Background-image
LC Placement

 
Long Course Practice Groups


Swimmers that do not swim Long Course must tryout for Short Course.


Placements are final.  Any practice group changes will be made by Coach BG after Long Course has begun.


If your swimmer's name appears below, you can register for Long Course or a STAC Clinic.  See the Clinic tab for STAC clinic offerings.

Intro
Agrawal, Aditya
Anand, Kiara
Arya, Riya
Batliwala, Norah
Carty, Drew
Desai, Aarav
Johnson, Violet
Manjrekar, Omkar
Palfy, Henry
Tanalski, Alannah
Tanalski, Kathleen


Novice (Nov)
Agrawal, Gia
Barai, Sheila
Batliwala, Cainen
Budipalli, Pranav
Fernandes, Ethan
Johnson, Kyle
Kusch, Nathan
Nguyen, Lucas
Vargas, Brianna
Wu, Kailas


Junior Prep 1 (JP1)
Arch, Emma
Arya, Rohan
Blomquist, Vivienne
Briones, Whitney
Carr, Casey
Kalra, Ria
Madhira, Saranya
Nandi, Ishan
Stakias, Maria
Villaverde, Rae
Weth, Lyla
Wojtech, Caleigh 
Wojtech, Elizabeth


Junior Prep 2 (JP2)
Chary, Keshav
Daksh, Tejas
Denisov, Daniel
Desai, Maanav
Lipke, Addison
Patel, Devin
Polamuri, Anvesh
Riina, Anthony
Shahidi, Ryan
Xu, Owen


Junior Prep 2 Plus (JP2 Plus)
Barai, Shaan
Bennett, Hayden
Fang, Jay
Kona, Srimoukthika
Lake, Mia
Lake, Roland
Menke, Lily
Meyer, Andrei
Nandi, Anika
Polamuri, Aditi
Shaw, Ethan
Sugur, Aalisha
Tamedl, Lillian
Tanalski, Kyra
Wang, Rosemary
Yang, Jihuan


Junior Prep 3 (JP3)


Junior Prep 3 (JP3 Plus)
Donahue, Colleen
Han, Logan
Rahul, Neha
Risher, Aaliya
Sathish, Sanav
Velastegui, Elissa


Junior 1 (JR1)
Bui, Jayden
Chen, Anthony
Dao, Uy
Feng, Eric
Miller, Jonathan
Nguyen, Brayden
Paranjpe, Amey
Poleti, Diya
Riina, Frank
Shah, Shyam
Shah, Suraj


Junior 2 (JR2)
Balasubramanian, Gauri
Bui, Tiffany
Castone, Brian 
Chen, Angelo
Cruz, Lucas
Gatti, Fontaine
Hawley, Colin
Jaramillo, Jimmy
Patel, Aarav
Patel, Aarish
Rible, Cory


Junior Select A ( JR Sel A)
Ali, Jenna
Askew, Katrina
Blomquist, Lila
Briones, Dylan
Chen, Crystal
Crook, Aydin
Edge, Riley
Gatti, Domingo
Goret, Madeline
Hegedus, Claire
Hou, Madison
Klaus, Delaney
Kusch, Zack
Lake, Olimpia
Lee, Jaden
Maloney, Aron
Meyer, Alexander
Moesch, Annaliesa
Palfy, Garrett
Rumondor, Christopher
Soybel, Aaron
Tamedl, Alison
Tanalski, Elliott
Tijare, Sameer
Uku, Mya
Wargo, Ryan
Weth, Taylor
Zeszotarski, Hailey


Junior Select B (JR Sel B)
Blomquist, Anna
Cozine, Julia
Wargo, Kyle


Senior 1 (SR1)
Murthy, Khushi
Rahul, Diya


Senior 2 (SR2)
Buxbaum, Andrew
Chen, Annie
Erdman, Ryan
Garofalo, Timothy
Iyer, Siddharth
Lacap, Francheska Ashlee
Newsome, Nicolette
Rao, Adora
Sleeper, Eddie
Timmermann, Leo
Westhusin, Joseph


Senior Select (SR Sel)
Askew, Thomas
Gronwald, Robert
Hou, Matthew
Jones, Allie
Korsun, Alexander
Koss, Nicola
Lee, Jinshik
Maloney, Ethan
Mattia, Marisol
Michaels, Kendall
Mitev, George
Ravines, Vivian
Rutz, Aidan
Snider, Will
Xiong, Jason
Zeszotarski, Sydney