Background-image
Partners
Girls+Preparatory+School
McCallie+School
Swim+and+Tri
Magister+Corporation
Sponsors
Southeastern Recap

Southeastern Recap

Team Records

Ellie Taliaferro - Senior Girls 50 Fly & 100 Fly

Sam Powe - 13-14 Boys 200 Free, 400 IM, 200 Back, 200 IM

10 & under Girls

200 Medley Relay- 10th place Molly Ransom, Roe Chapin, Lydia Mitzutani, Kielah Holliman

200 Free Relay - 

Lydia Mitzutani – 6th place 100 Fly, 50 Back, 100 IM, 200 IM, 50 Fly, 100 free

Molly Ransom – 50 Back, 50 Free, 50 Fly

10 & under Boys

Jed Holliman –   1st place 200 free, 1st place 100 Fly,  2nd place 500 Free, 4th 50 free, 1st place 50 fly, 2nd place 100 Free

Ethan Runkle – 50 Breast, 100  Breast

11-12 Girls

200 Free Relay – 4th place – Adelaide Bond, Aubrey Daniels, Frances Bohner, Scout Chapin

200 Medley Relay - 4th place - Adelaide Bond, Katie White, Scout Chapin, Frances Bohner

Scout Chapin – 4th place 50 Back, 3rd place 200 IM, 2nd place 100 IM , 2nd place 50 Free, 3rd place 100 Back, 3rd place 50 Fly

Frances Bohner – 50 Back, 100 Fly, 100 Free, 50 Fly

Adelaide Bond – 50 Breast, 50 Back, 50 Free, 100 IM, 100 Back, 100 free

11-12 Boys

200 Free Relay – 9th place Zach Schurr, Nolan Bernard, Jonas Taylor, Liam Runkle

                             10th place Henry Flasch, Ben Flasch, Paul Hoang, Vincent Porter

200 Medley Relay - 7th place Nolan Bernard, Vincent Porter, Benjamin Flasch, Liam Runkle

                                10th place Henry Flasch, Paul Hoang, Zach Shurr, Jonas Taylor

Vincent Porter – 8th place 50 Breast, 100 Fly, 100 IM, 200 IM

Nolan Bernard – 50 Back, 50 Free, 100 IM, 100 Back, 100 Breast

Ben Flasch – 200 IM, 100 Fly, 100 IM, 100 Free, 50 Fly

Henry Flasch – 200 Free, 50 Breast, 50 Back, 500 Free, 100 Back, 100 Breast

Paul Hoang – 50 Breast, 50 Free, 100 Breast, 50 Fly

Liam Runkle – 50 Breast, 200 IM, 50 Free, 100 IM, 100 Breast

Zach Shurr – 50 Back, 100 Fly, 50 Free, 100 Back, 50 Fly

Jonas Taylor – 50 Breast, 200 IM, 50 Free, 100 IM, 100 Breast

13-14 Girls

400 Free Relay – 9th place Brighton Smith, Belle Flasch, Madeline Bond, Davina Sharma

400 Medley Relay - 8th place Davina Sharma, Catherine Lynch, Belle Flasch, Brighton Smith

Madeline Bond – 100 Back, 50 Free, 100 Free, 100 Fly

Belle Flasch – 50 Fly, 400 IM, 200 Fly

Catherine Lynch – 100 Breast, 50 Back, 50 Free

Davina Sharma – 100 Back, 200 free, 50 Free, 200 Back, 100 Free, 200 IM

Brighton Smith – 50 Fly, 100 Breast, 200 Breast, 200 Back, 100 free

13-14 Boys

400 Free Relay – 11th place – Sam Powe, Hunter Walton, Ryan Berry, Ben Bevill

400 Medley Relay - 6th place - Sam Powe, Hunter Walton, Ben Bevill, Ryan Berry

Sam Powe –       2nd place 200 Free – New Team Record, 1st place 100 back, 1st place 400 IM – New Team Record, 1st place 50 Back, 1st 200 Back, 1st 200 IM

Hunter Walton – 100 Breast, 400 IM, 200 Breast, 500 Free, 50 Breast, 200 IM

Ryan Berry – 100 Back, 50 Back, 100 Breast, 200 Back, 200 IM

Senior Girls

400 Free Relay – 4th place Jillian Cantrell, Emma Scruggs, Grayson Payne, Ellie Taliaferro

400 Medley Relay - 2nd place Grayson Payne, Ellie Taliaferro, Jillian Cantrell, Emma Scruggs

Ellie Taliaferro – 3rd place 50 Fly, 3rd place 50 Back, 200 Free, 4th 50 Breast, 8th 200 Back,  3rd100 Fly

Jillian Cantrell – 11thplace 50 Fly, 100 Breast, 100 Back, 200 Breast, 50 Breast, 200 IM, 50 Breast, 200 IM

Grayson Payne – 7th place 200 Free, 5th place 100 Back, 2nd place 50 Back, 50 Free, 4th 200 Back, 100 Fly

Emma Scruggs –7th place 50 Back, 15th place 200 Fly, 5th 200 Back, 100 Fly

Lilly Parr – 50 Back, 50 Free, 100 Free

Senior Boys

400 Free Relay – 2nd place Jake Marcum, Max Ransom, Reece Gallagher, Will Jackson

                             16thplace Jacob McDaniel, Alex Mignot, Conor Kinley, Alex Grande

400 Medley Relay - 3rd Jake Marcum, Ian Frakes, Max Ransom, Will Jackson

                                17th Kyle Berry, Conor Kinley, Jacob McDaniel, Alex Grande

Kyle Berry –       50 Fly, 100 Back, 50 Free, 11th place 50 Back, 50 Breast, 100 Fly **New NCSA 100 Ba cut

Max Ransom – 9th place 50 Back, 12th place 200 Fly, 100 Free, 100 Fly

Will Jackson – 50 Free, 50 Back, 200 Back, 200 IM

Alex Mignott -50 Fly, 200 Free, 50 Back, 50 Free, 100 Free

Alex Grande – 50 Back, 50 Free, 50 Breast, 100 Free

Jacob McDaniel – 200 Free, 100 Back, 50 Back, 50 Free, 200 Back, 100 free

Ian Frakes – 200 free, 100 Breast, 50 Free, 50 Breast, 200 IM

Reece Gallagher – 200 Free, 100 Free

Jake Marcum – 200 Back, 200 IM, 100 Fly, 200 Back, 200 IM NCSA cut, 100 Fly (NCSA B)

Conor Kinley – 50 Fly, 100 Breast, 50 Free, 50 Breast, 100 Free, 200 IM