Hallowell 411 -- Mill Creek Towne 377

Licensed to MCSL - A - 2                Hy-Tek's Meet Manager 7/1/2006 11:27 AM
                       WEEK 3 2006 HA vs MCT - 7/1/2006                        
                     Week 3 Hallowell vs. Mill Creek Town                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        MCSL: # 1:06.65    8/2/1998 Jason Blanken, CA                          
  HAPOOL REC: P 1:11.65    7/2/2005 Stephen Schmid                             
  HATEAM REC: T 1:11.86    1/1/2003 Brady Fox                                  
                1:22.50  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garfield, Evan      12 Mill Creek Towne     1:13.23    1:15.39 ALL*     6  
  2 Loiacono, Brandon   11 Hallowell            1:23.34    1:23.10          4  
  3 Devlin, Joey        12 Hallowell            1:23.76    1:23.31          3  
  4 Loiacono, Chris     12 Hallowell            1:27.71    1:28.44          2  
  5 Huey-Burns, Conor   12 Mill Creek Towne     1:30.59    1:33.41          1  
  6 Larson, Mark         9 Mill Creek Towne     1:32.35    1:34.63        
 
Event 2  Girls 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        MCSL: # 1:10.91   7/25/1987 Cheryl Patteson, RH                        
  HAPOOL REC: P 1:12.34    7/3/2004 Blair Webb                                 
  HATEAM REC: T 1:11.02   7/10/2004 Blair Webb                                 
                1:22.50  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Clark, Rachel       12 Mill Creek Towne     1:16.28    1:15.46 ALL*     6  
  2 Mulquin, Catherine  11 Mill Creek Towne     1:17.04    1:17.77 ALL*     4  
  3 Relihan, Katie      12 Hallowell            1:18.60    1:19.01 ALL*     3  
  4 Kovalcik, Anna      12 Mill Creek Towne     1:19.58    1:19.48 ALL*     2  
  5 Adam, McKayla       11 Hallowell            1:22.04    1:22.64          1  
  6 Murray, Mary Clair  11 Hallowell            1:24.59    1:26.35        
 
Event 3  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        MCSL: # 1:49.12    8/3/2002 Country Glen                               
                         Chris Dufek-Chip Schnabel-Kevin Fisher-Matt Hard  
  HAPOOL REC: P 1:56.03    7/2/2005 Hallowell                                  
                         B Fox, A Relihan, A Peacemaker, N Conrad          
  HATEAM REC: T 1:55.03   6/17/2006 Hallowell                                  
                         B Fox, A Relihan, E Conrad, N Conrad              
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hallowell  'A'                              1:55.03    1:58.23          8  
     1) Fox, Brady 15                   2) Relihan, Andrew 16             
     3) Suthard, Frank 14               4) Conrad, Nick 18                
  2 Mill Creek Towne  'A'                       2:02.27    2:06.34          4  
     1) Spencer, Adam 16                2) Clark, Andrew 15               
     3) Larson, Michael 16              4) DeShayes, Michael 15           
 
Event 4  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        MCSL: # 2:04.99   6/23/2005 Flower Valley                              
                         Kelli Kyle-Colleen Haase-Jackie Orman-Kati Kyle   
  HAPOOL REC: P 2:10.07    7/2/2005 Flower Valley                              
                         K Kyle, C Haase, J Orman, C Delaney               
  HATEAM REC: T 2:15.31   6/18/2005 Hallowell                                  
                         B Webb, K Suthard, K Murray, M Webb               
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mill Creek Towne  'A'                       2:09.77    2:14.12          8  
     1) Waters, Megan 16                2) Lapp, Allison 18               
     3) Hendershot, Kelly 18            4) Garfield, Maura 15             
  2 Hallowell  'A'                              2:26.52    2:27.27          4  
     1) Rowe, Elizabeth 15              2) Suthard, Katie 18              
     3) Krehbiel, Shannon 15            4) Bauman, Lauren 15              
 
Event 5  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        MCSL: # 15.56   6/18/1999 Greg Pfister, DA                             
  HAPOOL REC: P 16.55    1/1/1996 Matt Baker                                   
  HATEAM REC: T 15.95    1/1/1995 Andrew Peacemaker                            
                18.85  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ralli, Zachary       8 Mill Creek Towne       17.70      18.37 ALL*     6  
  2 Kovalcik, Chris      8 Mill Creek Towne       19.70      19.18          4  
  3 Munson, Alex         8 Hallowell              20.01      19.24          3  
  4 Kong, Austin         8 Hallowell              20.29      20.10          2  
  5 Mulquin, Matthew     6 Mill Creek Towne       21.13      21.15          1  
  6 Nicklow, Michael     8 Hallowell              21.13      21.53        
  7 Clark, Damian        8 Mill Creek Towne       21.93      22.57        
  8 Boehlert, Bryan      7 Mill Creek Towne       22.21      22.62        
  9 Stathes, Nikolaos    8 Mill Creek Towne       22.29      24.95        
 10 Neufeld, Bradley     7 Hallowell              25.89      28.22        
 11 Petrovic, Niko       8 Hallowell              25.73      28.31        
 12 Uchman, Alexander    8 Hallowell              28.18      28.45        
 
Event 6  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        MCSL: # 15.89   7/24/1982 Candy Camacho, WL                            
  HAPOOL REC: P 16.55   6/18/2005 Natsumi Horikawa                             
  HATEAM REC: T 16.46    1/1/2000 Blair Webb                                   
                19.55  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gruber, Anna         8 Hallowell              18.64      18.69 ALL*     6  
  2 Marquez-Garner, Em   8 Hallowell              19.53      19.51 ALL*     4  
  3 Wallace, Amanda      8 Mill Creek Towne       19.34      19.85          3  
  4 Trahern, Jackie      7 Mill Creek Towne       20.63      19.87          2  
  5 Kolanowski, Christ   8 Hallowell              19.87      20.48          1  
  6 Connor, Sofia        8 Mill Creek Towne       20.24      20.97        
  7 Collins, Grace       8 Mill Creek Towne       19.92      21.18        
  8 Ross, Mae            8 Mill Creek Towne       21.43      21.25        
  9 McLaughlin, Ashley   8 Hallowell              23.13      21.74        
 10 Seney, Rachel        7 Hallowell              23.34      21.86        
 11 Clark, Joanna        7 Mill Creek Towne       22.66      23.48        
 12 Rager, Stephanie     8 Hallowell              22.58      24.16        
 
Event 7  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        MCSL: # 30.30    8/1/2001 Sean Stewart, NMC                            
  HAPOOL REC: P 31.81    1/1/2001 Brady Fox                                    
  HATEAM REC: T 31.74    1/1/2001 Brady Fox                                    
                36.50  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Waters, John        10 Mill Creek Towne       35.68      35.00 ALL*     6  
  2 Neff, Matthew       10 Mill Creek Towne       35.40      35.44 ALL*     4  
  3 Newell, David       10 Mill Creek Towne       38.24      36.77          3  
  4 Larson, Mark         9 Mill Creek Towne       36.98      36.90          2  
  5 Breen, Nicholas     10 Hallowell              37.29      37.63          1  
  6 Carswell, Christia  10 Hallowell              38.92      38.62        
  7 Ralli, Joey         10 Mill Creek Towne       39.46      40.58        
  8 Moeller, Zachary    10 Mill Creek Towne       41.07      41.75        
  9 Karmazyn, Levko      9 Hallowell              45.61      43.68        
 10 McLaughlin, Andrew  10 Hallowell              43.32      44.46        
 11 Neufeld, Jeremy     10 Hallowell              44.98      44.71        
 12 Nicklow, Christian  10 Hallowell              44.66      44.96        
 
Event 8  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        MCSL: # 30.12    7/8/2000 Morgan Ribar, DA                             
  HAPOOL REC: P 31.88    1/1/2002 Cara Chuang                                  
  HATEAM REC: T 30.85    1/1/2002 Blair Webb                                   
                37.00  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sweeney, Katie      10 Mill Creek Towne       33.46      34.12 ALL*     6  
  2 Kolanowski, Anna    10 Hallowell              35.42      35.61 ALL*     4  
  3 Flamand, Kelly      10 Hallowell              36.25      36.55 ALL*     3  
  4 Wallace, Alyssa      9 Mill Creek Towne       36.43      36.95 ALL*     2  
  5 Anderson, Molly      9 Hallowell              36.47      37.12          1  
  6 Byrne, Cookie       10 Hallowell              37.40      37.35        
  7 Roy, Makayla         9 Hallowell              39.76      38.84        
  8 Lertora, Nicole     10 Hallowell              38.03      38.93        
  9 Sonnenberg, Rachel  10 Mill Creek Towne       40.79      42.08        
 10 Trahern, Katie       9 Mill Creek Towne       42.55      42.65        
 11 Cohen, Alexys        9 Mill Creek Towne       41.86      43.35        
 12 O'Brien, Emily      10 Mill Creek Towne       44.82      44.65        
 
Event 9  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        MCSL: # 24.89    8/1/2004 Brock Park, CB                               
  HAPOOL REC: P 26.91    7/2/2005 Brady Fox                                    
  HATEAM REC: T 26.28    1/1/2001 Andrew Peacemaker                            
                29.00  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conrad, Eric        14 Hallowell              27.20      26.69PALL*     6  
  2 Anderson, Michael   14 Hallowell              28.13      28.50 ALL*     4  
  3 Larson, Matt        14 Mill Creek Towne       28.68      28.82 ALL*     3  
  4 Suthard, Frank      14 Hallowell              29.49      29.23          2  
  5 Cummins, Sean       14 Mill Creek Towne       30.69      30.28          1  
  6 Queen, Griffin      14 Mill Creek Towne       31.43      32.11        
 
Event 10  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        MCSL: # 27.14    8/4/2002 Colleen Law, SL                              
  HAPOOL REC: P 27.84   6/18/2005 Elena Spak                                   
  HATEAM REC: T 28.46   6/25/2005 Blair Webb                                   
                31.00  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Webb, Blair         14 Hallowell              29.24      29.29 ALL*     6  
  2 Murray, Katie       14 Hallowell              30.88      31.14          4  
  3 Fox, Paige          13 Hallowell              31.52      31.78          3  
  4 Baxter, Stacey      14 Mill Creek Towne       32.36      32.22          2  
  5 Wallace, Taylor     13 Mill Creek Towne       33.99      33.77          1  
  6 Callaway, Jenna     13 Mill Creek Towne       36.73      36.06        
 
Event 11  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        MCSL: # 26.68   6/20/1998 Jason Blanken, CA                            
  HAPOOL REC: P 29.26   6/26/2004 Eric Conrad                                  
  HATEAM REC: T 28.62   7/10/2004 Eric Conrad                                  
                32.50  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garfield, Evan      12 Mill Creek Towne       30.40      30.77 ALL*     6  
  2 Devlin, Joey        12 Hallowell              32.94      32.82          4  
  3 Loiacono, Brandon   11 Hallowell              33.35      34.16          3  
  4 Flamand, Matthew    12 Hallowell              35.27      35.46          2  
  5 Loiacono, Chris     12 Hallowell              36.14      36.38          1  
  6 Rowe, Patrick       11 Hallowell              36.66      36.83        
  7 Wight, Ray          12 Hallowell              37.25      37.17        
  8 Huey-Burns, Conor   12 Mill Creek Towne       36.95      38.60        
  9 Cummins, Kyle       12 Mill Creek Towne       39.70      39.71        
 10 Rimkus, Alex        11 Mill Creek Towne       41.53      44.36        
 11 Peterson, Luke      12 Mill Creek Towne       42.16      44.60        
 -- Johnson, Mitchell   11 Mill Creek Towne       35.19         DQ        
 
Event 12  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        MCSL: # 28.49   7/30/2000 Laura Eull, CG                               
  HAPOOL REC: P 29.45    1/1/2002 Morgan Ribar                                 
  HATEAM REC: T 29.47    1/1/2004 Blair Webb                                   
                32.70  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mulquin, Catherine  11 Mill Creek Towne       31.00      31.23 ALL*     6  
  2 Relihan, Katie      12 Hallowell              31.69      32.16 ALL*     4  
  3 Clark, Rachel       12 Mill Creek Towne       32.49      32.65 ALL*     3  
  4 Martinko, Jordan    11 Mill Creek Towne       32.67      33.32          2  
  5 Connor, Rebecca     12 Mill Creek Towne       33.58      34.60          1  
  6 Kozorosky, Paulina  11 Hallowell              34.04      34.92        
  7 Murray, Mary Clair  11 Hallowell              36.01      35.63        
  8 Conrad, Megan       11 Hallowell              34.98      35.72        
  9 Whalen, Hallie      12 Mill Creek Towne       35.66      35.95        
 10 Collins, Olivia     11 Mill Creek Towne       36.50      36.91        
 11 McCue, Caroline     12 Hallowell              38.16      38.67        
 12 Stokes, Hannah      12 Hallowell              38.21      39.40        
 
Event 13  Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        MCSL: # 52.33    8/4/1985 David Stekert, NO                            
  HAPOOL REC: P 54.30    1/1/2001 Kenny Shelhorse                              
  HATEAM REC: T 54.56   7/23/2005 Nicholas Conrad                              
                58.40  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conrad, Nick        18 Hallowell              56.03      55.87 ALL*     6  
  2 Fox, Brady          15 Hallowell              55.60      57.09 ALL*     4  
  3 Spencer, Adam       16 Mill Creek Towne       57.42      58.28 ALL*     3  
  4 Conrad, Colin       16 Hallowell            1:01.15    1:00.46          2  
  5 DeShayes, Michael   15 Mill Creek Towne     1:01.11    1:01.46          1  
  6 Clark, Andrew       15 Mill Creek Towne     1:04.00    1:05.02        
 
Event 14  Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        MCSL: #   58.14   7/31/1988 Pamela Minthorn, DT                        
  HAPOOL REC: P 1:00.61    1/1/2002 Kassy Kugler                               
  HATEAM REC: T 1:04.41   6/22/2005 Morgan Webb                                
                1:05.90  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Waters, Megan       16 Mill Creek Towne     1:00.72    1:01.61 ALL*     6  
  2 Hendershot, Kelly   18 Mill Creek Towne     1:01.64    1:03.98 ALL*     4  
  3 Lapp, Allison       18 Mill Creek Towne     1:05.19    1:05.62 ALL*     3  
  4 Webb, Morgan        16 Hallowell            1:05.55    1:07.74          2  
  5 Rowe, Elizabeth     15 Hallowell            1:10.86    1:09.80          1  
  6 Bauman, Lauren      15 Hallowell            1:13.08    1:13.30        
 
Event 15  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
        MCSL: # 1:01.81   7/31/2005 Jesse Cunningham, UC                       
  HAPOOL REC: P 1:02.79   6/18/2005 Brady Fox                                  
  HATEAM REC: T 1:02.79   6/18/2005 Brady Fox                                  
                1:15.00  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conrad, Eric        14 Hallowell            1:07.00    1:08.87 ALL*     6  
  2 Anderson, Michael   14 Hallowell            1:09.50    1:10.49 ALL*     4  
  3 Suthard, Frank      14 Hallowell            1:11.71    1:12.00 ALL*     3  
  4 Larson, Matt        14 Mill Creek Towne     1:13.32    1:14.87 ALL*     2  
  5 Cummins, Sean       14 Mill Creek Towne     1:20.69    1:19.58          1  
  6 Queen, Griffin      14 Mill Creek Towne     1:24.19    1:28.52        
 
Event 16  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
        MCSL: # 1:07.40   7/31/1980 Susan O'Brien, WM                          
  HAPOOL REC: P 1:10.51    1/1/2001 Julie O'Brien                              
  HATEAM REC: T 1:11.42   6/18/2005 Blair Webb                                 
                1:18.50  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Webb, Blair         14 Hallowell            1:11.48    1:13.36 ALL*     6  
  2 Murray, Katie       14 Hallowell            1:13.68    1:14.49 ALL*     4  
  3 Berry, Kaitlin      14 Hallowell            1:19.92    1:19.78          3  
  4 Neff, Melanie       13 Mill Creek Towne     1:21.44    1:21.99          2  
  5 Baxter, Stacey      14 Mill Creek Towne     1:23.05    1:22.78          1  
  6 Wallace, Taylor     13 Mill Creek Towne     1:26.67    1:25.47        
 
Event 17  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        MCSL: # 18.44    7/3/1999 Sean Stewart, NMC                            
  HAPOOL REC: P 20.40    1/1/1999 Brady Fox                                    
  HATEAM REC: T 20.00    1/1/1999 Brady Fox                                    
                24.10  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ralli, Zachary       8 Mill Creek Towne       22.31      23.53 ALL*     6  
  2 Munson, Alex         8 Hallowell              26.67      25.79          4  
  3 Mulquin, Matthew     6 Mill Creek Towne       26.87      28.23          3  
  4 Boehlert, Bryan      7 Mill Creek Towne       28.02      28.66          2  
  5 Nicklow, Michael     8 Hallowell              28.70      29.84          1  
  6 Loiacono, Colin      7 Hallowell              28.08      30.97        
 
Event 18  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        MCSL: # 18.58   7/31/1982 Karla Wilson, MW                             
  HAPOOL REC: P 19.33    1/1/2003 Catherine Mulquin                            
  HATEAM REC: T 20.02    1/1/2000 Blair Webb                                   
                24.45  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gruber, Anna         8 Hallowell              24.14      24.69          6  
  2 Collins, Grace       8 Mill Creek Towne       25.73      25.06          4  
  3 Kolanowski, Christ   8 Hallowell              25.96      26.15          3  
  4 Connor, Sofia        8 Mill Creek Towne       25.53      26.59          2  
  5 Rager, Stephanie     8 Hallowell              26.62      27.29          1  
  6 Ross, Mae            8 Mill Creek Towne       27.69      28.24        
 
Event 19  Boys 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        MCSL: # 16.40   8/11/1974 Kevin Rusch, CG                              
  HAPOOL REC: P 17.18    1/1/2001 Brady Fox                                    
  HATEAM REC: T 17.12    1/1/2001 Brady Fox                                    
                20.70  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Prather, John       10 Hallowell              19.79      19.43 ALL*     6  
  2 Larson, Mark         9 Mill Creek Towne       20.33      19.84 ALL*     4  
  3 Carswell, Christia  10 Hallowell              21.04      20.25 ALL*     3  
  4 Moeller, Zachary    10 Mill Creek Towne       20.96      21.33          2  
  5 Schmidt, Christian  10 Mill Creek Towne       21.68      21.86          1  
  6 Nicklow, Christian  10 Hallowell              23.84      23.78        
 
Event 20  Girls 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        MCSL: # 16.35    7/8/2000 Morgan Ribar, DA                             
  HAPOOL REC: P 17.15    1/1/2002 Cara Chuang                                  
  HATEAM REC: T 17.22    1/1/2002 Blair Webb                                   
                20.40  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Clark, Caroline     10 Mill Creek Towne       18.12      18.60 ALL*     6  
  2 Sweeney, Katie      10 Mill Creek Towne       19.26      19.32 ALL*     4  
  3 Kolanowski, Anna    10 Hallowell              19.88      19.93 ALL*     3  
  4 Flamand, Kelly      10 Hallowell              20.34      20.46          2  
  5 Anderson, Molly      9 Hallowell              20.56      21.25          1  
  6 Sonnenberg, Rachel  10 Mill Creek Towne       21.86      22.14        
 
Event 21  Boys 15-18 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        MCSL: #   56.03   7/31/2005 Josh Hafkin, PW                            
  HAPOOL REC: P 1:00.13    1/1/2001 Kenny Shelhorse                            
  HATEAM REC: T 1:00.39    1/1/2001 Buddy Reed                                 
                1:08.30  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fox, Brady          15 Hallowell            1:01.20    1:01.03 ALL*     6  
  2 Relihan, Andrew     16 Hallowell            1:03.24    1:02.66 ALL*     4  
  3 Spencer, Adam       16 Mill Creek Towne     1:06.62    1:06.06 ALL*     3  
  4 Larson, Michael     16 Mill Creek Towne     1:06.95    1:06.14 ALL*     2  
  5 Conrad, Nick        18 Hallowell            1:08.50    1:09.06          1  
  6 Clark, Andrew       15 Mill Creek Towne     1:16.67    1:17.22        
 
Event 22  Girls 15-18 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        MCSL: # 1:05.07   7/31/2005 Kelli Kyle, FV                             
  HAPOOL REC: P 1:08.28    1/1/2002 Dana West                                  
  HATEAM REC: T 1:15.06    1/1/2001 Lauren Ullrich                             
                1:16.60  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Waters, Megan       16 Mill Creek Towne     1:09.71    1:11.60 ALL*     6  
  2 Hendershot, Kelly   18 Mill Creek Towne     1:13.47    1:15.45 ALL*     4  
  3 Lapp, Allison       18 Mill Creek Towne     1:15.47    1:16.43 ALL*     3  
  4 Rowe, Elizabeth     15 Hallowell            1:18.07    1:18.80          2  
  5 Krehbiel, Shannon   15 Hallowell            1:20.83    1:20.79          1  
  6 Webb, Morgan        16 Hallowell            1:17.02    1:26.95        
 
Event 23  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        MCSL: # 30.75   6/20/1998 Jason Blanken, CA                            
  HAPOOL REC: P 33.34   6/24/2006 Matthew Gibson, Rockville                    
  HATEAM REC: T 32.42    1/1/2003 Brady Fox                                    
                38.70  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garfield, Evan      12 Mill Creek Towne       38.36      36.28 ALL*     6  
  2 Devlin, Joey        12 Hallowell              36.95      36.65 ALL*     4  
  3 Loiacono, Chris     12 Hallowell              39.81      39.89          3  
  4 Rowe, Patrick       11 Hallowell              40.27      40.61          2  
  5 Spencer, Todd       11 Mill Creek Towne       42.00      42.03          1  
  6 Cummins, Kyle       12 Mill Creek Towne       45.55      44.59        
 
Event 24  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        MCSL: # 32.13    8/4/2002 Lisa Long, UC                                
  HAPOOL REC: P 32.56    1/1/2002 Morgan Ribar                                 
  HATEAM REC: T 32.97   7/10/2004 Blair Webb                                   
                39.00  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mulquin, Catherine  11 Mill Creek Towne       35.37      35.33 ALL*     6  
  2 Clark, Rachel       12 Mill Creek Towne       35.73      36.25 ALL*     4  
  3 Relihan, Katie      12 Hallowell              37.00      37.75 ALL*     3  
  4 Kovalcik, Anna      12 Mill Creek Towne       38.13      38.50 ALL*     2  
  5 Adam, McKayla       11 Hallowell              39.83      39.25          1  
  6 Conrad, Megan       11 Hallowell              39.88      39.27        
 
Event 25  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        MCSL: # 27.84    8/4/2002 Josh Hafkin, PW                              
  HAPOOL REC: P 28.87   6/18/2005 Brady Fox                                    
  HATEAM REC: T 28.78   7/23/2005 Brady Fox                                    
                34.90  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conrad, Eric        14 Hallowell              31.14      31.52 ALL*     6  
  2 Anderson, Michael   14 Hallowell              31.81      32.57 ALL*     4  
  3 Larson, Matt        14 Mill Creek Towne       33.97      33.81 ALL*     3  
  4 Loiacono, Andrew    14 Hallowell              34.38      34.02 ALL*     2  
  5 Cummins, Sean       14 Mill Creek Towne       37.34      35.90          1  
  6 Queen, Griffin      14 Mill Creek Towne       37.70      38.35        
 
Event 26  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        MCSL: # 30.44   6/25/2005 Cara Chuang, RV                              
  HAPOOL REC: P 31.65    1/1/2003 Megan Waters                                 
  HATEAM REC: T 32.77   7/23/2005 Blair Webb                                   
                36.75  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murray, Katie       14 Hallowell              37.26      36.21 ALL*     6  
  2 Berry, Kaitlin      14 Hallowell              38.80      37.42          4  
  3 Baxter, Stacey      14 Mill Creek Towne       39.87      38.28          3  
  4 Fox, Paige          13 Hallowell              38.54      38.62          2  
  5 Neff, Melanie       13 Mill Creek Towne       39.94      41.19          1  
  6 Kimball, Kristen    13 Mill Creek Towne       44.68      41.98        
 
Event 27  Boys 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
        MCSL: #   58.12   7/10/1999 Mark Liscinsky, NH                         
  HAPOOL REC: P 1:01.70    1/1/2001 Kenny Shelhorse                            
  HATEAM REC: T 1:01.36    1/1/2001 Buddy Reed                                 
                1:07.00  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Relihan, Andrew     16 Hallowell            1:03.17    1:02.50 ALL*     6  
  2 Fox, Brady          15 Hallowell            1:05.04    1:02.60 ALL*     4  
  3 Spencer, Adam       16 Mill Creek Towne     1:04.80    1:05.03 ALL*     3  
  4 Larson, Michael     16 Mill Creek Towne     1:08.08    1:08.74          2  
  5 Conrad, Nick        18 Hallowell            1:08.61    1:09.84          1  
  6 Clark, Andrew       15 Mill Creek Towne     1:12.58    1:15.75        
 
Event 28  Girls 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
        MCSL: # 1:06.20   7/31/1979 Patti Marks, O                             
  HAPOOL REC: P 1:10.20    1/1/2002 Julie O'Brien                              
  HATEAM REC: T 1:13.65    7/9/2005 Morgan Webb                                
                1:15.40  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hendershot, Kelly   18 Mill Creek Towne     1:16.03    1:14.64 ALL*     6  
  2 Lapp, Allison       18 Mill Creek Towne     1:14.78    1:15.34 ALL*     4  
  3 Webb, Morgan        16 Hallowell            1:14.79    1:16.77          3  
  4 Rowe, Elizabeth     15 Hallowell            1:22.32    1:22.61          2  
  5 Suthard, Kelly      18 Hallowell            1:20.59    1:25.03          1  
 -- Waters, Megan       16 Mill Creek Towne     1:10.22         DQ        
 
Event 29  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        MCSL: # 20.99    8/1/2004 Russell Sangster, WW                         
  HAPOOL REC: P 23.74   6/24/2006 John Jeang, Rockville                        
  HATEAM REC: T 23.35    1/1/1996 Matt Baker                                   
                25.85  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ralli, Zachary       8 Mill Creek Towne       25.23      26.38          6  
  2 Kovalcik, Chris      8 Mill Creek Towne       26.62      27.11          4  
  3 Kong, Austin         8 Hallowell              27.00      27.42          3  
  4 Gross, Matthew       7 Mill Creek Towne       29.19      28.56          2  
  5 Uchman, Alexander    8 Hallowell              33.80      31.58          1  
  6 Loiacono, Colin      7 Hallowell              31.74      31.72        
 
Event 30  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        MCSL: # 20.83   7/19/2003 Yaly Levy, RV                                
  HAPOOL REC: P 21.45    1/1/2000 Blair Webb                                   
  HATEAM REC: T 21.44    1/1/2000 Blair Webb                                   
                26.50  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marquez-Garner, Em   8 Hallowell              26.31      26.81          6  
  2 Kolanowski, Christ   8 Hallowell              26.07      26.86          4  
  3 Ross, Mae            8 Mill Creek Towne       27.61      26.93          3  
  4 Wallace, Amanda      8 Mill Creek Towne       27.69      27.96          2  
  5 Trahern, Jackie      7 Mill Creek Towne       28.74      28.68          1  
  6 Rager, Stephanie     8 Hallowell              31.49      34.27        
 
Event 31  Boys 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        MCSL: # 17.37   6/18/1994 Justin Pratt, OF                             
  HAPOOL REC: P 20.12    1/1/2004 Evan Garfield           Mill C               
  HATEAM REC: T 19.78    1/1/2002 Charles Nagelvoort                           
                22.25  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Breen, Nicholas     10 Hallowell              21.50      21.55 ALL*     6  
  2 Neff, Matthew       10 Mill Creek Towne       21.03      21.57 ALL*     4  
  3 Prather, John       10 Hallowell              22.23      22.01 ALL*     3  
  4 Triau, Matthew       9 Mill Creek Towne       23.23      22.31          2  
  5 Nicklow, Christian  10 Hallowell              23.43      23.59          1  
 -- Waters, John        10 Mill Creek Towne       20.48         DQ        
 
Event 32  Girls 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        MCSL: # 17.69   7/10/2004 Emily Floria, RV                             
  HAPOOL REC: P 18.08    7/3/2004 Emily Floria                                 
  HATEAM REC: T 19.07    1/1/2002 Blair Webb                                   
                22.25  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Clark, Caroline     10 Mill Creek Towne       19.38      20.09 ALL*     6  
  2 Flamand, Kelly      10 Hallowell              22.04      21.96 ALL*     4  
  3 Sweeney, Katie      10 Mill Creek Towne       21.33      22.22 ALL*     3  
  4 Roy, Makayla         9 Hallowell              21.83      22.24 ALL*     2  
  5 Trahern, Katie       9 Mill Creek Towne       23.95      22.72          1  
  6 Lertora, Nicole     10 Hallowell              23.27      24.23        
 
Event 33  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        MCSL: # 34.81    8/1/1981 Nathan Hamilton, A                           
  HAPOOL REC: P 38.31    1/1/2004 Bruce Haase                                  
  HATEAM REC: T 39.57    7/9/2005 Oliver Pettenati                             
                43.30  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garfield, Evan      12 Mill Creek Towne       37.58      37.56PALL*     6  
  2 Loiacono, Brandon   11 Hallowell              42.41      42.32 ALL*     4  
  3 Tatnall, Nicholas   11 Hallowell              44.30      42.89 ALL*     3  
  4 Huey-Burns, Conor   12 Mill Creek Towne       44.39      44.23          2  
  5 Abrams, Matthew     12 Hallowell              47.19      46.61          1  
  6 Spencer, Todd       11 Mill Creek Towne       47.93      49.29        
 
Event 34  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        MCSL: # 35.41    8/1/2001 Susan Kim, NMC                               
  HAPOOL REC: P 37.88    7/2/2005 Julia Rivera                                 
  HATEAM REC: T 38.73    1/1/2004 Blair Webb                                   
                43.40  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Clark, Rachel       12 Mill Creek Towne       39.21      39.93 ALL*     6  
  2 Adam, McKayla       11 Hallowell              41.53      41.13 ALL*     4  
  3 Kozorosky, Paulina  11 Hallowell              42.50      42.94 ALL*     3  
  4 Murray, Mary Clair  11 Hallowell              44.48      43.30 ALL*     2  
  5 Martinko, Jordan    11 Mill Creek Towne       42.27      43.39 ALL*     1  
  6 Kovalcik, Anna      12 Mill Creek Towne       43.57      44.05        
 
Event 35  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        MCSL: # 31.70   7/16/1983 Mike Barrowman, MS                           
  HAPOOL REC: P 32.70   6/18/2005 Eric Friedland                               
  HATEAM REC: T 35.40    7/2/2005 Brady Fox                                    
                38.80  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Loiacono, Andrew    14 Hallowell              38.32      37.57 ALL*     6  
  2 Pettenati, Oliver   13 Hallowell              37.73      38.32 ALL*     4  
  3 Suthard, Frank      14 Hallowell              39.05      38.70 ALL*     3  
  4 Cummins, Sean       14 Mill Creek Towne       41.18      40.94          2  
  5 Veise, John         13 Mill Creek Towne       44.52      44.12          1  
  6 Waters, Brad        14 Mill Creek Towne       43.49      44.34        
 
Event 36  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        MCSL: # 34.59   7/23/2005 Mallory McMillian, K                         
  HAPOOL REC: P 37.34    1/1/2004 Arielle Harding                              
  HATEAM REC: T 37.53    1/1/2002 Katie Suthard                                
                41.30  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Webb, Blair         14 Hallowell              39.79      39.24 ALL*     6  
  2 Berry, Kaitlin      14 Hallowell              44.24      43.62          4  
  3 Wallace, Taylor     13 Mill Creek Towne       44.25      44.08          3  
  4 Neff, Melanie       13 Mill Creek Towne       43.64      44.12          2  
  5 Newman, Taylor      13 Hallowell              44.03      44.37          1  
  6 Callaway, Jenna     13 Mill Creek Towne       47.43      45.60        
 
Event 37  Boys 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        MCSL: # 1:03.60    8/4/2002 Daniel Velez, QO                           
  HAPOOL REC: P 1:12.38    1/1/2002 Matt Benedick                              
  HATEAM REC: T 1:12.20    1/1/2001 Buddy Reed                                 
                1:18.20  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Relihan, Andrew     16 Hallowell            1:13.22    1:11.59TALL*     6  
  2 Clark, Andrew       15 Mill Creek Towne     1:21.84    1:21.97          4  
  3 Mulquin, Kevin      15 Mill Creek Towne     1:24.52    1:24.40          3  
  4 Byrne, Harry        17 Hallowell            1:25.97    1:24.99          2  
  5 Baker, Matt         18 Hallowell            1:27.33    1:25.34          1  
  6 Carroll, Pat        17 Mill Creek Towne     1:28.68    1:26.19        
 
Event 38  Girls 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        MCSL: # 1:12.66   7/31/1993 Cheryl Patteson, CA                        
  HAPOOL REC: P 1:16.43    1/1/2004 Colleen Haase                F             
  HATEAM REC: T 1:19.99    7/9/2005 Morgan Webb                                
                1:26.00  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lapp, Allison       18 Mill Creek Towne     1:23.25    1:22.62 ALL*     6  
  2 Garfield, Maura     15 Mill Creek Towne     1:25.56    1:23.90 ALL*     4  
  3 Suthard, Katie      18 Hallowell            1:28.87    1:25.65 ALL*     3  
  4 Webb, Morgan        16 Hallowell            1:23.89    1:27.15          2  
  5 Suthard, Kelly      18 Hallowell            1:28.77    1:28.23          1  
  6 Hollowell, Caitlin  16 Mill Creek Towne     1:33.20    1:32.53        
 
Event 39  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        MCSL: # 16.85   7/31/2005 Grant Goddard, PA                            
  HAPOOL REC: P 18.40    1/1/1999 Brady Fox                                    
  HATEAM REC: T 17.79    1/1/1999 Brady Fox                                    
                23.50  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kovalcik, Chris      8 Mill Creek Towne       21.84      21.63 ALL*     6  
  2 Kong, Austin         8 Hallowell              25.73      25.01          4  
  3 Munson, Alex         8 Hallowell              24.26      25.75          3  
  4 Stathes, Nikolaos    8 Mill Creek Towne       26.91      26.58          2  
  5 Clark, Damian        8 Mill Creek Towne       29.59      28.54          1  
  6 Loiacono, Colin      7 Hallowell              31.65      31.96        
 
Event 40  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        MCSL: # 17.37    8/3/2003 Catherine Mulquin, MCT                       
  HAPOOL REC: P 17.94    1/1/2003 Catherine Mulquin                            
  HATEAM REC: T 19.02    1/1/1999 Shannon Krehbiel                             
                23.40  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gruber, Anna         8 Hallowell              21.69      22.04 ALL*     6  
  2 Trahern, Jackie      7 Mill Creek Towne       24.12      24.55          4  
  3 Wallace, Amanda      8 Mill Creek Towne       23.23      24.70          3  
  4 Marquez-Garner, Em   8 Hallowell              25.53      27.31          2  
  5 Connor, Sofia        8 Mill Creek Towne       26.08      27.43          1  
  6 Seney, Rachel        7 Hallowell              33.71      33.96        
 
Event 41  Boys 9-10 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        MCSL: # 14.99    8/1/2001 Sean Stewart, NMC                            
  HAPOOL REC: P 15.43    1/1/2001 Brady Fox                                    
  HATEAM REC: T 15.24    1/1/2001 Brady Fox                                    
                18.70  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Waters, John        10 Mill Creek Towne       17.86      18.34 ALL*     6  
  2 Prather, John       10 Hallowell              20.66      19.47          4  
  3 Newell, David       10 Mill Creek Towne       20.23      19.75          3  
  4 Carswell, Christia  10 Hallowell              19.13      19.80          2  
  5 Schmidt, Christian  10 Mill Creek Towne       20.00      19.93          1  
  6 Breen, Nicholas     10 Hallowell              20.13      20.28        
 
Event 42  Girls 9-10 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        MCSL: # 15.19   7/27/1985 Blaire Menichetti, FV                        
  HAPOOL REC: P 15.73   7/16/2005 Catherine Mulquin                            
  HATEAM REC: T 16.04    1/1/2002 Blair Webb                                   
                18.60  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kolanowski, Anna    10 Hallowell              17.19      16.92 ALL*     6  
  2 Clark, Caroline     10 Mill Creek Towne       16.77      16.98 ALL*     4  
  3 Wallace, Alyssa      9 Mill Creek Towne       17.84      17.80 ALL*     3  
  4 Anderson, Molly      9 Hallowell              18.28      18.74          2  
  5 Lertora, Nicole     10 Hallowell              19.26      20.00          1  
  6 Sonnenberg, Rachel  10 Mill Creek Towne       20.32      20.10        
 
Event 43  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        MCSL: # 29.92   7/30/2000 Christopher Pool, NO                         
  HAPOOL REC: P 31.96   6/24/2006 Matthew Gibson, Rockville                    
  HATEAM REC: T 30.76    1/1/2003 Brady Fox                                    
                36.70  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Devlin, Joey        12 Hallowell              35.42      35.80 ALL*     6  
  2 Loiacono, Brandon   11 Hallowell              36.79      37.78          4  
  3 Flamand, Matthew    12 Hallowell              39.98      40.33          3  
  4 Spencer, Todd       11 Mill Creek Towne       40.36      41.08          2  
  5 Huey-Burns, Conor   12 Mill Creek Towne       46.25      46.97          1  
  6 Cummins, Kyle       12 Mill Creek Towne       57.93      51.27        
 
Event 44  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        MCSL: # 30.41   7/30/2000 Laura Eull, CG                               
  HAPOOL REC: P 32.14    1/1/2002 Jackie Orman                                 
  HATEAM REC: T 32.46   7/10/2004 Blair Webb                                   
                37.40  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mulquin, Catherine  11 Mill Creek Towne       32.71      33.31 ALL*     6  
  2 Relihan, Katie      12 Hallowell              33.77      34.55 ALL*     4  
  3 Kovalcik, Anna      12 Mill Creek Towne       34.31      34.71 ALL*     3  
  4 Adam, McKayla       11 Hallowell              35.74      35.79 ALL*     2  
  5 Martinko, Jordan    11 Mill Creek Towne       39.04      39.11          1  
  6 Conrad, Megan       11 Hallowell              39.08      40.05        
 
Event 45  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        MCSL: # 27.16   7/23/2005 Brady Fox, HA                                
  HAPOOL REC: P 27.64   7/16/2005 Brady Fox                                    
  HATEAM REC: T 27.16   7/23/2005 Brady Fox                                    
                33.10  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conrad, Eric        14 Hallowell              30.07      29.77 ALL*     6  
  2 Anderson, Michael   14 Hallowell              31.25      31.90 ALL*     4  
  3 Suthard, Frank      14 Hallowell              31.34      32.02 ALL*     3  
  4 Larson, Matt        14 Mill Creek Towne       33.62      32.78 ALL*     2  
  5 Bisselle, Eric      13 Mill Creek Towne       36.83      36.65          1  
  6 Queen, Griffin      14 Mill Creek Towne       36.37      36.86        
 
Event 46  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        MCSL: # 29.57   7/31/2005 Heather Denman, TA                           
  HAPOOL REC: P 30.92    1/1/2002 Kelly Hendershot                             
  HATEAM REC: T 31.49   6/25/2005 Blair Webb                                   
                34.80  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Webb, Blair         14 Hallowell              32.20      32.45 ALL*     6  
  2 Murray, Katie       14 Hallowell              32.64      33.84 ALL*     4  
  3 Fox, Paige          13 Hallowell              34.20      34.87          3  
  4 Neff, Melanie       13 Mill Creek Towne       36.09      37.28          2  
  5 Baxter, Stacey      14 Mill Creek Towne       37.50      37.61          1  
  6 Wallace, Taylor     13 Mill Creek Towne       38.75      39.25        
 
Event 47  Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        MCSL: # 25.50   7/31/2005 Josh Hafkin, PW                              
  HAPOOL REC: P 27.53    1/1/2001 Buddy Reed                                   
  HATEAM REC: T 27.30   6/17/2006 Brady Fox, Hallowell                         
                29.30  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fox, Brady          15 Hallowell              27.30      27.90 ALL*     6  
  2 Spencer, Adam       16 Mill Creek Towne       28.31      28.65 ALL*     4  
  3 Relihan, Andrew     16 Hallowell              28.95      28.88 ALL*     3  
  4 Larson, Michael     16 Mill Creek Towne       29.79      30.06          2  
  5 DeShayes, Michael   15 Mill Creek Towne       30.64      30.22          1  
  6 Conrad, Nick        18 Hallowell              30.24      30.34        
 
Event 48  Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        MCSL: # 29.11    8/3/1997 Sarah Solomon, H                             
  HAPOOL REC: P 30.66    1/1/2002 Dana West                                    
  HATEAM REC: T 32.68    1/1/2000 Becky Howard                                 
                33.40  ALL*
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Waters, Megan       16 Mill Creek Towne       30.72      30.63PALL*     6  
  2 Hendershot, Kelly   18 Mill Creek Towne       31.18      32.73 ALL*     4  
  3 Schmidt, Katrina    16 Mill Creek Towne       34.72      34.78          3  
  4 Krehbiel, Shannon   15 Hallowell              35.01      34.84          2  
  5 Rowe, Elizabeth     15 Hallowell              35.34      35.37          1  
  6 Suthard, Kelly      18 Hallowell              36.21      38.50        
 
Event 49  Boys 14 & Under 175 SC Meter Freestyle Graduated Relay
===============================================================================
        MCSL: # 1:45.06    7/6/2003 Cedarbrook                                 
                         Sam Knecht-Patrick Durbin-Joe Knecht-Mitch Kirsch 
  HAPOOL REC: P 1:49.40   6/24/2006 Rockville                                  
                         H Menguy, M Gibson, Z Olivos, J Jeang             
  HATEAM REC: T 1:47.20    1/1/2002 Anderson,Fox,Baker,Devlin                  
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mill Creek Towne  'A'                       1:52.21    1:53.79          8  
     1) Waters, John 10                 2) Garfield, Evan 12              
     3) Larson, Matt 14                 4) Ralli, Zachary 8               
  2 Hallowell  'A'                              1:55.70    1:56.11          4  
     1) Breen, Nicholas 10              2) Devlin, Joey 12                
     3) Conrad, Eric 14                 4) Munson, Alex 8                 
  3 Hallowell  'B'                                   NT    1:59.91          2  
     1) Prather, John 10                2) Loiacono, Brandon 11           
     3) Anderson, Michael 14            4) Kong, Austin 8                 
  4 Mill Creek Towne  'B'                       2:05.41    2:05.43        
     1) Neff, Matthew 10                2) Johnson, Mitchell 11           
     3) Cummins, Sean 14                4) Kovalcik, Chris 8              
 
Event 50  Girls 14 & Under 175 SC Meter Freestyle Graduated Relay
===============================================================================
        MCSL: # 1:47.69    8/3/2002 Rockville                                  
                         Cara Chuang-Sandra Lee-Christine Chuang-Sara Kwon 
  HAPOOL REC: P 1:49.98    1/1/2002 Rockville                                  
                         C.Chuang,S.Lee,Ch.Chuang,S.Kwon                   
  HATEAM REC: T 1:50.17    1/1/2002 BWebb,MWebb,JUllrich,KRelihan              
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mill Creek Towne  'A'                       1:55.59    1:54.17          8  
     1) Clark, Caroline 10              2) Mulquin, Catherine 11          
     3) Baxter, Stacey 14               4) Wallace, Amanda 8              
  2 Hallowell  'A'                              1:56.73    1:55.12          4  
     1) Kolanowski, Anna 10             2) Relihan, Katie 12              
     3) Webb, Blair 14                  4) Gruber, Anna 8                 
  3 Mill Creek Towne  'B'                       1:58.06    2:00.88          2  
     1) Sweeney, Katie 10               2) Clark, Rachel 12               
     3) Neff, Melanie 13                4) Trahern, Jackie 7              
  4 Hallowell  'B'                                   NT    2:01.05        
     1) Flamand, Kelly 10               2) Kozorosky, Paulina 11          
     3) Murray, Katie 14                4) Marquez-Garner, Emma 8         
 
                    Combined Team Scores - Through Event 50                    
 
  1. Hallowell                           411   2. Mill Creek Towne                    377