Background-image
Partners
Speedo
RWJ+Sports+Medicine
Metro+Swim+Shop
Sponsors
Event

OCY Winter Classic

Dec 14, 2018 - Dec 16, 2018
December, 14 2018

Description

Attending: SV2, G1, G2, G3, SR1, SR3

Location:  Ocean County YMCA

  Session Events Warm up Start
Friday 1 Distance 5:00 pm 6:00 pm
Saturday 2 13/Over Girls/Boys 7:30 am 8:55 am
  3 9-12 Girls/Boys 1:20 pm 2:20 pm
  4 Finals 5:30 pm 6:10 pm
Sunday 5 13/Over Girls/Boys 7:30 am 8:55 am
  6 9-12 Girls/Boys 1:20 pm 2:20 pm
  7 Finals 5:30 pm 6:10 pm

SVY Timing Assignments:

Friday Session #1
Swimmer need own timer and counter

Saturday Session #2 13 & Over
Head Timer:   Dixon (Ciara)

Back up:
1st half timer:   Devineni (Shaithi)
2nd half timer: English (Maeve)

Lane #1
1st half timer:   Guha (Anshul)
2nd half timer: Gold (Josh)

Saturday Session #3 9-12
Head Timer:   Tao (Claudia)

Lane #8
1st half timer:   Buisson (Lindsey)
2nd half timer:  Gamble (Justin)

Lane #9
1st half timer:   Luo (JingJing)
2nd half timer: Wang (Katelyn)      

Saturday  FINALS
Head Timer:   D’Ambrosio (Samantha)

Lane #2
1st half timer:   Emma (Samantha)
2nd half timer: Hershfeld (William)

Lane #3
1st half timer:   Lehrer (Sydney)
2nd half timer: Pennimpede (Audrey)

Lane #4
1st half timer:   Wendland (Isabelle)
2nd half timer: Wade (George)

Sunday Session #5 13 & Over
Head Timer:   Arunachalam (Anchana)

Lane #4
1st half timer:   Gong (Emily)
2nd half timer: Martino (Jeremy)

Lane #5
1st half timer:   Martinez (Sophia)
2nd half timer: Griggs (Paige)

Sunday Session #6 9-12
Head Timer:   Colipano (Kyle)

Lanes #7
1st half timer:   Hu (Isabell)
2nd half timer: Yao (Gloria)

Lanes #8
1st half timer:   Singh (Simar)
2nd half timer: Xiang (Arissa)

Sunday  FINALS
Head Timer:   Guadagno (Marco)

Lane #4
1st half timer:   Bove (Amedeo)
2nd half timer: Cooke (Ryan)

Lane #5
1st half timer:   Hanson (Isabella)
2nd half timer: Holliday (Charlotte)

Lanes #6
1st half timer:   Wintermute (Tanya)
2nd half timer:  Lee (Raymond)

Forms/Documents:

Photos: