Partners
All+American
Amazon
SPEEDO
USA+Swimming+Safe+Sport
CONGRATULATIONS ON ANOTHER GREAT YEAR, STINGRAYS!

Stingrays Swimmers and Families

On Monday, April 25th, we had our Annual Banquet to celebrate the 2010-2011 swim seasons. We take that opportunity to also honor our High School Seniors as they head out to make their mark.

Thank you, families, swimmers, coaches and volunteers for your tireless efforts to make us Georgia's Finest Swim Team.

Below is a summary of accomplishments and achievements of your Team and swimmers.

HIGH SCHOOL SENIORS..CLASS of 2011: Samantha Bosma, Shannon O'Malley, Alec Cohen, James Goodin,  Mitchell Byrd, Kara Dembkowski, Brian McClintock, Amanda Tallman, Mary Catherine Kelley, Hannah Rogers, Kim Carducci, Dan Brady, Arthur Lo, Missy Develvis, Michael McCarthy.

NEW GEORGIA STATE RECORD HOLDERS: Jimmy Yoder, Samantha Bosma, Shannon O'Malley, Taylor Weiss, Kim Carducci

NATIONAL TOP 10: Jimmy Yoder, Rebecca Postoll, Shannon O'Malley, Alec Cohen

GA ZONE TEAM: Taylor Weiss, Jimmy Yoder, Scott Berry, Nathon Burwick

GOLD Performance Award Recipients:

 

Kim Carducci

Samantha Bosma

Shannon Omalley

Jordan Drake

Jimmy Yoder

Brian McClintock

Rebecca Postoll

Alec Cohen

Taylor Weiss

Kylie Dickman

Ashley Montag

Tyler Harper

Lauren O'Malley

Melissa Postoll

Michael Dugan

Jarrod Blanton

Lauren Searcy

Mackenzie Payment

Morgan Stephenson

Christopher Lohff

Michael McCarthy

  

SILVER Performance Award Recipients

 

Nathon Burwick

Drew Cuttic

Scott Berry

Dan Brady

Alexandria Ham

Anna Lofton

Ryan Jolley

Lucas Wyatt

Matthew Wyatt

Zachary Franklin
Ashley Justus

Finley Billings

Megan O'Meara

Kailey Austin

Jenni Ciesielski

Colleen Garrigan

Andy Strausberger 

BRONZE Performance Award Recipients

 

James Goodin

Ethan Wolovick

Charlotte Holtz

Amanda Tallman

Kelly Price

Sam Horvath

Afton Nourzad

Allison Nastasi

Chase Brown

Connor Maggio

Luke Burton

Caitlyn McHugh

Allison Hunter

Danny Snyder

Luke Bennett

Jack Gunning

Gabriel Bellott-McGrath

Arthur Lo

Cullan Sherlock

Rebecca Justus

Stephen Taylor

Allison Surian

Kevin Nastasi

Isabella Barry

David Edmondson

Sarah Margaret Locke

Katie Larkin

Lauren McCartney 

AWARDS of EXCELLENCE Recipients

 

Jimmy Yoder

Taylor Weiss

Kylie Dickman

Dan Brady

Wesley Miller

Abigail Robertson

Madeline Rogers

Connor Maggio

Isabella Barry

Katherine Glover

Erin Valle

Nicholas Robertson

Luke Bennett
Anna Daugherty

Jack Gunning

Micaela Campagna

Alex Edwards

Cassie Franklin

Andy Strausberger

Kelli Croft

Emmy Thompson

Taylor Almy
Lilly Zamorano
Leah Miller

Hannah Percher
Zachary Franklin 

MEMORIAL AWARD HONOREES: Brittany Bowen (The Julia Kappers Sunshine Award), Shannon O'Malley (The Matt Stevens Dedication Award), Rebecca Postoll (The Matt Lee Sportsmanship Award)

DECADE AWARD: Samantha Bosma, Alec Cohen