Sponsors
Partners
University+of+Toronto
Toronto+Summer+Swim+Camp
Speedo
Toronto+Island+Lake+Swim
Martha+McCabe
Swim+Center
Central "C" Championships

Central "C" Championships

Senior 1 
100% best times: Ian Binns, Rafe Murray 
Best times: Dennis Belopolsky, Ian Binns, Harriet Dolenko, David Dremin, Michael Kolb, Rafe Murray, Emily Suggitt 
Medals 
Ian Binns - Silver B14 100 breaststroke
David Dremin - Silver B15 100 free  
Rafe Murray - Gold B13 400 free,  Silver B13 50 free, Bronze B13 100 back, Bronze B13 200 back

Youth 1

100% Best Times: 

Ava Farlinger, Maddie McAfee, Dominic Moots, Ivan Pan, Ariella Ross, Zoe Shiffman, Allie Wilson

Best Time Achieved

Charlotte Bliss, Wadih El Khalil, Paige Gatten, Sara Greenberg, Beatrice Hudson, Jana Karan, Addy Kinnear, Michael Mussie, Mehra Shojaei

New Qualifications

Swim ON C

Maddie McAfee 200BK, 100IM;   Ariella Ross 100BR

Top 3 Finishes:

Allie Wilson (12): 50FR Gold

Ariella Ross (11): 100BR Silver

Maddie McAfee (10): 100IM Bronze

Youth 2
100% Best Times: Josephine Le Heup, Samuel Rockwood, Penny Shulgan, Stana Stojsic, Waverly Zimmerman
Best Times: Blythe Begun, Lina Boehmer, Mia L’Ahelec, Iris Liao, Julia Rishor, Julian Thorburn

Top 8 Swims

Julian - 100 BR 4th

Penny - 100 BR 8th

Iris 100 - BR 4th, 50 BR 8th

Josephine - 100 BR 8th

Junior 1

100% Best Times: 

Maya Gandhi, Hana Greenberg, Sadie Renihan-McKechnie, Lily Shiffman, Archie Shou

Best Time Achieved

Lyuda Bird, Maddy Clapp, Aleks Evans, Sheldon Inksetter, Audrey Kramer, James Li, Calla Linskill, Will Morgenstern, Ava Pasanen, Gamze Ugur, Aiden Wang

New Qualifications

Swim ON B

Hana Greenberg 100FL

Top 3 Finishes:

Maddy Clapp (13) : 100BR Silver, 400IM Silver, 100BK Bronze

Maya Gandhi (11): 400FR Silver

Hana Greenberg (12): 200FL Gold, 400FR Silver, 4x50 Fr Relay Bronze

Calla Linskill (12) : 100BK Gold, 4x50 Fr Relay Bronze

Sadie Renihan-McKechnie (12): 4x50 Fr Relay Bronze

Lily Shiffman (12) : 100FR Gold, 200BK Gold, 400FR Bronze, 4x50 FR Relay Bronze

James Li (12) : 400IM Gold, 400FR Silver, 4x50Fr Relay Silver

Archie Shou (12) : 200IM Gold, 100FL Silver, 100BR Silver, 4x50 FR Relay Silver

Junior 2
100% Best Times: Sarah Binns, Lara Bulajic, Julia da Silva Giorgi, Nicole Dzuba, Andrew Gordienko
Best Times: Skye Buchanan, Angela Han, Luca Goulart, Abby Lynch, Roberta Samson
Top Times: Maclean Hughes (1st 50 Free), Lara Bulajic (3rd 50 Free)
New Standards:
Central “A”: Maclean Hughes (50 Free)
Central “B”: Lara Bulajic (200 IM, 100 Free, 50 Free)
Central “C”: Lara Bulajic (400 Free, 200 Free, 100 Br), Abby Lynch (100 Br), Angela Han (100 Br), Andrew Gordienko (200 Free), Maclean Hughes (200 Free)

Youth 3
100% Best Times: Kelly Dinh

Senior 2

100% Best Times :Serra Hamilton,Xavier Hollot Lo, Elise McManus, Tomas Peterson, Uriyah Ravitz-Heller, Lisa Maire Senc Samardzic, Finnan Weber

Best Times: Owen Burns, Leo Causley-Bennett, Olivia Culver, Vitaly Feoktistov, Serra Hamilton, Xavier Hollott-Lo, Sofia Katsiroumpas, Elise McManus, Ali Paquin, Daniel Penagos-Juando, Tomas Peterson, Uriyah Ravitz-Heller, William Reiner, Lisa Maire Senc Samardzic, Steph Staudohar, Auden Tura, Finn Weber

Medalists

Lisa Maire Senc Samardzic – 3rd 400 Free

Auden Tura – 2nd 200 Breast / 2nd 100 Breast