Background-image
Partners
USA+Swimming
Arena
Amazon+Smile
Swim+Outlet
City+of+Fullerton
Southern+California+Swimming
Sponsors
319 Best Times Posted at November BRW Meet
FAST had a great weekend at the BREA BRW Meet!  Swimmers posted 319 lifetime bests with 12 athletes achieving best times in all of their races.  Congratulations to Abigail Aggarao, Danica Alejo, Mia Carley, Sydney Cruz, Ella Dang, Guilia De Andrade, Kylie Eggers, Marco Joson, McKenna Keeler, Brandon Kow, Huy Le, Jason Matsuda, Megan Molendyk, Ethan Ragadio, and Eileen Seo on 100% best times!
 
Julia Ahn posted the largest time drop for the ladies improving her time in the 1650 Freestyle by 1 minute and 25 seconds!  David Konefsky posted the largest drop for the gentlemen improving his time in the 1650 Freestyle by 1 minute and 12 seconds!
 
Other outstanding time drops of 10 seconds or more were achieved by Celeste Flores (10.5 seconds in 100 Fly), Lily Guevara (12.5 seconds in 100 Back), Jasmine Matsuda (11.7 seconds in 100 Back), Emily Molendyk (22.9 seconds in 100 Fly), Riley Ogilvie (10 seconds in 200 Free), Kali Rankin Zelada (13.8 seconds in 200 IM), Cathryn Salladin (13 seconds in 200 Back), Riley Tran (24.3 seconds in 200 IM), Mathew Galarza (13.9 seconds in 200 Free and 19.4 seconds in 100 Fly), Marco Joson (15.7 seconds in 100 Back), Skyler Kao (13.3 seconds in 400 IM), David Kim (16.1 seconds in 200 IM and 11.2 seconds in 100 Fly), Brandon Kow (12.9 seconds in 100 IM), Carter Lavold (1 minute and 4 seconds in 200 IM), John Mai (10.3 seconds in 100 Fly), Nico Matias (10.7 seconds in 50 Free), Andrew Salladin (10 seconds in 200 IM), and Dominique Truong (17.7 seconds in 100 Free).
 
The ladies had 16 swimmers finish first in their age group and color division in 24 different races:
Anna Riley Boozer - 100 Free Red
Kyle Eggers - 200 IM White; 100 Back White
Abby Guevara - 25 Fly White; 50 Free White; 25 Breast White
Jacquelyn Huynh - 25 Fly Red
Anna Krishnan - 50 Free White; 100 Breast White
Nikki Lahey - 100 Back Blue
Julie Mai - 200 Free Red
Jasmine Matsuda - 100 Back White
Emily Molendyk - 100 Fly White
Riley Ogilvie - 100 Free Red
Kaliyah Palmer - 100 Fly White; 100 Breast Red
Kali Rankin Zelada - 200 IM White
Mercy Sandoke - 100 IM Red; 200 Back Red
Eileen Seo - 50 Fly Red
Bryce Tran - 100 Fly White; 100 Free White
Riley Tran - 200 IM Red; 50 Breast Red

The gentlemen had 12 swimmers finish first in their age group and division in 16 different races:
Ryan Friedman - 50 Back Blue; 100 Free Blue
Doug Johnson - 1650 Free (Overall)
Skyler Kao - 50 Free Red
Daniel Kim - 100 Back Blue
David Kim - 50 Breast Red
Brandon Kow - 100 IM White; 50 Fly White; 50 Breast White
Alex Krishnan - 100 Back White
Huy Le - 200 Breast White; 50 Fly Red
John Mai - 100 Free Red
Jaxx Miller - 200 Free Blue
Ethan Ragadio - 100 Back Red
Andrew Salladin - 200 IM Red

Keep up the great work, FAST!