Partners
USA+Swimming
Southern+California+Swimming
Arena+Swim
Irvine+Unified+School+District
Sage+Hill+School
UCI
Aquazot+List+of+Donors
Aquazots at the ORCA RW Meet March 25-27

 

 

Aquazots at the ORCA RW Meet March 25-27

A small group of Aquazot swimmers participated in the ORCA RW Meet on another cold and sometimes rainy weekend. Many of those who braved the weather turned in strong performances with time improvements and top 3 finishes, even with limits to only three events per day!

Below are the swimmers who placed top 8 in their events:

7-8 Age group:
Girls: .

Charlotte Cooper:   50 Back, 7th, WHT

 
Boys: 

Bryce Do: 25 Free, 4th, WHT; 50 Free, 4th, WHT; 100 Free, 3rd, WHT; 25 Back, 4th, RED; 50 Back, 2nd, RED

Nick Kallins: 25 Breast, 2nd, WHT; 25 Fly, 5th, WHT 

Hunter Kroll: 25 Free, 2nd, RED; 50 Free, 6th, RED; 100 Free, 1st, RED; 50 Back, 4th, RED; 50 Fly, 3rd, WHT

 
10 and Under Age group:
Girls:

Siena Springborn: 100 Free, 1st, RED; 50 Fly, 6th, RED; 100 IM, 2nd, RED

Anna Wilde: 50 Free, 3rd, RED; 100 Back 1st, RED; 50 Breast, 2nd, RED


Boys: 

Long Dang: 100 Free, 1st, RED; 50 Back, 1st, RED; 100 Back, 1st, WHT; 50 Fly, 1st, RED

Robert Hwang: 100 Free, 2nd, WHT; 200 Free, 1st, WHT; 50 Fly, 2nd, WHT; 100 IM, 1st, WHT

Shin Takahashi: 50 Free, 2nd, RED; 100 Free, 1st, WHT; 50 Back, 4th, WHT; 50 Breast, 2nd, RED; 50 Fly, 1st, WHT

Daniel Yoo: 50 Breast, 2nd, WHT; 100 Fly, 2nd, WHT

 

11-12 Age group:

Girls:

Sarah Bauerlein: 100 Free, 6th, RED; 100 Back, 3rd, RED; 100 IM, 2nd, WHT
Meherzeen Engineer: 100 Breast, 4th, WHT
Princes Ferguson-Nguyen: 200 Breast, 1st, WHT; 100 Fly, 1st, WHT; 200 Fly, 1st, WHT
Bella Mesiwala Jung: 200 Free, 3rd, RED; 500 Free, 3rd, WHT; 50 Breast, 6th, RED; 50 Fly 4th, WHT; 200 IM 3rd, RED
Alisha Nagarkar: 100 Breast, 8th, WHT
Gauvri Nathwani: 50 Back, 8th, WHT
Camila Vincent: 100 Free, 2nd, RED; 100 Back, 1st, WHT 

Boys:
Tien Dang: 50 Breast, 4th, RED; 100 Breast, 2nd, RED
Zach Lebovic: 100 Free, 5th, WHT; 50 Breast, 5th, WHT
Pilan Scruggs: 100 Breast, 4th, RED; 200 Breast, 1st, WHT
Austin Yan: 50 Free, 3rd, RED; 200 Free, 2nd, RED; 200 Back, 1st, WHT; 50 Fly, 2nd, RED; 100 Fly, 2nd, WHT

13-14 Age Group
Girls:
Veronica Dang: 50 Free, 5th, RED; 100 Free, 8th, RED; 100 Back, 3rd, RED; 200 Back, 3rd, RED; 100 Breast, 1st, RED; 100 Fly, 3rd, RED
Jasmin Hashemi: 100 Back, 7th, WHT
Nicole Larson: 100 Free, 5th, RED; 200 Free, 2nd, RED; 100 Back, 2nd, RED;                           
Zi Lin Zhou: 100 Free, 7th, RED; 200 Free, 4th, RED; 200 Back, 1st, WHT; 100 Fly, 1st, RED; 200 Fly, 1st, WHT; 400 IM, 1st

Boys:
Ryan Do: 200 Fly, 1st, WHT; 400 IM, 1st, WHT
Jack Lucero: 500 Free, 4th, RED; 100 Back, 4th, WHT; 6th; 100 Breast, 6th, WHT; 200 Breast, 4th, WHT; 100 Fly, 7th, RED; 200 Fly, 4th, WHT; 200 IM, 2nd, WHT
Dhruv Nathwani: 200 Back, 4th, RED; 100 Breast, 1st, WHT
Carl Schnitker: 200 Free, 5th, RED; 500 Free, 5th, RED; 200 Back, 6th, RED; 100 Fly, 6th, RED; 200 Fly, 2nd, RED; 200 IM, 3rd, RED
Kevin Yu: 100 Breast, 8th, WHT; 200 Fly, 6th, WHT

15 & Over Age Group
Boys:
Minh Dang: 100 Free, 1st, RED; 100 Back, 1st, RED; 200 Back, 1st, RED; 200 Breast, 1st, RED; 200 Fly, 1st, RED; 400 IM, 1st

Congratulations to all those with time drops and achieving their best times at this meet!