Partners
Gatorade
Sponsors
Area 2 Championship Recap

Congratulations to all our Plantation swimmers who participated in the Area 2 Championships this past weekend! We had lots of fast swimming and new Junior Olympic cuts and Senior Championship cuts. 

Here are the swimmers who achieved new Junior Olympic Cuts:

Chloe Cupid, Andre Declet, Joshua Justin

These swimmers achieved a Senior National Cuts:

Ally Drucker, John Paul Fournier, Steven Grady and Mateo Valdivieso

Congrats to all our swimmers and the events that the had personal best times!

Carter Brezenski: 100 FR, 50 BK, 50 BR

Joshua Brezenski: 500 FR, 50 FL, 100 IM, 200 FL, 100 FR, 100 FL, 1650

Logan Brezenski: 50 FL, 50 FR, 100 IM, 100 FR, 50 BK, 50 BR

Liam Connor: 200 IM, 500 FR, 50 FL, 50 FR, 100 FR, 50 BK, 100 FL

Benjamin Cupid: 50 FL, 100 IM, 100 FR

Chloe Cupid: 200 FR, 200 IM, 50 FR, 100 FR, 50 BR

Andre Declet: 200 IM, 500 FR, 100 BK, 50 FL, 100 IM, 100 FR, 50 BK, 50 BR

Daniel Doletina: 200 FR, 500 FR, 50 FL, 50 FR, 100 IM, 100 FR, 50 BK, 100 FL

Ally Drucker: 500 FR, 200 BK, 1650

Alex Escobar: 50 FR, 100 IM

John Paul Fournier: 50 FL, 50 FR, 100 FR, 100 FL

Jack Gardner: 200 FR

David Garzon: 100 BK, 100 BR, 100 IM 100 FR, 50 BK, 50 BR

Kyle Gayle: 50 FL, 50 FR, 100 FR, 50 BK

Andres Gimon-Carreno: 100 IM, 100 FR, 50 BK

Isaac Gonzalezz: 50 FL, 50 FR, 50 BK, 50 BR

Steven Grady: 200 FR, 500 FR, 50 FL, 100 FR, 50 BR

Javier Guardia: 50 FR, 50 BK, 50 BR

Lorenzo Herek: 50 FL, 50 FR, 100 IM, 100 FR, 50 BK, 50 BR

Markeli Jones-Tynes: 200 IM, 50 FL, 100 BR, 50 FR, 100 FL

Abigail Juskiewicz: 200 FR, 50 FR, 100 FR, 50 BK, 50 BR

Joshua Justin: 200 IM, 500 FR, 50 FR, 100 IM, 100 FR, 100 FL, 200 BK

Kai Kibler: 100 FR 

Scarlett Kuchar: 100 BR, 50 FR, 100 FR, 100 FL

Gracie Mannise: 50 FL, 50 FR, 100 IM

Kenneth Manole: 50 FL, 100 BR, 50 FR

Victoria Martinez-Bruno: 200 IM, 200 FL, 100 FL

Elleyah Mizrachi: 100 FR, 100 FL

Maya Oren: 200 FR, 200 IM, 50 FL, 100 BR, 50 FR, 100 FR, 100 FL

Nadia Parsotan: 200 FR, 50 FL, 100 BR, 50 FR, 200 BR, 50 BR

Veejay Parsotan: 200 FR, 50 FL, 100 BR, 50 FL, 50 BR

Amisha Ramnarine: 50 FL, 100 BR, 100 FR, 50 BK, 50 BR

Darian Ramnarine: 50 FR, 100 FR, 50 BR

Donovan Rodriguez: 100 BR, 50 FR, 100 FR, 50 BR

Daniel Ros: 200 IM, 100 BK, 100 BR, 100 IM, 200 BR, 50 BR

Cesar Sanchez: 100 BK, 50 FL, 50 FR, 100 FR, 50 BK, 50 BR

Mateo Valdivieso: 200 IM, 100 IM, 100 FR, 50 BK, 100 FL

Congrats to all our swimmers once again! Keep up the good work into the remainder of the championship season! 

Go Piranhas!