Background-image
UPDATED - GMSC Attends Bluefish Swim Meet

GREENWOOD MEMORIAL SWIM CLUB ATTENDS ATTLEBORO BLUEFISH SWIM MEET

Greenwood Memorial Swim Club (GMSC) swimmers in all age groups attended the 2010 New England Attleboro Bluefish Halloween Classic held October 22 – October 24, 2010. The swim meet was hosted by the Bluefish team, sanctioned by both New England Swimming and USA Swimming, was held at Attleboro High School.

GMSC swimmers captured many of the top ten spots during the three day event.

8 and Under Girls

Vivian Weng (8) – 1st 25 yard Freestyle, 1st 50 yard Freestyle, 1st 100 yard Breaststroke, 1st 50 yard Butterfly, 1st 100 yard Individual Medley

Amanda Ulicny (5) – 7th 25 yard Freestyle, 4th 50 yard Freestyle, 1st 200 yard Freestyle, 2nd 50 yard Butterfly, 3rd 100 yard Individual Medley

Chloe Song (6) – 9th 50 yard Freestyle, 7th 25 yard Butterfly, 4th 50 yard Butterfly

9 – 10 Girls

Kasja Dymek (10) – 2nd 50 yard Freestyle, 2nd 200 yard Freestyle, 2nd 500 yard Freestyle, 2nd 100 yard Backstroke, 4th 50 yard Butterfly, 2nd 100 yard Individual Medley, 3rd 200 yard Individual Medley

Isabella Xu (10) – 3rd 200 yard Freestyle, 3rd 500 yard Freestyle, 3rd 100 yard Backstroke, 3rd 100 yard Breaststroke, 1st 50 yard Butterfly, 5th 100 yard Individual Medley, 2nd 200 yard Individual Medley

Isabella Song (9) – 9th 100 yard Backstroke

Kayla Johnson (10) – 10th 100 yard Backstroke, 5th 100 yard Breaststroke

11 – 12 Girls

Becky Brandeberry (12) – 5th 200 yard Freestyle, 5th 500 yard Freestyle, 4th 100 yard Breaststroke, 4th 100 yard Individual Medley

Gabby Knight (11) – 6th 100 yard Breaststroke

Ivy Yang (12) – 8th 100 yard Breaststroke, 2nd 100 yard Individual Medley

Open - Girls

Ivy Durepo (15) – 4th 50 yard Freestyle, 4th 100 yard Breaststroke

Megan Brown (14) – 3rd 100 yard Freestyle, 2nd 200 yard Freestyle, 3rd 500 yard Freestyle, 4th 100 yard Backstroke, 6th 200 yard Breaststroke, 2nd 200 yard Backstroke, 5th 100 yard Butterfly, 3rd 200 yard Butterfly, 3rd 200 yard Individual Medley, 3rd 400 yard Individual Medley

Katie Brandeberry (13) – 5th 100 yard Freestyle

Kaitlin Harty (12) – 10th 100 yard Freestyle, 10th 200 yard Freestyle, 5th 500 yard Freestyle, 3rd 100 yard Backstroke, 1st 200 yard Backstroke, 9th 400 yard Individual Medley

Emily Parillo (14) – 5th 200 yard Freestyle, 4th 500 yard Freestyle, 9th 100 yard Backstroke, 10th 200 yard Backstroke, 7th 200 yard Breaststroke, 2nd 100 yard Butterfly, 1st 200 yard Butterfly, 7th 200 yard Individual Medley, 1st 400 yard Individual Medley

Kamryn Stecyk (12) – 6th 500 yard Freestyle, 7th 200 yard Backstroke, 9th 100 yard Butterfly, 8th 400 yard Individual Medley

Taylor Strachan (15) – 5th 100 yard Backstroke, 6th 200 yard Backstroke, 3rd 100 yard Breaststroke, 4th 200 yard Breaststroke, 3rd 100 yard Butterfly, 4th 200 yard Butterfly, 8th 200 yard Individual Medley, 7th 400 yard Individual Medley

Tia Glimenakis (13) – 6th 100 yard Backstroke, 5th 200 yard Backstroke

Tiffany Shoa (12) – 10th 200 yard Breaststroke

9 – 10 Boys

David Logan (10) – 1st 50 yard Freestyle, 2nd 200 yard Freestyle, 2nd 500 yard Freestyle, 2nd 100 yard Backstroke, 1st 50 yard Butterfly, 1st 100 yard Individual Medley, 2nd 200 yard Individual Medley

Bobby Brandeberry (10) – 2nd 50 yard Freestyle, 1st 200 yard Freestyle, 1st 500 yard Freestyle, 1st 100 yard Backstroke, 1st 100 yard Breaststroke, 2nd 100 yard Individual Medley, 1st 200 yard Individual Medley

Dylan Doyle (9) – 3rd 200 yard Freestyle, 4th 500 yard Freestyle, 8th 100 yard Backstroke, 4th 50 yard Butterfly, 9th 100 yard Individual Medley, 6th 200 yard Individual Medley

Daniel Ostrerov (10) – 8th 200 yard Freestyle

11 – 12 Boys

Tyler Lufkin (12) – 2nd 50 yard Freestyle, 9th 200 yard Freestyle, 5th 100 yard Backstroke, 4th 50 yard Butterfly, 10th 100 yard Individual Medley

Gabe Davila (12) – 9th 200 yard Freestyle, 6th 500 yard Freestyle, 6th 100 yard Backstroke, 7th 100 yard Breaststroke, 7th 100 yard Individual Medley

Open – Boys

Ruben Holly (15) – 9th 50 yard Freestyle, 8th 100 yard Backstroke, 10th 200 yard Backstroke, 10th 100 yard Butterfly

Ryan Harty (14) – 4th 100 yard Freestyle, 2nd 200 yard Freestyle, 3rd 500 yard Freestyle, 5th 100 yard Backstroke, 2nd 200 yard Backstroke, 7th 100 yard Breaststroke, 3rd 200 yard Breaststroke, 5th 100 yard Butterfly, 3rd 200 yard Butterfly, 4th 200 yard Individual Medley, 2nd 400 yard Individual Medley

Brandon Jinn (13) – 9th 500 yard Freestyle

Ross Honig (17) – 9th 100 yard Backstroke, 7th 200 yard Backstroke, 6th 400 yard Individual Medley

James Allen (13) – 6th 100 yard Butterfly, 4th 200 yard Butterfly, 9th 400 yard Individual Medley

Christian Alonte (15) – 10th 50 yard Freestyle, 4th 100 yard Butterfly, 7th 200 yard Butterfly