Background-image
Intrasquad Meet Results
Licensed to Northern Nevada Aquatics

                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/1/2020 06:03 PM

               November 1, 2020 NNA Intrasquad Meet - 11/1/2020                

                                    Results                                    

 

Mixed 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age School                  Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Nixon, Genoa R            16 NNA-PC                 22.98      23.04  

  2 Sullivan, Delaney J       14 NNA-PC                 25.22      25.53  

  3 Gonzalez, Adrian B        14 NNA-PC                    NT      26.54  

  4 Dalinis, Sam M            14 NNA-PC                 36.98      26.66  

  5 Hustead, Wally B          13 NNA-PC                 29.54      27.29  

  6 Lewis, James W            15 NNA-PC                    NT      27.56  

  7 Landon, Chloe N           11 NNA-PC                 29.39      28.89  

  8 Glover, Cate M            12 NNA-PC                 37.26      30.42  

  9 Miller, Rowdy M           12 NNA-PC                 30.29      30.49  

 10 Varganov, Daniel S        12 NNA-PC                 31.92      30.75  

 11 Hahner, Brynna R          13 NNA-PC                    NT      30.93  

 12 McMillin, Shayne M        12 NNA-PC                 32.83      32.00  

 13 Seibert, Amelia           17 NNA-PC                    NT      33.40  

 14 Andrews, Ryan A           14 NNA-PC                    NT      34.31  

 15 Varganov, Pasha S         10 NNA-PC                 36.39      34.52  

 16 Keil, Jake P              13 NNA-PC                    NT      35.94  

 17 Hankla, Cael               9 NNA-PC                 43.57      36.91  

 18 Wu, Caleb S                8 NNA-PC                    NT      37.23  

 19 Nguyen, Sydney             9 NNA-PC                 38.53      37.28  

 20 Borja, Dominic F          11 NNA-PC                 45.41      38.97  

 21 Jensen, Lenore A          13 NNA-PC                    NT      39.10  

 22 Thomas, Ryder             11 NNA-PC                    NT      40.43  

 23 Nadeau, Sage H            12 NNA-PC                    NT      40.51  

 24 Tortelli, Auro R           9 NNA-PC                    NT      41.30  

 25 Rabinowitz, Mila A        10 NNA-PC                    NT      41.65  

 26 Essa, Jordan B             9 NNA-PC                    NT      43.04  

 27 Usabiaga, Xabi R           9 NNA-PC                    NT      44.29  

 28 Bratzler, Jane A           8 NNA-PC                    NT      45.39  

 29 Chan, Logan C              8 NNA-PC                    NT      46.02  

 30 O'Mara, Eve M             12 NNA-PC                 45.00      46.53  

 31 Busse, Kyle M             11 NNA-PC                    NT      46.98  

 32 Cuevas, Reese D           11 NNA-PC                    NT      49.82  

 33 Catipay, Zoey M            8 NNA-PC                    NT      50.62  

 34 Chisholm, Chance K         7 NNA-PC               1:20.87      57.72  

 35 Parish, Grace A            7 NNA-PC                    NT    1:00.06  

 36 Frugoli, Aurora K          8 NNA-PC                    NT    1:05.11  

 37 Chan, Carson               6 NNA-PC                    NT    1:18.06  

 38 Frugoli, Sawyer J          7 NNA-PC                    NT    1:18.28  

 -- Columbus, Reno T          13 NNA-PC                    NT         DQ  

 -- Brautigam, Lukas M         6 NNA-PC                    NT         NS  

 -- Aviles, Kinley G          10 NNA-PC                    NT         NS  

 -- Kaiser, Eva R             13 NNA-PC                 32.52         NS  

 -- Brautigam, Parker R        8 NNA-PC                    NT         NS  

 -- Bakker, Saige E            6 NNA-PC                    NT         NS  

 -- Bakker, Daxon G            7 NNA-PC                    NT         NS  

 -- Glover, Claire E          16 NNA-PC                 27.56         NS  

 -- Cooley, Rebecca K         10 NNA-PC                 40.87         NS  

 

Mixed 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age School                  Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Brady, Amelia B           17 NNA-PC                 55.74      55.50  

  2 Sullivan, Delaney J       14 NNA-PC                 54.27      56.13  

  3 Cooley, Derek C           17 NNA-PC               1:00.48      57.56  

  4 Dalinis, Sam M            14 NNA-PC               1:25.72      58.26  

  5 Hustead, Wally B          13 NNA-PC               1:03.95      59.12  

  6 Gonzalez, Adrian B        14 NNA-PC                    NT    1:00.55  

  7 Lewis, James W            15 NNA-PC                    NT    1:01.27  

  8 Zueva, Anna M             16 NNA-PC               1:07.82    1:04.42  

  9 Duong, Andrew             12 NNA-PC                    NT    1:06.51  

 10 Nguyen, Venice            13 NNA-PC               1:07.49    1:07.49  

 11 Harmon, Claire M          16 NNA-PC               1:05.72    1:07.78  

 12 Hahner, Brynna R          13 NNA-PC                    NT    1:09.95  

 13 Aldea, Ingrid             16 NNA-PC               1:10.04    1:11.15  

 14 Seibert, Amelia           17 NNA-PC                    NT    1:14.36  

 15 McMillin, Shayne M        12 NNA-PC               1:17.32    1:16.84  

 16 Varganov, Pasha S         10 NNA-PC               1:23.18    1:18.41  

 17 Condon, Max S             10 NNA-PC               1:31.77    1:23.91  

 18 Keil, Jake P              13 NNA-PC               1:31.43    1:25.99  

 19 Columbus, Reno T          13 NNA-PC                    NT    1:26.92  

 20 Ayala, Keegan A           11 NNA-PC                    NT    1:28.49  

 21 Chisholm, Ashlen A        10 NNA-PC               1:37.95    1:28.89  

 22 Cruz, Jake J              10 NNA-PC               1:37.69    1:29.23  

 23 Serna, Nevaeh M            9 NNA-PC               1:25.37    1:34.44  

 24 Thomas, Ryder             11 NNA-PC                    NT    1:37.62  

 25 Chan, Carson               6 NNA-PC                    NT    3:05.57  

 -- Wu, Caleb S                8 NNA-PC                    NT         DQ  

 -- Kaiser, Eva R             13 NNA-PC               1:12.39         NS  

 -- Kaiser, Janine G          14 NNA-PC               1:03.86         NS  

 -- Glover, Claire E          16 NNA-PC                 59.66         NS  

 -- Hall, Zayne J             14 NNA-PC               1:02.11         NS  

 

Mixed 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age School                  Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Nixon, Genoa R            16 NNA-PC               1:51.19    1:48.00  

  2 Sullivan, Delaney J       14 NNA-PC               1:57.73    2:02.71  

  3 Brady, Amelia B           17 NNA-PC               2:00.74    2:02.86  

  4 Cooley, Derek C           17 NNA-PC               2:07.73    2:09.79  

  5 Hustead, Wally B          13 NNA-PC               2:20.58    2:10.03  

  6 Zueva, Anna M             16 NNA-PC               2:21.62    2:20.80  

  7 Condon, Max S             10 NNA-PC               3:10.05    3:03.46  

  8 Keil, Jake P              13 NNA-PC                    NT    3:12.61  

  9 Volpp, Matthew P          10 NNA-PC                    NT    3:13.51  

 10 O'Mara, Eve M             12 NNA-PC               4:00.00    3:47.73  

 -- Kaiser, Janine G          14 NNA-PC               2:19.23         NS  

 

Mixed 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age School                  Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Varganov, Daniel S        12 NNA-PC                 40.28      39.26  

  2 Cruz, Jake J              10 NNA-PC                 45.72      43.95  

  3 Borja, Dominic F          11 NNA-PC                 46.26      44.21  

  4 Jensen, Lenore A          13 NNA-PC                    NT      46.76  

  5 Hankla, Cael               9 NNA-PC                 45.66      47.18  

  6 Chisholm, Ashlen A        10 NNA-PC                 50.20      47.53  

  7 Ayala, Keegan A           11 NNA-PC                    NT      48.05  

  8 Chan, Ashlynn S           10 NNA-PC                    NT      48.87  

  9 Rabinowitz, Mila A        10 NNA-PC                    NT      49.49  

 10 Usabiaga, Xabi R           9 NNA-PC                    NT      50.65  

 11 Catipay, Zoey M            8 NNA-PC                    NT      55.78  

 12 Bratzler, Jane A           8 NNA-PC                    NT      55.88  

 13 Essa, Jordan B             9 NNA-PC                    NT      59.05  

 14 Chisholm, Chance K         7 NNA-PC                    NT    1:15.11  

 -- Tortelli, Auro R           9 NNA-PC                    NT         DQ  

 -- Parish, Grace A            7 NNA-PC                    NT         DQ  

 -- Bakker, Saige E            6 NNA-PC               1:12.66         NS  

 -- Nguyen, Sydney             9 NNA-PC                    NT         NS  

 -- Brautigam, Lukas M         6 NNA-PC                    NT         NS  

 -- Brautigam, Parker R        8 NNA-PC                    NT         NS  

 -- Bakker, Daxon G            7 NNA-PC                 52.25         NS  

 

Mixed 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age School                  Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Landon, Chloe N           11 NNA-PC               1:08.74    1:10.26  

  2 Hustead, Wally B          13 NNA-PC               1:18.33    1:12.47  

  3 Harmon, Claire M          16 NNA-PC               1:14.18    1:17.04  

  4 Hahner, Brynna R          13 NNA-PC                    NT    1:21.60  

  5 McMillin, Shayne M        12 NNA-PC               1:26.01    1:28.16  

  6 Volpp, Matthew P          10 NNA-PC                    NT    1:46.68  

  7 O'Mara, Eve M             12 NNA-PC               2:00.00    2:03.88  

 -- Serna, Nevaeh M            9 NNA-PC               1:39.45         DQ  

 -- Cooley, Rebecca K         10 NNA-PC               1:41.33         NS  

 -- Hall, Zayne J             14 NNA-PC               1:09.70         NS  

 -- Sullivan, Delaney J       14 NNA-PC               1:01.42         NS  

 

Mixed 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age School                  Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Varganov, Daniel S        12 NNA-PC                 39.34      39.47  

  2 Miller, Rowdy M           12 NNA-PC                 47.41      42.33  

  3 Glover, Cate M            12 NNA-PC               1:02.11      42.75  

  4 Condon, Max S             10 NNA-PC                 55.35      46.50  

  5 Varganov, Pasha S         10 NNA-PC                 49.98      48.75  

  6 Chisholm, Ashlen A        10 NNA-PC                 54.47      51.03  

  7 Serna, Nevaeh M            9 NNA-PC                 53.60      51.43  

  8 Nguyen, Sydney             9 NNA-PC                 53.45      51.75  

  9 Ayala, Keegan A           11 NNA-PC                    NT      53.43  

 10 Chan, Ashlynn S           10 NNA-PC                    NT      53.75  

 11 Wu, Caleb S                8 NNA-PC                    NT      54.18  

 12 Hankla, Cael               9 NNA-PC               1:07.44      57.93  

 13 Tortelli, Auro R           9 NNA-PC                    NT    1:01.91  

 14 Chan, Logan C              8 NNA-PC                    NT    1:04.01  

 15 Bratzler, Jane A           8 NNA-PC                    NT    1:05.54  

 16 Chisholm, Chance K         7 NNA-PC                    NT    1:23.11  

 -- Thomas, Ryder             11 NNA-PC                    NT         DQ  

 -- Nadeau, Sage H            12 NNA-PC                    NT         DQ  

 -- Aviles, Kinley G          10 NNA-PC                    NT         DQ  

 -- Parish, Grace A            7 NNA-PC                    NT         DQ  

 -- Frugoli, Sawyer J          7 NNA-PC                    NT         DQ  

 -- Catipay, Zoey M            8 NNA-PC                    NT         DQ  

 -- Essa, Jordan B             9 NNA-PC                    NT         DQ  

 

Mixed 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age School                  Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Brady, Amelia B           17 NNA-PC               1:11.56    1:13.37  

  2 Lewis, James W            15 NNA-PC                    NT    1:21.40  

  3 Harmon, Claire M          16 NNA-PC               1:15.97    1:23.16  

  4 Zueva, Anna M             16 NNA-PC               1:23.71    1:23.81  

  5 Nguyen, Venice            13 NNA-PC               1:27.19    1:28.23  

  6 Miller, Rowdy M           12 NNA-PC               1:29.78    1:32.56  

  7 Condon, Max S             10 NNA-PC               1:49.96    1:48.83  

  8 Wu, Caleb S                8 NNA-PC                    NT    2:00.69  

  9 Volpp, Matthew P          10 NNA-PC                    NT    2:07.22  

 -- Varganov, Daniel S        12 NNA-PC               1:24.60         DQ  

 -- Chan, Ashlynn S           10 NNA-PC                    NT         DQ  

 -- Columbus, Reno T          13 NNA-PC                    NT         DQ  

 -- Duong, Andrew             12 NNA-PC                    NT         NS  

 -- Kaiser, Eva R             13 NNA-PC               1:26.78         NS  

 -- Brautigam, Parker R        8 NNA-PC                    NT         NS  

 -- Cooley, Rebecca K         10 NNA-PC               1:58.87         NS  

 

Mixed 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age School                  Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Brautigam, Parker R        8 NNA-PC                    NT      33.02  

  2 Duong, Andrew             12 NNA-PC                    NT      37.69  

  3 Borja, Dominic F          11 NNA-PC                 51.75      43.74  

  4 Chisholm, Ashlen A        10 NNA-PC               1:02.25      44.95  

  5 Andrews, Ryan A           14 NNA-PC                    NT      45.40  

  6 Serna, Nevaeh M            9 NNA-PC                 49.02      49.97  

  7 Cruz, Jake J              10 NNA-PC                 56.42      53.24  

  8 Tortelli, Auro R           9 NNA-PC                    NT      56.44  

 -- Ayala, Keegan A           11 NNA-PC                    NT         DQ  

 -- Jensen, Lenore A          13 NNA-PC                    NT         DQ  

 -- Miller, Rowdy M           12 NNA-PC                 35.65         DQ  

 -- Busse, Kyle M             11 NNA-PC                    NT         DQ  

 -- Frugoli, Aurora K          8 NNA-PC                    NT         DQ  

 -- Gonzalez, Adrian B        14 NNA-PC                    NT         NS  

 

Mixed 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age School                  Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Nixon, Genoa R            16 NNA-PC                 55.64      53.31  

  2 Cooley, Derek C           17 NNA-PC               1:01.08    1:00.96  

  3 Landon, Chloe N           11 NNA-PC               1:18.08    1:16.59  

  4 Zueva, Anna M             16 NNA-PC               1:30.45    1:18.80  

  5 Aldea, Ingrid             16 NNA-PC               1:17.63    1:21.55  

  6 McMillin, Shayne M        12 NNA-PC                    NT    1:27.73  

  7 Seibert, Amelia           17 NNA-PC                    NT    1:28.10  

 -- Nguyen, Venice            13 NNA-PC               1:24.90         NS  

 -- Glover, Claire E          16 NNA-PC               1:11.95         NS  

 -- Hall, Zayne J             14 NNA-PC               1:06.78         NS  

 

Mixed 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age School                  Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Nixon, Genoa R            16 NNA-PC               2:00.91    2:01.11  

  2 Cooley, Derek C           17 NNA-PC               2:20.98    2:21.02  

  3 Dalinis, Sam M            14 NNA-PC               3:34.01    2:30.88  

  4 Gonzalez, Adrian B        14 NNA-PC                    NT    2:37.76  

  5 Landon, Chloe N           11 NNA-PC               2:39.35    2:40.70  

  6 Harmon, Claire M          16 NNA-PC               2:34.05    2:49.95  

  7 Aldea, Ingrid             16 NNA-PC               2:54.22    2:50.50  

 -- Hahner, Brynna R          13 NNA-PC                    NT         DQ  

 -- Varganov, Pasha S         10 NNA-PC               3:22.77         DQ  

 -- Busse, Kyle M             11 NNA-PC                    NT         NS  

 -- Hall, Zayne J             14 NNA-PC               2:41.22         NS