Sponsors
Partners
University+of+Toronto
Toronto+Summer+Swim+Camp
Speedo
Toronto+Island+Lake+Swim
Martha+McCabe
Swim+Center
AB and Winter Invite Meet Reports

Congratulations to All!

A Champs

Junior Provincial/Youth Festival
Congratulations to the following swimmers who achieved new standards:
Provincial - Eila Farnood (400 free)
Festival - Evan Cescon (800 free), Mia Stein-Blumberg (200 IM, 200 free, 400 free, 200 back), Laurel Service (200 IM), Olivia Francis (200 fly), Kimberly Wang (200 fly), Emily Cescon (400 IM), Maya Lising (400 IM), Lordan Bennett (400 IM), Jasper Van Maren (100 fly

Junior 1

Best Times: 
Ian Binns, Daghan Gonulluoglu, Denizhan Gonulluoglu, James Kachin, Alex Shiffman, Lyuda Bird, Harriet Dolenko, Matilda Goldie, Serra Hamilton, Emma Hartviksen, Heather Kolb, Avery Leake, Innes Magee, Hanna Marshall, Estelle Scott, Tara Searcy, Emily Suggitt, Estella Turnbull, Ellena Wheatcroft, Amanda Wilson, Rory Woudstra

New Qualifications
AA Provincials:

Matilda Goldie 50FR: 29.54

Festivals:
Matilda Goldie 50FR: 29.54
Hanna Marshall 200IM - 2:39.93
Amanda Wilson 200BR 3:00.41

A Centrals:
Daghan Gonulluoglu 50FR/200FR
Denizhan Gonulluoglu  100BR
Alex Shiffman 200BK
Heather Kolb 200IM
Avery Leake 200IM
Estelle Scott 200BR
Emily Suggitt 200BR

B Centrals:
James Kachin 400FR, 200IM
Harriet Dolenko 50FR/200FR/800FR, 200IM
Heather Kolb 200BK
Avery Leake 400IM
Innes Magee 800FR, 100BK
Estelle Scott 50FR/200FR, 200IM
Emily Suggitt 200IM, 400IM
Estella Turnbull 200BK, 200IM/400IM
Ellena Wheatcroft 200IM

Junior 2

100% Best Times:
Denes Kiss, Eve Botterell, Lauren Nakamachi-Rozwadowski

Best Times:
Sebastian Board, Luca Goulart, Sheldon Inksetter, Will Morgenstern, Phil Nedelev, Dan Penagos-Juando, Uriyah Ravitz-Heller, Yuval Yampolsky, Katelyn Bonisteel, Maddy Clapp, Addy Grant, Kaitlin Grierson, Sofia Katsiroumpas, Sydney Kinnear, Mikayla Leys, Calla Linskill, Elise McManus

New Qualifications:

B Centrals
Elise McManus 100BR

C Centrals
Sheldon Inksetter 100BR/200BR
Denes Kiss 800FR, 100BK/200BK, 400IM
Uriyah Ravitz-Heller 400FR, 200BK
Katelyn Bonisteel 400IM
Eve Botterell 100BK/200BK, 100BR, 200IM
Elise McManus 200IM
Lauren Nakamachi-Rozwadowski 100BK/200BK, 200BR

Winter Invite
Junior 1

100% Best Times
Daghan Gonulluoglu

Best Times
Ian Binns, Harriet Dolenko, Matilda Goldie, Emma Hartviksen, Heather Kolb, Innes Magee, Estelle Scott, Emily Suggitt, Estella Turnbull, Ellena Wheatcroft, Amanda Wilson

New Qualifications

Festivals
Heather Kolb 100BR 1:26.11

A Centrals
Emma Hartviksen 100FL
Innes Magee 200BK

Junior 2

Best Times
Denes Kiss, Uriyah Ravitz-Heller, Maddy Clapp, Sydney Kinnear, Mikayla Leys, Lauren Nakamachi-Rozwadowki

New Qualifications
B Centrals

Denes Kiss 50FR
Sydney Kinnear 100BR

C Centrals
Uriyah Ravitz-Heller 100FR
Lauren Nakamachi-Rozwadowski 200IM

Senior 2

UT Winter Invite Wrap Up

100% best times: Cole Searcy, Michael Kolb, David Dremin, Veronica Lancaster, Ethan Pang
Best Times: Dennis Belopolsky, Katerina Bojic, Olivia Culver, David Dremin, Xavier Hollott-Lo, Jack
Kirwan, Michael Kolb, Veronica Lancaster, Ethan Pang, Ali Paquin, Sophie Pepper, Kate Reiffenste, Auden Tura, Finnan Weber, Valeria Vazquez, Guclu Can, Lily Hansen, Maya Kamath-Patel, Julia Karkouti, Cole Searcy

New Qualifiers:
Jack Kirwan - B Centrals
Michael Kolb - C Centrals
Guclu Can - B Centrals
Ethan Pang - B Centrals
David Dremin -B Centrals
Auden Tura - C Centrals
Ali Paquin - C Centrals
Julia Karkouti - C Centrals

AB MEET

Best times: Tamsin Andrews, Aynsley Brown, Jake Eddis, Calum Murray, Adrienne Richter-Powell, Zev Segal-Braves, Silvia Stoica, 

Congratulations to the following swimmers for making new qualifying standards:
Tamsin Andrews - A Centrals 
Zev Segal-Braves - B Centrals 

Winter Invite 

100% best times: 
Aynsley Brown, Jake Eddis, Zev Segal-Braves

Best times: 
Tamsin Andrews, Ashleigh Arthur, Graydon Bebbington, Eve Boyer, Aynsley Brown, Leith Cameron, Cassandra Chong, Jake Eddis, Gary Guo, Yzzy Fine, Annika Kapral, Olivia Kerr, Veronica Kurkjian, Noa Offman, Zoe Reynolds, Adrienne RIchter-Powell, Zev Segal-Braves, Uma Tong

Congratulations to the following swimmers for making new qualifying standards: 
Jake Eddis - AA Champs
Eve Boyer - A Centrals
Aynsley Brown - A Centrals