Background-image
Sponsors
NNA Halloween Novice Meet at Northwest

 


Licensed to Northern Nevada Aquatics
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 10/24/2016 07:05 PM
                    Halloween 2016 Novice Meet - 10/22/2016                    
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kellerman, Isabel          8 SBSS                             18.90  
  2 Reddig, Kenadie            8 SBSS                             20.83  
  3 Givens, Jessica            8 NNA                              22.33  
  4 Evans, Adelle              8 NNA                              22.91  
  5 Baker, Zoey                6 SBSS                             25.03  
  6 Nicolescu, Corina          8 SBSS                             25.33  
  7 Garner, Abbigail           7 SBSS                             26.83  
  8 Monaghan, Finley           7 NNA                              27.42  
  9 Kieckhefer, Lucy           7 SBSS                             27.87  
 10 O'Mara, Eve                8 NNA                              33.39  
 11 Stockwell, Avery           7 NNA                              35.65  
 12 Weiland, Valivia           6 NNA                              38.63  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Taucare, Amelie            8 SBSS                             50.86  
  2 Stewart, London            8 SBSS                             52.33  
  3 Clark, Avery               8 SBSS                             56.51  
  4 O'Mara, Eve                8 NNA                            1:10.76  
  5 Dow, Alyssa                7 SBSS                           1:15.87  
 -- Rawson, Ella               7 SBSS                                NS  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Givens, Jessica            8 NNA                              22.45  
  2 Kellerman, Isabel          8 SBSS                             24.25  
  3 Nicolescu, Corina          8 SBSS                             26.46  
  4 Taucare, Amelie            8 SBSS                             27.47  
  5 Stewart, London            8 SBSS                             28.23  
  6 Monaghan, Finley           7 NNA                              29.81  
  7 Evans, Adelle              8 NNA                              30.03  
  8 Baker, Zoey                6 SBSS                             30.58  
  9 Santiago, Yaneth           8 Unattached                       31.18  
 10 Kieckhefer, Lucy           7 SBSS                             32.52  
 11 Stockwell, Avery           7 NNA                              34.19  
 12 Garner, Abbigail           7 SBSS                             35.98  
 13 O'Mara, Eve                8 NNA                              36.59  
 -- Rawson, Ella               7 SBSS                                NS  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Avery               8 SBSS                             53.26  
  2 Dow, Alyssa                7 SBSS                           1:07.33  
  3 Weiland, Valivia           6 NNA                            1:22.31  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kellerman, Isabel          8 SBSS                             25.50  
  2 Reddig, Kenadie            8 SBSS                             28.57  
  3 Evans, Adelle              8 NNA                              30.58  
  4 Taucare, Amelie            8 SBSS                             31.02  
  5 Givens, Jessica            8 NNA                              31.53  
  6 Monaghan, Finley           7 NNA                              34.96  
  7 Rawson, Ella               7 SBSS                             35.01  
  8 Baker, Zoey                6 SBSS                             35.27  
  9 Dow, Alyssa                7 SBSS                             43.97  
 10 Garner, Abbigail           7 SBSS                             50.06  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cronin, Tatum              8 SBSS                             58.87  
  2 Clark, Avery               8 SBSS                           1:01.74  
  3 Stewart, London            8 SBSS                           1:02.82  
  4 Nicolescu, Corina          8 SBSS                           1:05.15  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reddig, Kenadie            8 SBSS                             25.15  
  2 Cronin, Tatum              8 SBSS                             25.53  
  3 Weiland, Valivia           6 NNA                              44.69  
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cronin, Tatum              8 SBSS                           2:13.41  
 
Girls 9-99 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kershaw, Megan            13 NNA                              14.63  
  2 Sullivan, Danica           9 NNA                              17.61  
  3 Mayne, Brooke             10 NNA                              18.18  
  4 Franey, Grace             11 NNA                              19.70  
  5 Brintnall, Bella          10 SBSS                             19.89  
  6 Millare, Charley          10 NNA                              20.64  
  7 Jaffe, Nola                9 NNA                              21.15  
  8 Spidahl, Morgan            9 SBSS                             21.90  
  9 Evans, Elise              10 NNA                              23.51  
 10 Woodward, London          10 NNA                              24.65  
 11 Monaghan, Meagan           9 NNA                              27.60  
 12 Santiago, Yaneth           8 Unattached                       34.58  
 
Girls 9-99 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weiwior, Antonina         14 NNA                              28.31  
  2 Kershaw, Megan            13 NNA                              33.02  
  3 Hernandez, Anjie          11 NNA                              36.33  
  4 Brown, Miriam             10 NNA                              36.77  
  5 Pollock, Maggie           12 NNA                              37.27  
  6 Snyder, Dakota            10 SBSS                             37.77  
  7 Stanley, Marian           11 SBSS                             38.09  
  8 Sorenson, Eliza           12 NNA                              38.15  
  9 Blincoe, Lindsay          12 SBSS                             39.38  
 10 Cronin, Kiah              11 SBSS                             39.81  
 11 Benedict, Annie           14 NNA                              41.19  
 12 Mayne, Brooke             10 NNA                              41.49  
 13 Kieckhefer, Aspen         10 SBSS                             43.08  
 14 Cole, Ruby                13 NNA                              43.19  
 15 Swanberg, Neka            13 SBSS                             48.51  
 16 Demitropoulus, Avery       9 SBSS                             50.43  
 17 Tichenor, Kyra            10 SBSS                             50.44  
 18 Kosten, Anaiya            10 NNA                              50.90  
 19 Woodward, London          10 NNA                              52.57  
 20 Denney, Ashlynn            9 SBSS                             56.57  
 21 Frazier, Erika             9 SBSS                           1:00.58  
 -- Carey, Camilla            11 NNA                                 NS  
 
Girls 9-99 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weiwior, Antonina         14 NNA                            1:02.07  
  2 Tomlinson, Emma            9 SBSS                           1:24.34  
  3 Sorenson, Eliza           12 NNA                            1:25.28  
  4 Sorenson, Ema             14 NNA                            1:25.40  
  5 Cole, Ruby                13 NNA                            1:34.65  
  6 Monaghan, Maci            11 NNA                            1:34.89  
  7 Blincoe, Lindsay          12 SBSS                           1:37.50  
  8 Mayne, Brooke             10 NNA                            1:38.66  
  9 Kanekoo, Lahela           10 NNA                            1:44.00  
 10 Hansen, Elizabeth          9 NNA                            1:44.90  
 11 Millare, Charley          10 NNA                            1:46.60  
 12 Kosten, Anaiya            10 NNA                            1:53.19  
 13 Dowd, Rikku               10 NNA                            2:28.00  
 -- Van Patten, Anna          11 NNA                                 NS  
 
Girls 9-99 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Anjie          11 NNA                              19.93  
  2 Franey, Grace             11 NNA                              22.64  
  3 Brintnall, Bella          10 SBSS                             24.31  
  4 Evans, Elise              10 NNA                              24.45  
  5 Hansen, Elizabeth          9 NNA                              24.85  
  6 Spidahl, Morgan            9 SBSS                             27.69  
  7 Monaghan, Meagan           9 NNA                              29.37  
 -- Van Patten, Anna          11 NNA                                 NS  
 
Girls 9-99 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weiwior, Antonina         14 NNA                              33.90  
  2 Brown, Miriam             10 NNA                              41.35  
  3 Pollock, Maggie           12 NNA                              42.04  
  4 Snyder, Dakota            10 SBSS                             44.70  
  5 Kieckhefer, Aspen         10 SBSS                             45.82  
  6 Foster, Hannah             9 SBSS                             48.44  
  7 Stanley, Marian           11 SBSS                             49.24  
  8 Jaffe, Nola                9 NNA                              49.46  
  9 Martinez, Aliya            9 SBSS                             51.20  
 10 Swanberg, Neka            13 SBSS                             51.51  
 11 Tichenor, Kyra            10 SBSS                             51.68  
 12 Kanekoo, Lahela           10 NNA                              52.95  
 13 Demitropoulus, Avery       9 SBSS                             53.90  
 14 Millare, Charley          10 NNA                              56.06  
 15 Woodward, London          10 NNA                              58.08  
 16 Monaghan, Meagan           9 NNA                            1:03.08  
 17 Frazier, Erika             9 SBSS                           1:04.62  
 18 Dowd, Rikku               10 NNA                            1:10.68  
 
Girls 9-99 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Danica           9 NNA                              23.07  
  2 Evans, Elise              10 NNA                              30.81  
  3 Spidahl, Morgan            9 SBSS                             31.40  
  4 Frazier, Erika             9 SBSS                           1:34.44  
 
Girls 9-99 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hahner, Brenna             9 NNA                              47.88  
  2 Cronin, Kiah              11 SBSS                             48.59  
  3 Morris, McKenna           11 NNA                              49.73  
  4 Swanberg, Neka            13 SBSS                             51.49  
  5 Franey, Grace             11 NNA                              51.89  
  6 Monaghan, Maci            11 NNA                              52.45  
  7 Tomlinson, Emma            9 SBSS                             52.96  
  8 Brintnall, Bella          10 SBSS                             54.34  
  9 Benedict, Annie           14 NNA                              54.71  
 10 Cole, Ruby                13 NNA                              54.82  
 11 Blincoe, Lindsay          12 SBSS                             56.33  
 12 Kanekoo, Lahela           10 NNA                              57.34  
 13 Stanley, Marian           11 SBSS                             58.64  
 14 Demitropoulus, Avery       9 SBSS                           1:02.39  
 15 Tichenor, Kyra            10 SBSS                           1:07.31  
 16 Denney, Ashlynn            9 SBSS                           1:14.90  
 17 Dowd, Rikku               10 NNA                            1:33.58  
 -- Van Patten, Anna          11 NNA                                 NS  
 -- Carey, Camilla            11 NNA                                 NS  
 
Girls 9-99 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kershaw, Megan            13 NNA                              16.59  
  2 Hernandez, Anjie          11 NNA                              17.51  
  3 Morris, McKenna           11 NNA                              19.72  
  4 Jaffe, Nola                9 NNA                              22.10  
  5 Benedict, Annie           14 NNA                              22.85  
  6 Martinez, Aliya            9 SBSS                             23.25  
  7 Sullivan, Danica           9 NNA                              24.78  
  8 Hansen, Elizabeth          9 NNA                              32.12  
 
Girls 9-99 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pollock, Maggie           12 NNA                              40.39  
  2 Hahner, Brenna             9 NNA                              46.69  
  3 Sorenson, Ema             14 NNA                              47.31  
  4 Foster, Hannah             9 SBSS                             54.67  
  5 Dowd, Rikku               10 NNA                            1:44.58  
 
Girls 9-99 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Miriam             10 NNA                            1:38.26  
  2 Sorenson, Ema             14 NNA                            1:39.76  
  3 Cronin, Kiah              11 SBSS                           1:40.21  
  4 Hahner, Brenna             9 NNA                            1:43.88  
  5 Morris, McKenna           11 NNA                            1:44.52  
  6 Tomlinson, Emma            9 SBSS                           1:44.53  
  7 Monaghan, Maci            11 NNA                            1:46.64  
  8 Kieckhefer, Aspen         10 SBSS                           1:48.83  
  9 Sorenson, Eliza           12 NNA                            1:49.32  
 10 Snyder, Dakota            10 SBSS                           1:51.04  
 11 Martinez, Aliya            9 SBSS                           1:58.03  
 12 Foster, Hannah             9 SBSS                           2:02.09  
 13 Denney, Ashlynn            9 SBSS                           2:35.62  
 -- Kosten, Anaiya            10 NNA                                 NS  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sachierman, Benjamin       7 NNA                              23.27  
  2 Barton, Andrew             8 SBSS                             24.20  
  3 Kieckhefer, Lincoln        7 SBSS                             26.34  
  4 Stewart, Hudson            8 NNA                              26.93  
  5 Henderson, Rylie           7 SBSS                             29.02  
  6 Mayne, Jack                7 NNA                              29.15  
  7 Hart, Tristan              6 NNA                              33.28  
  8 Gamet, Landen              6 NNA                              37.19  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gray, Connor               8 NNA                              48.78  
  2 Varganov, Daniel           8 NNA                              55.07  
  3 Stewart, Hudson            8 NNA                            1:00.21  
  4 Fitch, Paddy               6 NNA                            1:04.71  
  5 McIntosh, Gile             8 SBSS                           1:06.25  
  6 Mayne, Jack                7 NNA                            1:13.40  
  7 Gamet, Landen              6 NNA                            1:26.05  
  8 Frazier, Falkon            8 SBSS                           1:32.41  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Varganov, Pasha            6 NNA                            2:33.72  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kieckhefer, Lincoln        7 SBSS                             27.82  
  2 Barton, Andrew             8 SBSS                             29.57  
  3 Henderson, Rylie           7 SBSS                             30.32  
  4 McIntosh, Gile             8 SBSS                             33.44  
  5 Varganov, Pasha            6 NNA                              34.47  
  6 Hart, Tristan              6 NNA                              37.01  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gray, Connor               8 NNA                              51.89  
  2 Stewart, Hudson            8 NNA                            1:01.47  
  3 Varganov, Daniel           8 NNA                            1:02.06  
  4 Sachierman, Benjamin       7 NNA                            1:03.55  
  5 Frazier, Falkon            8 SBSS                           1:24.32  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Varganov, Daniel           8 NNA                              28.94  
  2 Gray, Connor               8 NNA                              32.37  
  3 Barton, Andrew             8 SBSS                             33.36  
  4 Hellmann, Caleb            8 NNA                              33.55  
  5 McIntosh, Gile             8 SBSS                             34.26  
  6 Fitch, Paddy               6 NNA                              42.19  
  7 Frazier, Falkon            8 SBSS                             46.70  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hellmann, Caleb            8 NNA                            1:13.41  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Henderson, Rylie           7 SBSS                             28.96  
  2 Sachierman, Benjamin       7 NNA                              31.88  
  3 Fitch, Paddy               6 NNA                              45.78  
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hellmann, Caleb            8 NNA                            2:43.20  
  2 Varganov, Pasha            6 NNA                            2:57.86  
 
Boys 9-99 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Penrose, Preston          10 SBSS                             18.25  
  2 Bradeson, Drew            10 SBSS                             18.60  
  3 Smith, Gavin               9 SBSS                             19.19  
  4 Michel, Joseph             9 SBSS                             19.43  
  5 Sullivan, Oren             9 NNA                              19.49  
  6 Fox, Haiden                9 NNA                              39.81  
 
Boys 9-99 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, Jack            12 NNA                              34.42  
  2 Danner, Jake              10 SBSS                             41.34  
  3 Fitzgerald, Phoenix       11 NNA                              53.84  
  4 Dunphy, Noah               9 SBSS                           1:03.72  
  5 Fox, Haiden                9 NNA                            1:26.75  
 
Boys 9-99 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, Jack            12 NNA                            1:13.07  
  2 Schoenfeldt, Biron        10 SBSS                           1:22.78  
  3 Thompson, Beckham         10 NNA                            1:30.81  
  4 Gonzalez, Adrian          10 NNA                            1:51.75  
 -- Fitzgerald, Phoenix       11 NNA                                DNF  
 
Boys 9-99 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bradeson, Drew            10 SBSS                             21.76  
  2 Michel, Joseph             9 SBSS                             22.28  
  3 Dunphy, Noah               9 SBSS                             30.51  
 
Boys 9-99 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, Jack            12 NNA                              37.01  
  2 Kieckhefer, Austin        10 SBSS                             44.18  
  3 Gonzalez, Adrian          10 NNA                              53.92  
  4 Fox, Haiden                9 NNA                            1:45.71  
 
Boys 9-99 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Oren             9 NNA                              23.63  
  2 Penrose, Preston          10 SBSS                             23.74  
  3 Danner, Jake              10 SBSS                             24.60  
  4 Thompson, Beckham         10 NNA                              26.65  
  5 Dunphy, Noah               9 SBSS                             33.46  
 
Boys 9-99 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schoenfeldt, Biron        10 SBSS                             48.84  
  2 Penrose, Preston          10 SBSS                             51.19  
  3 Kieckhefer, Austin        10 SBSS                             53.64  
  4 Bradeson, Drew            10 SBSS                             55.40  
 
Boys 9-99 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schoenfeldt, Biron        10 SBSS                             16.98  
  2 Reddig, Jaxon              9 SBSS                             20.38  
  3 Smith, Gavin               9 SBSS                             21.37  
  4 Thompson, Beckham         10 NNA                              24.69  
  5 Sullivan, Oren             9 NNA                              26.86  
 
Boys 9-99 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reddig, Jaxon              9 SBSS                             48.42  
  2 Michel, Joseph             9 SBSS                             52.63  
  3 Smith, Gavin               9 SBSS                             54.45  
 -- Fitzgerald, Phoenix       11 NNA                                 NS  
 
Boys 9-99 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reddig, Jaxon              9 SBSS                           1:43.14  
  2 Kieckhefer, Austin        10 SBSS                           1:44.20  
  3 Gonzalez, Adrian          10 NNA                            2:15.06