Partners
USA+Swimming
Southern+California+Swimming
Arena+Swim
Irvine+Unified+School+District
Sage+Hill+School
UCI
Aquazot+List+of+Donors
2019 CA SCS WAG

2019 CA SCS WINTER AGE GROUP CHAMPIONSHIPS

 

The Winter Age Group Championships was a meet to remember! Aquazot athletes showed sportsmaship and amazing races placing top 10 in most of the events! Congratulations!! 

BOYS GIRLS
BOYS 7-10 100 BREAST GIRLS 7-10 100 BREAST
AMIR ALI 3RD. MORGAN VU 3RD.
BOYS 7-10 50 FREE KYLIE WYNN 7TH.
ERIC WANG 5TH. GIRLS 7-10 50 FREE
BOYS 7-10 50 BACK KYLIE WYNN 6TH.
AMIR ALI 2ND. GIRLS 7-10 100 FLY
JUSTING ZHANG 6TH. KYLIE WYNN 5TH.
BOYS 7-10 100 IM MAGGIE MU 10TH.
AMIR ALI 2ND. GIRLS 7-10 200 FREE
JUSTIN ZHANG 9TH. SUMMER SHAVES 10TH.
BOYS 7-10 50 FLY GIRLS 7-10 100 IM
JUSTIN ZHANG 5TH. KYLIE WYNN 9TH.
BOYS 7-10 200 IM GIRLS 7-10 100 BACK
AMIR ALI 2ND. SUMMER SHAVES 10TH.
BOYS 7-10 100 BACK GIRLS 7-10 50 BREAST
AMIR ALI 3RD. KYLIE WYNN 5TH.
BOYS 7-10 100 FREE MORGAN VU 7TH.
ERIC WANG 7TH. GIRLS 7-10 50 FLY
   
BOYS 11-12 500 FREE GIRLS 11-12 100 FLY
JAY HICKMAN 7TH. JACLYN KANDA 3RD.
BOYS 11-12 100 BREAST GIRLS 11-12 200 IM
JAREN TSENG 4TH. JACLYN KANDA 6TH.
 MATTHEW HAN 9TH. GIRLS 11-12 50 FLY
BOYS 11-12 50 FREE JACLYN KANDA 9TH.
IAN SUN 1ST. GIRLS 11-12 200 IM
JAY HICKMAN 3RD. JACLYN KANDA 4TH.
BOYS 11-12 100 FLY GIRLS 11-12 100 BACK
IAN SUN 1ST. JACLYN KANDA 5TH.
JAREN TSENG 3RD.  
HOLDEN LEVINE 6TH. GIRLS 11-14 400 IM
BOYS 11-12 200 FREE ZARA MAZUD 1st
JAREN TSENG 4TH. CHLOE HICKMAN 2nd
JAY HICKMAN 9TH. GIRLS 15 & over 400 IM
BOYS 11-12 50 BACK MICHELLE TEKAWY 1st
HOLDEN LEVINE 8TH. SOPHIA STEWART 6th
BOYS 11-12 100 IM GIRLS 11-14 200 BACK 
IAN SUN 2ND. GENEVIVE CHOMIN 10TH
JAREN TSENG 3RD. GIRLS 15 & over 200 BACK 
 MATTHEW HAN 6TH. SOPHIA STEWART 8th
JAY HICKMAN 10TH. GIRLS 11-14 100 BREAST
BOYS 11-12 50 FLY ELLIE SCALZO 9TH.
IAN SUN 1ST MELISSA WONG 10TH.
HOLDEN LEVINE 6TH. GIRLS 15 & OVER 100 BREAST
  MICHELLE TEKAWY 2ND.
  GIRLS 13-14 100 FREE
BOYS 11-12 200 IM ZARA MASUD 5TH.
JAREN TSENG 2ND. GIRLS 13-14 500 FREE
JAY HICKMAN 7TH. ZARA MASUD 2ND.
BOYS 11-12 100 BACK GIRLS 15 & OVER 500 FREE
HOLDEN LEVINE 10TH. SOPHIA STEWART 6TH.
BOYS 11-12 50 BREAST GIRLS 13-14 100 BACK
IAN SUN 1ST. KIANA FAN 3RD.
JAREN TSENG 3RD. GIRLS 11-14 200 FLY
 MATTHEW HAN 5TH. ZARA MASUD 2ND.
TAYLOR RHONGINTRA 8 TH. GIRLS 13-14 200 IM
BOYS 11-12 100 FREE CHLOE HICKMAN 1ST.
IAN SUN 3RD. GIRLS 13-14 100 FREE
JAY HICKMAN 7TH. ZARA MASUD 3RD.
MATTHEW HAN 8TH. GIRLS 13-14 200 BREAST
  CHLOE HICKMAN 3RD.
BOYS 11-14 200 BACK  MELISSA WONG 7TH.
NATHAN WU 2ND. CHARISSE HICKMAN 8TH.
BOYS 11-14 100 BREAST GIRLS 15 & OVER 200  BREAST
NATHAN WU 5TH. MICHELLE TEKAWY 1ST.
BRANDON LEE 6TH. GIRLS 13-14 100 FLY
BOYS 15 & OVER 500 FREE ZARA MASUD 4TH.
NOLAN CHOMIN 4TH. KIANA FAN 6TH.
BOYS 13-14 100 BACK GIRLS 15 & OVER 100 FLY
NATHAN WU 4TH. MICHELLE TEKAWY 1ST.
BOYS 11-14 200 FLY  
NATHANIEL INCE 4TH.  
BOYS 13-14 200 IM  
NATHAN WU 1ST.  
BOYS 13-14 200 BREAST  
NATHAN WU 2ND.  
BRANDON LEE 4TH.  
BOYS 15 & OVER 200 BREAST  
TREVOR NGUYEN 10TH.  
BOYS 15 & OVER 50 FREE  
WILL OSULLIVAN 6 TH.  
BEN KIM 9TH.  
BOYS 13-14 100 FLY  
NATHAN WU 6TH.  
BOYS 15 & UP 100 FLY  
BEN KIM 10TH.  

RELAYS

Relays really brought our team together with everyone giving their best effort and having a lot of fun.  

Female (7-10) 200 Free Relay Relay Team A
 »Shaves, Summer A
 »Stanisai, Gwyneth E
 »Zimny, Laura L
 »Wynn, Kylie D
4th. Place
Female (7-10) 200 MR Relay Team A
 »Shaves, Summer A
 »Vu, Morgan T
 »Wynn, Kylie D
 »Stanisai, Gwyneth E
3rd. Place
Female (7-10) 200 MR ="">Relay Team B
 »Pramono, Haylee
 »Nguyen, Taryn A
 »Ye, Qianyi
 »Mu, Maggie
10th. Place
Female (11-12) 200 Free Relay ="">Relay Team A
 »Kanda, Jaclyn E
 »Wong, Amy E
 »Stephens, Kayla M
 »Stinson, MaKenna R
10th. Place
Female (11-12) 200 MR Relay Team A
 »Stephens, Kayla M
 »Kumar, Bhavya
 »Kanda, Jaclyn E
 »Stinson, MaKenna R
6th. Place
Female (11-12) 400 MR Relay Team A
 »Leonardo, Sofia F
 »Scalzo, Ruby Z
 »Kanda, Jaclyn E
 »Stinson, MaKenna R
7th. Place
Female (13-14) 200 Free Relay Relay Team A
 »Masud, Zara A
 »Kailiponi, Ayla B
 »Fan, Kiana
 »Chomin, Genevieve M
8th. Place
Female (13-14) 200 MR Relay Team B
 »Chomin, Genevieve M
 »Wong, Melissa E
 »Fan, Aliyah J
 »Hickman, Chloe A
7th. Place
Female (13-14) 200 MR Relay Team A
 »Fan, Kiana
 »Scalzo, Ellie M
 »Masud, Zara A
 »Kailiponi, Ayla B
4th. Place
Female (13-14) 400 Free Relay Relay Team A
 »Masud, Zara A
 »Fan, Kiana
 »Hickman, Chloe A
 »Kailiponi, Ayla B
4th. Place
Female (13-14) 400 MR Relay Team A
 »Fan, Kiana
 »Scalzo, Ellie M
 »Masud, Zara A
 »Hickman, Chloe A
3rd. Place
Female (13-14) 400 MR Relay Team B
 »Chomin, Genevieve M
 »Wong, Melissa E
 »Fan, Aliyah J
 »Kailiponi, Ayla B
6th. Place
Female (13-14) 800 Free Relay Relay Team A
 »Masud, Zara A
 »Hickman, Chloe A
 »Fan, Aliyah J
 »Scalzo, Ellie M
5th. Place
Female (15 & Over) 200 MR Relay Team A
 »Stewart, Sophia J
 »Tekawy, Michelle M
 »Pagano, Isabella R
 »Lin, Stephanie A
3rd. Place
Female (15 & Over) 400 Free Relay Relay Team A
 »Tekawy, Michelle M
 »Pagano, Isabella R
 »Lin, Stephanie A
 »Stewart, Sophia J
5th. Place
     
Male (7-10) 200 Free Relay Relay Team A
 »Ali, Amir R
 »Zhang, Justin
 »Chen, Austin
 »Wang, Eric O
2nd. Place
Male (7-10) 200 MR Relay Team A
 »Zhang, Justin
 »Ali, Amir R
 »Liu, Jason
 »Wang, Eric O
2nd. Place
Male (7-10) 200 MR Relay Team B
 »Baek, Joseph E
 »Tirado, Marco Pablo
 »Troccoli, Niccolo X
 »Chen, Austin
9th. Place
Male (11-12) 200 Free Relay Relay Team B
 »Chae, Jongmin
 »Mac, Dylan R
 »Stewart, Max L
 »Tseng, Jaren I
7th. Place
Male (11-12) 200 Free Relay Relay Team A
 »Hickman, Jay M
 »Sun, Ian
 »Han, Matthew P
 »LeVine, Holden
1st. Place
Male (11-12) 200 MR Relay Team A
 »Sun, Ian
 »Tseng, Jaren I
 »LeVine, Holden
 »Hickman, Jay M
1st. Place
Male (11-12) 200 MR Relay Team B
 »Stewart, Max L
 »Thongintra, Taylor P
 »Chae, Jongmin
 »Han, Matthew P
7th. Place
Male (11-12) 400 Free Relay Relay Team B
 »Stewart, Max L
 »Hickman, Jay M
 »Wu, Evan C
 »Chae, Jongmin
7th. Place
Male (11-12) 400 Free Relay Relay Team A
 »Tseng, Jaren I
 »Han, Matthew P
 »LeVine, Holden
 »Sun, Ian
4th. Place
Male (11-12) 400 MR Relay Team A
 »LeVine, Holden
 »Tseng, Jaren I
 »Sun, Ian
 »Hickman, Jay M
1st. Place
Male (11-12) 400 MR Relay Team B
 »Stewart, Max L
 »Thongintra, Taylor P
 »Chae, Jongmin
 »Han, Matthew P
9th. Place
Male (13-14) 200 Free Relay Relay Team A
 »Ince, Nathaniel R
 »Saeger, Cole A
 »Pham, Makati K
 »Wu, Nathan Y
9th. Place
Male (13-14) 200 MR Relay Team A
 »Wu, Nathan Y
 »Lee, Brandon
 »Ince, Nathaniel R
 »Saeger, Cole A
5th. Place
Male (13-14) 400 Free Relay Relay Team A
 »Wu, Nathan Y
 »Ince, Nathaniel R
 »Saeger, Cole A
 »Mattar, Christopher J
7th. Place
Male (13-14) 400 MR Relay Team A
 »Wu, Nathan Y
 »Lee, Brandon
 »Saeger, Cole A
 »Ince, Nathaniel R
4th. Place
Male (13-14) 800 Free Relay Relay Team A
 »Ince, Nathaniel R
 »Saeger, Cole A
 »Rosmann, Dylan R
 »Wu, Nathan Y
6th. Place
Male (15 & Over) 200 Free Relay Relay Team A
 »OSullivan, William P
 »Kim, Byongkyu
 »Nguyen, Trevor L
 »Leonardo, Ethan J
5th. Place
Male (15 & Over) 200 MR Relay Team A
 »Chomin, Nolan M
 »Nguyen, Trevor L
 »Kim, Byongkyu
 »OSullivan, William P
4th. Place
Male (15 & Over) 400 Free Relay Relay Team A
 »Kim, Byongkyu
 »OSullivan, William P
 »Chomin, Nolan M
 »Leonardo, Ethan J
6th. Place
Male (15 & Over) 400 MR Relay Team A
 »Chomin, Nolan M
 »Nguyen, Trevor L
 »Kim, Byongkyu
 »OSullivan, William P
5th. Place
Male (15 & Over) 800 Free Relay Relay Team A
 »Kim, Byongkyu
 »Chomin, Nolan M
 »Leonardo, Ethan J
 »OSullivan, William P
3rd. Place