Background-image
Partners
Stahl+Vision
Rine+Landscaping
TYR
Hills+and+Dales
dayton+children%27s
Wright-Patt+Credit+Union
ABC+Dental
Capital+Campaign
Ohio+Zone+Team
Ohio+Swimming%2C+Inc
USA-Swimming+Virtual+Club+Championships
Swimmeet.com
Swimville
Sponsors
Congratulations to Raider 14un Junior Olympic Team

(pictured) Claudia Fernandez-Deardurff, 10, from Dayton will be participating in her first Ohio Junior Olympic Championships.  Claudia blazed to a :36.70 in the 50-yard backstroke at the Dayton Regional Champs, qualifying her for the state meet.

Congratulations the 50 Raiders listed below who have qualified in individual events, or relays, or both, for the upcoming Ohio 14 & Under Junior Olympics, held March 16-18 at Miami University.   We will update this roster and generate entry reports following this weekend's IMX Time Trial at DRAC. 

If your name is listed below - do this now! 

1. RSVP for the JO Party held Sun Mar 11th - deadline is Monday Feb 26th midnight

   Raider JO Party Homepage - go here to RSVP for the event

2. RSVP for the Raider JO Team Shirt - deadline is Monday Feb 26th midnight

   Google Docs JO Shirt Form - go here to order your swimmer's shirt

2018 Raider Winter Junior Olympic Team

  10under Girls      
1 Brooke Spencer  F 10 Fairborn
2 Claire Drayer  F 10 Beavercreek
3 Claudia Fernandez-Deardurff  F 10 Dayton
4 Natalie Riedel  F 10 Oakwood
5 Savannah Skow  F 10 Beavercreek
         
  10under Boys      
1 Ross Melton  M 8 Bellbrook
2 Ethan Peyton M 8 Beavercreek
3 Logan MacDonald  M 9 Oakwood
4 Weston Jones  M 9 Beavercreek
         
  11-12 Girls      
1 Alexandra Hein  F 11 Centerville
2 Chloe Otten  F 11 Xenia
3 Gwen Moore  F 11 Troy
4 Katelyn Smittle  F 11 Beavercreek
5 Melia Okamoto  F 11 Beavercreek
6 Abigail Woolford  F 12 Beavercreek
7 Adisson Schmidt  F 12 Beavercreek
8 Chloe Nuttbrock  F 12 Beavercreek
         
  11-12 Boys      
1 Benjamin Todd  M 11 West Alexandria
2 Caleb Manning  M 11 Beavercreek
3 Maximilian Bultemeyer  M 11 Beavercreek
4 Wyatt Rosengarten  M 11 Huber Heights
5 Anthony Braun  M 12 Kettering
6 Benjamin Coverdale  M 12 Beavercreek
7 Blake Krupinski  M 12 Beavercreek
8 Hayden Quigley  M 12 Oakwood
9 Joshua Butler  M 12 Centerville
10 Judah Ben Winchester  M 12 Greenville
11 Nathan Dunhac  M 12 Beavercreek
12 Tristan Prizler  M 12 Oakwood
         
  13-14 Girls      
1 Anja Barclay F 12 Centerville
2 Nora Hein F 13 Centerville
3 Kaylee Price  F 13 Medway
4 McKenna Melton  F 13 Bellbrook
5 Teagan Melton  F 13 Bellbrook
6 Ale Pacheco F 13 Beavercreek
7 Audrey Conley  F 14 Waynesville
8 Caterina Svobodny  F 14 Oakwood
9 Devyn Olson  F 14 Springboro
10 Julia Sperber  F 14 Beavercreek
11 Lily Warren  F 14 Beavercreek
         
  13-14 Boys      
1 Owen Fennig M 12 Beavercreek
2 Ryan Ju M 13 Beavercreek
3 Nate Pennington M 13 Oakwood
4 Luke Sullivan  M 13 Beavercreek
5 Preston Troyer M 13 Beavercreek
6 Ethan Otten  M 14 Xenia
7 Jackson Flowers  M 14 Centerville
8 James Edge  M 14 Beavercreek
9 Connor Peaden  M 14 Beavercreek
10 Jordan Davis  M 14 Wilmington
11 Michael Rine  M 14 Beavercreek
12 Samuel Campbell  M 14 Oakwood
13 Thomas House  M 14 Centerville
14 Wesley Schauer  M 14 Beavercreek