Background-image
2014 Week 1A
  • NORBECK HILLS: 388
  • LONG BRANCH: 387

Event 1 - Boys 12U 100M Individual Medley

  Athlete Seed Final
1. Loayza, Andrew (12) (NH) 1:22.56 1:16.07
2. Cheadle, Quintin (12) (NH) 1:24.30 1:21.22
3. Golan, Nadav (10) (NH) 1:30.50 1:25.63
4. Phan, Ethan D (11) (LB) NT 1:36.78
5. Jacome, Christopher H (9) (LB) 1:40.81 1:39.62
6. Ayuk, Eugenio E (11) (LB) 1:43.87 1:39.63

Event 2 - Girls 12U 100M Individual Medley

  Athlete Seed Final
1. Rios, Kassandra T (12) (LB) 1:18.66 1:17.81
2. Bloomer, Sky C (12) (LB) 1:21.22 1:23.50
3. Dworak, Cecelia A (11) (LB) 1:34.78 1:34.31
4. Troy, Andria (10) (NH) 1:48.00 1:41.65
5. Cheadle, Ella (10) (NH) 1:53.83 1:50.75
-. Dobrzykowski, Natalie (12) (NH) 1:20.06 DQ

Event 3 - Boys 18U 200M Medley Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK HILLS NT 2:08.65
     
2. LONG BRANCH NT 2:11.75
     
3. NORBECK HILLS NT 2:30.03
     
4. LONG BRANCH NT 2:37.00
     

Event 4 - Girls 18U 200M Medley Relay

  Team Seed Final
1. LONG BRANCH NT 2:26.86
     
2. NORBECK HILLS NT 2:28.53
     
3. LONG BRANCH NT 2:41.66
     
4. NORBECK HILLS NT 2:48.91
     

Event 5 - Boys 8U 25M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Troy, James (8) (NH) 23.47 18.89
2. Hinkeldey, William (8) (NH) 19.81 21.22
3. Morrison, Mikey J (7) (LB) 22.41 22.69
4. Rowell, Corey P (7) (NH) 26.69 23.06
5. Headen, Xavier V (7) (NH) 28.37 23.50
6. Sparshott, Joseph D (8) (LB) 26.15 25.56
7. Salemi, Anthony J (8) (LB) NT 25.72
8. Mayle, Gavin C (8) (NH) 34.37 31.34
9. Santiago, Mateo (7) (LB) NT 32.31
10. Huitz, Dominic M (7) (NH) 34.72 32.37
11. Martinez, Diego (7) (LB) 39.54 42.09

Event 6 - Girls 8U 25M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Diss, Shannon (8) (NH) 24.93 22.88
2. Keith, Eliza M (8) (NH) 27.57 23.28
3. Dworak, Andrea M (7) (LB) 22.54 23.85
4. Markus, Allison S (7) (LB) 22.50 24.53
5. Santizo, Amy T (7) (LB) 28.47 24.78
6. Bortnick, Naomi M (7) (LB) 33.21 32.12
7. MacDonald, Chiara A (7) (NH) NT 36.66
8. Sosa, Lorena L (8) (LB) 36.41 36.72
9. Golan, Maya R (6) (NH) NT 38.95
10. Costa Lara, Alba V (7) (NH) NT 46.31
-. Higgins, Clementine (5) (LB) 52.96 NS

Event 7 - Boys 9-10 50M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Golan, Nadav (10) (NH) 37.35 33.69
2. DeSimone, Massimo (10) (NH) 44.18 37.56
3. Jacome, Christopher H (9) (LB) 39.07 37.88
4. Bryant, Levi A (10) (LB) 48.59 44.37
5. Sarpal, Milo (10) (LB) 47.48 44.72
6. Figueroa, Eduardo (10) (NH) 46.52 46.94
7. Robinson, Tully H (9) (LB) 47.19 47.84
8. DeLalio, Peter (10) (NH) 46.31 48.15
9. Houldsworth, Bryce Robert (10) (NH) 53.10 48.81
10. Morrison, Hunter H (10) (LB) 53.16 50.03
11. Bryant, Kaleb A (9) (LB) 56.88 57.38
12. Baxter, Allen K (9) (NH) NT 1:00.38

Event 8 - Girls 9-10 50M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Ong, Alisha O (10) (LB) 40.75 38.31
2. Troy, Andria (10) (NH) 41.16 39.56
3. Stephens, Leah (9) (NH) NT 44.34
4. Martin, Amelia M (9) (LB) 50.22 45.36
5. Cheadle, Ella (10) (NH) 47.19 45.72
6. Mayle, Genevieve (9) (NH) NT 46.19
7. Hinkeldey, Maggie (10) (NH) 52.15 49.94
8. Yonkos, Nell R (10) (LB) 58.38 51.03
9. Anderson, Rylie (9) (NH) NT 54.72
-. Sibrian, Skye G (9) (LB) NT NS

Event 9 - Boys 13-14 50M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Bloomer, Everest C (14) (LB) 27.78 28.03
2. Phan, Sam D (14) (LB) 32.56 32.44
3. DeMarco, Michael (14) (NH) 35.37 32.75
4. Martin, Connor P (13) (LB) 34.91 35.03
5. Venezia, Garret (13) (NH) 37.82 35.09
6. Yonkos, Nick R (14) (LB) 37.59 35.56
7. DeLalio, Ethan (13) (NH) 39.35 36.35
8. Packer, Michael J (14) (NH) NT 43.31

Event 10 - Girls 13-14 50M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Tamara-Quinteros, Brenda S (13) (LB) 31.15 31.09
2. Diss, Teagan (13) (NH) 33.52 32.93
3. Dobrzykowski, Emily (14) (NH) 34.94 33.31
4. Hernandez, Ilcia P (14) (LB) 32.59 33.34
5. Lozier, Sarah (14) (NH) 35.62 33.62
6. Ayuk, Aida N (13) (LB) 34.75 34.75
7. Keith, Calia Elizabeth (14) (NH) 37.47 35.55
8. Santizo, Tracy A (14) (LB) 34.32 36.19
9. James, Mairead E (13) (NH) 37.03 37.31
10. Figueroa, Gabriela (14) (NH) 36.97 37.40
11. Reed, Markeeta (14) (LB) 39.56 38.47
12. Fajardo, Alana D (14) (LB) NT 38.68

Event 11 - Boys 11-12 50M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Loayza, Andrew (12) (NH) 32.71 30.63
2. Cheadle, Quintin (12) (NH) 34.45 33.09
3. Phan, Ethan D (11) (LB) 36.93 36.66
4. Houldsworth, Colton Charles (12) (NH) 44.47 40.21
5. Ayuk, Eugenio E (11) (LB) 40.40 40.43
6. Selassie, Thomas G (12) (LB) 45.09 41.06
7T. Anderson, Ryan (11) (NH) 43.95 41.60
7T. Vandenvalentyn, Erik (11) (NH) 43.35 41.60
9. Sosa, Walter E (12) (LB) 47.20 42.19
10. Bryant, Matthew R (12) (LB) 42.75 44.43
11. Robinson, Parker T (11) (LB) 42.50 44.75
-. Rodriguez, Bryton (12) (NH) 46.16 NS

Event 12 - Girls 11-12 50M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Dobrzykowski, Natalie (12) (NH) 32.43 31.19
2. Rios, Kassandra T (12) (LB) 31.22 31.22
3. Bloomer, Sky C (12) (LB) 31.44 31.81
4. Guynn, Eleni (12) (NH) 40.09 40.03
5. Selassie, Ellen G (11) (LB) 45.41 41.50
6. Minalu, Rediat A (11) (LB) 40.94 42.09
7. Martin, Peyton E (11) (LB) 44.28 43.15
8. Baxter, Rebecca J (11) (NH) 54.56 50.18
9. Rowell, Elyssa Marie (11) (NH) 59.81 50.25
-. Sibrian, Alanna H (11) (LB) NT NS

Event 13 - Boys 15-18 100M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. VanderWeele, Andrew A (18) (LB) 1:00.72 1:00.69
2. Cromes, Travis (15) (LB) 1:01.97 1:01.41
3. Crilly, Collin Michael (17) (NH) 1:00.31 1:02.81
4. Valverde, Alex (18) (NH) 59.50 1:03.00
5. Richter, Christopher (17) (NH) 1:05.75 1:07.37
6. Bloomer, Tonle C (16) (LB) NT 1:07.46
7. Gonzalez-Cruz, Alejandro S (16) (LB) NT 1:09.91
8. Pletcher, Dannny (15) (NH) NT 1:11.93
9. Tamara-Quinteros, Brian F (15) (LB) 1:14.66 1:12.84
10. Venezia, Andrew (18) (NH) 1:15.25 1:14.00
11. Conine, Andrew (18) (NH) 1:09.97 1:14.69
12. Fechner-Mills, Nicholas B (15) (LB) NT 1:17.18

Event 14 - Girls 15-18 100M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Richter, Audrey (15) (NH) NT 1:02.00
2. Gamero, Giselle Y (18) (LB) 1:14.78 1:12.57
3. West, Teri C (18) (LB) NT 1:14.12
4. Stinson, Parrish S (15) (LB) 1:14.13 1:16.80
5. West, Lena F (16) (LB) 1:19.34 1:18.80
6. Loayza, Kimberly (15) (NH) 1:27.25 1:19.66
7. Crilly, Megan (15) (NH) NT 1:20.06
8. Walsh, Kimberly (18) (NH) 1:21.40 1:23.56
9. DeMarco, Elisabeth (16) (NH) 1:24.19 1:25.31
10. Cusick, Camille (18) (NH) NT 1:25.53
11. Salemi, Annalore A (16) (LB) 1:27.28 1:28.60

Event 15 - Boys 13-14 100M Individual Medley

  Athlete Seed Final
1. Bloomer, Everest C (14) (LB) 1:09.62 1:12.72
2. Phan, Sam D (14) (LB) 1:26.34 1:24.56
3. DeMarco, Michael (14) (NH) 1:36.00 1:30.28
4. Martin, Connor P (13) (LB) 1:33.09 1:33.22
5. DeLalio, Ethan (13) (NH) 1:40.35 1:37.10
6. Venezia, Garret (13) (NH) 1:41.58 1:41.53

Event 16 - Girls 13-14 100M Individual Medley

  Athlete Seed Final
1. Tamara-Quinteros, Brenda S (13) (LB) 1:19.41 1:20.19
2. Hernandez, Ilcia P (14) (LB) 1:20.50 1:23.50
3. Dobrzykowski, Emily (14) (NH) 1:25.41 1:24.50
4. Diss, Teagan (13) (NH) 1:24.49 1:25.43
5. Lozier, Sarah (14) (NH) 1:28.11 1:27.72
6. Santizo, Tracy A (14) (LB) 1:29.93 1:33.63

Event 17 - Boys 8U 25M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Hinkeldey, William (8) (NH) 27.72 28.41
2. Mayle, Gavin C (8) (NH) 30.57 29.81
3. Sparshott, Joseph D (8) (LB) 32.06 31.91
4. Arthur, Liam A (8) (NH) 40.51 32.83
5. Martinez, Diego (7) (LB) 56.91 44.35
-. Morrison, Mikey J (7) (LB) 33.86 DQ

Event 18 - Girls 8U 25M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Markus, Allison S (7) (LB) 28.34 28.34
2. Keith, Eliza M (8) (NH) 29.88 32.07
3. Bortnick, Naomi M (7) (LB) 31.68 33.69
4. Dworak, Andrea M (7) (LB) 31.03 38.50
5. MacDonald, Chiara A (7) (NH) NT 41.19
6. Golan, Maya R (6) (NH) NT 57.41

Event 19 - Boys 9-10 25M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Jacome, Christopher H (9) (LB) 21.53 21.25
2. DeSimone, Massimo (10) (NH) 25.69 23.41
3. Robinson, Tully H (9) (LB) 26.63 25.15
4. Houldsworth, Bryce Robert (10) (NH) 28.97 26.82
5. Morrison, Hunter H (10) (LB) 30.22 28.73
6. Baxter, Allen K (9) (NH) 38.14 33.75

Event 20 - Girls 9-10 25M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Ong, Alisha O (10) (LB) 19.38 19.43
2. Cheadle, Ella (10) (NH) 24.59 22.68
3. Mayle, Genevieve (9) (NH) 24.59 25.41
4. Martin, Amelia M (9) (LB) 28.65 26.06
5. Hinkeldey, Maggie (10) (NH) 29.25 27.26
-. Sibrian, Skye G (9) (LB) NT NS

Event 21 - Boys 15-18 100M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Cromes, Travis (15) (LB) 1:14.96 1:13.84
2. Crilly, Collin Michael (17) (NH) 1:11.04 1:14.51
3. Bloomer, Tonle C (16) (LB) NT 1:15.61
4. VanderWeele, Andrew A (18) (LB) 1:17.35 1:18.72
5. Richter, Christopher (17) (NH) 1:19.97 1:26.31
6. Pletcher, Dannny (15) (NH) NT 1:34.34

Event 22 - Girls 15-18 100M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Richter, Audrey (15) (NH) NT 1:13.78
2. Gamero, Giselle Y (18) (LB) 1:23.65 1:20.94
3. Stinson, Maggie N (15) (LB) 1:23.85 1:21.70
4. Crilly, Megan (15) (NH) NT 1:30.88
5. Loayza, Kimberly (15) (NH) NT 1:39.72
-. Stinson, Parrish S (15) (LB) 1:26.53 NS

Event 23 - Boys 11-12 50M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Loayza, Andrew (12) (NH) 38.28 34.84
2. Phan, Ethan D (11) (LB) 45.81 45.44
3. Ayuk, Eugenio E (11) (LB) 50.47 51.34
4T. Robinson, Parker T (11) (LB) NT 52.28
4T. Anderson, Ryan (11) (NH) NT 52.28
6. Houldsworth, Colton Charles (12) (NH) 54.00 56.41

Event 24 - Girls 11-12 50M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Bloomer, Sky C (12) (LB) 37.56 36.56
2. Dobrzykowski, Natalie (12) (NH) 37.79 36.78
3. Dworak, Cecelia A (11) (LB) 45.41 45.47
4. Minalu, Rediat A (11) (LB) 50.85 52.13
5. Rowell, Elyssa Marie (11) (NH) NT 1:15.90

Event 25 - Boys 13-14 50M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Phan, Sam D (14) (LB) 38.69 39.62
2. Martin, Connor P (13) (LB) NT 42.14
3. DeMarco, Michael (14) (NH) 47.00 43.00
4. Venezia, Garret (13) (NH) 53.53 48.78
-. Moore, Cian S (13) (LB) 45.43 DQ

Event 26 - Girls 13-14 50M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Tamara-Quinteros, Brenda S (13) (LB) 38.19 37.21
2. Hernandez, Ilcia P (14) (LB) 41.50 39.81
3. Dobrzykowski, Emily (14) (NH) 40.55 39.91
4. Diss, Teagan (13) (NH) 39.95 40.22
5. Reed, Markeeta (14) (LB) 57.59 49.59
6. James, Mairead E (13) (NH) 47.58 49.93

Event 27 - Boys 15-18 100M Individual Medley

  Athlete Seed Final
1. Cromes, Travis (15) (LB) 1:13.21 1:12.15
2. Valverde, Alex (18) (NH) 1:09.76 1:12.32
3. VanderWeele, Andrew A (18) (LB) 1:13.34 1:13.81
4. Crilly, Collin Michael (17) (NH) 1:09.59 1:14.03
5. Conine, Andrew (18) (NH) 1:19.57 1:25.03
6. Fechner-Mills, Nicholas B (15) (LB) NT 1:26.11

Event 28 - Girls 15-18 100M Individual Medley

  Athlete Seed Final
1. Richter, Audrey (15) (NH) 1:14.37 1:15.21
2. Stinson, Maggie N (15) (LB) 1:24.41 1:22.37
3. West, Teri C (18) (LB) NT 1:25.09
4. Gamero, Giselle Y (18) (LB) 1:28.19 1:27.25
5. Crilly, Megan (15) (NH) 1:27.62 1:33.09
6. Loayza, Kimberly (15) (NH) NT 1:36.06

Event 29 - Boys 8U 25M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Troy, James (8) (NH) 28.94 27.41
2. Arthur, Liam A (8) (NH) 55.10 37.25
3. Salemi, Anthony J (8) (LB) NT 43.53
-. Sparshott, Joseph D (8) (LB) NT DQ
-. Mayle, Gavin C (8) (NH) NT DQ

Event 30 - Girls 8U 25M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Keith, Eliza M (8) (NH) 40.25 30.68
2. Diss, Shannon (8) (NH) 37.60 31.00
3. Bortnick, Naomi M (7) (LB) 57.12 47.28
-. Sosa, Lorena L (8) (LB) NT DQ
-. Santizo, Amy T (7) (LB) NT DQ

Event 31 - Boys 9-10 25M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Golan, Nadav (10) (NH) 21.10 19.63
2. DeSimone, Massimo (10) (NH) 28.54 27.04
3. Morrison, Hunter H (10) (LB) 29.28 28.35
4. DeLalio, Peter (10) (NH) 31.42 31.31
-. Sarpal, Milo (10) (LB) 34.69 DQ
-. Bryant, Kaleb A (9) (LB) 30.69 DQ

Event 32 - Girls 9-10 25M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Troy, Andria (10) (NH) 23.91 23.78
2. Martin, Amelia M (9) (LB) 26.44 24.97
3. Mayle, Genevieve (9) (NH) 30.57 28.10
4. Stephens, Leah (9) (NH) 32.25 29.97
5. Yonkos, Nell R (10) (LB) NT 33.68
-. Sibrian, Skye G (9) (LB) NT NS

Event 33 - Boys 11-12 50M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Cheadle, Quintin (12) (NH) 47.40 42.12
2. Ayuk, Eugenio E (11) (LB) 50.34 53.09
3. Bryant, Matthew R (12) (LB) 57.19 53.37
4. Selassie, Thomas G (12) (LB) 57.47 54.87
5. Vandenvalentyn, Erik (11) (NH) NT 56.75
-. Anderson, Ryan (11) (NH) NT DQ

Event 34 - Girls 11-12 50M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Rios, Kassandra T (12) (LB) 42.06 42.03
2. Dworak, Cecelia A (11) (LB) 47.35 46.69
3. Minalu, Rediat A (11) (LB) 53.85 57.78
4. Guynn, Eleni (12) (NH) 1:05.02 1:12.09
5. Baxter, Rebecca J (11) (NH) NT 1:19.75
-. Rowell, Elyssa Marie (11) (NH) NT DQ

Event 35 - Boys 13-14 50M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Bloomer, Everest C (14) (LB) 40.94 40.62
2. Moore, Cian S (13) (LB) 47.35 46.81
3. Venezia, Garret (13) (NH) 50.60 48.84
4. DeLalio, Ethan (13) (NH) 56.10 50.75
5. Martin, Connor P (13) (LB) 49.97 51.87

Event 36 - Girls 13-14 50M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Hernandez, Ilcia P (14) (LB) 42.06 41.58
2. Diss, Teagan (13) (NH) 43.34 43.22
3. Lozier, Sarah (14) (NH) 44.06 43.29
4. Santizo, Tracy A (14) (LB) 48.06 46.15
5. Keith, Calia Elizabeth (14) (NH) 50.43 48.65
6. Ayuk, Aida N (13) (LB) 55.06 54.11

Event 37 - Boys 15-18 100M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Cromes, Travis (15) (LB) 1:21.59 1:19.79
2. Valverde, Alex (18) (NH) 1:19.70 1:26.12
3. Gonzalez-Cruz, Alejandro S (16) (LB) NT 1:28.85
4. VanderWeele, Andrew A (18) (LB) 1:28.37 1:29.37
5. Venezia, Andrew (18) (NH) 1:33.25 1:30.31
6. Conine, Andrew (18) (NH) 1:25.03 1:34.72

Event 38 - Girls 15-18 100M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. West, Teri C (18) (LB) NT 1:37.03
2. Crilly, Megan (15) (NH) NT 1:40.00
3. West, Lena F (16) (LB) 1:41.42 1:41.78
4. Cusick, Camille (18) (NH) 1:47.89 1:50.06
5. DeMarco, Elisabeth (16) (NH) 1:57.72 2:04.38
-. Stinson, Maggie N (15) (LB) 1:37.69 DQ

Event 39 - Boys 8U 25M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Hinkeldey, William (8) (NH) 24.15 26.12
2. Troy, James (8) (NH) 27.57 30.09
3. Arthur, Liam A (8) (NH) NT 34.43
-. Salemi, Anthony J (8) (LB) NT DQ
-. Morrison, Mikey J (7) (LB) 43.09 DQ

Event 40 - Girls 8U 25M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Markus, Allison S (7) (LB) 28.89 26.47
2. Diss, Shannon (8) (NH) 39.89 35.13
-. Santizo, Amy T (7) (LB) NT DQ
-. Dworak, Andrea M (7) (LB) NT X35.07

Event 41 - Boys 9-10 25M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Golan, Nadav (10) (NH) 19.25 17.22
2. Jacome, Christopher H (9) (LB) 21.51 20.43
3. DeLalio, Peter (10) (NH) 30.35 25.35
4. Houldsworth, Bryce Robert (10) (NH) 31.91 26.97
5. Sarpal, Milo (10) (LB) 29.53 28.85
6. Robinson, Tully H (9) (LB) 27.44 29.62

Event 42 - Girls 9-10 25M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Ong, Alisha O (10) (LB) 19.84 19.10
2. Troy, Andria (10) (NH) 22.97 20.03
3. Cheadle, Ella (10) (NH) 22.00 20.53
4. Stephens, Leah (9) (NH) 26.94 24.78
5. Yonkos, Nell R (10) (LB) 29.56 29.44

Event 43 - Boys 11-12 50M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Loayza, Andrew (12) (NH) 37.31 33.33
2. Cheadle, Quintin (12) (NH) 36.68 35.40
3. Phan, Ethan D (11) (LB) 45.87 47.57
4T. Robinson, Parker T (11) (LB) 59.26 58.97
4T. Vandenvalentyn, Erik (11) (NH) NT 58.97
6. Sosa, Walter E (12) (LB) 1:10.06 1:05.37

Event 44 - Girls 11-12 50M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Dobrzykowski, Natalie (12) (NH) 34.84 33.31
2. Rios, Kassandra T (12) (LB) 34.31 34.44
3. Bloomer, Sky C (12) (LB) 38.22 36.88
4. Dworak, Cecelia A (11) (LB) 47.30 47.06
5. Guynn, Eleni (12) (NH) 50.54 53.72

Event 45 - Boys 13-14 50M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Bloomer, Everest C (14) (LB) 29.95 31.37
2. Phan, Sam D (14) (LB) 37.81 37.88
3. DeMarco, Michael (14) (NH) 43.88 39.07
4. DeLalio, Ethan (13) (NH) 50.25 46.25
5. Moore, Cian S (13) (LB) 50.20 49.44

Event 46 - Girls 13-14 50M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Tamara-Quinteros, Brenda S (13) (LB) 34.19 34.13
2. Dobrzykowski, Emily (14) (NH) 37.16 37.31
3. Lozier, Sarah (14) (NH) 38.44 37.59
4. Santizo, Tracy A (14) (LB) 39.37 42.28
5. Ayuk, Aida N (13) (LB) 43.96 42.81
6. Figueroa, Gabriela (14) (NH) 45.59 45.68

Event 47 - Boys 15-18 50M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Crilly, Collin Michael (17) (NH) 30.84 32.06
2. Bloomer, Tonle C (16) (LB) NT 32.13
3. Valverde, Alex (18) (NH) 32.28 33.10
4. Venezia, Andrew (18) (NH) 33.38 33.12
5. Tamara-Quinteros, Brian F (15) (LB) 39.31 34.75
6. Fechner-Mills, Nicholas B (15) (LB) NT 39.29

Event 48 - Girls 15-18 50M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Richter, Audrey (15) (NH) 30.75 32.34
2. Stinson, Maggie N (15) (LB) 36.90 36.25
3. Stinson, Parrish S (15) (LB) 36.62 36.78
4. West, Teri C (18) (LB) NT 37.56
5. Loayza, Kimberly (15) (NH) NT 42.28
6. DeMarco, Elisabeth (16) (NH) 43.32 43.06

Event 49 - Boys 14U 175M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK HILLS NT 1:59.56
     
2. NORBECK HILLS NT 2:05.31
     
3. LONG BRANCH NT 2:07.12
     
4. LONG BRANCH NT 2:24.62
     

Event 50 - Girls 14U 175M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. LONG BRANCH NT 2:03.38
     
2. NORBECK HILLS NT 2:04.31
     
3. NORBECK HILLS NT 2:16.04
     
4. LONG BRANCH NT 2:17.41
   

 
 

 
Partners
GrillMarX
Sole+D%27Italia+Restaurant
Sponsors