Background-image
2019 Incline Novice Meet Results
Licensed to Northern Nevada Aquatics
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/19/2019 10:47 AM
                     2019 Incline Novice Meet - 6/15/2019                      
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Browett, Iva               6 SBSC                   22.15      23.47  
  2 Franco, Rahlee             8 SBSC                      NT      24.08  
  3 Hunt, Taryn                8 SBSC                   26.05      24.81  
  4 Sprague, Elizabeth         8 SBSC                      NT      27.08  
  5 Grieve, Maisy              8 SBSC                      NT      27.59  
  6 Empay, Chloe               7 SBSC                   29.03      30.59  
  7 McIntosh, Eloise           7 SBSC                   29.54      33.65  
  8 West, Abigail              7 SBSC                   27.91      34.84  
  9 Baker, Ainsley             6 SBSC                   49.41      51.07  
 -- Durham, Eleanor            8 LOS                    38.92         NS  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mangiaracin, Kylie         8 NNA                       NT    1:07.22  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sprague, Elizabeth         8 SBSC                      NT      25.14  
  2 Hunt, Taryn                8 SBSC                   25.70      26.08  
  3 Grieve, Maisy              8 SBSC                      NT      27.69  
  4 Browett, Iva               6 SBSC                   28.25      27.82  
  5 Empay, Chloe               7 SBSC                   35.43      31.51  
  6 West, Abigail              7 SBSC                   37.34      31.72  
  7 McIntosh, Eloise           7 SBSC                   31.62      34.91  
  8 Baker, Ainsley             6 SBSC                   45.75      43.02  
 -- Durham, Eleanor            8 LOS                    47.22         NS  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mangiaracin, Kylie         8 NNA                       NT      28.87  
  2 Hunt, Taryn                8 SBSC                      NT      37.64  
  3 Franco, Rahlee             8 SBSC                      NT      45.25  
  4 Browett, Iva               6 SBSC                   41.68      48.15  
  5 Grieve, Maisy              8 SBSC                      NT      49.24  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mangiaracin, Kylie         8 NNA                       NT    1:05.51  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mangiaracin, Kylie         8 NNA                       NT      28.54  
  2 Franco, Rahlee             8 SBSC                      NT      29.53  
 
Girls 9-99 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Zoey                9 SBSC                   21.51      20.18  
  2 Callejas, Analise         10 SBSC                      NT      22.44  
  3 Schulz, Avery              9 SBSC                      NT      23.46  
  4 Emprey, Alivia             9 SBSC                   24.50      26.05  
  5 Taylor, Madeline           9 LOS                    35.27      33.24  
 
Girls 9-99 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Mia                  9 SBSC                      NT      34.81  
  2 Cronin, Tatum             11 SBSC                   39.59      36.47  
  3 Luxford, Brianne          10 NNA                       NT      37.01  
  4 Gilman, Macey             12 NNA                       NT      38.94  
  5 Weaver, Caydence           9 SBSC                      NT      42.08  
  6 Weaver, Reagan            11 SBSC                      NT      50.40  
  7 Villacorta, Luna           9 SBSC                   59.60      54.70  
  8 Dow, Alyssa               10 SBSC                      NT      57.55  
 
Girls 9-99 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luxford, Brianne          10 NNA                       NT    1:22.34  
 
Girls 9-99 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Zoey                9 SBSC                   26.13      24.01  
  2 Schulz, Avery              9 SBSC                      NT      25.08  
  3 Villacorta, Luna           9 SBSC                   28.78      25.14  
  4 Emprey, Alivia             9 SBSC                   25.69      26.34  
  5 Taylor, Madeline           9 LOS                    45.60      33.76  
 
Girls 9-99 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Mia                  9 SBSC                      NT      40.13  
  2 Luxford, Brianne          10 NNA                       NT      49.47  
 
Girls 9-99 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gilman, Macey             12 NNA                       NT      23.58  
  2 Villacorta, Luna           9 SBSC                   31.40      29.42  
  3 Schulz, Avery              9 SBSC                      NT      30.65  
  4 Callejas, Analise         10 SBSC                      NT      33.94  
  5 Taylor, Madeline           9 LOS                    49.09      42.37  
 
Girls 9-99 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cronin, Tatum             11 SBSC                   50.19      48.51  
  2 Baker, Zoey                9 SBSC                      NT    1:03.07  
  3 Weaver, Caydence           9 SBSC                      NT    1:03.68  
  4 Weaver, Reagan            11 SBSC                      NT    1:05.59  
  5 Dow, Alyssa               10 SBSC                      NT    1:28.24  
 
Girls 9-99 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weaver, Caydence           9 SBSC                      NT      22.27  
  2 Dow, Alyssa               10 SBSC                      NT      25.56  
  3 Callejas, Analise         10 SBSC                      NT      25.65  
 
Girls 9-99 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cronin, Tatum             11 SBSC                   48.19      42.71  
  2 Weaver, Reagan            11 SBSC                      NT    1:01.72  
 
Girls 9-99 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Mia                  9 SBSC                      NT    1:32.01  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weaver, Clayton            7 SBSC                      NT      27.73  
  2 Goudy, Devin               8 SBSC                      NT      29.58  
  3 Gaynor, Andrew             8 SBSC                      NT      30.22  
  4 Laus, Anton                7 SBSC                      NT      34.77  
  5 Taylor, Colby              6 LOS                       NT      40.02  
  6 Schweitzer, Rykin          8 SBSC                      NT      56.97  
  7 Price, Merrick             5 NNA                       NT    1:08.62  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Devon               8 LOS                  1:08.00      48.44  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Devon               8 LOS                    28.72      23.95  
  2 Weaver, Clayton            7 SBSC                      NT      24.17  
  3 Goudy, Devin               8 SBSC                      NT      32.14  
  4 Gaynor, Andrew             8 SBSC                      NT      33.45  
  5 Laus, Anton                7 SBSC                      NT      36.14  
  6 Schweitzer, Rykin          8 SBSC                      NT      46.24  
  7 Taylor, Colby              6 LOS                       NT      54.74  
  8 Price, Merrick             5 NNA                       NT    1:09.31  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Devon               8 LOS                    30.12      29.48  
  2 Weaver, Clayton            7 SBSC                      NT      45.15  
 
Boys 9-99 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joseph, Elijah            11 NNA                       NT      16.87  
  2 Clark, Dawson             10 LOS                    19.51      17.45  
 
Boys 9-99 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCay-Moran, Carter       12 NNA                       NT      35.68  
  2 Swenski, Ethan            10 SBSC                   42.81      43.19  
  3 McIntosh, Gile            10 SBSC                   46.00      44.22  
 
Boys 9-99 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCay-Moran, Carter       12 NNA                       NT    1:16.13  
  2 Booth, Alex                9 SBSC                      NT    1:27.07  
  3 Joseph, Elijah            11 NNA                       NT    1:27.88  
  4 Price, Logan               9 NNA                       NT    1:38.08  
 
Boys 9-99 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntosh, Gile            10 SBSC                   23.59      22.69  
  2 Farrell, Jackson          11 SBSC                      NT      34.64  
 
Boys 9-99 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Booth, Alex                9 SBSC                   45.46      45.84  
 
Boys 9-99 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swenski, Ethan            10 SBSC                   27.06      25.70  
  2 Farrell, Jackson          11 SBSC                      NT      42.56  
 
Boys 9-99 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCay-Moran, Carter       12 NNA                       NT      49.34  
  2 Clark, Dawson             10 LOS                    54.76      49.52  
  3 Joseph, Elijah            11 NNA                       NT      51.78  
  4 Price, Logan               9 NNA                       NT      52.90  
  5 Booth, Alex                9 SBSC                   57.45      53.77  
  6 McIntosh, Gile            10 SBSC                   58.01      58.14  
 
Boys 9-99 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swenski, Ethan            10 SBSC                   22.78      23.03  
  2 Price, Logan               9 NNA                       NT      26.55  
  3 Clark, Dawson             10 LOS                    26.98      29.20  
  4 Farrell, Jackson          11 SBSC                      NT      56.59  
 
Boys 9-99 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCay-Moran, Carter       12 NNA                       NT      42.40  
 
Boys 9-99 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joseph, Elijah            11 NNA                       NT    1:37.07