Background-image
Sponsors
Supermeet Results

Thank you everyone for making our first meet such a huge success.  A special thanks to Cindy and Mike King as well as Kathy Buchanan for putting it all together.

Below are the official results of the meet.

 

NNA Super Meet - 1/23/2011                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Kate              10 NNA-PC                         1:29.62  
  2 Mendoza, Hailey R         10 NNA-PC                         1:32.77  
  3 Abrigonde, Julianne        9 SB-PC                          1:36.29  
  4 Myers, Katelyn            10 NNA-PC                         1:52.32  
  5 Coote, Ilona              10 NNA-PC                         1:53.96  
  6 Hansen, Jessica           15 NNA-PC                         1:55.62  
  7 Matthews, Victoria        11 SB-PC                          1:57.78  
 -- Dial, Phoebe              10 NNA-PC                              DQ  
 
Event 2  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scalise, Kyle A           16 NNA-PC                           50.46  
  2 Biondi, Ivan              16 NNA-PC                           52.44  
  3 Stevenson, Ben            15 NNA-PC                           55.90  
  4 Biondi, Matt              13 NNA-PC                           57.31  
  5 Richard, Matthew          12 NNA-PC                         1:30.25  
  6 McCarroll, Angus          10 SB-PC                          2:08.08  
 
Event 3  Girls 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rinaldi, Sarah E          16 NNA-PC                           30.08  
  2 Miller, Morgan R          17 NNA-PC                           30.87  
  3 Rusanowski, Bri           17 NNA-PC                           35.08  
  4 Sakelaris, Jade            9 SB-PC                            51.90  
  5 Myers, Katelyn            10 NNA-PC                           54.27  
  6 Krainess, Juliette N      10 NNA-PC                           54.50  
  7 Krainess, Lauren R         8 NNA-PC                           54.81  
  8 Larason, Sierra           11 SB-PC                            56.25  
  9 Abrigonde, Julianne        9 SB-PC                            56.63  
 10 Coote, Ilona              10 NNA-PC                           58.24  
 11 Matthews, Victoria        11 SB-PC                          1:00.22  
 12 Quinlan, Kaitlyn          10 SB-PC                          1:01.49  
 13 Parale, Rori               8 SB-PC                          1:02.68  
 14 Pelger, Susu              10 SB-PC                          1:10.80  
 15 Butter, Bridie             9 SB-PC                          1:11.31  
 
Event 4  Boys 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scalise, Kyle A           16 NNA-PC                           26.58  
  2 King, Mack P              17 NNA-PC                           27.46  
  3 Stevenson, Ben            15 NNA-PC                           31.68  
  4 Antonitsch, Alexander     10 NNA-PC                           41.89  
  5 Cote, Alex                11 SB-PC                            52.19  
  6 Kruitbosch, Kevin         10 SB-PC                            59.30  
  7 Hamm, Cody                 9 SB-PC                          1:10.58  
  8 Dyer, Ben                 10 SB-PC                          1:12.68  
  9 Cote, Luc                  9 SB-PC                          1:18.68  
 10 McCarroll, Angus          10 SB-PC                          1:20.34  
 
Event 5  Girls 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rinaldi, Sarah E          16 NNA-PC                           34.37  
  2 Parker, Jamie N           11 NNA-PC                           57.74  
  3 Mendoza, Hailey R         10 NNA-PC                         1:04.53  
  4 Krainess, Juliette N      10 NNA-PC                         1:04.62  
  5 Sullivan, Leigh            8 NNA-PC                         1:08.65  
  6 Larason, Sierra           11 SB-PC                          1:09.46  
  7 Hansen, Jessica           15 NNA-PC                         1:12.49  
  8 Dial, Phoebe              10 NNA-PC                         1:24.03  
 
Event 6  Boys 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scalise, Jared H          31 NNA-PC                           30.24  
  2 Lindvall, Johannes        16 NNA-PC                           32.46  
  3 King, Mack P              17 NNA-PC                           33.49  
  4 Richard, AJ               10 NNA-PC                         1:06.18  
  5 Cote, Alex                11 SB-PC                          1:13.14  
  6 Kruitbosch, Kevin         10 SB-PC                          1:20.31  
  7 Cote, Luc                  9 SB-PC                          1:41.46  
 
Event 7  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kinne, Lexi                7 SB-PC                            19.23  
  2 Solaro, Jessica            8 SB-PC                            20.71  
  3 Krainess, Lauren R         8 NNA-PC                           22.40  
  4 Clark, Josie               6 SB-PC                            22.74  
  5 McCarroll, Anabel          8 SB-PC                            23.31  
  6 Windfelt, Katie            8 SB-PC                            23.34  
  7 Krompetz, Cassidy          7 SB-PC                            23.53  
  8 Plecha, Delaney            8 SB-PC                            25.62  
  9 Smerdon, Penelope          7 SB-PC                            25.96  
 10 Meehan, Aubrey             8 SB-PC                            26.14  
 11 Krishnan, Ishika           8 SB-PC                            27.06  
 12 Tolbert, Malyssa           7 SB-PC                            27.81  
 13 Ibarra, Kaylyn             7 SB-PC                            28.37  
 14 Sullivan, Leigh            8 NNA-PC                           28.40  
 15 Sheppard, Jenna            8 SB-PC                            29.34  
 
Event 8  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Ben E              8 NNA-PC                           22.72  
  2 Hall, Jack                 5 SB-PC                            27.24  
 
Event 9  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Leigh            8 NNA-PC                           33.08  
 
Event 11  Girls 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rusanowski, Bri           17 NNA-PC                           33.14  
  2 Miller, Kate              10 NNA-PC                           48.68  
  3 Parker, Jamie N           11 NNA-PC                           57.34  
  4 Capaldi, Julia             9 SB-PC                          1:05.01  
  5 Abrigonde, Julianne        9 SB-PC                          1:35.34  
 
Event 12  Boys 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scalise, Kyle A           16 NNA-PC                           25.40  
  2 Biondi, Ivan              16 NNA-PC                           27.01  
  3 Scalise, Jared H          31 NNA-PC                           27.18  
  4 Lindvall, Johannes        16 NNA-PC                           27.68  
  5 Biondi, Matt              13 NNA-PC                           30.90  
  6 Dyer, Ben                 10 SB-PC                          1:21.00  
  7 Hamm, Cody                 9 SB-PC                          1:35.50  
 
Event 13  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Morgan R          17 NNA-PC                           26.65  
  2 Rusanowski, Bri           17 NNA-PC                           30.80  
  3 Mendoza, Hailey R         10 NNA-PC                           41.65  
  4 Dalpe, Kaylynn             9 NNA-PC                           43.44  
  5 Abrigonde, Julianne        9 SB-PC                            47.05  
  6 Matthews, Victoria        11 SB-PC                            47.58  
  7 Parker, Jamie N           11 NNA-PC                           48.40  
  8 Coote, Ilona              10 NNA-PC                           50.53  
  9 Dial, Phoebe              10 NNA-PC                           51.24  
 10 Sutherland, Isabelle      10 SB-PC                            52.10  
 11 Krainess, Juliette N      10 NNA-PC                           52.50  
 12 Quinlan, Kaitlyn          10 SB-PC                            54.44  
 13 Hansen, Jessica           15 NNA-PC                           55.81  
 14 Pelger, Susu              10 SB-PC                            56.62  
 15 Capaldi, Julia             9 SB-PC                            58.68  
 16 Sakelaris, Jade            9 SB-PC                            58.84  
 17 Parale, Rori               8 SB-PC                          1:01.50  
 18 Butter, Bridie             9 SB-PC                          1:11.34  
 
Event 14  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scalise, Jared H          31 NNA-PC                           23.90  
  2 Biondi, Ivan              16 NNA-PC                           24.31  
  3 Stevenson, Ben            15 NNA-PC                           25.12  
  4 Lindvall, Johannes        16 NNA-PC                           25.78  
  5 Biondi, Matt              13 NNA-PC                           25.81  
  6 Richard, Matthew          12 NNA-PC                           39.46  
  7 Antonitsch, Alexander     10 NNA-PC                           48.81  
  8 Kruitbosch, Kevin         10 SB-PC                            51.38  
  9 McCarroll, Angus          10 SB-PC                            53.81  
 10 Richard, AJ               10 NNA-PC                           54.67  
 11 Cote, Alex                11 SB-PC                            56.43  
 12 Hamm, Cody                 9 SB-PC                          1:02.31  
 13 Cote, Luc                  9 SB-PC                          1:07.01  
 14 Dyer, Ben                 10 SB-PC                          1:10.72  
 
Event 15  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Krainess, Lauren R         8 NNA-PC                           26.08  
  2 Smerdon, Penelope          7 SB-PC                            26.78  
  3 Plecha, Delaney            8 SB-PC                            28.06  
  4 Clark, Josie               6 SB-PC                            28.14  
  5 Krishnan, Ishika           8 SB-PC                            28.28  
  6 McCarroll, Anabel          8 SB-PC                            29.02  
  7 Ibarra, Kaylyn             7 SB-PC                            29.55  
  8 Kinne, Lexi                7 SB-PC                            30.46  
  9 Solaro, Jessica            8 SB-PC                            30.58  
 10 Meehan, Aubrey             8 SB-PC                            31.46  
 11 Sheppard, Jenna            8 SB-PC                            32.22  
 12 Tolbert, Malyssa           7 SB-PC                            36.18  
 13 Windfelt, Katie            8 SB-PC                            38.27  
 14 Krompetz, Cassidy          7 SB-PC                            42.65  
 
Event 16  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Ben E              8 NNA-PC                           24.37  
  2 Snowie, Harley             8 SB-PC                            24.49  
 
Event 17  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Solaro, Jessica            8 SB-PC                            28.49  
  2 Parale, Rori               8 SB-PC                            32.24  
  3 Kinne, Lexi                7 SB-PC                            33.40  
  4 Sheppard, Jenna            8 SB-PC                            33.49  
  5 McCarroll, Anabel          8 SB-PC                            33.70  
  6 Smerdon, Penelope          7 SB-PC                            35.62  
  7 Tolbert, Malyssa           7 SB-PC                            35.74  
  8 Krishnan, Ishika           8 SB-PC                            37.01  
  9 Clark, Josie               6 SB-PC                            38.56  
 10 Windfelt, Katie            8 SB-PC                            38.90  
 11 Ibarra, Kaylyn             7 SB-PC                            39.90  
 12 Meehan, Aubrey             8 SB-PC                            40.53  
 
Event 18  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Ben E              8 NNA-PC                           32.12  
 
Event 19  Girls 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rinaldi, Sarah E          16 NNA-PC                         1:04.84  
  2 Miller, Morgan R          17 NNA-PC                         1:06.94  
  3 Miller, Kate              10 NNA-PC                         1:42.01  
  4 Dalpe, Kaylynn             9 NNA-PC                         1:50.47  
  5 Larason, Sierra           11 SB-PC                          2:11.31  
  6 Capaldi, Julia             9 SB-PC                          2:30.68  
 
Event 20  Boys 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 King, Mack P              17 NNA-PC                         1:01.49  
  2 Richard, Matthew          12 NNA-PC                         1:45.72