Background-image
Sponsors
Partners
Dinkletown+Town
Metro
SPEEDO
Wolverines Making Waves & Qualifying for JOs at Metro Silver Championships !

Wolverines Making Waves & Qualifying for JOs at Metro Silver Championships !


Congratulations to the Following Wolverines Making the Performance Honors (Alphabetically)

David Adams - 10u - 11th Place 100 Breast  !

Kate Anderson - 11-12 - JO Cut in the 100 Back !

Quinn Anderson - 10u - 2 out of 3 Personal Best Performances !

Sophia Bondikov - 11-12 - 100% Personal Best Performances - 7th Place 50 Free, 8th Place 50 Breast !

Kristin Casellas - 11-12 - JO Cuts in 100 Free, 200 IM & 100 Back - 1st place 200 Free & 100% Personal Best Performances !

Zoe Chung - 11-12 - 10th Place 100 Fly and 3 Personal Best Performances !

Daniella Condon - 13-14 - JO Cut in 50 Free - 2nd place 200 fly & back, 6th Place 100 fly & 4 Personal Best Performances !

Jack Cornish - 11-12 - Junior Olympic Cut in the 50 Backstroke - 4th Place 500 Free & 100 Back, 6th place 100 IM & 8th place 200 IM - 5 Personal Best Performances !

Arden Costello - 13-14 - 1st Place 100 & 200 Back - 100% Personal Best Performances !

Elijah DeCasseres - 11-12 - JO cut in the 400 IM - 6th Place in 100 fly, 7th place in 200 Free & 200 IM & 4 Personal Best Performances !

Kevin Euyoque - 13-14 - 3rd place in 200 breast, 5th place 400 IM, 6th place 500 free & 4 out of 5 Personal Best Performances !

Nicole Euyoque - 11-12 - 3rd Place in the 200 Breast, 5th place 400 IM, 6th place 500 free and 4 out of 5 Personal Best Performances !

Allison Gjertsen - 13-14 - 1st Place 400 IM, 5th place 100 fly and 200 Breast & 4 Personal Best Performances !

Owen Gjertsen - 10u - JO Cuts in 100 Breast & 100 Back, 6th place 200 Free, 8th Place 100 Free & 100% Personal Best Performances !

Ariel Greenberg - 10u - 8th Place 50 fly and 100 IM !

Alex Hoffmann - 10u - 100% Personal Best Performances !

Amy Hu - 13-14 - JO cut 100 Fly, 50 & 100 Free - 100% Personal Best Performances !

Lori Jiang - 10u - JO cuts in 100 IM & 50 Free - 2nd place 200 IM, 4th Place 100 free, 100 Breast, 50 breast, 5th place 200 free & 100% Personal Best Performances !

Evan Kaplan - 10u - 10th Place 50 free & 100% Personal Best Performances !

Derrick Kuo - 10u - 1st Place 50 & 100 Free - 2nd place 100 fly, 6th place 50 fly & 100% Personal Best Performances !


Bobby Langerfeld - 10u - 4th place 100 IM & 100 IM, 5th place 100 breast & 5 Personal Best Performances !

Albert Li - 11-12 - 4 Personal Best Performances !

Audrey Li - 10u -16th Place 100 Breast !

Max Li - 13-14 - JO Cut in 100 Back, 1st Place 200 Back, 2nd place 200 fly, 5th place in 50 free & 100% Personal Best Performances !

Jeffrey Lien - 13-14 - JO cut in the 100 Free - 3rd Place 200 back and 100% Personal Best Performances !

Zoe Lien - 11-12 - JO cut in the 100 Breast - 3rd place 50 fly and 12th place 100 IM - 100% Personal Best Performances !

Sophia Lord - 10u - JO cuts in 100 free, 100 IM, 100 fly, 50 free,10th place 50 fly & 100% Personal Best Performances !

Sofia Mottura - 15-18 - 2nd place 200 back, 3rd place 100 & 200 fly, 4th place 200 breast & 10th Place 100 breast & 3 Personal Best Performances !

Gregory Peng - 11-12 - JO cuts 50 free, 100 IM & 200 Breast, 4th place 100 free, 5th place 200 IM, 10th place 100 back & 100% Personal Best Performances !

Zachary Pestrikiv - 11-12 - 6th place in 100 breast, 200 free and IM, 8th place 500 free and 2 out of 4 Personal Best Performances !

Ally Pfieffer - 11-12 - JO cut in 100 fly - 1st place 50 fly, 2nd place 100 fly, 3rd place 50 free, 4th place 500 free, 5th place 100 & 200 IM, 6th place 100 free 7 Personal Best Performances !

Naina Ray - 11-12 - JO cut in 50 Free - 2nd place 400 IM, 6th place 50 free, 12th place 200 IM, 14th place 100 free & 100 IM, 15th place 100 back & 5 Personal Best Performances !

Nidhi Ray - 10u - 8th place in 50 breast, 10th place 100 IM & 11th place 100 breast & 100% Personal Best Performances !

Margaux Reyna - 15-18 - JO cut on 100 Fly - 2nd place 100 fly, 4th place 100 breast, 9th place 100 back, 10th place 50 free !

Amelia Rosario - JO cut in 50 free - 1st place 50 free, 4th place 200 breast, 10th place 50 fly, 13th place 50 back, 15th place 100 breast & 4 Personal Best Performances !

Emmet Santry - 13-14 - JO cut in 100 & 200 Free & 200 IM - 100% Personal Best Performances !

Sophia Sichtnik - 13-14 - JO time 100 Breast - 7th place 100 back & 100% Personal Best Performances !

Rory Sheridan - 11-12 - JO cut in 400 IM, 200 Free, 200 Fly - 5th place 200 breast, 6th place 50 fly, 8th place 200 IM & 6 Personal Best Performances !

Dylan Spencer - 13-14 JO cut I’m 100 fly & 100% Personal Best Performances !

Sofia Torres - 10u - 4th place in 100 IM, 9th place 50 fly, 14th place 100 breast and 15th place 200 breast & 100% Personal Best Performances !

Sarah Tsai - 13-14 - JO Cut in 200 IM & 1st place 100 fly & 100% Personal Best Performances !

Isabella Vega - 11-12 - JO Cuts in 50 free, 50 fly, 200 free & back  - 6th place 100 back, & 100% Personal Best Performances !

Andy Wang - 11-12 - JO cut in 200 Back, 2nd place 400 IM, 11th place in 50 breast, 7th place in 500 free & 100% Personal Best Performances !


Congratulations to these swimmers and their families !

 

Swimmingly Carle