Background-image
Swim International - PB's, Medals, Qualifiers, Record Breakers!

Best times 75% or better

Berridge, Digby

Blasdell, Ashley

Blasdell, Isabella

Bolton, Claire

Cabral, Connor

Cabral, Emma

Casasanta, Alanna

Casasanta, Gabriella

Chen, Taliah

Ciochon, Daria

Dickson, Graydon

DuChene, Seth

Dube, Celine

Dube, Sophie

Fellinger, Abigail

GILLIS, NADIA

Gibson, Brendan

Godwaldt, Austin

Gruenwald, Madelyne

Harrison, Dylen

Hobbs, Charlotte

Huang, Leo

Jackson, Amelia

Kodama, Yuna

Kukla, Niamh

Leger, Lorilei

Liao, Fiona

Little, Abigail

Lubbers, Caleb

Lubbers, Jacob

MCLEAN, ELLERY

McDougall, Joshua

McLean, Lexi

Myers, Anna

Newlove, Torance

Payne, Hunter

Pedley, Madeline

Pelletier, Mia

Phillips, Lauryn

Pletch-Young, Max

Pokorski, Maksim

Reeder, Justin

Ruprai, Madden

Sallans, Garrett

Saunders, Kendra

Scheffel, Brynn

Scheffel, Carter

Slot, Avery

Smith, Emily

St. Aubin, Sam

Svec, Chloe

Svec, Olivia

Torr, Allison

Tran, Jack

Villamere, Ashley

White, Scarlett

Wu, Lei

Sheppard, Skylar

 

* Bold-100%best times

 

Medal Winners

 

Natalie Atkins – 12yr Girls

200Br 1st, 200Fr 3rd, 400Fr 3rd, 200 Fly 3rd

 

Digby Berridge – 12yr Boys

200IM 2nd

 

Ashley Blasdell – 14yr Girls

400Fr 3rd

 

Claire Bolton – 13yr Girls

800Fr 2nd

 

Connor Cabral – 12yr Boys

50fr 3rd, 200Fr 3rd, 100Br 3rd

 

Emma Cabral – 14yr Girls

200Fr 1st, 1500Fr 1st, 200Bk 2nd, 100Fly 2nd

 

Alanna Casasanta – 14 yr Girls

200Bk 1st, 200Br 1st, 200Fly 1st, 400IM 1st, 200IM 2nd

 

Gabriella Casasanta – 14yr Girls

100Br 1st, 100Fly 1st, 200IM 1st, 50Fr 2nd, 100Bk 2nd, 200Br 2nd

 

Taliah Chen – 12yr Girls

50Fly 2nd

 

Marion Denny – 15&Over Girls

200Br 3rd

 

Maxwell Dobie – 15&Over Boys

200Fr 3rd, 400Fr 3rd

 

Seth Duchene – 10&Under Boys

200Br 1st, 100Bk 2nd, 100Fr 3rd, 200Bk 3rd

 

Gabrielle Eivers – 15&Over Girls

100Fly 2nd, 200Fly 3rd

 

Abigail Fellinger – 11yr Girls

200Bk 3rd

 

Brendan Gibson – 11yr Boys

400Fr 1st, 200Bk 2nd, 100Fr 3rd, 200Fr 3rd, 100Br 3rd, 200IM 3rd

 

Nadia Gillis – 12yr Girls

100Fly 1st, 200Fly 2nd

Austin Godwaldt – 12yr Boys

200Br 2nd

 

Madelyne Gruenwald – 11yr Girls

200Fly 1st, 200Br 2nd, 200IM 2nd, 200Fr 3rd

 

Dylen Harrison – 12yr Girls

100Fly 3rd

 

Leo Huang – 11yr Boys

200Br 1st, 200Fr 2nd, 100Bk 2nd

 

Amelia Jackson – 14yr Girls

200IM 3rd

 

Niamh Kukla – 12yr Girls

200Br 2nd

 

Fiona Liao – 12yr Girls

200Fly 2nd, 50Fr 3rd, 50Br 3rd, 100Br 3rd, 200IM 3rd

 

Abigail Little -10&Under Girls

50Br 3rd

 

Caleb Lubbers – 10&Under Boys

100Bk 3rd, 50Br 3rd, 200Br 3rd

 

Angela Marina – Open Girls

100Fr 1st, 50Fly 2nd

 

Joshua McDougall – 13yr Boys

100Bk 3rd

 

Ellery McLean – 11yr Girls

50Bk 3rd

 

Lexi McLean – 13yr Girls

800Fr 1st, 200Fly 1st, 200Bk 2nd

 

Anna Myers – 11yr Girls

200Br 3rd, 100Fly 3rd, 200IM 3rd

 

Hunter Payne – 12yr Boys

200IM 1st, 200fr 2nd, 400Fr 2nd, 100Fly 2nd, 100Bk 3rd

 

Lauryn Phillips – 10&Under Girls

100Fr 2nd, 200Bk 2nd, 200Br 2nd, 200Fr 3rd

 

Max Pletch-Young – 12yr Boys

200Bk 3rd

 

Justin Reeder – 11yr Boys

100Fly 1st, 200Br 2nd, 100Bk 3rd

 

Garrett Sallans – 11yr Boys

50Br 3rd

 

Brynn Scheffel – 10&Under Girls

100Br 1st, 200Br 2nd, 200Fr 2nd, 100Fly 2nd, 100Bk 3rd

 

Carter Scheffel – 13yr Boys

800Fr 1st, 200Br 1st, 50Bk 2nd, 100Bk 2nd, 100Fly 2nd

 

Emily Smith – 13yr Girls

200Bk 1st, 100Br 1st, 200Br 1st, 50Fly 1st, 100Fly 1st

 

Olivia Svec – 10&Under Girls

50Br 2nd, 50Fr 3rd, 100Fr 3rd

 

Jack Tran – 11yr Boys

50Fr 1st, 200Fr 1st, 200Bk 1st, 100Br 1st, 200Fly 1st, 200IM 1st

 

Ashley Villamere – 14yr Girls

100Br 2nd, 400IM 2nd, 100Fr 3rd, 100Bk 3rd, 200Br 3rd

 

 

Regional qualifiers

Ashley Blasdell-50fr,400fr

Nadia Gillis-50fr,100fly,200fly

Fiona Laio-100br

Ellery McLean-50bk

Lexi McLean-50br

Anna Myers-50bk

Brynn Scheffel-100br

Ashley Villamere-100br,200br,400im,

Tristan Berridge-100fr,400fr

Seth Duchene-50bk

Austin Godwaldt-200bk

Leo Huang-50fr

Hunter Payne-200fr,400fr,200im

Carter Scheffel-50bk

Jack Tran-200fly

 

Festival Qualifiers

Emily Smith-200br

Carter Scheffel -100bk,200br,100fly

Jack Tran-50fr,200fr,200bk,100br,200fly,200im

 

OYJ Qualifiers

Emma Cabral-50fr,1500fr,200bk

Alanna Casasanta-200bk

Gabby Casasanta-100bk

Emily Smith-100fly

Max Dobie-200fr,400fr

Carter Scheffel-100bk,200br

 

Ontario Provincial Champs

Emma Cabral-200fr,1500fr

Alanna Casasanta-200bk,200fly,200IM,400IM

Gabby Casasanta-50fr,100br,200br,200IM

Max Dobie-400fr

 

Club Records

Emma Cabral-1500fr

Gabby Casasanta-100fly

 

Para-National Records

Angela Marina-100fr,100br,200br,50fly