Background-image
2015 Week 5A
Score Summary
  • NORBECK HILLS: 438.5
  • ASHTON: 342.5

Event 1 - Boys 12U 100M Individual Medley

  Athlete Seed Final
1. Golan, Nadav (11) (NH) 1:19.52 1:19.09
2. Liewehr, Adam P (11) (A) 1:26.70 1:31.94
3. Stephens, T.C. (12) (NH) 1:35.06 1:34.97
4. Kavanagh, Colin (12) (NH) 1:31.03 1:35.27
5. Smith, Luke H (12) (A) 1:42.07 1:43.83
6. Christensen, Guy H (11) (A) 1:47.97 1:46.81

Event 2 - Girls 12U 100M Individual Medley

  Athlete Seed Final
1. Gray, Molly C (11) (A) 1:25.39 1:28.72
2. Collins, Nora M (12) (A) 1:27.85 1:32.20
3. Holman, Aubrey A (11) (A) 1:34.82 1:37.21
4. Stephens, Leah (10) (NH) 1:38.29 1:37.88
5. Cheadle, Ella (11) (NH) 1:36.69 1:41.15
6. Mayle, Genevieve (10) (NH) 1:41.12 1:46.08

Event 3 - Boys 18U 200M Medley Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK HILLS NT 2:14.99
  Crilly, Collin Michael (18), Kavanagh, Jack (14), Richter, Christopher (18), Pletcher, Dannny (16)  
2. ASHTON NT 2:19.14
  Franklin, Peter H (17), Cameron, Connor C (16), Kenney, Matthew K (17), Cao, Thaibinh A (15)  
3. NORBECK HILLS NT 2:35.25
  Hinkeldey, Patrick (13), Venezia, Garret (14), DeLalio, Ethan (14), Carlson, Davis (14)  
4. ASHTON NT 2:56.26
  Gray, Sean S (13), Christensen, Guy H (11), Cameron, Thomas P (13), Squirlock, Joey L (11)  

Event 4 - Girls 18U 200M Medley Relay

  Team Seed Final
1. ASHTON NT 2:19.78
  Toth, Kristen I (17), Hewitt, Missy A (17), Levendusky, Sarah A (16), Kalen, Madeline C (18)  
2. NORBECK HILLS NT 2:27.96
  Dobrzykowski, Emily (15), Lozier, Sarah (15), Richter, Audrey (16), Loayza, Kimberly (16)  
3. ASHTON NT 2:50.41
  Smith, Karissa A (13), Cameron, Hannah M (11), Holman, Madison A (13), Holman, Samantha A (13)  
4. NORBECK HILLS NT 2:52.69
  James, Mairead E (14), Figueroa, Gabriela (15), DeMarco, Elisabeth (17), Guynn, Eleni (13)  

Event 5 - Boys 8U 25M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Christensen, Duncan O (8) (A) 18.30 18.07
2. Headen, Xavier V (8) (NH) 21.25 21.91
3. Huitz, Dominic M (8) (NH) 21.16 22.57
4. Avalos Restrepo, Sebastian G (7) (NH) 25.20 23.69
5T. Avalos Restrepo, Nicolas G (7) (NH) 25.32 26.81
5T. Jones, Chase M (8) (NH) 28.07 26.81
7. Harper, Nolan M (5) (A) 32.28 31.19
8. Le, Tyler H (7) (A) 36.97 33.84
9. Golan, Ziv (7) (NH) NT 35.85
10. Harper, Bennett S (7) (A) 37.59 36.78
11. Harper, Rhett B (7) (A) 44.26 39.06
12. Christensen, Grahm B (6) (A) 46.16 41.88

Event 6 - Girls 8U 25M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Bartholomew, Kaylee M (7) (NH) 20.66 20.27
2. MacDonald, Chiara A (8) (NH) 22.67 21.28
3. Costa Lara, Alba V (8) (NH) 23.25 23.28
4. Morris, Grace M (8) (A) 23.77 24.24
5. Brannan, Josephine M (8) (A) 26.89 26.40
6. Cao, Thi A (8) (A) 25.87 26.69
7. Crompton, Lucy C (7) (A) 30.88 30.62
8. Cermak, Katmandu A (8) (A) 29.34 30.99
9. Golan, Maya (7) (NH) NT 31.97
10. Walshe Dickie, Elizabeth A (7) (A) 31.72 35.25
11. Cihlar, Siena C (7) (NH) 33.94 35.38
12. Price, Darrah (7) (NH) NT 36.15

Event 7 - Boys 9-10 50M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Hinkeldey, William (9) (NH) 41.56 40.94
2. Kalen, Kyle M (10) (A) 43.84 41.03
3. Baxter, Allen K (10) (NH) 49.51 45.16
4. Wertlieb, Richard B (9) (NH) 50.01 45.21
5. Weinberg, Alex J (10) (A) 45.32 45.44
6. Weinberg, Charlie W (10) (A) 44.72 46.78
7. Mayle, Gavin C (9) (NH) 49.56 47.69
8. Cihlar, Jayden M (9) (NH) 49.33 49.94
9. Arthur, Liam A (9) (NH) 48.11 51.47
10. Le, Brennen H (9) (A) 53.04 59.71
11. Walshe Dickie, Patrick A (9) (A) 1:01.25 1:04.90

Event 8 - Girls 9-10 50M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Stephens, Leah (10) (NH) 39.17 38.53
2. Mayle, Genevieve (10) (NH) 39.63 41.16
3. Roper, Lauren A (9) (A) 44.84 42.07
4. Seo, Bella A (10) (A) 44.43 43.42
5. Diss, Shannon (9) (NH) 44.10 45.78
6. Garland, Jacklyn M (9) (A) 51.00 49.78
7. Mudd, Sarah D (9) (A) 52.53 49.85
8. Liewehr, Tori M (9) (A) 49.81 51.90
9. Crompton, Mary P (10) (A) 48.56 52.37
10. Cornett, Samantha M (9) (NH) 56.87 52.81

Event 9 - Boys 13-14 50M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Loayza, Andrew (13) (NH) 28.87 28.82
2. Cheadle, Quintin (13) (NH) 30.31 30.35
3. Toth, Alexander J (14) (A) 30.87 30.81
4. Venezia, Garret (14) (NH) 32.37 31.25
5. Seo, Ethan A (14) (A) 31.41 31.27
6. Kavanagh, Jack (14) (NH) 31.75 31.47
7. Cao, Thaibinh A (15) (A) 32.89 32.87
8. DeLalio, Ethan (14) (NH) 32.87 33.18
9. Carlson, Davis (14) (NH) 33.11 33.75
10. Cameron, Thomas P (13) (A) 33.78 33.82
11. Gray, Sean S (13) (A) 35.50 36.28

Event 10 - Girls 13-14 50M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Dobrzykowski, Natalie (13) (NH) 30.59 30.38
2. Hallmark, Alaina R (13) (A) 30.87 30.40
3. Diss, Teagan (14) (NH) 32.29 32.56
4. Smith, Karissa A (13) (A) 35.31 34.44
5. Eaton, Anna L (13) (A) 33.81 34.53
6. Kelly, Caroline V (14) (A) 34.75 34.94
7. James, Mairead E (14) (NH) 35.75 35.65
8. Holman, Madison A (13) (A) 35.03 35.97
9T. Holman, Samantha A (13) (A) 35.59 37.18
9T. Guynn, Eleni (13) (NH) 36.26 37.18

Event 11 - Boys 11-12 50M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Golan, Nadav (11) (NH) 33.00 32.23
2. Liewehr, Adam P (11) (A) 33.47 34.03
3. Stephens, T.C. (12) (NH) 35.50 35.25
4. Kavanagh, Colin (12) (NH) 36.59 36.45
5. Vandenvalentyn, Erik (12) (NH) 36.72 36.47
6. DeSimone, Massimo (11) (NH) 36.50 36.94
7. Christensen, Guy H (11) (A) 38.47 38.97
8. Smith, Luke H (12) (A) 37.44 40.82
9. Figueroa, Eduardo (11) (NH) 42.37 42.41
10. Squirlock, Joey L (11) (A) 47.34 44.03
-. Weinberg, Jack A (12) (A) 46.00 NS

Event 12 - Girls 11-12 50M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Gray, Molly C (11) (A) 32.78 32.77
2. Collins, Nora M (12) (A) 34.13 34.02
3. Troy, Andria (11) (NH) 36.72 35.59
4. Mudd, Abigail D (12) (A) 35.68 36.81
5. Holman, Aubrey A (11) (A) 36.95 38.22
6. Cameron, Hannah M (11) (A) 38.75 38.62
7. Cheadle, Ella (11) (NH) 39.56 41.15
8. Harper, Naomi M (11) (A) 41.07 41.76
9. Black, Alicetta (11) (NH) 43.44 42.61
10. Hinkeldey, Maggie (11) (NH) 42.83 45.95

Event 13 - Boys 15-18 100M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Kenney, Matthew K (17) (A) 56.82 56.82
2. Crilly, Collin Michael (18) (NH) 1:00.31 1:01.82
3. Cameron, Connor C (16) (A) 1:05.66 1:05.60
4. Pletcher, Dannny (16) (NH) 1:07.39 1:06.35
5. Richter, Christopher (18) (NH) 1:05.75 1:09.25
6. Guynn, Dimitri (16) (NH) 1:12.00 1:13.72
7. Franklin, Peter H (17) (A) 1:13.90 1:15.69

Event 14 - Girls 15-18 100M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Richter, Audrey (16) (NH) 1:01.28 1:02.01
2. Levendusky, Sarah A (16) (A) 1:06.00 1:04.97
3. Toth, Kristen I (17) (A) 1:07.19 1:08.69
4. Kalen, Madeline C (18) (A) 1:09.94 1:09.75
5. Dobrzykowski, Emily (15) (NH) 1:11.87 1:11.76
6. Lozier, Sarah (15) (NH) 1:13.95 1:14.77
7. Hewitt, Missy A (17) (A) 1:14.93 1:16.34
8. Loayza, Kimberly (16) (NH) 1:17.63 1:21.50
9. DeMarco, Elisabeth (17) (NH) 1:23.89 1:24.38
10. Figueroa, Gabriela (15) (NH) NT 1:31.71

Event 15 - Boys 13-14 100M Individual Medley

  Athlete Seed Final
1. Loayza, Andrew (13) (NH) 1:11.66 1:12.59
2. Cheadle, Quintin (13) (NH) 1:16.61 1:15.38
3. Toth, Alexander J (14) (A) 1:16.20 1:17.41
4. Kavanagh, Jack (14) (NH) 1:19.65 1:21.65
5. Seo, Ethan A (14) (A) 1:23.60 1:23.85
6. Cameron, Thomas P (13) (A) 1:26.66 1:28.44

Event 16 - Girls 13-14 100M Individual Medley

  Athlete Seed Final
1. Dobrzykowski, Natalie (13) (NH) 1:18.88 1:16.06
2. Hallmark, Alaina R (13) (A) 1:18.86 1:17.60
3. Diss, Teagan (14) (NH) 1:22.87 1:23.38
4. Holman, Madison A (13) (A) 1:28.83 1:29.75
5. Holman, Samantha A (13) (A) 1:29.58 1:32.38
6. James, Mairead E (14) (NH) 1:35.03 1:39.47

Event 17 - Boys 8U 25M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Christensen, Duncan O (8) (A) 24.52 24.03
2. Huitz, Dominic M (8) (NH) 27.88 29.29
3. Avalos Restrepo, Sebastian G (7) (NH) 30.61 32.00
4. Avalos Restrepo, Nicolas G (7) (NH) 42.49 34.25
5. Christensen, Grahm B (6) (A) 48.02 49.82
6. Le, Tyler H (7) (A) 45.32 54.78

Event 18 - Girls 8U 25M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Bartholomew, Kaylee M (7) (NH) 26.82 25.87
2. Morris, Grace M (8) (A) 28.88 28.78
3. MacDonald, Chiara A (8) (NH) 32.65 31.72
4. Brannan, Josephine M (8) (A) 31.93 33.80
5. Cihlar, Siena C (7) (NH) 35.47 36.41
6. Walshe Dickie, Elizabeth A (7) (A) 34.31 38.34

Event 19 - Boys 9-10 25M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Hinkeldey, William (9) (NH) 23.37 23.49
2. Toth, Sam H (9) (A) 25.04 24.17
3. Arthur, Liam A (9) (NH) 27.07 28.69
4. Kalen, Kyle M (10) (A) 27.55 29.23
5. Mayle, Gavin C (9) (NH) 25.33 29.31
6. Walshe Dickie, Patrick A (9) (A) 33.73 40.09

Event 20 - Girls 9-10 25M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Mayle, Genevieve (10) (NH) 21.44 21.56
2. Seo, Bella A (10) (A) 25.93 25.37
3. Crompton, Mary P (10) (A) 27.25 28.53
4. Diss, Shannon (9) (NH) 25.94 30.26
5. Liewehr, Tori M (9) (A) 28.22 31.28
6. Cornett, Samantha M (9) (NH) 35.20 32.04

Event 21 - Boys 15-18 100M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Kenney, Matthew K (17) (A) 1:06.22 1:09.66
2. Crilly, Collin Michael (18) (NH) 1:11.04 1:14.67
3. Richter, Christopher (18) (NH) 1:19.97 1:21.68
4. Franklin, Peter H (17) (A) 1:25.29 1:23.47
5. Cameron, Connor C (16) (A) 1:21.23 1:26.40
6. Pletcher, Dannny (16) (NH) 1:30.94 1:29.06

Event 22 - Girls 15-18 100M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Levendusky, Sarah A (16) (A) 1:14.49 1:12.00
2. Richter, Audrey (16) (NH) 1:12.78 1:13.04
3. Toth, Kristen I (17) (A) 1:14.19 1:13.79
4. Dobrzykowski, Emily (15) (NH) 1:23.07 1:24.25
5. Kalen, Madeline C (18) (A) 1:28.38 1:30.56
6. DeMarco, Elisabeth (17) (NH) NT 1:41.69

Event 23 - Boys 11-12 50M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Liewehr, Adam P (11) (A) 40.57 40.00
2. Stephens, T.C. (12) (NH) 45.57 44.60
3. DeSimone, Massimo (11) (NH) 47.24 48.96
4. Vandenvalentyn, Erik (12) (NH) 54.14 52.53
5. Christensen, Guy H (11) (A) 54.00 54.63

Event 24 - Girls 11-12 50M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Gray, Molly C (11) (A) 44.71 41.91
2. Troy, Andria (11) (NH) 44.07 42.41
3. Collins, Nora M (12) (A) 42.59 43.28
4. Cameron, Hannah M (11) (A) 45.40 46.41
5. Cheadle, Ella (11) (NH) 46.58 48.38
6. Baxter, Rebecca J (12) (NH) 52.72 53.00

Event 25 - Boys 13-14 50M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Loayza, Andrew (13) (NH) 33.29 34.47
2. Toth, Alexander J (14) (A) 36.33 35.56
3. DeLalio, Ethan (14) (NH) 40.12 40.00
4. Hinkeldey, Patrick (13) (NH) 40.03 40.09
5. Gray, Sean S (13) (A) 43.43 44.21
6. Cao, Thaibinh A (15) (A) 44.17 44.72

Event 26 - Girls 13-14 50M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Dobrzykowski, Natalie (13) (NH) 36.78 36.97
2. Hallmark, Alaina R (13) (A) 37.96 38.53
3. Eaton, Anna L (13) (A) 40.34 38.93
4. Diss, Teagan (14) (NH) 39.12 40.09
5. Holman, Madison A (13) (A) 41.85 43.38
6. Guynn, Eleni (13) (NH) 46.72 50.99

Event 27 - Boys 15-18 100M Individual Medley

  Athlete Seed Final
1. Kenney, Matthew K (17) (A) 1:06.06 1:09.12
2. Crilly, Collin Michael (18) (NH) 1:09.59 1:09.87
3. Pletcher, Dannny (16) (NH) 1:24.16 1:19.44
4T. Richter, Christopher (18) (NH) 1:17.78 1:20.13
4T. Cameron, Connor C (16) (A) 1:18.97 1:20.13
6. Franklin, Peter H (17) (A) NT 1:27.57

Event 28 - Girls 15-18 100M Individual Medley

  Athlete Seed Final
1. Levendusky, Sarah A (16) (A) 1:13.83 1:11.19
2. Richter, Audrey (16) (NH) 1:12.78 1:14.15
3. Toth, Kristen I (17) (A) 1:16.63 1:16.45
4. Dobrzykowski, Emily (15) (NH) 1:22.56 1:22.41
5. Kalen, Madeline C (18) (A) 1:22.47 1:24.38
6. Lozier, Sarah (15) (NH) 1:24.97 1:26.85

Event 29 - Boys 8U 25M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Wertlieb, Jonah B (7) (NH) 34.84 31.06
2. Avalos Restrepo, Sebastian G (7) (NH) 41.72 34.02
3. Headen, Xavier V (8) (NH) 33.50 34.25

Event 30 - Girls 8U 25M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Bartholomew, Kaylee M (7) (NH) 27.12 28.09
2. Costa Lara, Alba V (8) (NH) 32.39 34.44
3. Cao, Thi A (8) (A) 37.67 36.94
-. Cermak, Katmandu A (8) (A) NT DQ
-. Morris, Grace M (8) (A) 38.56 DQ

Event 31 - Boys 9-10 25M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Kalen, Kyle M (10) (A) 24.54 25.63
2. Wertlieb, Richard B (9) (NH) 24.40 25.73
3. Weinberg, Charlie W (10) (A) 26.38 26.32
4. Arthur, Liam A (9) (NH) 29.75 29.56
5. Baxter, Allen K (10) (NH) 31.63 29.97
-. Toth, Sam H (9) (A) 26.25 DQ

Event 32 - Girls 9-10 25M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Stephens, Leah (10) (NH) 24.72 24.53
2. Roper, Lauren A (9) (A) 27.14 26.31
3. Diss, Shannon (9) (NH) 27.25 27.84
4. Crompton, Mary P (10) (A) 29.62 28.91

Event 33 - Boys 11-12 50M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Golan, Nadav (11) (NH) 40.81 40.92
2. Kavanagh, Colin (12) (NH) 44.56 44.32
3. Stephens, T.C. (12) (NH) 48.53 48.12
4. Smith, Luke H (12) (A) 51.41 49.78
5. Christensen, Guy H (11) (A) 51.06 50.61
6. Squirlock, Joey L (11) (A) NT 1:00.66

Event 34 - Girls 11-12 50M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Collins, Nora M (12) (A) 42.76 43.96
2. Holman, Aubrey A (11) (A) 50.14 51.39
3. Mudd, Abigail D (12) (A) 51.03 51.90
4. Black, Alicetta (11) (NH) 1:01.72 59.37
5. Baxter, Rebecca J (12) (NH) 1:03.78 1:01.90
6. Hinkeldey, Maggie (11) (NH) 1:07.44 1:12.47

Event 35 - Boys 13-14 50M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Cheadle, Quintin (13) (NH) 40.90 39.88
2. Kavanagh, Jack (14) (NH) 39.85 39.98
3. Seo, Ethan A (14) (A) 44.25 42.94
4. Cameron, Thomas P (13) (A) 45.72 44.12
5. Venezia, Garret (14) (NH) 44.84 44.99
6. Cao, Thaibinh A (15) (A) 44.60 45.08

Event 36 - Girls 13-14 50M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Hallmark, Alaina R (13) (A) 40.65 42.06
2. Diss, Teagan (14) (NH) 43.22 42.85
3. Smith, Karissa A (13) (A) 45.72 45.35
4. Holman, Madison A (13) (A) 45.54 45.85
5. James, Mairead E (14) (NH) 51.99 53.04

Event 37 - Boys 15-18 100M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Crilly, Collin Michael (18) (NH) 1:22.15 1:21.41
2. Pletcher, Dannny (16) (NH) 1:32.08 1:29.53
3. Cameron, Connor C (16) (A) 1:33.78 1:30.53
4. Guynn, Dimitri (16) (NH) 1:37.90 1:39.28
5. Franklin, Peter H (17) (A) 1:42.20 1:45.43

Event 38 - Girls 15-18 100M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Toth, Kristen I (17) (A) 1:26.09 1:23.96
2. Hewitt, Missy A (17) (A) 1:32.70 1:33.53
3. Lozier, Sarah (15) (NH) 1:36.59 1:37.37
4. Vandenvalentyn, Eleza (18) (NH) NT 1:47.83
5. Figueroa, Gabriela (15) (NH) 2:00.71 1:55.44

Event 39 - Boys 8U 25M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Christensen, Duncan O (8) (A) 24.41 23.12
2. Huitz, Dominic M (8) (NH) 29.75 27.84
3. Avalos Restrepo, Nicolas G (7) (NH) 38.09 33.89
4. Headen, Xavier V (8) (NH) 25.91 35.00
-. Le, Tyler H (7) (A) NT DQ

Event 40 - Girls 8U 25M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Costa Lara, Alba V (8) (NH) 29.79 28.28
2. MacDonald, Chiara A (8) (NH) 31.03 30.07
3. Cermak, Katmandu A (8) (A) 34.09 32.90
4. Cao, Thi A (8) (A) 42.14 38.20
5. Brannan, Josephine M (8) (A) 42.25 41.13
-. Golan, Maya (7) (NH) NT DQ

Event 41 - Boys 9-10 25M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Hinkeldey, William (9) (NH) 22.13 22.48
2. Baxter, Allen K (10) (NH) 23.94 23.83
3. Mayle, Gavin C (9) (NH) 26.47 24.19
4. Toth, Sam H (9) (A) 25.25 24.41
5. Weinberg, Alex J (10) (A) 24.55 26.06
6. Weinberg, Charlie W (10) (A) 25.04 27.28

Event 42 - Girls 9-10 25M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Stephens, Leah (10) (NH) 20.19 19.94
2. Seo, Bella A (10) (A) 23.62 22.34
3. Roper, Lauren A (9) (A) 23.03 22.47
4. Mayle, Genevieve (10) (NH) 23.40 24.90
5. Cornett, Samantha M (9) (NH) 31.53 27.03
6. Liewehr, Tori M (9) (A) 25.40 31.41

Event 43 - Boys 11-12 50M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Golan, Nadav (11) (NH) 38.76 36.34
2. Liewehr, Adam P (11) (A) 42.00 42.53
3. Kavanagh, Colin (12) (NH) 43.47 44.53
4. Vandenvalentyn, Erik (12) (NH) 46.40 47.61
5. Smith, Luke H (12) (A) 52.37 52.08

Event 44 - Girls 11-12 50M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Mudd, Abigail D (12) (A) 41.42 41.62
2. Gray, Molly C (11) (A) 42.07 41.65
3. Cheadle, Ella (11) (NH) 43.41 44.95
4. Holman, Aubrey A (11) (A) 43.98 47.88
5. Baxter, Rebecca J (12) (NH) 59.23 54.42
6. Hinkeldey, Maggie (11) (NH) 57.85 59.19

Event 45 - Boys 13-14 50M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Loayza, Andrew (13) (NH) 32.79 32.31
2. Cheadle, Quintin (13) (NH) 34.25 32.47
3. Toth, Alexander J (14) (A) 35.31 35.66
4. Cameron, Thomas P (13) (A) 38.63 37.93
5. Seo, Ethan A (14) (A) 37.65 39.47
6. Kavanagh, Jack (14) (NH) 39.27 41.00

Event 46 - Girls 13-14 50M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Dobrzykowski, Natalie (13) (NH) 33.31 35.22
2. Eaton, Anna L (13) (A) 40.50 40.03
3. Kelly, Caroline V (14) (A) 40.00 40.07
4. Holman, Samantha A (13) (A) 46.27 46.50
5. James, Mairead E (14) (NH) 43.56 46.59
6. Guynn, Eleni (13) (NH) 48.88 50.39

Event 47 - Boys 15-18 50M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Kenney, Matthew K (17) (A) 29.06 29.00
2. Richter, Christopher (18) (NH) 32.22 33.06
3. Guynn, Dimitri (16) (NH) 36.91 37.94

Event 48 - Girls 15-18 50M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Richter, Audrey (16) (NH) 30.75 31.14
2. Levendusky, Sarah A (16) (A) 31.97 31.27
3. Kalen, Madeline C (18) (A) 34.28 34.68
4. Dobrzykowski, Emily (15) (NH) 36.63 37.52
5. Hewitt, Missy A (17) (A) 37.90 37.77
6. Lozier, Sarah (15) (NH) 37.59 39.91

Event 49 - Boys 14U 175M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK HILLS NT 2:03.08
  Hinkeldey, William (9), Golan, Nadav (11), Loayza, Andrew (13), Headen, Xavier V (8)  
2. ASHTON NT 2:04.88
  Kalen, Kyle M (10), Liewehr, Adam P (11), Toth, Alexander J (14), Christensen, Duncan O (8)  
3. NORBECK HILLS NT 2:14.35
  Baxter, Allen K (10), Stephens, T.C. (12), Cheadle, Quintin (13), Huitz, Dominic M (8)  
4. ASHTON NT 2:37.77
  Toth, Sam H (9), Smith, Luke H (12), Seo, Ethan A (14), Le, Tyler H (7)  

Event 50 - Girls 14U 175M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK HILLS NT 2:04.90
  Stephens, Leah (10), Troy, Andria (11), Dobrzykowski, Natalie (13), Bartholomew, Kaylee M (7)  
2. ASHTON NT 2:07.49
  Seo, Bella A (10), Gray, Molly C (11), Hallmark, Alaina R (13), Morris, Grace M (8)  
3. NORBECK HILLS NT 2:15.13
  Mayle, Genevieve (10), Cheadle, Ella (11), Diss, Teagan (14), MacDonald, Chiara A (8)  
4. ASHTON NT 2:19.32
  Roper, Lauren A (9), Collins, Nora M (12), Eaton, Anna L (13), Brannan, Josephine M (8)
 
Partners
GrillMarX
Sole+D%27Italia+Restaurant
Sponsors