Background-image
2014 Week 2B

Event 1 Boys 12 & Under 100 SC Meter IM

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Rojas, Alex 11 Tilden Woods 1:28.65 1:30.96

 

 

2 Rojas, Diego 11 Tilden Woods 1:33.34 1:33.55

 

 

3 Stephens, T.C. 11 Norbeck Hills Anacondas 1:49.28 1:41.22

 

 

4 James, Michael 9 Tilden Woods 1:50.96 1:44.57

 

 

5 Hinkeldey, Patrick 12 Norbeck Hills Anacondas 1:54.56 1:45.07

 

 

6 Anderson, Ryan 11 Norbeck Hills Anacondas 2:04.94 1:49.38

 

 

7 DeSimone, Massimo 10 Norbeck Hills Anacondas 1:52.35 1:50.57

 

 

8 Tudor, Dennis 8 Tilden Woods NT 2:03.64

 

 

9 Schoepfer, Noah 6 Tilden Woods NT 2:27.84

 

Event 2 Girls 12 & Under 100 SC Meter IM

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Haines, Brooke 11 Tilden Woods 1:42.90 1:45.31

 

 

2 Burlina, Emma 7 Tilden Woods 2:06.96 2:07.08

 

Event 5 Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Levy, Jonah 8 Tilden Woods 20.97 21.14

 

 

2 Tudor, Dennis 8 Tilden Woods 20.70 21.59

 

 

3 Rowell, Corey 7 Norbeck Hills Anacondas 23.06 24.56

 

 

4 Arthur, Liam 8 Norbeck Hills Anacondas 37.09 24.63

 

 

5 Geiss, Evan 7 Tilden Woods 29.34 26.86

 

 

6 Cihlar, Jayden 8 Norbeck Hills Anacondas 34.53 27.33

 

 

7 Koenick, Joshua 7 Tilden Woods 27.52 27.66

 

 

8 Almeida, Nick 8 Norbeck Hills Anacondas NT 27.96

 

 

9 Stein, Seth 7 Tilden Woods 32.18 29.69

 

 

10 Bregman, Adam 7 Tilden Woods NT 32.02

 

 

11 Lydon, Ryan 7 Tilden Woods 33.42 34.96

 

 

12 Gomez, Sergio 8 Norbeck Hills Anacondas NT 35.68

 

 

13 Darby, Jack 8 Tilden Woods 36.49 36.88

 

 

14 Montiel, Dominick 8 Norbeck Hills Anacondas NT 37.55

 

 

15 Kohout, Austin 8 Norbeck Hills Anacondas NT 39.31

 

 

16 Golan, Ziv 6 Norbeck Hills Anacondas NT 53.37

 

Event 6 Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Haines, Paige 8 Tilden Woods 21.18 22.07

 

 

2 James, Helen 6 Tilden Woods 22.47 23.22

 

 

3 Krouse, Natalya 8 Tilden Woods 26.59 27.01

 

 

4 MacDonald, Chiara 7 Norbeck Hills Anacondas 36.66 27.03

 

 

5 Boxt, Arielle 7 Tilden Woods 28.22 28.09

 

 

6 Gentile, Lauren 6 Tilden Woods 28.05 29.53

 

 

7 Shelton, Pearl 7 Tilden Woods NT 31.22

 

 

8 Merberg, Natalie 7 Tilden Woods 26.12 31.34

 

 

9 Eng, Elisa 8 Tilden Woods 31.86 31.52

 

 

10 Cihlar, Siena 6 Norbeck Hills Anacondas NT 45.55

 

 

11 Anderson, Abigail 7 Norbeck Hills Anacondas NT 48.40

 

Event 7 Boys 9 10 50 SC Meter Freestyle

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Kinsella, Devin 10 Tilden Woods 39.00 37.55

 

 

2 James, Peter 9 Tilden Woods 42.20 40.62

 

(Event 7 Boys 9 10 50 SC Meter Freestyle)

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

3 Tuma, Laith 10 Tilden Woods 45.42 44.73

 

 

4 DeLalio, Peter 10 Norbeck Hills Anacondas 46.31 47.78

 

 

5 Moore, Zander 10 Tilden Woods 48.33 48.24

 

 

6 Lydon, Patrick 9 Tilden Woods 51.90 51.96

 

 

7 Baxter, Allen 9 Norbeck Hills Anacondas 1:00.38 1:00.84

 

 

    Edick, Ryan 10 Norbeck Hills Anacondas 52.66 DNF

 

Event 8 Girls 9 10 50 SC Meter Freestyle

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Gentile, Alexis 9 Tilden Woods 40.50 41.34

 

 

2 Albert, Alyssa 9 Tilden Woods NT 42.44

 

 

*3 Rogers, Ellie 10 Tilden Woods 43.72 44.14

 

 

*3 Hinkeldey, Maggie 10 Norbeck Hills Anacondas 49.94 44.14

 

 

5 Stein, Sydney 9 Tilden Woods 51.78 46.18

 

 

6 Karp, Sienna 9 Tilden Woods 43.40 46.62

 

 

7 Osterman, Ellen 10 Tilden Woods 48.68 47.47

 

 

8 Ragheb, Jacqueline 9 Tilden Woods 47.31 48.49

 

 

9 Haefele, Cian 9 Tilden Woods 57.12 54.15

 

 

10 Carstea, Jaden 10 Norbeck Hills Anacondas NT 54.18

 

 

11 Bagheri, Sophie 9 Tilden Woods 53.16 54.25

 

 

12 Nguyen, Lammai 9 Tilden Woods 1:02.96 59.16

 

Event 9 Boys 13 14 50 SC Meter Freestyle

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Braviak, Matthew 14 Tilden Woods 28.34 28.65

 

 

2 Gould, Jason 13 Tilden Woods 32.41 32.62

 

 

3 Koenick, William 14 Tilden Woods 31.78 32.63

 

 

4 DeLalio, Ethan 13 Norbeck Hills Anacondas 36.35 35.38

 

 

5 Lebrun, Nicholas 14 Tilden Woods 36.45 37.47

 

 

6 Kinsella, James 13 Tilden Woods 42.32 41.72

 

Event 10 Girls 13 14 50 SC Meter Freestyle

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Keller, Sadie 14 Tilden Woods 31.51 32.12

 

 

2 Gould, Hannah 13 Tilden Woods 31.78 32.58

 

 

3 Kaufman, Deborah 13 Tilden Woods 32.31 33.83

 

 

4 Bezherano, Shahar 14 Tilden Woods 34.46 34.69

 

 

5 Smith, Ashley 13 Tilden Woods 34.27 35.06

 

 

6 Shapiro, Lexi 14 Tilden Woods 37.01 36.18

 

 

7 Heald, Samantha 13 Tilden Woods 37.16 36.96

 

 

8 Ragheb, Olivia 13 Tilden Woods 38.74 37.65

 

 

9 Lebrun, Katherine 14 Tilden Woods 37.40 37.68

 

 

10 Albert, Sydney 13 Tilden Woods 39.57 39.13

 

 

11 Piepol, Hannah 13 Tilden Woods 38.85 40.13

 

 

12 Bagheri, Ella 13 Tilden Woods 42.60 41.90

 

 

13 Fuller, Mercedes 13 Tilden Woods 42.37 48.44

 

Event 11 Boys 11 12 50 SC Meter Freestyle

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Rojas, Alex 11 Tilden Woods 34.74 35.10

 

 

2 Rojas, Diego 11 Tilden Woods 35.59 35.65

 

 

3 Woodside, Bradley 12 Tilden Woods 36.51 35.87

 

 

4 James, Patrick 12 Tilden Woods 34.84 36.44

 

(Event 11 Boys 11 12 50 SC Meter Freestyle)

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

5 Nguyen, Chinhnam 12 Tilden Woods 36.37 36.62

 

 

6 Thomas, Nicholas 11 Tilden Woods 37.03 38.12

 

 

7 Koenick, Nathaniel 11 Tilden Woods 38.81 38.74

 

 

8 Anderson, Ryan 11 Norbeck Hills Anacondas 41.60 41.03

 

 

9 Levine, Liam 11 Tilden Woods 40.34 41.12

 

 

10 Belisle, Hunter 12 Tilden Woods 42.64 42.40

 

Event 12 Girls 11 12 50 SC Meter Freestyle

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Osterman, Madelyn 12 Tilden Woods 34.85 36.19

 

 

2 Powell, Ava 11 Tilden Woods 37.95 37.47

 

 

3 Lebrun, Anna 12 Tilden Woods 36.65 37.58

 

 

4 Haines, Brooke 11 Tilden Woods 39.56 40.31

 

 

5 Belt, Lilly 11 Tilden Woods 41.66 40.81

 

 

6 Haefele, Reeve 11 Tilden Woods 40.74 41.12

 

 

7 Ragheb, Isabelle 11 Tilden Woods 47.05 45.37

 

 

8 Kahn, Alina 11 Tilden Woods 47.94 45.74

 

 

9 Rowell, Elyssa 11 Norbeck Hills Anacondas 50.25 49.32

 

 

10 Baxter, Rebecca 11 Norbeck Hills Anacondas 50.18 50.40

 

Event 13 Boys 15 18 100 SC Meter Freestyle

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Klyuev, Alexander 17 Tilden Woods 1:03.39 1:02.96

 

 

2 Keller, Chase 18 Tilden Woods 1:05.21 1:04.53

 

 

3 Ellett, Bobby 18 Tilden Woods 1:03.36 1:05.00

 

 

4 Klyuev, Arsen 15 Tilden Woods 1:08.18 1:06.75

 

 

5 Schneider, Jesse 17 Tilden Woods 1:08.43 1:08.22

 

 

6 Skinner, Thomas 15 Tilden Woods 1:07.53 1:09.29

 

 

7 Cirillo, Ryan 15 Tilden Woods 1:10.77 1:11.72

 

 

8 Bagheri, Matthew 15 Tilden Woods 1:20.87 1:21.23

 

 

9 Houldsworth, Mitch 15 Norbeck Hills Anacondas NT 1:36.75

 

Event 14 Girls 15 18 100 SC Meter Freestyle

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Piepol, Ashley 15 Tilden Woods 1:05.22 1:06.40

 

 

2 Cirillo, Melanie 17 Tilden Woods 1:07.22 1:07.46

 

 

3 Orosz, Dora 17 Tilden Woods 1:10.37 1:09.23

 

 

4 Ship, Hannah 17 Tilden Woods 1:12.18 1:12.21

 

 

5 Kaufman, Valeria 15 Tilden Woods 1:19.36 1:20.47

 

 

6 Parshall, Isabelle 17 Tilden Woods 1:22.37 1:22.40

 

Event 15 Boys 13 14 100 SC Meter IM

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Braviak, Matthew 14 Tilden Woods 1:11.74 1:12.87

 

 

2 Gould, Jason 13 Tilden Woods 1:27.06 1:26.27

 

 

3 DeLalio, Ethan 13 Norbeck Hills Anacondas 1:37.10 1:36.88

 

Event 16 Girls 13 14 100 SC Meter IM

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Kaufman, Deborah 13 Tilden Woods 1:16.68 1:17.50

 

 

2 James, Mairead 13 Norbeck Hills Anacondas 1:35.03 1:37.44

 

 

3 Figueroa, Gabriela 14 Norbeck Hills Anacondas 1:35.74 1:37.46

 

 

    Piepol, Hannah 13 Tilden Woods 1:44.42 DQ

 

(Event 16 Girls 13 14 100 SC Meter IM)

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

    Keith, Calia 14 Norbeck Hills Anacondas 1:36.34 DQ

 

Event 17 Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Schoepfer, Noah 6 Tilden Woods 27.91 28.37

 

 

2 Wertlieb, Bryce 8 Norbeck Hills Anacondas 32.43 28.87

 

 

3 Levy, Jonah 8 Tilden Woods NT 29.08

 

 

4 Headen, Xavier 7 Norbeck Hills Anacondas 34.00 33.02

 

 

5 Cihlar, Jayden 8 Norbeck Hills Anacondas 39.75 33.90

 

 

6 Phillips, Dain 6 Tilden Woods 35.01 36.87

 

 

7 Geiss, Evan 7 Tilden Woods 30.46 37.49

 

 

8 Almeida, Nick 8 Norbeck Hills Anacondas NT 38.65

 

 

9 Jenkins, Tyler 8 Norbeck Hills Anacondas NT 39.28

 

 

10 Bregman, Adam 7 Tilden Woods NT 40.49

 

 

11 Huitz, Dominic 7 Norbeck Hills Anacondas 44.66 40.50

 

 

12 Gomez, Sergio 8 Norbeck Hills Anacondas NT 1:00.15

 

 

    Kohout, Austin 8 Norbeck Hills Anacondas NT DQ

 

 

    Montiel, Dominick 8 Norbeck Hills Anacondas NT DQ

 

 

    Golan, Ziv 6 Norbeck Hills Anacondas NT DQ

 

Event 18 Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Haines, Paige 8 Tilden Woods 27.72 28.69

 

 

2 James, Helen 6 Tilden Woods 29.39 29.56

 

 

3 Krouse, Natalya 8 Tilden Woods 34.31 33.18

 

 

4 Merberg, Natalie 7 Tilden Woods 32.46 36.63

 

 

5 Boxt, Arielle 7 Tilden Woods 31.05 37.17

 

 

6 Gentile, Lauren 6 Tilden Woods NT 37.53

 

 

7 Shelton, Pearl 7 Tilden Woods NT 39.35

 

 

8 Golan, Maya 6 Norbeck Hills Anacondas 57.41 48.90

 

 

    MacDonald, Chiara 7 Norbeck Hills Anacondas 41.19 DQ

 

Event 19 Boys 9 10 25 SC Meter Backstroke

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 James, Peter 9 Tilden Woods 23.01 23.63

 

 

2 Tuma, Laith 10 Tilden Woods NT 24.44

 

 

3 Edick, Ryan 10 Norbeck Hills Anacondas 29.13 25.69

 

 

4 Tudor, Robert 10 Tilden Woods 25.88 26.40

 

 

5 Lydon, Patrick 9 Tilden Woods 26.52 27.20

 

 

6 Moore, Zander 10 Tilden Woods 25.87 27.91

 

 

7 Houldsworth, Bryce 10 Norbeck Hills Anacondas 26.82 28.81

 

 

8 Baxter, Allen 9 Norbeck Hills Anacondas 33.75 34.97

 

Event 20 Girls 9 10 25 SC Meter Backstroke

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Gentile, Alexis 9 Tilden Woods 24.94 23.96

 

 

2 Rogers, Ellie 10 Tilden Woods 24.01 25.44

 

 

3 Osterman, Ellen 10 Tilden Woods 26.01 25.88

 

 

4 Haefele, Cian 9 Tilden Woods 27.85 27.16

 

 

5 Stein, Sydney 9 Tilden Woods 27.84 27.90

 

 

6 Carstea, Jaden 10 Norbeck Hills Anacondas 32.69 28.46

 

 

7 Merberg, Alison 10 Tilden Woods 31.00 32.12

 

 

8 Bagheri, Sophie 9 Tilden Woods 31.57 33.08

 

 

Event 21 Boys 15 18 100 SC Meter Backstroke

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Warren, Brett 17 Norbeck Hills Anacondas NT 1:21.96

 

 

2 Ellett, Bobby 18 Tilden Woods 1:21.90 1:22.19

 

 

3 Schneider, Jesse 17 Tilden Woods 1:23.14 1:22.90

 

 

4 Cirillo, Jeffrey 15 Tilden Woods 1:26.43 1:26.10

 

 

5 Kahn, Sasha 15 Tilden Woods NT 1:41.09

 

Event 22 Girls 15 18 100 SC Meter Backstroke

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Piepol, Ashley 15 Tilden Woods 1:17.91 1:16.62

 

Event 23 Boys 11 12 50 SC Meter Backstroke

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Thomas, Nicholas 11 Tilden Woods 43.28 43.31

 

 

2 Woodside, Bradley 12 Tilden Woods 48.84 47.96

 

 

3 Houldsworth, Colton 12 Norbeck Hills Anacondas 54.00 51.24

 

 

4 Anderson, Ryan 11 Norbeck Hills Anacondas 52.28 53.07

 

 

5 Kavanagh, Colin 11 Norbeck Hills Anacondas NT 54.02

 

 

    Levine, Liam 11 Tilden Woods 50.72 DQ

 

Event 24 Girls 11 12 50 SC Meter Backstroke

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Osterman, Madelyn 12 Tilden Woods 41.96 42.38

 

 

2 Lebrun, Anna 12 Tilden Woods 48.28 46.58

 

 

3 Belt, Lilly 11 Tilden Woods 53.44 50.49

 

 

4 Kahn, Alina 11 Tilden Woods NT 52.90

 

 

5 Haefele, Reeve 11 Tilden Woods 54.84 54.24

 

 

6 Baxter, Rebecca 11 Norbeck Hills Anacondas NT 1:00.58

 

 

    Rowell, Elyssa 11 Norbeck Hills Anacondas 1:15.90 DQ

 

Event 25 Boys 13 14 50 SC Meter Backstroke

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Gould, Jason 13 Tilden Woods 40.32 40.37

 

 

2 Kavanagh, Jack 13 Norbeck Hills Anacondas 48.63 43.17

 

 

3 Lebrun, Nicholas 14 Tilden Woods 48.49 50.37

 

 

4 Kinsella, James 13 Tilden Woods 47.96 51.14

 

Event 26 Girls 13 14 50 SC Meter Backstroke

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Lopez, Nicole 13 Tilden Woods 37.12 36.50

 

 

2 Gould, Hannah 13 Tilden Woods 37.81 38.14

 

 

3 Keller, Sadie 14 Tilden Woods 38.74 39.08

 

 

4 Lozier, Sarah 14 Norbeck Hills Anacondas 43.28 39.56

 

 

5 Lebrun, Katherine 14 Tilden Woods 45.55 46.14

 

 

6 James, Mairead 13 Norbeck Hills Anacondas 47.58 46.62

 

 

7 Keith, Calia 14 Norbeck Hills Anacondas 47.41 47.31

 

 

8 Heald, Samantha 13 Tilden Woods 45.52 47.62

 

 

9 Piepol, Hannah 13 Tilden Woods 49.47 47.83

 

 

10 Albert, Sydney 13 Tilden Woods 50.90 48.25

 

 

11 Ragheb, Olivia 13 Tilden Woods 54.56 48.90

 

 

12 Fuller, Mercedes 13 Tilden Woods 54.05 54.49

 

 

13 Bagheri, Ella 13 Tilden Woods 58.31 57.27

 

 

Event 27 Boys 15 18 100 SC Meter IM

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Keller, Chase 18 Tilden Woods 1:13.42 1:14.71

 

 

2 Klyuev, Arsen 15 Tilden Woods 1:18.94 1:17.46

 

 

3 Cirillo, Ryan 15 Tilden Woods 1:21.94 1:22.81

 

 

4 James, Sean 18 Norbeck Hills Anacondas NT 1:31.46

 

 

5 Kahn, Sasha 15 Tilden Woods 1:32.70 1:34.37

 

Event 28 Girls 15 18 100 SC Meter IM

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Ellett, Katie 15 Tilden Woods 1:15.50 1:15.28

 

 

2 Cirillo, Melanie 17 Tilden Woods NT 1:18.43

 

 

*3 Orosz, Dora 17 Tilden Woods 1:20.27 1:22.01

 

 

*3 Ship, Hannah 17 Tilden Woods 1:21.68 1:22.01

 

 

5 Kevy, Samantha 18 Tilden Woods 1:34.96 1:35.40

 

 

6 Parshall, Isabelle 17 Tilden Woods 1:37.27 1:39.27

 

Event 29 Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Schoepfer, Noah 6 Tilden Woods 30.16 30.68

 

 

2 Koenick, Joshua 7 Tilden Woods NT 35.84

 

 

3 Hinkeldey, William 8 Norbeck Hills Anacondas 39.58 36.74

 

 

4 Rowell, Corey 7 Norbeck Hills Anacondas NT 37.72

 

 

5 Geiss, Evan 7 Tilden Woods 42.22 41.28

 

 

    Lydon, Ryan 7 Tilden Woods 39.53 DQ

 

 

    Levy, Jonah 8 Tilden Woods 30.22 DQ

 

 

    Stein, Seth 7 Tilden Woods 41.01 DQ

 

 

    Phillips, Dain 6 Tilden Woods NT DQ

 

 

    Mayle, Gavin 8 Norbeck Hills Anacondas NT DQ

 

 

    Troy, Jimmy 8 Norbeck Hills Anacondas 27.41 DQ

 

 

    Cihlar, Jayden 8 Norbeck Hills Anacondas 39.73 DQ

 

 

    Jenkins, Tyler 8 Norbeck Hills Anacondas NT DQ

 

 

    Almeida, Nick 8 Norbeck Hills Anacondas NT DQ

 

Event 30 Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Haines, Paige 8 Tilden Woods 30.33 30.97

 

 

2 Krouse, Natalya 8 Tilden Woods 35.18 32.64

 

 

3 James, Helen 6 Tilden Woods 33.00 34.38

 

 

4 Boxt, Arielle 7 Tilden Woods 38.56 37.01

 

 

    Eng, Elisa 8 Tilden Woods NT DQ

 

 

    Gentile, Lauren 6 Tilden Woods NT DQ

 

 

    Costa Lara, Alba 7 Norbeck Hills Anacondas NT DQ

 

Event 31 Boys 9 10 25 SC Meter Breaststroke

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Rogers, Graham 10 Tilden Woods 23.03 21.69

 

 

2 Kinsella, Devin 10 Tilden Woods 25.81 25.72

 

 

3 Figueroa, Eduardo 10 Norbeck Hills Anacondas 39.03 32.03

 

 

4 DeLalio, Peter 10 Norbeck Hills Anacondas 31.31 33.05

 

 

5 Moore, Zander 10 Tilden Woods 34.87 34.74

 

 

    Houldsworth, Bryce 10 Norbeck Hills Anacondas 37.79 DQ

 

 

Event 32 Girls 9 10 25 SC Meter Breaststroke

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Gentile, Alexis 9 Tilden Woods 25.82 25.31

 

 

2 Cheadle, Ella 10 Norbeck Hills Anacondas 27.44 25.58

 

 

3 Ragheb, Jacqueline 9 Tilden Woods 27.78 26.40

 

 

4 Stein, Sydney 9 Tilden Woods 27.69 27.18

 

 

5 Karp, Sienna 9 Tilden Woods 28.08 27.53

 

 

6 Stephens, Leah 9 Norbeck Hills Anacondas 29.97 29.37

 

 

7 Albert, Alyssa 9 Tilden Woods NT 29.94

 

 

8 Merberg, Alison 10 Tilden Woods 29.76 30.04

 

 

9 Hinkeldey, Maggie 10 Norbeck Hills Anacondas 35.44 32.01

 

 

10 Nguyen, Lammai 9 Tilden Woods 36.27 34.38

 

 

11 Haefele, Cian 9 Tilden Woods NT 36.37

 

 

12 Bagheri, Sophie 9 Tilden Woods 33.53 36.63

 

Event 33 Boys 11 12 50 SC Meter Breaststroke

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Nguyen, Chinhnam 12 Tilden Woods 49.65 49.40

 

 

2 Thomas, Nicholas 11 Tilden Woods 51.01 52.03

 

 

3 James, Patrick 12 Tilden Woods 48.58 52.19

 

 

4 Koenick, Nathaniel 11 Tilden Woods 57.29 56.62

 

 

5 Hinkeldey, Patrick 12 Norbeck Hills Anacondas 1:16.62 1:00.72

 

 

6 Levine, Liam 11 Tilden Woods NT 1:05.53

 

 

    Houldsworth, Colton 12 Norbeck Hills Anacondas NT DQ

 

 

    Belisle, Hunter 12 Tilden Woods 59.81 DQ

 

Event 34 Girls 11 12 50 SC Meter Breaststroke

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Powell, Ava 11 Tilden Woods 50.60 51.46

 

 

2 Haines, Brooke 11 Tilden Woods 50.14 51.84

 

 

3 Ragheb, Isabelle 11 Tilden Woods 57.71 57.12

 

 

4 Lebrun, Anna 12 Tilden Woods 57.80 57.60

 

 

5 Rowell, Elyssa 11 Norbeck Hills Anacondas NT 1:06.24

 

 

6 Baxter, Rebecca 11 Norbeck Hills Anacondas 1:19.75 1:07.87

 

 

    Haefele, Reeve 11 Tilden Woods 53.24 DQ

 

Event 35 Boys 13 14 50 SC Meter Breaststroke

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Koenick, William 14 Tilden Woods 43.28 42.56

 

 

2 Kinsella, James 13 Tilden Woods 55.15 54.07

 

Event 36 Girls 13 14 50 SC Meter Breaststroke

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Gould, Hannah 13 Tilden Woods 40.63 41.59

 

 

2 Lopez, Nicole 13 Tilden Woods NT 43.75

 

 

3 Bezherano, Shahar 14 Tilden Woods 46.53 46.65

 

 

4 Dobrzykowski, Emily 14 Norbeck Hills Anacondas 46.87 47.36

 

 

5 Smith, Ashley 13 Tilden Woods 46.81 47.43

 

 

6 Heald, Samantha 13 Tilden Woods 49.70 49.06

 

 

7 Ragheb, Olivia 13 Tilden Woods 54.21 50.46

 

 

8 Bagheri, Ella 13 Tilden Woods 55.08 53.24

 

 

9 Figueroa, Gabriela 14 Norbeck Hills Anacondas 50.04 53.53

 

 

10 James, Mairead 13 Norbeck Hills Anacondas 52.16 53.87

 

 

Event 37 Boys 15 18 100 SC Meter Breaststroke

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Klyuev, Alexander 17 Tilden Woods 1:25.21 1:23.05

 

 

2 Cirillo, Ryan 15 Tilden Woods 1:25.53 1:25.74

 

 

3 Skinner, Thomas 15 Tilden Woods 1:29.22 1:29.01

 

 

4 Klyuev, Arsen 15 Tilden Woods 1:31.46 1:30.94

 

 

5 Cirillo, Jeffrey 15 Tilden Woods 1:33.18 1:33.72

 

 

6 Bagheri, Matthew 15 Tilden Woods 1:45.69 1:45.72

 

 

    Houldsworth, Mitch 15 Norbeck Hills Anacondas NT DQ

 

Event 38 Girls 15 18 100 SC Meter Breaststroke

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Kaufman, Valeria 15 Tilden Woods NT 1:42.94

 

 

2 Parshall, Isabelle 17 Tilden Woods 1:48.19 1:47.50

 

 

3 Kevy, Samantha 18 Tilden Woods 1:50.56 1:48.72

 

Event 39 Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Rogers, Haden 8 Tilden Woods NT 23.62

 

 

2 Huitz, Dominic 7 Norbeck Hills Anacondas NT 36.28

 

 

    Wertlieb, Bryce 8 Norbeck Hills Anacondas 33.84 DQ

 

 

    Phillips, Dain 6 Tilden Woods 36.01 DQ

 

 

    Koenick, Joshua 7 Tilden Woods NT DQ

 

 

    Rowell, Corey 7 Norbeck Hills Anacondas 42.19 DQ

 

 

    Headen, Xavier 7 Norbeck Hills Anacondas NT DQ

 

 

    Arthur, Liam 8 Norbeck Hills Anacondas 34.43 DQ

 

 

    Mayle, Gavin 8 Norbeck Hills Anacondas NT DQ

 

Event 40 Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Burlina, Emma 7 Tilden Woods 25.62 27.19

 

 

2 Merberg, Natalie 7 Tilden Woods 33.58 45.90

 

 

    Anderson, Abigail 7 Norbeck Hills Anacondas NT DQ

 

Event 41 Boys 9 10 25 SC Meter Butterfly

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Kinsella, Devin 10 Tilden Woods 20.66 21.75

 

 

2 Tudor, Robert 10 Tilden Woods 24.59 23.50

 

 

3 James, Peter 9 Tilden Woods 22.13 23.94

 

 

4 DeLalio, Peter 10 Norbeck Hills Anacondas 25.35 24.12

 

 

5 DeSimone, Massimo 10 Norbeck Hills Anacondas 24.28 24.53

 

 

6 James, Michael 9 Tilden Woods 23.66 24.54

 

 

7 Lydon, Patrick 9 Tilden Woods NT 26.40

 

 

8 Edick, Ryan 10 Norbeck Hills Anacondas 29.00 27.82

 

 

9 Baxter, Allen 9 Norbeck Hills Anacondas 40.69 29.53

 

Event 42 Girls 9 10 25 SC Meter Butterfly

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Albert, Alyssa 9 Tilden Woods NT 22.75

 

 

2 Karp, Sienna 9 Tilden Woods 28.62 24.37

 

 

3 Rogers, Ellie 10 Tilden Woods 26.38 24.72

 

 

4 Ragheb, Jacqueline 9 Tilden Woods 23.74 25.19

 

 

5 Hinkeldey, Maggie 10 Norbeck Hills Anacondas 29.84 26.40

 

 

6 Mayle, Genevieve 9 Norbeck Hills Anacondas 30.09 26.63

 

(Event 42 Girls 9 10 25 SC Meter Butterfly)

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

7 Osterman, Ellen 10 Tilden Woods 31.31 28.72

 

 

8 Carstea, Jaden 10 Norbeck Hills Anacondas 53.11 28.82

 

 

9 Merberg, Alison 10 Tilden Woods 26.72 30.27

 

Event 43 Boys 11 12 50 SC Meter Butterfly

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Rojas, Diego 11 Tilden Woods 39.89 39.96

 

 

2 Woodside, Bradley 12 Tilden Woods 41.15 40.63

 

 

3 Rojas, Alex 11 Tilden Woods 40.27 42.72

 

 

4 Kavanagh, Colin 11 Norbeck Hills Anacondas NT 46.40

 

 

5 Nguyen, Chinhnam 12 Tilden Woods 45.78 46.76

 

 

6 James, Patrick 12 Tilden Woods 41.72 48.44

 

 

7 Koenick, Nathaniel 11 Tilden Woods 48.59 49.12

 

 

8 Stephens, T.C. 11 Norbeck Hills Anacondas NT 51.91

 

Event 44 Girls 11 12 50 SC Meter Butterfly

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Osterman, Madelyn 12 Tilden Woods 40.28 42.65

 

 

2 Powell, Ava 11 Tilden Woods 43.43 43.34

 

 

3 Kahn, Alina 11 Tilden Woods 1:01.27 56.55

 

 

    Ragheb, Isabelle 11 Tilden Woods 1:09.94 DQ

 

Event 45 Boys 13 14 50 SC Meter Butterfly

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Braviak, Matthew 14 Tilden Woods 30.75 31.00

 

 

2 Koenick, William 14 Tilden Woods 44.46 44.78

 

 

3 Venezia, Garret 13 Norbeck Hills Anacondas 51.84 47.44

 

Event 46 Girls 13 14 50 SC Meter Butterfly

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Lopez, Nicole 13 Tilden Woods 33.96 33.78

 

 

2 Keller, Sadie 14 Tilden Woods 36.99 35.96

 

 

3 Kaufman, Deborah 13 Tilden Woods 36.15 37.08

 

 

4 Bezherano, Shahar 14 Tilden Woods 37.62 38.00

 

 

5 James, Mairead 13 Norbeck Hills Anacondas 45.77 45.14

 

 

6 Lebrun, Katherine 14 Tilden Woods 43.28 47.44

 

 

7 Albert, Sydney 13 Tilden Woods 55.49 49.90

 

 

8 Fuller, Mercedes 13 Tilden Woods NT 1:03.94

 

Event 47 Boys 15 18 50 SC Meter Butterfly

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Klyuev, Alexander 17 Tilden Woods 32.14 32.39

 

 

2 Ellett, Bobby 18 Tilden Woods 33.22 34.44

 

 

3 Skinner, Thomas 15 Tilden Woods 34.74 34.56

 

 

4 Kahn, Sasha 15 Tilden Woods 42.56 40.25

 

Event 48 Girls 15 18 50 SC Meter Butterfly

Name Age Team Seed Time Finals Time Points

 

 

1 Piepol, Ashley 15 Tilden Woods 35.18 33.90

 

 

2 Ship, Hannah 17 Tilden Woods 33.75 35.31

 

 

3 Spak, Katie 17 Tilden Woods 36.50 37.17

 

 

4 Kaufman, Valeria 15 Tilden Woods NT 42.59

 

 

5 Kevy, Samantha 18 Tilden Woods 44.68 44.90

  

 
 

 
Partners
GrillMarX
Sole+D%27Italia+Restaurant
Sponsors