Background-image
2013 Relays
Score Summary
  • NORBECK HILLS: 208
  • SOMERSET: 198
  • FOREST KNOLLS: 182
  • DIAMOND FARM: 128
  • NORBECK GROVE: 122
  • MONTGOMERY SQUARE: 116

Event 1 - Boys 14U 175M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK GROVE NT 1:59.47
  Laich, Joshua (10), Swope, Timothy J (12), Devers, Connor (14), Stahley, Drew (8)  
2. FOREST KNOLLS 2:06.91 2:03.18
  Dobbs, Andrew (10), Sauter, Ian (12), Sauter, Teague (14), Ossi, Jack (8)  
3. NORBECK HILLS NT 2:03.64
  Golan, Nadav (9), Loayza, Andrew (11), Pletcher, Dannny (14), Hinkeldey, William (7)  
4. MONTGOMERY SQUARE 2:05.29 2:04.32
     
5. DIAMOND FARM NT 2:04.87
  Valis, Dominic (10), Lang, James (12), Lang, Stephen (14), Porter, Jake (7)  
6. SOMERSET NT 2:08.87
  Bitz, Hayden (10), Khanna, Rakesh P (11), Turi, Joey R (14), Haraldsson, Miles (8)  

Event 2 - Girls 14U 175M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK HILLS NT 1:58.34
  Humphrey, Sagia Jean (10), Dobrzykowski, Natalie (11), Richter, Audrey (14), Atanda, Lilia Bonsu (8)  
2. SOMERSET NT 2:04.34
  Smith, Samantha P (10), Chlopak, Katherine S (12), Khanna, Jessica L (13), Panner, Josephine (7)  
3. DIAMOND FARM NT 2:07.66
  McKenna, Meghan (10), Hudson, Jennie (11), Zawadzki, Monica (14), Harris, Angela (8)  
4. FOREST KNOLLS NT 2:07.72
  Ossi, Maddie (10), Amitay, Olivia (12), Namovicz, Erin (13), Landa, Sophia (7)  
5. NORBECK GROVE NT 2:14.44
  Feeney, Katie (10), Stahley, Paige (11), Nolan, Meghan (13), Dunlap, Erin (8)  
6. MONTGOMERY SQUARE NT 2:24.75
     

Event 3 - Mixed 15-18 200M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. FOREST KNOLLS NT 1:57.28
  O'Rourke, Shannon (16), Gunnison, Nicholas (16), Ross, Katie (17), Amitay, Ethan (15)  
2. SOMERSET NT 2:00.01
  Sacks, Raphael A (17), Springer, Jessica (18), Hirsch, Leni (18), Springer, Gavin (16)  
3. NORBECK HILLS NT 2:00.03
  Vandenvalentyn, Alexandria (18), Valverde, Alex (17), Walsh, Kimberly (17), Crilly, Collin Michael (16)  
4. DIAMOND FARM NT 2:02.72
  Van Nevel, Nick (15), Van Nevel, Cailin (17), Phipps, Kara (15), Van Nevel, Paul (15)  
5. NORBECK GROVE NT 2:09.69
  Konefal, Zachary (18), Johnson, Morgan (17), Aniba, Najet (16), Covaliu-Fuentes, Alberto (11)  
6. MONTGOMERY SQUARE NT 2:12.09
     

Event 4 - Mixed 13-14 200M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. MONTGOMERY SQUARE NT 2:04.83
     
2. NORBECK HILLS NT 2:07.10
  Keith, Mauriella A (14), Guynn, Dimitri (14), Richter, Audrey (14), Pletcher, Dannny (14)  
3. SOMERSET NT 2:09.15
  Chlopak, Jack L (14), Neeck, Ananiya K (13), Khanna, Jessica L (13), Turi, Joey R (14)  
4. FOREST KNOLLS NT 2:10.01
  Stewart, Danie (14), Namovicz, Erin (13), Gunnison, Ryan (14), Sauter, Teague (14)  
5. DIAMOND FARM NT 2:19.94
  Zawadzki, Monica (14), Valis, Angelos (13), Hudson, Madeline (13), Lang, Stephen (14)  
6. NORBECK GROVE NT 2:22.12
  Russell, Kevin (14), Devers, Connor (14), Cowell, Madeleine (13), Nolan, Meghan (13)  

Event 5 - Mixed 8U 100M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK HILLS NT 1:27.65
  Humphrey, Chaelin M (7), Troy, James (7), Hinkeldey, William (7), Atanda, Lilia Bonsu (8)  
2. DIAMOND FARM NT 1:28.31
  Porter, Jake (7), Stake, Dallin (6), Gerke, Kayla (8), Harris, Angela (8)  
3. SOMERSET NT 1:31.41
  Fortune, Oskar T (8), Labson, Evelyn M (8), Panner, Josephine (7), Haraldsson, Miles (8)  
4. NORBECK GROVE NT 1:32.25
  Deffinbaugh, James (7), Covaliu-Fuentes, Veronica (7), Stahley, Drew (8), Dunlap, Erin (8)  
5. FOREST KNOLLS NT 1:34.76
  Hawley, Alec (8), Campbell-Blue, Marika (8), Landa, Sophia (7), Ossi, Jack (8)  
6. MONTGOMERY SQUARE NT 2:07.53
  Ginsburg, Isabell (6)  

Event 6 - Mixed 9-10 200M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. DIAMOND FARM NT 2:28.41
  Harris, John (10), McKenna, Meghan (10), Stake, Gisele (9), Valis, Dominic (10)  
2. SOMERSET NT 2:36.03
  Davis, Clay Todd (9), Vanderzon, Delia R (9), Smith, Samantha P (10), Bitz, Hayden (10)  
3. NORBECK HILLS NT 2:40.84
  Kavanagh, Colin (10), Humphrey, Sagia Jean (10), Troy, Andria (9), Golan, Nadav (9)  
4. NORBECK GROVE NT 2:45.21
  Feeney, Katie (10), Grant, Dylan (10), Rudolph, Madeleine (9), Laich, Joshua (10)  
5. FOREST KNOLLS NT 2:50.06
  Dobbs, Andrew (10), Howard, Molly (10), Ossi, Maddie (10), Dutta, Ayush (9)  
6. MONTGOMERY SQUARE NT 3:05.85
     

Event 7 - Mixed 11-12 200M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK HILLS NT 2:10.71
  Diss, Teagan (12), Cheadle, Quintin (11), Dobrzykowski, Natalie (11), Loayza, Andrew (11)  
2. FOREST KNOLLS NT 2:16.00
  Sauter, Ian (12), Munroe, Emily (12), Smith, Fletcher (11), Amitay, Olivia (12)  
3. SOMERSET NT 2:17.06
  Khanna, Rakesh P (11), Panner, Mikey (11), Chlopak, Katherine S (12), Springer, Ian (12)  
4. NORBECK GROVE NT 2:17.15
  Stahley, Paige (11), Swope, Timothy J (12), Laich, Kelsey (12), Velasquez, Antonio (12)  
5. DIAMOND FARM NT 2:30.50
  Soboleva, Maria (12), Lang, James (12), Anderson, Hayden (11), Hudson, Jennie (11)  
6. MONTGOMERY SQUARE NT 2:35.06
     

Event 8 - Boys 18U 200M Medley Relay

  Team Seed Final
1. SOMERSET NT 2:00.64
  Chlopak, Jack L (14), Turi, Joey R (14), Springer, Gavin (16), Sacks, Raphael A (17)  
2. FOREST KNOLLS NT 2:09.87
  Gunnison, Nicholas (16), Wang, Michael * (17), Amitay, Ethan (15), Sauter, Teague (14)  
3. MONTGOMERY SQUARE NT 2:10.21
     
4. NORBECK HILLS NT 2:11.47
  Crilly, Collin Michael (16), Valverde, Alex (17), Richter, Christopher (16), DeMarco, Andrew (18)  
5. DIAMOND FARM NT 2:11.94
  Van Nevel, Paul (15), Lang, Stephen (14), Van Nevel, Nick (15), Lentz, Ryan (15)  
6. NORBECK GROVE NT 2:44.94
  Frederick, Carson (11), Devers, Connor (14), Konefal, Zachary (18), Russell, Kevin (14)  

Event 9 - Girls 18U 200M Medley Relay

  Team Seed Final
1. FOREST KNOLLS NT 2:21.31
  Forte, Brianna (14), Gunnison, Lauren (18), Amitay, Olivia (12), Ross, Katie (17)  
2. MONTGOMERY SQUARE NT 2:28.87
     
3. SOMERSET NT 2:29.59
  Chlopak, Katherine S (12), Muro, Olivia (16), Springer, Jessica (18), Hirsch, Leni (18)  
4. NORBECK GROVE NT 2:31.42
  Nolan, Mary Kate (18), Stahley, Paige (11), Johnson, Morgan (17), Aniba, Najet (16)  
5. NORBECK HILLS NT 2:35.72
  Crilly, Megan (14), Lozier, Sarah (13), Vandenvalentyn, Alexandria (18), Dobrzykowski, Emily (13)  
6. DIAMOND FARM NT 2:35.89
  Codina, Lauren (16), Phipps, Kara (15), Van Nevel, Cailin (17), Jensen, Jen (16)  

Event 10 - Boys 14U 100M Medley Relay

  Team Seed Final
1. MONTGOMERY SQUARE NT 1:18.78
     
2. NORBECK HILLS NT 1:20.37
  Pletcher, Dannny (14), Golan, Nadav (9), Cheadle, Quintin (11), Hinkeldey, William (7)  
3. FOREST KNOLLS NT 1:21.66
  Dobbs, Andrew (10), Sauter, Ian (12), Ossi, Jack (8), Sauter, Teague (14)  
4. DIAMOND FARM NT 1:21.78
  Valis, Dominic (10), Lang, Stephen (14), Lang, James (12), Porter, Jake (7)  
5. NORBECK GROVE NT 1:23.25
  Velasquez, Antonio (12), Stahley, Drew (8), Laich, Joshua (10), Devers, Connor (14)  
6. SOMERSET NT 1:25.85
  Haraldsson, Miles (8), Khanna, Rakesh P (11), Bitz, Hayden (10), Turi, Joey R (14)  

Event 11 - Girls 14U 100M Medley Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK HILLS NT 1:16.84
  Dobrzykowski, Natalie (11), Humphrey, Sagia Jean (10), Richter, Audrey (14), Atanda, Lilia Bonsu (8)  
2. SOMERSET NT 1:20.88
  Chlopak, Katherine S (12), Muro, Abigail (13), Smith, Samantha P (10), Panner, Josephine (7)  
3. DIAMOND FARM NT 1:21.78
  Soboleva, Maria (12), Harris, Angela (8), McKenna, Meghan (10), Zawadzki, Monica (14)  
4. NORBECK GROVE NT 1:24.59
  Cowell, Olivia (13), Stahley, Paige (11), Feeney, Katie (10), Dunlap, Erin (8)  
5. FOREST KNOLLS NT 1:27.47
  Forte, Brianna (14), Beltran, Tatiana (10), Amitay, Olivia (12), Campbell-Blue, Marika (8)  
6. MONTGOMERY SQUARE NT 1:34.84
     

Event 12 - Boys 8U 100M Medley Relay

  Team Seed Final
1. SOMERSET NT 1:47.18
  Waghorn, Samuel g (8), Labson, Lewis D (8), Haraldsson, Miles (8), Fortune, Oskar T (8)  
2. NORBECK GROVE NT 1:51.56
  Asbacher, Tyler (8), Britschge, Ryan (8), Stahley, Drew (8), Deffinbaugh, James (7)  
3. FOREST KNOLLS NT 1:59.03
  Harris, Owen (8), Hawley, Alec (8), Ossi, Jack (8), Newby, Kyle (8)  
4. DIAMOND FARM NT 2:12.91
  Stake, Dallin (6), Chung, Andrew (8), Ireland, Nicholas (6), Porter, Jake (7)  
-. MONTGOMERY SQUARE NT DQ
     
-. NORBECK HILLS NT DQ
  Troy, James (7), Wertlieb, Richard B (7), Hinkeldey, William (7), Baxter, Allen K (8)  

Event 13 - Girls 8U 100M Medley Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK HILLS NT 1:44.72
  Humphrey, Chaelin M (7), Mayle, Genevieve (8), Atanda, Lilia Bonsu (8), Stephens, Leah (8)  
2. SOMERSET NT 1:46.10
  Fortune, Phoebe K (7), Freeman, Natalya (7), Labson, Evelyn M (8), Panner, Josephine (7)  
3. DIAMOND FARM NT 1:54.50
  Lapp, Sophia (8), Gerke, Kayla (8), Harris, Angela (8), Lubin, Maddie (7)  
4. NORBECK GROVE NT 2:00.62
  Russell, Ellie (6), Rudolph, Hannah (7), Dunlap, Erin (8), Covaliu-Fuentes, Veronica (7)  
5. FOREST KNOLLS NT 2:17.19
  Landa, Sophia (7), Hawley, Clare (6), Chatterjee, Maalini (8), Campbell-Blue, Marika (8)  
-. MONTGOMERY SQUARE NT NS
  Delinsky, Casie (7), Ginsburg, Isabell (6)  

Event 14 - Boys 9-10 100M Medley Relay

  Team Seed Final
1. DIAMOND FARM NT 1:23.81
  Valis, Dominic (10), Shigetomi, Andrew (9), Harris, John (10), Porter, Ben (10)  
2. NORBECK HILLS NT 1:31.06
  Kavanagh, Colin (10), Golan, Nadav (9), Stephens, T.C. (10), DeSimone, Massimo (9)  
3. NORBECK GROVE NT 1:32.06
  Russell, Danny (9), Grant, Dylan (10), Laich, Joshua (10), Swope, Christian (9)  
4. MONTGOMERY SQUARE NT 1:33.10
     
5. SOMERSET NT 1:33.31
  Bitz, Michael (10), Freeman, Emmett (9), Bitz, Hayden (10), Davis, Clay Todd (9)  
6. FOREST KNOLLS NT 1:50.88
  Jauch, Andrew (8), Dutta, Ayush (9), Dobbs, Andrew (10), Pierzchala, Anthony (10)  

Event 15 - Girls 9-10 100M Medley Relay

  Team Seed Final
1. SOMERSET NT 1:18.59
  Vanderzon, Delia R (9), Haraldsson, Ava (10), Smith, Samantha P (10), Bobeck, Abbie (9)  
2. DIAMOND FARM NT 1:30.30
  Stake, Gisele (9), Lin, Jordan (9), McKenna, Meghan (10), Western, Delaney (9)  
3. NORBECK HILLS NT 1:30.78
  Troy, Andria (9), Humphrey, Sagia Jean (10), McKenny, Mary Katherine (10), Cheadle, Ella (9)  
4. FOREST KNOLLS NT 1:32.03
  Howard, Molly (10), Beltran, Tatiana (10), Simon, Seneca (9), Ossi, Maddie (10)  
5. MONTGOMERY SQUARE NT 1:39.37
     
6. NORBECK GROVE NT 1:58.09
  Connell, Siobhan (7), Feeney, Katie (10), Rudolph, Madeleine (9), Murillo, Scarlett (7)  

Event 16 - Mixed 15-18 200M Medley Relay

  Team Seed Final
1. SOMERSET NT 2:15.65
  Springer, Jessica (18), Fotoohi, Yasha J (15), Springer, Gavin (16), Hirsch, Leni (18)  
2. FOREST KNOLLS NT 2:16.47
  Gunnison, Nicholas (16), Gunnison, Lauren (18), Ross, Katie (17), Amitay, Ethan (15)  
3. NORBECK HILLS NT 2:17.16
  Crilly, Collin Michael (16), Valverde, Alex (17), Vandenvalentyn, Alexandria (18), Walsh, Kimberly (17)  
4. MONTGOMERY SQUARE NT 2:18.72
     
5. DIAMOND FARM NT 2:20.43
  Van Nevel, Paul (15), Van Nevel, Cailin (17), Van Nevel, Nick (15), Phipps, Kara (15)  
-. NORBECK GROVE NT DQ
  Covaliu-Fuentes, Alberto (11), Konefal, Zachary (18), Johnson, Morgan (17), Aniba, Najet (16)  

Event 17 - Boys 11-12 200M Medley Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK HILLS NT 2:42.63
  Loayza, Andrew (11), Kavanagh, Jack (12), Cheadle, Quintin (11), Carlson, Davis (12)  
2. NORBECK GROVE NT 2:47.66
  Frederick, Carson (11), Deffinbaugh, Johnny (12), Velasquez, Antonio (12), Swope, Timothy J (12)  
3. SOMERSET NT 2:55.72
  Springer, Ian (12), Khanna, Rakesh P (11), Smith, Justin P (12), Turi, Tommy M (12)  
4. FOREST KNOLLS NT 3:01.94
  Kracke-Bock, Jacob (12), Sauter, Ian (12), Hawley, William (11), Smith, Fletcher (11)  
5. MONTGOMERY SQUARE NT 3:19.81
     
6. DIAMOND FARM NT 3:34.09
  Lang, James (12), Gerke, Sam (9), Anderson, Hayden (11), Lubin, Joseph (10)  

Event 18 - Girls 11-12 200M Medley Relay

  Team Seed Final
1. SOMERSET NT 2:35.50
  Chlopak, Katherine S (12), Panner, Mikey (11), Vanderzon, Nicole M (11), Losey, Julia R (12)  
2. FOREST KNOLLS NT 2:37.21
  Munroe, Emily (12), Hawley, Maggie (12), Amitay, Olivia (12), Beltran, Katya (12)  
3. NORBECK HILLS NT 2:48.28
  Dobrzykowski, Natalie (11), Diss, Teagan (12), James, Mairead E (12), Guynn, Eleni (11)  
4. NORBECK GROVE NT 2:55.28
  Mao, Elizabeth (11), Laich, Kelsey (12), Stahley, Paige (11), Grant, Madelyn (11)  
5. DIAMOND FARM NT 2:58.18
  Soboleva, Maria (12), Hudson, Jennie (11), Lentz, Samantha (11), Anderson, Holly (12)  
-. MONTGOMERY SQUARE NT DQ
     

Event 19 - Boys 13-14 200M Medley Relay

  Team Seed Final
1. MONTGOMERY SQUARE NT 2:19.53
     
2. SOMERSET NT 2:21.52
  Chlopak, Jack L (14), Turi, Joey R (14), Satloff, Wiliam I (13), Geffroy, Brian (14)  
3. FOREST KNOLLS NT 2:37.54
  Gunnison, Ryan (14), Sauter, Teague (14), Kracke-Bock, Caleb (14), Namovicz, Ben (13)  
4. NORBECK HILLS NT 2:55.22
  Pletcher, Dannny (14), DeMarco, Michael (13), Guynn, Dimitri (14), Houldsworth, Mitchell Bowen (14)  
5. NORBECK GROVE NT 2:57.20
  Murillo, Juan (14), Devers, Connor (14), Russell, Kevin (14), Deffinbaugh, Scott (11)  
-. DIAMOND FARM NT NS
  Valis, Angelos (13), Lang, Stephen (14), Dayton, Brandan (14), Burke, William (13)  

Event 20 - Girls 13-14 200M Medley Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK HILLS NT 2:26.40
  Keith, Mauriella A (14), Crilly, Megan (14), Richter, Audrey (14), Dobrzykowski, Emily (13)  
2. FOREST KNOLLS NT 2:31.52
  Stewart, Danie (14), Smith, Hannah (13), Forte, Brianna (14), Namovicz, Erin (13)  
3. MONTGOMERY SQUARE NT 2:35.79
     
4. SOMERSET NT 2:48.31
  Neeck, Ananiya K (13), Muro, Abigail (13), Khanna, Jessica L (13), Neeck, Manali K (14)  
5. NORBECK GROVE NT 2:54.59
  Cowell, Olivia (13), Dang, Kalista (13), Nolan, Meghan (13), Cowell, Madeleine (13)  
6. DIAMOND FARM NT 2:56.06
  Phipps, Meghan (13), Hudson, Madeline (13), Zawadzki, Monica (14), Mertz, Jenna (11)  

Event 21 - Boys 18U 250M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. FOREST KNOLLS NT 2:40.47
  Ossi, Jack (8), Sauter, Ian (12), Amitay, Ethan (15), Sauter, Teague (14)  
2. SOMERSET NT 2:40.84
  Haraldsson, Miles (8), Khanna, Rakesh P (11), Springer, Gavin (16), Turi, Joey R (14)  
3. MONTGOMERY SQUARE NT 2:43.75
     
4. NORBECK HILLS NT 2:45.72
  Hinkeldey, William (7), Loayza, Andrew (11), Crilly, Collin Michael (16), Pletcher, Dannny (14)  
5. NORBECK GROVE NT 2:48.69
  Stahley, Drew (8), Swope, Timothy J (12), Konefal, Zachary (18), Devers, Connor (14)  
6. DIAMOND FARM NT 2:52.47
  Porter, Jake (7), Lang, James (12), Van Nevel, Paul (15), Lang, Stephen (14)  

Event 22 - Girls 18U 250M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. FOREST KNOLLS NT 2:48.58
  Landa, Sophia (7), Amitay, Olivia (12), Ross, Katie (17), Forte, Brianna (14)  
2. NORBECK HILLS NT 2:49.63
  Atanda, Lilia Bonsu (8), Dobrzykowski, Natalie (11), Vandenvalentyn, Alexandria (18), Richter, Audrey (14)  
3. NORBECK GROVE NT 2:52.22
  Dunlap, Erin (8), Stahley, Paige (11), Johnson, Morgan (17), Nolan, Meghan (13)  
4. DIAMOND FARM NT 3:00.58
  Harris, Angela (8), Hudson, Jennie (11), Phipps, Kara (15), Zawadzki, Monica (14)  
5. SOMERSET NT 3:05.19
  Panner, Josephine (7), Chlopak, Katherine S (12), Hirsch, Leni (18), Khanna, Jessica L (13)  
6. MONTGOMERY SQUARE NT 3:19.31
   

 
 

 
Partners
GrillMarX
Sole+D%27Italia+Restaurant
Sponsors