Background-image
Partners
Lebanon+Parks+and+Recreation
Clifton+Larson+Allen
Deakins+Precision+Automotive
Dr.+Lacy+Boggs
Home+National+Bank
Mount+Graphics+%26+Signs
Culligan
Royal+Title+Service
Hometown+Insurance
Edward+Jones
Farmers+bank
Nicholson
Parr+Richey
Boone+REMC
Halleluyah+Way
Lamar
Sponsors
Noblesville Closed Invite Results

 Last week our club participated at the Noblesville Closed Invite.  We had a great showing, with close to 40 people.  Many times and divisional cuts were made, and team spirit was fully on display.  Top 8 Boys and Girls finishers included:

 

Cameron Stanley:  1st 500 Free, 4th 100 Free, 2nd 100 Breast, 4th 200 Back, 3rd 50 Free, 5th 200 Free, 8th 100 Fly, 3rd 200 Breast, 3rd 100 Back, 4th 200 IM

Dillon Stanley:  5th 100 Breast, 8th 100 Free, 6th 50 Breast

Madyson Stanley:  5th 100 Fly

Troy Christopher:  5th 25 Free, 5th 25 Fly, 6th 25 Back, 1st 200 Medley Relay, 6th 50 Free, 6th 50 Back, 3rd 200 Free Relay

Bianca Coronado:  3rd 100 Fly, 3rd 200 Medley Relay

Samantha Dunshee:  5th 25 Fly, 5th 25 Back, 7th 50 Free, 6th 50 Back

Lauren Gascho:  2nd 200 Back, 5th 50 Free

Lucy Gascho:  4th 100 Free, 1st 200 Fly, 2nd 50 Free

Gabriel Goff:  1st 500 Free, 3rd 100 Free, 1st 200 Fly, 2nd 50 Free

Grant Goff:  5th 100 Free, 2nd 50 Free

Grayson Goff:  8th 100 Free, 2nd 100 Fly, 4th 50 Breast, 3rd 50 Back

Anna Hale:  5th 200 Free, 6th 50 Fly, 2nd 100 Breast, 3rd 100 Back, 3rd 200 IM

Paige Howard:  4th 100 Fly, 3rd 200 Medley Relay, 8th 200 IM

Samantha James:  5th 100 Fly

Kira King:  7th 100 Fly, 3rd 200 Medley Relay

Morgan Lawson:  2nd 200 Fly, 6th 200 Back

Parker Lawson:  4th 100 Fly, 6th 50 Back

Madaline Luchetta:  5th 25 Free, 4th 25 Fly, 3rd 50 Breast

Alaina McCann:  4th 50 Free, 1st 100 Breast

Easton Nance:  2nd 25 Free, 2nd 25 Fly, 1st 50 Breast, 4th 25 Back, 1st 200 Medley Relay, 3rd 50 Free, 1st 25 Breast, 5th 50 Back, 3rd 200 Free Relay

Austin Orr:  1st 1650 Free, 1st 100 Free, 1st 50 Free

Noelle Parks: 1st 100 Free, 1st 200 Back, 3rd 50 Free, 2nd 200 Free, 2nd 100 Back

Camden Perrine:  1st 50 Free, 1st 100 Fly, 2nd 100 Breast, 3rd 50 Back, 1st 200 Medley Relay, 1st 100 Free, 3rd 50 Fly, 4th 50 Breast, 2nd 100 Back, 1st 200 IM, 3rd 200 Free Relay

Zach Perrine:  2nd 100 Free, 2nd 200 Fly, 3rd 200 Back, 1st 50 Free, 2nd 200 Free, 3rd 100 Fly, 3rd 100 Back, 3rd 200 IM

Beck Stevens:  3rd 25 Free, 2nd 50 Breast, 3rd 25 Back, 7th 50 Back, 1st 200 Medley Relay, 4th 50 Free, 3rd 25 Breast, 2nd 50 Back, 3rd 200 Free Relay

Jessie Stevens:  2nd 100 Fly, 8th 50 Breast, 7th 50 Back, 3rd 200 Medley Relay, 6th 100 Breast, 7th 200 IM

Mason Stillwell:  6th 100 Free, 4th 200 Back, 3rd 50 Free, 4th 200 Free, 4th 100 Fly, 4th 100 Back

Bailey West:  4th 200 Fly, 7th 200 Back, 5th 200 Free, 8th 100 Fly, 6th 200 IM

Claire Wilhoite:  2nd 25 Free, 4th 50 Breast, 3rd 25 Back, 3rd 50 Free, 2nd 50 Fly, 5th 25 Breast, 2nd 50 Back

 

Another great showing and great time drops.  Results of an outstanding Divisional meet will be posted soon, including a senior state cut achieved in the 1650 Free by Austin Orr!