Background-image
Delane, Douglass, Emanuel, Lee, Nonaka, Scalas, Torres, Tsukikawa - Champions!

Wolverine IMR & IMX High Point Awards at the Y Middies Thanksgiving Meet this Weekend !

The Wolverines competed in all four of the competitive strokes and the Individual Medley and the swimmers with the highest combined score were awarded High Point Trophies.  Congratulations to the following Champions:

IMR Division

10 and U– Kate Douglass, Yugo Tsukikawa

11-12– Momoka Nonaka, Christopher Scala

13-14– Kelly Delane,  

IMX Division

10 and U– Maggie Scala, Nick Torres

11-12 – Ryan Lee

13-14 – Taylor Emanuel

 

High Honors to the Wolverines:

Steven Amato– 2nd place 11-12 in 50 fly, back, & breast, 200 free & 100 IM – 100% Personal Best Performance !

Jennifer Bell- 2nd place 9-10 in 50 fly, back, 100 free & 100 IM  & 5th place 50 breast – 100% Personal Best Performance !

Nicole Bonanno- 100% Personal Best Performances !

Jane Bryce– 2nd place 11-12 girls 100 Back, fly & 500 Free – 2 out of 3 Personal Best Swims !

Madeline Bryce– 4th place in the 10&U 200 free – 2 out of 4 Personal Best Swims !

Mia Carroll- 100% Personal Best Performances !

Sophie Carroll- 2 out of 3 Personal Best Swims !

Kelly Delane– 1st place in 13-14 girls 100, back, fly & breast, 200IM & Free – 2 Personal Best Swims !

Francesca DiCristofano- 4 out of 5 Personal Best Swims !

Justin Disanto– 10&U boys, 2nd place in the 50 free & 3rd place in the 50 breast - 2 Personal Best Swims !

Micahel DiSanto- 2 Personal Best Swims !

Katie Douglass– 1st Place All 10&U girls IMR Events - 3 Personal Best Swims !

Noah Dulock- 100% Personal Best Performances !

Taylor Emauel– 1st place in all 13-14 IMX events - 3 Personal Best Swims !

Eleanor Fitzgibbons- 100% Personal Best Performances !

Samuel Golovin– 1st place 10&U 200 free, 2nd place 100 fly & 3rd place 100 breast !

Christopher Hartigan- 100% Personal Best Performances !

Emma Kahle- 100% Personal Best Performances !

Nicole Kassabian– 4 out of 5 Personal Best Performances !

Brendan Lee– 1st place 10&U 100 breast !

Megan Lee- 4 out of 5 Personal Best Performances !

Ryan Lee– 1st place All 11-12 Boys IMX events - 3 Personal Best Swims !

Isabella Lippolis- 2 Personal Best Swims !

Cameron Matossian - 1st place 10&U 100 fly, 3rd place 200 IM & 100 back - 2 Personal Best Swims !

Ryan Maierle– 2nd place 10&U 50 back & 50 breast, 3rd place 100 free & IM - 4 Personal Best Swims !

Nora McElroy– 1st place 15-18 100 fly & breast, 2nd place 200 IM !

Bianca McIver– 100%  Personal Best Swims !

Sophia McSpedon– 2 out of 3  Personal Best Swims !

Isabel Mikheev– 2 out of 3  Personal Best Swims !

Samantha Neuman– 2nd place 10&U 50 breast & 3rd place 100 breast – 100%  Personal Best Swims !

Abigail Nishiwaki– 3rd place 10&u 50 back & fly - 100%  Personal Best Swims !

Johji Nonaka- 100%  Personal Best Swims !

Momoka Nonaka– 1st place 11-12 girls 200 free, 100 IM, 50 breast & fly, 2nd place 50 back – 2 Personal Best Swims !

Dillon Robinson- 100%  Personal Best Swims !

Tate Robinson– 2nd place 10&U 50 fly – 2 out of 3  Personal Best Swims !

Jalen Ramjohn - 1st place 10&U 100 & 200 IM, 2nd place in the 100 Back and 3rd place in the 100 fly !

Michael Romano - 2 Personal Best Swims !

Nicole Romano - 2nd place 13-14 200 IM & 100 breast - 100% Personal Best Swims !

Niall Ryan- 100%  Personal Best Swims !

Christopher Scala– 1st place All 11-12 boys IMR Events - 100%  Personal Best Swims !

Elizabeth Scala - 100% Personal Best Swims !

Maggie Scala– 1st plave 10&U girls 100 back, fly & breast, 200 IM, 3rd place in 200 free - 100%  Personal Best Swims !

Joseph Scarcella– 2 out of 3 Personal Best Swims !

Olivia Scotti– 3rd place 11-12 girls 200 free, 50 back & 100 IM - 100%  Personal Best Swims !

Kyle Spencer– 3rd place 10&U 50 fly - 100%  Personal Best Swims !

Meghan Stevens– 3rd place 10&U girls 100 free, 100 IM & 50 breast - 100%  Personal Best Swims !

Riley Stevens- 100%  Personal Best Swims !

Christopher Torres– 3rd place 10&U 50 back - 2 Personal Best Swims !

Nick Torres– 1st place 10&U 100 back, 2nd place 200 free & IM & 100 breast !

Nicholas Townley– 3rd place 11-12 100 IM – 2  Personal Best Swims !

Yugo Tsukikawa– 1st place 10&U 100 free, 50 back, breast, fly & 2nd plave in 100 IM !

Sarah Vumbacco– 1st place 11-12 50 back, 2nd place in the 200 free, 100 IM & 50 breast, 3rd place in the 50 fly – 2 Personal Best Swims !

Marc Weisglass– 2nd place 13-14 boys 100 fly & 200 IM, 3rd place in the 200 free, 100 back & 100 breast - 4  Personal Best Swims !

Rachel Weisglass- 4  Personal Best Swims !

Congratulations to these swimmers & their families !

Swimmingly Carle