Licensed to MCSL - A - 2               Hy-Tek's Meet Manager 7/11/2007 10:07 PM
                            Week 4B - July 11, 2007                            
                   Hallowell Hurricanes vs Olney Mill Otters                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicklow, Thomas           12 Hallowell            1:32.84    1:32.82    6  
  2 Bardach, Peter            12 Hallowell            1:35.18    1:34.19    4  
  3 Glasgow, Daniel           10 Olney Mill                NT    1:38.09    3  
  4 Munson, Alex               9 Hallowell            1:43.52    1:41.54    2  
  5 Peters, Price             12 Hallowell            1:48.21    1:45.09    1  
  6 Kong, Austin               9 Hallowell            1:47.64    1:48.59  
  7 Goniprow, Harry           12 Olney Mill           1:54.13    1:54.25  
  8 Weiss, Adam               10 Olney Mill                NT    1:56.09  
  9 Karmazyn, Levko           10 Hallowell            1:55.03    1:57.68  
 10 Bliss, Shawn               9 Olney Mill           1:51.89    1:58.33  
 11 Stanley, Paul             10 Olney Mill           2:02.75    1:58.80  
 12 Neufeld, Jeremy           11 Hallowell            1:55.37    2:04.37  
 13 Van Cott, Andrew           9 Olney Mill                NT    2:06.46  
 14 Nicklow, Michael           9 Hallowell                 NT    2:08.07  
 -- Meile, Jake               12 Olney Mill           1:22.77   X1:24.20  
 -- Hollister, Matt           10 Hallowell            1:41.33         DQ  
 
Event 2  Girls 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Mary Claire       12 Hallowell            1:22.02    1:23.09    6  
  2 Flamand, Kelly            11 Hallowell            1:26.00    1:25.93    4  
  3 Byrne, Cookie             11 Hallowell            1:25.36    1:26.06    3  
  4 Fox, Mallory              10 Hallowell            1:31.53    1:30.33    2  
  5 Gragnani, Lauren          10 Olney Mill                NT    1:32.84    1  
  6 Kolker, Sydney            11 Hallowell            1:35.59    1:33.16  
  7 Weiss, Jackie             12 Olney Mill           1:36.37    1:33.23  
  8 Feigenbaum, Stephanie     12 Olney Mill           1:36.75    1:33.44  
  9 Vaughan, Bridget          11 Olney Mill           1:38.75    1:40.12  
 10 Stavenhagen, Melissa      11 Olney Mill           1:47.39    1:40.69  
 11 Carroll, Anne             12 Olney Mill           1:39.31    1:41.95  
 12 Kolanowski, Christina      9 Hallowell                 NT    1:43.10  
 13 Stokes, Rebecca           11 Hallowell            1:40.63    1:45.54  
 14 MacDonald, Bridget        10 Olney Mill           1:48.03    1:45.55  
 15 Hockman, Amy              11 Hallowell            1:43.35    1:47.15  
 16 Diffenderfer, Carly       11 Olney Mill           1:50.00    1:47.95  
 17 Davidson, Samantha         9 Olney Mill           1:50.27    1:48.28  
 18 Ames, Rachael             10 Olney Mill                NT    1:48.53  
 19 Tatnall, Caroline         10 Hallowell            1:44.37    1:48.87  
 20 Wiersma, Eleanor          10 Olney Mill           1:52.64    1:55.06  
 
Event 5  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Ryan                6 Olney Mill                NT      24.60    6  
  2 Gallagher, Nick            8 Olney Mill             24.23      24.81    4  
  3 Warren, Scott              7 Hallowell              31.51      24.88    3  
  4 Neufeld, Bradley           8 Hallowell              24.59      25.88    2  
  5 Vazzara, Jimmy             7 Olney Mill             26.02      25.97    1  
  6 Ferguson, Drew             7 Olney Mill                NT      26.59  
  7 Laguna, Daniel             8 Hallowell              27.08      26.97  
  8 McCord, Joseph             8 Olney Mill             27.65      27.17  
  9 Lui, Joseph                8 Hallowell              30.15      27.48  
 10 Seward, Nicholas           7 Hallowell              30.46      28.77  
 11 Huff, Nicholas             8 Hallowell              30.71      30.27  
 12 Nelson, Max                7 Hallowell              30.62      30.70  
 13 Martinez, Andrew           7 HAPT                      NT      31.34  
 14 Christianson, Andrew       7 Olney Mill                NT      32.10  
 15 Munson, Drew               6 Hallowell              29.85      33.26  
 16 O'Neill, Ryan              5 Olney Mill                NT      33.28  
 17 Patterson, Jack            6 Olney Mill                NT      33.73  
 18 Diarbi, Shant              6 Hallowell              39.03      33.93  
 19 Nicklow, Steven            6 Hallowell              36.25      34.32  
 20 Blair, Ethan               7 Hallowell              38.02      34.56  
 21 Woollen, Michael           7 Olney Mill                NT      36.44  
 22 Russell, Nick              8 Olney Mill                NT      38.02  
 23 Neufeld, Evan              7 Hallowell              33.34      38.69  
 24 Klees, Geogre              7 Olney Mill                NT      38.78  
 25 McDonough, Kyle            7 Olney Mill             35.66      39.13  
 26 Morris, Chris              6 Hallowell              44.89      39.35  
 27 Kraemer, Dylan             6 Hallowell              34.99      40.49  
 28 Goodwin, Christopher       6 Hallowell              45.07      41.29  
 29 Rudnick, Samuel            6 Olney Mill             37.63      42.81  
 30 Ferinde, Nicki             7 Olney Mill                NT      46.36  
 31 Bernstein, Cory            6 Hallowell              49.46      48.97  
 32 Pfeifer, Michael           8 Hallowell                 NT      52.09  
 33 Pfeifer, Will              6 Hallowell                 NT      52.69  
 
Event 6  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sabry, Nadia               8 Olney Mill             27.25      25.64    6  
  2 Tavarez, Samantha          8 Hallowell              28.72      26.33    4  
  3 White, Catherine           8 Olney Mill             28.30      26.47    3  
  4 Carswell, Maddie           7 Hallowell              27.47      27.50    2  
  5 Noland, Jackie             8 Hallowell              27.98      27.90    1  
  6 Bliss, Madison             6 Olney Mill             29.96      28.59  
  7 Karavangdos, Nia           7 Olney Mill                NT      29.66  
  8 Kitchelt, Abbey            8 Olney Mill                NT      30.40  
  9 Sanger, Leanna             8 Olney Mill                NT      30.53  
 10 Adam, Kyra                 7 Hallowell              31.93      30.78  
 11 McLaughlin, Melissa        7 Hallowell              31.64      31.09  
 12 Martin, Madison            6 Olney Mill             34.02      31.53  
 13 Davidson, Brooke           6 Olney Mill             29.41      31.72  
 14 Tis, Veronica              7 Hallowell              31.22      31.92  
 15 West, Madeleine            7 Olney Mill             40.77      32.11  
 16 DeGonia, Olivia            7 Olney Mill                NT      32.62  
 17 Bayless, Caroline          6 Olney Mill             33.31      32.84  
 18 Schmier, Jaime             8 Hallowell              33.29      32.93  
 19 Nguyen, Britney            6 Hallowell              35.98      33.16  
 20 Shorb, Emily               6 Hallowell              29.28      34.01  
 21 Halaby, Olivia             8 Olney Mill             33.87      34.83  
 22 O'Neill, Melanie           7 Olney Mill                NT      36.09  
 23 Seney, Lauren              6 Hallowell              44.31      38.03  
 24 Williams, Evie             6 Olney Mill                NT      39.88  
 25 Exler, Talya               7 Hallowell              35.60      39.94  
 26 Ronan, Kinsey              7 Hallowell              40.14      39.96  
 27 Lemberger, Hailey          7 Hallowell              42.19      41.59  
 28 Weigand, Maggie            6 Olney Mill                NT      43.34  
 29 LaPadula, Angelina         6 Hallowell                 NT      46.14  
 30 Dorsey, Madison            6 Olney Mill             42.35      46.25  
 -- Kolanowski, Kelly          7 Hallowell              25.56     X24.34  
 -- Giddings, Grace            6 Olney Mill                NT     X25.03  
 
Event 7  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bardach, Michael           9 Hallowell              41.29      37.54    6  
  2 Karmazyn, Levko           10 Hallowell              42.00      42.83    4  
  3 Freibaum, Ethan           10 Olney Mill             51.44      47.45    3  
  4 Giddings, Thomas           9 Olney Mill             53.50      48.09    2  
  5 Lilley, Chad              10 Olney Mill             49.11      48.58    1  
  6 Goniprow, William          9 Olney Mill             51.40      49.54  
  7 Morris, Tim                9 Hallowell              58.03      56.59  
  8 Bernstein, Tyler           9 Hallowell              56.67      57.94  
  9 Werfel, Joshua             9 Hallowell            1:01.00      58.69  
 10 Petrovic, Niko             9 Hallowell            1:07.35    1:01.56  
 11 Niverth, Tony              9 Hallowell            1:09.08    1:12.46  
 
Event 8  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marquez-Garner, Emma       9 Hallowell              43.63      45.04    6  
  2 Intoccia, Laura            9 Hallowell              47.80      46.39    4  
  3 McLaren, Marissa          10 Hallowell              46.48      47.21    3  
  4 Rager, Stephanie           9 Hallowell              46.90      47.25    2  
  5 McLaughlin, Ashley         9 Hallowell              46.45      47.80    1  
  6 Laguna, Carolina          10 Hallowell              53.59      49.08  
  7 Scott, Bridget             9 Hallowell              48.41      49.82  
  8 Blair, Allison            10 Hallowell              48.99      50.78  
  9 Toven, Christina           9 Olney Mill             51.86      50.91  
 10 Meile, Natalie             9 Olney Mill             50.59      51.28  
 11 Shepherd, Tara            10 Hallowell              50.67      52.13  
 12 Hambrecht, Ellie          10 Hallowell                 NT      54.05  
 13 McLean, Jordan            10 Hallowell              54.09      55.22  
 14 Stuart, Ashley             9 Hallowell              52.50      56.39  
 15 Levy, Danielle             9 Hallowell              56.37      57.57  
 16 Cole, Addison              9 Hallowell            1:02.83      58.37  
 17 Jacob, Sara                9 Hallowell            1:03.78    1:00.17  
 18 McDonough, Hailey          9 Olney Mill             55.00    1:20.46  
 -- Toven, Nicole             10 Olney Mill             44.72     X44.97  
 
Event 9  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glasgow, James            13 Olney Mill             31.80      32.35    6  
  2 Burnsky, Jon              13 Olney Mill             32.55      32.77    4  
  3 Kyber, Kevin              14 Olney Mill             33.61      34.22    3  
  4 Flamand, Matthew          13 Hallowell              33.21      34.87    2  
  5 Fanelli, Brian            13 Hallowell              34.43      35.23    1  
  6 Wight, Ray                13 Hallowell              35.43      36.34  
  7 Bonhag, Colin             14 Olney Mill             36.68      36.62  
  8 Munson, Nicholas          13 Hallowell              36.90      37.46  
  9 Abrams, Matthew           13 Hallowell              39.96      39.10  
 -- Gigioli, Paul             13 Olney Mill             29.37     X29.51  
 
Event 10  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Rachel             13 Olney Mill             33.18      33.33    6  
  2 Martin, Emily             13 Olney Mill             34.45      35.66    4  
  3 Heiserman, Anna           14 Olney Mill             37.89      37.37    3  
  4 Premont, Jenney           13 Olney Mill             38.66      37.83    2  
  5 McLaren, Jessica          14 Hallowell              35.75      38.00    1  
  6 McCue, Caroline           13 Hallowell              38.56      38.25  
  7 Jenkins, Elizabeth        13 Olney Mill             39.56      38.45  
  8 Stokes, Hannah            13 Hallowell              37.87      39.35  
  9 Connolly, Erin            14 Hallowell              40.68      40.05  
 10 Giganti, Brittany         14 Hallowell              38.64      40.33  
 11 Breen, Amanda             14 Hallowell              40.37      40.39  
 12 McCue, Aly                14 Hallowell              39.36      40.62  
 13 Stanley, Megan            13 Olney Mill             42.37      43.20  
 
Event 11  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bardach, Peter            12 Hallowell              36.29      37.17    6  
  2 Nicklow, Christian        11 Hallowell              41.15      41.24    4  
  3 Neufeld, Jeremy           11 Hallowell              42.11      46.57    3  
  4 Johnson, Matthew          11 Olney Mill             51.72      48.60    2  
  5 Ellis, Conor              11 Olney Mill             51.73      52.75    1  
  6 Carr, Kevin               11 Olney Mill             48.38      54.63  
 -- King, Ryan                12 Olney Mill             38.92     X37.24  
 
Event 12  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolker, Sydney            11 Hallowell              37.54      37.15    6  
  2 Gouterman, Hope           11 Olney Mill             39.28      38.25    4  
  3 Clark, Bailey             12 Hallowell              38.84      39.25    3  
  4 Serafenas, Taylor         11 Olney Mill             38.81      39.30    2  
  5 McDonough, Megan          12 Olney Mill             39.50      39.37    1  
  6 Freibaum, Cara            12 Olney Mill             41.47      39.49  
  7 Intoccia, Lisa            11 Hallowell              38.95      39.89  
  8 Athey, Amanda             11 Hallowell              39.45      40.14  
  9 Stavenhagen, Melissa      11 Olney Mill             38.83      40.25  
 10 Hockman, Amy              11 Hallowell              40.99      40.53  
 11 Van Cott, Madeline        12 Olney Mill             39.43      40.95  
 12 Heiserman, Leigh          11 Olney Mill             43.74      41.63  
 13 Morris, Colleen           11 Hallowell              43.72      41.69  
 14 Stokes, Rebecca           11 Hallowell              40.89      42.09  
 15 Scott, Keeley             11 Hallowell              40.50      42.23  
 16 Carroll, Anne             12 Olney Mill             40.88      42.37  
 17 Black, Sara               11 Olney Mill             40.98      42.66  
 18 Marquez-Garner, Samantha  11 Hallowell              42.90      42.93  
 19 Davidson, Megan           11 Olney Mill             44.20      46.23  
 20 Kennedy, Emma             12 Olney Mill             46.97      46.69  
 21 Mosisa, Sarah             12 Olney Mill             44.19      47.57  
 22 Huff, Arianna             11 Hallowell              46.82      49.30  
 23 MacMillan, Emily          11 Olney Mill             50.06      49.89  
 24 Karmazyn, Melania         12 Hallowell              50.36      50.99  
 25 Exler, Sydney             11 Hallowell              53.90      51.43  
 
Event 13  Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suthard, Frank            15 Hallowell            1:02.34    1:02.90    6  
  2 Byrne, Harry              18 Hallowell            1:01.51    1:02.93    4  
  3 Flamand, Michael          15 Hallowell            1:05.56    1:05.29    3  
  4 Devlin, Michael           17 Hallowell                 NT    1:13.52    2  
  5 Cannon, Chris             17 Olney Mill           1:13.76    1:14.99    1  
  6 Norfolk, Michael          17 Olney Mill           1:21.68    1:20.23  
  7 Kyber, TJ                 18 Olney Mill           1:23.11    1:22.62  
  8 Stein, Jason              18 Olney Mill           1:23.27    1:22.94  
 
Event 14  Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wepasnick, Ashley         16 Olney Mill           1:11.33    1:11.85    6  
  2 King, Sarah               15 Olney Mill           1:14.06    1:13.56    4  
  3 Pozzatti, Anna            17 Hallowell            1:17.92    1:16.96    3  
  4 Swindler, Gina            15 Olney Mill           1:19.61    1:18.49    2  
  5 Hockman, Allison          15 Hallowell            1:19.50    1:18.63    1  
  6 Kern, Caroline            16 Hallowell            1:19.00    1:19.18  
  7 Berry, Nicole             17 Hallowell            1:19.35    1:19.48  
  8 Leotta, Shana             17 Olney Mill           1:19.13    1:19.70  
  9 Fury, Taylor              17 Olney Mill           1:21.14    1:24.03  
 
Event 15  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flamand, Matthew          13 Hallowell            1:22.73    1:22.59    6  
  2 Burnsky, Jon              13 Olney Mill           1:24.27    1:25.46    4  
  3 Fanelli, Brian            13 Hallowell            1:32.03    1:31.95    3  
  4 Munson, Nicholas          13 Hallowell            1:33.91    1:34.08    2  
  5 Abrams, Matthew           13 Hallowell            1:45.96    1:44.04    1  
 -- Glasgow, James            13 Olney Mill           1:24.21         DQ  
 
Event 16  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Witkin, Rachel            14 Olney Mill           1:27.98    1:28.28    5  
  1 MacDonald, Abby           14 Olney Mill           1:27.57    1:28.28    5  
  3 Quinn, Rachel             13 Olney Mill           1:29.32    1:29.82    3  
  4 Martin, Emily             13 Olney Mill           1:32.21    1:30.75    2  
  5 Connolly, Erin            14 Hallowell            1:38.52    1:40.37    1  
  6 McCue, Caroline           13 Hallowell            1:41.20    1:41.87  
  7 Stokes, Hannah            13 Hallowell            1:39.92    1:45.22  
  8 Giganti, Brittany         14 Hallowell            1:41.05    1:47.28  
  9 McCue, Aly                14 Hallowell            1:49.43    1:54.12  
 
Event 17  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tavarez, Anthony           8 Hallowell              32.65      27.66    6  
  2 Linga, Sandeep             8 Hallowell                 NT      27.78    4  
  3 Laguna, Daniel             8 Hallowell              28.68      30.28    3  
  4 Lui, Joseph                8 Hallowell              34.78      30.61    2  
  5 Wilson, Chase              8 Olney Mill             29.15      32.09    1  
  6 Clifford, Jay              8 Hallowell              33.14      34.29  
  7 Hersey, Brian              8 Hallowell              35.74      36.68  
  8 Nelson, Max                7 Hallowell              38.09      38.54  
  9 Seward, Nicholas           7 Hallowell              37.02      39.77  
 10 Neufeld, Evan              7 Hallowell              39.12      39.89  
 11 Nicklow, Steven            6 Hallowell              43.17      42.33  
 12 Blair, Ethan               7 Hallowell              39.47      43.72  
 13 Kraemer, Dylan             6 Hallowell              46.25      51.59  
 14 McDonough, Kyle            7 Olney Mill           1:05.18      51.93  
 15 Goodwin, Christopher       6 Hallowell                 NT      57.00  
 -- Diarbi, Shant              6 Hallowell              41.37         DQ  
 -- Rudnick, Samuel            6 Olney Mill                NT         DQ  
 
Event 18  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Lauren              8 Hallowell              31.58      28.27    6  
  2 Sabry, Nadia               8 Olney Mill             29.99      28.94    4  
  3 Uchman, Olivia             6 Hallowell              30.29      30.52    3  
  4 Tis, Veronica              7 Hallowell              31.23      31.86    2  
  5 Tippett, Caroline          7 Olney Mill             31.96      32.00    1  
  6 Adam, Kyra                 7 Hallowell              34.54      33.39  
  7 Tavarez, Samantha          8 Hallowell              34.90      33.61  
  8 West, Madeleine            7 Olney Mill             34.68      33.91  
  9 Martin, Madison            6 Olney Mill             42.75      34.49  
 10 Carswell, Maddie           7 Hallowell              34.63      35.40  
 11 Davidson, Brooke           6 Olney Mill             33.90      36.72  
 12 Bayless, Caroline          6 Olney Mill             40.42      38.58  
 13 Ronan, Kinsey              7 Hallowell              43.11      39.59  
 14 Noland, Jackie             8 Hallowell              40.41      40.06  
 15 Bliss, Madison             6 Olney Mill             41.28      42.34  
 16 Shorb, Emily               6 Hallowell              41.46      44.56  
 17 Schmier, Jaime             8 Hallowell              51.57      45.87  
 18 Kitchelt, Abbey            8 Olney Mill                NT      49.16  
 19 Nguyen, Britney            6 Hallowell              46.46      52.02  
 20 Lemberger, Hailey          7 Hallowell              46.57      52.75  
 21 Dorsey, Madison            6 Olney Mill                NT      55.30  
 -- Exler, Talya               7 Hallowell              40.66         DQ  
 
Event 19  Boys 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Adam               10 Olney Mill             23.69      22.89    6  
  2 Freibaum, Ethan           10 Olney Mill             27.63      26.45    4  
  3 Nicklow, Michael           9 Hallowell              26.57      27.30    3  
  4 Bliss, Shawn               9 Olney Mill             25.46      27.47    2  
  5 Uchman, Alexander          9 Hallowell              30.47      29.84    1  
  6 Bernstein, Tyler           9 Hallowell              32.41      30.62  
  6 Giddings, Thomas           9 Olney Mill             30.62      30.62  
  8 Werfel, Joshua             9 Hallowell              32.59      31.68  
  9 Niverth, Tony              9 Hallowell              35.25      31.84  
 10 Petrovic, Niko             9 Hallowell              41.82      35.26  
 
Event 20  Girls 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marquez-Garner, Emma       9 Hallowell              24.41      23.33    6  
  2 Tatnall, Caroline         10 Hallowell              23.08      24.23    4  
  3 McLaughlin, Ashley         9 Hallowell              24.90      24.51    3  
  4 McLaren, Marissa          10 Hallowell              24.45      24.87    2  
  5 McLaughlin, Janelle        9 Hallowell              28.00      24.88    1  
  6 Toven, Nicole             10 Olney Mill             32.63      25.34  
  7 Kolanowski, Christina      9 Hallowell              23.60      25.39  
  8 Intoccia, Laura            9 Hallowell              25.87      25.88  
  9 McLean, Jordan            10 Hallowell              27.51      26.21  
 10 Ganey, Connor              9 Olney Mill             29.66      26.26  
 11 Stuart, Ashley             9 Hallowell              26.26      26.51  
 12 Meile, Natalie             9 Olney Mill             28.31      27.09  
 13 Toven, Christina           9 Olney Mill             26.29      27.75  
 14 Laguna, Carolina          10 Hallowell              26.89      27.98  
 15 Cole, Addison              9 Hallowell              31.48      30.47  
 16 Levy, Danielle             9 Hallowell              30.08      30.93  
 17 McDonough, Hailey          9 Olney Mill             29.55      34.90  
 18 Jacob, Sara                9 Hallowell              35.92      35.49  
 19 Nelson, Victoria           9 Hallowell              38.18      40.53  
 -- Fox, Mallory              10 Hallowell              21.28     X20.90  
 
Event 21  Boys 15-18 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flamand, Michael          15 Hallowell            1:15.73    1:17.46    6  
  2 Carswell, D.J.            16 Hallowell            1:25.78    1:27.10    4  
 
Event 22  Girls 15-18 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wepasnick, Ashley         16 Olney Mill           1:21.46    1:22.81    6  
  2 Wagner, Cara              15 Olney Mill           1:26.93    1:23.09    4  
  3 Krehbiel, Shannon         16 Hallowell            1:24.97    1:26.00    3  
  4 King, Sarah               15 Olney Mill           1:28.43    1:31.34    2  
  5 Fury, Christy             15 Olney Mill           1:28.18    1:32.77    1  
  6 Fury, Taylor              17 Olney Mill           1:33.57    1:34.89  
  7 Kern, Caroline            16 Hallowell            1:39.90    1:35.63  
  8 Leotta, Shana             17 Olney Mill           1:37.46    1:40.42  
 
Event 23  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicklow, Thomas           12 Hallowell              43.50      43.27    6  
  2 Peters, Price             12 Hallowell              44.06      43.59    4  
  3 Nicklow, Christian        11 Hallowell              50.15      51.81    3  
  4 Berry, Ryan               12 Hallowell              53.25      53.93    2  
  5 Carr, Kevin               11 Olney Mill             55.14    1:06.39    1  
  6 Ellis, Conor              11 Olney Mill           1:10.09    1:06.76  
 -- King, Ryan                12 Olney Mill             48.12     X46.69  
 
Event 24  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Mary Claire       12 Hallowell              39.66      40.93    6  
  2 Byrne, Cookie             11 Hallowell              40.77      41.12    4  
  3 Weiss, Jackie             12 Olney Mill             47.42      46.31    3  
  4 Scott, Keeley             11 Hallowell              48.61      46.67    2  
  5 Kolker, Sydney            11 Hallowell              50.83      46.81    1  
  6 Serafenas, Taylor         11 Olney Mill             47.17      47.63  
  7 Intoccia, Lisa            11 Hallowell              47.75      48.84  
  8 Carroll, Anne             12 Olney Mill             49.77      50.07  
  9 Marquez-Garner, Samantha  11 Hallowell              48.14      51.02  
 10 Van Cott, Madeline        12 Olney Mill             50.53      51.15  
 11 Huff, Arianna             11 Hallowell              52.35      51.86  
 12 Athey, Amanda             11 Hallowell              50.21      51.97  
 13 Freibaum, Cara            12 Olney Mill                NT      52.06  
 14 Stavenhagen, Melissa      11 Olney Mill             53.15      52.33  
 15 Davidson, Megan           11 Olney Mill             52.39      53.01  
 16 Kennedy, Emma             12 Olney Mill             55.22      55.33  
 17 Heiserman, Leigh          11 Olney Mill             53.87      56.90  
 18 MacMillan, Emily          11 Olney Mill             59.83    1:00.57  
 19 Black, Sara               11 Olney Mill           1:00.19    1:03.00  
 
Event 25  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glasgow, James            13 Olney Mill             40.38      41.44    6  
  2 Burnsky, Jon              13 Olney Mill             40.87      41.77    4  
  3 Wight, Ray                13 Hallowell              46.14      47.81    3  
  4 Abrams, Matthew           13 Hallowell              47.50      48.19    2  
  5 Fury, Gregory             13 Olney Mill             48.55      50.27    1  
 -- Gigioli, Paul             13 Olney Mill             33.81     X34.37  
 
Event 26  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Rachel             13 Olney Mill             41.04      42.86    6  
  2 Breen, Amanda             14 Hallowell              45.86      45.28    4  
  3 Giganti, Brittany         14 Hallowell              42.69      45.34    3  
  4 Premont, Jenney           13 Olney Mill             48.11      45.62    2  
  5 Witkin, Rachel            14 Olney Mill             45.17      47.29    1  
  6 McLaren, Jessica          14 Hallowell              47.63      49.92  
  7 Jenkins, Elizabeth        13 Olney Mill             48.05      51.73  
  8 Stanley, Megan            13 Olney Mill             55.27      55.37  
 
Event 27  Boys 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrne, Harry              18 Hallowell            1:14.63    1:12.93    6  
  2 Vaughan, Tim              15 Olney Mill                NT    1:13.15    4  
  3 Flamand, Michael          15 Hallowell            1:15.35    1:16.96    3  
  4 Meile, Eric               15 Olney Mill           1:23.97    1:19.74    2  
  5 Carswell, D.J.            16 Hallowell            1:22.38    1:21.15    1  
  6 Bonhag, Ryan              17 Olney Mill           1:25.25    1:26.11  
 
Event 28  Girls 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wagner, Cara              15 Olney Mill           1:22.47    1:19.38    6  
  2 Hockman, Allison          15 Hallowell            1:25.47    1:26.59    4  
  3 Berry, Nicole             17 Hallowell            1:28.65    1:27.00    3  
  4 King, Sarah               15 Olney Mill           1:28.58    1:28.06    2  
  5 Fury, Christy             15 Olney Mill           1:28.62    1:31.25    1  
  6 Pozzatti, Anna            17 Hallowell            1:31.39    1:32.59  
  7 Fury, Taylor              17 Olney Mill           1:33.10    1:34.60  
  8 Leotta, Shana             17 Olney Mill           1:36.16    1:35.20  
  9 Bezila, Frances           17 Olney Mill           1:41.37    1:36.89  
 
Event 29  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Linga, Sandeep             8 Hallowell                 NT      29.60    6  
  2 Warren, Scott              7 Hallowell              34.92      31.63    4  
  3 Neufeld, Bradley           8 Hallowell              32.82      35.01    3  
  4 Tavarez, Anthony           8 Hallowell              40.52      35.53    2  
  5 Bayless, Connor            7 Olney Mill             36.07      37.26    1  
  6 Munson, Drew               6 Hallowell              37.15      37.75  
  7 Gallagher, Nick            8 Olney Mill             34.34      38.42  
 -- MacDonald, Patrick         8 Olney Mill             32.15     X31.61  
 -- Nelson, Max                7 Hallowell                 NT         DQ  
 -- Hersey, Brian              8 Hallowell              43.46         DQ  
 -- Clifford, Jay              8 Hallowell              46.02         DQ  
 -- Neufeld, Evan              7 Hallowell              42.42         DQ  
 
Event 30  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Catherine           8 Olney Mill             41.74      33.81    6  
  2 Schmier, Jaime             8 Hallowell              37.25      38.38    4  
  3 Nguyen, Britney            6 Hallowell              40.96      45.42    3  
  4 Shorb, Emily               6 Hallowell            1:07.16      51.53    2  
 -- Glasgow, Clare             8 Olney Mill             34.96     X31.87  
 -- Giddings, Grace            6 Olney Mill             29.95     X32.25  
 -- Tis, Veronica              7 Hallowell              59.53         DQ  
 -- Tavarez, Samantha          8 Hallowell                 NT         DQ  
 -- West, Madeleine            7 Olney Mill           1:06.48         DQ  
 -- Glasgow, Bernadette        7 Olney Mill             34.04        XDQ  
 -- McLaughlin, Melissa        7 Hallowell              46.45         DQ  
 
Event 31  Boys 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bardach, Michael           9 Hallowell              25.08      24.86    6  
  2 Giddings, Thomas           9 Olney Mill             29.21      27.18    4  
  3 Weiss, Adam               10 Olney Mill             29.50      27.67    3  
  4 Karmazyn, Levko           10 Hallowell              26.94      28.18    2  
  5 Van Cott, Andrew           9 Olney Mill             29.12      29.09    1  
  6 Goniprow, William          9 Olney Mill             31.51      29.19  
  7 Stanley, Paul             10 Olney Mill             30.99      29.82  
  8 Lilley, Chad              10 Olney Mill             34.86      32.74  
  9 Morris, Tim                9 Hallowell              35.18      32.77  
 -- Niverth, Tony              9 Hallowell              40.67         DQ  
 -- Werfel, Joshua             9 Hallowell              40.92         DQ  
 
Event 32  Girls 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tatnall, Caroline         10 Hallowell              25.13      23.91    6  
  2 Marquez-Garner, Emma       9 Hallowell              24.80      25.34    4  
  3 Scott, Bridget             9 Hallowell              26.01      26.59    3  
  4 McLaren, Marissa          10 Hallowell              25.31      27.09    2  
  5 Rager, Stephanie           9 Hallowell              27.36      27.58    1  
  6 Toven, Nicole             10 Olney Mill             27.39      27.97  
  7 Blair, Allison            10 Hallowell              28.90      28.20  
  8 Toven, Christina           9 Olney Mill             28.25      28.45  
  9 Laguna, Carolina          10 Hallowell              27.63      28.50  
 10 Hambrecht, Ellie          10 Hallowell                 NT      29.97  
 11 McLaughlin, Janelle        9 Hallowell              31.63      30.16  
 12 McLean, Jordan            10 Hallowell              30.07      30.70  
 13 McLaughlin, Ashley         9 Hallowell              32.40      31.68  
 14 Shepherd, Tara            10 Hallowell              31.40      32.16  
 15 Nelson, Victoria           9 Hallowell              32.31      33.11  
 16 Levy, Danielle             9 Hallowell              35.34      33.80  
 17 Ganey, Connor              9 Olney Mill                NT      37.55  
 18 McDonough, Hailey          9 Olney Mill             40.52      38.21  
 -- Intoccia, Laura            9 Hallowell              34.62         DQ  
 
Event 33  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicklow, Thomas           12 Hallowell              47.89      48.58    6  
  2 Nicklow, Christian        11 Hallowell              49.95      50.55    4  
  3 Bardach, Peter            12 Hallowell              50.81      51.25    3  
  4 Berry, Ryan               12 Hallowell              53.93      54.50    2  
  5 Peters, Price             12 Hallowell              52.91      54.64    1  
  6 Carr, Kevin               11 Olney Mill             59.82    1:01.58  
  7 Neufeld, Jeremy           11 Hallowell            1:01.79    1:03.75  
 -- Meile, Jake               12 Olney Mill             43.73     X47.91  
 
Event 34  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flamand, Kelly            11 Hallowell              46.68      47.69    6  
  2 McDonough, Megan          12 Olney Mill             48.03      48.76    4  
  3 Feigenbaum, Stephanie     12 Olney Mill             47.99      50.04    3  
  4 Intoccia, Lisa            11 Hallowell              51.42      50.50    2  
  5 Vaughan, Bridget          11 Olney Mill             52.03      51.39    1  
  6 Clark, Bailey             12 Hallowell              50.71      52.59  
  7 Stokes, Rebecca           11 Hallowell              52.21      53.31  
  8 Hockman, Amy              11 Hallowell              55.15      53.93  
  9 Marquez-Garner, Samantha  11 Hallowell              51.84      53.99  
 10 Stavenhagen, Melissa      11 Olney Mill             54.46      54.25  
 11 Athey, Amanda             11 Hallowell              56.15      55.84  
 12 Scott, Keeley             11 Hallowell              54.86      55.88  
 13 Carroll, Anne             12 Olney Mill             56.51      55.97  
 14 Serafenas, Taylor         11 Olney Mill           1:00.84      56.78  
 15 Diffenderfer, Carly       11 Olney Mill             58.98    1:00.07  
 16 Davidson, Megan           11 Olney Mill             59.19    1:00.24  
 17 Freibaum, Cara            12 Olney Mill                NT    1:03.00  
 18 Heiserman, Leigh          11 Olney Mill           1:08.70    1:03.09  
 19 Karmazyn, Melania         12 Hallowell            1:03.93    1:06.22  
 20 Kennedy, Emma             12 Olney Mill           1:05.37    1:07.05  
 -- Conrad, Megan             12 Hallowell              49.02     X47.83  
 -- Exler, Sydney             11 Hallowell            1:10.80         DQ  
 -- Morris, Colleen           11 Hallowell              56.50         DQ  
 
Event 35  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fanelli, Brian            13 Hallowell              47.55      49.50    6  
  2 Wight, Ray                13 Hallowell              47.61      51.70    3.5
  2 Bonhag, Colin             14 Olney Mill             50.82      51.70    3.5
  4 Fury, Gregory             13 Olney Mill             51.03      52.19    2  
 -- Gigioli, Paul             13 Olney Mill             36.14     X36.57  
 
Event 36  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenkins, Elizabeth        13 Olney Mill             47.16      46.12    6  
  2 Witkin, Rachel            14 Olney Mill             47.75      48.95    4  
  3 Quinn, Rachel             13 Olney Mill             49.06      49.39    3  
  4 Martin, Emily             13 Olney Mill             48.68      49.41    2  
  5 Giganti, Brittany         14 Hallowell              51.79      53.91    1  
  6 McLaren, Jessica          14 Hallowell              51.85      54.53  
  7 McCue, Caroline           13 Hallowell              51.10      55.65  
  8 McCue, Aly                14 Hallowell              57.62      57.43  
  9 Stanley, Megan            13 Olney Mill             58.46    1:02.68  
 
Event 37  Boys 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suthard, Frank            15 Hallowell            1:22.88    1:23.43    6  
  2 Carswell, D.J.            16 Hallowell            1:31.71    1:32.46    4  
  3 Cannon, Chris             17 Olney Mill           1:32.50    1:32.93    3  
  4 Meile, Eric               15 Olney Mill           1:33.35    1:33.28    2  
  5 Devlin, Michael           17 Hallowell                 NT    1:37.41    1  
  6 Bonhag, Ryan              17 Olney Mill           1:38.84    1:40.88  
 
Event 38  Girls 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swindler, Gina            15 Olney Mill           1:31.64    1:30.25    6  
  2 Hockman, Allison          15 Hallowell            1:34.21    1:35.70    4  
  3 Krehbiel, Shannon         16 Hallowell            1:38.71    1:40.01    3  
  4 Bezila, Frances           17 Olney Mill           1:51.43    1:48.52    2  
 
Event 39  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Linga, Sandeep             8 Hallowell                 NT      27.87    6  
  2 Seggel, Robert             8 Olney Mill                NT      30.86    4  
  3 Gallagher, Nick            8 Olney Mill             36.98      32.50    3  
  4 Munson, Drew               6 Hallowell              37.37      35.30    2  
  5 Warren, Scott              7 Hallowell              46.80      37.96    1  
  6 Neufeld, Bradley           8 Hallowell              35.32      38.29  
  7 McCord, Joseph             8 Olney Mill                NT      39.84  
 
Event 40  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glasgow, Bernadette        7 Olney Mill             31.84      30.69    6  
  2 Baker, Lauren              8 Hallowell                 NT      31.39    4  
  3 White, Catherine           8 Olney Mill             47.42      33.46    3  
  4 Giddings, Grace            6 Olney Mill             34.36      35.07    2  
  5 Sabry, Nadia               8 Olney Mill             33.34      35.21    1  
 
Event 41  Boys 9-10 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bardach, Michael           9 Hallowell              21.57      19.93    6  
  2 Martin, Andrew            10 Olney Mill             21.69      20.47    4  
  3 Goniprow, William          9 Olney Mill             28.23      24.00    3  
  4 Karmazyn, Levko           10 Hallowell              23.97      24.33    2  
  5 Stanley, Paul             10 Olney Mill             26.67      26.53    1  
  6 Nicklow, Michael           9 Hallowell              28.08      26.90  
  7 Van Cott, Andrew           9 Olney Mill             23.90      27.01  
  8 Lilley, Chad              10 Olney Mill             33.31      31.46  
  9 Morris, Tim                9 Hallowell              32.59      32.06  
 10 Bernstein, Tyler           9 Hallowell              38.61      42.26  
 
Event 42  Girls 9-10 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ames, Rachael             10 Olney Mill             25.09      22.81    6  
  2 Rager, Stephanie           9 Hallowell              25.43      24.01    4  
  3 Scott, Bridget             9 Hallowell              22.61      24.37    3  
  4 McLaughlin, Janelle        9 Hallowell              30.14      28.22    2  
  5 Meile, Natalie             9 Olney Mill             29.25      29.33    1  
  6 Cole, Addison              9 Hallowell              29.81      29.47  
  7 Stuart, Ashley             9 Hallowell              29.42      30.78  
  8 Blair, Allison            10 Hallowell              29.54      32.37  
 -- Kolanowski, Christina      9 Hallowell              22.29     X23.52  
 -- Shepherd, Tara            10 Hallowell              25.65         DQ  
 
Event 43  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bardach, Peter            12 Hallowell              40.72      43.93    6  
  2 Goniprow, Harry           12 Olney Mill             54.68      55.43    4  
  3 Neufeld, Jeremy           11 Hallowell              59.85    1:00.84    3  
  4 Ellis, Conor              11 Olney Mill                NT    1:06.18    2  
 -- Meile, Jake               12 Olney Mill             37.15     X40.77  
 
Event 44  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrne, Cookie             11 Hallowell              38.25      38.39    6  
  2 Flamand, Kelly            11 Hallowell              42.50      40.37    4  
  3 Kolker, Sydney            11 Hallowell              44.50      45.96    3  
  4 Vaughan, Bridget          11 Olney Mill             46.67      47.78    2  
  5 Hockman, Amy              11 Hallowell              50.53      48.90    1  
  6 Van Cott, Madeline        12 Olney Mill             48.13      49.06  
  7 Stokes, Rebecca           11 Hallowell              47.09      50.66  
  8 Morris, Colleen           11 Hallowell              49.05      51.37  
  9 McDonough, Megan          12 Olney Mill             51.64      54.74  
 10 Huff, Arianna             11 Hallowell              57.15    1:00.13  
 11 Karmazyn, Melania         12 Hallowell            1:01.06    1:04.65  
 
Event 45  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burnsky, Jon              13 Olney Mill             41.66      39.82    6  
  2 Fanelli, Brian            13 Hallowell              41.56      40.21    4  
  3 Munson, Nicholas          13 Hallowell              43.89      40.23    3  
  4 Kyber, Kevin              14 Olney Mill             40.46      41.41    2  
  5 Bonhag, Colin             14 Olney Mill             44.87      46.19    1  
  6 Fury, Gregory             13 Olney Mill             47.30      49.61  
 
Event 46  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Witkin, Rachel            14 Olney Mill             38.40      38.90    6  
  2 Connolly, Erin            14 Hallowell              40.98      42.59    4  
  3 Premont, Jenney           13 Olney Mill             43.27      43.33    3  
  4 McCue, Caroline           13 Hallowell              46.00      49.97    2  
  5 Stokes, Hannah            13 Hallowell              48.57      51.53    1  
  6 McCue, Aly                14 Hallowell              53.52      56.18  
 
Event 47  Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suthard, Frank            15 Hallowell              31.60      31.63    6  
  2 Bonhag, Ryan              17 Olney Mill             33.34      33.68    4  
  3 Meile, Eric               15 Olney Mill             34.51      33.97    3  
 
Event 48  Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krehbiel, Shannon         16 Hallowell              35.41      36.52    6  
  2 Fury, Christy             15 Olney Mill             38.62      41.06    4  
  3 Hockman, Allison          15 Hallowell              44.06      41.57    3  
  4 Swindler, Gina            15 Olney Mill             41.58      41.80    2  
  5 Bezila, Frances           17 Olney Mill             44.03      43.29    1  
  6 Fury, Taylor              17 Olney Mill             43.83      43.72  
 
Event 49  Boys 14 & Under 175 SC Meter Freestyle Graduated Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hallowell  'A'                                    1:59.12    2:16.25    8  
     1) Bardach, Michael 9              2) Bardach, Peter 12              
     3) Flamand, Matthew 13             4) Linga, Sandeep 8               
  2 Hallowell  'B'                                         NT    2:31.96    4  
     1) Karmazyn, Levko 10              2) Nicklow, Christian 11          
     3) Fanelli, Brian 13               4) Warren, Scott 7                
  3 Olney Mill Swim Team  'A'                              NT    2:35.40    2  
     1) Freibaum, Ethan 10              2) Johnson, Matthew 11            
     3) Glasgow, James 13               4) Quinn, Ryan 6                  
  4 Olney Mill Swim Team  'B'                              NT    2:40.16  
     1) Giddings, Thomas 9              2) Ellis, Conor 11                
     3) Burnsky, Jon 13                 4) Gallagher, Nick 8              
  5 Olney Mill Swim Team  'C'                              NT    2:50.34  
     1) Lilley, Chad 10                 2) Carr, Kevin 11                 
     3) Kyber, Kevin 14                 4) McCord, Joseph 8               
 -- Hallowell  'C'                                         NT         DQ  
     1) Nicklow, Michael 9              2) Peters, Price 12               
     3) Wight, Ray 13                   4) Neufeld, Bradley 8             
 
Event 50  Girls 14 & Under 175 SC Meter Freestyle Graduated Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hallowell  'A'                                    1:59.67    2:27.51    8  
     1) Kolanowski, Christina 9         2) Kolker, Sydney 11              
     3) McLaren, Jessica 14             4) Tavarez, Samantha 8            
  2 Olney Mill Swim Team  'C'                              NT    2:27.76    4  
     1) Toven, Christina 9              2) Freibaum, Cara 12              
     3) Quinn, Rachel 13                4) Sabry, Nadia 8                 
  3 Olney Mill Swim Team  'B'                              NT    2:30.77    2  
     1) Meile, Natalie 9                2) McDonough, Megan 12            
     3) Martin, Emily 13                4) White, Catherine 8             
  4 Hallowell  'C'                                         NT    2:33.03  
     1) Tatnall, Caroline 10            2) Clark, Bailey 12               
     3) McCue, Caroline 13              4) Carswell, Maddie 7             
  5 Hallowell  'B'                                         NT    2:40.48  
     1) Marquez-Garner, Emma 9          2) Intoccia, Lisa 11              
     3) Stokes, Hannah 13               4) Noland, Jackie 8               
  6 Olney Mill Swim Team  'A'                              NT    2:57.79  
     1) McDonough, Hailey 9             2) Serafenas, Taylor 11           
     3) Witkin, Rachel 14               4) Bliss, Madison 6               
 
                    Combined Team Scores - Through Event 50                    
 
  1. Hallowell                         442.5   2. Olney Mill Swim Team              308.5