Background-image
GSI Supporters
Hoogenboom+Memorial
Fabric+Sevices
Zehr+Constr
16-17+Gold+Sponsors
16-17+Silver-Bronze
Sponsors
GSI Holiday Blast-Off

GSI Holiday Blast-Off Records

Event Age Time Name Team
Girls 500 Freestyle 8&Under 9:48.33 Sarah Strizheus GSI
  9-10s 6:56.35 Alice Morrison GSI
  11-12s 5:44.31 Samantha Hunter GSI
  13-14s 5:38.60 Vivian Miller UN-ST-IN
  15&Over 5:51.58 Jenea Born GSI
Boys 500 Freestyle 8&Under 9:37.05 Sage Hopkins GSI
  9-10s 7:01.85 Skye Steury GSI
  11-12s 5:47.47 Thomas Brunner PRO
  13-14s 5:21.89 Gabe Goertz GSI
  15&Over 5:15.13 Alex Ramos GSI
Girls 200 Individual Medley 8&Under      
  9-10s 2:57.94 Aubrey Simmons OAK
  11-12s 2:28.53 Allison Williams FORT
Boys 200 Individual Medley 8&Under      
  9-10s 2:55.05 Bo Brunner PRO
  11-12s 2:40.38 Thomas Brunner PRO
Girls 400 Individual Medley 11-12s 5:20.25 Alice Williams FORT
  13-14s 5:12.48 Vivian Miller UN-ST-IN
  15&Over 5:26.46 Jenea Born GSI
Boys 400 Individual Medley 11-12s 5:56.13 Levi Moser GSI
  13-14s 5:05.92 Gabe Goertz GSI
  15&Over 4:42.71 Alex Ramos GSI
Girls 100 Individual Medley 8&Under 1:48.47 Sofia Hayes STAR
  9-10s 1:19.89 Julie Mishler PRO
Boys 100 Individual Medley 8&Under 1:52.41 Jonah Barranda FORT
  9-10s 1:19.93 Bo Brunner PRO
Girls 25 Butterfly 8&Under 20.98 Erin Devito PRO
  9-10s 16.37 Aubrey Simmons OAK
Boys 25 Butterfly 8&Under 25.71 Jonah Barranda FORT
  9-10s 17.96 Gavin Devito PRO
Girls 100 Butterfly 8&Under      
  9-10s 1:25.87 Julie Mishler PRO
Boys 100 Butterfly 8&Under      
  9-10s 1:21.16 Ty Stankovich WWST
Girls 50 Back Stroke 8&Under 44.75 Reese Beesley PRO
  9-10s 36.80 Julie Mishler PRO
Boys 50 Back Stroke 8&Under 46.12 Harry Brunner PRO
  9-10s 36.48 Bo Brunner PRO
Girls 25 Breast Stroke 8&Under 25.92 Sofia Hayes STAR
  9-10s 21.34 Aubrey Simmons OAK
Boys 25 Breast Stroke 8&Under 27.03 Jonah Barranda FORT
  9-10s 22.47 Gavin Devito PRO
Girls 100 Breast Stroke 8&Under 1:59.53 Sofia Hayes STAR
  9-10s 1:36.25 Katie Williams FORT
Boys 100 Breast Stroke 8&Under 2:05.53 Jonah Barranda FORT
  9-10s 1:31.50 Skye Steury GSI
Girls 50 Freestyle 8&Under 39.54 Erin Devito PRO
  9-10s 30.73 Alice Morrison GSI
Boys 50 Freestyle 8&Under 44.29 Sage Hopkins GSI
  9-10s 31.65 Skye Steury GSI
Mixed 100 Medley Relay 8&Under 1:51.51

Molly Barnes

Sofia Hayes

Niko Metros

Josh Brown

STAR
Mixed 200 Medley Relay 10&Under 2:35.54

Olivia DeWald

Skye Steury

Alice Morrison

Peter Moser

GSI
Girls 100 Yard Individual Medley 11-12s 1:07.20 Lexi Jankowski FORT
  13-14s 1:07.12 Zoe Eichorn GSI
  15&Over 1:08.28 Jenea Born GSI
Boys 100 Yard Individual Medley 11-12s 1:15.68 Nate Kryder MAC
  13-14s 102.73 Elijah Geer FORT
  15&Over 1:02.76 Ben Sommers GSI
Girls 200 Yard Individual Medley 13-14 2:24.35 Halle Briner MAC
  15&Over 2:41.45 Abby Hetler GSI
Boys 200 Yard Individual Medley 13-14 2:10.28 Elijah Geer FORT
  15&Over 2:10.12 Alex Ramos GSI
Girls 25 Butterfly 11-12s 14.05 Lexi Jankowski FORT
  13-14s 14.56 Maddie Toigo FORT
  15&Over      
Boys 25 Butterfly 11-12s 17.37 Wyatt Drollinger OAK
  13-14s 14.03 Gabe Goertz GSI
  15&Over 14.95 Bruce Quick STAR
Girls 100 Butterfly 11-12s 1:08.37 Chloe Hogue FORT
  13-14s 1:08.20 Zoe Eichorn GSI
  15&Over 1:02.82 Jenea Born GSI
Boys 100 Butterfly 11-12s 1:15.40 Nate Kryder MAC
  13-14s 58.34 Elijah Geer FORT
  15&Over 57.97 Alex Ramos GSI
Girls 25 Back Stroke 11-12s 17.95 Riley Davidson FORT
  13-14s 16.71 Lelah Davidson FORT
  15&Over      
Boys 25 Back Stroke 11-12s 19.69 Alex Cameron PAC
  13-14s 17.02 Alex Bowers WWST
  15&Over      
Girls 100 Back Stroke 11-12s 1:09.02 Lexi Jankowski FORT
  13-14s 1:09.86 Cammy Kryder MAC
  15&Over 1:14.97 Betse Ellert PAC
Boys 100 Back Stroke 11-12s 1:07.15 Brandon Hoffman TVAC
  13-14s 1:01.56 Matthew Howell KSC
  15&Over 59.74 Mitchell Walters GSI
Girls 25 Breast Stroke 11-12s 18.79 Kate Harrison FORT
  13-14s 18.15 Nicki Kilbourne KSC
  15&Over      
Boys 25 Breast Stroke 11-12s 24.97 Luke Ritzert FORT
  13-14s 19.86 Alex Bowers WWST
  15&Over      
Girls 100 Breast Stroke 11-12s 1:18.22 Emma Bledsoe OAK
  13-14s 1:12.53 Sarah Platt FORT
  15&Over 1:15.75 Makala Saeger UN-IN
Boys 100 Breast Stroke 11-12s 1:27.96 Cabot Ellert PAC
  13-14s 1:11.27 Matthew Howell KSC
  15&Over 1:03.87 Logan Hoogenboom GSI
Girls 25 Freestyle 11-12s 13.37 Lexi Jankowski FORT
  13-14s 14.33 Evin Devito PRO
  15&Over      
Boys 25 Freestyle 11-12s 15.71 Nate Reininga STAR
  13-14s 12.78 Dylan Steury GSI
  15&Over 11.53 Mitchell Walters GSI
Girls 200 Freestyle 11-12s 2:10.37 Josie Briner MAC
  13-14s 2:07.48 Halle Briner MAC
  15&Over 2:17.83 Elizabeth Zehr GSI
Boys 200 Freestyle 11-12s 2:11.73 Brandon Hoffman TVAC
  13-14s 1:56.55 Matthew Howell KSC
  15&Over 2:03.11 Pierce Ellert PAC
Mixed 200 Medley Relay 11&Over 2:01.13

Aiden Gleave

Madison Lehman

Teagan Moon

Elijah Geer

FORT
Girls 25 Freestyle 8&Under 17.64 Erin DeVito PRO
  9-10 14.65 Julie Mishler PRO
Boys 25 Freestyle 8&Under 19.19 Harry Bruner PRO
  9-10 15.79 Carson Collier FORT
Girls 200 Freestyle 8&Under 3:49.88 Sarah Strizheus GSI
  9-10 2:32.30 Alice Morrison GSI
Boys 200 Freestyle 8&Under 3:50.49 Sage Hopkins GSI
  9-10 2:26.62 Bo Brunner PRO
Girls 50 Butterfly 8&Under 44.96 Erin DeVito PRO
  9-10 34.72 Julie Mishler PRO
Boys 50 Butterfly 8&Under      
  9-10 35.01 Skye Steury GSI
Girls 25 Back Stroke 8&Under 20.53 Reese Beasley PRO
  9-10 18.86 Aubrey Simmons OAK
Boys 25 Back Stroke 8&Under 22.09 Harry Brunner PRO
  9-10 19.84 Hayden Hoover FORT
Girls 100 Back Stroke 8&Under 1:40.96 Reese Beasley PRO
  9-10 1:16.58 Julie Mishler PRO
Boys 100 Back Stroke 8&Under 1:57.39 Levi George-Miller GSI
  9-10 1:19.06 Bo Brunner PRO
Girls 50 Breast Stroke 8&Under 55.61 Reese Beasley PRO
  9-10 43.59 Aubrey Simmons OAK
Boys 50 Breast Stroke 8&Under 1:05.51 Levi George-Miller GSI
  9-10 39.87 Skye Steury GSI
Girls 100 Freestyle 8&Under 1:35.49 Sofia Hayes STAR
  9-10 1:08.32 Alice Morrison GSI
Boys 100 Freestyle 8&Under 1:41.14 Sage Hopkins GSI
  9-10 1:11.53 Bo Brunner PRO
Mixed 100 Freestyle Relay 8&Under 1:33.82

Max Barnes

Caroline Barnes

Molly Barnes

Sofia Hayes

STAR
Mixed 200 Freestyle Relay 9-10 2:22.46

Katie Williams

Carson Collier

Sadie Leininger

Jackson Parrish

FORT
Girls 100 Freestyle 11-12 59.20 Sam Hunter GSI
  13-14 1:00.13 Taylor King OAK
  15&Over 1:02.58 Jenea Born GSI
Boys 100 Freestyle 11-12 1:02.94 Thomas Brunner PRO
  13-14 53.18 Elijah Geer FORT
  15&Over 53.15 Alex Ramos GSI
Girls 50 Butterfly 11-12 28.76 Lexi Jankowski FORT
  13-14 30.33 Taylor King OAK
  15&Over 35.93 Syreeta Moore GSI
Boys 50 Buttefly 11-12 30.94 Nate Kryder MAC
  13-14 26.86 Elijah Geer FORT
  15&Over 25.39 Nathan Long GSI
Girls 200 Butterfly 11-12 3:11.18 Gabby Chambers KSC
  13-14 2:31.71 Zoe Eichorn GSI
  15&Over 2:20.93 Jenea Born GSI
Boys 200 Butterfly 11-12      
  13-14 2:31.07 Dylan Steury GSI
  15&Over 2:03.89 Alex Ramos GSI
Girls 50 Back Stroke 11-12 31.16 Lexi Jankowsi FORT
  13-14 32.11 Rileigh Atwood PRO
  15&Over 53.14 Saloma Kesler GSI
Boys 50 Back Stroke 11-12 33.27 Thomas Brunner PRO
  13-14 32.66 Aiden Gleave FORT
  15&Over 30.89 Pierce Ellert PAC
Girls 200 Back Stroke 11-12 2:27.22 Lexi Jankowski FORT
  13-14 2:27.44 Lillian Tyler PRO
  15&Over 2:32.46 Jenea Born GSI
Boys 200 Back Stroke 11-12 2:28.49 Thomas Brunner PRO
  13-14 2:18.15 Elijah Geer FORT
  15&Over 2:16.52 Alex Ramos GSI
Girls 50 Breast Stroke 11-12 37.40 Abbie Parrish FORT
  13-14 34.22 Sarah Platt FORT
  15&Over 42.37 Betse Ellert PAC
Boys 50 Breast Stroke 11-12 39.10 Cabot Ellert PAC
  13-14 38.95 Aiden Gleave FORT
  15&Over 29.09 Nathan Long GSI
Girls 200 Breast Stroke 11-12 2:52.58 Autumn Bruns FORT
  13-14 2:37.93 Sarah Platt FORT
  15&Over 2:47.08 Jenea Born GSI
Boys 200 Breast Stroke 11-12 3:41.00 Caleb Brown STAR
  13-14 2:34.87 Elijah Geer FORT
  15&Over 2:26.77 Logan Hoogenboom GSI
Girls 50 Freestyle 11-12 27.55 Lexi Jankowski FORT
  13-14 26.76 Zoe Eichorn GSI
  15&Over 27.99 Jenea Born GSI
Boys 50 Freestyle 11-12 28.01 Nate Kryder MAC
  13-14 24.73 Elijah Geer GSI
  15&Over 24.39 Logan Hoogenboom GSI
Mixed 200 Freestyle Relay 11&Over 1:41.69

Alex Ramos

Gabe Goertz

Zoe Eichorn

Logan Hoogenboom

GSI