Background-image
Sponsors
Mega Meet Results
NNA Mega Meet - 2/27/2011                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Silvas, Cara              17 NNA-PC                         1:03.55  
  2 Miller, Kate              10 NNA-PC                         1:32.58  
 -- Henderson, Molly          12 CORAL-PC                           DNF  
 
Event 2  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scalise, Kyle             16 NNA-PC                           52.72  
 
Event 3  Girls 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Myers, Katelyn            10 NNA-PC                           50.84  
  2 Ilona, Coote              10 NNA-PC                           56.28  
  3 Lee, Angeline              9 CORAL-PC                         57.46  
  4 Henderson, Molly          12 CORAL-PC                       1:02.05  
 
Event 4  Boys 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Struffert, Josef          14 NNA-PC                           35.05  
  2 Miller, Ben                8 NNA-PC                           57.22  
 
Event 5  Girls 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Strand, Lina               7 NNA-PC                           52.14  
  2 Dalpe, Kaylynn             9 NNA-PC                           52.49  
  3 Sullivan, Leigh            7 NNA-PC                         1:07.04  
  4 Send, Latricia            15 NNA-PC                         1:17.27  
 
Event 6  Boys 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scalise, Kyle             16 NNA-PC                           29.08  
  2 Gift, Neil                38 NNA-PC                           44.65  
  3 Ginn, Benjamin            10 NNA-PC                         1:02.87  
  4 Kindness, Liam             9 NNA-PC                         1:30.93  
 
Event 7  Girls 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dinning, Sophie           10 NNA-PC                           14.44  
  2 Seibert, Amelia            8 NNA-PC                           22.94  
  3 Ginn, Whitney             12 NNA-PC                           26.34  
  4 Hernandez, Cindy           7 TAHOE-PC                         26.49  
  5 Hackbarth, Aspen           8 CORAL-PC                         28.02  
  6 Sullivan, Leigh            7 NNA-PC                           29.58  
  7 Lee, Angeline              9 CORAL-PC                         30.08  
  8 Allen, Jamie               6 CORAL-PC                         32.81  
 
Event 8  Boys 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gift, Neil                38 NNA-PC                           15.68  
  2 Brancamp, Christopher     12 CORAL-PC                         19.72  
  3 Kindness, Liam             9 NNA-PC                           26.74  
  4 Rhoads, Nolan             10 CORAL-PC                         29.58  
 
Event 9  Girls 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burwell, Brandilee        11 TAHOE-PC                         26.81  
  2 Sullivan, Leigh            7 NNA-PC                           30.94  
  3 Ginn, Whitney             12 NNA-PC                           33.68  
  4 Allen, Jamie               6 CORAL-PC                         42.31  
 
Event 10  Boys 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gift, Neil                38 NNA-PC                           20.44  
  2 Miller, Ben                8 NNA-PC                           30.44  
 
Event 11  Girls 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Kate              10 NNA-PC                           47.94  
  2 Strand, Lina               7 NNA-PC                           49.24  
 
Event 12  Boys 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Struffert, Josef          14 NNA-PC                           34.49  
  2 Miller, Ben                8 NNA-PC                         1:16.18  
 
Event 13  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Silvas, Cara              17 NNA-PC                           29.34  
  2 Dinning, Sophie           10 NNA-PC                           32.64  
  3 Henderson, Molly          12 CORAL-PC                         42.37  
  4 Dalpe, Kaylynn             9 NNA-PC                           43.90  
  5 Ilona, Coote              10 NNA-PC                           44.96  
  6 Myers, Katelyn            10 NNA-PC                           46.90  
  7 Hackbarth, Aspen           8 CORAL-PC                       1:04.65  
  8 Hernandez, Cindy           7 TAHOE-PC                       1:05.68  
 
Event 14  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scalise, Kyle             16 NNA-PC                           23.46  
  2 Brancamp, Christopher     12 CORAL-PC                         46.62  
  3 Ginn, Benjamin            10 NNA-PC                           58.62  
  4 Kindness, Liam             9 NNA-PC                         1:02.65  
 
Event 15  Girls 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burwell, Brandilee        11 TAHOE-PC                         21.18  
  2 Myers, Katelyn            10 NNA-PC                           22.53  
  3 Lee, Angeline              9 CORAL-PC                         25.49  
  4 Seibert, Amelia            8 NNA-PC                           26.49  
  5 Hernandez, Cindy           7 TAHOE-PC                         26.55  
  6 Hackbarth, Aspen           8 CORAL-PC                         31.02  
  7 Ginn, Whitney             12 NNA-PC                           31.94  
  8 Send, Latricia            15 NNA-PC                           33.87  
 
Event 16  Boys 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brancamp, Christopher     12 CORAL-PC                         24.44  
  2 Rhoads, Nolan             10 CORAL-PC                         25.55  
 
Event 17  Girls 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dinning, Sophie           10 NNA-PC                           19.46  
 
Event 19  Girls 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Silvas, Cara              17 NNA-PC                         1:11.84  
  2 Miller, Kate              10 NNA-PC                         1:41.90  
  3 Strand, Lina               7 NNA-PC                         1:47.87  
  4 Dalpe, Kaylynn             9 NNA-PC                         1:50.44  
  5 Ilona, Coote              10 NNA-PC                         2:08.49  
 
Event 20  Boys 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Struffert, Josef          14 NNA-PC                         1:13.74