4:48.31 
  7  Hopkins, Kyle                 17 SR-North Pole             4:53.60 
  8  Wilcox, David                 15 SR-Aurora                 4:59.94 
  9  Norman, Evan                  16 SR-Southeast              5:05.25 
 10  Espe, Andrew                  15 SR-Alaska Pacific         5:06.50 
 11  Steger, Clinton               15 SR-Northern Lights        5:12.68 
 12  Broughton, Nick               16 SR-Seward                 5:23.58 
 13  Stocker, Micah                15 SR-UN-YMCA                5:30.82 
 14  Werner, Samuel                16 SR-Seward                 5:30.83 
 15  Emili, Kyle                   15 SR-Northern Lights        5:34.47 
 16  McWorkman, Christian          15 SR-Northern Lights        5:39.17 
 
Event 89  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Northern Lights Swim Club  'A'                             2:13.07 
  2  Aurora Swim Team  'A'                                      2:19.14 
  3  Chugiak Aquatics Club  'A'                                 2:21.05 
  4  KNIK Aquatics  'A'                                         2:31.20 
  5  Aurora Swim Team  'B'                                      2:31.31 
  6  Midnight Sun Swim Team  'A'                                2:40.25 
 
Event 90  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            2:05.18 
  2  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            2:12.17 
  3  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          2:15.61 
  4  Southeast Alaska Swim Team  'C'                            2:22.76 
  5  Aurora Swim Team  'A'                                      2:24.46 
  6  KNIK Aquatics  'A'                                         2:26.37 
  7  Northern Lights Swim Club  'A'                             2:36.63 
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            1:52.47 
  2  Aurora Swim Team  'A'                                      1:54.22 
  3  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          1:54.26 
  4  Seward Tsunami Swim Club  'A'                              2:01.58 
  5  Aurora Swim Team  'B'                                      2:03.68 
  6  KNIK Aquatics  'A'                                         2:04.47 
  7  Soldotna Silver Salmon  'A'                                2:04.89 
  8  Chugiak Aquatics Club  'A'                                 2:05.33 
  9  Northern Lights Swim Club  'A'                             2:05.73 
 10  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            2:06.16 
 11  Aurora Swim Team  'C'                                      2:15.82 
 12  Stingray Swim Team  'A'                                         NT 
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            1:51.83 
  2  Aurora Swim Team  'A'                                      1:56.73 
  3  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          1:58.10 
  4  Northern Lights Swim Club  'A'                             2:04.44 
  5  Kodiak Kingfishers Swim Team  'B'                          2:04.51 
  6  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            2:07.85 
 
Event 93  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            1:45.46 
  2  Northern Lights Swim Club  'A'                             1:47.85 
  3  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            1:50.71 
  4  Northern Lights Swim Club  'B'                             1:53.94 
  5  Soldotna Silver Salmon  'A'                                1:54.41 
  6  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          1:55.76 
  7  Southeast Alaska Swim Team  'C'                            1:56.83 
  8  Aurora Swim Team  'A'                                      2:03.99 
 
Event 94  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Aurora Swim Team  'A'                                      1:41.40 
  2  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            1:43.47 
  3  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          1:44.44 
  4  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            1:50.30 
  5  Aurora Swim Team  'B'                                      1:54.46 
  6  Northern Lights Swim Club  'A'                             1:58.73 
  7  Chugiak Aquatics Club  'A'                                 2:01.00 
 
Event 95  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  KNIK Aquatics  'A'                                         1:44.66 
  2  Aurora Swim Team  'A'                                      1:45.32 
  3  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            1:45.89 
  4  Northern Lights Swim Club  'A'                             1:46.19 
  5  Midnight Sun Swim Team  'A'                                1:46.28 
  6  North Pole Aquatic Club  'A'                               1:47.56 
  7  Kodiak Kingfishers Swim Team  'A'                          1:47.79 
  8  Soldotna Silver Salmon  'A'                                1:48.19 
  9  KNIK Aquatics  'B'                                         1:51.16 
 10  Northern Lights Swim Club  'B'                             1:51.99 
 11  Chugiak Aquatics Club  'A'                                 1:53.06 
 12  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            1:53.42 
 13  Northern Lights Swim Club  'C'                             1:55.12 
 14  Aurora Swim Team  'B'                                      1:55.60 
 15  KNIK Aquatics  'C'                                         1:56.62 
 16  Seward Tsunami Swim Club  'A'                                   NT 
 
Event 96  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Southeast Alaska Swim Team  'A'                            1:31.51 
  2  Aurora Swim Team  'A'                                      1:34.87 
  3  Northern Lights Swim Club  'A'                             1:35.36 
  4  Midnight Sun Swim Team  'A'                                1:35.92 
  5  Seward Tsunami Swim Club  'A'                              1:37.04 
  6  Southeast Alaska Swim Team  'B'                            1:38.57 
  7  Northern Lights Swim Club  'B'                             1:39.40 
  8  KNIK Aquatics  'A'                                         1:40.10 
  9  Northern Lights Swim Club  'C'                             1:45.24 
 
Event 97  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Lindquist, Tahna              12 Kodiak                    2:26.04 
  2  Hodgson, Joley                12 UN-NLSC                   2:27.14 
  3  Husa, Emily                   12 Aurora                    2:29.94 
  4  Rohde, Arianna                11 Aurora                    2:30.38 
  5  Tighe, Kaitlyn                12 Southeast                 2:36.02 
  6  Roldan, Rachelle              12 Southeast                 2:37.58 
  7  DeGeorge, Tara                11 Aurora                    2:40.64 
  8  Murphy, Colleen               12 Valdez                    2:48.36 
  9  Williams, Kendal              11 Aurora                    2:48.74 
 10  Gordon, Laura                 12 UN-APU                    2:50.73 
 11  Hanson, Olivia                11 Aurora                    2:52.89 
 12  Bogatko, Dana                 11 Southeast                 2:53.26 
 13  Flores, Hannah                12 Aurora                    2:55.01 
 14  Brockmann, Hannah             12 Southeast                 2:55.56 
 15  McCormick, Erika              11 Southeast                 2:56.06 
 16  Tougas, Rachel                12 Seward                    2:57.07 
 17  Beckham, Olivia               12 Seward                    2:57.08 
 18  Card, Zina                    12 Aurora                    2:57.23 
 19  Mondl, Kaitlyn                12 KNIK                      2:57.30 
 
Event 98  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Belley, Louis                 12 Southeast                 2:21.98 
  2  Rockwell, Spencer             11 Northern Lights           2:30.58 
  3  Jester, Tyler                 12 Kodiak                    2:32.32 
  4  Sundberg, Keegan              12 Haines                    2:32.98 
  5  Jones, Trevor                 11 Southeast                 2:35.00 
  6  McArthur, Evan                12 Southeast                 2:40.87 
  7  Hodgson, Jay                  11 UN-NLSC                   2:45.82 
  8  Fulton, Owen                  12 Southeast                 2:47.58 
  9  Hasbrouck, Hollis             12 Aurora                    2:49.73 
 10  Loseby, Josiah                12 Southeast                 2:52.07 
 11  Reishus-O'Brien, Thane        12 Southeast                 2:52.58 
 
Event 99  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Ruffin, Mia                   10 Southeast                   41.05 
  2  Helenhouse, Emily             10 Kodiak                      41.36 
  3  Thorsen, Zoe                  10 Midnight Sun                41.61 
  4  Lindbeck, Meghan              10 Northern Lights             43.80 
  5  Pendleton, Makayla            10 North Pole                  44.98 
  6  Flores, Maddie                10 Aurora                      45.65 
  7  Bauer, Meagan                 10 Northern Lights             46.17 
 
Event 100  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  O'Brien, Jarod                10 Aurora                      36.63 
  2  Reishus-O'Brien, Noah         10 Southeast                   42.31 
  3  Fulton, Conner                 9 Southeast                   42.49 
  4  Bauer, Joshua                 10 Northern Lights             45.71 
  5  Ramos, Treyson                10 Southeast                   45.93 
  6  Seid, Aidan                   10 Southeast                   46.00 
  7  Jager, Luke                    9 KNIK                        46.84 
 
Event 101  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Wray, Kari                    12 Aurora                      31.14 
  2  Weller, Grace                 12 Viking                      35.39 
  3  Jennings, Emmie               11 KNIK                        37.12 
  4  Isaak, Dakota                 11 Southeast                   38.80 
  5  Hawkins, Megan                11 Northern Lights             39.67 
  6  Ross, Taylor                  12 Aurora                      39.72 
  7  Whitmill, Kaysia              11 Southeast                   39.78 
  8  Heaton, Cassidy               12 Midnight Sun                39.82 
  9  Smith, Cheyanne               12 Kachemak                    40.41 
 10  Bond, Marlene                 11 Stingray                    40.57 
 11  Robbins, Summer               11 Southeast                   40.59 
 12  Henry, Rachel                 12 Soldotna                    40.75 
 13  McKnight, Robin               11 Seward                      41.08 
 14  Moody, Katherine              11 Aurora                      41.17 
 15  Brockmann, Hannah             12 Southeast                   41.54 
 16  Hyde, Caitlin                 12 Viking                      41.73 
 17  VanCuren, Maddie              12 Kodiak                      41.87 
 18  Dock, Morgan                  12 Piranahas                   41.87 
 19  Wangstrom, Zoe                11 Northern Lights             41.94 
 
Event 102  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Chen, Richard                 12 Midnight Sun                35.37 
  2  Aulbach, Abel                 12 Viking                      35.63 
  3  Kowalski, Vincent             12 Viking                      36.99 
  4  O'Donoghue, Tommy             11 Stingray                    37.70 
  5  Fleming, Ian                  12 Viking                      38.40 
  6  Reishus-O'Brien, Thane        12 Southeast                   38.86 
  7  Hollinger, Michael            12 Piranahas                   39.27 
  8  Jeffries, Jordan              12 Aurora                      39.45 
  9  Mutch, Max                    11 Kodiak                      39.48 
 10  Balowski, Jacob               12 Valdez                      39.70 
 11  Lai, Nathan                   12 Aurora                      39.78 
 12  Fulton, Owen                  12 Southeast                   39.88 
 13  Sato-Franks, Kai              12 Haines                      40.09 
 14  James, Blake                  12 Kodiak                      40.57 
 15  Wockenfuss, Curtis            12 Northern Lights             41.17 
 16  Chadwick, Miles               11 Southeast                   41.87 
 
Event 103  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Tuccillo, Marlana             13 Northern Lights           1:14.03 
  2  Klose, Kassandra              13 Southeast                 1:16.02 
  3  O'Donoghue, Kira              14 Stingray                  1:16.07 
  4  Freeman, Naomi                13 Aurora                    1:17.59 
  5  Mertz, Haley                  13 Southeast                 1:17.71 
  6  Cayce, Jocelyn                14 Southeast                 1:19.00 
  7  Dresdow, Shelby               14 Kodiak                    1:19.01 
  8  Hood, Martha                  13 Stingray                  1:19.40 
  9  Dahlberg, Shania              13 Viking                    1:20.13 
 10  Jones, Sammye                 13 Kodiak                    1:20.53 
 11  Monaghan, Molly               13 Aurora                    1:21.09 
 12  Cayce, Savannah               13 Southeast                 1:22.07 
 13  Wockenfuss, Amy               14 Northern Lights           1:22.13 
 14  Walker, Alyson                13 Southeast                 1:22.28 
 15  Reid, Megan                   13 Southeast                 1:22.58 
 
Event 104  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  McCallum, Ian                 14 Viking                    1:07.45 
  2  Vandermeer, Benjamin          14 Midnight Sun              1:07.46 
  3  Macinko, Nando                14 Kodiak                    1:08.88 
  4  Carrico, Christian            14 Soldotna                  1:09.06 
  5  Reid, Jacob                   14 Southeast                 1:11.35 
  6  Busch, Jimmie                 13 Southeast                 1:14.15 
  7  Roylance, Kristopher          14 Northern Lights           1:19.24 
  8  Nagel, Patrick                14 Aurora                    1:19.95 
  9  Berlin, Jackson               13 Northern Lights           1:21.25 
 10  Emili, Xander                 14 Northern Lights           1:21.46 
 11  Hager, Eli                    14 KNIK                      1:21.69 
 12  Rickman, Ehren                14 Soldotna                  1:22.34 
 13  Monaghan, Tommy               13 Aurora                    1:22.47 
 14  Cockreham, Paul               13 Chugiak                   1:22.90 
 
Event 105  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Griffing, Laura               16 Kodiak                    1:06.08 
  2  Meierotto, Sarah              18 North Pole                1:08.90 
  3  Wray, Nikki                   16 Aurora                    1:09.08 
  4  Keill, Alyssa                 18 Midnight Sun              1:09.43 
  5  Kirk, Christine               15 Northern Lights           1:10.21 
  6  Freestone, Randi              16 Soldotna                  1:11.29 
  7  Caldwell, Jordyn              15 KNIK                      1:11.94 
  8  Rawson, Leslie                18 Northern Lights           1:11.94 
  9  Beck-Goodell, Celeste         15 Kodiak                    1:12.64 
 10  Audette, Eileen               15 Seward                    1:12.93 
 11  Robinson, Elsa                15 Southeast                 1:13.06 
 12  Bennett, Lizzy                17 Midnight Sun              1:13.19 
 13  Yoo, Paulina                  16 Northern Lights           1:14.69 
 14  Johnson, Richelle             15 KNIK                      1:14.80 
 15  Shirnberg, Michaela           16 Soldotna                  1:14.85 
 16  Dixon, Mallory                15 Stingray                  1:15.92 
 17  McDuffie, Laura               15 Northern Lights           1:16.32 
 18  Cockreham, Erin               15 Chugiak                   1:17.10 
 19  Fore, Rachel                  15 KNIK                      1:17.46 
 20  Barto, Kerry                  15 Southeast                 1:17.53 
 21  Anger, Olivia                 15 KNIK                      1:19.05 
 22  Oldenkamp, Katelyn            15 KNIK                      1:19.62 
 23  Gomez, Xiunell                16 Aurora                    1:20.34 
 24  Stickwan, Shehan              15 Southeast                 1:20.41 
 25  Robinson, Haleigh             16 Aurora                    1:20.64 
 26  Pope, Lianna                  15 KNIK                      1:20.67 
 
Event 106  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Severns, Keegan               16 Midnight Sun                58.08 
  2  Cayce, Seth                   17 Southeast                 1:00.29 
  3  Martinez, Phillip             16 North Pole                1:02.06 
  4  Brunette, Cody                17 Southeast                 1:02.40 
  5  Schulte, Jay                  16 Aurora                    1:02.52 
  6  Vandermeer, Drew              17 Midnight Sun              1:05.19 
  7  Mickelson, Tyler              15 Southeast                 1:05.65 
  8  Adams, Wyatt                  17 Northern Lights           1:05.78 
  9  Bullington, Nick              16 Aurora                    1:08.32 
 10  Hill, Tyler                   15 Midnight Sun              1:08.42 
 11  Wooten, Shawn                 16 Northern Lights           1:08.99 
 12  Norman, Evan                  16 Southeast                 1:09.38 
 13  Schick, Cody                  15 Southeast                 1:10.00 
 14  Broughton, Nick               16 Seward                    1:10.24 
 15  Whitaker, Austin              15 Soldotna                  1:11.66 
 16  Long, Christian               17 Northern Lights           1:12.41 
 17  Frey, Charles                 18 Northern Lights           1:12.54 
 18  Hall, Greg                    18 KNIK                      1:13.37 
 19  Weaver, Derek                 15 Southeast                 1:14.46 
 20  Frey, Jeff                    16 Northern Lights           1:16.48 
 21  Hood, Gram                    15 Stingray                  1:16.67 
 
Event 107  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  O'Brien, Kiera                10 Southeast                 1:07.79 
  2  Pendleton, Makayla            10 North Pole                1:13.44 
  3  Helenhouse, Emily             10 Kodiak                    1:13.49 
  4  Mertz, Sarah                   9 Southeast                 1:14.75 
  5  McIntosh, Nicole              10 North Pole                1:17.24 
  6  Spink, Alexa                  10 Northern Lights           1:18.35 
  7  Tarbox, Shelby                10 Chugiak                   1:18.44 
  8  Burke, Cheyenne                9 Chugiak                   1:20.01 
  9  Hoepfner, Haley               10 Cordova                   1:20.09 
 10  DeGeorge, Clair                9 Aurora                    1:20.27 
 
Event 108  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  O'Donoghue, Tristan           10 Stingray                  1:06.28 
  2  Lindquist, Talon               9 Kodiak                    1:08.09 
  3  Fox-Icarro, Bryce             10 KNIK                      1:08.91 
  4  Morland, James                10 Southeast                 1:10.30 
  5  Jones, Luke                   10 Southeast                 1:10.60 
  6  Wick, Alex                    10 Southeast                 1:10.63 
  7  Stickwan, Micah               10 Southeast                 1:10.65 
  8  Anderson, Joseph              10 Wasilla                   1:10.92 
  9  Welker, Zane                  10 Southeast                 1:12.86 
 10  Horwatt, Matthew              10 Aurora                    1:13.48 
 11  Ramos, Treyson                10 Southeast                 1:14.32 
 12  Conn, Stewart                 10 Viking                    1:14.72 
 13  Emili, Ryan                   10 Northern Lights           1:15.55 
 14  Ivanovic, Marco               10 Aurora                    1:16.39 
 15  Seid, Aidan                   10 Southeast                 1:18.52 
 16  Reishus-O'Brien, Noah         10 Southeast                 1:18.97 
 17  Fulton, Conner                 9 Southeast                 1:19.13 
 18  Schauff, Nathan                9 Kodiak                    1:19.79 
 19  Anderson, Baxter              10 Kodiak                    1:20.78 
 20  Weeks, Preston                 9 Soldotna                  1:21.56 
 21  Rule, Andy                    10 Southeast                 1:21.58 
 22  Olsen, Sawyer                  9 Kodiak                    1:21.99 
 23  Delara, Jared                 10 KNIK                      1:22.09 
 
Event 109  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Wray, Kari                    12 Aurora                    2:03.72 
  2  Lindquist, Tahna              12 Kodiak                    2:09.81 
  3  Hodgson, Joley                12 UN-NLSC                   2:13.81 
  4  Groleske, Kaitlyn             12 Soldotna                  2:14.38 
  5  Tuccillo, Adrienne            11 Northern Lights           2:15.32 
  6  Husa, Emily                   12 Aurora                    2:19.36 
  7  DeGeorge, Tara                11 Aurora                    2:19.64 
  8  Rohde, Arianna                11 Aurora                    2:21.99 
  9  Nix, Kaylynn                  12 Chugiak                   2:28.87 
 10  McCormick, Erika              11 Southeast                 2:30.10 
 11  Hawkins, Megan                11 Northern Lights           2:30.24 
 12  VanCuren, Maddie              12 Kodiak                    2:30.63 
 13  Jarupakorn, Jennifer          12 KNIK                      2:31.09 
 14  Mondl, Kaitlyn                12 KNIK                      2:31.68 
 15  Weeks, Alex                   11 Soldotna                  2:31.83 
 16  Wangstrom, Zoe                11 Northern Lights           2:32.68 
 17  Heaton, Cassidy               12 Midnight Sun              2:34.21 
 18  Schoff, Amber                 12 Northern Lights           2:34.25 
 19  Whitmill, Kaysia              11 Southeast                 2:35.62 
 
Event 110  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Belley, Louis                 12 Southeast                 2:07.26 
  2  Aulbach, Abel                 12 Viking                    2:07.88 
  3  Chen, Richard                 12 Midnight Sun              2:08.67 
  4  Fleming, Ian                  12 Viking                    2:11.04 
  5  Rockwell, Spencer             11 Northern Lights           2:15.25 
  6  Kramer, Justice               11 North Pole                2:16.05 
  7  Summers, Michael              12 Aurora                    2:17.58 
  8  Jones, Trevor                 11 Southeast                 2:17.85 
  9  Adams, Nathaniel              11 Northern Lights           2:21.42 
 10  Fox-Icarro, Blaise            11 KNIK                      2:22.99 
 11  Hanni, Jake                   11 Aurora                    2:25.04 
 12  James, Blake                  12 Kodiak                    2:27.89 
 13  Linscheid, Mica               11 Kodiak                    2:28.39 
 14  Hanson, River                 12 Kodiak                    2:30.38 
 15  Hodgson, Jay                  11 UN-NLSC                   2:30.77 
 16  Anderson, Jonas               12 Kodiak                    2:31.64 
 17  Bishop, Aleksey               12 Midnight Sun              2:33.18 
 18  Mutch, Max                    11 Kodiak                    2:33.40 
 19  McArthur, Evan                12 Southeast                 2:34.35 
 20  Lincoln, Nicholas             11 Kodiak                    2:36.09 
 21  Loseby, Josiah                12 Southeast                 2:37.81 
 22  Hasbrouck, Hollis             12 Aurora                    2:47.36 
 
Event 111  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Wicks, Sam                    14 Northern Lights           1:58.27 
  2  Adams, Victoria               13 Northern Lights           2:03.71 
  3  Lindquist, Jori               13 Kodiak                    2:04.59 
  4  Clark, Auri                   14 Southeast                 2:05.37 
  5  Cavanaugh, Jesikah            14 Northern Lights           2:07.31 
  6  Ramos, Talyn                  14 Southeast                 2:08.39 
  7  Sauerbrey, Carrie             13 Northern Lights           2:08.51 
  8  Stephens, Maddy               13 Southeast                 2:09.09 
  9  Burr, Ena                     14 Northern Lights           2:10.42 
 10  Bezenek, Alissa               14 Southeast                 2:10.52 
 11  Holtman, Cierra               13 Chugiak                   2:12.34 
 12  Dahlberg, Shania              13 Viking                    2:12.69 
 13  Uselmann, Mary                13 Northern Lights           2:13.10 
 14  Stephens, Isabel              14 Southeast                 2:13.21 
 15  Spencer, Geena                13 Midnight Sun              2:14.59 
 16  Newgren, Alena                14 Soldotna                  2:14.79 
 17  Jones, Sammye                 13 Kodiak                    2:17.40 
 18  Anderson, Kayla               14 Wasilla                   2:18.60 
 
Event 112  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Macinko, Nando                14 Kodiak                    1:53.46 
  2  Ursin, Jackson                14 Aurora                    1:54.18 
  3  Chan, Cory                    14 Aurora                    1:57.19 
  4  Reid, Jacob                   14 Southeast                 1:59.34 
  5  McCallum, Ian                 14 Viking                    1:59.52 
  6  Ross, Simon                   14 Aurora                    1:59.82 
  7  Sundsten-Brenner, Carl        14 Southeast                 2:00.33 
  8  Walsh, Calvin                 13 Southeast                 2:02.92 
  9  Carrico, Christian            14 Soldotna                  2:05.46 
 10  Schauff, Brandon              14 Kodiak                    2:05.57 
 11  Marquez, Luis                 13 Midnight Sun              2:07.53 
 12  Busch, Jimmie                 13 Southeast                 2:11.59 
 13  Weems, Mylon                  13 Cordova                   2:12.68 
 14  Berlin, Jackson               13 Northern Lights           2:13.57 
 15  Smith, Michael                13 Kodiak                    2:14.15 
 16  Rickman, Sawyer               13 Soldotna                  2:14.15 
 17  Wellert, John                 14 Midnight Sun              2:14.28 
 18  Bissell, Kade                 13 Aurora                    2:15.54 
 19  Burnside, Carlton             14 Kodiak                    2:15.77 
 20  Allan, Scott                  14 Southeast                 2:16.44 
 21  Foy, Mike                     14 Wasilla                   2:16.96 
 
Event 113  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Goering, Annie                17 Midnight Sun              1:55.27 
  2  Wray, Nikki                   16 Aurora                    1:56.68 
  3  Caldwell, Jordyn              15 KNIK                      1:56.83 
  4  Iverson, Hannah               17 Northern Lights           1:57.94 
  5  Johnson, Emilee               16 Southeast                 1:58.27 
  6  Williams, Ava                 17 Chugiak                   2:01.99 
  7  Keill, Alyssa                 18 Midnight Sun              2:02.62 
  8  Griffing, Laura               16 Kodiak                    2:02.64 
  9  Perkins, Shelby               15 UN-NPAC                   2:02.73 
 10  Stacy, Janelle                15 Southeast                 2:03.36 
 11  Philpot, Karen                17 Soldotna                  2:03.41 
 12  Iverson, Jordan               16 Northern Lights           2:04.45 
 13  Hawkins, Michelle             15 Northern Lights           2:04.71 
 14  Beck-Goodell, Celeste         15 Kodiak                    2:04.73 
 15  Knight, Chelsea               16 Aurora                    2:05.13 
 16  Norris, Hannah                15 Valdez                    2:05.24 
 17  Clark, Lindsay                17 Southeast                 2:05.38 
 18  Shoemake, Jessica             18 KNIK                      2:05.80 
 19  James, Julie                  15 Stingray                  2:06.06 
 20  O'Leary, Meghan               18 Seward                    2:06.51 
 21  Bowen, Olivia                 16 Soldotna                  2:07.13 
 22  Sauerbrey, Sarah              15 Northern Lights           2:07.59 
 23  Barto, Kerry                  15 Southeast                 2:08.60 
 24  Fletcher, Iris                17 Kachemak                  2:09.07 
 25  Pruszenski, Ann               17 Northern Lights           2:09.26 
 26  Wallace, McKinley             15 Northern Lights           2:09.43 
 27  Johnson, Skye                 16 KNIK                      2:26.96L
 28  Summers, Lauren               15 Aurora                    2:10.01 
 29  Rawson, Leslie                18 Northern Lights           2:10.07 
 30  Yoo, Paulina                  16 Northern Lights           2:10.41 
 31  Bauer, Katie                  15 Northern Lights           2:11.78 
 32  Shirnberg, Michaela           16 Soldotna                  2:11.80 
 33  Holt, Hayley                  15 Aurora                    2:11.93 
 34  Luiken, Jessica               15 KNIK                      2:11.97 
 35  Howard, Denise                17 North Pole                2:12.71 
 36  Robinson, Haleigh             16 Aurora                    2:12.99 
 37  Jennings, Anna                16 KNIK                      2:13.00 
 38  Jones, Sonja                  16 Kodiak                    2:13.07 
 39  Ericksen, Savannah            17 Chugiak                   2:13.47 
 40  Dalton, Katy                  15 Northern Lights           2:13.61 
 41  Fore, Rachel                  15 KNIK                      2:13.76 
 42  Bulkow, Maddy                 17 Northern Lights           2:14.21 
 43  May, Sophie                   18 North Pole                2:14.40 
 44  Freestone, Randi              16 Soldotna                  2:14.67 
 45  Patin, Hayley                 15 KNIK                      2:14.93 
 46  Vikdal, Amanda                15 Chugiak                   2:15.65 
 47  Perkins, Kyle                 16 North Pole                2:16.42 
 48  Finley, Lauren                17 Midnight Sun              2:16.52 
 49  Meierotto, Sarah              18 North Pole                2:16.83 
 
Event 114  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Adams, Wyatt                  17 Northern Lights           1:42.72 
  2  Hussong, Austin               17 Aurora                    1:43.93 
  3  Rutecki, Nick                 17 Southeast                 1:44.48 
  4  Summers, Matthew              16 Aurora                    1:45.28 
  5  Heaven, Winter                15 Soldotna                  1:48.23 
  6  O'Leary, Ryan                 16 Seward                    1:48.79 
  7  Anderson, Josh                16 Southeast                 1:51.51 
  8  Danielson, Jeff               16 Midnight Sun              1:52.02 
  9  Evershed, Gregory             16 Midnight Sun              1:53.06 
 10  Schulte, Jay                  16 Aurora                    1:54.36 
 11  Schauff, Clayton              16 Kodiak                    1:56.01 
 12  Hopkins, Kyle                 17 North Pole                1:56.67 
 13  Williams, Matt                18 KNIK                      1:57.40 
 14  Espe, Andrew                  15 Alaska Pacific            1:58.00 
 15  Rockwell, Ben                 16 Northern Lights           1:58.40 
 16  Brunger, Nicholas             17 Northern Lights           1:58.58 
 17  Dunhoff, Michael              17 Aurora                    1:58.67 
 18  Barto, Alex                   17 Southeast                 1:59.34 
 19  Vandermeer, Drew              17 Midnight Sun              2:01.32 
 20  Steger, Clinton               15 Northern Lights           2:02.42 
 21  Krenzelok, Brett              16 KNIK                      2:02.54 
 22  Sieg, Jeremy                  15 KNIK                      2:03.68 
 
Event 115  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Lash, Morgan                  10 Northern Lights             33.64 
  2  Ruffin, Mia                   10 Southeast                   34.35 
  3  Lindbeck, Meghan              10 Northern Lights             36.65 
  4  O'Brien, Kiera                10 Southeast                   36.80 
  5  Moody, Erin                    9 Aurora                      38.23 
  6  McIntosh, Nicole              10 North Pole                  38.71 
  7  Bauer, Meagan                 10 Northern Lights             40.19 
  8  Tarbox, Shelby                10 Chugiak                     40.34 
  9  Mertz, Sarah                   9 Southeast                   40.57 
 10  Evershed, Elcee                9 Midnight Sun                40.72 
 11  Williams, Camryn               8 Aurora                      40.91 
 12  Rohde, Aleah                   9 Aurora                      42.12 
 13  Cockreham, Leslie              9 Chugiak                     42.43 
 
Event 116  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  O'Brien, Jarod                10 Aurora                      33.82 
  2  Lindquist, Talon               9 Kodiak                      35.81 
  3  Jones, Luke                   10 Southeast                   35.82 
  4  Stickwan, Micah               10 Southeast                   36.83 
  5  Wick, Alex                    10 Southeast                   37.54 
  6  Horwatt, Matthew              10 Aurora                      37.55 
  7  Bauer, Joshua                 10 Northern Lights             37.57 
  8  Emili, Ryan                   10 Northern Lights             38.30 
  9  Anderson, Joseph              10 Wasilla                     39.16 
 10  Ivanovic, Marco               10 Aurora                      39.54 
 11  Adams, Cody                   10 Southeast                   39.83 
 
Event 117  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Kelly, Ciera                  12 Southeast                   28.20 
  2  Isaak, Dakota                 11 Southeast                   30.12 
  3  Burke, Sammy                  12 Chugiak                     30.51 
  4  Roldan, Rachelle              12 Southeast                   31.30 
  5  Whitmill, Kaysia              11 Southeast                   31.60 
  6  Hughes, Ila                   12 Kodiak                      31.78 
  7  Dahl, Shalie                  12 Viking                      31.82 
  8  Robbins, Summer               11 Southeast                   32.16 
  9  Murphy, Colleen               12 Valdez                      32.17 
 10  Lubin, Celia                  11 Southeast                   33.17 
 11  Hanson, Olivia                11 Aurora                      33.56 
 12  Williams, Kendal              11 Aurora                      33.81 
 13  Tuccillo, Adrienne            11 Northern Lights             34.03 
 14  Nix, Kaylynn                  12 Chugiak                     34.21 
 15  Weeks, Alex                   11 Soldotna                    34.58 
 16  Schoff, Amber                 12 Northern Lights             35.17 
 17  Jarupakorn, Jennifer          12 KNIK                        35.19 
 18  Beckham, Olivia               12 Seward                      35.41 
 19  Castro, Celest                11 Piranahas                   35.46 
 
Event 118  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Fox, Kenny                    12 Southeast                   28.66 
  2  Espe, Ethan                   11 Alaska Pacific              30.43 
  3  Aulbach, Abel                 12 Viking                      30.67 
  4  Fox-Icarro, Blaise            11 KNIK                        32.72 
  5  Nicholson, Ryan               12 Midnight Sun                32.75 
  6  Kowalski, Vincent             12 Viking                      32.80 
  7  Kramer, Justice               11 North Pole                  32.99 
  8  Bishop, Aleksey               12 Midnight Sun                33.32 
  9  Adams, Nathaniel              11 Northern Lights             33.54 
 10  Sundberg, Keegan              12 Haines                      33.83 
 11  Hollinger, Michael            12 Piranahas                   34.00 
 12  Lai, Nathan                   12 Aurora                      34.04 
 13  Pihl, Alex                    12 Southeast                   34.17 
 14  Summers, Michael              12 Aurora                      34.28 
 15  Hunter, Dustin                12 Soldotna                    34.63 
 16  Hanni, Jake                   11 Aurora                      35.08 
 17  Anderson, Jonas               12 Kodiak                      35.48 
 18  Schauff, Dyton                11 Kodiak                      35.62 
 
Event 119  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Wicks, Sam                    14 Northern Lights             58.64 
  2  Clark, Auri                   14 Southeast                 1:00.46 
  3  Cavanaugh, Jesikah            14 Northern Lights           1:01.70 
  4  Uselmann, Mary                13 Northern Lights           1:04.05 
  5  Bezenek, Alissa               14 Southeast                 1:05.32 
  6  Adams, Victoria               13 Northern Lights           1:05.93 
  7  Holtman, Cierra               13 Chugiak                   1:08.04 
  8  Klose, Kassandra              13 Southeast                 1:09.94 
  9  Brenton, Shaylee              13 Soldotna                  1:10.46 
 10  Cayce, Jocelyn                14 Southeast                 1:10.57 
 11  Wockenfuss, Amy               14 Northern Lights           1:11.95 
 12  Dresdow, Shelby               14 Kodiak                    1:12.56 
 13  Ramos, Talyn                  14 Southeast                 1:12.99 
 14  Reid, Megan                   13 Southeast                 1:13.48 
 15  Hood, Martha                  13 Stingray                  1:14.12 
 16  O'Brien, Nikalina             14 Seward                    1:14.13 
 17  Kowalski, Eva                 14 Viking                    1:16.04 
 18  Traini, Alexandria            13 Northern Lights           1:16.28 
 19  Manthey, Emma                 13 Aurora                    1:17.37 
 20  Stephens, Isabel              14 Southeast                 1:18.02 
 21  Louthan, Kaitlyn              13 Piranahas                 1:18.17 
 22  Macinko, Illa                 13 Kodiak                    1:18.24 
 23  Marckesano, Kat               14 Soldotna                  1:18.93 
 24  Lange, Maegan                 14 Chugiak                   1:19.53 
 25  Cayce, Savannah               13 Southeast                 1:21.54 
 26  Weddleton, Katie              13 Northern Lights           1:21.80 
 
Event 120  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Chan, Cory                    14 Aurora                      56.37 
  2  Berlin, Jackson               13 Northern Lights           1:09.01 
  3  Emili, Xander                 14 Northern Lights           1:09.36 
  4  Dohner, Andrew                14 Stingray                  1:10.14 
  5  Wellert, John                 14 Midnight Sun              1:10.80 
  6  Sundsten-Brenner, Carl        14 Southeast                 1:12.72 
  7  Weems, Mylon                  13 Cordova                   1:14.06 
  8  Carrico, Christian            14 Soldotna                  1:14.51 
  9  Steger, Eddie                 13 Northern Lights           1:15.15 
 10  Albertson, Beau               13 Southeast                 1:16.17 
 11  Aschenbrenner, Luke           13 Chugiak                   1:16.69 
 12  Vandermeer, Benjamin          14 Midnight Sun              1:16.69 
 13  Cockreham, Paul               13 Chugiak                   1:16.99 
 14  Foy, Mike                     14 Wasilla                   1:18.11 
 15  Lindbeck, Christopher         13 Northern Lights           1:20.28 
 16  Rickman, Ehren                14 Soldotna                  1:22.07 
 17  O'Connor, Brent               13 Southeast                 1:22.63 
 18  Rickman, Sawyer               13 Soldotna                  1:23.14 
 
Event 121  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Bennett, Lizzy                17 Midnight Sun                58.54 
  2  Stacy, Janelle                15 Southeast                   59.07 
  3  Bowen, Olivia                 16 Soldotna                    59.96 
  4  Young, Kyla                   17 Kodiak                    1:01.34 
  5  Williams, Ava                 17 Chugiak                   1:02.84 
  6  Perkins, Shelby               15 UN-NPAC                   1:02.99 
  7  Hawkins, Michelle             15 Northern Lights           1:04.37 
  8  Meierotto, Sarah              18 North Pole                1:04.56 
  9  Norris, Hannah                15 Valdez                    1:05.04 
 10  Knight, Chelsea               16 Aurora                    1:05.16 
 11  James, Julie                  15 Stingray                  1:05.65 
 12  Goering, Annie                17 Midnight Sun              1:05.75 
 13  Summers, Lauren               15 Aurora                    1:06.11 
 14  Howard, Denise                17 North Pole                1:06.24 
 15  Audette, Eileen               15 Seward                    1:06.65 
 16  Bulkow, Maddy                 17 Northern Lights           1:07.63 
 17  Shirnberg, Michaela           16 Soldotna                  1:07.89 
 18  Barria-Collins, Karina        15 Northern Lights           1:08.08 
 19  Jester, Megan                 15 Kodiak                    1:09.09 
 20  Martinez, Victoria            17 North Pole                1:11.51 
 21  Shattuck, Brittany            15 Wasilla                   1:12.56 
 22  Bullock, Anna                 15 Southeast                 1:12.81 
 23  Gomez, Xiunell                16 Aurora                    1:12.88 
 24  Smith, Annie                  17 Midnight Sun              1:13.60 
 25  Cockreham, Erin               15 Chugiak                   1:13.73 
 26  Shedd, Christine              16 KNIK                      1:14.22 
 27  Stickwan, Shehan              15 Southeast                 1:14.87 
 28  Luiken, Jessica               15 KNIK                      1:14.88 
 29  Saur, Kaylin                  15 Aurora                    1:17.07 
 
Event 122  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Brunette, Cody                17 Southeast                   49.19 
  2  Adams, Wyatt                  17 Northern Lights             50.97 
  3  Rutecki, Nick                 17 Southeast                   51.01 
  4  Heaven, Winter                15 Soldotna                    51.99 
  5  Mickelson, Tyler              15 Southeast                   53.82 
  6  Martinez, Phillip             16 North Pole                  53.96 
  7  Evershed, Gregory             16 Midnight Sun                53.98 
  8  Schauff, Clayton              16 Kodiak                      54.24 
  9  Summers, Matthew              16 Aurora                      55.35 
 10  O'Leary, Ryan                 16 Seward                      55.55 
 11  Frey, Charles                 18 Northern Lights             55.61 
 12  Wilson, Daniel                15 Northern Lights             56.04 
 13  Frey, Jeff                    16 Northern Lights             56.18 
 14  Schick, Cody                  15 Southeast                   56.65 
 15  Sieg, Jeremy                  15 KNIK                        57.68 
 16  Cayce, Seth                   17 Southeast                   58.08 
 17  Long, Christian               17 Northern Lights             58.38 
 18  Anderson, Josh                16 Southeast                   58.43 
 19  Schulte, Jay                  16 Aurora                      58.67 
 20  Severns, Keegan               16 Midnight Sun              1:00.36 
 21  Bullington, Nick              16 Aurora                    1:00.76 
 22  Dunhoff, Michael              17 Aurora                    1:00.85 
 23  Broughton, Nick               16 Seward                    1:01.89 
 24  Weaver, Derek                 15 Southeast                 1:04.08 
 25  Hopkins, Kyle                 17 North Pole                1:05.34 
 26  Dinon, Luke                   15 Southeast                 1:05.69 
 
Event 123  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Kelly, Ciera                  12 Southeast                 1:04.85 
  2  Wray, Kari                    12 Aurora                    1:05.16 
  3  Hodgson, Joley                12 UN-NLSC                   1:08.22 
  4  Groleske, Kaitlyn             12 Soldotna                  1:10.13 
  5  Barnwell, Isabel              12 Seward                    1:10.59 
  6  Burke, Sammy                  12 Chugiak                   1:10.93 
  7  Jennings, Emmie               11 KNIK                      1:11.76 
  8  Hughes, Ila                   12 Kodiak                    1:11.79 
  9  Isaak, Dakota                 11 Southeast                 1:12.97 
 10  Dahl, Shalie                  12 Viking                    1:13.45 
 11  Husa, Emily                   12 Aurora                    1:13.66 
 12  Robbins, Summer               11 Southeast                 1:16.17 
 13  Williams, Kendal              11 Aurora                    1:16.19 
 14  Horne, Brittany               12 Kodiak                    1:16.83 
 15  Ross, Taylor                  12 Aurora                    1:17.06 
 16  Murphy, Colleen               12 Valdez                    1:17.22 
 17  Lubin, Celia                  11 Southeast                 1:17.87 
 18  Beckham, Olivia               12 Seward                    1:18.00 
 
Event 124  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Fox, Kenny                    12 Southeast                 1:07.73 
  2  O'Donoghue, Tommy             11 Stingray                  1:12.36 
  3  Kowalski, Vincent             12 Viking                    1:12.89 
  4  Sato-Franks, Kai              12 Haines                    1:13.15 
  5  Adams, Nathaniel              11 Northern Lights           1:13.48 
  6  Jester, Tyler                 12 Kodiak                    1:13.54 
  7  James, Blake                  12 Kodiak                    1:13.99 
  8  Kramer, Justice               11 North Pole                1:14.05 
  9  Nicholson, Ryan               12 Midnight Sun              1:14.65 
 10  Fox-Icarro, Blaise            11 KNIK                      1:16.31 
 11  Mutch, Max                    11 Kodiak                    1:16.31 
 12  Hollinger, Michael            12 Piranahas                 1:16.52 
 13  Lai, Nathan                   12 Aurora                    1:16.77 
 14  Balowski, Jacob               12 Valdez                    1:17.94 
 15  Nelson, Gaven                 12 Wasilla                   1:18.21 
 
Event 125  Girls 11 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
11-12
  1  Lindquist, Tahna              12 JR-Kodiak                12:40.77 
  2  Jennings, Emmie               11 JR-KNIK                  12:41.72 
  3  Barnwell, Isabel              12 JR-Seward                12:42.17 
  4  Tuccillo, Adrienne            11 JR-Northern Lights       12:53.06 
  5  Mondl, Kaitlyn                12 JR-KNIK                  13:14.97 
  6  Tighe, Kaitlyn                12 JR-Southeast             13:31.56 
13-14
  1  Cavanaugh, Jesikah            14 JR-Northern Lights       11:33.81 
  2  Tuccillo, Marlana             13 JR-Northern Lights       11:47.99 
  3  Burr, Ena                     14 JR-Northern Lights       11:51.12 
  4  Stephens, Maddy               13 JR-Southeast             12:21.23 
  5  O'Donoghue, Kira              14 JR-Stingray              12:33.08 
  6  McMullen, Mykaela             13 JR-Northern Lights       12:41.08 
  7  Newgren, Alena                14 JR-Soldotna              12:49.55 
  8  Ramos, Talyn                  14 JR-Southeast             12:50.35 
15 & Over
  1  Iverson, Hannah               17 SR-Northern Lights       10:57.64 
  2  Iverson, Jordan               16 SR-Northern Lights       11:05.89 
  3  Perkins, Shelby               15 SR-UN-NPAC               11:22.31 
  4  Rawson, Leslie                18 SR-Northern Lights       11:40.70 
  5  Dalton, Katy                  15 SR-Northern Lights       11:43.37 
  6  Clark, Lindsay                17 SR-Southeast             11:46.53 
  7  Beck-Goodell, Celeste         15 SR-Kodiak                11:49.02 
  8  Fletcher, Iris                17 SR-Kachemak              11:49.97 
  9  Sauerbrey, Sarah              15 SR-Northern Lights       12:03.68 
 10  Wallace, McKinley             15 SR-Northern Lights       12:04.82 
 11  O'Leary, Meghan               18 SR-Seward                12:06.65 
 12  Bauer, Katie                  15 SR-Northern Lights       12:07.10 
 13  Patin, Hayley                 15 SR-KNIK                  12:10.14 
 14  Shoemake, Jessica             18 SR-KNIK                  12:13.62 
 15  Johnson, Richelle             15 SR-KNIK                  12:17.66 
 16  Anger, Olivia                 15 SR-KNIK                  11:06.14L
 
Event 126  Boys 11 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
11-12
  1  Espe, Ethan                   11 JR-Alaska Pacific        12:21.86 
  2  Nelson, Gaven                 12 JR-Wasilla               13:05.47 
  3  Pihl, Alex                    12 JR-Southeast             13:14.06 
13-14
  1  Ursin, Jackson                14 JR-Aurora                10:53.45 
  2  Ross, Simon                   14 JR-Aurora                10:58.31 
  3  Schauff, Brandon              14 JR-Kodiak                12:06.10 
  4  Smith, Michael                13 JR-Kodiak                12:18.14 
  5  Walsh, Calvin                 13 JR-Southeast             12:38.34 
15 & Over
  1  Danielson, Jeff               16 SR-Midnight Sun          10:27.02 
  2  Espe, Andrew                  15 SR-Alaska Pacific        10:58.42 
  3  Barto, Alex                   17 SR-Southeast             11:14.13 
  4  Steger, Clinton               15 SR-Northern Lights       11:47.88 
  5  Williams, Matt                18 SR-KNIK                  11:49.17