Background-image
Results North Vancouver Development meet 15th Dec. 2018

 EXCELLENT RESULTS AT THE FIRST COMPETITION in North Vancouver, 15th Dec. 2015

Congratulations Swimmers and Coaches!

HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 - 11:00 PM 2018-12-15 Page 1
SFC Development meet - 2018-12-15
10th Anniversary-Development Swim Meet
Results - Dec 15
Event 1 Mixed 200 SC Meter IM
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
SwimFaster Club
12
1
Hovhannisyan, Armen
3:13.22
4:54.23
West Vancouver Otters Swim Clu
14
2
Keyhani, Arsalan A
3:21.58
3:38.72
Chena Swim Club
10
3
Young, Ashley
3:31.60
3:34.84
West Vancouver Otters Swim Clu
13
4
Xiao, Kyan E
3:34.61
3:36.70
West Vancouver Otters Swim Clu
11
5
Cau, Ethan J
3:35.75
4:20.00
Chena Swim Club
10
6
Rossen, Kinsey
3:41.29
3:47.28
West Vancouver Otters Swim Clu
8
7
Hu, Timothy
3:44.08
3:46.70
West Vancouver Otters Swim Clu
12
8
Buckley, Aidan G
3:44.16
3:51.64
Swimfaster North Vancouver
28
9
Gilbert, David Jonathan
3:45.39
4:35.23
West Vancouver Otters Swim Clu
10
10
Kafaei, Salar
3:51.20
4:04.08
West Vancouver Otters Swim Clu
15
11
Gleason, Jett J
3:51.56
5:00.00
West Vancouver Otters Swim Clu
13
12
Fazly, Ida M
3:52.20
5:00.00
West Vancouver Otters Swim Clu
11
13
Zhu, Ethan
3:52.50
4:01.22
West Vancouver Otters Swim Clu
10
14
Cai, Yeson
3:53.78
4:15.35
West Vancouver Otters Swim Clu
14
15
Nariman, Rojina
3:56.48
4:06.73
Chena Swim Club
11
16
Kalbfleisch, Scarlett
3:57.60
4:09.31
Chena Swim Club
9
17
Barr, Matthew
3:58.62
3:59.13
SwimFaster Club
10
18
Atariwala, Isha
4:03.52
4:15.96
West Vancouver Otters Swim Clu
8
19
Yu, Lucas L
4:04.47
4:20.00
SwimFaster Club
11
20
Manship, Graydon
4:10.05
4:06.06
West Vancouver Otters Swim Clu
11
21
Morton, Ariel A
4:10.60
4:03.81
SwimFaster Club
9
22
Bain, Sydney
4:14.19
4:23.56
Chena Swim Club
11
23
Wang, Caleb
4:14.92
4:23.32
West Vancouver Otters Swim Clu
9
24
Lu, Audrey
4:22.07
4:06.28
West Vancouver Otters Swim Clu
10
25
Stewart, Campbell
4:22.82
4:13.57
Chena Swim Club
10
26
Bayloun, Ali
4:23.81
4:16.54
SwimFaster Club
9
27
Sanchez, Camila
4:25.62
4:21.19
SwimFaster Club
10
28
Yarrow, Kate
4:49.70
4:54.34
Event 2 Mixed 25 SC Meter Backstroke
Age
Name
Team
Finals Time
Seed Time
Swimfaster North Vancouver
11
1
Scherk, Veronica
24.39
NT
Dynamo Swim Club
10
2
Iligan, Julia (Mikaela) J
24.80
NT
Swimfaster North Vancouver
11
3
Sofali, Artin
25.55
NT
Dynamo Swim Club
9
4
zhu, Katelyn
27.30
NT
Swimfaster North Vancouver
9
5
Darbar, Benjamin
27.97
NT
SwimFaster Club
8
6
Reyes, Jael
29.07
32.90
West Vancouver Otters Swim Clu
10
7
Bhardwaj, Eisha K
31.10
36.37
Dynamo Swim Club
8
8
Imrie, Dylan W
31.51
NT
SwimFaster Club
10
9
Matley, Jocelyn
31.59
NT
Dynamo Swim Club
7
10
Mincheva, Katherine G
31.67
NT
West Vancouver Otters Swim Clu
7
11
Barani, Zagros
31.76
38.81
West Vancouver Otters Swim Clu
8
12
Sun, Lys
32.46
30.47
West Vancouver Otters Swim Clu
9
13
Bibikov, Micha M
33.88
26.42
Swimfaster North Vancouver
8
14
Sofali, Arta
33.92
NT
SwimFaster Club
6
15
Gemmell, Aaron
36.06
NT
SwimFaster Club
9
16
Sheehan, Joanna
38.13
37.83
West Vancouver Otters Swim Clu
8
17
Hu, Cathy (Zhengying)
38.77
NT
West Vancouver Otters Swim Clu
8
18
Somji, Kaden R
40.24
NT
West Vancouver Otters Swim Clu
7
19
Fang, Cboss
40.61
NT
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 - 11:00 PM 2018-12-15 Page 2
SFC Development meet - 2018-12-15
10th Anniversary-Development Swim Meet
Results - Dec 15
(Event 2 Mixed 25 SC Meter Backstroke)
Name Age Team Seed Time Finals Time
20 Geng, Bowen 9 West Vancouver Otters Swim Clu NT 41.28
21 Rajwani, Shaina A 13 Dynamo Swim Club 1:09.20 42.09
22 Meira, Kali 8 Dynamo Swim Club NT 43.31
23 Ma, Andrew S 5 West Vancouver Otters Swim Clu 39.85 43.80
24 Horsley, Kelyn 6 SwimFaster Club NT 45.88
25 Maior, Clara 7 Dynamo Swim Club NT 45.93
26 Matley, Edwin 7 SwimFaster Club NT 46.66
E vent 3 Mixed 100 SC Meter IM
Name Age Team Seed Time Finals Time
1 Lai, Charmaine 14 West Vancouver Otters Swim Clu NT 1:33.66
2 Jawhari, Jolina 13 West Vancouver Otters Swim Clu 1:45.06 1:42.31
3 Birch, Kate H 14 West Vancouver Otters Swim Clu NT 1:47.16
4 Cau, Arianna J 9 West Vancouver Otters Swim Clu NT 1:55.93
5 Cyna, Jaron S 12 West Vancouver Otters Swim Clu 2:06.13 1:56.69
6 Keyhani, Soha A 10 West Vancouver Otters Swim Clu 2:28.79 1:58.97
7 Williams, Emese 10 Chena Swim Club 2:15.78 1:59.20
8 Feng, Roger 11 West Vancouver Otters Swim Clu 2:02.90 2:00.93
9 Zhang, Danny 9 West Vancouver Otters Swim Clu 2:02.47 2:02.23
10 Eskandari, Cyrus 9 West Vancouver Otters Swim Clu 2:06.48 2:02.87
*11 Lim, Gaia 10 West Vancouver Otters Swim Clu 2:09.57 2:03.75
*11 Fazly, Rahaa 10 West Vancouver Otters Swim Clu NT 2:03.75
13 Per, Tristan 9 Swimfaster North Vancouver 2:23.33 2:04.65
14 Li, Jacob (Jingzhe) 8 West Vancouver Otters Swim Clu 2:09.51 2:04.90
15 Lawlor, Rowan 10 Chena Swim Club 2:18.52 2:05.01
16 Hamzavi, Lara M 10 West Vancouver Otters Swim Clu 2:09.26 2:05.16
17 Houlihan, Keira 10 Chena Swim Club 2:23.49 2:06.23
18 Emami, Arshaun B 10 West Vancouver Otters Swim Clu 2:15.02 2:09.45
19 Cheng, Alice (Xinyuan) 11 West Vancouver Otters Swim Clu 2:18.01 2:09.67
20 Djavaherizadeh, Nelli 9 West Vancouver Otters Swim Clu 2:03.11 2:09.85
21 Ma, Aidan J 8 West Vancouver Otters Swim Clu 2:17.64 2:10.25
22 Imrie, Damon G 11 Dynamo Swim Club NT 2:10.82
23 Shen, Hank J 10 West Vancouver Otters Swim Clu 2:10.54 2:11.05
24 Pour, Ryan 9 Chena Swim Club 2:14.07 2:11.80
25 Cheng, William (Jiale) 9 West Vancouver Otters Swim Clu 2:14.11 2:12.28
26 Trantina, Lincoln J 10 West Vancouver Otters Swim Clu NT 2:15.10
27 Goheen, Finlay 8 Chena Swim Club 2:20.98 2:16.94
28 Houlihan, Keenan 10 Chena Swim Club 2:37.99 2:17.65
29 Bigdeli, Baran 10 West Vancouver Otters Swim Clu 2:33.33 2:21.18
30 Pang, Atira 8 Chena Swim Club 2:32.41 2:22.68
31 Hovhannisyan, Areg 9 SwimFaster Club 2:24.54 2:29.01
32 zhu, Katelyn 9 Dynamo Swim Club NT 2:30.97
33 Fu, Lucas 10 Chena Swim Club 2:27.61 2:31.20
34 Ai, Jerry N 11 West Vancouver Otters Swim Clu NT 2:31.22
35 Salama, Mariam S 8 West Vancouver Otters Swim Clu NT 2:31.41
36 Campbell, Eilidh 9 Chena Swim Club 2:35.68 2:32.85
37 Bigdeli, Bardia 9 West Vancouver Otters Swim Clu NT 2:37.09
38 Atariwala, Meher 7 SwimFaster Club NT 2:39.40
39 Zhang, Gabby S 8 West Vancouver Otters Swim Clu NT 2:39.64
40 Yupangco, Martina K 9 West Vancouver Otters Swim Clu NT 2:48.20
41 Naddaf, Termeh 9 West Vancouver Otters Swim Clu NT 2:50.44
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 - 11:00 PM 2018-12-15 Page 3
SFC Development meet - 2018-12-15
10th Anniversary-Development Swim Meet
Results - Dec 15
(Event 3 Mixed 100 SC Meter IM)
Name Age Team Seed Time Finals Time
42 Li, Charlie (Jiayi) 8 West Vancouver Otters Swim Clu NT 2:51.04
E vent 4 Mixed 50 SC Meter Backstroke
Name Age Team Seed Time Finals Time
1 Bain, Brodie 11 SwimFaster Club 42.60 40.09
2 Lai, Charmaine 14 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 45.77
3 Buckley, Aidan G 12 West Vancouver Otters Swim Clu 46.81 46.17
4 Nariman, Rojina 14 West Vancouver Otters Swim Clu 58.02 49.45
5 Sanchez, Xavier 11 SwimFaster Club 1:04.59 49.68
6 Cau, Ethan J 11 West Vancouver Otters Swim Clu 52.70 49.86
7 Kafaei, Salar 10 West Vancouver Otters Swim Clu 54.78 50.00
8 Birch, Kate H 14 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 50.63
9 Yu, Lucas L 8 West Vancouver Otters Swim Clu 52.77 51.27
10 LeClerc, Sylvain 11 Swimfaster North Vancouver 1:06.34 51.67
11 Hu, Timothy 8 West Vancouver Otters Swim Clu 57.23 51.80
12 Cai, Yeson 10 West Vancouver Otters Swim Clu 58.90 52.51
13 Dorval, Emmett 11 Swimfaster North Vancouver 58.23 53.01
14 LeClerc, Alain 11 Swimfaster North Vancouver 1:04.37 53.26
15 Kwon, Matthew 17 Dynamo Swim Club NT 54.31
16 Bain, Sydney 9 SwimFaster Club 58.64 54.94
17 Samwell, Claire 11 Swimfaster North Vancouver 57.53 54.99
18 Lu, Audrey 9 West Vancouver Otters Swim Clu 51.17 55.28
19 Morton, Ariel A 11 West Vancouver Otters Swim Clu 52.87 55.43
20 Zhu, Ethan 11 West Vancouver Otters Swim Clu 58.56 56.10
21 Hestler, Easton 9 Swimfaster North Vancouver NT 56.41
22 Yarrow, Kate 10 SwimFaster Club 56.25 56.42
23 Imrie, Damon G 11 Dynamo Swim Club NT 57.18
24 Iligan, Julia (Mikaela) J 10 Dynamo Swim Club NT 57.89
25 Bayloun, Ali 10 Chena Swim Club 51.45 57.93
26 Maior, Maia 11 Dynamo Swim Club NT 58.33
27 Wang, Caleb 11 Chena Swim Club 1:01.08 58.41
28 Ma, Richard 12 Dynamo Swim Club NT 58.43
29 Kalbfleisch, Scarlett 11 Chena Swim Club 1:02.21 58.71
30 Botnari, Michael 7 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 58.91
31 Weinrauch, Asher 11 Swimfaster North Vancouver 1:04.32 58.92
32 Botnari, Sofia 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:07.64 58.99
33 Stewart, Campbell 10 West Vancouver Otters Swim Clu 59.45 1:00.04
34 Yu, Eddie T 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:06.19 1:00.08
35 Pang, Atira 8 Chena Swim Club NT 1:00.29
36 Bell, Jacob 11 Swimfaster North Vancouver 52.45 1:00.51
37 Meira, Niya 9 Dynamo Swim Club NT 1:01.20
38 St-Laurent, Sophie 9 Swimfaster North Vancouver 1:10.34 1:01.92
39 Latifi, Maya 10 Swimfaster North Vancouver 1:12.49 1:04.10
40 Houlihan, Keenan 10 Chena Swim Club 1:03.89 1:04.17
41 Chai, Jin Jei 9 Swimfaster North Vancouver 1:12.34 1:05.42
42 Cameron Creed, Jett C 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:11.86 1:05.68
43 Wong, Alexander 8 Swimfaster North Vancouver 1:08.50 1:08.26
44 Trantina, Avalon R 7 West Vancouver Otters Swim Clu 1:16.09 1:10.50
45 Alghouti, Adam 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:13.22 1:11.30
46 Grigg, Atrisa 7 West Vancouver Otters Swim Clu 1:19.10 1:11.35
47 Zhao, Karrisa Y 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:12.04 1:11.53
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 - 11:00 PM 2018-12-15 Page 4
SFC Development meet - 2018-12-15
10th Anniversary-Development Swim Meet
Results - Dec 15
(Event 4 Mixed 50 SC Meter Backstroke)
Name Age Team Seed Time Finals Time
48 Desai, Aditya M 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:13.33 1:14.23
49 Cai, Jayden 7 West Vancouver Otters Swim Clu 1:16.12 1:15.76
50 Zhou, Anna 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:21.22 1:16.27
51 Li, Lucas N 5 West Vancouver Otters Swim Clu 1:21.64 1:16.82
52 Rezvani, Sam S 6 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:16.99
53 Stewart, Harrison A 7 West Vancouver Otters Swim Clu 1:22.96 1:18.02
54 Azizikashi, Mehrad 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:21.59
55 Gray, Mekayla 15 SwimFaster Club 1:28.34 1:22.70
56 Ling, Max Z 6 West Vancouver Otters Swim Clu 1:14.63 1:23.57
57 Rajwani, Shaina A 13 Dynamo Swim Club 1:38.31 1:30.14
58 Parsa, Shana 7 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:40.77
E vent 5 Mixed 25 SC Meter Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time
1 Wong, Kianna L 10 Dynamo Swim Club NT 21.15
2 Scherk, Veronica 11 Swimfaster North Vancouver NT 22.01
3 Darbar, Benjamin 9 Swimfaster North Vancouver NT 24.88
4 Iligan, Julia (Mikaela) J 10 Dynamo Swim Club NT 26.55
5 Imrie, Dylan W 8 Dynamo Swim Club NT 27.33
6 zhu, Katelyn 9 Dynamo Swim Club NT 27.85
7 Sofali, Arta 8 Swimfaster North Vancouver NT 31.05
8 Mincheva, Katherine G 7 Dynamo Swim Club NT 31.21
9 Barani, Zagros 7 West Vancouver Otters Swim Clu 39.37 32.01
10 Sheehan, Joanna 9 SwimFaster Club 35.94 32.44
11 Hu, Cathy (Zhengying) 8 West Vancouver Otters Swim Clu NT 32.45
12 Sun, Lys 8 West Vancouver Otters Swim Clu 39.13 33.49
13 Geng, Bowen 9 West Vancouver Otters Swim Clu NT 34.84
14 Fang, Cboss 7 West Vancouver Otters Swim Clu NT 35.67
15 Gemmell, Aaron 6 SwimFaster Club NT 35.76
16 Matley, Edwin 7 SwimFaster Club NT 35.93
17 Bibikov, Micha M 9 West Vancouver Otters Swim Clu 31.93 38.06
18 Ma, Andrew S 5 West Vancouver Otters Swim Clu 48.62 38.32
19 Meira, Kali 8 Dynamo Swim Club NT 40.37
20 Rajwani, Shaina A 13 Dynamo Swim Club NT 45.06
21 Somji, Kaden R 8 West Vancouver Otters Swim Clu NT 45.31
22 Maior, Clara 7 Dynamo Swim Club NT 56.85
23 Horsley, Kelyn 6 SwimFaster Club NT 58.78
E vent 6 Mixed 50 SC Meter Freestyle
Name Age Team Seed Time Finals Time
1 Gilbert, David Jonathan 28 Swimfaster North Vancouver 33.49 34.03
2 Bain, Brodie 11 SwimFaster Club 34.74 35.31
3 Luo, Henry 12 Swimfaster North Vancouver 39.36 38.04
4 Sanchez, Xavier 11 SwimFaster Club 40.99 38.67
5 Gleason, Jett J 15 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 39.48
6 Young, Ashley 10 Chena Swim Club 40.17 40.31
7 Sichitiu, Alexandra 9 Swimfaster North Vancouver 39.33 41.71
8 Kwon, Matthew 17 Dynamo Swim Club NT 42.15
9 LeClerc, Sylvain 11 Swimfaster North Vancouver 59.32 44.31
10 Barr, Matthew 9 Chena Swim Club 43.74 44.36
11 Bain, Sydney 9 SwimFaster Club 49.53 44.97
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 - 11:00 PM 2018-12-15 Page 5
SFC Development meet - 2018-12-15
10th Anniversary-Development Swim Meet
Results - Dec 15
(Event 6 Mixed 50 SC Meter Freestyle)
Name Age Team Seed Time Finals Time
12 Dorval, Emmett 11 Swimfaster North Vancouver 54.43 45.15
13 Ma, Richard 12 Dynamo Swim Club NT 45.25
14 Kalbfleisch, Scarlett 11 Chena Swim Club NT 45.44
15 Manship, Graydon 11 SwimFaster Club 48.02 46.35
16 Bayloun, Ali 10 Chena Swim Club 43.09 46.86
17 LeClerc, Alain 11 Swimfaster North Vancouver 59.43 48.38
18 Sanchez, Camila 9 SwimFaster Club 52.27 49.00
19 Samwell, Claire 11 Swimfaster North Vancouver 1:00.30 49.12
20 Cheng, Alice (Xinyuan) 11 West Vancouver Otters Swim Clu 52.48 49.86
21 Atariwala, Isha 10 SwimFaster Club 51.60 50.28
22 Sofali, Artin 11 Swimfaster North Vancouver 58.34 50.54
23 Cau, Arianna J 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 50.93
24 Hestler, Easton 9 Swimfaster North Vancouver 57.32 51.11
25 Imrie, Damon G 11 Dynamo Swim Club NT 51.87
26 Per, Tristan 9 Swimfaster North Vancouver 55.49 51.99
27 Bell, Jacob 11 Swimfaster North Vancouver 48.36 53.57
28 Weinrauch, Asher 11 Swimfaster North Vancouver 54.23 53.76
29 Trantina, Lincoln J 10 West Vancouver Otters Swim Clu 54.36 53.91
30 Lawlor, Rowan 10 Chena Swim Club NT 55.31
31 Pour, Ryan 9 Chena Swim Club 54.36 55.62
32 Yarrow, Kate 10 SwimFaster Club 1:09.04 56.63
33 Maior, Maia 11 Dynamo Swim Club NT 56.81
34 Bigdeli, Baran 10 West Vancouver Otters Swim Clu 1:09.71 57.59
35 Meira, Niya 9 Dynamo Swim Club NT 58.19
36 Goheen, Finlay 8 Chena Swim Club 54.70 58.31
37 Du, Daniel J 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:10.34 59.00
38 Salama, Mariam S 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:01.60 59.24
39 Matley, Jocelyn 10 SwimFaster Club 1:25.34 59.29
40 Ai, Jerry N 11 West Vancouver Otters Swim Clu 1:01.95 59.92
41 St-Laurent, Sophie 9 Swimfaster North Vancouver 1:06.31 59.95
42 Trantina, Avalon R 7 West Vancouver Otters Swim Clu 1:19.12 1:00.62
43 Botnari, Sofia 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:01.36
44 Imrie, Dylan W 8 Dynamo Swim Club NT 1:01.73
45 Liu, Bryan Y 8 Dynamo Swim Club NT 1:02.34
46 Cai, Jayden 7 West Vancouver Otters Swim Clu 1:10.71 1:02.65
47 Latifi, Maya 10 Swimfaster North Vancouver 1:15.07 1:03.30
48 Hovhannisyan, Areg 9 SwimFaster Club 56.32 1:04.10
49 Chai, Jin Jei 9 Swimfaster North Vancouver 1:10.85 1:04.95
50 Yu, Eddie T 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:15.09 1:05.50
51 Naddaf, Termeh 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:12.58 1:05.75
52 Atariwala, Meher 7 SwimFaster Club 1:14.73 1:05.92
53 Campbell, Eilidh 9 Chena Swim Club 1:05.20 1:06.56
54 Wong, Alexander 8 Swimfaster North Vancouver 1:02.37 1:06.84
55 Li, Charlie (Jiayi) 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:18.10 1:07.60
56 Alghouti, Adam 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:11.17 1:07.94
57 Yupangco, Martina K 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:09.06 1:08.57
58 Reyes, Jael 8 SwimFaster Club 59.81 1:08.70
59 Desai, Aditya M 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:11.34 1:09.75
60 Mincheva, Katherine G 7 Dynamo Swim Club NT 1:10.11
61 Fu, Lucas 10 Chena Swim Club 56.05 1:10.34
62 Zhou, Anna 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:15.35 1:11.35
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 - 11:00 PM 2018-12-15 Page 6
SFC Development meet - 2018-12-15
10th Anniversary-Development Swim Meet
Results - Dec 15
(Event 6 Mixed 50 SC Meter Freestyle)
Name Age Team Seed Time Finals Time
63 Cameron Creed, Jett C 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:12.47 1:11.59
64 Bigdeli, Bardia 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:10.42 1:11.86
65 Zhao, Karrisa Y 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:11.26 1:12.71
66 Grigg, Atrisa 7 West Vancouver Otters Swim Clu 1:13.15 1:14.05
67 Botnari, Michael 7 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:14.09
68 Stewart, Harrison A 7 West Vancouver Otters Swim Clu 1:13.47 1:16.02
69 Zhang, Gabby S 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:11.64 1:17.07
70 Rezvani, Sam S 6 West Vancouver Otters Swim Clu 1:14.08 1:18.49
71 Azizikashi, Mehrad 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:18.80
72 Li, Lucas N 5 West Vancouver Otters Swim Clu 1:18.69 1:19.77
73 Parsa, Shana 7 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:24.91
74 Gray, Mekayla 15 SwimFaster Club 57.23 1:26.28
75 Ling, Max Z 6 West Vancouver Otters Swim Clu 1:17.30 1:27.89
76 Bhardwaj, Eisha K 10 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:30.90
77 Meira, Kali 8 Dynamo Swim Club NT 1:43.78
E vent 7 Mixed 25 SC Meter Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time
1 Liu, Bryan Y 8 Dynamo Swim Club NT 30.43
2 Sofali, Artin 11 Swimfaster North Vancouver NT 30.76
3 Scherk, Veronica 11 Swimfaster North Vancouver NT 34.55
4 Atariwala, Meher 7 SwimFaster Club 40.09 35.81
5 Sheehan, Joanna 9 SwimFaster Club 42.00 37.45
6 Matley, Jocelyn 10 SwimFaster Club NT 38.47
7 Sofali, Arta 8 Swimfaster North Vancouver NT 38.99
8 Sun, Lys 8 West Vancouver Otters Swim Clu 34.30 39.65
9 Geng, Bowen 9 West Vancouver Otters Swim Clu NT 40.22
10 Wong, Kianna L 10 Dynamo Swim Club NT 41.43
11 Bibikov, Micha M 9 West Vancouver Otters Swim Clu 45.10 42.05
12 Matley, Edwin 7 SwimFaster Club NT 49.49
13 Gemmell, Aaron 6 SwimFaster Club NT 50.39
14 Ma, Andrew S 5 West Vancouver Otters Swim Clu 56.67 50.73
15 Fang, Cboss 7 West Vancouver Otters Swim Clu NT 50.76
16 Barani, Zagros 7 West Vancouver Otters Swim Clu 47.67 52.21
17 Darbar, Benjamin 9 Swimfaster North Vancouver NT 54.57
18 St-Laurent, Sophie 9 Swimfaster North Vancouver 49.09 57.06
19 Horsley, Kelyn 6 SwimFaster Club NT 59.61
20 Maior, Clara 7 Dynamo Swim Club NT 1:02.77
21 Somji, Kaden R 8 West Vancouver Otters Swim Clu NT 1:07.66
22 Hu, Cathy (Zhengying) 8 West Vancouver Otters Swim Clu NT 1:09.71
E vent 8 Mixed 50 SC Meter Breaststroke
Name Age Team Seed Time Finals Time
1 Gilbert, David Jonathan 28 Swimfaster North Vancouver 50.00 46.34
2 Lai, Charmaine 14 West Vancouver Otters Swim Clu 1:45.00 47.12
3 Luo, Henry 12 Swimfaster North Vancouver 49.56 47.75
4 Young, Ashley 10 Chena Swim Club 50.84 49.56
5 Keyhani, Arsalan A 14 West Vancouver Otters Swim Clu 1:45.00 49.92
6 Bain, Brodie 11 SwimFaster Club 52.45 51.62
7 Jawhari, Jolina 13 West Vancouver Otters Swim Clu 1:45.00 53.65
8 Rossen, Kinsey 10 Chena Swim Club 1:02.24 54.93
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 - 11:00 PM 2018-12-15 Page 7
SFC Development meet - 2018-12-15
10th Anniversary-Development Swim Meet
Results - Dec 15
(Event 8 Mixed 50 SC Meter Breaststroke)
Name Age Team Seed Time Finals Time
9 Xiao, Kyan E 13 West Vancouver Otters Swim Clu 1:45.00 55.10
10 LeClerc, Alain 11 Swimfaster North Vancouver 1:12.47 55.19
11 Sichitiu, Alexandra 9 Swimfaster North Vancouver 51.93 55.42
12 Cyna, Jaron S 12 West Vancouver Otters Swim Clu 55.45 55.93
13 Fazly, Ida M 13 West Vancouver Otters Swim Clu 1:45.00 56.58
14 Dorval, Emmett 11 Swimfaster North Vancouver 1:05.23 57.96
15 Sanchez, Xavier 11 SwimFaster Club 59.41 58.33
16 Zhang, Danny 9 West Vancouver Otters Swim Clu 59.12 58.71
17 Cau, Arianna J 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 59.17
18 Keyhani, Soha A 10 West Vancouver Otters Swim Clu 1:02.31 59.39
19 Birch, Kate H 14 West Vancouver Otters Swim Clu 1:45.00 59.50
20 Atariwala, Isha 10 SwimFaster Club 1:00.91 1:00.33
21 Samwell, Claire 11 Swimfaster North Vancouver 1:04.68 1:00.45
22 Feng, Roger 11 West Vancouver Otters Swim Clu 1:06.82 1:01.55
23 Barr, Matthew 9 Chena Swim Club 1:05.66 1:01.57
24 Cheng, William (Jiale) 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:00.16 1:02.19
25 Hamzavi, Lara M 10 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:02.40
26 Manship, Graydon 11 SwimFaster Club 1:00.87 1:02.67
27 Sanchez, Camila 9 SwimFaster Club 1:02.70 1:02.73
28 Eskandari, Cyrus 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:06.49 1:03.56
29 Williams, Emese 10 Chena Swim Club 1:08.23 1:03.60
30 Ma, Richard 12 Dynamo Swim Club NT 1:03.71
31 Li, Jacob (Jingzhe) 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:07.69 1:03.85
32 Cheng, Alice (Xinyuan) 11 West Vancouver Otters Swim Clu 1:01.91 1:03.93
33 Bigdeli, Baran 10 West Vancouver Otters Swim Clu 1:15.65 1:05.40
34 Meira, Niya 9 Dynamo Swim Club NT 1:05.82
35 Fazly, Rahaa 10 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:06.41
36 LeClerc, Sylvain 11 Swimfaster North Vancouver 1:14.57 1:06.45
37 Botnari, Sofia 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:45.00 1:06.49
38 Djavaherizadeh, Nelli 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:05.71 1:07.07
39 Lim, Gaia 10 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:07.12
40 Weinrauch, Asher 11 Swimfaster North Vancouver 1:08.23 1:07.51
41 Emami, Arshaun B 10 West Vancouver Otters Swim Clu 1:09.85 1:07.58
42 Hovhannisyan, Areg 9 SwimFaster Club 1:12.23 1:07.62
43 Houlihan, Keira 10 Chena Swim Club 1:08.52 1:08.15
44 Liu, Bryan Y 8 Dynamo Swim Club NT 1:08.41
45 Goheen, Finlay 8 Chena Swim Club 1:09.34 1:09.18
46 Pang, Atira 8 Chena Swim Club 1:17.97 1:09.51
47 Stewart, Harrison A 7 West Vancouver Otters Swim Clu 1:09.81 1:10.23
48 Ma, Aidan J 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:13.64 1:10.46
49 Shen, Hank J 10 West Vancouver Otters Swim Clu 1:10.66 1:10.62
50 Hestler, Easton 9 Swimfaster North Vancouver 1:15.34 1:12.01
51 Per, Tristan 9 Swimfaster North Vancouver 1:32.00 1:12.54
52 Maior, Maia 11 Dynamo Swim Club NT 1:13.00
53 Botnari, Michael 7 West Vancouver Otters Swim Clu 1:45.00 1:13.87
54 Trantina, Lincoln J 10 West Vancouver Otters Swim Clu 1:21.12 1:14.28
55 Desai, Aditya M 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:12.84 1:14.96
56 Wong, Kianna L 10 Dynamo Swim Club NT 1:15.29
57 Salama, Mariam S 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:15.41 1:15.96
58 Bigdeli, Bardia 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:11.44 1:16.67
59 Trantina, Avalon R 7 West Vancouver Otters Swim Clu 1:24.83 1:17.68
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 - 11:00 PM 2018-12-15 Page 8
SFC Development meet - 2018-12-15
10th Anniversary-Development Swim Meet
Results - Dec 15
(Event 8 Mixed 50 SC Meter Breaststroke)
Name Age Team Seed Time Finals Time
60 Li, Charlie (Jiayi) 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:38.67 1:18.58
61 Zhang, Gabby S 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:16.91 1:19.70
62 Du, Daniel J 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:29.12 1:20.44
63 Azizikashi, Mehrad 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:45.00 1:20.50
64 Ai, Jerry N 11 West Vancouver Otters Swim Clu 1:24.16 1:22.16
65 Yupangco, Martina K 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:18.86 1:22.35
66 Latifi, Maya 10 Swimfaster North Vancouver 1:30.40 1:24.99
67 Zhao, Karrisa Y 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:29.81 1:25.85
68 Cameron Creed, Jett C 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:26.54 1:26.07
69 Yu, Eddie T 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:39.77 1:30.34
70 Alghouti, Adam 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:28.14 1:31.21
71 Naddaf, Termeh 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:38.50 1:36.43
72 Grigg, Atrisa 7 West Vancouver Otters Swim Clu 1:35.22 1:37.49
73 Li, Lucas N 5 West Vancouver Otters Swim Clu 1:45.00 1:39.16
74 Parsa, Shana 7 West Vancouver Otters Swim Clu 1:45.00 1:39.29
75 Wong, Alexander 8 Swimfaster North Vancouver 1:42.32 1:39.32
76 Cai, Jayden 7 West Vancouver Otters Swim Clu 1:44.45 1:40.47
77 Rezvani, Sam S 6 West Vancouver Otters Swim Clu 1:45.00 1:56.17
78 Ling, Max Z 6 West Vancouver Otters Swim Clu 1:43.45 2:05.34
E vent 9 Mixed 25 SC Meter Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time
1 Chai, Jin Jei 9 Swimfaster North Vancouver NT 41.68
2 Reyes, Jael 8 SwimFaster Club NT 42.42
3 Gray, Mekayla 15 SwimFaster Club NT 46.16
E vent 10 Mixed 50 SC Meter Butterfly
Name Age Team Seed Time Finals Time
1 Xiao, Kyan E 13 West Vancouver Otters Swim Clu 1:00.00 43.61
2 Keyhani, Arsalan A 14 West Vancouver Otters Swim Clu 1:00.00 44.06
3 Gleason, Jett J 15 West Vancouver Otters Swim Clu 1:45.00 44.84
4 Cau, Ethan J 11 West Vancouver Otters Swim Clu 1:00.00 46.45
5 Jawhari, Jolina 13 West Vancouver Otters Swim Clu 50.27 48.03
6 Luo, Henry 12 Swimfaster North Vancouver 1:23.10 48.56
7 Sichitiu, Alexandra 9 Swimfaster North Vancouver 47.19 50.44
8 Fazly, Ida M 13 West Vancouver Otters Swim Clu 1:00.00 51.23
9 Hu, Timothy 8 West Vancouver Otters Swim Clu 50.51 52.50
10 Nariman, Rojina 14 West Vancouver Otters Swim Clu 1:02.59 53.97
11 Kafaei, Salar 10 West Vancouver Otters Swim Clu 58.62 54.64
12 Buckley, Aidan G 12 West Vancouver Otters Swim Clu 59.20 54.85
13 Yu, Lucas L 8 West Vancouver Otters Swim Clu 55.71 56.77
14 Cai, Yeson 10 West Vancouver Otters Swim Clu 1:00.00 58.21
15 Cyna, Jaron S 12 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 58.27
16 Morton, Ariel A 11 West Vancouver Otters Swim Clu 56.87 58.88
17 Rossen, Kinsey 10 Chena Swim Club 1:02.05 59.23
18 Zhu, Ethan 11 West Vancouver Otters Swim Clu 1:03.44 1:01.11
19 Zhang, Danny 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:09.40 1:01.16
20 Feng, Roger 11 West Vancouver Otters Swim Clu 1:11.51 1:03.03
21 Wang, Caleb 11 Chena Swim Club 1:06.92 1:04.50
22 Lu, Audrey 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:00.40 1:05.22
23 Fazly, Rahaa 10 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:05.29
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 - 11:00 PM 2018-12-15 Page 9
SFC Development meet - 2018-12-15
10th Anniversary-Development Swim Meet
Results - Dec 15
(Event 10 Mixed 50 SC Meter Butterfly)
Name Age Team Seed Time Finals Time
24 Emami, Arshaun B 10 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:05.74
25 Stewart, Campbell 10 West Vancouver Otters Swim Clu 1:07.07 1:06.62
26 Williams, Emese 10 Chena Swim Club 1:09.27 1:06.89
27 Keyhani, Soha A 10 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:07.40
28 Lim, Gaia 10 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:07.60
29 Houlihan, Keira 10 Chena Swim Club 1:13.50 1:08.07
30 Eskandari, Cyrus 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:08.19
31 Ma, Aidan J 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:12.37
32 Cheng, William (Jiale) 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:12.63
33 Pour, Ryan 9 Chena Swim Club NT 1:12.64
34 Shen, Hank J 10 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:12.87
35 Lawlor, Rowan 10 Chena Swim Club NT 1:13.91
36 Djavaherizadeh, Nelli 9 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:14.17
37 Hamzavi, Lara M 10 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:16.64
38 Li, Jacob (Jingzhe) 8 West Vancouver Otters Swim Clu 1:30.00 1:17.25
39 Houlihan, Keenan 10 Chena Swim Club 1:23.17 1:18.05
40 Fu, Lucas 10 Chena Swim Club NT 1:22.79
41 Campbell, Eilidh 9 Chena Swim Club NT 1:27.98
E vent 11 Mixed 200 SC Meter Freestyle Relay
Team Relay Seed Time Finals Time
1 SwimFaster Club A 2:12.25 2:46.92
1) Atariwala, Isha W10 2) Bain, Brodie M11 3) Manship, Graydon M11 4) Sanchez, Xavier M11
2 Chena Swim Club A 2:50.67 3:02.81
1) Young, Ashley W10 2) Bayloun, Ali M10 3) Rossen, Kinsey W10 4) Barr, Matthew M9
3 Swimfaster North Vancouver A 2:09.56 3:19.60
1) Sichitiu, Alexandra W9 2) Luo, Henry M12 3) Dorval, Emmett M11 4) Gilbert, David Jonathan M28
4 SwimFaster Club B 2:18.34 3:46.65
1) Reyes, Jael W8 2) Sanchez, Camila W9 3) Bain, Sydney W9 4) Hons, Saddie W9
5 Chena Swim Club C 3:42.79 4:04.27
1) Pour, Ryan M9 2) Goheen, Finlay M8 3) Fu, Lucas M10 4) Pang, Atira W8
6 Swimfaster North Vancouver B 2:25.34 4:04.51
1) Bell, Jacob M11 2) Gagne, Zachary M8 3) Gregg, Kai M11 4) LeClerc, Sylvain M11