Partners
USA+Swimming
Southern+California+Swimming
Arena+Swim
Irvine+Unified+School+District
Sage+Hill+School
UCI
Aquazot+List+of+Donors
Lots of Best Times - First Sr Meet of the season at SCAT!

 

Southern California Swimming Senior Invite

Hosted by San Clemente Aquatics

10/18 – 10/19/2014

TEAM RESULTS

Mid-October is a tough time in the early season to have great swims, but AZOT arrived in San Clemente ready to compete!  We saw lots of top 8 finishes, as well as a fair number of personal best times, to position our swimmers for great improvement as the season continues to get faster. 

 

Top 8 Finishes

Women

Gabby Brown; 1650 Free (5th)

Isis Choi; 100 Breast (5th), 200 Breast (2nd), 200 IM (5th), 400 IM (8th)

Casey Cunningham; 1650 Free (3rd)

Catherine Lowengrub; 200 Breast (3rd)

Eva Merrell; 50 Free (2nd), 100 Free (1st), 100 Fly (2nd)

Sidney Okubo; 100 Back (3rd)

 

Men

Judson Balding; 1000 Free (5th)

Justin Hanson; 200 Fly (3rd)

Timmy Hanson; 500 Free (7th), 1650 Free (5th), 200 Fly (7th), 400 IM (6th)

George Horvath; 500 Free (5th), 1650 Free (4th)

Judd Howard; 100 Breast (6th)

Tyler Lin; 400 IM (7th)

Winner Sa-Nguansap; 200 Breast (7th)

Danny Tran; 100 Back (2nd), 200 Back (2nd), 200 IM (6th), 400 IM (2nd)

Danny Yos; 100 Back (7th), 200 Back (7th), 400 IM (5th)

 

New Personal Best Times

Women

Maye Andarza; 100 Fly

Lacey Hall; 100 Free, 200 Free, 100 Fly, 200 IM

Anne Jang; 100 Fly

Kate Krolikowski; 50 Free, 100 Free, 200 IM, 400 IM

Nicole Lin; 100 Back, 200 Back

Malia Mills; 50 Free, 100 Free, 200 Free, 100 Breast

Josephine Manuel; 100 Free, 100 Fly, 200 IM

Sydney Okubo; 200 Fly

Samantha Pearson; 200 IM

Leora Rose; 100 Back, 100 Fly, 200 IM

 

Men

Judson Balding; 50 Free

Taylor Cortens; 200 Free, 100 Fly, 200 IM

Cole Florez; 100 Free, 100 Fly, 200 IM

Justin Hanson; 100 Breast

Alex Hao; 100 Free, 200 Back, 100 Fly, 200 Fly

Jace Hong; 50 Free, 100 Free, 200 Free, 100 Back

George Horvath; 1650 Free, 100 Fly

Nathan Huot; 100 Back, 100 Fly, 200 IM

Andrew Knoell; 50 Free

Tyler Lin; 100 Back, 100 Fly

David Lowengrub; 200 Free

Jack Lucero; 400 IM

Mark Mulder; 100 Free, 100 Back, 100 Breast, 200 IM

Taras Polakoff; 50 Free, 100 Free

Tanner Pulice; 50 Free, 100 Free, 200 Free, 100 Fly, 200 Fly, 200 IM

Winner Sa-Nguansap; 200 Breast, 100 Fly, 200 IM

Kaikea Wilinski; 100 Back, 200 Back, 100 Fly, 200 Fly, 200 IM

Danny Yos; 100 Free, 200 Back, 400 IM

 

GO AZOT!