Background-image
Canyons Swimmers Achieve Hundreds of New Time Standards

Canyons Swimmers took to the waters at Adolfo Camarillo High School this past weekend and left spectators in awe of their amazing spirit and exceptional achievements.  Below are the high-point award winners as well as the lists of new time-standard achievements.  Click here for complete meet results

High Pentathlon Champions

            Jessica Jin – Age 8

            Jace Lloyd – Age 9

            Noah Lawas – Age 10

            Caitlin Brown – Age 12

            Mia Lewis – Age 13

New Red Time Standards Achieved

            Cameron Alexander – 100 FL

            Madison Caballero – 50 FR, 100BK, 100 IM, 200 IM

Madison Caballero – 50 FR, 100BK, 100IM, 200IM

Kaylie Chung – 50FR, 50FL

Nadia Hartounian – 50BR, 100BK

Jessica Jin – 50FR

Joseph Kirchmann – 50BK

Daniel Lee – 100BR, 100FL

Megan Lee – 100FL

Natalia Lupu – 50FR

Kenzie Megid – 100BR, 200IM

Skylar Percy – 50BR

Emma Piltzer – 50BR, 50FL, 100IM

Alaina Ramey – 100BK, 50FL, 100FL

Austin Silver – 100FR

Catherine Sobol – 100FR

Jaden Tan – 50BR

New Blue Time Standards Achieved

            Cameron Alexander – 50 FR, 100 FR

            Pranav Basnet – 100 BK

Arshawn Behzadian – 50 BK, 50 FL, 100 IM

Sophia Blietz – 50 BR

Samantha Cazares – 100BK

Maddie Choi – 50FR

Kaylie Chung – 50FR, 100BR, 100IM, 200IM

Logan Divine – 50BK, 100BK, 100 IM

Gabe Eke – 50BR, 100FL, 100IM, 200IM

Patrick Grant – 100BR, 100FR

Lucila Guzman – 100FR

Dia Henderson – 200IM

Yara Hussein – 100FR, 50BK, 100BK, 100BR, 100IM, 200IM

Valeria Iglesias – 50BR, 50FL

Mahdi Karim – 100FL

Jeremy Lawas – 50BR, 100BR, 200 IM

Mia Lewis – 50FR

Jace Lloyd – 50BR

Alexis Plante – 100BK, 50FL, 100IM

Alaina Ramey – 50BR, 100 BR

Milan Riley – 100FL, 100IM

Derek Rioveros – 100FR, 100IM

Tanner Scott – 200IM

New Winter Age Group Championship Qualifiers

            Sophia Blietz – 100 FR

            Elle Broadway – 50 BR, 100 BR, 200 IM

            Emma Buliga – 100 IM, 200 IM

Samantha Cazares – 50FR, 100FR, 50BK, 100BK, 50FL, 200IM

Michelle Chambers – 50FL, 100BK, 100FR, 50FR

Kaylie Chung – 50BR, 100BR

Chelsea Dela Calzada – 100BK, 200IM

Gabe Eke – 50FR, 50FL

Dia Henderson – 100IM

Victoria Lawrence – 100FL

Jace Lloyd – 50BR

Aubrey Martin – 50BR, 100BR, 50FL, 100 FL

Tyler Ngo – 100FR

Alexis Plante – 50FR

Alexis Plante – 100FR, 100FL

Emma Ravitz – 100FR

            Derek Rioveros – 50BR, 100BR

            Tanner Scott – 50FL, 200IM

            Matt Solis – 50FR, 100FL, 200IM

            Maddy Yu – 50FL, 100FL, 100IM, 200IM

New Spring Junior Olympic Championship Qualifiers

            Sophia Blietz – 50 FR

            Elle Broadway – 100 BK

            Caitlin Brown – 50 BR, 100 BR

            Emma Buliga – 50 BR, 100 BR

Samantha Cazares – 50FR, 100FR, 50BK, 50BR, 100BR, 50FL, 100IM, 200IM

Michelle Chambers – 100IM, 100BR, 50BR, 100BK

Dia Henderson – 50BR, 100BR

Emma Hussein – 100BR, 100BK, 100IM

Noah Lawas – 100FR, 200IM

Jace Lloyd – 50FR, 100FR, 50FL, 200IM

Jordy Lozada – 100BR

Aubrey Martin – 50FR, 50BK, 100BK

Alexis Plante – 50FR

Dustin Saguros – 100FR

Tanner Scott – 100FR, 50 BR, 50FL, 100IM, 200IM

Nolan Yokoyama – 50BR, 100BR, 100IM, 200IM

Maddy Yu – 50FR, 100FR, 100IM

Far Western Championships

            Caitlin Brown – 50 BR, 100 BR, 100 IM

Samantha Cazares – 50BR, 50FL, 200IM

Dia Henderson – 50FR

Emma Hussein – 50 BR

Noah Lawas – 50FR, 100FR, 200IM

Jace Lloyd – 100FR

Jordy Lozada – 50BR, 100IM

Dustin Saguros – 50FR, 100FR, 200IM

Tanner Scott – 100FR, 100BK, 100IM, 200IM

Nolan Yokoyama – 100BK, 100IM