Background-image
GMSC Attends 2010 NE Pioneer Valley Invitational

Swimmers from the Greenwood Memorial Swim Club (GMSC) attended the 40th Annual New England Pioneer Valley Invitational Swim Meet. The swim meet was held at Smith College in Northampton, MA on Friday 11/26 through Sunday 11/28/2010.

8 and Under Girls

Chloe Song (6) – 4th 25 Yard Freestyle, 7th 50 Yard Freestyle, 4th 100 Yard Freestyle, 7th 25 Yard Backstroke, 5th 50 Yard Backstroke, 10th 25 Yard Breaststroke, 5th 25 Yard Butterfly, 8th 50 Yard Butterfly, 5th 100 Yard Individual Medley

Vivian Weng (8) – 2nd 50 Yard Freestyle, 5th 25 Yard Backstroke, 3rd 25 Yard Breaststroke, 3rd 50 yard Butterfly, 2nd 100 Yard Individual Medley

Amanda Ulicny (6) – 8th 50 Yard Freestyle, 2nd 500 Yard Freestyle, 10th 25 Yard Backstroke, 9th 25 yard Breaststroke, 7th 50 yard Butterfly, 6th 100 Yard Individual Medley

Emily Murphy (6) – 9th 100 Yard Freestyle, 6th 50 Yard Breaststroke, 10th 25 Yard Butterfly

Josie Parillo (7) – 10th 100 Yard Freestyle, 10th 50 Yard Backstroke

9 -10 Girls

Kasja Dymek (10) – 3rd 50 Yard Freestyle, 3rd 100 Yard Freestyle, 2nd 200 Yard Freestyle, 2nd 500 Yard Freestyle, 1st 50 Yard Backstroke, 2nd 100 Yard Backstroke, 9th 50 Yard Breaststroke, 5th 50 Yard Butterfly, 4th 100 Yard Butterfly, 2nd 100 Yard Individual Medley, 3rd 200 Yard Individual Medley

Isabella Xu (10) – 5th 200 Yard Freestyle, 5th 100 Yard Backstroke, 5th 100 Yard Breaststroke, 2nd 50 Yard Butterfly, 3rd 100 Yard Individual Medley

Isabella Song (9) – 8th 200 Yard Freestyle, 9th 100 Yard Butterfly

11 – 12 Girls

Ivy Yang (12) – 7th 50 Yard Freestyle, 7th 50 yard Backstroke, 6th 100 Yard Backstroke, 10th 100 Yard Breaststroke, 9th 100 Yard Butterfly, 9th 100 Yard Individual Medley, 8th 200 Yard Individual Medley

Becky Brandeberry (12) – 8th 50 Yard Freestyle, 7th 100 Yard Freestyle, 6th 200 Yard Freestyle, 8th 500 Yard Freestyle, 8th 50 Yard Backstroke, 10th 100 Yard Backstroke, 6th 100 Yard Breaststroke

Tiffany Shao (12) – 4th 100 Yard Freestyle, 5th 200 Yard Freestyle, 5th 100 Yard Backstroke, 2nd 50 Yard Breaststroke, 3rd 100 Yard Individual Medley, 3rd 200 Yard Individual Medley

Kylie Mitchell (12) – 2nd 500 Yard Freestyle

Gabby Knight (11) – 6th 50 Yard Breaststroke, 7th 100 Yard Breaststroke

13 – 14 Girls

Katie Brandeberry (13) – 2nd 500 Yard Freestyle, 1st 400 Yard Individual Medley

Ally Cheney (14) – 6th 500 Yard Freestyle, 7th 400 Yard Individual Medley

Isabella Knight (13) – 3rd 400 Yard Individual Medley

Open – Girls

Ivy Durepo (15) – 1st 50 Yard Freestyle, 2nd 100 Yard Freestyle, 7th 100 Yard Backstroke, 2nd 100 Yard Breaststroke, 5th 200 Yard Breaststroke

Sarah Ubele (14) – 8th 50 Yard Freestyle, 6th 100 Yard Backstroke, 7th 200 Yard Backstroke

Katie Brandeberry (13) – 5th 200 Yard Freestyle, 10th 100 Yard Backstroke, 5th 200 Yard Backstroke, 3rd 100 Yard Breaststroke, 4th 200 Yard Breaststroke, 9th 100 Yard Butterfly, 5th 200 Yard Individual Medley

Isabella Knight (13) – 7th 200 Yard Freestyle, 8th 100 Yard Breaststroke, 9th 200 Yard Breaststroke, 8th 200 Yard Individual Medley

Ashley Hamel (16) – 5th 500 Yard Freestyle, 10th 400 Yard Freestyle

Victoria Farrell (15) – 10th 500 Yard Freestyle

Tiffany Shao (12) – 9th 100 Yard Breaststroke, 7th 400 Yard Individual Medley

9 – 10 Boys

David Logan (10) – 8th 50 Yard Freestyle, 8th 100 Yard Freestyle, 9th 200 Yard Freestyle, 8th 50 Yard Backstroke, 7th 100 Yard Backstroke (tie), 5th 50 Yard Butterfly, 3rd 100 Yard Butterfly, 7th 100 Yard Individual Medley, 3rd 200 Yard Individual Medley

Bobby Brandeberry (10) – 5th 100 Yard Freestyle, 4th 200 Yard Freestyle, 1st 500 Yard Freestyle, 6th 50 Yard Backstroke, 7th 100 Yard Backstroke (tie), 7th 50 Yard Breaststroke, 4th 100 Yard Breaststroke, 4th 100 Yard Butterfly, 3rd 100 Yard Individual Medley, 1st 200 Yard Individual Medley

Dylan Doyle (9) – 7th 200 Yard Freestyle

11 – 12 Boys

Tyler Lufkin (12) – 2nd 50 Yard Freestyle, 8th 100 Yard Freestyle, 6th 200 Yard Freestyle, 5th 50 Yard Backstroke, 5th 100 Yard Backstroke, 3rd 50 Yard Butterfly, 3rd 100 Yard Butterfly, 7th 100 Yard Individual Medley, 8th 200 Yard Individual Medley

Gabe Davila (12) – 9th 50 Yard Freestyle, 7th 200 Yard Freestyle, 5th 500 Yard Freestyle, 10th 50 Yard Backstroke, 10th 50 Yard Butterfly, 10th 100 Yard Butterfly, 10th 200 Yard Individual Medley

Ivan Muchiutti (11) – 10th 200 Yard Freestyle, 10th 100 Yard Breaststroke

Nikolai Syssoev (12) – 2nd 50 Yard Backstroke, 1st 100 Yard Backstroke, 1st 50 Yard Breaststroke, 1st 100 Yard Breaststroke, 1st 100 Yard Individual Medley

Tomielee Graca (12) – 4th 100 Yard Butterfly, 7th 200 Yard Individual Medley

Open – Boys

John Harrington (15) – 8th 100 Yard Freestyle, 5th 200 Yard Freestyle, 6th 500 Yard Freestyle, 4th 100 Yard Butterfly, 1st 200 Yard Butterfly

Ray Trebicka (13) – 7th 100 Yard Butterfly, 6th 200 Yard Butterfly