Background-image
Day 2 Finals

 

Our 13andOvers dazzled last night on Day 2 finals, winning 21 medals – including 10 Gold!

 

Here are the results:

 

200FREE

Fiona Liao – 7th 13-14Girls

Emma Cabral – 1st 15-16Girls

Gabby Casasanta – 2nd 15-16Girls

Abby Forster – 3rd 15-16Girls

Camryn Payne – 4th 15-16Girls

Mia Pelletier – 8th 15-16 Girls

Carter Scheffel – 1st 13-14 Boys

 Josh McDougall – 6th 13-14 Boys

Max Pletch-Young – 7th 13-14 Boys

Max Dobie – 2nd 15-16Boys

Tristan Berridge – 3rd 15-16 Boys

Nick Adams – 12th 15-16 Boys

 

200Breast

Emily Smith – 3rd 13-14 Girls

Katrina Davies – 7th 13-14 Girls

Niamh Kukla – 13th 13-14 Girls

Dylen Harrison – 14th 13-14 Girls

Josh McDougall – 5th 13-14 Boys

Hunter Payne – 8th 13-14 Boys

Tristan Berridge – 4th 15-16 Boys

 

50FREE
Angela Marina – 1st Womens Para

Fiona Liao – 4th 13-14 Girls

Nadia Gillis – 13th 13-14 Girls

Emma Cabral – 2nd 15-16 Girls

Abby Forster – 5th 15-16Girls

Mia Pelletier – 6th 15-16 Girls

Gabrielle Eivers – 11th 17O Girls

Connor Cabral – 11th 13-14 Boys

Max Pletch-Young – 15th 13-14 Boys

Max Dobie – 4th 15-16 Boys

Lei Wu – 7th 15-16 Boys

 

200Back

Katrina Davies – 3rd 13-14Girls

Lexi McLean – 10th 13-14 Girls

Dylen Harrison – 14th 13-14 Girls

Alanna Casasanta – 1st 15-16 Girls

Erin Gibson – 5th 15-16Girls

Carter Scheffel – 2nd 13-14 Boys

Hunter Payne – 5th 13-14 Boys

Austin Godwaldt – 10th 13-14 Boys

Ben Rooney – 12th 13-14 Boys

Digby Berridge – 13th 13-14 Boys

Jacob Lubbers – 14th 13-14Boys

Tristan Berridge – 7th 13-14 Boys

 

200IM Para

Angela Marina – 1st

 

50Breast

Katrina Davies – 8th 13-14 Girls

Niamh Kukla – 10th 13-14 Girls

Avery Slot – 14th 13-14 Girls

Dylen Harrison – 15th 13-14 Girls

Alanna Casasanta – 2nd 15-16 Girls

Camryn Payne – 6th 15-16 Girls

Charlotte Rooney – 11th 15-16 Girls

Gabrielle Eivers – 7th 17O Girls

Josh McDougall – 9th 13-14 Boys

Connor Cabral – 10th 13-14 Boys

Austin Godwaldt – 12th 13-14 Boys

Ben Rooney – 13th 13-14 Boys

Hunter Payne – 14th 13-14 Boys

 

100Fly

Emily Smith – 1st 13-14 Girls

Fiona Liao – 7th 13-14 Girls

Nadia Gillis – 8th 13-14 Girls

Gabby Casasanta – 1st 15-16 Girls

Emma Cabral – 4th 15-16 Girls

Abby Forster – 7th 15-16 Girls

Gabrielle Eivers – 6th – 17O Girls

Carter Scheffel – 1st 13-14 Boys

Tristan Berridge – 1st 15-16Boys

Angela Marina – 1st  Womens Para

 

400FREE

Lexi McLean – 8th 13-14 Girls

Gabby Casasanta – 1st 15-16 Girls

Max Dobie – 2nd 15-16 Boys

 

GO BAC!!