Background-image
Wolverines Win 11 High Point Trophies at Swim Champs !

Westchester County Swim Conference Championships !

Westchester County Club - Rye, New York

Westchester Wolverines Win 11 High Point Trophies at Swim Champs !


Wolverine High Point Champions !

8&U Girls

Kait Sweeney - 1st Place

Lauren Lee - 2nd Place


8&U Boys

Aidan Lee & Michael Weinstein - Tied for 1st Place !


10&U Girls

Megan Lee - 1st Place


10&U Boys

Christina Lee - 3rd Place


11-12 Boys

Ryan Maierle - 1st Place

Brendan Lee - 2nd Place

Justin DiSanto - 3rd Place


13-14 Boys

Ryan Lee - 1st Place

Steven Amato - 3rd Place


Wolverine Finalists !

6&U Girls

Ariel Greenberg - 3rd Place 25 Free & 5th Place 25 Back !

Eleanor Maiberger - 8th Place 25 Free !


6&U Boys

Kieran Lee - 1st Place 25 Free and Back !

Ty Ramachandran - 4th Place 25 Free !

Owen Gjersten - 6th Place 25 Back !


8&U Girls

Kait Sweeney - 1st Place - 25 Free & Breast & 3rd Place 25 Fly !

Lauren Lee - 1st Place 25 Back, 2nd Place 25 Fly & 3rd Place 25 Free !

Mia Orlando - 5th Place 25 Free, 6th Place 25 Back & Fly !

Claire Weinstein - 4th Place 25 Breast, 7th Place 25 Back

Molly Scala - 12th Place 25 Breast !


8&U Boys

Aidan Lee - 1st Place 25 Free & Back, 2nd Place 25 Fly !

Michael Weinstein - 1st Place 25 Breast & Fly, 2nd Place 25 Free !

Kevin Jiang - 3rd Place 25 Breast, 5th Place 25 Back, 7th Place 25 Fly !

Steven Vumbacco - 3rd Place 25 Fly, 7th Place 25 Back & 14th Place - 25 Free !

Aaron Greenberg - 5th Place 25 Fly, 7th Place 25 Back, 15th Place 25 Free !

Franco Milio - 11th Place 25 Fly  !

Andrew Camperlengo - 14th Place 25 Breast !

Kieran Lee - 15th Place 25 Breast !

Ellis Ryan 16th Place - 25 Breast !


10&U Girls

Megan Lee - 1st Place 50 Free & Breast, 2nd Place 50 Back !

Isabella Lippolis - 2nd Place 50 Fly, 3rd Place 50 Back & 5th Place 50 Free !

Lizzy Scala - 2nd Place 50 Breast, 4th Place 50 Back & Fly !

Ava Greto - 5th Place 50 Free & Fly, 16th Place 50 Back !

Ella Harshman - 7th Place 50 Back, 11th Place 50 Fly, 16th Place 50 Free !

Caroline Turk - 5th Place 50 breast, 7th Place 50 Fly, 11th Place 50 Free !

Arden Costello - 6th Place & 16th Place 50 Breast !

Abby Douglass - 8th Place 50 Breast, 9th Place 50 Fly & 15th Place 50 Free !

Alexandra Bastone - 13th Place - 50 Back

Elena Rossi - 12th Place 50 Fly !


10&U Boys

Christian Lee - 2nd Place 50 Back & Fly, 4th Place 50 Free !

Jason Amato - 2nd Place 50 Breast, 3rd Place 50 Free, 4th Place 50 Fly !

Robert Bischof - 3rd Place 50 Back, 4th Place 50 Breast, 5th Place 50 Fly !

William Scala - 7th Place 50 Breast, 8th Place 50 Free, 10th Palce 50 Fly !

Jason Greenberg - 7th Place 50 Back, 9th Place 50 Breast !

Ian Steffensen - 9th Place 50 Free & Back, 11th Place 50 Fly !

Jack Tirsch - 10th Place 50 Breast, 13th Place 50 Free !

Ryan Burke - 13th Place 50 back, 16th Place !

Nicolas Pagnotta - 15th Place 50 Breast !


11-12 Girls

Lucy Bischof - 4th Place 50 Free & Fly, 6th Place 50 Back !

Emily Gjersten - 2nd Place 50 Breast, 6th Place - 50 Free, 11th Place 50 Back !

Samantha Neuman - 4th Place 50 Breast & 10th Place 50 Fly !

Grace Kujawski - 6th Place 50 Breast & Fly !

Gillian Camperlengo - 8th Place 50 Breast


11-12 Boys

Ryan Maierle - 1st Place 50 Free, Breast & Fly !

Brendan Lee - 1st Place 50 back, 2nd Place 50 Free & Breast !

Justin DiSanto - 2nd Place 50 Back & Fly, 4th Place 50 Breast !

Max Li - 3rd Place 50 Free, 4th Place 50 Fly, 5th Place 50 Back !

Michael Romano - 3rd Place 50 breast, 5th Place 50 Fly, 12th Place 50 Free !


13-14 Girls

Sabrina Vumbacco - 1st Place 100 Breast, 5th Place 100 Fly & 11th Place 100 Free !

Victoria Tillman - 5th Place 100 Back, 8th Place 100 Breast, 13th Place 100 Free !

Maggie Scala - 4th Place 100 Fly, 9th Place 100 Breast, 15th Place 100 Free !

Gabby Guglielmi - 11th Place 100 Fly & 13th Place 100 Back !

Phebe Dennison - 13th Place 100 Breast, 15th Place 100 Back & 16th Place 100 Free !

Mia Carroll - 15th Place 100 Breast !


13-14 Boys

Ryan Lee - 1st Place 100 Back, Breast & Fly !

Steven Amato - 2nd Place 100 Free 3rd 100 Breast & 4th 100 Fly !

Stephen Gray - 5th Place 100 Back, 6th Place 100 Fly & 7th Place 100 Free !

Christopher Epes - 12th Place 100 Free & 13th 100 Breast & Fly !


17&U Boys

Christopher Scala - 14th Place 100 Breast !


Congratulations to these swimmers, their Summer Clubs and families !