Licensed to Jefferson City Area YMCA   Hy-Tek's Meet Manager 10/7/2008 04:24 PM
                       TCAY Novice Inv 2008 - 10/5/2008                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Taylor G         12 Otters-IL                 NT    2:31.45   20  
  2 Formea, Emily M           11 Tri City- IL-OZ           NT    2:49.13   17  
  3 Allensworth, Katie M      11 Stingrays-OZ         3:26.94    3:07.65   16  
  4 Ordway, Abbey             11 JCAY-MV              3:16.24    3:09.19   15  
  5 Jimenez, Serena           11 Stingrays-OZ              NT    3:12.37   14  
  6 Wilson, Naomi E           10 Spy Typhoons-IL      4:24.21    4:00.53   13  
 
Event 2  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickman, Aeryk D          12 Tri City- IL-OZ      3:16.88    2:45.64   20  
  2 Rivera, Tommy D           11 Spy Typhoons-IL           NT    2:51.66   17  
  3 Stiebel, Cameron R        11 Stingrays-OZ              NT    3:03.51   16  
  4 Carello, Trace J          11 Otters-IL                 NT    3:06.53   15  
 
Event 3  Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Antoine, Carrie M         13 Sailfish                  NT    2:33.33   20  
  2 Lewis, Samantha M         14 Spy Typhoons-IL      3:09.90    3:07.26   17  
 
Event 4  Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swift, Conward M          15 CRCY-OZ                   NT    2:10.67   20  
  2 Gilbert, Graham L         15 Stingrays-OZ         2:52.91    2:57.69   17  
  3 Allan, Parker G           13 JCAY-MV                   NT    3:06.87   16  
  4 Foster, Dustin            14 Stingrays-OZ         3:16.88    3:11.13   15  
 
Event 5  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cully, Katie R             8 Otters-IL                 NT    1:30.89   20  
  2 Fischer, Abby S            8 Tri City- IL-OZ      2:29.41    2:08.73   17  
  3 Verlinden, Sam F           7 Stingrays-OZ         2:57.02    2:09.18   16  
  4 Heinrich, Maggie l         7 EDWY-OZ                   NT    2:21.02   15  
 -- Heitmeyer, Hannah          8 Otters-IL                 NT   X1:43.42  
 -- Dowil, Christa             8 HHST-OZ              1:54.99   X1:51.83  
 -- Blair, Cami O              7 Spy Typhoons-IL           NT   X2:03.37  
 -- Kane, Grace E              7 Tri City- IL-OZ           NT   X2:09.33  
 
Event 6  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wever, Jack T              8 Sailfish             2:14.41    1:35.09   20  
  2 Roberts, Andrew J          8 Otters-IL                 NT    1:36.50   17  
  3 Scheuermann, Noah T        7 Stingrays-OZ              NT    1:47.33   16  
  4 Lombardi, Colin J          8 Tri City- IL-OZ           NT    1:49.03   15  
 -- Erler, Charles R           8 Tri City- IL-OZ      2:41.07   X2:00.63  
 -- Brandt, August A           7 Stingrays-OZ              NT   X2:16.14  
 -- Huettenmeyer, Caleb A      8 Sailfish                  NT   X2:20.20  
 
Event 7  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrissey, Emma C         10 Tri City- IL-OZ      1:40.76    1:23.95   20  
  2 Dircks, Emily M           10 YOSI-OZ                   NT    1:28.47   17  
  3 Thompson, Carrie A        10 Otters-IL                 NT    1:30.75   16  
  4 Browning, Carley E        10 YOSI-OZ                   NT    1:32.80   15  
  5 Edwards, Natalie E         9 YOSI-OZ                   NT    1:34.65   14  
  6 Cronin, Katie J           10 Tri City- IL-OZ      1:42.19    1:40.43   13  
  7 Roth, Shelby M            10 Tri City- IL-OZ      1:46.56    1:40.89   12  
  8 Bailey, Lauren R          10 YOSI-OZ                   NT    1:41.02   11  
  9 Carello, Talia J           9 Otters-IL                 NT    1:42.24    9  
 10 Mollett, Marlie L          9 CRCY-OZ                   NT    1:43.33    7  
 11 Stobbs, Madeline J         9 Tri City- IL-OZ      1:59.31    1:44.57    6  
 12 Milward, Jenna L          10 Spy Typhoons-IL      1:56.66    1:45.37    5  
 13 Miller, Jacqueline E      10 Sailfish             1:59.21    1:49.53    4  
 14 Dennison, Savanna L        9 Stingrays-OZ         2:03.12    1:49.54    3  
 15 Conrad, Abby M             9 Spy Typhoons-IL      1:51.90    1:50.09    2  
 16 Little, Abbey R           10 Tri City- IL-OZ      2:01.98    1:50.87    1  
 17 Wever, Claire A           10 Sailfish                  NT    1:51.95  
 18 Hutchinson, Allison A     10 YOSI-OZ                   NT    1:56.82  
 19 Powell, Caylyn            10 Wavemakers-OZ             NT    2:09.78  
 -- Meyer, Emma M             10 CRCY-OZ                   NT   X1:49.37  
 -- Spencer, Macie R          10 Tri City- IL-OZ      1:58.91   X1:54.09  
 -- Bowland, Elena K           9 Sailfish                  NT   X1:54.55  
 -- Antoine, Sami M           10 Sailfish                  NT   X1:56.76  
 -- Sammons, Alyssa K          9 Spy Typhoons-IL           NT   X2:12.26  
 -- Swanger, McKenzie R        9 YOSI-OZ                   NT   X2:14.92  
 -- Friend, Kyra D             9 YOSI-OZ                   NT   X2:36.34  
 
Event 8  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yucus, Taylor A           10 Otters-IL                 NT    1:33.77   20  
  2 White, Mason D             9 Sailfish                  NT    1:38.98   17  
  3 Kane, Adam J               9 Tri City- IL-OZ      1:45.79    1:43.83   16  
  4 Herrell, Harrison J        9 CRCY-OZ                   NT    1:47.17   15  
  5 Loveland, Ty N            10 Tri City- IL-OZ      1:52.58    1:50.18   14  
  6 Holmes, Alec D             9 Otters-IL            2:02.09    1:50.49   13  
  7 Cook, Alex A               9 Tri City- IL-OZ      1:59.86    2:00.52   12  
  8 Sanders, Adam R            9 Tri City- IL-OZ      2:24.43    2:08.19   11  
  9 Christo, Clayton          10 Stingrays-OZ         3:53.66    3:18.47    9  
 -- Clarke, Thomas W           9 YOSI-OZ                   NT   X1:19.96  
 -- Gentelin, Sam J           10 Tri City- IL-OZ           NT   X1:48.93  
 -- Brandt, John C            10 Stingrays-OZ              NT   X1:49.84  
 -- McKinley, Jacob H         10 CRCY-OZ                   NT   X2:05.78  
 -- Fitzsimmons, Joseph J      9 YOSI-OZ              2:16.87   X2:07.81  
 -- Knox, Liam X               9 Sea Dogs-OZ               NT   X2:09.77  
 -- Nahass, Sam G              9 YOSI-OZ                   NT   X2:38.58  
 
Event 9  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cronin, Carmen J          12 Tri City- IL-OZ      3:26.59    3:18.71   20  
  2 Walsh, Kelsey M           12 Tri City- IL-OZ      3:35.49    3:19.44   17  
  3 Wilson, Naomi E           10 Spy Typhoons-IL      3:36.59    4:31.70   16  
  4 Sammons, Amber R          11 Spy Typhoons-IL           NT    4:35.95   15  
 -- Moranski, Kate A          10 Spy Typhoons-IL      5:04.40   X4:25.10  
 
Event 10  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rivera, Tommy D           11 Spy Typhoons-IL           NT    3:18.30   20  
  2 Hart, Joshua B            12 JCAY-MV                   NT    3:22.51   17  
 
Event 13  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Becker, Erika S            6 CRCY-OZ                   NT      20.63   20  
  2 Rivera, Hannah P           6 Spy Typhoons-IL        26.81      22.03   17  
  3 Schwandtner, Kaitlyn E     6 JCAY-MV                   NT      22.61   16  
  4 Grabowski, Abby J          6 Otters-IL              26.90      23.73   15  
  5 Huffman, Maggie            6 Mexico Marlins-MV         NT      24.62   14  
  6 Copeland, Olivia M         6 Tri City- IL-OZ           NT      24.69   13  
  7 Fitzsimmons, Jenna Y       6 YOSI-OZ                32.84      26.18   12  
  8 Holmes, Abby G             6 Otters-IL                 NT      26.73   11  
  9 Halliday, Emma E           6 Tri City- IL-OZ           NT      26.92    9  
 10 Golab, Maura E             6 Stingrays-OZ           28.93      28.09    7  
 11 Roach, Brynn               5 Wavemakers-OZ          33.12      31.27    6  
 12 Toalson, Reese W           6 Mexico Marlins-MV      40.39      32.70    5  
 13 Schmitz, Paxton C          6 Stingrays-OZ              NT      33.23    4  
 14 Scheuemann, Hana           6 Stingrays-OZ              NT      34.59    3  
 15 Weiner, Lauren G           6 Tri City- IL-OZ           NT      39.17    2  
 16 Korte, Megan               5 Wavemakers-OZ             NT      54.56    1  
 17 Harris-Guyton, Morgan E    6 Stingrays-OZ              NT      56.27  
 18 Allensworth, Kelly R       5 Stingrays-OZ              NT    1:02.78  
 
Event 14  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kostelac, Max X            6 YOSI-OZ                25.81      18.73   20  
  2 Roberts, Will R            6 Tri City- IL-OZ           NT      21.06   17  
  3 Moehn, Patrick S           6 Tri City- IL-OZ           NT      23.90   16  
  4 Draves, Conor              6 Fray Penguins-MV       35.21      24.07   15  
  5 Walter, Benjamin t         6 EDWY-OZ                26.84      24.97   14  
  6 Roth, Jake T               6 Tri City- IL-OZ           NT      25.47   13  
  7 Daniel, Luke               5 Tri City- IL-OZ           NT      34.71   12  
  8 Little, Noah               6 Fray Penguins-MV     1:00.40      37.19   11  
  9 Rubin, Logan A             6 Otters-IL                 NT      40.20    9  
 10 Huettenmeyer, Noah E       5 Sailfish                  NT      48.86    7  
 -- Ragland, Nathan C          4 Otters-IL                 NT     X54.79  
 
Event 15  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heitmeyer, Hannah          8 Otters-IL                 NT      17.24   20  
  2 Heinz, Lauren A            8 Tri City- IL-OZ        19.51      17.83   17  
  3 Hughes, Miranda F          8 EDWY-OZ                   NT      18.29   16  
  4 Richards, Emma             8 Wavemakers-OZ             NT      19.04   15  
  5 Fischer, Lauren E          8 Tri City- IL-OZ           NT      19.31   14  
  6 Trimble, Corrina J         7 Stingrays-OZ           24.31      19.46   13  
  7 Walters, Meredith J        8 Tri City- IL-OZ           NT      19.57   12  
  8 Blair, Cami O              7 Spy Typhoons-IL        21.27      19.86   11  
  9 Foltz, Grace E             8 Otters-IL              25.28      20.46    9  
 10 Wolfe, Sydney R            8 Spy Typhoons-IL           NT      20.50    7  
 11 Walker, Alyssa N           8 CRCY-OZ                   NT      20.86    6  
 12 Ayers, Claire              7 Fray Penguins-MV       29.32      20.87    5  
 13 Williams, Nicole M         8 JCAY-MV                   NT      21.13    4  
 14 Heinrich, Maggie l         7 EDWY-OZ                   NT      21.27    3  
 15 Moan, Cecilia K            7 Tri City- IL-OZ           NT      21.67    2  
 16 Williams, Hailey           8 HHST-OZ                27.58      21.68    1  
 17 Copeland, Jennifer C       8 Tri City- IL-OZ           NT      22.15  
 18 Rupnik, Meghan A           7 Spy Typhoons-IL           NT      22.43  
 19 Sierra, Sofia M            8 YOSI-OZ                   NT      22.50  
 20 Zhou, Gloria j             8 EDWY-OZ                25.85      22.58  
 21 Tobias, Sydney A           8 Spy Typhoons-IL        30.06      22.67  
 22 Stobbs, Grace              7 Tri City- IL-OZ        28.80      22.83  
 23 McCracken, Colleen M       7 EDWY-OZ                24.51      23.17  
 24 Walsh, Lauren A            8 Tri City- IL-OZ           NT      23.90  
 25 McKinley, Anna C           8 CRCY-OZ                   NT      24.44  
 26 Spencer, Morgan N          7 Tri City- IL-OZ           NT      24.58  
 27 McCartney, Bella M         7 HHST-OZ                   NT      24.80  
 28 Verlinden, Sam F           7 Stingrays-OZ           31.41      24.99  
 29 Little, Paige C            8 Tri City- IL-OZ        26.10      25.19  
 30 Little, Peyton L           8 Tri City- IL-OZ        27.64      25.49  
 31 Gorniak, Meghan E          8 EDWY-OZ                   NT      26.43  
 32 Mayer, Kaitlyn E           7 CRCY-OZ                   NT      27.31  
 33 Eades, Emily E             8 Spy Typhoons-IL           NT      27.44  
 34 Stobbs, Lorena             8 Tri City- IL-OZ           NT      27.86  
 35 Fahnestock, Abigail J      8 Tri City- IL-OZ           NT      28.19  
 36 Sander, Elizabeth          7 Fray Penguins-MV       32.40      28.23  
 37 Behl, Danielle             8 HHST-OZ                30.25      28.53  
 38 Kopel, Grace K             8 Stingrays-OZ           28.42      28.59  
 39 Stiebel, Katelyn A         7 Stingrays-OZ           33.32      28.69  
 40 Hall, Madeleine S          7 YOSI-OZ                31.37      28.89  
 41 Muir, Tabitha C            8 Stingrays-OZ              NT      30.47  
 42 Pollack, Megan L           8 Stingrays-OZ              NT      31.32  
 43 Williams, Isabella         7 HHST-OZ                32.53      36.14  
 
Event 16  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rumple, Harrison G         8 Spy Typhoons-IL        21.48      16.10   20  
  2 Roberts, Andrew J          8 Otters-IL                 NT      16.60   17  
  3 Scheuermann, Noah T        7 Stingrays-OZ           21.98      17.25   16  
  4 Formea, Brian J            8 Tri City- IL-OZ        19.58      17.37   15  
  5 Wever, Jack T              8 Sailfish               20.22      17.44   14  
  6 Lombardi, Colin J          8 Tri City- IL-OZ           NT      17.45   13  
  7 Akal, Caden W              7 Tri City- IL-OZ        20.75      17.58   12  
  8 Erler, Charles R           8 Tri City- IL-OZ        18.85      17.94   11  
  9 Seger, Adam D              8 Tri City- IL-OZ        20.91      18.62    9  
 10 Daniel, Matthew S          8 Tri City- IL-OZ        19.71      19.30    7  
 11 Green, Michael F           7 Tri City- IL-OZ           NT      19.65    6  
 12 Huettenmeyer, Caleb A      8 Sailfish                  NT      20.26    5  
 13 Brandt, August A           7 Stingrays-OZ              NT      21.03    4  
 14 Price, Nathan              8 Fray Penguins-MV       33.48      21.60    3  
 15 Owens, Evan M              8 Otters-IL                 NT      21.81    2  
 16 Homrighous, Jeffrey R      8 Sailfish                  NT      22.03    1  
 17 Murphy, Patrick W          8 YOSI-OZ                   NT      22.17  
 18 Panahshahi, Aydin          8 EDWY-OZ                26.76      23.40  
 19 Elkins, Ryan J             8 Stingrays-OZ              NT      23.53  
 20 Oruwari, AJ                8 Sailfish                  NT      24.03  
 21 Kane, Sam P                7 Tri City- IL-OZ        27.04      24.17  
 22 Zhuralyov, Gary            7 Tri City- IL-OZ           NT      24.76  
 23 Zielinski, John-Jon X      8 HHST-OZ                   NT      26.12  
 24 Williams, Colin J          7 Stingrays-OZ              NT      27.38  
 25 Asher, Leif R              8 Tri City- IL-OZ        29.64      28.23  
 26 Torbett, Luke              7 Wavemakers-OZ             NT      29.80  
 27 Jones, Mason               7 HHST-OZ                29.19      29.97  
 28 Voss, Joseph D             8 Tri City- IL-OZ           NT      31.02  
 29 Kumar, Haran               8 Wavemakers-OZ             NT      33.73  
 30 Kaufmann, Avery R          7 Tri City- IL-OZ        37.61      34.28  
 -- Dixon, Robert W            7 Tri City- IL-OZ           NT     X21.36  
 
Event 17  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heitmeyer, Isabel S        9 Otters-IL              37.56      33.25   20  
  2 Edwards, Natalie E         9 YOSI-OZ                   NT      35.44   17  
  3 Browning, Carley E        10 YOSI-OZ                   NT      35.67   16  
  4 Hayes, Paetyn E           10 Otters-IL              38.56      35.80   15  
  5 Kopel, Lillian            10 Stingrays-OZ           37.60      35.81   13.5
  5 Thompson, Carrie A        10 Otters-IL              36.41      35.81   13.5
  7 Dircks, Emily M           10 YOSI-OZ                   NT      36.11   12  
  8 Brown, Abby L             10 Stingrays-OZ           38.97      37.17   11  
  9 Homann, Jenny M           10 YOSI-OZ                   NT      37.40    9  
 10 Carello, Talia J           9 Otters-IL                 NT      37.57    7  
 11 Monroe, Viktoria E        10 Tri City- IL-OZ        37.88      38.20    6  
 12 Cronin, Katie J           10 Tri City- IL-OZ        39.58      38.40    5  
 13 Wever, Claire A           10 Sailfish               41.32      38.64    4  
 14 Bailey, Lauren R          10 YOSI-OZ                   NT      38.87    3  
 15 Murphy, Maggie N          10 YOSI-OZ                   NT      38.94    2  
 16 Sherrick, Annie M          9 Spy Typhoons-IL           NT      39.38    1  
 17 Mollett, Marlie L          9 CRCY-OZ                   NT      39.93  
 18 Gramlich, Jordy M          9 JCAY-MV                   NT      40.00  
 19 Roth, Shelby M            10 Tri City- IL-OZ        39.03      40.02  
 20 Blackburn, Devin M        10 YOSI-OZ                   NT      40.46  
 21 Meyer, Emma M             10 CRCY-OZ                   NT      40.73  
 22 Sowle, Sydney C            9 Spy Typhoons-IL        43.37      40.80  
 23 Dixon, Anna R              9 Tri City- IL-OZ           NT      40.84  
 24 Stobbs, Madeline J         9 Tri City- IL-OZ        42.18      41.03  
 25 Conrad, Abby M             9 Spy Typhoons-IL        49.29      41.11  
 26 Milward, Jenna L          10 Spy Typhoons-IL        44.41      41.59  
 27 Spencer, Macie R          10 Tri City- IL-OZ        50.34      44.36  
 28 Holdmeier, Abbey          10 Fray Penguins-MV     1:42.55      44.43  
 29 Bowland, Elena K           9 Sailfish                  NT      44.69  
 30 Little, Abbey R           10 Tri City- IL-OZ        43.37      44.79  
 31 Cook, Megan M             10 Spy Typhoons-IL           NT      44.93  
 31 Miller, Jacqueline E      10 Sailfish               45.00      44.93  
 33 Burner, Carly X           10 Wild Waves-OZ             NT      45.21  
 34 Antoine, Sami M           10 Sailfish               47.42      45.43  
 35 Herrell, Haley J           9 CRCY-OZ                   NT      45.65  
 36 Alexander, Grace M         9 Spy Typhoons-IL           NT      45.78  
 37 Hutchinson, Allison A     10 YOSI-OZ                   NT      45.93  
 38 Johnson, Lexi D           10 Otters-IL                 NT      46.04  
 39 Roberts, Nellie C          9 Tri City- IL-OZ        46.99      46.13  
 40 Schrimpf, Alexis R         9 Tri City- IL-OZ           NT      46.46  
 41 Crews, Madison M           9 Otters-IL                 NT      47.65  
 42 Burpo, Brittany A         10 Spy Typhoons-IL           NT      48.59  
 43 McClenning, Samantha      10 Wavemakers-OZ             NT      48.85  
 44 Bellin, Baylie E           9 JCAY-MV                   NT      49.83  
 45 Powell, Caylyn            10 Wavemakers-OZ             NT      51.17  
 46 Hallman, Ali J             9 Spy Typhoons-IL           NT      52.04  
 47 Sammons, Alyssa K          9 Spy Typhoons-IL           NT      52.36  
 48 Clark, Ashlyn E            9 EDWY-OZ                   NT      54.10  
 49 Swanger, McKenzie R        9 YOSI-OZ                   NT      54.47  
 50 Hanis, Marlowe             9 Wavemakers-OZ             NT      55.07  
 51 Wilson, Naomi E           10 Spy Typhoons-IL        44.91      55.46  
 52 Nichols, Bailey E          9 JCAY-MV                   NT      55.70  
 53 Parikh, Pranati            9 HHST-OZ              1:00.87      56.14  
 54 Friend, Kyra D             9 YOSI-OZ                   NT    1:00.61  
 55 Torbett, Taylor            9 Wavemakers-OZ             NT    1:04.74  
 56 Stock, Jillian M           9 JCAY-MV                   NT    1:05.89  
 57 Poiter, Callista R         9 EDWY-OZ                   NT    1:06.58  
 58 Farley, Reiley N           9 Tri City- IL-OZ           NT    1:12.73  
 
Event 18  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yucus, Taylor A           10 Otters-IL                 NT      36.43   20  
  2 Verlinden, Nick E         10 Stingrays-OZ           37.72      37.13   17  
  3 Akal, Cole L               9 Tri City- IL-OZ        40.76      37.57   16  
  4 Herrell, Harrison J        9 CRCY-OZ                   NT      39.09   15  
  5 White, Mason D             9 Sailfish                  NT      39.45   14  
  6 Loveland, Ty N            10 Tri City- IL-OZ        40.35      39.46   13  
  7 Dean, Mark V              10 Tri City- IL-OZ           NT      40.16   12  
  8 Howerton, Garrett A        9 JCAY-MV                   NT      40.42   11  
  9 Brandt, John C            10 Stingrays-OZ              NT      40.44    9  
 10 Gentelin, Sam J           10 Tri City- IL-OZ           NT      40.58    7  
 11 Cook, Alex A               9 Tri City- IL-OZ        39.25      40.97    6  
 12 Moan, Walker S             9 Tri City- IL-OZ           NT      41.08    5  
 13 Behl, Dylan               10 HHST-OZ                44.12      41.22    4  
 14 Osborne, Clayton m        10 EDWY-OZ                48.06      41.39    3  
 15 Holmes, Alec D             9 Otters-IL              40.15      41.58    2  
 16 Sinak, Blaine             10 Wavemakers-OZ             NT      41.90    1  
 17 Torrence, Zachary J        9 Sailfish                  NT      42.67  
 18 Stock, Charles            10 JCAY-MV                   NT      43.98  
 19 Knox, Liam X               9 Sea Dogs-OZ               NT      44.28  
 20 Harmon, Matthew D         10 Spy Typhoons-IL           NT      44.47  
 21 McKinley, Jacob H         10 CRCY-OZ                   NT      45.83  
 22 Fitzjerrells, Jeremiah W   9 Otters-IL                 NT      47.99  
 23 Winn, Matthew j            9 EDWY-OZ                   NT      48.04  
 24 Fitzsimmons, Joseph J      9 YOSI-OZ                51.78      48.14  
 25 Tillman, Sam A             9 Tri City- IL-OZ        51.27      48.22  
 26 McElhose, Mason B          9 CRCY-OZ                   NT      48.44  
 27 Stegeman, John F          10 Spy Typhoons-IL           NT      48.54  
 28 Rutledge-Jukes, Heath D    9 CRCY-OZ                46.89      48.57  
 29 Ragland, Chase A          10 Otters-IL                 NT      49.92  
 30 Parikh, Parth             10 HHST-OZ                48.99      50.17  
 31 Womack, Jalen C           10 Tri City- IL-OZ           NT      51.46  
 32 Walters, Nathan M          9 Tri City- IL-OZ           NT      52.11  
 33 Berentz, j m               9 EDWY-OZ                   NT      53.13  
 34 Sanders, Adam R            9 Tri City- IL-OZ        58.99      53.30  
 35 Kueker, Noah I             9 Otters-IL                 NT      54.25  
 36 Schmitz, Marshall C       10 Stingrays-OZ              NT      54.40  
 37 Mangrum, Scott            10 Tri City- IL-OZ           NT      54.53  
 38 Clarke, Thomas W           9 YOSI-OZ                   NT      54.93  
 39 Fitzjerrells, Josiah G    10 Otters-IL                 NT      55.19  
 40 Bean, Kyle D              10 Otters-IL                 NT      55.91  
 41 Webb, David M             10 HHST-OZ                   NT      56.63  
 42 Burgan, Anthony            9 Otters-IL                 NT    1:00.05  
 43 Nahass, Sam G              9 YOSI-OZ                   NT    1:02.06  
 44 Loyd, Austin               9 Mexico Marlins-MV         NT    1:04.20  
 45 Christo, Clayton          10 Stingrays-OZ         1:48.08    1:36.46  
 46 Stump, Daniel             10 HHST-OZ              1:12.96    1:41.56  
 
Event 19  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aleksick, Sheridan        12 Stingrays-OZ           34.08      31.54   20  
  2 Roberts, Taylor G         12 Otters-IL                 NT      31.99   17  
  3 Formea, Emily M           11 Tri City- IL-OZ        33.24      32.47   16  
  4 Owens, Hannah M           12 Otters-IL              34.91      32.60   15  
  5 Hayes, Alexys             12 Otters-IL                 NT      33.05   14  
  6 Boyer, Jessica I          12 Tri City- IL-OZ           NT      33.53   13  
  7 Sabala, Jaycie M          11 JCAY-MV                34.61      33.70   12  
  8 Wangelin, Erica L         11 YOSI-OZ                   NT      34.02   11  
  9 Worm, Lilly               11 Wavemakers-OZ             NT      34.25    9  
 10 Roach, Cassidy            11 Wavemakers-OZ             NT      35.47    7  
 11 Walsh, Kelsey M           12 Tri City- IL-OZ        37.75      35.55    6  
 12 Nolkemper, Tara           12 Fray Penguins-MV       36.12      36.86    5  
 13 McDaniel, Mary G          11 Tri City- IL-OZ           NT      37.12    4  
 14 Chamberlain-Smith, Regha  12 Stingrays-OZ              NT      37.17    3  
 15 Vanronzelen, Hailey A     12 JCAY-MV                   NT      37.53    2  
 16 Allensworth, Katie M      11 Stingrays-OZ           43.33      39.92    1  
 17 Strack, Isabelle M        11 Tri City- IL-OZ           NT      40.25  
 18 Jensen, Morgan            12 Wavemakers-OZ             NT      40.36  
 19 Moorefield, Courtney E    11 Tri City- IL-OZ           NT      40.45  
 20 Clarke, Ginger L          12 YOSI-OZ                   NT      40.72  
 21 Jimenez, Serena           11 Stingrays-OZ           45.91      40.95  
 22 Tillman, Stephanie J      12 Tri City- IL-OZ        43.58      41.64  
 23 Cornett, Ashtyn E         12 Otters-IL                 NT      41.67  
 24 Ordway, Abbey             11 JCAY-MV                41.05      42.46  
 25 Monroe, Tacoma M          12 Tri City- IL-OZ        46.29      42.62  
 26 Albert, Maggie S          11 JCAY-MV                   NT      43.36  
 27 Sammons, Amber R          11 Spy Typhoons-IL           NT      43.49  
 27 Paulda, Megan N           11 Tri City- IL-OZ           NT      43.49  
 29 Coffin, Madie N           11 Sailfish               46.31      44.20  
 30 Nelson, Devin             11 HHST-OZ                47.87      44.53  
 31 Waugh, Ali M              11 CRCY-OZ                   NT      46.75  
 32 Gibson, Sarah D           11 Tri City- IL-OZ           NT      47.13  
 33 Brandt, Lily C            11 Stingrays-OZ              NT      47.79  
 34 Sawyers, Shayna M         12 CRCY-OZ                   NT      48.13  
 35 Ashton, Autumn M          12 Stingrays-OZ         1:02.59      48.47  
 36 Copeland, Madeline E      11 Tri City- IL-OZ        56.56      49.59  
 37 Kumar, Sharanya           11 Wavemakers-OZ        1:16.10      53.10  
 38 Burris, Brooke H          11 Otters-IL                 NT      55.30  
 39 Uhrig, Macey              11 Wavemakers-OZ             NT      56.55  
 
Event 20  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickman, Aeryk D          12 Tri City- IL-OZ        36.13      30.61   20  
  2 Morrissey, Daniel C       12 Tri City- IL-OZ        38.58      31.67   17  
  3 Rivera, Tommy D           11 Spy Typhoons-IL        34.66      33.36   16  
  4 Cox, Kaleb A              12 Otters-IL                 NT      35.58   15  
  5 Carello, Trace J          11 Otters-IL                 NT      35.63   14  
  6 Nahass, George R          11 YOSI-OZ                   NT      36.27   13  
  7 Thomas, Kevin A           12 Spy Typhoons-IL           NT      37.05   12  
  8 Hart, Joshua B            12 JCAY-MV                42.14      37.27   11  
  9 Stiebel, Cameron R        11 Stingrays-OZ           38.62      37.68    9  
 10 Park, Hanbum              12 Wavemakers-OZ             NT      38.23    7  
 11 Wilson, Tanner B          12 Tri City- IL-OZ           NT      38.95    6  
 12 Bildilli, Wesley M        12 Spy Typhoons-IL           NT      39.64    5  
 13 Hanke, Lucas D            11 CRCY-OZ                   NT      42.75    4  
 14 Hickman, Josh T           11 JCAY-MV                   NT      47.82    3  
 15 Pollock, Alexander D      12 Stingrays-OZ              NT      48.13    2  
 16 Sanders, Bryce E          11 Stingrays-OZ           48.33      52.62    1  
 17 Summers, Jake             11 Wavemakers-OZ             NT      53.89  
 18 Thompson, Oakley          11 Mexico Marlins-MV         NT    1:03.43  
 
Event 21  Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Antoine, Carrie M         13 Sailfish               31.80      29.85   20  
  2 Park, Yeseul              15 Wavemakers-OZ             NT      32.26   17  
  3 Mackenzie, Megan H        13 Spy Typhoons-IL           NT      33.83   16  
  4 Wright, Vanessa M         13 YOSI-OZ                   NT      34.18   15  
  5 Jorgenson, Emily E        14 EDWY-OZ                40.06      35.37   14  
  6 Brandt, Olivia D          13 Stingrays-OZ              NT      35.60   13  
  7 Lewis, Samantha M         14 Spy Typhoons-IL        35.09      36.40   12  
  8 Allen, Bailey K           13 Tri City- IL-OZ           NT      39.15   11  
  9 McDonnell, Colleen X      13 Wild Waves-OZ             NT      46.05    9  
 
Event 22  Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swift, Conward M          15 CRCY-OZ                   NT      25.42   20  
  2 Hays, Ryan C              17 EDWY-OZ                33.51      25.65   17  
  3 Swift, Michael C          15 CRCY-OZ                   NT      27.80   16  
  4 Jones, Brett T            15 Fray Penguins-MV       39.00      31.46   15  
  5 Blackmur, Max             13 Fray Penguins-MV       37.83      32.07   14  
  6 Parsons, Tim              15 Fray Penguins-MV       34.50      32.73   13  
  7 Bunting, David            13 Otters-IL                 NT      33.25   12  
  8 Cline, Scott A            13 YOSI-OZ                   NT      33.62   11  
  9 Gilbert, Graham L         15 Stingrays-OZ           33.06      34.24    9  
 10 Thawnghmung, Steven X     15 Wild Waves-OZ             NT      35.79    7  
 11 Hansen, Austin L          13 JCAY-MV                   NT      37.18    6  
 12 Foster, Dustin            14 Stingrays-OZ           40.26      40.59    5  
 13 Sullivan, Jack            13 Wavemakers-OZ          51.72      49.63    4  
 14 Roll, Dustin A            13 JCAY-MV                   NT      50.73    3  
 
Event 23  Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rivera, Hannah P           6 Spy Typhoons-IL        35.61      29.40   20  
  2 Becker, Erika S            6 CRCY-OZ                   NT      30.17   17  
  3 Beck, Cassidy D            6 JCAY-MV                31.77      31.59   16  
  4 Golab, Maura E             6 Stingrays-OZ              NT      34.16   15  
  5 Halliday, Emma E           6 Tri City- IL-OZ           NT      34.37   14  
  6 Grabowski, Abby J          6 Otters-IL              45.40      34.57   13  
  7 Schwandtner, Kaitlyn E     6 JCAY-MV                   NT      34.93   12  
  8 Schmitz, Paxton C          6 Stingrays-OZ              NT      38.11   11  
  9 Roach, Brynn               5 Wavemakers-OZ          48.26      41.40    9  
 -- Copeland, Olivia M         6 Tri City- IL-OZ           NT     X39.43  
 -- Weiner, Lauren G           6 Tri City- IL-OZ           NT     X40.92  
 -- Fitzsimmons, Jenna Y       6 YOSI-OZ                58.44     X41.10  
 -- Toalson, Reese W           6 Mexico Marlins-MV    1:04.62     X41.31  
 -- Harris-Guyton, Morgan E    6 Stingrays-OZ              NT     X53.71  
 
Event 24  Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kostelac, Max X            6 YOSI-OZ                44.15      27.74   20  
  2 Walter, Benjamin t         6 EDWY-OZ                   NT      32.71   17  
 -- Roberts, Will R            6 Tri City- IL-OZ           NT     X25.38  
 -- Roth, Jake T               6 Tri City- IL-OZ        36.02     X32.79  
 -- Moehn, Patrick S           6 Tri City- IL-OZ           NT     X33.82  
 -- Korte, Nicholas            6 Wavemakers-OZ             NT     X42.03  
 -- Daniel, Luke               5 Tri City- IL-OZ           NT     X42.22  
 
Event 25  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cully, Katie R             8 Otters-IL                 NT      17.25   20  
  2 Heinz, Lauren A            8 Tri City- IL-OZ        27.81      20.56   17  
  3 Heitmeyer, Hannah          8 Otters-IL                 NT      22.47   16  
  4 Fischer, Lauren E          8 Tri City- IL-OZ           NT      23.79   15  
  5 Kane, Grace E              7 Tri City- IL-OZ        27.12      24.36   14  
  6 Richards, Emma             8 Wavemakers-OZ             NT      25.97   13  
  7 Walters, Meredith J        8 Tri City- IL-OZ           NT      27.11   12  
  8 Moan, Cecilia K            7 Tri City- IL-OZ           NT      27.33   11  
  9 Walsh, Lauren A            8 Tri City- IL-OZ           NT      27.46    9  
 10 Foltz, Grace E             8 Otters-IL                 NT      27.59    7  
 11 Stobbs, Grace              7 Tri City- IL-OZ           NT      27.77    6  
 12 Gorniak, Meghan E          8 EDWY-OZ                   NT      28.71    5  
 13 Schroeder, Emily R         7 Stingrays-OZ              NT      29.73    4  
 14 Copeland, Jennifer C       8 Tri City- IL-OZ           NT      32.77    3  
 15 Mayer, Kaitlyn E           7 CRCY-OZ                   NT      33.34    2  
 16 McKinley, Anna C           8 CRCY-OZ                   NT      33.79    1  
 17 Little, Paige C            8 Tri City- IL-OZ        34.28      38.70  
 18 Hall, Madeleine S          7 YOSI-OZ                   NT      41.66  
 19 Pollack, Megan L           8 Stingrays-OZ              NT      42.57  
 20 Little, Peyton L           8 Tri City- IL-OZ        37.79      43.18  
 -- Rupnik, Meghan A           7 Spy Typhoons-IL           NT     X27.52  
 -- Ayers, Claire              7 Fray Penguins-MV       35.00     X27.60  
 -- Sierra, Sofia M            8 YOSI-OZ                   NT     X30.05  
 -- Williams, Hailey           8 HHST-OZ                40.81     X30.52  
 -- Muir, Tabitha C            8 Stingrays-OZ              NT     X34.07  
 -- Fahnestock, Abigail J      8 Tri City- IL-OZ           NT     X34.56  
 -- Stobbs, Lorena             8 Tri City- IL-OZ           NT     X35.52  
 -- Stiebel, Katelyn A         7 Stingrays-OZ           46.68     X37.73  
 -- Kopel, Grace K             8 Stingrays-OZ              NT     X37.80  
 -- Spencer, Morgan N          7 Tri City- IL-OZ           NT     X38.98  
 
Event 26  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wever, Jack T              8 Sailfish                  NT      20.11   20  
  2 Daniel, Matthew S          8 Tri City- IL-OZ        22.01      20.70   17  
  3 Lombardi, Colin J          8 Tri City- IL-OZ           NT      21.06   16  
  4 Green, Michael F           7 Tri City- IL-OZ           NT      27.86   15  
  5 Kane, Sam P                7 Tri City- IL-OZ        31.86      31.62   14  
  6 Elkins, Ryan J             8 Stingrays-OZ              NT      32.05   13  
  7 Zhuralyov, Gary            7 Tri City- IL-OZ           NT      32.25   12  
  8 Asher, Leif R              8 Tri City- IL-OZ        45.83      39.73   11  
  9 Voss, Joseph D             8 Tri City- IL-OZ           NT      40.99    9  
 10 Williams, Colin J          7 Stingrays-OZ              NT      42.61    7  
 11 Torbett, Luke              7 Wavemakers-OZ             NT      43.00    6  
 -- Akal, Caden W              7 Tri City- IL-OZ        31.61     X24.76  
 -- Dixon, Robert W            7 Tri City- IL-OZ           NT     X25.45  
 -- Seger, Adam D              8 Tri City- IL-OZ        30.15     X26.26  
 -- Murphy, Patrick W          8 YOSI-OZ                   NT     X28.82  
 -- Panahshahi, Aydin          8 EDWY-OZ                29.88     X29.90  
 -- Zielinski, John-Jon X      8 HHST-OZ                   NT     X32.59  
 -- Kaufmann, Avery R          7 Tri City- IL-OZ        54.33     X40.38  
 
Event 27  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heitmeyer, Isabel S        9 Otters-IL                 NT      40.63   20  
  2 Edwards, Natalie E         9 YOSI-OZ                   NT      43.67   17  
  3 Dircks, Emily M           10 YOSI-OZ                   NT      44.51   16  
  4 Dixon, Anna R              9 Tri City- IL-OZ           NT      44.87   15  
  5 Hayes, Paetyn E           10 Otters-IL              55.83      45.17   14  
  6 Gramlich, Jordy M          9 JCAY-MV                   NT      45.52   13  
  7 Kopel, Lillian            10 Stingrays-OZ           49.06      46.13   12  
  8 Carello, Talia J           9 Otters-IL                 NT      46.67   11  
  9 Sowle, Sydney C            9 Spy Typhoons-IL           NT      52.05    9  
 10 Stobbs, Madeline J         9 Tri City- IL-OZ        53.23      53.06    7  
 11 Brown, Abby L             10 Stingrays-OZ           51.09      53.65    6  
 12 Conrad, Abby M             9 Spy Typhoons-IL        54.94      56.23    5  
 13 Monroe, Viktoria E        10 Tri City- IL-OZ      1:01.70      57.73    4  
 14 Roberts, Nellie C          9 Tri City- IL-OZ           NT      58.64    3  
 15 Schrimpf, Alexis R         9 Tri City- IL-OZ           NT      58.76    2  
 16 Hutchinson, Allison A     10 YOSI-OZ                   NT      59.49    1  
 17 Little, Abbey R           10 Tri City- IL-OZ        54.33    1:00.08  
 18 Herrell, Haley J           9 CRCY-OZ                   NT    1:05.43  
 19 Johnson, Lexi D           10 Otters-IL                 NT    1:28.92  
 -- Sherrick, Annie M          9 Spy Typhoons-IL           NT     X47.37  
 -- Alexander, Grace M         9 Spy Typhoons-IL           NT     X53.27  
 -- Powell, Caylyn            10 Wavemakers-OZ             NT     X53.27  
 -- Wilson, Naomi E           10 Spy Typhoons-IL        58.46   X1:03.84  
 -- Nichols, Bailey E          9 JCAY-MV                   NT   X1:04.09  
 -- Hallman, Ali J             9 Spy Typhoons-IL           NT   X1:07.40  
 -- Clark, Ashlyn E            9 EDWY-OZ                   NT   X1:07.58  
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rubin, Reis J              9 Otters-IL                 NT      44.67   20  
  2 Brandt, John C            10 Stingrays-OZ              NT      46.01   17  
  3 Herrell, Harrison J        9 CRCY-OZ                   NT      51.57   16  
  4 Gentelin, Sam J           10 Tri City- IL-OZ           NT      52.17   15  
  5 Holmes, Alec D             9 Otters-IL                 NT      58.32   14  
  6 Rutledge-Jukes, Heath D    9 CRCY-OZ              1:15.25    1:01.07   13  
  7 Akal, Cole L               9 Tri City- IL-OZ           NT    1:01.34   12  
  8 Harmon, Matthew D         10 Spy Typhoons-IL           NT    1:04.08   11  
  9 Cook, Henry M             10 Stingrays-OZ              NT    1:05.23    9  
 10 Fitzjerrells, Jeremiah W   9 Otters-IL                 NT    1:10.54    7  
 11 Kueker, Noah I             9 Otters-IL                 NT    1:12.57    6  
 12 Tillman, Sam A             9 Tri City- IL-OZ      1:26.83    1:20.23    5  
 -- Kane, Adam J               9 Tri City- IL-OZ        50.54     X48.97  
 -- Howerton, Garrett A        9 JCAY-MV                   NT     X53.07  
 -- Stock, Charles            10 JCAY-MV                   NT     X56.90  
 -- Moan, Walker S             9 Tri City- IL-OZ           NT     X57.32  
 -- Walters, Nathan M          9 Tri City- IL-OZ           NT   X1:06.53  
 -- Mangrum, Scott            10 Tri City- IL-OZ           NT   X1:11.17  
 -- McElhose, Mason B          9 CRCY-OZ                   NT   X1:15.48  
 -- Berentz, j m               9 EDWY-OZ                   NT   X1:20.63  
 
Event 29  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Taylor G         12 Otters-IL                 NT      37.87   20  
  2 Hayes, Alexys             12 Otters-IL                 NT      38.06   17  
  3 Wangelin, Erica L         11 YOSI-OZ                   NT      38.08   16  
  4 Aleksick, Sheridan        12 Stingrays-OZ           42.26      40.87   15  
  5 Chamberlain-Smith, Regha  12 Stingrays-OZ              NT      43.63   14  
  6 Boyer, Jessica I          12 Tri City- IL-OZ           NT      44.67   13  
  7 Walsh, Kelsey M           12 Tri City- IL-OZ        43.50      45.12   12  
  8 Strack, Isabelle M        11 Tri City- IL-OZ           NT      45.13   11  
  9 Guitard, Savanna E        12 JCAY-MV                51.83      49.03    9  
 10 Vanronzelen, Hailey A     12 JCAY-MV                   NT      50.06    7  
 11 Jensen, Morgan            12 Wavemakers-OZ             NT      52.13    6  
 12 Tillman, Stephanie J      12 Tri City- IL-OZ        56.62      52.55    5  
 13 Ordway, Abbey             11 JCAY-MV                56.74      54.19    4  
 14 Clarke, Ginger L          12 YOSI-OZ                   NT      56.84    3  
 15 Sammons, Amber R          11 Spy Typhoons-IL           NT      58.72    2  
 16 Coffin, Madie N           11 Sailfish               58.22    1:01.68    1  
 17 Copeland, Madeline E      11 Tri City- IL-OZ        55.27    1:03.82  
 18 Monroe, Tacoma M          12 Tri City- IL-OZ      1:07.88    1:04.63  
 19 Ashton, Autumn M          12 Stingrays-OZ              NT    1:10.41  
 20 Sawyers, Shayna M         12 CRCY-OZ                   NT    1:19.47  
 -- Sabala, Jaycie M          11 JCAY-MV                42.31     X43.54  
 -- Roach, Cassidy            11 Wavemakers-OZ             NT     X50.05  
 -- McDaniel, Mary G          11 Tri City- IL-OZ           NT     X56.66  
 -- Moorefield, Courtney E    11 Tri City- IL-OZ           NT     X57.09  
 -- Brandt, Lily C            11 Stingrays-OZ              NT     X58.36  
 -- Paulda, Megan N           11 Tri City- IL-OZ           NT     X58.49  
 -- Waugh, Ali M              11 CRCY-OZ                   NT   X1:11.04  
 -- Burris, Brooke H          11 Otters-IL                 NT   X1:23.26  
 
Event 30  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickman, Aeryk D          12 Tri City- IL-OZ        50.31      37.55   20  
  2 Morrissey, Daniel C       12 Tri City- IL-OZ        49.09      40.71   17  
  3 Nahass, George R          11 YOSI-OZ                   NT      44.81   16  
  4 Stiebel, Cameron R        11 Stingrays-OZ           46.27      45.80   15  
  5 Carello, Trace J          11 Otters-IL                 NT      49.44   14  
  6 Bildilli, Wesley M        12 Spy Typhoons-IL           NT      51.07   13  
  7 Thomas, Kevin A           12 Spy Typhoons-IL           NT      51.95   12  
 -- Wilson, Tanner B          12 Tri City- IL-OZ           NT     X45.86  
 -- Sanders, Bryce E          11 Stingrays-OZ         1:20.53   X1:06.30  
 
Event 31  Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Samantha M         14 Spy Typhoons-IL      1:31.14    1:35.23   20  
 
Event 32  Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swift, Conward M          15 CRCY-OZ                   NT    1:16.00   20  
  2 Sullivan, Jack            13 Wavemakers-OZ             NT    2:32.43   17  
 -- Hays, Ryan C              17 EDWY-OZ                   NT   X1:05.62  
 -- Blackmur, Max             13 Fray Penguins-MV     1:36.22   X1:39.99  
 -- Allan, Parker G           13 JCAY-MV                   NT   X2:04.74  
 
Event 33  Girls 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beck, Cassidy D            6 JCAY-MV              1:07.21    1:00.59   20  
  2 Copeland, Olivia M         6 Tri City- IL-OZ           NT    1:11.84   17  
  3 Scheuemann, Hana           6 Stingrays-OZ              NT    1:33.54   16  
  4 Harris-Guyton, Morgan E    6 Stingrays-OZ              NT    2:03.30   15  
  5 Allensworth, Kelly R       5 Stingrays-OZ              NT    2:24.56   14  
 
Event 34  Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kostelac, Max X            6 YOSI-OZ                58.81      48.15   20  
  2 Roberts, Will R            6 Tri City- IL-OZ           NT      50.45   17  
  3 Draves, Conor              6 Fray Penguins-MV     1:15.66      54.97   16  
  4 Roth, Jake T               6 Tri City- IL-OZ      1:02.15    1:03.73   15  
  5 Moehn, Patrick S           6 Tri City- IL-OZ           NT    1:06.19   14  
  6 Korte, Nicholas            6 Wavemakers-OZ             NT    1:28.33   13  
  7 Little, Noah               6 Fray Penguins-MV     2:08.16    1:31.75   12  
 
Event 35  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cully, Katie R             8 Otters-IL                 NT      33.47   20  
  2 Heinz, Lauren A            8 Tri City- IL-OZ        42.42      41.68   17  
  3 Hughes, Miranda F          8 EDWY-OZ                   NT      44.40   16  
  4 Blair, Cami O              7 Spy Typhoons-IL        48.40      44.79   15  
  5 Dowil, Christa             8 HHST-OZ                51.32      45.49   14  
  6 Holt, Valerie H            8 JCAY-MV                50.55      45.83   13  
  7 Heinrich, Maggie l         7 EDWY-OZ                   NT      46.60   12  
  8 Trimble, Corrina J         7 Stingrays-OZ           52.09      47.57   11  
  9 Walker, Alyssa N           8 CRCY-OZ                   NT      49.29    9  
 10 Fischer, Lauren E          8 Tri City- IL-OZ           NT      50.47    7  
 11 Wolfe, Sydney R            8 Spy Typhoons-IL           NT      50.67    6  
 12 Walters, Meredith J        8 Tri City- IL-OZ           NT      51.03    5  
 13 Zhou, Gloria j             8 EDWY-OZ              1:03.21      51.41    4  
 14 McCracken, Colleen M       7 EDWY-OZ                58.93      51.43    3  
 15 Williams, Nicole M         8 JCAY-MV                   NT      52.24    1.5
 15 Fischer, Abby S            8 Tri City- IL-OZ        57.39      52.24    1.5
 17 Moan, Cecilia K            7 Tri City- IL-OZ           NT      54.96  
 18 Stobbs, Grace              7 Tri City- IL-OZ      1:04.97      55.16  
 19 Copeland, Jennifer C       8 Tri City- IL-OZ           NT      56.08  
 20 Ayers, Claire              7 Fray Penguins-MV     1:06.03      56.15  
 21 Verlinden, Sam F           7 Stingrays-OZ         1:23.49      56.49  
 22 Schroeder, Emily R         7 Stingrays-OZ              NT      57.87  
 23 Rupnik, Meghan A           7 Spy Typhoons-IL           NT      58.55  
 24 Stobbs, Lorena             8 Tri City- IL-OZ           NT    1:06.34  
 25 Behl, Danielle             8 HHST-OZ                   NT    1:08.59  
 26 Muir, Tabitha C            8 Stingrays-OZ              NT    1:12.27  
 27 Fahnestock, Abigail J      8 Tri City- IL-OZ           NT    1:15.23  
 28 Stiebel, Katelyn A         7 Stingrays-OZ         1:54.39    1:18.09  
 29 Pollack, Megan L           8 Stingrays-OZ              NT    1:22.55  
 30 Williams, Isabella         7 HHST-OZ                   NT    1:35.77  
 
Event 36  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rumple, Harrison G         8 Spy Typhoons-IL           NT      36.14   20  
  2 Roberts, Andrew J          8 Otters-IL                 NT      37.01   17  
  3 Lombardi, Colin J          8 Tri City- IL-OZ           NT      40.71   16  
  4 Akal, Caden W              7 Tri City- IL-OZ        47.99      41.31   15  
  5 Erler, Charles R           8 Tri City- IL-OZ        54.47      42.36   14  
  6 Daniel, Matthew S          8 Tri City- IL-OZ        49.11      44.29   13  
  7 Seger, Adam D              8 Tri City- IL-OZ        51.06      44.93   12  
  8 Green, Michael F           7 Tri City- IL-OZ           NT      45.53   11  
  9 Brandt, August A           7 Stingrays-OZ              NT      47.35    9  
 10 Owens, Evan M              8 Otters-IL                 NT      50.87    7  
 11 Price, Nathan              8 Fray Penguins-MV     1:04.00      51.41    6  
 12 Dixon, Robert W            7 Tri City- IL-OZ           NT      51.96    5  
 13 Kane, Sam P                7 Tri City- IL-OZ      1:01.10    1:00.67    4  
 14 Elkins, Ryan J             8 Stingrays-OZ              NT    1:02.35    3  
 15 Zielinski, John-Jon X      8 HHST-OZ                   NT    1:03.87    2  
 16 Torbett, Luke              7 Wavemakers-OZ             NT    1:08.43    1  
 17 Williams, Colin J          7 Stingrays-OZ              NT    1:16.67  
 18 Kaufmann, Avery R          7 Tri City- IL-OZ      1:43.36    1:37.73  
 
Event 37  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Natalie E         9 YOSI-OZ                   NT    1:19.89   20  
  2 Kopel, Lillian            10 Stingrays-OZ         1:22.43    1:21.77   17  
  3 Brown, Abby L             10 Stingrays-OZ         1:29.96    1:26.06   16  
  4 Carello, Talia J           9 Otters-IL                 NT    1:27.89   15  
  5 Murphy, Maggie N          10 YOSI-OZ                   NT    1:28.77   14  
  6 Homann, Jenny M           10 YOSI-OZ                   NT    1:28.97   13  
  7 Monroe, Viktoria E        10 Tri City- IL-OZ      1:28.82    1:34.47   12  
  8 Milward, Jenna L          10 Spy Typhoons-IL      1:42.45    1:35.59   11  
  9 Roth, Shelby M            10 Tri City- IL-OZ      1:29.47    1:37.69    9  
 10 Dennison, Savanna L        9 Stingrays-OZ              NT    1:40.87    7  
 11 Blackburn, Devin M        10 YOSI-OZ                   NT    1:43.33    6  
 12 Burner, Carly X           10 Wild Waves-OZ             NT    1:45.89    5  
 13 Cook, Megan M             10 Spy Typhoons-IL           NT    1:46.76    4  
 14 Moranski, Kate A          10 Spy Typhoons-IL      1:43.96    1:48.10    3  
 15 Alexander, Grace M         9 Spy Typhoons-IL           NT    1:49.66    2  
 16 Crews, Madison M           9 Otters-IL                 NT    2:02.94    1  
 17 Powell, Caylyn            10 Wavemakers-OZ             NT    2:09.21  
 18 Torbett, Taylor            9 Wavemakers-OZ             NT    2:17.76  
 19 Poiter, Callista R         9 EDWY-OZ                   NT    2:17.99  
 20 Farley, Reiley N           9 Tri City- IL-OZ           NT    2:51.58  
 
Event 38  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yucus, Taylor A           10 Otters-IL                 NT    1:22.81   20  
  2 Akal, Cole L               9 Tri City- IL-OZ           NT    1:25.52   17  
  3 Loveland, Ty N            10 Tri City- IL-OZ      1:28.78    1:31.61   16  
  4 Cook, Alex A               9 Tri City- IL-OZ      1:34.24    1:34.23   15  
  5 Osborne, Clayton m        10 EDWY-OZ              1:50.02    1:36.00   14  
  6 Dean, Mark V              10 Tri City- IL-OZ           NT    1:37.18   13  
  7 Sinak, Blaine             10 Wavemakers-OZ             NT    1:38.44   12  
  8 Moan, Walker S             9 Tri City- IL-OZ           NT    1:41.59   11  
  9 Brandt, John C            10 Stingrays-OZ              NT    1:43.57    9  
 10 Parikh, Parth             10 HHST-OZ                   NT    1:55.19    7  
 11 Tillman, Sam A             9 Tri City- IL-OZ      1:57.18    1:56.04    6  
 12 Burgan, Anthony            9 Otters-IL                 NT    2:12.72    5  
 13 Webb, David M             10 HHST-OZ                   NT    2:14.35    4  
 14 Winn, Matthew j            9 EDWY-OZ                   NT    2:15.97    3  
 15 Walters, Nathan M          9 Tri City- IL-OZ           NT    2:20.13    2  
 16 Stump, Daniel             10 HHST-OZ                   NT    2:43.48    1  
 -- Behl, Dylan               10 HHST-OZ                   NT   X1:34.73  
 
Event 39  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Taylor G         12 Otters-IL                 NT    1:11.99   20  
  2 Formea, Emily M           11 Tri City- IL-OZ      1:17.25    1:13.28   17  
  3 Owens, Hannah M           12 Otters-IL            1:19.43    1:13.95   16  
  4 Aleksick, Sheridan        12 Stingrays-OZ         1:16.49    1:14.08   15  
  5 Cronin, Carmen J          12 Tri City- IL-OZ      1:20.93    1:18.92   14  
  6 Wangelin, Erica L         11 YOSI-OZ                   NT    1:19.65   13  
  7 Allensworth, Katie M      11 Stingrays-OZ         1:34.41    1:26.51   12  
  8 Jimenez, Serena           11 Stingrays-OZ         1:35.92    1:28.71   11  
  9 Guitard, Savanna E        12 JCAY-MV                   NT    1:30.21    9  
 10 McDaniel, Mary G          11 Tri City- IL-OZ           NT    1:31.80    7  
 11 Vanronzelen, Hailey A     12 JCAY-MV                   NT    1:35.78    6  
 12 Strack, Isabelle M        11 Tri City- IL-OZ           NT    1:40.03    5  
 13 Tillman, Stephanie J      12 Tri City- IL-OZ      1:44.28    1:43.40    4  
 14 Nelson, Devin             11 HHST-OZ                   NT    1:44.27    3  
 15 Cornett, Ashtyn E         12 Otters-IL                 NT    1:46.56    2  
 16 Monroe, Tacoma M          12 Tri City- IL-OZ      1:51.48    1:49.17    1  
 17 Ashton, Autumn M          12 Stingrays-OZ              NT    1:53.25  
 18 Gibson, Sarah D           11 Tri City- IL-OZ           NT    1:55.40  
 19 Copeland, Madeline E      11 Tri City- IL-OZ      2:00.95    1:59.28  
 
Event 40  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickman, Aeryk D          12 Tri City- IL-OZ      1:27.22    1:14.53   20  
  2 Morrissey, Daniel C       12 Tri City- IL-OZ      1:38.04    1:17.89   17  
  3 Thomas, Kevin A           12 Spy Typhoons-IL           NT    1:25.81   16  
  4 Carello, Trace J          11 Otters-IL                 NT    1:26.93   15  
  5 Hart, Joshua B            12 JCAY-MV                   NT    1:29.71   14  
  6 Pollock, Alexander D      12 Stingrays-OZ              NT    1:56.69   13  
  7 Sanders, Bryce E          11 Stingrays-OZ         1:50.16    2:01.87   12  
 
Event 41  Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Yeseul              15 Wavemakers-OZ             NT    1:14.47   20  
  2 Mackenzie, Megan H        13 Spy Typhoons-IL           NT    1:15.99   17  
  3 Wright, Vanessa M         13 YOSI-OZ                   NT    1:18.73   16  
  4 Brandt, Olivia D          13 Stingrays-OZ              NT    1:24.40   15  
  5 Jorgenson, Emily E        14 EDWY-OZ              1:39.47    1:24.71   14  
  6 Allen, Bailey K           13 Tri City- IL-OZ           NT    1:26.38   13  
  7 McDonnell, Colleen X      13 Wild Waves-OZ             NT    1:49.45   12  
 
Event 42  Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swift, Conward M          15 CRCY-OZ                   NT      59.90   20  
  2 Swift, Michael C          15 CRCY-OZ                   NT    1:01.19   17  
  3 Nolkemper, Taylor         15 Fray Penguins-MV     1:18.32    1:07.27   16  
  4 Bunting, David            13 Otters-IL                 NT    1:11.44   15  
  5 Jones, Brett T            15 Fray Penguins-MV     1:41.50    1:15.97   14  
  6 Thawnghmung, Steven X     15 Wild Waves-OZ             NT    1:18.11   13  
  7 Parsons, Tim              15 Fray Penguins-MV          NT    1:21.36   12  
  8 Cline, Scott A            13 YOSI-OZ                   NT    1:21.85   11  
  9 Gilbert, Graham L         15 Stingrays-OZ         1:18.84    1:22.26    9  
 10 Allan, Parker G           13 JCAY-MV                   NT    1:27.48    7  
 11 Foster, Dustin            14 Stingrays-OZ         1:33.50    1:31.01    6  
 12 Roll, Dustin A            13 JCAY-MV                   NT    1:51.43    5  
 
Event 43  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Becker, Erika S            6 CRCY-OZ                   NT      26.39   20  
  2 Fitzsimmons, Jenna Y       6 YOSI-OZ                29.78      27.07   17  
  3 Schwandtner, Kaitlyn E     6 JCAY-MV                   NT      28.13   16  
  4 Copeland, Olivia M         6 Tri City- IL-OZ           NT      28.75   15  
  5 Huffman, Maggie            6 Mexico Marlins-MV         NT      28.96   14  
  6 Rivera, Hannah P           6 Spy Typhoons-IL        32.78      30.17   12  
  7 Beck, Cassidy D            6 JCAY-MV                30.69      31.65   11  
  8 Toalson, Reese W           6 Mexico Marlins-MV      41.52      33.79    9  
  9 Grabowski, Abby J          6 Otters-IL              34.36      35.57    7  
 10 Golab, Maura E             6 Stingrays-OZ           37.37      35.62    6  
 11 Schmitz, Paxton C          6 Stingrays-OZ              NT      35.78    5  
 12 Weiner, Lauren G           6 Tri City- IL-OZ           NT      36.23    4  
 13 Roach, Brynn               5 Wavemakers-OZ          33.62      39.96    3  
 14 Scheuemann, Hana           6 Stingrays-OZ         1:08.43      42.17    2  
 15 Halliday, Emma E           6 Tri City- IL-OZ           NT      42.65    1  
 16 Allensworth, Kelly R       5 Stingrays-OZ              NT      53.85  
 17 Harris-Guyton, Morgan E    6 Stingrays-OZ              NT    1:11.46  
 -- Holmes, Abby G             6 Otters-IL                 NT     X29.56   13  
 -- Korte, Megan               5 Wavemakers-OZ             NT         DQ  
 
Event 44  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Little, Noah               6 Fray Penguins-MV       46.63      23.69   20  
  2 Draves, Conor              6 Fray Penguins-MV       37.23      24.67   17  
  3 Walter, Benjamin t         6 EDWY-OZ                30.18      30.19   16  
  4 Roberts, Will R            6 Tri City- IL-OZ           NT      30.93   15  
  5 Roth, Jake T               6 Tri City- IL-OZ        33.83      33.00   14  
  6 Moehn, Patrick S           6 Tri City- IL-OZ           NT      34.16   13  
  7 Korte, Nicholas            6 Wavemakers-OZ             NT      37.92   12  
  8 Rubin, Logan A             6 Otters-IL                 NT      40.11   11  
  9 Huettenmeyer, Noah E       5 Sailfish                  NT      48.09    9  
 10 Ragland, Nathan C          4 Otters-IL                 NT    1:16.17    7  
 -- Daniel, Luke               5 Tri City- IL-OZ           NT     X47.98  
 
Event 45  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cully, Katie R             8 Otters-IL                 NT      19.41   20  
  2 Heitmeyer, Hannah          8 Otters-IL                 NT      21.19   17  
  3 Holt, Valerie H            8 JCAY-MV                23.90      22.41   16  
  4 Hughes, Miranda F          8 EDWY-OZ                   NT      23.28   15  
  5 Eades, Emily E             8 Spy Typhoons-IL           NT      23.32   14  
  6 Fischer, Lauren E          8 Tri City- IL-OZ           NT      23.33   13  
  7 Dowil, Christa             8 HHST-OZ                23.25      23.34   12  
  8 Walsh, Lauren A            8 Tri City- IL-OZ           NT      23.47   11  
  9 Richards, Emma             8 Wavemakers-OZ             NT      24.47    9  
 10 Heinz, Lauren A            8 Tri City- IL-OZ        24.87      24.68    7  
 11 Moan, Cecilia K            7 Tri City- IL-OZ           NT      24.80    6  
 12 Heinrich, Maggie l         7 EDWY-OZ                   NT      24.99    5  
 13 Williams, Nicole M         8 JCAY-MV                   NT      25.76    4  
 14 Sierra, Sofia M            8 YOSI-OZ                   NT      26.12    3  
 15 Tobias, Sydney A           8 Spy Typhoons-IL        29.13      26.33    2  
 16 Trimble, Corrina J         7 Stingrays-OZ           25.76      26.39    1  
 17 Sander, Elizabeth          7 Fray Penguins-MV       32.16      26.54  
 18 Stobbs, Grace              7 Tri City- IL-OZ        28.44      26.69  
 19 Williams, Hailey           8 HHST-OZ                29.00      27.03  
 20 Walker, Alyssa N           8 CRCY-OZ                   NT      27.16  
 21 Fischer, Abby S            8 Tri City- IL-OZ        29.17      27.43  
 22 Foltz, Grace E             8 Otters-IL              28.50      27.77  
 23 Little, Peyton L           8 Tri City- IL-OZ        30.71      27.85  
 24 McKinley, Anna C           8 CRCY-OZ                   NT      27.89  
 25 Copeland, Jennifer C       8 Tri City- IL-OZ           NT      28.24  
 26 Walters, Meredith J        8 Tri City- IL-OZ           NT      28.52  
 27 Zhou, Gloria j             8 EDWY-OZ                29.39      28.57  
 28 Kane, Grace E              7 Tri City- IL-OZ        31.78      28.64  
 29 Callanan, Shannon          7 Wavemakers-OZ             NT      29.19  
 30 Hall, Madeleine S          7 YOSI-OZ                28.29      29.38  
 31 Gorniak, Meghan E          8 EDWY-OZ                   NT      29.53  
 32 Stobbs, Lorena             8 Tri City- IL-OZ           NT      29.68  
 33 Little, Paige C            8 Tri City- IL-OZ        31.87      30.10  
 34 Wolfe, Sydney R            8 Spy Typhoons-IL           NT      30.26  
 35 Pollack, Megan L           8 Stingrays-OZ              NT      30.28  
 36 Stiebel, Katelyn A         7 Stingrays-OZ           31.62      30.89  
 36 Rupnik, Meghan A           7 Spy Typhoons-IL           NT      30.89  
 38 Behl, Danielle             8 HHST-OZ                32.13      31.08  
 39 McCracken, Colleen M       7 EDWY-OZ                30.87      31.09  
 40 Mayer, Kaitlyn E           7 CRCY-OZ                   NT      33.82  
 41 Muir, Tabitha C            8 Stingrays-OZ              NT      34.10  
 42 Fahnestock, Abigail J      8 Tri City- IL-OZ           NT      37.60  
 43 Williams, Isabella         7 HHST-OZ                33.38      39.34  
 -- Kopel, Grace K             8 Stingrays-OZ           31.06     X39.53  
 
Event 46  Mixed 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Andrew J          8 Otters-IL                 NT      19.89   20  
  2 Rumple, Harrison G         8 Spy Typhoons-IL           NT      20.59   17  
  3 Zhuralyov, Gary            7 Tri City- IL-OZ           NT      24.87   16  
  4 Daniel, Matthew S          8 Tri City- IL-OZ        26.34      25.63   15  
  5 Price, Nathan              8 Fray Penguins-MV       33.36      25.75   14  
  6 Huettenmeyer, Caleb A      8 Sailfish                  NT      25.95   13  
  7 Green, Michael F           7 Tri City- IL-OZ           NT      26.06   12  
  8 Dixon, Robert W            7 Tri City- IL-OZ           NT      27.14   11  
  9 Panahshahi, Aydin          8 EDWY-OZ                28.09      27.76    9  
 10 Owens, Evan M              8 Otters-IL                 NT      28.49    7  
 11 Murphy, Patrick W          8 YOSI-OZ                   NT      28.77    6  
 12 Homrighous, Jeffrey R      8 Sailfish                  NT      32.04    5  
 13 Brandt, August A           7 Stingrays-OZ              NT      32.09    4  
 14 Zielinski, John-Jon X      8 HHST-OZ                   NT      32.20    3  
 15 Kumar, Haran               8 Wavemakers-OZ             NT      33.75    2  
 16 Elkins, Ryan J             8 Stingrays-OZ              NT      34.26    1  
 17 Kane, Sam P                7 Tri City- IL-OZ        32.91      34.49  
 18 Asher, Leif R              8 Tri City- IL-OZ        32.25      34.81  
 19 Jones, Mason               7 HHST-OZ                44.63      36.63  
 20 Voss, Joseph D             8 Tri City- IL-OZ           NT      37.32  
 21 Williams, Colin J          7 Stingrays-OZ              NT      41.26  
 22 Torbett, Luke              7 Wavemakers-OZ             NT      45.55  
 
Event 47  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Abby L             10 Stingrays-OZ           44.59      38.97   20  
  2 Morrissey, Emma C         10 Tri City- IL-OZ        46.94      40.57   17  
  3 Antoine, Sami M           10 Sailfish                  NT      41.59   16  
  3 Heitmeyer, Isabel S        9 Otters-IL                 NT      41.59  
  5 Dircks, Emily M           10 YOSI-OZ                   NT      41.65   15  
  6 Thompson, Carrie A        10 Otters-IL                 NT      42.58   14  
  7 Browning, Carley E        10 YOSI-OZ                   NT      42.80   13  
  8 Mollett, Marlie L          9 CRCY-OZ                   NT      45.47   12  
  9 Hayes, Paetyn E           10 Otters-IL              47.57      45.71   11  
 10 Sherrick, Annie M          9 Spy Typhoons-IL           NT      46.74    9  
 11 Bailey, Lauren R          10 YOSI-OZ                   NT      46.95    7  
 12 Homann, Jenny M           10 YOSI-OZ                   NT      47.19    6  
 13 Cronin, Katie J           10 Tri City- IL-OZ        53.86      47.60    5  
 14 Miller, Jacqueline E      10 Sailfish               54.40      47.64    4  
 15 Monroe, Viktoria E        10 Tri City- IL-OZ        45.47      47.73    3  
 16 Meyer, Emma M             10 CRCY-OZ                   NT      49.29    2  
 17 Murphy, Maggie N          10 YOSI-OZ                   NT      49.41    1  
 18 Conrad, Abby M             9 Spy Typhoons-IL           NT      49.78  
 18 Wever, Claire A           10 Sailfish               49.00      49.78  
 20 Stobbs, Madeline J         9 Tri City- IL-OZ        56.06      51.40  
 21 Rowe, Morghan              9 Mexico Marlins-MV         NT      51.60  
 22 Haertling, Alayna R       10 Stingrays-OZ              NT      51.70  
 23 Spencer, Macie R          10 Tri City- IL-OZ        55.54      52.18  
 24 Cook, Megan M             10 Spy Typhoons-IL           NT      52.75  
 25 Gramlich, Jordy M          9 JCAY-MV                   NT      53.64  
 26 Dennison, Savanna L        9 Stingrays-OZ           57.22      54.76  
 27 Dixon, Anna R              9 Tri City- IL-OZ           NT      55.77  
 28 Roberts, Nellie C          9 Tri City- IL-OZ        58.59      55.93  
 29 Moranski, Kate A          10 Spy Typhoons-IL        54.48      56.18  
 30 Schrimpf, Alexis R         9 Tri City- IL-OZ           NT      57.14  
 31 Alexander, Grace M         9 Spy Typhoons-IL           NT      57.44  
 32 Holdmeier, Abbey          10 Fray Penguins-MV     1:40.28      57.59  
 33 Burpo, Brittany A         10 Spy Typhoons-IL           NT      58.64  
 34 Herrell, Haley J           9 CRCY-OZ                   NT      59.05  
 35 Bowland, Elena K           9 Sailfish                  NT      59.15  
 36 Hutchinson, Allison A     10 YOSI-OZ                   NT      59.37  
 37 Burner, Carly X           10 Wild Waves-OZ             NT    1:00.01  
 38 Hallman, Ali J             9 Spy Typhoons-IL           NT    1:00.13  
 39 Blackburn, Devin M        10 YOSI-OZ                   NT    1:00.68  
 40 Hanis, Marlowe             9 Wavemakers-OZ             NT    1:01.76  
 41 Parikh, Pranati            9 HHST-OZ              1:04.46    1:01.93  
 42 Bellin, Baylie E           9 JCAY-MV                   NT    1:02.38  
 43 Clark, Ashlyn E            9 EDWY-OZ                   NT    1:05.21  
 44 Torbett, Taylor            9 Wavemakers-OZ             NT    1:06.58  
 45 Stock, Jillian M           9 JCAY-MV                   NT    1:06.65  
 46 Poiter, Callista R         9 EDWY-OZ                   NT    1:06.67  
 47 Swanger, McKenzie R        9 YOSI-OZ                   NT    1:07.00  
 48 Farley, Reiley N           9 Tri City- IL-OZ           NT    1:11.80  
 49 Johnson, Lexi D           10 Otters-IL                 NT    1:13.65  
 -- Milward, Jenna L          10 Spy Typhoons-IL        50.67     X45.41  
 -- Crews, Madison M           9 Otters-IL                 NT   X1:00.20  
 -- Sammons, Alyssa K          9 Spy Typhoons-IL           NT   X1:01.99  
 -- Friend, Kyra D             9 YOSI-OZ                   NT   X1:10.42  
 
Event 48  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Loveland, Ty N            10 Tri City- IL-OZ        45.30      47.35   20  
  2 Holmes, Alec D             9 Otters-IL              53.53      47.64   17  
  3 Rubin, Reis J              9 Otters-IL                 NT      48.07   16  
  4 White, Mason D             9 Sailfish                  NT      49.58   15  
  5 Howerton, Garrett A        9 JCAY-MV                   NT      49.59   14  
  6 Behl, Dylan               10 HHST-OZ                54.03      49.85   13  
  7 Kane, Adam J               9 Tri City- IL-OZ           NT      49.92   12  
  8 Torrence, Zachary J        9 Sailfish                  NT      51.43   11  
  9 Akal, Cole L               9 Tri City- IL-OZ           NT      51.87    9  
 10 Parikh, Parth             10 HHST-OZ                56.35      52.63    7  
 11 Fitzsimmons, Joseph J      9 YOSI-OZ                57.56      54.40    6  
 12 Harmon, Matthew D         10 Spy Typhoons-IL           NT      54.55    5  
 13 Berentz, j m               9 EDWY-OZ                   NT      55.35    4  
 14 Stegeman, John F          10 Spy Typhoons-IL           NT      56.52    3  
 15 McElhose, Mason B          9 CRCY-OZ                   NT      56.63    2  
 16 Rutledge-Jukes, Heath D    9 CRCY-OZ                54.79      57.10    1  
 17 Moan, Walker S             9 Tri City- IL-OZ           NT      57.92  
 18 Sinak, Blaine             10 Wavemakers-OZ             NT      58.28  
 19 Fitzjerrells, Jeremiah W   9 Otters-IL                 NT      58.47  
 20 Bean, Kyle D              10 Otters-IL                 NT    1:00.25  
 21 Sanders, Adam R            9 Tri City- IL-OZ           NT    1:01.47  
 22 Tillman, Sam A             9 Tri City- IL-OZ      1:04.70    1:02.16  
 23 Knox, Liam X               9 Sea Dogs-OZ               NT    1:03.86  
 24 Ragland, Chase A          10 Otters-IL                 NT    1:04.88  
 25 Fitzjerrells, Josiah G    10 Otters-IL                 NT    1:05.13  
 26 Clarke, Thomas W           9 YOSI-OZ                   NT    1:05.51  
 27 Kueker, Noah I             9 Otters-IL                 NT    1:05.82  
 28 Walters, Nathan M          9 Tri City- IL-OZ           NT    1:06.03  
 29 Webb, David M             10 HHST-OZ                   NT    1:06.96  
 30 Schmitz, Marshall C       10 Stingrays-OZ              NT    1:07.23  
 31 Nahass, Sam G              9 YOSI-OZ                   NT    1:08.86  
 32 Mangrum, Scott            10 Tri City- IL-OZ           NT    1:09.22  
 33 Burgan, Anthony            9 Otters-IL                 NT    1:15.79  
 34 Womack, Jalen C           10 Tri City- IL-OZ           NT    1:18.98  
 -- Stock, Charles            10 JCAY-MV                   NT     X54.65  
 -- McKinley, Jacob H         10 CRCY-OZ                   NT     X56.25  
 -- Stump, Daniel             10 HHST-OZ              1:06.88   X1:13.49  
 -- Loyd, Austin               9 Mexico Marlins-MV         NT   X1:15.87  
 -- Winn, Matthew j            9 EDWY-OZ                   NT   X1:31.13  
 -- Christo, Clayton          10 Stingrays-OZ         2:20.01   X1:51.09  
 
Event 49  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owens, Hannah M           12 Otters-IL              43.91      38.66   20  
  2 Formea, Emily M           11 Tri City- IL-OZ        41.37      39.73   17  
  3 Wangelin, Erica L         11 YOSI-OZ                   NT      39.88   16  
  4 Hayes, Alexys             12 Otters-IL                 NT      40.94   15  
  5 Sabala, Jaycie M          11 JCAY-MV                40.27      41.38   14  
  6 Walsh, Kelsey M           12 Tri City- IL-OZ        45.05      43.65   13  
  7 Chamberlain-Smith, Regha  12 Stingrays-OZ              NT      43.94   12  
  8 Boyer, Jessica I          12 Tri City- IL-OZ           NT      44.13   11  
  9 Cronin, Carmen J          12 Tri City- IL-OZ        45.46      45.77    9  
 10 Jimenez, Serena           11 Stingrays-OZ              NT      48.48    7  
 11 Roach, Cassidy            11 Wavemakers-OZ             NT      49.50    6  
 12 Guitard, Savanna E        12 JCAY-MV                51.17      50.37    5  
 13 Albert, Maggie S          11 JCAY-MV                   NT      50.89    4  
 14 Nelson, Devin             11 HHST-OZ                   NT      50.91    3  
 15 Moorefield, Courtney E    11 Tri City- IL-OZ           NT      53.05    2  
 16 Clarke, Ginger L          12 YOSI-OZ                   NT      53.32    1  
 17 Sammons, Amber R          11 Spy Typhoons-IL           NT      53.51  
 18 Coffin, Madie N           11 Sailfish               56.24      53.77  
 19 Copeland, Madeline E      11 Tri City- IL-OZ        54.14      53.99  
 20 Ashton, Autumn M          12 Stingrays-OZ              NT      54.19  
 21 Gibson, Sarah D           11 Tri City- IL-OZ           NT      56.84  
 22 Vanronzelen, Hailey A     12 JCAY-MV                   NT      57.39  
 23 Kumar, Sharanya           11 Wavemakers-OZ             NT      57.73  
 24 Monroe, Tacoma M          12 Tri City- IL-OZ      1:00.76    1:00.98  
 25 Sawyers, Shayna M         12 CRCY-OZ                   NT    1:04.78  
 26 Burris, Brooke H          11 Otters-IL                 NT    1:10.44  
 -- Nolkemper, Tara           12 Fray Penguins-MV       45.91     X41.59  
 -- Paulda, Megan N           11 Tri City- IL-OZ           NT     X47.76  
 -- McDaniel, Mary G          11 Tri City- IL-OZ           NT     X51.75  
 -- Strack, Isabelle M        11 Tri City- IL-OZ           NT     X52.97  
 -- Cornett, Ashtyn E         12 Otters-IL                 NT     X53.19  
 -- Waugh, Ali M              11 CRCY-OZ                   NT     X53.54  
 -- Brandt, Lily C            11 Stingrays-OZ              NT   X1:02.21  
 
Event 50  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrissey, Daniel C       12 Tri City- IL-OZ        47.42      40.63   20  
  2 Cox, Kaleb A              12 Otters-IL                 NT      44.77   17  
  3 Stiebel, Cameron R        11 Stingrays-OZ           46.30      44.94   16  
  4 Nahass, George R          11 YOSI-OZ                   NT      50.99   15  
  5 Hickman, Josh T           11 JCAY-MV                   NT      52.33   14  
  6 Wilson, Tanner B          12 Tri City- IL-OZ           NT      53.61   13  
  7 Sanders, Bryce E          11 Stingrays-OZ           23.64      55.49   12  
  8 Pollock, Alexander D      12 Stingrays-OZ              NT      58.69   11  
  9 Hanke, Lucas D            11 CRCY-OZ                   NT      59.70    9  
 -- Thompson, Oakley          11 Mexico Marlins-MV         NT   X1:36.63  
 
Event 51  Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Vanessa M         13 YOSI-OZ                   NT    1:36.11   20  
  2 Jorgenson, Emily E        14 EDWY-OZ              2:07.33    1:47.57   17  
  3 Allen, Bailey K           13 Tri City- IL-OZ           NT    1:48.73   16  
  4 Brandt, Olivia D          13 Stingrays-OZ              NT    1:50.04   15  
 -- McDonnell, Colleen X      13 Wild Waves-OZ             NT   X2:10.37  
 
Event 52  Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blackmur, Max             13 Fray Penguins-MV     1:24.82    1:24.88   20  
  2 Bunting, David            13 Otters-IL                 NT    1:28.99   17  
  3 Nolkemper, Taylor         15 Fray Penguins-MV     1:48.32    1:31.72   16  
  4 Hansen, Austin L          13 JCAY-MV                   NT    1:38.61   15  
  5 Allan, Parker G           13 JCAY-MV                   NT    1:40.99   14  
  6 Cline, Scott A            13 YOSI-OZ                   NT    1:47.01   13  
  7 Foster, Dustin            14 Stingrays-OZ         1:52.73    1:47.57   12  
  8 Roll, Dustin A            13 JCAY-MV                   NT    2:11.50   11  
 -- Swift, Michael C          15 CRCY-OZ                   NT   X1:12.49  
 -- Thawnghmung, Steven X     15 Wild Waves-OZ             NT   X1:55.83  
 -- Sullivan, Jack            13 Wavemakers-OZ             NT   X2:26.02  
 
Event 53  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Becker, Erika S            6 CRCY-OZ                   NT      28.85   20  
  2 Schwandtner, Kaitlyn E     6 JCAY-MV                   NT      32.90   17  
  3 Grabowski, Abby J          6 Otters-IL              37.11      33.97   15  
  4 Huffman, Maggie            6 Mexico Marlins-MV         NT      35.73   14  
  5 Fitzsimmons, Jenna Y       6 YOSI-OZ                   NT      36.25   13  
  6 Holmes, Abby G             6 Otters-IL                 NT      40.23   12  
  7 Schmitz, Paxton C          6 Stingrays-OZ              NT      50.69    9  
  8 Toalson, Reese W           6 Mexico Marlins-MV      58.80    1:09.43    7  
 -- Beck, Cassidy D            6 JCAY-MV                37.01     X33.40   16  
 -- Golab, Maura E             6 Stingrays-OZ              NT     X35.69  
 -- Rivera, Hannah P           6 Spy Typhoons-IL           NT     X41.05   11  
 -- Scheuemann, Hana           6 Stingrays-OZ              NT     X42.53  
 
Event 54  Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Korte, Nicholas            6 Wavemakers-OZ             NT      36.00   20  
  2 Walter, Benjamin t         6 EDWY-OZ                49.49      41.62   17  
 
Event 55  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foltz, Grace E             8 Otters-IL              29.04      24.43   20  
  2 Dowil, Christa             8 HHST-OZ                23.69      24.97   17  
  3 Eades, Emily E             8 Spy Typhoons-IL           NT      26.67   16  
  4 Wolfe, Sydney R            8 Spy Typhoons-IL           NT      27.07   15  
  5 Holt, Valerie H            8 JCAY-MV                29.63      28.45   14  
  6 Verlinden, Sam F           7 Stingrays-OZ           31.21      28.86   13  
  7 Fischer, Abby S            8 Tri City- IL-OZ        29.48      29.29   12  
  8 Blair, Cami O              7 Spy Typhoons-IL        31.18      29.57   11  
  9 Sierra, Sofia M            8 YOSI-OZ                   NT      29.89    9  
 10 McCracken, Colleen M       7 EDWY-OZ                33.98      30.69    7  
 11 Tobias, Sydney A           8 Spy Typhoons-IL           NT      31.28    6  
 12 Kane, Grace E              7 Tri City- IL-OZ        34.83      31.42    5  
 13 Trimble, Corrina J         7 Stingrays-OZ           39.35      31.68    4  
 14 Gorniak, Meghan E          8 EDWY-OZ                   NT      32.25    3  
 15 Williams, Nicole M         8 JCAY-MV                   NT      32.68    2  
 16 Behl, Danielle             8 HHST-OZ                37.09      33.02    1  
 17 Spencer, Morgan N          7 Tri City- IL-OZ           NT      33.33  
 18 Zhou, Gloria j             8 EDWY-OZ                45.49      34.91  
 19 Schroeder, Emily R         7 Stingrays-OZ              NT      37.14  
 20 Walsh, Lauren A            8 Tri City- IL-OZ           NT      38.70  
 21 McKinley, Anna C           8 CRCY-OZ                   NT      41.05  
 22 Hall, Madeleine S          7 YOSI-OZ                55.79      41.70  
 23 Little, Peyton L           8 Tri City- IL-OZ        47.83      42.22  
 24 Sander, Elizabeth          7 Fray Penguins-MV       42.28      44.23  
 25 Williams, Isabella         7 HHST-OZ                   NT      50.23  
 -- Hughes, Miranda F          8 EDWY-OZ                   NT     X26.17  
 -- Mayer, Kaitlyn E           7 CRCY-OZ                   NT     X31.33  
 -- Walker, Alyssa N           8 CRCY-OZ                   NT     X33.38  
 -- Williams, Hailey           8 HHST-OZ                48.09     X36.29  
 -- Kopel, Grace K             8 Stingrays-OZ              NT     X39.97  
 -- Little, Paige C            8 Tri City- IL-OZ           NT     X40.49  
 
Event 56  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rumple, Harrison G         8 Spy Typhoons-IL           NT      22.70   20  
  2 Formea, Brian J            8 Tri City- IL-OZ        29.57      25.61   17  
  3 Owens, Evan M              8 Otters-IL                 NT      26.83   16  
  4 Scheuermann, Noah T        7 Stingrays-OZ           50.51      28.15   15  
  5 Erler, Charles R           8 Tri City- IL-OZ           NT      28.23   14  
  6 Murphy, Patrick W          8 YOSI-OZ                   NT      36.43   13  
 -- Akal, Caden W              7 Tri City- IL-OZ           NT     X27.19  
 -- Panahshahi, Aydin          8 EDWY-OZ                   NT     X30.01  
 -- Jones, Mason               7 HHST-OZ                   NT     X34.54  
 -- Asher, Leif R              8 Tri City- IL-OZ        42.14     X39.07  
 
Event 57  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrissey, Emma C         10 Tri City- IL-OZ           NT      46.75   20  
  2 Heitmeyer, Isabel S        9 Otters-IL              54.33      47.38   17  
  3 Browning, Carley E        10 YOSI-OZ                   NT      49.64   16  
  4 Cronin, Katie J           10 Tri City- IL-OZ        49.49      49.95   15  
  5 Kopel, Lillian            10 Stingrays-OZ           49.15      50.41   14  
  6 Thompson, Carrie A        10 Otters-IL              55.17      50.57   13  
  7 Hayes, Paetyn E           10 Otters-IL              58.52      51.23   12  
  8 Roth, Shelby M            10 Tri City- IL-OZ        50.58      51.67   11  
  9 Bailey, Lauren R          10 YOSI-OZ                   NT      52.19    9  
 10 Little, Abbey R           10 Tri City- IL-OZ        56.17      54.26    7  
 11 Homann, Jenny M           10 YOSI-OZ                   NT      54.43    6  
 12 Dixon, Anna R              9 Tri City- IL-OZ           NT      55.25    5  
 13 Dennison, Savanna L        9 Stingrays-OZ              NT      56.67    4  
 14 Gramlich, Jordy M          9 JCAY-MV                   NT      58.65    3  
 15 Spencer, Macie R          10 Tri City- IL-OZ        59.47      59.68    2  
 16 Murphy, Maggie N          10 YOSI-OZ                   NT    1:00.42    1  
 17 Poiter, Callista R         9 EDWY-OZ                   NT    1:01.23  
 18 Hallman, Ali J             9 Spy Typhoons-IL           NT    1:05.37  
 19 Roberts, Nellie C          9 Tri City- IL-OZ           NT    1:05.93  
 20 Crews, Madison M           9 Otters-IL                 NT    1:06.41  
 21 Herrell, Haley J           9 CRCY-OZ                   NT    1:08.29  
 22 Parikh, Pranati            9 HHST-OZ              1:14.81    1:08.41  
 23 Burpo, Brittany A         10 Spy Typhoons-IL           NT    1:08.51  
 24 Sowle, Sydney C            9 Spy Typhoons-IL           NT    1:12.31  
 25 Moranski, Kate A          10 Spy Typhoons-IL      1:16.77    1:15.19  
 26 Bowmann, Elizabeth T      10 Stingrays-OZ              NT    1:17.27  
 27 Swanger, McKenzie R        9 YOSI-OZ                   NT    1:24.88  
 28 Johnson, Lexi D           10 Otters-IL                 NT    1:26.88  
 -- Blackburn, Devin M        10 YOSI-OZ                   NT     X56.99  
 -- Meyer, Emma M             10 CRCY-OZ                   NT     X58.47  
 -- Holdmeier, Abbey          10 Fray Penguins-MV     1:48.73   X1:00.10  
 -- Cook, Megan M             10 Spy Typhoons-IL           NT   X1:09.79  
 -- Sammons, Alyssa K          9 Spy Typhoons-IL           NT   X1:13.25  
 -- Bellin, Baylie E           9 JCAY-MV                   NT   X1:19.99  
 -- Clark, Ashlyn E            9 EDWY-OZ                   NT   X1:22.81  
 -- Friend, Kyra D             9 YOSI-OZ                   NT   X1:23.90  
 
Event 58  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yucus, Taylor A           10 Otters-IL                 NT      46.49   20  
  2 Rubin, Reis J              9 Otters-IL              57.37      51.26   17  
  3 Verlinden, Nick E         10 Stingrays-OZ         1:06.67      54.94   16  
  4 Kane, Adam J               9 Tri City- IL-OZ        56.55      55.24   15  
  5 Gentelin, Sam J           10 Tri City- IL-OZ           NT      56.33   14  
  6 Stock, Charles            10 JCAY-MV                   NT      57.69   13  
  7 Bean, Kyle D              10 Otters-IL                 NT      58.05   12  
  8 Herrell, Harrison J        9 CRCY-OZ                   NT    1:01.69   11  
  9 Osborne, Clayton m        10 EDWY-OZ              1:18.21    1:02.57    9  
 10 Fitzsimmons, Joseph J      9 YOSI-OZ              1:07.57    1:03.27    7  
 11 Cook, Alex A               9 Tri City- IL-OZ      1:01.95    1:03.63    6  
 12 Sanders, Adam R            9 Tri City- IL-OZ      1:11.81    1:04.06    5  
 13 Stegeman, John F          10 Spy Typhoons-IL           NT    1:04.27    4  
 14 Parikh, Parth             10 HHST-OZ                   NT    1:05.33    3  
 15 Sinak, Blaine             10 Wavemakers-OZ             NT    1:09.49    2  
 16 Rutledge-Jukes, Heath D    9 CRCY-OZ              1:16.77    1:12.13    1  
 17 Schmitz, Marshall C       10 Stingrays-OZ              NT    1:12.17  
 18 Stump, Daniel             10 HHST-OZ                   NT    1:13.35  
 19 Burgan, Anthony            9 Otters-IL                 NT    1:13.68  
 20 Fitzjerrells, Josiah G    10 Otters-IL                 NT    1:14.35  
 21 Nahass, Sam G              9 YOSI-OZ                   NT    1:18.51  
 22 Christo, Clayton          10 Stingrays-OZ         1:49.24    1:37.23  
 -- Behl, Dylan               10 HHST-OZ                   NT     X53.93  
 -- Howerton, Garrett A        9 JCAY-MV                   NT     X56.23  
 -- Knox, Liam X               9 Sea Dogs-OZ               NT   X1:04.23  
 -- Clarke, Thomas W           9 YOSI-OZ                   NT   X1:05.03  
 -- Ragland, Chase A          10 Otters-IL                 NT   X1:06.68  
 -- McKinley, Jacob H         10 CRCY-OZ                   NT   X1:15.77  
 -- McElhose, Mason B          9 CRCY-OZ                   NT   X1:16.61  
 -- Berentz, j m               9 EDWY-OZ                   NT   X1:26.46  
 -- Webb, David M             10 HHST-OZ                   NT   X1:40.92  
 
Event 59  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owens, Hannah M           12 Otters-IL              44.92      41.48   20  
  2 Sabala, Jaycie M          11 JCAY-MV                44.39      44.35   17  
  3 Cronin, Carmen J          12 Tri City- IL-OZ        45.21      46.57   16  
  4 Hayes, Alexys             12 Otters-IL                 NT      46.73   15  
  5 Aleksick, Sheridan        12 Stingrays-OZ           50.09      47.60   14  
  6 Boyer, Jessica I          12 Tri City- IL-OZ           NT      48.59   13  
  7 Chamberlain-Smith, Regha  12 Stingrays-OZ              NT      48.60   12  
  8 Nolkemper, Tara           12 Fray Penguins-MV       54.69      49.73   11  
  9 Ordway, Abbey             11 JCAY-MV                52.61      53.53    9  
 10 Allensworth, Katie M      11 Stingrays-OZ           53.41      56.38    7  
 11 Clarke, Ginger L          12 YOSI-OZ                   NT      56.98    6  
 12 Kumar, Sharanya           11 Wavemakers-OZ             NT      58.55    5  
 13 Albert, Maggie S          11 JCAY-MV                   NT    1:01.43    4  
 14 Nelson, Devin             11 HHST-OZ              1:08.85    1:01.57    3  
 15 Brandt, Lily C            11 Stingrays-OZ              NT    1:02.74    2  
 16 Cornett, Ashtyn E         12 Otters-IL                 NT    1:07.65    1  
 17 Tillman, Stephanie J      12 Tri City- IL-OZ      1:17.31    1:09.77  
 18 Waugh, Ali M              11 CRCY-OZ                   NT    1:10.03  
 19 Burris, Brooke H          11 Otters-IL                 NT    1:21.09  
 -- Guitard, Savanna E        12 JCAY-MV                55.42     X54.25  
 -- Uhrig, Macey              11 Wavemakers-OZ             NT   X1:14.23  
 -- Sawyers, Shayna M         12 CRCY-OZ                   NT   X1:15.88  
 
Event 60  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cox, Kaleb A              12 Otters-IL                 NT      42.47   20  
  2 Rivera, Tommy D           11 Spy Typhoons-IL      1:11.76      49.78   17  
  3 Hart, Joshua B            12 JCAY-MV                58.06      52.29   15.5
  3 Haertling, Alex V         11 Stingrays-OZ         1:02.76      52.29   15.5
  5 Wilson, Tanner B          12 Tri City- IL-OZ           NT      53.75   14  
  6 Thomas, Kevin A           12 Spy Typhoons-IL           NT      57.57   13  
  7 Nahass, George R          11 YOSI-OZ                   NT      58.53   12  
  8 Bildilli, Wesley M        12 Spy Typhoons-IL           NT      59.15   11  
  9 Hanke, Lucas D            11 CRCY-OZ                   NT    1:11.70    9  
 -- Pollock, Alexander D      12 Stingrays-OZ              NT   X1:06.90  
 
Event 61  Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Antoine, Carrie M         13 Sailfish                  NT    1:32.24   20  
  2 Mackenzie, Megan H        13 Spy Typhoons-IL           NT    1:41.58   17  
  3 Lewis, Samantha M         14 Spy Typhoons-IL      1:37.67    1:41.77   16  
  4 Wright, Vanessa M         13 YOSI-OZ                   NT    1:43.48   15  
  5 Jorgenson, Emily E        14 EDWY-OZ              1:49.35    1:43.51   14  
  6 Allen, Bailey K           13 Tri City- IL-OZ           NT    1:49.75   13  
  7 Brandt, Olivia D          13 Stingrays-OZ              NT    1:50.84   12  
 
Event 62  Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolkemper, Taylor         15 Fray Penguins-MV     2:01.27    1:38.21   20  
  2 Parsons, Tim              15 Fray Penguins-MV          NT    1:43.22   17  
  3 Cline, Scott A            13 YOSI-OZ                   NT    2:01.40   16  
  4 Gilbert, Graham L         15 Stingrays-OZ         2:01.83    2:10.12   15  
 -- Jones, Brett T            15 Fray Penguins-MV     1:39.24   X1:35.57  
 -- Bunting, David            13 Otters-IL                 NT   X1:48.93  
 -- Roll, Dustin A            13 JCAY-MV                   NT   X2:36.27  
 -- Sullivan, Jack            13 Wavemakers-OZ             NT   X2:53.57  
 
Event 63  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tri City Area YMCA - IL-OZ  'A'                   1:40.12    2:25.72   40  
     1) Allen, Bailey K 13              2) Walsh, Kelsey M 12             
     3) Cronin, Carmen J 12             4) Formea, Emily M 11             
  2 Sccy Stingrays-OZ  'B'                                 NT    2:29.23   34  
     1) Brown, Abby L 10                2) Dennison, Savanna L 9          
     3) Chamberlain-Smith, Reghan M 12  4) Allensworth, Katie M 11        
  3 Springfield YMCA Swim Team-IL  'A'                     NT    2:43.84   32  
     1) Burpo, Brittany A 10            2) Sammons, Amber R 11            
     3) Mackenzie, Megan H 13           4) Lewis, Samantha M 14           
  4 Jefferson City Area YMCA-MV  'B'                       NT    2:46.93   30  
     1) Gramlich, Jordy M 9             2) Guitard, Savanna E 12          
     3) Sabala, Jaycie M 11             4) Ordway, Abbey 11               
  5 Kirkwood Webster Groves Sailfi  'A'                    NT    2:56.22   28  
     1) Wever, Claire A 10              2) Bowland, Elena K 9             
     3) Antoine, Sami M 10              4) Miller, Jacqueline E 10        
  6 Springfield YMCA Swim Team-IL  'B'                     NT    2:56.55   26  
     1) Milward, Jenna L 10             2) Moranski, Kate A 10            
     3) Wilson, Naomi E 10              4) Cook, Megan M 10               
  7 Springfield YMCA Swim Team-IL  'C'                     NT    3:15.54   24  
     1) Hallman, Ali J 9                2) Alexander, Grace M 9           
     3) Sammons, Alyssa K 9             4) Sherrick, Annie M 9            
  8 Springfield YMCA Swim Team-IL  'D'                     NT    3:15.57   22  
     1) Eades, Emily E 8                2) Wolfe, Sydney R 8              
     3) Conrad, Abby M 9                4) Sowle, Sydney C 9              
  9 Sccy Stingrays-OZ  'A'                            1:45.67    3:19.97   18  
     1) Connor, Amy L 14                2) Allensworth, Kelly R 5         
     3) Brandt, Olivia D 13             4) Aleksick, Sheridan 12          
 10 Jefferson City Area YMCA-MV  'A'                       NT    3:20.69   14  
     1) Albert, Maggie S 11             2) Nichols, Bailey E 9            
     3) Bellin, Baylie E 9              4) Holt, Valerie H 8              
 11 Edwardsville YMCA Breakers-OZ  'B'                3:34.99    3:24.93   12  
     1) Gorniak, Meghan E 8             2) Heinrich, Maggie l 7           
     3) Hughes, Miranda F 8             4) McCracken, Colleen M 7         
 12 Edwardsville YMCA Breakers-OZ  'A'                3:11.34    3:29.56   10  
     1) Jorgenson, Emily E 14           2) Poiter, Callista R 9           
     3) Zhou, Gloria j 8                4) Clark, Ashlyn E 9              
 13 Springfield YMCA Swim Team-IL  'E'                     NT    3:31.97    8  
     1) Rivera, Hannah P 6              2) Rupnik, Meghan A 7             
     3) Blair, Cami O 7                 4) Tobias, Sydney A 8             
 14 Sccy Stingrays-OZ  'C'                                 NT    3:34.96    6  
     1) Ashton, Autumn M 12             2) Brandt, Lily C 11              
     3) Jimenez, Serena 11              4)                                
 15 Jefferson City Area YMCA-MV  'C'                       NT    3:43.70    4  
     1) Vanronzelen, Hailey A 12        2) Stock, Jillian M 9             
     3) Schwandtner, Kaitlyn E 6        4) Williams, Nicole M 8           
 16 Hannibal Hurricanes-OZ  'B'                            NT    3:44.68    2  
     1) Williams, Isabella 7            2) Parikh, Pranati 9              
     3) McCartney, Gracie G 4           4) Nelson, Devin 11               
 17 Sccy Stingrays-OZ  'D'                                 NT    3:52.20  
     1) Trimble, Corrina J 7            2) Muir, Tabitha C 8              
     3) Verlinden, Sam F 7              4) Schroeder, Emily R 7           
 
Event 64  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jefferson City Area YMCA-MV  'A'                       NT    2:27.36   40  
     1) Allan, Parker G 13              2) Howerton, Garrett A 9          
     3) Hart, Joshua B 12               4) Hickman, Josh T 11             
  2 Tri City Area YMCA - IL-OZ  'A'                   1:32.31    2:28.49   34  
     1) Kaufmann, Avery R 7             2)                                
     3) Wilson, Tanner B 12             4) Morrissey, Daniel C 12         
  3 Springfield YMCA Swim Team-IL  'A'                     NT    2:46.86   32  
     1) Rumple, Harrison G 8            2) Rivera, Tommy D 11             
     3) Thomas, Kevin A 12              4) Bildilli, Wesley M 12          
  4 Sccy Stingrays-OZ  'C'                                 NT    3:23.97   30  
     1) Scheuermann, Noah T 7           2) Brandt, John C 10              
     3) Cook, Henry M 10                4) Schmitz, Marshall C 10         
  5 Sccy Stingrays-OZ  'A'                            3:26.99    3:44.93   28  
     1) Haertling, Alex V 11            2) Foster, Dustin 14              
     3) Gilbert, Graham L 15            4) Roither, Jack R 11             
  6 Edwardsville YMCA Breakers-OZ  'A'                2:55.89    3:47.01   26  
     1) Hays, Ryan C 17                 2) Osborne, Clayton m 10          
     3) Todd, Carter P 9                4) Berentz, j m 9                 
  7 Hannibal Hurricanes-OZ  'A'                            NT    4:07.77   24  
     1) Behl, Dylan 10                  2) Jones, Mason 7                 
     3) Parikh, Parth 10                4) Stump, Daniel 10               
 -- Sccy Stingrays-OZ  'B'                                 NT   X3:02.86  
     1) Verlinden, Nick E 10            2) Pollock, Alexander D 12        
     3) Sanders, Bryce E 11             4) Stiebel, Cameron R 11