Partners
USA+Swimming
Southern+California+Swimming
Arena+Swim
Irvine+Unified+School+District
Sage+Hill+School
UCI
Aquazot+List+of+Donors
Kent Kubo makes his 1st sectional cut in the 400 free!

 
 

GREAT AZOT FINISHES AT THE BLUE LC FAST MEET  7/8/11-7/10/11   

BIG CONGRATULATIONS to KENT KUBO who received his 1st sectional cut in the 400 free (4:28.53)!  Way to go Kent!!!  Also of mention, Tyler Lin, Kevin Wang, Taylor Cortens, Nicholas Kopan, and Misha Romanenko took 5 of the top 8 finishes in the 11 and older boys 200 breast.  Congratulations to all who swam!  GO AZOT!

Top 8 Finishes

Girls  5-10

Stephanie Lin    50 breast (2nd)

Taelyn Roberts-Oliver    50 free (3rd), 50 back (1st), 100 back (2nd), 50 breast (2nd), 100 breast (3rd),                  

                                           100 fly(3rd), 200 IM (5th)

Siena Springborn     50 back (4th)

Leora Rose     50 breast (6th)

Boys 5-10

Grant Sheen     50 free (2nd), 100 free (1st), 50 back (1st), 50 breast (1st), 100 breast (2nd), 50 fly (2nd),          

                           100fly (3rd), 200 IM (3rd),

Jason Schreiber    100 breast (4th), 50 fly (3rd), 200 IM (2nd)

Girls  11-12

Princess Ferguson    50 free (4th), 100 fly (1st)

Sydney Okubo    400 free (3rd),

Devon Cooper    400 free (7th)

Nicole Lin    50 back (2nd), 100 back (5th),  50 breast (1st),  100 breast (5th),  50 fly (6th), 200 IM (8th)

Diana Zhang    100 fly (8th)

Boys  11-12

Andrew Knoell    50 free (3rd), 100 free (4th), 200 free (4th), 400 free (2nd), 50 back (3rd), 100 back (3rd),

                              50 fly (1st),

Tien Dang    50 free (5th), 100 free (6th),

Sean Messer    100 back (7th)

Girls 13 and over

Brittany Kahn    100 free (5th), 100 back (3rd), 100 breast (4th), 100 fly (4th), 200 back (3rd),                  

                            200 breast (2nd)

Daniela Georges    400 free (1st), 400 IM (2nd)

Karli Thuen    100 fly (1st)

Annie Tran    200 fly (2nd)

 

Boys 13 and over

Kent Kubo    200 free (7th), 400 free (6th), 800 free (2nd)

Corey Okubo    400 free (2nd)

Jack Knoell    400 free(8th), 800 free (3rd), 200 back (6th)

Danny Tran    100 back (4th), 200 back (2nd)

Ken Takahashi    100 breast (2nd), 200 fly (2nd), 200 back (1st)

Kevin Wang    100 breast (8th), 200 breast (3rd)

Chris Taber    100 fly (3rd), 200 fly (1st)

Matthew Wong    200 fly (3rd)

Tyler Lin    200 IM (6th), 200 breast (1ST)

Tyler Cortens    200 breast (5th)

Devon Gavigan    800 free (5th)

Nicholas Kopan    200 breast (6th)

Misha Romanenko    200 breast (7th)

 

Congratulations to all Aquazot swimmers!