Background-image
Partners
Lebanon+Parks+and+Recreation
Clifton+Larson+Allen
Deakins+Precision+Automotive
Dr.+Lacy+Boggs
Home+National+Bank
Mount+Graphics+%26+Signs
Culligan
Royal+Title+Service
Hometown+Insurance
Edward+Jones
Farmers+bank
Nicholson
Parr+Richey
Boone+REMC
Halleluyah+Way
Lamar
Sponsors
Divisional and State Meet Results!

Achieving Divisional and State cut times is not an easy task, and takes hard work.  Not only is it a great accomplishment, but to place in the Top 8 in these exclusive meets is especially impressive and earns a swimmer a medal.  Congratulations to all swimmers listed below in representing Lebanon Swim Club well at the semi-state and state levels:

 

State Meet:

Cora Dial:  46th 100 Back

Anna Hale:  31st 50 Back, 36th 50 Free, 21st 100 Back, 27th 100 Free

 

Divisional Meet:

Jordyn Daisley:  20th 500 Free, 62nd 50 Free, 37th 200 Free, 52nd 100 Free, 5th 1650 Free

Sydney Daisley:  9th 200 IM, 6th 500 Free, 18th 50 Free, 3rd 200 Free, 7th 100 Free

Cayleigh Dial:  14th 100 Fly, 26th 50 Free, 28th 200 Free, 10th 200 Free Relay, 33rd 200 IM, 39th 100 Free, 10th 200 Medley Relay, 13th 100 Back

Cora Dial:  3rd 100 Fly, 2nd 50 Back, 11th 50 Free, 1st 100 Back, 5th 100 Free, 4th 50 Fly

Lauren Gascho:  9th 200 Free Relay, 3rd 200 Back, 13th 50 Free,11th 200 Free, 8th 200 Medley Relay, 10th 200 IM, 4th 100 Back, 15th 100 Free

Lily Gascho:  66th 50 Free, 9th 200 Free Relay, 8th 200 Medley Relay

Lucy Gascho:  20th 100 Fly, 43rd 50 Free, 20th 200 Free, 10th 200 Free Relay, 30th 200 IM, 31st 100 Free, 10th 200 Medley Relay, 7th 200 Fly

Gabriel Goff:  12th 500 Free, 33rd 50 Free, 12th 200 Free, 6th 200 Fly

Grant Goff:  15th 500 Free, 25th 50 Free, 36th 200 Free, 27th 200 IM, 31st 100 Free

Grayson Goff:  32nd 100 Free

Jenna Griffith:  56th 50 Free, 19th 200 Breast, 29th 200 Free, 37th 200 IM, 47th 100 Free, 20th 100 Breast

Anna Hale:  3rd 200 IM, 3rd 50 Back, 2nd 100 Free, 2nd 50 Breast

Morgan Lawson:  10th 500 Free, 36th 50 Free, 9th 200 Free Relay, 12th 200 Free, 8th 200 Medley Relay, 2nd 1650 Free, 16th 100 Back, 16th 100 Free

JC Reese:  18th 200 Free, 1st 50 Free, 7th 100 Back, 3rd 100 Free, 7th 100 Breast

Summer Stogsdill:  35th 50 Free, 39th 200 Free, 9th 200 Free Relay, 3rd 200 Breast, 26th 200 IM, 25th 100 Free, 8th 200 Medley Relay, 5th 100 Breast

Bailey West:  51st 50 Free, 32nd 200 Free, 10th 200 Free Relay, 19th 100 Back, 41st 100 Free, 10th 200 Medley Relay

Angie Zheng:  41st 50 Free, 10th 200 Free Relay, 39th 200 IM, 42nd 100 Free, 10th 200 Medley Relay, 14th 100 Breast

Atlantic Zheng:  38th 50 Free, 31st 200 Free, 37th 100 Free

Oliver Zheng:  16th 50 Breast, 23rd 50 Free, 17th 100 Breast

 

Congratulations again to our State meet and Divisional meet participants!