Partners
TeamUnify
Records

DSSL Records

 

Girls 6 and Under

Name

Event

Time

Year

Team

Maija Roses

25 Yard Free

17.24

2002

Duke Faculty Club

Emma Phillips

25 Yard Breast

25.13

1996

Fairfield

Chelsea Howard

25 Yard Back

21.31

1999

Eno Valley

Maija Roses

25 Yard Fly

19.82

2002

Duke Faculty Club

 

Girls 7 and 8

Name

Event

Time

Year

Team

Maija Roses

25 Yard Free

13.55

2004

Duke Faculty Club

Emily Sarratt

25 Yard Breast

18.84

2005

Hardscrabble

Maija Roses

25 Yard Back

16.34

2004

Duke Faculty Club

Maija Roses

25 Yard Fly

14.91

2004

Duke Faculty Club

 

Girls 9 and 10

Name

Event

Time

Year

Team

Maija Roses

50 Yard Free

27.54

2006

Parkwood

Emily Sarratt

50 Yard Breast

35.81

2007

Hardscrabble

Theresa Meyer

50 Yard Back

32.66

2004

Duke Faculty Club

Theresa Meyer

50 Yard Fly

31.45

2004

Duke Faculty Club

 

Girls 11 and 12

Name

Event

Time

Year

Team

Maija Roses

50 Yard Free

25.08

2008

Parkwood

Maija Roses

50 Yard Breast

31.79

2008

Parkwood

Maija Roses

50 Yard Back

29.02

2008

Parkwood

Sarah Stankavage

50 Yard Fly

27.88

2001

Woodcroft

 

Girls 13 and 14

Name

Event

Time

Year

Team

Emily Sarratt

50 Yard Free

24.41

2011

Hardscrabble

Emily Sarratt

50 Yard Breast

31.16

2011

Hardscrabble

Erika Stewart

50 Yard Back

27.57

2004

Hope Valley Farms

Sadie Schumann

50 Yard Fly

27.14

2015

Duke Faculty Club

 

Girls 15-18

Name

Event

Time

Year

Team

Jenna Rinaldi

100 Yard Free

53.00

2003

Fairfield

Emily Sarratt

50 Yard Breast

30.27

2013

Hardscrabble

Sadie Schumann

50 Yard Back

27.74

2017

Woodcroft

Supriya Davis

50 Yard Fly

26.08

2011

Fairfield

 

Girls 200 Yard Free Relay

Name

Time

Year

Swimmers

Woodcroft

1:45:42

2017

Jenna Maloy, Keenan Day, Avari Clark, Sophie Thornburg, Sadie Schumann

Boys 6 and Under

Name

Event

Time

Year

Team

Nicholas Falise

25 Yard Free

17.13

2009

Hardscrabble

Lysander Mihaly

25 Yard Breast

23.79

2016

Eno Valley

Nicholas Falise

25 Yard Back

19.86

2009

Hardscrabble

Lukas Bentsen

25 Yard Fly

19.54

2014

Vance

 

Boys 7 and 8

Name

Event

Time

Year

Team

Kevin Woodhull-Smith

25 Yard Free

13.90

1996

Eno Valley

Kevin Woodhull-Smith

25 Yard Breast

19.10

1996

Eno Valley

Nicholas Falise

25 Yard Back

17.29

2011

Hardscrabble

Jeramiah O’Donnell

25 Yard Fly

15.58

2003

Hardscrabble

 

Boys 9 and 10

Name

Event

Time

Year

Team

T’lez Foulkes

50 Yard Free

26.91

2012

Parkwood

Jay Baker

50 Yard Breast

34.95

2013

Woodcroft

Matthew Tang

50 Yard Back

32.69

1999

Parkwood

Jay Baker

50 Yard Fly

29.71

2013

Woodcroft

 

Boys 11 and 12

Name

Event

Time

Year

Team

T’lez Foulkes

50 Yard Free

23.86

2014

Parkwood

T’lez Foulkes

50 Yard Breast

30.96

2014

Parkwood

Ryan Weaver

50 Yard Back

26.83

2016

Duke Faculty Club

T’lez Foulkes

50 Yard Fly

26.25

2014

Parkwood

 

Boys 13 and 14

Name

Event

Time

Year

Team

T'lez Foulkes

50 Yard Free

22.44

2016

Parkwood

Christopher Dong

50 Yard Breast

28.07

2008

Parkwood

T’lez Foulkes

50 Yard Breast

28.07

2015

Parkwood

Ryan Weaver

50 Yard Back

24.96

2017

Duke Faculty Club

Rob Masten

50 Yard Fly

24.36

1992

Woodcroft

 

Boys 15-18

Name

Event

Time

Year

Team

Connor Williams

100 Yard Free

46.42

2014

Eno Valley

Christopher Dong

50 Yard Breast

26.10

2012

Parkwood

Joshua Rigsbee

50 Yard Back

24.20

2017

Croasdaile

Andrew McKenzie

50 Yard Fly

23.32

2009

Umstead Pines at Willowhaven

 

Boys 200 Yard Free Relay

Name

Time

Year

Swimmers

Woodcroft

1:42.15

2014

Erik Thorson, Camden McGovern,  Jay Baker, Adam Cocke, Steven Young