Background-image
Sponsors
Partners
Dinkletown+Town
Metro
SPEEDO
Wolverines Take 14 High Point Trophies at Westchester County Conference Champs !

Wolverines Take Home 14 High Point Trophies at Westchester County Conference Championships

Westchester County Club
Rye, New York


August 9, 2018

Congratulations to the following Wolverines Who Won High Point Trophies at Westchester County Conference Championships

8&U Girls High Point Champion

Sunny Kang


10&U Girls High Point Champion

Neal Klein - 1st Place


10&U Boys High Point Champions

Ethan Zhou - 1st Place
Kieran Lee - 2nd Place
Derk Kuo - 3rd Place


12&U Girls High Point Champions

Lauren Lee - 1st Place
Ally Pfeiffer - 2nd Place
Kait Sweeney = 3rd Place


12&U Boys - High Point Champions

Aidan Lee - 1st Place High Point Champion
Zachary Pestrikov - 2nd Place
Michael Weinstein - 3rd Place

14&U Girls High Point Champions

Megan Lee - 1st Place
Amy Hu - 3rd Place


14&U Boys High Point Champion

Christian Lee 1st Place

 

Wolverines Performance Honor Roll

8&U Girls - 25 Freestyle

Sunny Kang - 3rd Place
Mary Weinstein - 5th Place
Claire Reed - 15th Place


10&U Girls - 50 Freestyle

Neala Klein - 2nd Place
Joy Kang - 6th Place
Lori Jiang - 8th Place
Nidhi Ray -  12th Place


10&U Boys - 50 Freestyle

Ethan Zhou - 1st Place * New Record
Kieran Lee - 2nd Place
Derrick Kuo - 6th Place
Owen Gjertsen - 9th Place


12&U Girls - 50 Freestyle

Lauren Lee - 1st Place
Kait Sweeney - 2nd Place
Keala Schubert - 3rd Place
Ally Pfeiffer - 4th Place
Mia Orlando - 5th Place
Lauren Maierle - 6th Place
Rory Sheridan - 14th Place


12&U Boys - 50 Freestyle


Zachary Pestrikov - 1st Place
Michael Weinstein - 3rd Place
Kevin Jiang - 4th Place
Cooper Lee - 12th Place


14&U Girls - 100 Freestyle

Megan Lee - 2nd Place
Amy Hu - 5th Place
Daniella Condon - 7th Place

 

14&U Boys - 100 Freestyle

Christian Lee - 1st Place


17&U Girls & Boys - 100 Freestyle

Ava Ianetta - 8th Place

Emmet Santry - 12th Place

 

8&U Girls - 25 Backstroke

Sunny Kang - 2nd Place
Mary Weinstein - 3rd Place


10&U Girls - 50 Backstroke

Neala Klein - 1st Place
Joy Kang - 3rd Place
Sophie Lord - 7th Place


10&U Boys - 50 Backstroke

Ethan Zhou - 1st Place * New Record
Kieran Lee - 2nd Place
Derrick Kuo - 3rd Place
Evan Kaplan - 12th Place


12&U Girls - 50 Backstroke

Ally Pfeiffer - 1st Place
Lauren Lee - 2nd Place
Kait Sweeney - 4th Place
Mia Orlando - 1th Place
Keala Schubert - 13th Place

 

12&U Boys - 50 Backstroke

Aidan Lee - 1st Place - * New Record !
Kevin Jiang - 2nd Place
Michael Weinstein - 3rd Place
Nivaan Nagaldinne - 5th Place


14&U Girls - 100 Backstroke

Amy Hu - 2nd Place
Daniella Condon - 5th Place

 

14&U Boys - 100 Backstroke

Christian Lee - 1st Place


17&U Girls & Boys - 100 Backstroke
Ava Ianetta - 11th Place

Emmet Santry - 7th Place

 

8&U Girls - 25 Breaststroke

Mary Weinstein - 3rd Place
Molly Cosgrove - 15th Place


10&U Girls - 50 Breaststroke

Sophie Lord - 2nd Place
Joy Kang - 3rd Place
Nidhi Ray -  6th Place
Audrey Li - 10th Place

 

10&U Boys - 50 Breaststroke

Kieran Lee - 1st Place - * New Record
Derrick Kuo - 3rd Place
Owen Gjertsen - 8th Place
David Adams - 13th Place
Quinn Anderson - 15th Place


12&U Girls - 50 Breaststroke

Lauren Maierle - 11th Place

 

12&U Boys - 50 Breaststroke


Michael Weinstein - 1st Place
Aidan Lee - 2nd Place
Zachary Pestrikov - 1st Place
NIrvaan Nagaldinne - 12th Place
Cooper Lee - 15th Place


14&U Girls - 100 Breaststroke
Megan Lee - 1st Place
Kaitlyn Lee - 11th Place


17&U Girls & Boys - 100 Free

Caroline Coughlin - 7th Place

Emmet Santry - 12th Place

 

8&U Girls - 25 Butterfly

Sunny Kang - 3rd Place


10&U Girls - 50 Butterfly

Neala Klein - 1st Place
Nidhi Ray - 4th Place
Lori Jiang - 5th Place
Sophie Lord - 6th Place

 

10&U Boys - 50 Butterfly

Ethan Zhou - 1st Place
Owen Gjertsen - 6th Place
Quinn Anderson - 15th Place


12&U Girls - 50 Butterfly

Lauren Lee - 2nd Place
Ally Pfeiffer - 3rd Place
Kait Sweeney - 4th Place
Rory Sheridan - 8th Place


12&U Boys - 50 Butterfly

Aidan Lee - 1st Place
Zachary Pestikov - 2nd Place
Kevin Jiang - 4th Place
Nivaan Nagaldinne - 8th Place


14&U Girls - 100 Butterfly

Megan Lee - 1st Place
Amy Hu - 2nd Place
Daniella Condon - 10th Place

 

14&U Boys - 100 Butterfly

Christian Lee - 1st Place


17&U Girls & Boys - 100 Butterfly

Ava Ianetta - 12th Place

Emmet Santry - 6th Place

 

Swimmingly Carle