Background-image
Partners
Elsmore+Swim+Shop
Northfield+Community+Services
Pledgling.com
Sponsors
Award Winners

End of Season Award Winners

  2016-17   2017-18
10&Under Boys Hardest Worker Carter Steenblock 10&Under Boys Hardest Worker Everett Olson
10&Under Boys Most Improved Everett Olson 10&Under Boys Most Improved Peyton Truman
10&Under Boys Team Spirit Will Redetzke 10&Under Boys Team Spirit Cully Trotman
10&Under Girls Hardest Worker Leah Enedy 10&Under Girls Hardest Worker Ella Porter
10&Under Girls Most Improved Olivia Rasmussen 10&Under Girls Most Improved Nora Kortuem
10&Under Girls Team Spirit Clare Liebl 10&Under Girls Team Spirit Ellie Capatina
11-12 Boys Hardest Worker Luke Redetzke 11-12 Boys Hardest Worker Oliver Momberg
11-12 Boys Most Improved Connor Berndt 11-12 Boys Most Improved Jeb Sawyer
11-12 Boys Team Spirit Nolan Feldhake 11-12 Boys Team Spirit Jens Kasten
11-12 Girls Hardest Worker Ella Anderson 11-12 Girls Hardest Worker Charlotte Flory
11-12 Girls Most Improved Charlotte Flory 11-12 Girls Most Improved Ella Hegland
11-12 Girls Team Spirit Elise Clay 11-12 Girls Team Spirt Alivia Kortuem
13&Over Boys Hardest Worker Sam Erickson 13-14 Boys Hardest Worker Connor Berndt
13&Over Boys Most Improved Erik Larson 13-14 Boys Most Improved Nathaniel Dahl
13&Over Boys Team Spirit Marcus Hauck 13-14 Boys Team Spirit Ryan Malecha
13&Over Girls Hardest Worker Tatum Hauck 13-14 Girls Hardest Worker Paige Steenblock
13&Over Girls Most Improved Ellen Varley 13-14 Girls Most Improved Anna Scheglowski
13&Over Girls Team Spirit Samantha Sundby 13-14 Girls Team Spirit Ellie Hall-Holt
    15&Over Boys Hardest Worker Marcus Hauck
    15&Over Boys Most Improved Andrew Becker
    15&Over Boys Team Spirit Sam Erickson
    15&Over Girls Hardest Worker Caroline Peterson
    15&Over Girls Most Improved Samantha Sundby
    15&Over Girls Team Spirit Chloe Mellgren

 

 

 

  2013-2014 2014-2015 2015-2016
10&Under Boys Hardest Worker Owen Edstrom Luke Redetke Jens Kasten
10&Under Boys Most Improved Tanner Wood Jens Kasten Luke Redetzke
10&Under Boys Team Spirit Ryan Malecha Carter Steenblock Everett Olson
10&Under Girls Hardest Worker Liv Fossum Paige Steenblock Rylee Blandin
10&Under Girls Most Improved Anna Bae Liv Fossum Elise Thompson
10&Under Girls Team Spirit Paige Steenblock Madeline Moser Leah Enedy
11-12 Boys Hardest Worker Marcus Hauck Marcus Hauck Ryan Malecha
11-12 Boys Most Improved Alex Redetzke Erik Larson Luke Ailabouni
11-12 Boys Team Spirit Ethan Schaffer Ryan Malecha Connor Berndt
11-12 Girls Hardest Worker Alice Zhang Sophia Legare Paige Steenblock
11-12 Girls Most Improved Samantha Sundby Alice Zhang Liesl Smee
11-12 Girls Team Spirit Chloe Mellgren Emma Conway Zoe Frank
13&Over Boys Hardest Worker Jack Meehan Alex Battiste Bryce Malecha
13&Over Boys Most Improved Alex Battiste Haakon Larsen Sam Erickson
13&Over Boys Team Spirit   Jack Meehan Erik Lundstrom
13&Over Girls Hardest Worker   Victoria Campbell Chloe Mellgren
13&Over Girls Most Improved   Ava O'Hara-Brantner Caroline Peterson
13&Over Girls Team Spirit Kalli Schetnan Chloe Mellgren Mia Mollenhauer