Background-image
Partners
Stahl+Vision
Rine+Landscaping
TYR
Hills+and+Dales
dayton+children%27s
Wright-Patt+Credit+Union
ABC+Dental
Capital+Campaign
Ohio+Zone+Team
Ohio+Swimming%2C+Inc
USA-Swimming+Virtual+Club+Championships
Swimmeet.com
Swimville
Sponsors
Complete results from Ohio Junior Olympics, Mar 16-18 at Miami University

Complete results for the Ohio Junior Olympics, Mar 16-18 held at Miami Universty.  Raiders finish 5th in Ohio.  The 13-14 boys win the age group title in Ohio this year.  13-14 girls, 11-12 girls and 11-12 boys finish 5th overall.  10un girls finish 8th. 

Raider JO Meet Homepage - scroll to bottom of page for results reports

2018 Raider Winter Junior Olympic Team

  10under Girls      
1 Brooke Spencer  F 10 Fairborn
2 Claire Drayer  F 10 Beavercreek
3 Claudia Fernandez-Deardurff  F 10 Dayton
4 Natalie Riedel  F 10 Oakwood
5 Savannah Skow  F 10 Beavercreek
         
  10under Boys      
1 Ross Melton  M 8 Bellbrook
2 Ethan Peyton M 8 Beavercreek
3 Logan MacDonald  M 9 Oakwood
4 Weston Jones  M 9 Beavercreek
         
  11-12 Girls      
1 Selini Ranatunga F 11 Springboro
2 Alexandra Hein  F 11 Centerville
3 Chloe Otten  F 11 Xenia
4 Gwen Moore  F 11 Troy
5 Katelyn Smittle  F 11 Beavercreek
6 Melia Okamoto  F 11 Beavercreek
7 Abigail Woolford  F 12 Beavercreek
8 Adisson Schmidt  F 12 Beavercreek
9 Chloe Nuttbrock  F 12 Beavercreek
         
  11-12 Boys      
1 Benjamin Todd  M 11 West Alexandria
2 Caleb Manning  M 11 Beavercreek
3 Maximilian Bultemeyer  M 11 Beavercreek
4 Wyatt Rosengarten  M 11 Huber Heights
5 Anthony Braun  M 12 Kettering
6 Benjamin Coverdale  M 12 Beavercreek
7 Blake Krupinski  M 12 Beavercreek
8 Hayden Quigley  M 12 Oakwood
9 Joshua Butler  M 12 Centerville
10 Judah Ben Winchester  M 12 Greenville
11 Nathan Dunhac  M 12 Beavercreek
12 Tristan Prizler  M 12 Oakwood
         
  13-14 Girls      
1 Anja Barclay F 12 Centerville
2 Nora Hein F 13 Centerville
3 Kaylee Price  F 13 Medway
4 McKenna Melton  F 13 Bellbrook
5 Teagan Melton  F 13 Bellbrook
6 Ale Pacheco F 13 Beavercreek
7 Caterina Svobodny  F 14 Oakwood
8 Devyn Olson  F 14 Springboro
9 Julia Sperber  F 14 Beavercreek
10 Lily Warren  F 14 Beavercreek
11 Audrey Conley  F 14 Waynesville
         
  13-14 Boys      
1 Owen Fennig M 12 Beavercreek
2 Ryan Ju M 13 Beavercreek
3 Nate Pennington M 13 Oakwood
4 Luke Sullivan  M 13 Beavercreek
5 Preston Troyer M 13 Beavercreek
6 Ethan Otten  M 14 Xenia
7 Jackson Flowers  M 14 Centerville
8 James Edge  M 14 Beavercreek
9 Connor Peaden  M 14 Beavercreek
10 Jordan Davis  M 14 Wilmington
11 Michael Rine  M 14 Beavercreek
12 Samuel Campbell  M 14 Oakwood
13 Thomas House  M 14 Centerville
14 Wesley Schauer  M 14 Beavercreek