Home
Up

Licensed to MCSL - A - 2               Hy-Tek's Meet Manager 6/22/2006 06:51 AM
                           WEEK 1B 2006 - 6/21/2006                            
                         Mill Creek Towne vs Hallowell                         
                                    Results                                    
MCT 454 -- HA 296
Event 1  Boys 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huey-Burns, Conor         12 Mill Creek Towne     1:40.84    1:30.59    6  
  2 Larson, Mark               9 Mill Creek Towne     1:39.94    1:32.35    4  
  3 Rowe, Patrick             11 Hallowell            1:37.43    1:32.43    3  
  4 Breen, Nicholas           10 Hallowell                 NT    1:35.69    2  
  5 Bardach, Peter            11 Hallowell            1:58.35    1:37.34    1  
  6 Prather, John             10 Hallowell            1:39.32    1:37.81  
  7 Newell, David             10 Mill Creek Towne          NT    1:40.09  
  8 Munson, Nicholas          12 Hallowell            1:45.66    1:43.30  
  9 Fanelli, Brian            12 Hallowell            1:50.62    1:44.00  
 10 Ralli, Joey               10 Mill Creek Towne          NT    1:44.62  
 11 Carswell, Christian       10 Hallowell            1:50.19    1:46.73  
 12 Rimkus, Alex              11 Mill Creek Towne     2:09.90    2:01.42  
 13 Doerrman, Charley         12 Mill Creek Towne     2:07.05    2:08.33  
 -- Moeller, Zachary          10 Mill Creek Towne          NT         DQ  
 -- Abrams, Matthew           12 Hallowell            1:56.41         DQ  
 
Event 2  Girls 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Caroline           10 Mill Creek Towne     1:30.91    1:23.40    6  
  2 Martinko, Jordan          11 Mill Creek Towne     1:29.31    1:23.97    4  
  3 Connor, Rebecca           12 Mill Creek Towne     1:30.69    1:25.88    3  
  4 Kolanowski, Anna          10 Hallowell            1:31.42    1:26.28    2  
  5 Conrad, Megan             11 Hallowell            1:30.85    1:27.04    1  
  6 Flamand, Kelly            10 Hallowell            1:36.93    1:30.68  
  7 Sweeney, Katie            10 Mill Creek Towne          NT    1:31.58  
  8 Whalen, Hallie            12 Mill Creek Towne     1:35.11    1:33.52  
  9 Anderson, Molly            9 Hallowell            1:38.98    1:36.84  
 10 McCue, Caroline           12 Hallowell            1:44.42    1:37.48  
 11 Lertora, Nicole           10 Hallowell            1:39.15    1:37.68  
 12 Collins, Olivia           11 Mill Creek Towne     1:58.96    1:38.65  
 13 Triau, Abigail            11 Mill Creek Towne     1:40.78    1:39.72  
 14 Dean, Ashley              12 Mill Creek Towne     1:54.40    1:43.02  
 15 Byrne, Cookie             10 Hallowell                 NT    1:43.30  
 16 Kolker, Sydney            10 Hallowell            1:59.46    1:43.80  
 17 Stokes, Hannah            12 Hallowell            1:46.45    1:45.36  
 18 Newell, Brady             11 Mill Creek Towne     1:53.39    1:45.37  
 19 Cohen, Alexys              9 Mill Creek Towne          NT    1:47.57  
 20 Relihan, Kelly             9 Hallowell                 NT    1:47.62  
 21 Stokes, Rebecca           10 Hallowell            1:57.95    1:50.27  
 22 Silva, Elena              11 Mill Creek Towne     1:59.53    1:50.98  
 23 Clark, Bailey             11 Hallowell            2:01.74    1:54.36  
 24 Gunster, Ceili            11 Mill Creek Towne     2:03.95    1:58.72  
 -- Roy, Makayla               9 Hallowell                 NT         DQ  
 
Event 3  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mill Creek Towne  'A'                                  NT    2:13.26    8  
     1) Mulquin, Kevin 15               2) Clark, Andrew 15               
     3) Carroll, Pat 17                 4) Kitchen, Jack 15               
  2 Hallowell  'A'                                         NT    2:27.00    4  
     1) Flamand, Michael 14             2) Carswell, D.J. 15              
     3) Byrne, Harry 17                 4) Wight, Ray 12                  
 
Event 4  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mill Creek Towne  'A'                                  NT    2:32.60    8  
     1) Huey-Burns, Ciara 16            2) Kimball, Allison 16            
     3) Newell, Tyler 15                4) Hollowell, Caitlin 16          
  2 Hallowell  'A'                                         NT    2:40.83    4  
     1) Kern, Caroline 15               2) Berry, Nicole 16               
     3) Pozzatti, Anna 16               4) Bauman, Lauren 15              
 
Event 5  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boehlert, Bryan            7 Mill Creek Towne       26.02      23.85    6  
  2 Gross, Matthew             7 Mill Creek Towne       28.33      26.31    4  
  3 Hernandez, Alexander       8 Mill Creek Towne       30.61      26.67    3  
  4 Kraemer, Max               8 Hallowell              31.63      28.22    2  
  5 Petrovic, Niko             8 Hallowell              37.97      29.43    1  
  6 Crichton, Alec             8 Mill Creek Towne       46.36      29.96  
  7 Bernstein, Tyler           8 Hallowell              36.18      30.37  
  8 Uchman, Alexander          8 Hallowell                 NT      30.90  
  9 Morris, Tim                8 Hallowell              38.12      33.93  
 10 Starkey, Connor            6 Mill Creek Towne       35.73      34.03  
 11 Koehn, Justin              7 Mill Creek Towne       34.62      35.05  
 12 Jones, Kyle                5 Mill Creek Towne       37.47      35.38  
 13 Vetter, Michael            8 Mill Creek Towne       39.12      35.71  
 14 Hersey, Brian              7 Hallowell              41.92      36.30  
 15 Lertora, Ryan              6 Hallowell              34.38      36.40  
 16 Mesnard, Harrison          7 Mill Creek Towne       41.31      36.90  
 17 Niverth, Anthony           8 Hallowell              49.72      38.50  
 18 Bowen, Evan                8 Mill Creek Towne       45.49      39.32  
 19 Wellek, Jake               7 Mill Creek Towne       55.39      40.59  
 20 Neufeld, Evan              6 Hallowell              37.06      41.06  
 21 Glickman, Adam             8 Hallowell              44.84      43.32  
 22 South, Monty               8 Mill Creek Towne       48.80      55.74  
 
Event 6  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collins, Grace             8 Mill Creek Towne       24.98      20.89    6  
  2 Trahern, Jackie            7 Mill Creek Towne       22.63      20.97    4  
  3 Stephens, Meredith         8 Mill Creek Towne       25.84      24.06    3  
  4 Christman, Claire Marie    8 Mill Creek Towne       25.81      24.93    2  
  5 Matusek, Ellie             6 Mill Creek Towne       29.50      25.41    1  
  6 Jones, Chloe               7 Mill Creek Towne       28.17      26.08  
  7 Ross, Morgan               7 Mill Creek Towne       30.57      26.68  
  8 Miller, Lily               8 Mill Creek Towne       34.84      27.48  
  9 Kitchen, Rachel            8 Mill Creek Towne       29.56      28.13  
 10 Stuart, Ashley             8 Hallowell              32.29      28.47  
 11 Foster, Kelly              7 Mill Creek Towne       32.06      29.00  
 12 Anchor, Hailey             7 Mill Creek Towne       32.20      29.19  
 13 Athey, Katie               6 Hallowell              32.29      29.53  
 14 Kolanowski, Kelly          6 Hallowell              34.03      29.56  
 15 Radoja, Milica             7 Hallowell              36.44      29.59  
 16 Wellek, Elise              8 Mill Creek Towne       43.11      29.82  
 17 Clark, Zoe                 6 Mill Creek Towne       35.87      29.89  
 18 Crispeno, Jordan           8 Mill Creek Towne       33.55      30.32  
 19 Greene, Jordan             6 Mill Creek Towne       39.79      30.94  
 20 Pasternak, Ania            7 Hallowell              33.13      31.00  
 21 Palmer, Katie              8 Mill Creek Towne       32.64      31.17  
 22 Starkey, Morgan            8 Mill Creek Towne       34.92      32.37  
 23 Grimm, Isabel              7 Mill Creek Towne       37.20      32.82  
 24 Troutner, Jaclyn           8 Mill Creek Towne       45.61      32.87  
 25 DeShayes, Christina        7 Mill Creek Towne       36.14      33.38  
 26 Kolker, Carley             7 Hallowell              35.15      33.73  
 27 Russo, Megan               7 Mill Creek Towne       41.48      34.15  
 28 Ben-Yosef, Maya            8 Hallowell              35.48      35.40  
 29 Carswell, Maddie           6 Hallowell              49.44      37.59  
 30 Doerrman, Elizabeth        7 Mill Creek Towne       38.20      38.15  
 31 Choate, Rebecca            6 Mill Creek Towne       46.64      39.75  
 32 Choate, Alison             6 Mill Creek Towne       52.80      40.41  
 33 Noland, Jackie             7 Hallowell              44.81      40.65  
 34 Jacob, Sara                8 Hallowell              48.22      40.93  
 35 Adam, Kyra                 6 Hallowell              44.53      41.23  
 36 Baker, Lauren              7 Hallowell              52.66      42.13  
 
Event 7  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Breen, Nicholas           10 Hallowell                 NT      37.92    6  
  2 Pasternak, Jan            10 Hallowell              43.43      40.95    4  
  3 Triau, Matthew             9 Mill Creek Towne       45.34      44.22    3  
  4 Vohra, Neil               10 Mill Creek Towne       48.41      44.29    2  
  5 Welch, Gerald              9 Mill Creek Towne       47.92      44.55    1  
  6 Heskett, Kyle             10 Mill Creek Towne       50.34      45.45  
  7 Veise, Michael            10 Mill Creek Towne       48.81      45.64  
  8 Neufeld, Jeremy           10 Hallowell              49.25      45.75  
  9 Kohler, Liam               9 Mill Creek Towne       50.16      45.83  
 10 Adkins, Phillip           10 Mill Creek Towne       49.94      46.25  
 11 Boehlert, Daniel           9 Mill Creek Towne       50.06      48.26  
 12 Hollister, Matt            9 Hallowell              54.19      50.92  
 13 Pavan, Marc                9 Mill Creek Towne       50.36      52.97  
 14 Schwinn, Stephen           9 Mill Creek Towne     1:01.49      53.40  
 15 Kuserk, Jake               9 Mill Creek Towne       57.38      56.12  
 16 Chawla, Aashil            10 Mill Creek Towne     1:19.10    1:00.17  
 
Event 8  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fox, Mallory               9 Hallowell              40.75      40.77    6  
  2 Kolker, Sydney            10 Hallowell              45.19      41.17    4  
  3 Trahern, Katie             9 Mill Creek Towne       48.01      42.55    3  
  4 Intoccia, Lisa            10 Hallowell              48.60      42.57    2  
  5 Athey, Amanda             10 Hallowell              44.50      45.33    1  
  6 O'Brien, Emily            10 Mill Creek Towne       48.34      46.51  
  7 Marquez-Garner, Samantha  10 Hallowell              46.82      47.18  
  8 Stokes, Rebecca           10 Hallowell              50.76      47.58  
  9 Morris, Colleen           10 Hallowell              52.85      48.73  
 10 Newman, Willow            10 Hallowell              49.00      49.12  
 11 Peters, Elaine            10 Hallowell            1:00.32      50.95  
 12 Huff, Arianna             10 Hallowell              54.25      54.19  
 12 Gross, Arielle            10 Mill Creek Towne       55.42      54.19  
 14 Bauman, Erin              10 Hallowell              53.32      55.26  
 15 Lemberger, Allie          10 Hallowell              52.18      55.62  
 16 Shepherd, Tara             9 Hallowell            1:02.75      56.67  
 17 Pokorny, Claire            9 Hallowell              59.66      59.02  
 18 Blair, Allison             9 Hallowell            1:08.36    1:00.13  
 19 Exler, Sydney             10 Hallowell            1:02.13    1:00.96  
 20 Kozorosky, Sophia          9 Hallowell            1:02.47    1:01.63  
 21 McLean, Jordan             9 Hallowell            1:06.53    1:03.74  
 22 Hedges, Kate               9 Mill Creek Towne     1:17.09    1:06.19  
 23 Khan, Sophia              10 Mill Creek Towne     1:09.87    1:07.50  
 24 Choate, Kimberly          10 Mill Creek Towne     1:12.99    1:09.00  
 
Event 9  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rimkus, Zach              14 Mill Creek Towne       32.93      31.98    6  
  2 Flamand, Michael          14 Hallowell              33.75      32.86    4  
  3 Veise, John               13 Mill Creek Towne       34.44      34.21    3  
  4 Kitchen, Rick             14 Mill Creek Towne       34.64      34.53    2  
  5 Graham, Tyler             13 Mill Creek Towne       36.22      35.06    1  
  6 Waters, Brad              14 Mill Creek Towne          NT      36.42  
  7 Kuserk, Colin             13 Mill Creek Towne       39.34      40.07  
 
Event 10  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newman, Taylor            13 Hallowell              35.01      34.46    6  
  2 Callaway, Jenna           13 Mill Creek Towne          NT      36.73    4  
  3 Adam, Samantha            13 Hallowell              38.28      37.05    3  
  4 Kimball, Kristen          13 Mill Creek Towne       39.15      37.10    2  
  5 Romeo, Hope               13 Mill Creek Towne          NT      37.38    1  
  6 McCue, Aly                13 Hallowell              38.64      37.67  
  7 Heskett, Nicole           13 Mill Creek Towne       43.89      37.85  
  8 Giganti, Brittany         13 Hallowell              38.91      38.10  
  9 Byrne, Deirdre            14 Hallowell              40.08      38.11  
 10 Deeley, Lauren            14 Mill Creek Towne       40.00      38.82  
 11 Breen, Amanda             13 Hallowell                 NT      38.99  
 12 Willer, Hayley            13 Mill Creek Towne          NT      39.22  
 13 Flanagan, Molly           13 Hallowell              40.44      41.90  
 14 Hourihan-Bowen, Caitlyn   14 Mill Creek Towne       45.76      43.75  
 -- Baxter, Stacey            14 Mill Creek Towne       32.36        SCR  
 
Event 11  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowe, Patrick             11 Hallowell              38.75      37.88    6  
  2 Bardach, Peter            11 Hallowell              42.97      37.90    4  
  3 Peters, Price             11 Hallowell              40.25      39.36    3  
  4 Fanelli, Brian            12 Hallowell              41.63      41.68    2  
  5 Roy, Malaki               11 Hallowell                 NT      42.22    1  
  6 Munson, Nicholas          12 Hallowell              41.78      43.46  
  7 Peterson, Luke            12 Mill Creek Towne       50.72      43.87  
  8 Abrams, Matthew           12 Hallowell              45.18      46.40  
  9 Berry, Ryan               11 Hallowell              48.22      47.70  
 10 Doerrman, Charley         12 Mill Creek Towne       52.29      50.79  
 11 Christman, Phillip        11 Mill Creek Towne     1:06.66    1:05.62  
 
Event 12  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collins, Olivia           11 Mill Creek Towne       39.66      36.66    6  
  2 Dean, Ashley              12 Mill Creek Towne       38.16      37.85    4  
  3 Foster, Meghan            11 Mill Creek Towne       41.40      37.97    3  
  4 Newell, Brady             11 Mill Creek Towne       41.34      38.08    2  
  5 McCue, Caroline           12 Hallowell              39.85      38.16    1  
  6 Triau, Abigail            11 Mill Creek Towne       40.77      38.19  
  7 Clark, Bailey             11 Hallowell              45.19      41.85  
  8 Kong, Emily               12 Hallowell              45.69      42.59  
  9 Ross, Ellie               11 Mill Creek Towne       45.77      42.65  
 10 Silva, Elena              11 Mill Creek Towne       43.50      43.40  
 11 Gunster, Ceili            11 Mill Creek Towne       48.69      45.16  
 12 Saviola, Julianna         11 Hallowell              46.66      45.30  
 13 Vohra, Hanna              11 Mill Creek Towne       49.90      45.71  
 14 Fulton, Katie             11 Mill Creek Towne       52.83      47.86  
 15 Ben-Yosef, Daniella       11 Hallowell              58.75      49.97  
 16 Berger, Amanda            11 Mill Creek Towne       59.79      53.30  
 17 Khan, Yasmeen             12 Mill Creek Towne     1:04.03      55.82  
 
Event 13  Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrne, Harry              17 Hallowell            1:04.96    1:03.07    6  
  2 Clark, Andrew             15 Mill Creek Towne     1:07.42    1:04.00    4  
  3 Mulquin, Kevin            15 Mill Creek Towne     1:05.80    1:05.83    3  
  4 Carroll, Pat              17 Mill Creek Towne          NT    1:10.76    2  
  5 Kitchen, Jack             15 Mill Creek Towne     1:19.04    1:15.65    1  
  6 Carswell, D.J.            15 Hallowell            1:14.71    1:17.91  
 
Event 14  Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garfield, Maura           15 Mill Creek Towne     1:13.69    1:09.91    6  
  2 Hollowell, Caitlin        16 Mill Creek Towne     1:16.67    1:13.89    4  
  3 Bauman, Lauren            15 Hallowell            1:16.09    1:14.33    3  
  4 Pozzatti, Anna            16 Hallowell            1:17.35    1:14.80    2  
  5 Kimball, Allison          16 Mill Creek Towne     1:20.64    1:17.29    1  
  6 Kern, Caroline            15 Hallowell            1:25.22    1:18.80  
  7 Mulquin, Christine        17 Mill Creek Towne     1:22.57    1:19.78  
  8 Migliorini, Fallon        16 Mill Creek Towne     1:21.09    1:19.83  
  9 Queen, Taryn              16 Mill Creek Towne     1:24.50    1:21.34  
 10 Berry, Nicole             16 Hallowell            1:23.22    1:22.59  
 11 Hassler, Andrea           18 Mill Creek Towne          NT    1:22.63  
 12 Newell, Tyler             15 Mill Creek Towne     1:26.71    1:22.65  
 13 Ralli, Samantha           17 Mill Creek Towne     1:26.12    1:23.18  
 14 Devlin, Monica            15 Hallowell            1:24.62    1:23.33  
 15 Modi, Sarah               15 Mill Creek Towne     1:30.43    1:24.59  
 
Event 15  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flamand, Michael          14 Hallowell            1:24.83    1:19.84    6  
  2 Queen, Griffin            14 Mill Creek Towne     1:31.67    1:24.19    4  
  3 Kitchen, Rick             14 Mill Creek Towne     1:35.96    1:31.20    3  
  4 Kuserk, Colin             13 Mill Creek Towne     1:49.37    1:40.48    2  
 -- Rimkus, Zach              14 Mill Creek Towne     1:40.13         DQ  
 
Event 16  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Berry, Kaitlin            14 Hallowell                 NT    1:19.92    6  
  2 Newman, Taylor            13 Hallowell            1:27.15    1:22.88    4  
  3 Kimball, Kristen          13 Mill Creek Towne     1:40.26    1:31.91    3  
  4 Giganti, Brittany         13 Hallowell            1:39.09    1:39.06    2  
  5 Willer, Hayley            13 Mill Creek Towne          NT    1:40.28    1  
  6 Byrne, Deirdre            14 Hallowell            1:38.54    1:40.46  
  7 Heskett, Nicole           13 Mill Creek Towne     2:15.97    1:45.42  
  8 McCue, Aly                13 Hallowell            1:51.16    1:46.42  
 -- Hourihan-Bowen, Caitlyn   14 Mill Creek Towne     2:15.03         DQ  
 
Event 17  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boehlert, Bryan            7 Mill Creek Towne       34.74      28.02    6  
  2 Clark, Damian              8 Mill Creek Towne       31.61      28.55    4  
  3 Petrovic, Niko             8 Hallowell            1:02.50      33.39    3  
  4 Hernandez, Alexander       8 Mill Creek Towne       39.59      34.23    2  
  5 Nicklow, Michael           8 Hallowell              46.16      35.10    1  
  6 Uchman, Alexander          8 Hallowell                 NT      36.18  
  7 Bernstein, Tyler           8 Hallowell              35.87      36.27  
  8 Webster, Dylan             8 Mill Creek Towne       40.06      36.37  
  9 Koehn, Justin              7 Mill Creek Towne       42.76      37.33  
 10 Starkey, Connor            6 Mill Creek Towne       51.32      37.54  
 11 Lertora, Ryan              6 Hallowell              36.84      37.62  
 12 Morris, Tim                8 Hallowell              47.25      39.55  
 13 Hersey, Brian              7 Hallowell              44.40      39.88  
 14 Kraemer, Max               8 Hallowell              39.31      41.41  
 15 Gross, Matthew             7 Mill Creek Towne       47.73      44.07  
 16 Jones, Kyle                5 Mill Creek Towne       45.75      51.44  
 17 Neufeld, Evan              6 Hallowell              59.22      52.03  
 18 Glickman, Adam             8 Hallowell            1:01.07      54.17  
 19 Vetter, Michael            8 Mill Creek Towne       57.29      57.70  
 20 Mesnard, Harrison          7 Mill Creek Towne       52.46      57.89  
 -- Crichton, Alec             8 Mill Creek Towne       56.00         DQ  
 
Event 18  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collins, Grace             8 Mill Creek Towne       29.89      26.36    6  
  2 Christman, Claire Marie    8 Mill Creek Towne       32.46      27.49    4  
  3 Anchor, Caroline           8 Mill Creek Towne       31.98      28.90    3  
  4 Jones, Chloe               7 Mill Creek Towne       33.73      29.19    2  
  5 Greene, Jordan             6 Mill Creek Towne       36.98      30.52    1  
  6 Intoccia, Laura            8 Hallowell              37.34      30.60  
  7 Kolker, Carley             7 Hallowell              35.22      31.56  
  8 Crispeno, Jordan           8 Mill Creek Towne       38.22      32.05  
  9 Ross, Morgan               7 Mill Creek Towne       43.33      32.31  
 10 Wellek, Elise              8 Mill Creek Towne       45.54      32.81  
 11 Miller, Lily               8 Mill Creek Towne       35.37      33.12  
 12 Starkey, Morgan            8 Mill Creek Towne       41.84      33.91  
 13 Palmer, Katie              8 Mill Creek Towne       35.34      34.15  
 14 Stuart, Ashley             8 Hallowell              34.78      34.42  
 15 Doerrman, Elizabeth        7 Mill Creek Towne       37.45      34.47  
 16 Kolanowski, Kelly          6 Hallowell              38.50      34.86  
 17 Matusek, Ellie             6 Mill Creek Towne       39.59      35.32  
 18 Ben-Yosef, Maya            8 Hallowell              46.22      35.63  
 19 Athey, Katie               6 Hallowell              44.15      35.76  
 20 Troutner, Jaclyn           8 Mill Creek Towne       37.89      35.85  
 21 Foster, Kelly              7 Mill Creek Towne       51.87      36.53  
 22 Grimm, Isabel              7 Mill Creek Towne       50.06      38.10  
 23 DeShayes, Christina        7 Mill Creek Towne       45.68      39.02  
 24 Adam, Kyra                 6 Hallowell              49.69      39.28  
 25 Kitchen, Rachel            8 Mill Creek Towne       43.44      39.92  
 26 Radoja, Milica             7 Hallowell              41.40      40.86  
 27 Clark, Zoe                 6 Mill Creek Towne       51.94      41.02  
 28 Anchor, Hailey             7 Mill Creek Towne       41.25      42.47  
 29 Noland, Jackie             7 Hallowell            1:01.18      48.73  
 30 Pasternak, Ania            7 Hallowell              54.31      50.09  
 31 Baker, Lauren              7 Hallowell            1:14.22      50.23  
 32 Carswell, Maddie           6 Hallowell              58.78      50.73  
 33 Jacob, Sara                8 Hallowell            1:29.18      53.74  
 -- Russo, Megan               7 Mill Creek Towne       44.15         DQ  
 -- Stephens, Meredith         8 Mill Creek Towne       32.32         DQ  
 
Event 19  Boys 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welch, Gerald              9 Mill Creek Towne       25.59      23.22    6  
  2 Heskett, Kyle             10 Mill Creek Towne       26.45      24.11    4  
  3 Vohra, Neil               10 Mill Creek Towne       28.28      24.35    3  
  4 Pasternak, Jan            10 Hallowell              25.97      24.48    2  
  5 Boehlert, Daniel           9 Mill Creek Towne       31.22      26.00    1  
  6 Hollister, Matt            9 Hallowell              29.01      26.02  
  7 Martin, Thomas             9 Hallowell              27.50      26.07  
  8 Adkins, Phillip           10 Mill Creek Towne       33.06      26.81  
  9 Pavan, Marc                9 Mill Creek Towne       30.83      26.99  
 10 Veise, Michael            10 Mill Creek Towne          NT      27.14  
 11 Troutner, Vincent         10 Mill Creek Towne       30.48      28.46  
 12 Smith, Joshua             10 Hallowell              29.21      28.50  
 13 Kuserk, Jake               9 Mill Creek Towne       31.22      30.46  
 14 Chawla, Aashil            10 Mill Creek Towne       53.15      35.89  
 
Event 20  Girls 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrne, Cookie             10 Hallowell              22.86      22.79    6  
  2 Fox, Mallory               9 Hallowell              23.53      22.98    4  
  3 Relihan, Kelly             9 Hallowell              25.22      23.08    3  
  4 Kolker, Sydney            10 Hallowell              26.28      23.66    2  
  5 Marquez-Garner, Samantha  10 Hallowell              25.62      23.93    1  
  6 Intoccia, Lisa            10 Hallowell              26.02      25.68  
  7 Huff, Arianna             10 Hallowell              26.75      26.35  
  8 Athey, Amanda             10 Hallowell              26.37      26.46  
  9 Hedges, Kate               9 Mill Creek Towne       35.46      27.34  
 10 Khan, Sophia              10 Mill Creek Towne       30.58      29.10  
 11 Kozorosky, Sophia          9 Hallowell              32.71      29.54  
 12 Price, Morgan              9 Mill Creek Towne          NT      29.70  
 13 Shepherd, Tara             9 Hallowell              30.75      30.23  
 14 Exler, Sydney             10 Hallowell              31.86      30.35  
 15 McLean, Jordan             9 Hallowell              35.47      32.18  
 16 Gross, Arielle            10 Mill Creek Towne       37.81      33.29  
 17 Blair, Allison             9 Hallowell              32.41      34.39  
 18 Choate, Kimberly          10 Mill Creek Towne       41.92      36.57  
 19 Pokorny, Claire            9 Hallowell              32.25      38.00  
 -- Bauman, Erin              10 Hallowell              28.50         DQ  
 
Event 21  Boys 15-18 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulquin, Kevin            15 Mill Creek Towne     1:18.00    1:17.44    6  
  2 Kitchen, Jack             15 Mill Creek Towne     1:40.75    1:30.83    4  
 
Event 22  Girls 15-18 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hollowell, Caitlin        16 Mill Creek Towne     1:35.40    1:29.48    6  
  2 Huey-Burns, Ciara         16 Mill Creek Towne     1:32.62    1:30.10    4  
  3 Geer, Angela              18 Hallowell            1:36.06    1:31.13    3  
  4 Queen, Taryn              16 Mill Creek Towne     1:40.56    1:34.95    2  
  5 Bauman, Lauren            15 Hallowell            1:34.12    1:35.44    1  
  6 Devlin, Monica            15 Hallowell            1:37.85    1:35.67  
  7 Berry, Nicole             16 Hallowell            1:43.28    1:38.55  
  8 Hassler, Andrea           18 Mill Creek Towne          NT    1:39.75  
 
Event 23  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wight, Ray                12 Hallowell              48.18      49.31    6  
  2 Nicklow, Thomas           11 Hallowell              51.13      50.75    4  
  3 Peters, Price             11 Hallowell              53.52      50.83    3  
  4 Doerrman, Charley         12 Mill Creek Towne       56.65      55.19    2  
  5 Rimkus, Alex              11 Mill Creek Towne     1:01.41      55.22    1  
  6 Abrams, Matthew           12 Hallowell              56.47      57.59  
  7 Berry, Ryan               11 Hallowell              56.75      58.31  
  8 Christman, Phillip        11 Mill Creek Towne     1:25.73    1:20.33  
 
Event 24  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connor, Rebecca           12 Mill Creek Towne       45.93      41.19    6  
  2 Whalen, Hallie            12 Mill Creek Towne       44.53      42.30    4  
  3 Newell, Brady             11 Mill Creek Towne       49.63      44.94    3  
  4 Collins, Olivia           11 Mill Creek Towne       51.30      46.70    2  
  5 Foster, Meghan            11 Mill Creek Towne       53.84      46.73    1  
  6 Triau, Abigail            11 Mill Creek Towne       50.05      47.53  
  7 Stokes, Hannah            12 Hallowell              50.90      49.45  
  8 Ross, Ellie               11 Mill Creek Towne       55.69      49.67  
  9 Silva, Elena              11 Mill Creek Towne       56.66      55.89  
 10 Gunster, Ceili            11 Mill Creek Towne     1:01.98      57.71  
 11 Bauman, Bridget           12 Hallowell              59.07      58.59  
 12 Martin, Samantha          11 Hallowell            1:05.81      59.45  
 13 Saviola, Julianna         11 Hallowell            1:11.93    1:01.66  
 14 Vohra, Hanna              11 Mill Creek Towne     1:10.97    1:04.35  
 15 Ben-Yosef, Daniella       11 Hallowell            1:26.03    1:08.57  
 -- Berger, Amanda            11 Mill Creek Towne     1:06.38         DQ  
 
Event 25  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flamand, Michael          14 Hallowell              39.45      37.43    6  
  2 Kitchen, Rick             14 Mill Creek Towne       43.14      40.77    4  
  3 Rimkus, Zach              14 Mill Creek Towne       44.15      41.48    3  
  4 Veise, John               13 Mill Creek Towne       42.80      41.62    2  
  5 Kuserk, Colin             13 Mill Creek Towne       52.42      46.99    1  
  6 Graham, Tyler             13 Mill Creek Towne       50.19      49.88  
 
Event 26  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimball, Kristen          13 Mill Creek Towne       48.22      44.68    6  
  2 Giganti, Brittany         13 Hallowell              44.31      44.93    4  
  3 Deeley, Lauren            14 Mill Creek Towne       48.05      45.72    3  
  4 Willer, Hayley            13 Mill Creek Towne          NT      45.78    2  
  5 Byrne, Deirdre            14 Hallowell              51.03      47.08    1  
  6 Breen, Amanda             13 Hallowell                 NT      47.26  
  7 Heskett, Nicole           13 Mill Creek Towne       55.34      47.37  
  8 Flanagan, Molly           13 Hallowell              50.53      48.47  
  9 McCue, Aly                13 Hallowell              54.97      54.09  
 
Event 27  Boys 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Andrew             15 Mill Creek Towne     1:20.46    1:12.65    6  
  2 Byrne, Harry              17 Hallowell            1:18.90    1:13.27    4  
  3 Carswell, D.J.            15 Hallowell            1:27.88    1:25.86    3  
  4 Kitchen, Jack             15 Mill Creek Towne     1:48.20    1:27.32    2  
  5 Tam, Kevin                15 Hallowell            1:34.61    1:32.48    1  
  6 Fortna, Jared             16 Mill Creek Towne     2:01.97    1:49.97  
 
Event 28  Girls 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garfield, Maura           15 Mill Creek Towne     1:23.61    1:19.03    6  
  2 Hollowell, Caitlin        16 Mill Creek Towne     1:32.39    1:26.75    4  
  3 Huey-Burns, Ciara         16 Mill Creek Towne     1:29.61    1:28.12    3  
  4 Berry, Nicole             16 Hallowell            1:34.46    1:29.74    2  
  5 Kimball, Allison          16 Mill Creek Towne     1:37.30    1:29.87    1  
  6 Newell, Tyler             15 Mill Creek Towne     1:37.25    1:30.26  
  7 Pozzatti, Anna            16 Hallowell            1:31.86    1:30.27  
  8 Geer, Angela              18 Hallowell            1:38.06    1:30.83  
  9 Queen, Taryn              16 Mill Creek Towne     1:42.75    1:31.05  
 10 Kern, Caroline            15 Hallowell            1:35.24    1:31.94  
 11 Bauman, Lauren            15 Hallowell            1:35.69    1:32.11  
 12 Mulquin, Christine        17 Mill Creek Towne     1:36.55    1:32.71  
 13 Ralli, Samantha           17 Mill Creek Towne     1:41.65    1:32.80  
 14 Modi, Sarah               15 Mill Creek Towne     1:44.52    1:36.47  
 15 Devlin, Monica            15 Hallowell            1:39.29    1:40.31  
 16 Flanagan, Jenny           17 Hallowell            1:52.82    1:46.96  
 
Event 29  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lertora, Ryan              6 Hallowell              35.00      34.50    6  
  2 Boehlert, Bryan            7 Mill Creek Towne          NT      42.10    4  
 -- Uchman, Alexander          8 Hallowell                 NT         DQ  
 
Event 30  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trahern, Jackie            7 Mill Creek Towne       32.97      28.74    6  
  2 Collins, Grace             8 Mill Creek Towne       31.17      30.73    4  
  3 Anchor, Caroline           8 Mill Creek Towne       37.49      35.73    3  
  4 Kolker, Carley             7 Hallowell              43.96      36.73    2  
  5 Anchor, Hailey             7 Mill Creek Towne       51.95      40.55    1  
 -- Kitchen, Rachel            8 Mill Creek Towne       38.15         DQ  
 -- Kolanowski, Kelly          6 Hallowell                 NT         DQ  
 
Event 31  Boys 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Breen, Nicholas           10 Hallowell                 NT      21.50    6  
  2 Newell, David             10 Mill Creek Towne       29.55      24.91    4  
  3 Schmidt, Christian        10 Mill Creek Towne       26.75      25.57    3  
  4 Veise, Michael            10 Mill Creek Towne       32.85      25.72    2  
  5 Pasternak, Jan            10 Hallowell              29.59      26.74    1  
  6 Ralli, Joey               10 Mill Creek Towne       30.87      28.10  
  7 Karmazyn, Levko            9 Hallowell              31.04      28.18  
  8 Heskett, Kyle             10 Mill Creek Towne       32.27      28.73  
  9 Hollister, Matt            9 Hallowell              28.71      30.06  
 10 Boehlert, Daniel           9 Mill Creek Towne       33.66      30.82  
 11 Martin, Thomas             9 Hallowell              32.40      32.67  
 12 Vohra, Neil               10 Mill Creek Towne       35.22      33.57  
 13 Kuserk, Jake               9 Mill Creek Towne       34.35      33.98  
 14 Troutner, Vincent         10 Mill Creek Towne       35.08      34.15  
 15 Chawla, Aashil            10 Mill Creek Towne       49.16      37.06  
 -- Schwinn, Stephen           9 Mill Creek Towne       34.92         DQ  
 -- Kohler, Liam               9 Mill Creek Towne       34.90         DQ  
 -- Neufeld, Jeremy           10 Hallowell              28.47        SCR  
 
Event 32  Girls 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trahern, Katie             9 Mill Creek Towne       25.47      23.95    6  
  2 Relihan, Kelly             9 Hallowell              24.51      25.03    4  
  3 Stokes, Rebecca           10 Hallowell              27.72      25.84    3  
  4 Marquez-Garner, Samantha  10 Hallowell              26.97      26.27    2  
  5 Athey, Amanda             10 Hallowell              28.70      27.32    1  
  6 Lemberger, Allie          10 Hallowell              29.47      27.68  
  7 Khan, Sophia              10 Mill Creek Towne       28.53      28.03  
  8 Bauman, Erin              10 Hallowell              30.28      28.84  
  9 Martinko, Jenna            9 Mill Creek Towne       29.76      29.53  
 10 Intoccia, Lisa            10 Hallowell              34.67      29.66  
 11 Newman, Willow            10 Hallowell              30.51      30.15  
 12 Morris, Colleen           10 Hallowell              29.25      30.60  
 13 O'Brien, Emily            10 Mill Creek Towne       34.19      31.06  
 14 Price, Morgan              9 Mill Creek Towne          NT      31.39  
 15 Crichton, Anna            10 Mill Creek Towne       36.03      31.67  
 16 Peters, Elaine            10 Hallowell              32.04      32.95  
 17 Shepherd, Tara             9 Hallowell              36.73      33.89  
 18 McLean, Jordan             9 Hallowell              39.21      34.11  
 19 Exler, Sydney             10 Hallowell              36.53      34.91  
 20 Kozorosky, Sophia          9 Hallowell              39.69      35.79  
 21 Blair, Allison             9 Hallowell              38.50      35.86  
 22 Hedges, Kate               9 Mill Creek Towne       39.53      37.31  
 23 Pokorny, Claire            9 Hallowell              38.66      38.32  
 -- Choate, Kimberly          10 Mill Creek Towne       46.89         DQ  
 -- Huff, Arianna             10 Hallowell              38.71         DQ  
 
Event 33  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abrams, Matthew           12 Hallowell              50.17      49.28    6  
  2 Wight, Ray                12 Hallowell              49.38      50.21    4  
  3 Munson, Nicholas          12 Hallowell              50.64      50.34    3  
  4 Fanelli, Brian            12 Hallowell              53.35      52.25    2  
  5 Peterson, Luke            12 Mill Creek Towne     1:02.55      55.86    1  
  6 Peters, Price             11 Hallowell            1:01.81      57.36  
  7 Roy, Malaki               11 Hallowell                 NT      57.39  
  8 Nicklow, Thomas           11 Hallowell            1:04.72      57.53  
  9 Berry, Ryan               11 Hallowell              59.53      59.55  
 10 Rimkus, Alex              11 Mill Creek Towne     1:09.70    1:06.37  
 11 Christman, Phillip        11 Mill Creek Towne     1:08.66    1:06.64  
 12 Doerrman, Charley         12 Mill Creek Towne     1:10.91    1:08.68  
 -- Bardach, Peter            11 Hallowell            1:00.65         DQ  
 
Event 34  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foster, Meghan            11 Mill Creek Towne       53.89      49.26    6  
  2 Triau, Abigail            11 Mill Creek Towne       52.21      50.00    4  
  3 Collins, Olivia           11 Mill Creek Towne       53.72      51.39    3  
  4 Silva, Elena              11 Mill Creek Towne       58.16      51.77    2  
  5 McCue, Caroline           12 Hallowell              54.53      53.36    1  
  6 Dean, Ashley              12 Mill Creek Towne       58.79      53.51  
  7 Kong, Emily               12 Hallowell              59.78      54.40  
  8 Bauman, Bridget           12 Hallowell              56.33      54.50  
  9 Clark, Bailey             11 Hallowell              54.04      54.82  
 10 Newell, Brady             11 Mill Creek Towne       58.89      57.22  
 11 Stokes, Hannah            12 Hallowell            1:01.50      57.95  
 12 Ross, Ellie               11 Mill Creek Towne       59.01      58.39  
 13 Fulton, Katie             11 Mill Creek Towne     1:13.80      58.56  
 14 Gunster, Ceili            11 Mill Creek Towne          NT    1:02.34  
 15 Khan, Yasmeen             12 Mill Creek Towne     1:08.59    1:02.37  
 16 Martin, Samantha          11 Hallowell            1:06.69    1:02.67  
 17 Vohra, Hanna              11 Mill Creek Towne     1:10.27    1:05.26  
 -- Saviola, Julianna         11 Hallowell                 NT         DQ  
 
Event 35  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flamand, Michael          14 Hallowell              47.41      46.40    6  
  2 Waters, Brad              14 Mill Creek Towne          NT      46.72    4  
  3 Rimkus, Zach              14 Mill Creek Towne       51.72      48.97    3  
  4 Kuserk, Colin             13 Mill Creek Towne       58.70      55.60    2  
 
Event 36  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adam, Samantha            13 Hallowell              49.41      46.81    6  
  2 Giganti, Brittany         13 Hallowell              54.83      53.48    4  
  3 McCue, Aly                13 Hallowell              57.75      59.30    3  
  4 Flanagan, Molly           13 Hallowell              58.99    1:00.00    2  
  5 Hourihan-Bowen, Caitlyn   14 Mill Creek Towne     1:12.76    1:03.32    1  
 -- Romeo, Hope               13 Mill Creek Towne          NT         DQ  
 -- Breen, Amanda             13 Hallowell                 NT         DQ  
 
Event 37  Boys 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulquin, Kevin            15 Mill Creek Towne     1:29.71    1:25.48    6  
  2 Carroll, Pat              17 Mill Creek Towne          NT    1:28.68    4  
  3 Carswell, D.J.            15 Hallowell            1:34.20    1:34.09    3  
  4 Kitchen, Jack             15 Mill Creek Towne     1:50.67    1:34.13    2  
  5 Tam, Kevin                15 Hallowell            1:38.43    1:37.78    1  
  6 Fortna, Jared             16 Mill Creek Towne     1:53.33    1:52.57  
 
Event 38  Girls 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmidt, Katrina          16 Mill Creek Towne     1:36.37    1:33.77    6  
  2 Kimball, Allison          16 Mill Creek Towne     1:42.55    1:36.64    4  
  3 Berry, Nicole             16 Hallowell            1:39.98    1:37.46    3  
  4 Queen, Taryn              16 Mill Creek Towne          NT    1:40.02    2  
  5 Newell, Tyler             15 Mill Creek Towne     1:47.42    1:41.83    1  
  6 Geer, Angela              18 Hallowell            1:49.45    1:43.19  
  7 Ralli, Samantha           17 Mill Creek Towne     1:49.10    1:45.68  
  8 Flanagan, Jenny           17 Hallowell            2:09.60    2:02.43  
 
Event 39  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Damian              8 Mill Creek Towne       36.34      32.61    6  
 -- Kraemer, Max               8 Hallowell              41.16         DQ  
 -- Neufeld, Bradley           7 Hallowell              39.63         DQ  
 
Event 40  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trahern, Jackie            7 Mill Creek Towne       29.11      24.12    6  
  2 Clark, Joanna              7 Mill Creek Towne       32.36      33.36    4  
  3 Jones, Chloe               7 Mill Creek Towne       34.71      33.37    3  
 
Event 41  Boys 9-10 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmidt, Christian        10 Mill Creek Towne       22.62      20.07    6  
  2 Breen, Nicholas           10 Hallowell                 NT      20.13    4  
  3 Larson, Mark               9 Mill Creek Towne       21.60      20.30    3  
  4 Moeller, Zachary          10 Mill Creek Towne       22.91      21.84    2  
  5 Ralli, Joey               10 Mill Creek Towne       27.67      21.90    1  
  6 Welch, Gerald              9 Mill Creek Towne       27.55      23.34  
  7 McLaughlin, Andrew        10 Hallowell                 NT      23.39  
  8 Triau, Matthew             9 Mill Creek Towne       25.90      25.39  
  9 Adkins, Phillip           10 Mill Creek Towne       31.28      26.72  
 10 Neufeld, Jeremy           10 Hallowell                 NT      27.47  
 11 Karmazyn, Levko            9 Hallowell              29.94      28.63  
 12 Pavan, Marc                9 Mill Creek Towne       30.78      31.27  
 13 Schwinn, Stephen           9 Mill Creek Towne       36.33      32.99  
 -- Troutner, Vincent         10 Mill Creek Towne       29.51         DQ  
 
Event 42  Girls 9-10 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrne, Cookie             10 Hallowell              20.65      19.55    6  
  2 Kolker, Sydney            10 Hallowell              23.00      21.35    4  
  3 Roy, Makayla               9 Hallowell              24.40      22.90    3  
  4 Trahern, Katie             9 Mill Creek Towne       28.54      24.95    2  
  5 Morris, Colleen           10 Hallowell              29.37      26.02    1  
  6 Peters, Elaine            10 Hallowell              30.21      26.40  
  7 Martinko, Jenna            9 Mill Creek Towne       29.87      27.06  
  8 Lemberger, Allie          10 Hallowell                 NT      27.10  
  9 Stokes, Rebecca           10 Hallowell              27.22      28.05  
 10 Newman, Willow            10 Hallowell              28.66      28.44  
 11 Crichton, Anna            10 Mill Creek Towne       37.47      33.90  
 
Event 43  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bardach, Peter            11 Hallowell              48.34      43.36    6  
  2 Rowe, Patrick             11 Hallowell              45.03      43.62    4  
  3 Fanelli, Brian            12 Hallowell              48.35      45.59    3  
  4 Munson, Nicholas          12 Hallowell              50.09      50.75    2  
 
Event 44  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCue, Caroline           12 Hallowell              46.37      43.08    6  
  2 Whalen, Hallie            12 Mill Creek Towne       48.72      46.21    4  
  3 Fulton, Katie             11 Mill Creek Towne     1:09.55    1:00.48    3  
 
Event 45  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kitchen, Rick             14 Mill Creek Towne       43.08      41.28    6  
  2 Graham, Tyler             13 Mill Creek Towne       45.64      43.94    4  
 
Event 46  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newman, Taylor            13 Hallowell              40.27      39.11    6  
  2 Byrne, Deirdre            14 Hallowell              45.22      40.15    4  
  3 Willer, Hayley            13 Mill Creek Towne          NT      46.36    3  
  4 Heskett, Nicole           13 Mill Creek Towne     1:02.05      47.90    2  
  5 Romeo, Hope               13 Mill Creek Towne          NT      51.61    1  
  6 Hourihan-Bowen, Caitlyn   14 Mill Creek Towne     1:06.15    1:02.25  
 
Event 47  Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byrne, Harry              17 Hallowell              32.82      31.23    6  
  2 Carroll, Pat              17 Mill Creek Towne          NT      31.57    4  
  3 Clark, Andrew             15 Mill Creek Towne          NT      35.98    3  
  4 Fortna, Jared             16 Mill Creek Towne       59.58      59.48    2  
 
Event 48  Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmidt, Katrina          16 Mill Creek Towne       36.80      36.05    6  
  2 Huey-Burns, Ciara         16 Mill Creek Towne       42.11      40.53    4  
  3 Migliorini, Fallon        16 Mill Creek Towne       43.49      40.74    3  
  4 Ralli, Samantha           17 Mill Creek Towne       45.31      40.79    2  
  5 Modi, Sarah               15 Mill Creek Towne       46.10      41.26    1  
  6 Pozzatti, Anna            16 Hallowell              43.20      41.49  
  7 Geer, Angela              18 Hallowell              44.23      42.08  
 
Event 49  Boys 14 & Under 175 SC Meter Freestyle Graduated Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hallowell  'A'                                         NT    2:15.34    8  
     1) Breen, Nicholas 10              2) Rowe, Patrick 11               
     3) Flamand, Michael 14             4) Kraemer, Max 8                 
  2 Mill Creek Towne  'A'                                  NT    2:23.05    4  
     1) Triau, Matthew 9                2) Rimkus, Alex 11                
     3) Rimkus, Zach 14                 4) Boehlert, Bryan 7              
  3 Mill Creek Towne  'B'                                  NT    2:33.75    2  
     1) Vohra, Neil 10                  2) Peterson, Luke 12              
     3) Veise, Michael 10               4) Gross, Matthew 7               
  4 Mill Creek Towne  'C'                                  NT    2:41.34  
     1) Welch, Gerald 9                 2) Doerrman, Charley 12           
     3) Kitchen, Rick 14                4) Hernandez, Alexander 8         
 
Event 50  Girls 14 & Under 175 SC Meter Freestyle Graduated Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mill Creek Towne  'A'                                  NT    2:15.81    8  
     1) Trahern, Katie 9                2) Collins, Olivia 11             
     3) Callaway, Jenna 13              4) Collins, Grace 8               
  2 Mill Creek Towne  'B'                                  NT    2:22.12    4  
     1) O'Brien, Emily 10               2) Dean, Ashley 12                
     3) Kimball, Kristen 13             4) Trahern, Jackie 7              
  3 Hallowell  'A'                                    1:56.73    2:23.68    2  
     1) Kolker, Sydney 10               2) McCue, Caroline 12             
     3) Newman, Taylor 13               4) Athey, Katie 6                 
  4 Mill Creek Towne  'C'                                  NT    2:25.49  
     1) Cohen, Alexys 9                 2) Foster, Meghan 11              
     3) Heskett, Nicole 13              4) Stephens, Meredith 8           
  5 Hallowell  'C'                                         NT    2:49.03  
     1) Peters, Elaine 10               2) Kong, Emily 12                 
     3) McCue, Aly 13                   4) Pasternak, Ania 7              
 -- Hallowell  'B'                                         NT         DQ  
     1) Intoccia, Lisa 10               2) Clark, Bailey 11               
     3) Adam, Samantha 13               4) Kolanowski, Kelly 6