Licensed to MCSL - A - 2                Hy-Tek's Meet Manager 7/4/2007 09:29 AM
                            WEEK 3B 2007 - 7/3/2007                            
                         Mill Creek Towne vs Hallowell                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicklow, Thomas           12 Hallowell            1:47.51    1:32.84    6  
  2 Johnson, Mitchell         12 Mill Creek Towne     1:32.38    1:34.54    4  
  3 Newell, David             11 Mill Creek Towne     1:37.11    1:36.92    3  
  4 Triau, Matthew            10 Mill Creek Towne     1:37.55    1:39.71    2  
  5 Hollister, Matt           10 Hallowell            1:46.90    1:41.33    1  
  6 Kovalcik, Chris            9 Mill Creek Towne     1:42.43    1:41.48  
  7 Schmidt, Christian        11 Mill Creek Towne     1:43.13    1:41.68  
  8 Moeller, Zachary          11 Mill Creek Towne     1:37.48    1:43.33  
  9 Munson, Alex               9 Hallowell            1:48.67    1:43.52  
 10 Welch, Gerald             10 Mill Creek Towne          NT    1:45.98  
 11 Pavan, Marc               10 Mill Creek Towne          NT    1:50.46  
 12 Kong, Austin               9 Hallowell            1:47.64    1:51.90  
 13 Neufeld, Jeremy           11 Hallowell            1:56.41    1:55.37  
 14 Rimkus, Alex              12 Mill Creek Towne     1:51.67    1:58.34  
 15 Troutner, Vincent         11 Mill Creek Towne     2:01.73    2:04.96  
 
Event 2  Girls 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Mary Claire       12 Hallowell            1:23.06    1:22.02    6  
  2 Sweeney, Katie            11 Mill Creek Towne     1:24.95    1:22.03    4  
  3 Kozorosky, Paulina        12 Hallowell            1:24.60    1:24.50    3  
  4 Byrne, Cookie             11 Hallowell            1:26.08    1:25.36    2  
  5 Flamand, Kelly            11 Hallowell            1:26.09    1:26.00    1  
  6 Wallace, Alyssa           10 Mill Creek Towne     1:28.23    1:27.22  
  7 Ross, Ellie               12 Mill Creek Towne     1:29.77    1:30.47  
  8 Triau, Abigail            12 Mill Creek Towne     1:32.24    1:31.58  
  9 Foster, Meghan            12 Mill Creek Towne     1:29.98    1:31.66  
 10 Lertora, Nicole           11 Hallowell            1:33.63    1:34.98  
 11 Kolker, Sydney            11 Hallowell            1:35.59    1:36.06  
 12 Newell, Brady             12 Mill Creek Towne     1:41.09    1:38.36  
 13 Sonnenberg, Rachel        11 Mill Creek Towne     1:37.66    1:38.45  
 14 Silva, Elena              12 Mill Creek Towne     1:44.49    1:41.11  
 15 Cohen, Alexys             10 Mill Creek Towne     1:41.17    1:44.05  
 16 Tatnall, Caroline         10 Hallowell                 NT    1:44.37  
 17 Hockman, Amy              11 Hallowell            1:43.35    1:45.30  
 18 Stokes, Rebecca           11 Hallowell            1:40.63    1:45.32  
 19 Wallace, Amanda            9 Mill Creek Towne     1:41.77    1:46.40  
 20 Gunster, Ceili            12 Mill Creek Towne     1:48.06    1:47.92  
 21 Yeatman, Rachel            9 Mill Creek Towne     1:47.20    1:48.48  
 22 Khan, Sophia              11 Mill Creek Towne     1:58.05    1:59.21  
 23 Somerville, Natalie       12 Mill Creek Towne     2:03.17    1:59.94  
 
Event 3  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mill Creek Towne  'A'                             1:58.88    2:22.44    8  
     1) Kitchen, Rick 15                2) Kitchen, Jack 16               
     3) Silva, Gabriel 16               4) Queen, Griffin 15              
  2 Hallowell  'A'                                    1:57.39    2:24.14    4  
     1) Loiacono, Chris 13              2) Carswell, D.J. 16              
     3) Flamand, Matthew 13             4) Flamand, Michael 15            
 -- Hallowell  'B'                                         NT         DQ  
     1) Munson, Nicholas 13             2) Abrams, Matthew 13             
     3) Carswell, Christian 11          4) Fanelli, Brian 13              
 
Event 4  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hallowell  'A'                                    2:15.56    2:34.74    8  
     1) Flamand, Kelly 11               2) Kozorosky, Paulina 12          
     3) Murray, Mary Claire 12          4) Byrne, Cookie 11               
  2 Mill Creek Towne  'A'                             2:16.40    2:35.33    4  
     1) Whalen, Hallie 13               2) Queen, Taryn 17                
     3) Newell, Tyler 16                4) Baxter, Stacey 15              
  3 Hallowell  'B'                                         NT    2:42.48    2  
     1) Lertora, Nicole 11              2) Hockman, Allison 15            
     3) Connolly, Erin 14               4) Pozzatti, Anna 17              
  4 Hallowell  'C'                                         NT    2:48.81  
     1) Giganti, Brittany 14            2) Breen, Amanda 14               
     3) Kern, Caroline 16               4) Funes, Sarah 16                
 
Event 5  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parsons, Connor            7 Mill Creek Towne       28.51      26.18    6  
  2 Hersey, Brian              8 Hallowell              28.83      26.53    4  
  3 Koehn, Evan                6 Mill Creek Towne       27.71      27.34    3  
  4 Koehn, Justin              8 Mill Creek Towne       26.16      27.38    2  
  5 Jones, Kyle                6 Mill Creek Towne       25.08      27.41    1  
  6 Hedges, Jack               7 Mill Creek Towne       27.47      27.51  
  7 Mesnard, Harrison          8 Mill Creek Towne       32.52      29.50  
  8 Sonnenberg, Drew           7 Mill Creek Towne       28.17      29.83  
  9 Clifford, Jay              8 Hallowell              27.85      29.89  
 10 Lui, Joseph                8 Hallowell              31.15      30.15  
 11 Munson, Drew               6 Hallowell              29.85      30.40  
 12 Nelson, Max                7 Hallowell              36.50      30.62  
 13 Huff, Nicholas             8 Hallowell              34.12      30.71  
 14 Wellek, Jake               8 Mill Creek Towne       27.68      31.42  
 15 Pasti, Sammy               7 Mill Creek Towne       40.75      31.71  
 16 Neufeld, Evan              7 Hallowell              34.16      33.34  
 17 Dunne, Bryan               6 Mill Creek Towne       31.13      34.25  
 18 Hughes, Jake               8 Mill Creek Towne       38.14      34.47  
 19 Hernandez, Andrew          6 Mill Creek Towne       31.67      35.30  
 20 Nicklow, Steven            6 Hallowell              36.66      36.25  
 21 Kraemer, Dylan             6 Hallowell              34.99      37.77  
 22 Blair, Ethan               7 Hallowell              39.39      38.02  
 23 Morris, Chris              6 Hallowell                 NT      44.89  
 24 Goodwin, Christopher       6 Hallowell              45.07      47.64  
 25 Bernstein, Cory            6 Hallowell            1:49.09      49.46  
 
Event 6  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matusek, Ellie             7 Mill Creek Towne       23.75      22.37    6  
  2 Ross, Morgan               8 Mill Creek Towne       25.68      23.89    4  
  3 DeShayes, Christina        8 Mill Creek Towne       25.55      25.18    3  
  4 Salas-Chamoun, Isabel      8 Mill Creek Towne       25.75      25.20    2  
  5 Bloom, Grace               8 Mill Creek Towne       28.23      25.84    0.5
  5 Grimm, Alexandra           8 Mill Creek Towne       26.74      25.84    0.5
  7 Anchor, Hailey             8 Mill Creek Towne       26.23      26.42  
  8 Baker, Lauren              8 Hallowell              29.44      26.63  
  9 Dunne, Lauren              7 Mill Creek Towne       25.57      27.02  
 10 Clark, Zoe                 7 Mill Creek Towne       25.75      27.66  
 11 Greene, Jordan             7 Mill Creek Towne       26.58      27.93  
 12 Shorb, Emily               6 Hallowell              32.63      29.28  
 13 Tis, Veronica              7 Hallowell              32.93      31.22  
 14 McLaughlin, Melissa        7 Hallowell              38.97      31.64  
 15 Gaynor, Grace              7 Mill Creek Towne       32.87      31.65  
 16 O'Hara, Julie              7 Mill Creek Towne       32.38      31.88  
 17 Doerrman, Elizabeth        8 Mill Creek Towne       32.68      32.37  
 18 Webster, Lucy              7 Mill Creek Towne       32.37      32.59  
 19 Schmier, Jaime             8 Hallowell              33.29      33.85  
 20 Nguyen, Britney            6 Hallowell              42.01      35.98  
 21 Gunster, Laney             7 Mill Creek Towne       35.50      38.13  
 22 Clark, Isabelle            6 Mill Creek Towne       38.98      38.81  
 23 Exler, Talya               7 Hallowell              35.60      39.37  
 24 Schauer, Annie             7 Mill Creek Towne       47.80      44.28  
 
Event 7  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pavan, Marc               10 Mill Creek Towne       41.40      42.44    6  
  2 Webster, Dylan             9 Mill Creek Towne       45.18      44.95    4  
  3 Stathes, Nikolaos          9 Mill Creek Towne       46.79      46.25    3  
  4 Boehlert, Daniel          10 Mill Creek Towne       44.95      46.55    2  
  5 Clark, Damian              9 Mill Creek Towne       45.39      46.59    1  
  6 Kuserk, Jake              10 Mill Creek Towne       48.80      49.97  
  7 Nicklow, Michael           9 Hallowell              51.50      50.02  
  8 Hernandez, Alexander       9 Mill Creek Towne       53.94      50.87  
  9 Cornely, Johnathan         9 Mill Creek Towne       48.09      51.30  
 10 Morris, Tim                9 Hallowell              58.03    1:00.39  
 11 Werfel, Joshua             9 Hallowell            1:05.95    1:01.00  
 12 Vetter, Michael            9 Mill Creek Towne     1:12.31    1:08.51  
 13 Niverth, Tony              9 Hallowell            1:11.89    1:09.08  
 14 South, Monty               9 Mill Creek Towne     1:21.43    1:29.21  
 -- Bowen, Evan                9 Mill Creek Towne       58.33         DQ  
 
Event 8  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connor, Sofia              9 Mill Creek Towne       42.53      43.22    6  
  2 Collins, Grace             9 Mill Creek Towne       44.07      43.24    4  
  3 Marquez-Garner, Emma       9 Hallowell              43.63      44.51    3  
  4 Sonnenberg, Becca          9 Mill Creek Towne       47.05      44.91    2  
  5 McLaren, Marissa          10 Hallowell              49.07      46.48    0.5
  5 Bushby, Maria              9 Mill Creek Towne       44.43      46.48    0.5
  7 Rager, Stephanie           9 Hallowell              48.73      46.90  
  8 McLaughlin, Ashley         9 Hallowell              46.45      47.67  
  9 Intoccia, Laura            9 Hallowell              48.90      47.80  
 10 Crispeno, Jordan           9 Mill Creek Towne       49.52      48.75  
 11 Christman, Claire Marie    9 Mill Creek Towne       47.56      48.92  
 12 Wellek, Elise              9 Mill Creek Towne       48.23      49.35  
 13 Reid, Allison             10 Mill Creek Towne       47.67      49.69  
 14 Scott, Bridget             9 Hallowell              48.41      49.86  
 15 Blair, Allison            10 Hallowell              48.99      50.05  
 16 McLaughlin, Janelle        9 Hallowell              50.64      50.25  
 17 Shepherd, Tara            10 Hallowell              53.33      50.67  
 18 Stuart, Ashley             9 Hallowell              53.23      52.50  
 19 Laguna, Carolina          10 Hallowell              53.74      53.59  
 20 Reid, Samantha             9 Mill Creek Towne       52.81      54.69  
 21 Kozorosky, Sophia         10 Hallowell            1:00.31      57.50  
 22 Cole, Addison              9 Hallowell            1:02.83    1:03.03  
 23 Roberts, Anna              9 Mill Creek Towne     1:27.84    1:20.85  
 
Event 9  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flamand, Matthew          13 Hallowell              33.21      33.64    6  
  2 Wight, Ray                13 Hallowell              36.12      35.43    4  
  3 Fanelli, Brian            13 Hallowell              34.43      36.10    3  
  4 Kuserk, Colin             14 Mill Creek Towne       36.96      36.90    2  
  5 Peterson, Luke            13 Mill Creek Towne       37.86      37.78    1  
  6 Munson, Nicholas          13 Hallowell              36.90      38.02  
  7 Cummins, Kyle             13 Mill Creek Towne       41.03      39.65  
  8 Abrams, Matthew           13 Hallowell              40.31      39.96  
  9 Migliorini, Joey          13 Mill Creek Towne       40.92      41.41  
 10 Charles, Geordan          13 Hallowell              51.07      41.82  
 11 Doerrman, Charley         13 Mill Creek Towne       46.23      45.71  
 
Event 10  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hedden, Inna              14 Mill Creek Towne       34.59      34.50    6  
  2 Wallace, Taylor           14 Mill Creek Towne       34.67      34.88    4  
  3 Callaway, Jenna           14 Mill Creek Towne       34.12      35.13    3  
  4 Heskett, Nicole           14 Mill Creek Towne       37.30      36.48    2  
  5 McLaren, Jessica          14 Hallowell              35.75      38.27    1  
  6 Stokes, Hannah            13 Hallowell              37.87      38.53  
  7 Giganti, Brittany         14 Hallowell              38.64      38.93  
  8 Willer, Hayley            14 Mill Creek Towne       38.63      39.39  
  9 McCue, Aly                14 Hallowell              39.36      39.79  
 10 Connolly, Erin            14 Hallowell              40.81      40.68  
 11 Breen, Amanda             14 Hallowell              40.37      41.67  
 
Event 11  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peters, Price             12 Hallowell              39.02      37.26    6  
  2 Schmidt, Christian        11 Mill Creek Towne       41.11      40.26    4  
  3 Rimkus, Alex              12 Mill Creek Towne       41.31      40.44    3  
  4 Nicklow, Christian        11 Hallowell              41.70      41.15    2  
  5 Neufeld, Jeremy           11 Hallowell              45.57      42.11    1  
  6 Adkins, Phillip           11 Mill Creek Towne       44.33      42.20  
  7 Berry, Ryan               12 Hallowell              44.04      43.72  
  8 Veise, Michael            11 Mill Creek Towne       48.23      44.27  
  9 Troutner, Vincent         11 Mill Creek Towne       48.43      46.32  
 
Event 12  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sonnenberg, Rachel        11 Mill Creek Towne       36.11      35.96    6  
  2 Collins, Olivia           12 Mill Creek Towne       35.32      36.51    4  
  3 Lertora, Nicole           11 Hallowell              36.35      37.77    3  
  4 Newell, Brady             12 Mill Creek Towne       37.75      38.08    2  
  5 Clark, Bailey             12 Hallowell              39.91      38.84    1  
  6 Kolker, Sydney            11 Hallowell              37.54      38.86  
  7 Intoccia, Lisa            11 Hallowell              38.95      39.09  
  8 Gunster, Ceili            12 Mill Creek Towne       40.27      39.18  
  9 Athey, Amanda             11 Hallowell              39.45      40.75  
 10 Hockman, Amy              11 Hallowell              41.06      40.99  
 11 Silva, Elena              12 Mill Creek Towne       41.45      41.53  
 12 Scott, Keeley             11 Hallowell              40.50      42.83  
 13 Vohra, Hanna              12 Mill Creek Towne          NT      42.89  
 14 Marquez-Garner, Samantha  11 Hallowell              44.28      42.90  
 15 Stokes, Rebecca           11 Hallowell              40.89      42.99  
 16 O'Brien, Emily            11 Mill Creek Towne          NT      43.27  
 17 Morris, Colleen           11 Hallowell              43.72      43.84  
 18 Peters, Elaine            11 Hallowell              45.39      47.31  
 19 Gross, Arielle            11 Mill Creek Towne       50.44      47.93  
 20 Huff, Arianna             11 Hallowell              46.82      47.98  
 21 Exler, Sydney             11 Hallowell              53.90      57.45  
 
Event 13  Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrne, Harry              18 Hallowell            1:04.32    1:01.51    6  
  2 DeShayes, Michael         16 Mill Creek Towne     1:06.45    1:01.84    4  
  3 Flamand, Michael          15 Hallowell            1:05.56    1:05.89    3  
  4 Clark, Andrew             16 Mill Creek Towne     1:06.08    1:07.61    2  
  5 Rimkus, Zach              15 Mill Creek Towne     1:13.48    1:10.17    1  
  6 Cummins, Sean             15 Mill Creek Towne     1:11.07    1:11.94  
  7 Kitchen, Jack             16 Mill Creek Towne     1:13.06    1:12.27  
  8 Kitchen, Rick             15 Mill Creek Towne     1:11.57    1:12.30  
  9 Silva, Gabriel            16 Mill Creek Towne     1:12.55    1:12.65  
 10 Queen, Griffin            15 Mill Creek Towne     1:13.79    1:15.19  
 
Event 14  Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garfield, Maura           16 Mill Creek Towne     1:14.49    1:12.61    6  
  2 Pozzatti, Anna            17 Hallowell            1:17.92    1:18.14    4  
  3 Berry, Nicole             17 Hallowell            1:19.78    1:19.35    3  
  4 Janniello, Lauren         17 Mill Creek Towne     1:18.02    1:19.36    2  
  5 Hockman, Allison          15 Hallowell            1:19.58    1:19.50    1  
  6 Kimball, Allison          17 Mill Creek Towne     1:18.78    1:20.06  
  7 Newell, Tyler             16 Mill Creek Towne     1:21.33    1:20.19  
  8 Kern, Caroline            16 Hallowell            1:19.00    1:20.99  
  9 Funes, Sarah              16 Hallowell            1:22.95    1:22.92  
 10 Hourihan-Bowen, Caitlyn   15 Mill Creek Towne     1:35.63    1:38.91  
 
Event 15  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flamand, Matthew          13 Hallowell            1:23.83    1:22.73    6  
  2 Bisselle, Eric            14 Mill Creek Towne     1:22.83    1:23.32    4  
  3 Munson, Nicholas          13 Hallowell            1:33.91    1:34.63    3  
  4 Fanelli, Brian            13 Hallowell            1:32.03    1:36.43    2  
  5 Abrams, Matthew           13 Hallowell            1:45.98    1:45.96    1  
  6 Cummins, Kyle             13 Mill Creek Towne     1:49.40    1:49.30  
  7 Migliorini, Joey          13 Mill Creek Towne          NT    1:58.85  
 
Event 16  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connor, Rebecca           13 Mill Creek Towne     1:22.92    1:22.08    6  
  2 Whalen, Hallie            13 Mill Creek Towne     1:25.68    1:28.17    4  
  3 Callaway, Jenna           14 Mill Creek Towne     1:32.32    1:31.55    3  
  4 Hedden, Inna              14 Mill Creek Towne     1:31.45    1:32.10    2  
  5 Connolly, Erin            14 Hallowell            1:43.18    1:38.52    1  
  6 Willer, Hayley            14 Mill Creek Towne     1:40.12    1:39.19  
  7 Stokes, Hannah            13 Hallowell            1:39.92    1:40.71  
  8 Giganti, Brittany         14 Hallowell            1:41.05    1:41.54  
  9 Breen, Amanda             14 Hallowell            1:42.70    1:42.37  
 10 Heskett, Nicole           14 Mill Creek Towne     1:42.52    1:43.62  
 11 McCue, Aly                14 Hallowell            1:49.43    1:55.96  
 
Event 17  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gross, Matthew             8 Mill Creek Towne       30.85      28.70    6  
  2 Yeatman, Wesley            7 Mill Creek Towne       30.42      29.45    4  
  3 Koehn, Justin              8 Mill Creek Towne       30.95      30.07    3  
  4 Jones, Kyle                6 Mill Creek Towne       28.76      30.84    2  
  5 Kozorosky, Charlie         7 Hallowell              32.58      31.17    1  
  6 Sonnenberg, Drew           7 Mill Creek Towne       32.68      32.61  
  7 Wellek, Jake               8 Mill Creek Towne       32.58      32.77  
  8 Hughes, Jake               8 Mill Creek Towne       37.73      34.76  
  9 Lui, Joseph                8 Hallowell              34.92      34.78  
 10 Parsons, Connor            7 Mill Creek Towne       33.12      34.93  
 11 Hersey, Brian              8 Hallowell              35.74      36.02  
 12 Koehn, Evan                6 Mill Creek Towne       37.40      36.30  
 13 Clifford, Jay              8 Hallowell              33.14      36.86  
 14 Hedges, Jack               7 Mill Creek Towne       37.55      39.25  
 15 Blair, Ethan               7 Hallowell              39.99      39.47  
 16 Pasti, Sammy               7 Mill Creek Towne       54.45      39.81  
 17 Neufeld, Evan              7 Hallowell              39.12      40.46  
 18 Dunne, Bryan               6 Mill Creek Towne       41.36      41.93  
 19 Mesnard, Harrison          8 Mill Creek Towne       42.58      42.17  
 20 Hernandez, Andrew          6 Mill Creek Towne       43.57      42.50  
 21 Nicklow, Steven            6 Hallowell              43.17      45.50  
 22 Kraemer, Dylan             6 Hallowell              52.15      46.25  
 23 Nelson, Max                7 Hallowell              38.09      47.53  
 24 Huff, Nicholas             8 Hallowell              52.96      50.62  
 -- Goodwin, Christopher       6 Hallowell                 NT         DQ  
 
Event 18  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Joanna              8 Mill Creek Towne       28.98      26.34    6  
  2 Matusek, Ellie             7 Mill Creek Towne       29.37      26.61    4  
  3 Crocker, Jullia            7 Mill Creek Towne       28.50      27.48    3  
  4 DeShayes, Christina        8 Mill Creek Towne       28.24      27.59    2  
  5 Ross, Morgan               8 Mill Creek Towne       28.79      28.44    1  
  6 Greene, Jordan             7 Mill Creek Towne       29.71      29.87  
  7 Bloom, Grace               8 Mill Creek Towne       29.92      30.75  
  8 Doerrman, Elizabeth        8 Mill Creek Towne       29.75      30.84  
  9 Tis, Veronica              7 Hallowell              34.15      31.23  
 10 Grimm, Alexandra           8 Mill Creek Towne       33.51      31.48  
 11 Baker, Lauren              8 Hallowell              36.31      31.58  
 12 Uchman, Olivia             6 Hallowell              30.29      31.83  
 13 Salas-Chamoun, Isabel      8 Mill Creek Towne       33.69      31.93  
 14 Dunne, Lauren              7 Mill Creek Towne       34.77      32.59  
 15 Carswell, Maddie           7 Hallowell              34.77      34.63  
 16 Tavarez, Samantha          8 Hallowell              41.17      34.90  
 17 Anchor, Hailey             8 Mill Creek Towne       36.18      35.34  
 18 Gaynor, Grace              7 Mill Creek Towne       44.62      38.58  
 19 Webster, Lucy              7 Mill Creek Towne       32.93      38.88  
 20 O'Hara, Julie              7 Mill Creek Towne       40.86      38.91  
 21 Schauer, Annie             7 Mill Creek Towne       42.62      41.50  
 22 Gunster, Laney             7 Mill Creek Towne       41.25      41.69  
 23 Shorb, Emily               6 Hallowell              41.46      44.04  
 24 Clark, Isabelle            6 Mill Creek Towne       42.92      46.31  
 25 Nguyen, Britney            6 Hallowell              46.76      46.46  
 26 Lemberger, Hailey          7 Hallowell                 NT      46.57  
 27 Exler, Talya               7 Hallowell              40.66      51.02  
 
Event 19  Boys 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pavan, Marc               10 Mill Creek Towne       22.99      24.83    6  
  2 Boehlert, Daniel          10 Mill Creek Towne       26.19      25.88    4  
  3 Webster, Dylan             9 Mill Creek Towne       27.58      26.29    3  
  4 Nicklow, Michael           9 Hallowell              26.57      27.05    2  
  5 Kuserk, Jake              10 Mill Creek Towne       25.21      27.08    1  
  6 Cornely, Johnathan         9 Mill Creek Towne       30.67      27.21  
  7 Uchman, Alexander          9 Hallowell              30.47      30.80  
  8 Bowen, Evan                9 Mill Creek Towne       34.52      31.45  
  9 Vetter, Michael            9 Mill Creek Towne       31.52      31.81  
 10 Werfel, Joshua             9 Hallowell              33.93      32.59  
 11 Hernandez, Alexander       9 Mill Creek Towne       31.23      33.06  
 12 Somerville, Ben           10 Mill Creek Towne       42.62      34.73  
 13 Niverth, Tony              9 Hallowell              39.03      35.25  
 14 Khan, Joshua              10 Mill Creek Towne       37.70      35.76  
 15 South, Monty               9 Mill Creek Towne       44.16      44.17  
 
Event 20  Girls 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tatnall, Caroline         10 Hallowell              23.08      23.63    6  
  2 Connor, Sofia              9 Mill Creek Towne       25.36      23.94    4  
  3 Marquez-Garner, Emma       9 Hallowell              24.89      24.41    3  
  4 McLaren, Marissa          10 Hallowell              24.68      24.45    2  
  5 McLaughlin, Ashley         9 Hallowell              25.37      24.90    1  
  6 Bushby, Maria              9 Mill Creek Towne       23.53      25.41  
  7 Christman, Claire Marie    9 Mill Creek Towne       24.43      25.61  
  8 Wallace, Amanda            9 Mill Creek Towne       24.19      25.81  
  9 Intoccia, Laura            9 Hallowell              27.77      25.87  
 10 Ross, Mae                  9 Mill Creek Towne       24.72      25.90  
 11 Kitchen, Rachel            9 Mill Creek Towne       27.84      26.03  
 12 Wellek, Elise              9 Mill Creek Towne       26.08      26.16  
 13 Stuart, Ashley             9 Hallowell              26.32      26.26  
 14 Laguna, Carolina          10 Hallowell              27.63      26.89  
 15 Reid, Allison             10 Mill Creek Towne       36.50      28.16  
 16 Hedges, Kate              10 Mill Creek Towne       29.03      29.27  
 17 Starkey, Morgan            9 Mill Creek Towne       27.40      29.54  
 18 Cole, Addison              9 Hallowell              32.27      31.48  
 19 Kozorosky, Sophia         10 Hallowell              30.59      31.62  
 20 Troutner, Jaclyn           9 Mill Creek Towne       28.33      31.78  
 21 Roberts, Anna              9 Mill Creek Towne       35.04      36.43  
 22 Nelson, Victoria           9 Hallowell              38.18      38.32  
 -- Reid, Samantha             9 Mill Creek Towne       35.24         DQ  
 
Event 21  Boys 15-18 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeShayes, Michael         16 Mill Creek Towne          NT    1:14.78    6  
  2 Loiacono, Andrew          15 Hallowell            1:15.95    1:14.90    4  
  3 Clark, Andrew             16 Mill Creek Towne     1:15.49    1:15.64    3  
  4 Flamand, Michael          15 Hallowell            1:15.83    1:15.73    2  
  5 Cummins, Sean             15 Mill Creek Towne     1:22.43    1:25.65    1  
  6 Rimkus, Zach              15 Mill Creek Towne     1:31.47    1:30.24  
 
Event 22  Girls 15-18 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Queen, Taryn              17 Mill Creek Towne     1:31.89    1:33.66    6  
  2 Newell, Tyler             16 Mill Creek Towne     1:36.49    1:34.67    4  
  3 Hourihan-Bowen, Caitlyn   15 Mill Creek Towne     2:01.77    2:02.36    3  
 
Event 23  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peters, Price             12 Hallowell              49.15      44.06    6  
  2 Newell, David             11 Mill Creek Towne       49.36      45.75    4  
  3 Moeller, Zachary          11 Mill Creek Towne       43.51      46.25    3  
  4 Nicklow, Christian        11 Hallowell              52.13      50.15    2  
  5 Berry, Ryan               12 Hallowell              55.56      53.25    1  
  6 Rimkus, Alex              12 Mill Creek Towne       52.29      53.38  
  7 Troutner, Vincent         11 Mill Creek Towne       58.50      54.71  
  8 Veise, Michael            11 Mill Creek Towne     1:00.42      56.31  
 
Event 24  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kozorosky, Paulina        12 Hallowell              40.08      40.36    6  
  2 Byrne, Cookie             11 Hallowell              42.69      40.77    4  
  3 Flamand, Kelly            11 Hallowell              42.00      42.17    3  
  4 Ross, Ellie               12 Mill Creek Towne       44.72      43.84    2  
  5 Newell, Brady             12 Mill Creek Towne       44.48      43.90    1  
  6 Sonnenberg, Rachel        11 Mill Creek Towne       44.92      44.90  
  7 Foster, Meghan            12 Mill Creek Towne       46.80      45.14  
  8 Collins, Olivia           12 Mill Creek Towne       43.31      46.16  
  9 Intoccia, Lisa            11 Hallowell              49.92      47.75  
 10 Marquez-Garner, Samantha  11 Hallowell              48.29      48.14  
 11 Scott, Keeley             11 Hallowell              48.61      48.89  
 12 Athey, Amanda             11 Hallowell              50.56      50.21  
 13 Huff, Arianna             11 Hallowell              54.07      52.35  
 14 Vohra, Hanna              12 Mill Creek Towne          NT      56.27  
 15 Somerville, Natalie       12 Mill Creek Towne     1:05.19      56.97  
 -- Khan, Sophia              11 Mill Creek Towne     1:13.00         DQ  
 
Event 25  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuserk, Colin             14 Mill Creek Towne       45.26      43.96    6  
  2 Wight, Ray                13 Hallowell              49.56      46.14    4  
  3 Cummins, Kyle             13 Mill Creek Towne       48.36      47.30    3  
  4 Abrams, Matthew           13 Hallowell              47.70      47.50    2  
  5 Munson, Nicholas          13 Hallowell              47.02      48.40    1  
  6 Doerrman, Charley         13 Mill Creek Towne       49.80      49.45  
 
Event 26  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hedden, Inna              14 Mill Creek Towne       43.11      44.16    6  
  2 Giganti, Brittany         14 Hallowell              42.69      45.05    4  
  3 Breen, Amanda             14 Hallowell              47.27      45.86    3  
  4 Willer, Hayley            14 Mill Creek Towne       45.86      46.32    2  
  5 McLaren, Jessica          14 Hallowell              47.63      47.98    1  
  6 Stokes, Hannah            13 Hallowell              48.78      50.68  
 -- Heskett, Nicole           14 Mill Creek Towne          NT         DQ  
 
Event 27  Boys 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larson, Matt              15 Mill Creek Towne     1:15.20    1:10.52    6  
  2 Loiacono, Andrew          15 Hallowell            1:14.69    1:15.83    4  
  3 Flamand, Michael          15 Hallowell            1:15.35    1:16.20    3  
  4 Carswell, D.J.            16 Hallowell            1:26.71    1:22.38    2  
  5 Kitchen, Rick             15 Mill Creek Towne     1:23.12    1:22.55    1  
  6 Kitchen, Jack             16 Mill Creek Towne     1:24.17    1:22.73  
  7 Cummins, Sean             15 Mill Creek Towne     1:21.30    1:25.39  
  8 Queen, Griffin            15 Mill Creek Towne     1:25.70    1:27.20  
  9 Rimkus, Zach              15 Mill Creek Towne     1:30.78    1:33.25  
 10 Fortna, Jared             17 Mill Creek Towne     1:46.19    1:50.11  
 -- Suthard, Frank            15 Hallowell                 NT         DQ  
 
Event 28  Girls 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baxter, Stacey            15 Mill Creek Towne     1:24.92    1:22.60    6  
  2 Krehbiel, Shannon         16 Hallowell            1:26.02    1:25.06    4  
  3 Hockman, Allison          15 Hallowell            1:25.47    1:27.48    3  
  4 Queen, Taryn              17 Mill Creek Towne     1:28.52    1:28.08    2  
  5 Berry, Nicole             17 Hallowell            1:29.15    1:28.65    1  
  6 Kimball, Allison          17 Mill Creek Towne     1:30.53    1:30.03  
  7 Kern, Caroline            16 Hallowell            1:32.81    1:30.89  
  8 Newell, Tyler             16 Mill Creek Towne     1:29.70    1:31.08  
  9 Pozzatti, Anna            17 Hallowell            1:33.53    1:31.39  
 10 Janniello, Lauren         17 Mill Creek Towne     1:32.18    1:31.75  
 -- Hourihan-Bowen, Caitlyn   15 Mill Creek Towne     2:08.65         DQ  
 
Event 29  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lertora, Ryan              7 Hallowell              33.02      31.06    6  
  2 Munson, Drew               6 Hallowell              42.33      37.15    4  
  3 Wellek, Jake               8 Mill Creek Towne          NT      38.96    3  
  4 Tavarez, Anthony           8 Hallowell              40.52      40.98    2  
  5 Hersey, Brian              8 Hallowell                 NT      43.46    1  
  6 Neufeld, Evan              7 Hallowell              42.42      44.92  
 -- Sonnenberg, Drew           7 Mill Creek Towne          NT         DQ  
 -- Clifford, Jay              8 Hallowell              46.02         DQ  
 
Event 30  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foster, Kelly              8 Mill Creek Towne       29.08      28.58    6  
  2 DeShayes, Christina        8 Mill Creek Towne       31.83      31.18    4  
  3 Greene, Jordan             7 Mill Creek Towne          NT      34.11    3  
  4 Anchor, Hailey             8 Mill Creek Towne       32.48      34.29    2  
  5 Crocker, Jullia            7 Mill Creek Towne          NT      34.70    1  
  6 Grimm, Isabel              8 Mill Creek Towne          NT      35.84  
  7 Schmier, Jaime             8 Hallowell              37.70      37.25  
  8 Nguyen, Britney            6 Hallowell                 NT      40.96  
  9 Gunster, Laney             7 Mill Creek Towne       41.14      41.39  
 10 McLaughlin, Melissa        7 Hallowell                 NT      46.45  
 -- Doerrman, Elizabeth        8 Mill Creek Towne       37.16         DQ  
 -- Shorb, Emily               6 Hallowell            1:07.16         DQ  
 
Event 31  Boys 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovalcik, Chris            9 Mill Creek Towne       27.41      26.45    6  
  2 Uchman, Alexander          9 Hallowell              29.78      29.18    4  
  3 Khan, Joshua              10 Mill Creek Towne       30.19      29.83    3  
  4 Somerville, Ben           10 Mill Creek Towne       31.49      30.00    2  
  5 Stathes, Nikolaos          9 Mill Creek Towne       29.18      32.68    1  
  6 Cornely, Johnathan         9 Mill Creek Towne       41.00      32.92  
  7 Kuserk, Jake              10 Mill Creek Towne       29.87      33.36  
  8 Bowen, Evan                9 Mill Creek Towne       34.06      34.61  
  9 Morris, Tim                9 Hallowell              35.18      35.46  
 10 Hernandez, Alexander       9 Mill Creek Towne       38.27      38.27  
 -- Clark, Damian              9 Mill Creek Towne       37.70         DQ  
 
Event 32  Girls 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marquez-Garner, Emma       9 Hallowell              24.80      25.28    6  
  2 McLaren, Marissa          10 Hallowell              25.44      25.31    4  
  3 Sonnenberg, Becca          9 Mill Creek Towne       25.91      25.37    3  
  4 Tatnall, Caroline         10 Hallowell              25.13      25.70    2  
  5 Martinko, Jenna           10 Mill Creek Towne       25.92      26.33    1  
  6 Scott, Bridget             9 Hallowell              26.01      26.64  
  7 Reid, Samantha             9 Mill Creek Towne       26.99      26.77  
  8 Connor, Sofia              9 Mill Creek Towne       25.62      27.24  
  9 Rager, Stephanie           9 Hallowell              28.80      27.36  
 10 Collins, Grace             9 Mill Creek Towne       28.28      27.37  
 11 Blair, Allison            10 Hallowell              29.16      28.90  
 12 Crispeno, Jordan           9 Mill Creek Towne       30.00      28.98  
 13 Hedges, Kate              10 Mill Creek Towne       28.39      29.72  
 14 Laguna, Carolina          10 Hallowell              27.63      30.24  
 15 Starkey, Morgan            9 Mill Creek Towne       30.31      31.25  
 16 McLaughlin, Janelle        9 Hallowell              31.74      31.63  
 17 Nelson, Victoria           9 Hallowell              38.15      32.31  
 18 Wellek, Elise              9 Mill Creek Towne       31.92      32.74  
 19 Kitchen, Rachel            9 Mill Creek Towne       32.15      34.17  
 20 Intoccia, Laura            9 Hallowell              37.92      34.62  
 21 Roberts, Anna              9 Mill Creek Towne       54.25      49.29  
 -- Troutner, Jaclyn           9 Mill Creek Towne       53.90         DQ  
 -- Shepherd, Tara            10 Hallowell              31.40         DQ  
 
Event 33  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Mitchell         12 Mill Creek Towne       47.83      47.93    6  
  2 Nicklow, Thomas           12 Hallowell              47.89      49.93    4  
  3 Nicklow, Christian        11 Hallowell              51.46      49.95    3  
  4 Peters, Price             12 Hallowell              52.91      53.53    2  
  5 Schmidt, Christian        11 Mill Creek Towne       51.90      53.64    1  
  6 Berry, Ryan               12 Hallowell              53.93      54.40  
  7 Veise, Michael            11 Mill Creek Towne     1:02.93      58.79  
  8 Rimkus, Alex              12 Mill Creek Towne     1:02.47    1:02.09  
  9 Troutner, Vincent         11 Mill Creek Towne     1:03.18    1:02.38  
 10 Neufeld, Jeremy           11 Hallowell            1:01.79    1:02.39  
 
Event 34  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foster, Meghan            12 Mill Creek Towne       45.22      45.64    6  
  2 Flamand, Kelly            11 Hallowell              47.28      46.68    4  
  3 Collins, Olivia           12 Mill Creek Towne       45.57      47.59    3  
  4 Triau, Abigail            12 Mill Creek Towne       47.67      48.15    2  
  5 Ross, Ellie               12 Mill Creek Towne       46.95      48.55    1  
  6 Silva, Elena              12 Mill Creek Towne       47.00      48.89  
  7 Intoccia, Lisa            11 Hallowell              52.45      51.42  
  8 Clark, Bailey             12 Hallowell              50.71      51.56  
  9 Lertora, Nicole           11 Hallowell              51.07      51.70  
 10 Khan, Sophia              11 Mill Creek Towne       51.68      52.16  
 11 Marquez-Garner, Samantha  11 Hallowell              51.84      52.29  
 12 Kolker, Sydney            11 Hallowell              52.02      54.26  
 13 Stokes, Rebecca           11 Hallowell              52.21      54.33  
 14 Hockman, Amy              11 Hallowell              56.24      55.15  
 15 Scott, Keeley             11 Hallowell              54.86      55.27  
 16 Athey, Amanda             11 Hallowell              58.17      56.15  
 17 Morris, Colleen           11 Hallowell              56.63      56.50  
 18 Gunster, Ceili            12 Mill Creek Towne       56.31      57.33  
 19 Vohra, Hanna              12 Mill Creek Towne          NT      58.28  
 20 Somerville, Natalie       12 Mill Creek Towne       57.52    1:00.55  
 21 O'Brien, Emily            11 Mill Creek Towne     1:02.44    1:03.77  
 22 Exler, Sydney             11 Hallowell            1:11.64    1:10.80  
 -- Gross, Arielle            11 Mill Creek Towne     1:28.55         DQ  
 -- Peters, Elaine            11 Hallowell              59.45         DQ  
 
Event 35  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yeatman, Tim              13 Mill Creek Towne       44.75      43.86    6  
  2 Fanelli, Brian            13 Hallowell              48.57      47.55    4  
  3 Wight, Ray                13 Hallowell              47.61      48.15    3  
  4 Peterson, Luke            13 Mill Creek Towne       48.31      49.78    2  
  5 Cummins, Kyle             13 Mill Creek Towne       56.98      58.62    1  
 -- Doerrman, Charley         13 Mill Creek Towne     1:05.63         DQ  
 -- Loiacono, Chris           13 Hallowell              44.44         DQ  
 
Event 36  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Taylor           14 Mill Creek Towne       44.42      43.92    6  
  2 Callaway, Jenna           14 Mill Creek Towne       43.36      43.93    4  
  3 Whalen, Hallie            13 Mill Creek Towne       49.05      49.01    3  
  4 McLaren, Jessica          14 Hallowell              51.85      52.61    2  
  5 Giganti, Brittany         14 Hallowell              51.79      52.84    1  
 
Event 37  Boys 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Loiacono, Andrew          15 Hallowell            1:22.65    1:23.94    6  
  2 Larson, Matt              15 Mill Creek Towne     1:30.75    1:28.17    4  
  3 Silva, Gabriel            16 Mill Creek Towne     1:29.55    1:28.44    3  
  4 Carswell, D.J.            16 Hallowell            1:37.96    1:31.71    2  
  5 Kitchen, Jack             16 Mill Creek Towne     1:34.40    1:35.50    1  
  6 Rimkus, Zach              15 Mill Creek Towne     1:40.03    1:44.31  
  7 Fortna, Jared             17 Mill Creek Towne     1:50.67    1:44.81  
 
Event 38  Girls 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hockman, Allison          15 Hallowell            1:34.21    1:35.80    6  
  2 Krehbiel, Shannon         16 Hallowell            1:40.56    1:38.71    4  
  3 Queen, Taryn              17 Mill Creek Towne     1:37.33    1:41.27    3  
 
Event 39  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Starkey, Connor            7 Mill Creek Towne       30.12      34.18    6  
  2 Munson, Drew               6 Hallowell              39.61      37.37    4  
  3 Koehn, Justin              8 Mill Creek Towne          NT      38.09    3  
 -- Yeatman, Wesley            7 Mill Creek Towne          NT         DQ  
 
Event 40  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Ross, Morgan               8 Mill Creek Towne       31.70         DQ  
 -- Clark, Zoe                 7 Mill Creek Towne          NT         DQ  
 
Event 41  Boys 9-10 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Triau, Matthew            10 Mill Creek Towne       20.29      21.64    6  
  2 Pavan, Marc               10 Mill Creek Towne       21.87      23.34    4  
  3 Clark, Damian              9 Mill Creek Towne       24.98      25.91    3  
  4 Stathes, Nikolaos          9 Mill Creek Towne       23.49      26.31    2  
  5 Webster, Dylan             9 Mill Creek Towne       28.09      26.44    1  
  6 Nicklow, Michael           9 Hallowell              31.35      28.08  
  7 Morris, Tim                9 Hallowell              32.59      33.49  
  8 Somerville, Ben           10 Mill Creek Towne       44.64      38.59  
 -- South, Monty               9 Mill Creek Towne     1:17.35         DQ  
 -- Vetter, Michael            9 Mill Creek Towne     1:00.88         DQ  
 -- Khan, Joshua              10 Mill Creek Towne       41.14         DQ  
 
Event 42  Girls 9-10 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Alexys             10 Mill Creek Towne       23.91      22.86    6  
  2 Ross, Mae                  9 Mill Creek Towne       23.56      23.55    4  
  3 Scott, Bridget             9 Hallowell              22.61      24.44    3  
  4 Martinko, Jenna           10 Mill Creek Towne       23.83      24.87    2  
  5 Rager, Stephanie           9 Hallowell              26.10      25.43    1  
  6 Sonnenberg, Becca          9 Mill Creek Towne       24.23      25.59  
  7 Shepherd, Tara            10 Hallowell              29.55      25.65  
  8 Bushby, Maria              9 Mill Creek Towne       25.63      26.01  
  9 Reid, Allison             10 Mill Creek Towne       25.59      26.13  
 10 McLaughlin, Ashley         9 Hallowell              29.88      26.98  
 11 Collins, Grace             9 Mill Creek Towne       26.20      29.48  
 12 Cole, Addison              9 Hallowell                 NT      29.81  
 13 McLaughlin, Janelle        9 Hallowell              33.25      30.14  
 14 Crispeno, Jordan           9 Mill Creek Towne       37.21      30.15  
 15 Christman, Claire Marie    9 Mill Creek Towne       35.88      30.39  
 16 Blair, Allison            10 Hallowell              29.54      30.66  
 17 Starkey, Morgan            9 Mill Creek Towne       34.46      35.25  
 -- Kitchen, Rachel            9 Mill Creek Towne       28.29         DQ  
 -- Stuart, Ashley             9 Hallowell              29.42         DQ  
 -- Troutner, Jaclyn           9 Mill Creek Towne       41.43         DQ  
 
Event 43  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newell, David             11 Mill Creek Towne       44.58      42.53    6  
  2 Moeller, Zachary          11 Mill Creek Towne       45.10      47.75    4  
  3 Carswell, Christian       11 Hallowell              45.63      49.88    3  
  4 Adkins, Phillip           11 Mill Creek Towne     1:03.37    1:02.54    2  
  5 Neufeld, Jeremy           11 Hallowell              59.85    1:03.40    1  
 
Event 44  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Mary Claire       12 Hallowell              37.38      38.11    6  
  2 Byrne, Cookie             11 Hallowell              38.25      38.75    4  
  3 Sonnenberg, Rachel        11 Mill Creek Towne       44.27      44.37    3  
  4 Triau, Abigail            12 Mill Creek Towne       45.69      44.81    2  
  5 Kolker, Sydney            11 Hallowell              44.50      45.62    1  
  6 Newell, Brady             12 Mill Creek Towne       50.70      45.71  
  7 Lertora, Nicole           11 Hallowell              47.67      46.61  
  8 Hockman, Amy              11 Hallowell              50.57      50.53  
  9 Morris, Colleen           11 Hallowell              49.05      50.78  
 10 Silva, Elena              12 Mill Creek Towne       49.17      50.87  
 11 Stokes, Rebecca           11 Hallowell              47.09      52.88  
 12 Gunster, Ceili            12 Mill Creek Towne       57.90      55.84  
 13 Huff, Arianna             11 Hallowell            1:10.37      57.15  
 
Event 45  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yeatman, Tim              13 Mill Creek Towne       39.89      40.31    6  
  2 Fanelli, Brian            13 Hallowell              41.56      42.77    4  
  3 Peterson, Luke            13 Mill Creek Towne       50.76      45.33    3  
  4 Kuserk, Colin             14 Mill Creek Towne       48.68      48.20    2  
  5 Charles, Geordan          13 Hallowell                 NT      52.86    1  
 
Event 46  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Kristen          14 Mill Creek Towne       40.36      37.89    6  
  2 Wallace, Taylor           14 Mill Creek Towne       39.89      38.46    4  
  3 Hedden, Inna              14 Mill Creek Towne       38.35      38.53    3  
  4 Connolly, Erin            14 Hallowell              45.85      40.98    2  
  5 Willer, Hayley            14 Mill Creek Towne       46.87      47.02    1  
 
Event 47  Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suthard, Frank            15 Hallowell              31.60      31.86    6  
  2 Silva, Gabriel            16 Mill Creek Towne       34.17      34.02    4  
  3 Cummins, Sean             15 Mill Creek Towne       36.53      36.15    3  
  4 Kitchen, Rick             15 Mill Creek Towne       36.67      37.21    2  
  5 Queen, Griffin            15 Mill Creek Towne       37.68      37.93    1  
  6 Fortna, Jared             17 Mill Creek Towne       54.34      53.18  
 
Event 48  Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krehbiel, Shannon         16 Hallowell              35.41      35.81    6  
  2 Janniello, Lauren         17 Mill Creek Towne       38.80      39.08    4  
  3 Pozzatti, Anna            17 Hallowell                 NT      39.88    3  
 
Event 49  Boys 14 & Under 175 SC Meter Freestyle Graduated Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hallowell  'A'                                    2:01.69    2:19.72    8  
     1) Nicklow, Michael 9              2) Nicklow, Thomas 12             
     3) Flamand, Matthew 13             4) Tavarez, Anthony 8             
  2 Mill Creek Towne  'A'                             1:57.28    2:24.98    4  
     1) Pavan, Marc 10                  2) Schmidt, Christian 11          
     3) Kuserk, Colin 14                4) Parsons, Connor 7              
  3 Hallowell  'B'                                         NT    2:31.88    2  
     1) Uchman, Alexander 9             2) Carswell, Christian 11         
     3) Wight, Ray 13                   4) Kozorosky, Charlie 7           
  4 Mill Creek Towne  'B'                                  NT    2:33.09  
     1) Webster, Dylan 9                2) Rimkus, Alex 12                
     3) Peterson, Luke 13               4) Koehn, Evan 6                  
  5 Mill Creek Towne  'C'                                  NT    2:37.77  
     1) Stathes, Nikolaos 9             2) Adkins, Phillip 11             
     3) Cummins, Kyle 13                4) Koehn, Justin 8                
  6 Hallowell  'C'                                         NT    2:40.39  
     1) Morris, Tim 9                   2) Peters, Price 12               
     3) Fanelli, Brian 13               4) Lertora, Ryan 7                
 
Event 50  Girls 14 & Under 175 SC Meter Freestyle Graduated Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mill Creek Towne  'A'                             1:50.76    2:15.28    8  
     1) Connor, Sofia 9                 2) Sonnenberg, Rachel 11          
     3) Hedden, Inna 14                 4) Matusek, Ellie 7               
  2 Mill Creek Towne  'B'                                  NT    2:23.56    4  
     1) Collins, Grace 9                2) Collins, Olivia 12             
     3) Wallace, Taylor 14              4) Ross, Morgan 8                 
  3 Hallowell  'A'                                    2:00.57    2:23.72    2  
     1) Tatnall, Caroline 10            2) Lertora, Nicole 11             
     3) McLaren, Jessica 14             4) Uchman, Olivia 6               
  4 Mill Creek Towne  'C'                                  NT    2:24.66  
     1) Sonnenberg, Becca 9             2) Newell, Brady 12               
     3) Callaway, Jenna 14              4) DeShayes, Christina 8          
  5 Hallowell  'B'                                         NT    2:29.95  
     1) Marquez-Garner, Emma 9          2) Clark, Bailey 12               
     3) Stokes, Hannah 13               4) Baker, Lauren 8                
  6 Hallowell  'C'                                         NT    2:33.36  
     1) McLaren, Marissa 10             2) Kolker, Sydney 11              
     3) Giganti, Brittany 14            4) Tavarez, Samantha 8            
 
                    Combined Team Scores - Through Event 50                    
 
  1. Mill Creek Towne                  462.5   2. Hallowell                         299.5