SWIM AND ROCK RESULTS

CONGRATULATIONS TO THE FOLLOWING MAKOS WHO MADE

FINALS AT SWIM & ROCK.  WAY TO GO MAKOS!!

1st Place

  • Sadie Buckley, 9-10 100 free (1:01.55), 50 back (32.29), 100 back (1:09.48), 100IM (1:11.69)
  • Callie Codding, 9-10 100 fly (1:17.36)
  • Brady Dasher, 13-14 50 free (22.49)
  • Anthony Grimm, 15-18 200 back (1:48.27)
  • Katherine Helms, 15-18 50 free (23.73)
  • Blake Madsen, 11-12 100 back (1:02.67), 100 fly (59.91), 200 fly (2:14.33)
  • Tony van de Graaff, 9-10 100 free (1:07.77), 50 back (34.58)
  • Emerson Wilson, 13-14 200 fly (2:16.79)

2nd Place

  • Mackenzie Craig, 13-14 400IM (4:54.82)
  • Brady Dasher, 13-14 100 free (49.87), 100 fly (55.38)
  • Charlotte Dixon, 13-14 100 back (1:01.33), 200 back (2:14.75)
  • Anna Helms, 9-10 200 free (2:26.95), 100 fly (1:18.89)
  • Blake Madsen, 11-12 200 back (2:15.37)
  • Kitty Moy-Jacobs, 13-14 200 free (1:58.12)
  • Tony van de Graaff, 9-10 50 free (31.20), 500 free (6:31.25), 100 back (1:17.03)

3rd Place

  • Sadie Buckley, 9-10 50 free (29.11)
  • Cally Codding, 9-10 50 fly (34.32)
  • Kent Codding, 15-18 200 back (1:52.77)
  • Adrian Coray, 13-14 200 back (2:10.91)
  • Brady Dasher, 13-14 200 free (1:52.38)
  • Charlotte Dixon, 13-14 100 free (54.77)
  • Jackie Dobrydney, 13-14 200 back (2:15.58)
  • Katherine Helms, 15-18 200IM (2:09.38), 400IM (4:26.85)
  • Tyler Phillips, 11-12 50 fly (30.67)
  • Chaz Stephens, 11-12 50 back (30.92)
  • Kendall Vess, 13-14 100 fly (59.74)
  • Tony van de Graaff, 9-10 100 fly (1:22.12)
  • Dante Wojtaszek, 9-10 50 back (38.01)

4th Place

  • Matthew Bowman, 13-14 50 free (24.32)
  • Kent Codding, 15-18 100 breast (1:00.70)
  • Charlotte Dixon, 13-14 50 free (25.06)
  • Claire Dobrydney, 11-12 100 free (1:00.63), 50 back (31.24)
  • Jackie Dobrydney, 13-14 100 fly (1:00.65)
  • Caitlin Goff, 11-12 200 back (2:21.28)
  • Katherine Helms, 15-18 200 fly (2:12.73)
  • Alan Lam, 9-10 200 free (2:53.68)
  • Kitty Moy-Jacobs, 11-18 1000 free (11:06.84)
  • Rebecca Prunty, 11-12 200 fly (3:09.07)
  • Sara Small, 11-12 100 fly (1:07.95)
  • Tony van de Graaff, 9-10 50 fly (35.21)
  • Kendall Vess, 13-14 100 breast (1:09.83)
  • Emerson Wilson, 13-14 200IM (2:15.78)

5th Place

  • Justin Brady, 11-18 1650 free (17:01.28)
  • Parker Brooks, 13-14 200IM (2:19.33)
  • Sophia Cloutier, 13-14 100 back (1:03.08), 200 back (2:16.10)
  • Adrian Coray, 13-14 100 back (1:00.05), 100 fly (59.31)
  • Mackenzie Craig, 11-18 1650 free (19:58.51)
  • Charlotte Dixon, 13-14 200 free (2:00.81)
  • Claire Dobrydney, 11-12 50 free (26.78), 50 fly (29.89)
  • Graham Evers, 15-18 50 free (22.12)
  • Caitlin Goff, 11-12 100IM (1:09.23)
  • Ellie Monnig, 15-18 50 free (25.30)
  • Sophie Scadron, 13-14 200 fly (2:25.97)
  • Aleigha Scherber, 15-18 500 free (5:22.93), 200 back (2:12.34)
  • Sophia Speidell, 11-12 200 fly (3:11.09)
  • Emerson Wilson, 13-14 100 fly (1:01.01)

6th Place

  • Matthew Bowman, 13-14 100 breast (1:07.74)
  • Parker Brooks, 13-14 200 breast (2:39.73)
  • Sophia Cloutier, 13-14 50 free (25.51)
  • Adrian Coray, 13-14 50 free (24.36)
  • Claire Dobrydney, 11-12 100 fly (1:08.24)
  • Caitlin Goff, 11-12 100 free (1:01.01)
  • Leo Garcia Rivera, 9-10 50 breast (44.29)
  • Anna Helms, 9-10 50 fly (36.05)
  • Charlotte Prunty, 13-14 200 fly (2:29.13)
  • Jack Renner, 15-18 100 breast (1:02.17)
  • Lauren Royce, 15-18 100 back (1:00.38)
  • Chaz Stephens, 11-12 100 back (1:09.19), 200 back (2:29.49)
  • Dante Wojtaszek, 9-10 50 free (32.69), 100 back (1:24.41)

7th Place

  • Justin Brady, 15-18 200 free (1:46.28), 500 free (4:53.20)
  • Cally Codding, 9-10 50 free (32.22), 50 back (38.23), 100 back (1:22.63)
  • Tucker Copeland, 9-10 50 breast (44.74)
  • Adrian Coray, 13-14 100 free (53.57), 200 free (1:58.52)
  • Ava Craig, 13-14 200 free (2:01.78)
  • Jamie Ellenberger, 13-14 100 breast (1:15.92)
  • Caitlin Goff,  11-12 200 breast (2:52.94)
  • Anna Helms, 9-10 50 breast (42.93)
  • Elaina Iaci, 13-14 200 fly (2:30.59)
  • Leena Knepper, 15-18 100 free (55.04)
  • Ein Lee, 11-12 50 fly (31.41)
  • Ellie Monnig, 15-18 200 free (1:57.93)
  • Kitty Moy-Jacobs, 13-14 100 free (56.33)
  • Allyson Lerke, 15-18 100 fly (59.52)
  • Charlotte Lim, 11-12 50 free (27.80)
  • Jack Renner, 11-18 1000 free (10:50.81)
  • Sophie Scadron, 13-14 50 free (25.61), 100 fly (1:01.46)
  • Chaz Stephens, 11-12 50 breast (35.69)
  • Sara Small, 11-12 50 back (32.21), 50 fly (30.44), 100IM (1:9.72)

8th Place

  • Ava Craig, 13-14 50 free (25.89)
  • Mackenzie Craig, 13-14 200 free (2:02.49)
  • Owen Dyson, 15-18 free (48.85)
  • Ben Farello, 13-14 200 back (2:17.89), 100 fly (1:01.76)
  • Elaina Iaci, 13-14 400IM (5:17.42)
  • Claire Kathman, 15-18 200IM (2:15.53)
  • Allyson Lerke, 15-18 200 fly (2:18.16)
  • Catherine Lim, 15-18 100 back (1:01.19), 200 back (2:13.32), 100 fly (1:00.18)
  • Lexie Morrison, 9-10 100 fly (1:32.63)
  • Rebecca Prunty, 11-12 100 back (1:14.50)
  • Chaz Stephens, 11-12  50 free (27.81)
  • Emily Tao, 11-12 50 back (32.42)

B FINAL

Ethan Birkholz, 15-18 200 back
Justin Brady, 15-18 50 free
Will Breslin, 13-14 200 back
Parker Brooks, 13-14 100 breast
Nicole Campbell, 13-14 100 breast
Kent Codding, 15-18 50 free
Mackenzie Craig, 13-14 50 free
George Codding, 13-14 200 back
Jackie Dobrydney, 13-14 50 free, 200 free
Owen Dyson, 15-18 200 back
Kendyl Ellenberger, 15-18 50 free
Ben Farello, 13-14 50 free, 200IM
Henri Holden, 13-14 50 free
Will Hughes, 15-18 50 free, 200IM
Leena Knepper, 15-18 100 fly, 200IM
Catherine Lim, 15-18 200 free
Alexandra Martschenko, 15-18 50 free
Catherine McClure, 13-14 50 free, 200 free, 200 back
Riley MIller, 13-14 50 free, 100 fly
Kitty Moy-Jacobs, 13-14 100 fly
Caroline Murphy, 15-18 100 fly
Ben Pastva, 15-18 50 free
Charlotte Prunty, 13-14 100 fly
Jakob Robinette, 15-18 200 free, 200 back, 100 fly
Daniel Rojas, 15-18 100 breast
Samantha Rojas, 15-18 100 breast
Lauren Royce, 15-18 200IM
Aleigha Scherber, 15-18 200 free
Katelyn Shafer, 15-18 100 breast, 200 breast
Justin Singletary, 15-18 100 fly
Beau Souders, 13-14 100 breast, 200 breast
Ian  Spence, 15-18 200 breast
Tegan Stermer, 13-14 200 back
Erin Terman, 13-14 50 free
Kendall Vess, 13-14 200 back
Emerson Wilson, 13-14 200 free, 200 back