Background-image
Partners
A3+Performance
Clearwater+For+Youth
Ferrellgas
City+Of+Clearwater
CAT excels in Florida 2011 SC Rankings

Florida Swimming’s Top 10 Short Course Yards report was just released. 

 

Clearwater Aquatics has  21 Swimmers that made the list with a total of 97 individual events to their credit.  Well done swimmers and coaches.  Be proud, be very proud!  Congrats!

The full list is here

http://www.teamunify.com/SubTabGeneric.jsp?team=szfllsc&_stabid_=23090 

         
Girls 10 & under        
Hernandez, Stephanie 10th  100 Freestyle Yards   
  6th  500 Freestyle Yards    
  10th  50 Butterfly Yards       
  5th  100 Butterfly Yards     
         
Gawlik, Julia 7th 50 Butterfly Yards      
  9th 100 Butterfly Yards   
Girls 13-14        
Pickrem, Sydney 8th 50 Freestyle    
  2nd 100 Freestyle     
  7th 200 Freestyle         
  6th 500 Freestyle      
  7th 1650 Freestyle     
  5th 100 Backstroke       
  1st 200 Backstroke     
  1st 100 Breaststroke     
  1st 200 Breaststroke     
  1st 200 Individual Medley   
  2nd 400 Individual Medley   
         
Perrotti, Morgan 4th 100 Backstroke     
  2nd 200 Backstroke     
  5th 100 Butterfly     
  6th 200 Butterfly     
         
Mann, Rebecca 3rd 200 Freestyle     
  1st 500 Freestyle     
  1st 1000 Freestyle     
  1st 1650 Freestyle     
  10th 200 Breaststroke     
  10th 100 Butterfly     
  3rd 200 Butterfly     
  3rd 200 Individual Medley   
  1st 400 Individual Medley   
         
Turek, Michelle 1st 50 Freestyle     
  1st 100 Freestyle     
  1st 200 Freestyle     
  3rd 500 Freestyle     
  2nd 200 Individual Medley   
Girls 15-16        
King, Abigai 10th 1000 Freestyle     
         
Edwards, Madeline 7th 100 Backstroke     
  4th 200 Backstroke     
  5th 200 Breaststroke     
  7th 200 Individual Medley   
  5th 400 Individual Medley   
Boys 11-12        
Hirschberger, Matthew 1st 50 Freestyle     
  1st 100 Freestyle     
  1st 200 Freestyle     
  1st 500 Freestyle     
  1st 1000 Freestyle     
  1st 1650 Freestyle     
  1st 50 Backstroke     
  1st 100 Backstroke     
  1st 200 Backstroke     
  5th 100 Butterfly     
  1st 200 Butterfly     
  4th 200 Individual Medley   
  1st 400 Individual Medley   
         
Boscaino, Nazareno 4th 200 Freestyle     
  5th 500 Freestyle     
  10th 100 Backstroke     
  9th 200 Backstroke     
  9th 200 Butterfly     
  10th 200 Individual Medley   
  5th 400 Individual Medley   
         
Boscaino, Ludovico 10th 500 Freestyle     
  9th 400 Individual Medley   
         
Pinero-Crespo, Antonio 8th 200 Backstroke     
         
Irwin, Mitchell 7th 200 Breaststroke     
         
Boys 13-14        
Uselis, Taylor 6th 200 Freestyle     
  2nd 500 Freestyle     
  3rd 1000 Freestyle     
  3rd 1650 Freestyle     
  7th 400 Individual Medley   
Boys 15-16        
         
Alexiou, Nicholas 4th 100 Freestyle     
  1st 200 Freestyle     
  2nd 500 Freestyle     
  5th 1650 Freestyle     
  10th 100 Backstroke     
  2nd 200 Backstroke     
  7th 100 Butterfly     
  6th 200 Butterfly     
         
McRae, Ryan 10th 100 Freestyle     
  10th 200 Freestyle     
  6th 100 Backstroke     
         
Buck, Justin 4th 200 Breaststroke     
         
Ellis, Matthew 1st 50 Freestyle     
  1st 100 Freestyle    
  2nd 100 Butterfly     
  8th 200 Butterfly     
Morgan, David 10th 100 Breaststroke     
         
Boys 17-18        
Perrotti, Zachary 3rd 200 Butterfly     
         
Stearns, Weston 10th 1650 Freestyle     
         
Ellis, Matthew 4th 50 Freestyle     
  2nd 100 Freestyle     
  3rd 200 Freestyle     
  1st 100 Butterfly     
  1st 200 Butterfly     
         
Morgan, David 3rd 100 Breaststroke     
  10th 200 Butterfly     
  4th 200 Individual Medley