Background-image
Partners
Magna+Hoedown
Bingo+World
Stingray+Team+Gear
Aquapark
Central Region C Championships- Highlights!

 57 Newmarket Stingray swimmers were in Etobicoke this past weekend, racing at the Central Region Winter C Championships.
 

Here are our medal winning performances:

Girls 10 & Under

200 IM                  Claire Dimitriadis            3:18.48         Silver

200 IM                   Malone Combrink          3:21.45         Bronze

50 breaststroke     Alexandra Evans              46.25          Gold

100 breaststroke    Malone Combrink         1:43.58          Bronze

Boys 10 & Under

100 backstroke         Timofey Mordukhai        1:31.99        Gold

100 breaststroke       Jacob Guo                     1:39.99        Gold

50 freestyle                Danny Barkan                  37.15        Silver

Girls 11

200 butterfly               Hailey McCallum        3:35.95         Bronze

Girls 12

200 IM                      Aryn Frederick             2:54.31          Silver

100 freestyle            Salma Vahle                 1:09.77         Bronze

200 breastsrtroke     Aryn Frederick              3:18.60         Silver

100 breaststroke      Aryn Frederick              1:29.52         Silver

50 freestyle              Niccola Di Battista           31.89         Silver

Boys 12

400 IM                      Jonathan Schock           6:11.30        Bronze

Girls 13

200 IM                      Hazel Posno                 2:53.27        Bronze

400 freestyle            Hannah Estabrooks      5:23.49        Bronze

200 breaststroke      Amy McCarty                3:15.73        Gold

200 butterfly             Jamieson Maclean        2:57.24        Gold

400 IM                     Hazel Posno                  6:12.01         Bronze

Boys 13

100 backstroke        Denny Paribok              1:13.99         Gold

200 freestyle            Diego Magat                 2:26.18         Silver

200 backstroke        Denny Paribok              2:38.78          Gold

Girls 14

400 freestyle             Maggie McColl             5:03.93        Silver

Girls 15

50 freestyle              Alexandra Fernandes      30.26         Gold

Boys 15

200 butterfly              Mason McWilliams      2:41.35        Gold

100 butterfly              Mason McWilliams      1:08.71        Silver

200 backstroke          Mason McWilliams      2:31.50        Silver

Girls 16 & Over

200 breaststroke       Mackenzie Douglass    3:05.53       Bronze

Relays

Girls 11 & 12 200 Free: Aryn Frederick, Sarah Tyler, Alexis Rotarescu, Adriana Cundari   2:06.83   Silver

Boys 10 & Under 200 Medley: Danny Barkan, Aaron Campbell, Adonis Pagiamtzis, Jacob Guo  2:56.72  Silver

Girls 11 & 12 200 Medley: LiAnn La, Ella Johnson, Alexis Rotarescu, Aryn Frederick   2:22.42   Silver

Girls 13 & 14 200 Medley: Hannah Estabrooks, Maggie McColl, Jamieson Maclean, Jada DiTotto  2:18.40  Silver
 

Congratulations to all of our swimmers!