Background-image
2017 Week 1A
Score Summary
  • QUAIL VALLEY: 385
  • NORBECK HILLS: 381

Event 1 - Boys 12U 100M Individual Medley

  Athlete Seed Final
1. Mayhew, Caleb J (12) (QV) 1:25.36 1:24.97
2. Baxter, Allen K (12) (NH) 1:47.80 1:41.15
3. Hinkeldey, William (11) (NH) 1:44.14 1:41.21
4. Cruz, Rudy M (12) (QV) 1:48.87 1:41.49
5. Siaden, Niko Dylan M (8) (QV) 1:41.58 1:43.84
6. Wertlieb, Richard B (11) (NH) 1:59.13 1:59.12

Event 2 - Girls 12U 100M Individual Medley

  Athlete Seed Final
1. Webb, Natalie I (11) (QV) 1:22.93 1:22.60
2. Stephens, Leah (12) (NH) 1:29.19 1:25.82
3. Mayle, Genevieve (12) (NH) 1:28.71 1:27.60
4. Balderrama, Isabella M (9) (QV) 1:31.27 1:29.35
5. Webb, Maria D (9) (QV) 1:32.76 1:31.44
6. Ryan, Kira (12) (NH) 1:34.34 1:34.55

Event 3 - Boys 18U 200M Medley Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK HILLS NT 2:10.92
  Loayza, Andrew (15), Pletcher, Dannny (18), Cheadle, Quintin (15), Carlson, Davis (16)  
2. QUAIL VALLEY NT 2:22.50
  Butler, Marshall (18), Mayhew, Justin J (15), Del Cid, Christian G (16), Mabry, James C (18)  
3. NORBECK HILLS NT 2:31.19
  Hinkeldey, Patrick (15), Vandenvalentyn, Erik (14), Golan, Nadav (13), Figueroa, Eduardo (13)  
4. QUAIL VALLEY NT 2:52.35
  Franklin, Timothy (16), Brogden, Mason C (11), Villanueva, Matthew (17), Wyett, Matthew F (14)  

Event 4 - Girls 18U 200M Medley Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK HILLS NT 2:27.76
  Stephens, Leah (12), Weiland, Sophia Y (14), Richter, Audrey (18), Cheadle, Ella (13)  
2. QUAIL VALLEY NT 2:33.28
  Noveras, Julianne (17), Butler, Katy (16), Flandrau, Lauren N (15), Aguilar, Madison A (16)  
3. QUAIL VALLEY NT 2:46.16
  Noveras, Jadrienne (12), Aguilar, Shelby E (13), Cruz, Joanna s (18), Butler, Emma (15)  
4. NORBECK HILLS NT 2:53.56
  Diss, Shannon (11), Ryan, Kira (12), Figueroa, Gabriela (17), Guynn, Eleni (15)  

Event 5 - Boys 8U 25M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Siaden, Niko Dylan M (8) (QV) 17.35 17.06
2. Khalaf, Aidan (8) (NH) 27.24 25.34
3. Reilly, David A (8) (NH) 31.97 25.80
4. Mayhew, Zachariah R (6) (QV) 28.93 28.28
5. Reightler, Ethan D (8) (NH) 30.27 30.49
6. Zaporozhetc, Michael (7) (QV) 39.07 32.09
7. Liang, Luke (7) (QV) 43.52 32.93
8. Oles, Daniel A (8) (NH) 32.03 34.32
9. Reilly, Christopher N (8) (NH) 33.59 35.93
10. Siaden, Ryu Cole M (6) (QV) 39.26 41.50
11. Cabrera, Jonathan (8) (QV) NT 45.37

Event 6 - Girls 8U 25M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Lacson, Aleah (8) (QV) 19.58 18.35
2. Avalos Restrepo, Natalie C (6) (NH) 25.74 25.16
3. Oles, Sophia M (8) (NH) 29.44 27.33
4. Benavides, Belen L (8) (NH) NT 27.36
5. Gomes, Rose B (8) (QV) NT 29.41
6. MacDonald, Mikayla E (8) (NH) 32.26 29.87
7. Guilds, Mairin C (7) (QV) 26.35 30.23
8. Mayhew, Karis E (8) (QV) 34.03 34.45
9. Hollister, McKenzie C (6) (QV) 39.47 34.62
10. Engler, Amber M (7) (NH) NT 35.03
11. Arthur, Grace S (8) (NH) 40.36 35.60
12. Moncada, Ariana (7) (QV) NT 37.22

Event 7 - Boys 9-10 50M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Avalos Restrepo, Sebastian G (9) (NH) 41.71 40.93
2. Golan, Ziv (9) (NH) 50.69 47.09
3. Goodman, Elijah (9) (NH) 58.53 54.26
4. Reilly, Denis P (10) (NH) 1:07.37 56.70
5. Moskof, Jonathan J (9) (NH) NT 1:02.12
6. Wong, Alexander (9) (QV) 1:12.86 1:02.56
7. Segovia, Alex (9) (QV) NT 1:12.31
8. Levonenko, Victor (9) (QV) NT 1:50.84

Event 8 - Girls 9-10 50M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Webb, Maria D (9) (QV) 36.00 35.40
2. Balderrama, Isabella M (9) (QV) 36.70 35.72
3. Bartholomew, Kaylee M (10) (NH) 40.54 37.61
4. Cunanan, Emily D (10) (QV) 40.26 40.06
5. Mayhew, Brianna J (10) (QV) 41.92 41.43
6. MacDonald, Chiara A (10) (NH) 44.58 43.84
7. Beltran, Sara (9) (QV) 53.48 51.75
8. Golan, Maya (9) (NH) 52.72 52.58
9. Cihlar, Siena C (9) (NH) 50.31 53.38
10. Price, Darrah S (9) (NH) 1:00.61 55.38
11. Young, Ariana (9) (QV) 55.18 1:00.04

Event 9 - Boys 13-14 50M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. MacLang, Roell (13) (QV) 27.12 27.18
2. Stephens, T.C. (14) (NH) 31.72 31.08
3. Golan, Nadav (13) (NH) 31.47 31.44
4. Webb, Aaron A (13) (QV) 33.33 32.68
5. Vandenvalentyn, Erik (14) (NH) 32.42 33.18
6. Wyett, Matthew F (14) (QV) 35.44 35.57

Event 10 - Girls 13-14 50M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Weiland, Sophia Y (14) (NH) 32.01 32.12
2. Brogden, Morgan C (14) (QV) 33.48 33.71
3. Cunanan, Brianna D (13) (QV) 35.09 34.86
4. Cheadle, Ella (13) (NH) 34.06 35.23
5. Aguilar, Shelby E (13) (QV) 39.52 38.88
6. Hinkeldey, Maggie (13) (NH) 38.14 39.16
7. Johnson, Nuelle W (14) (QV) 43.80 45.07

Event 11 - Boys 11-12 50M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Mayhew, Caleb J (12) (QV) 34.44 34.22
2. Johnson, Emmanuel W (12) (QV) 37.78 36.28
3. Baxter, Allen K (12) (NH) 37.90 36.60
4. Cruz, Rudy M (12) (QV) 38.55 36.89
5. Hinkeldey, William (11) (NH) 37.80 36.92
6. Hafer, Ian (12) (QV) 42.12 38.06
7. Basar, Omar (11) (QV) 46.07 41.06
8. Cihlar, Jayden M (11) (NH) 42.36 41.15
9. Arthur, Liam A (11) (NH) 43.36 41.46
10. Franklin, Andrew (12) (QV) 43.56 42.34
11. Oles, Erik C (12) (NH) 43.68 42.94
12. Wertlieb, Richard B (11) (NH) 42.66 43.67

Event 12 - Girls 11-12 50M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Webb, Natalie I (11) (QV) 33.18 32.44
2. Stephens, Leah (12) (NH) 35.67 35.34
3. Balderama, Alexandra Z (12) (QV) 35.64 35.60
4. Noveras, Jadrienne (12) (QV) 36.78 36.47
5. Ryan, Kira (12) (NH) 35.56 36.60
6. Diss, Shannon (11) (NH) 37.97 37.21
7. Halling, Samantha J (12) (QV) 38.31 37.47
8. Beltran, Gabriela (11) (QV) 41.96 40.19
9. Butler, Bailey (11) (QV) 45.64 45.21

Event 13 - Boys 15-18 100M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Cheadle, Quintin (15) (NH) 1:01.40 1:01.24
2. Loayza, Andrew (15) (NH) 1:01.57 1:01.87
3. Pletcher, Dannny (18) (NH) 1:05.03 1:05.93
4. Mayhew, Justin J (15) (QV) 1:05.81 1:06.43
5. Del Cid, Christian G (16) (QV) NT 1:08.16
6. Mabry, James C (18) (QV) NT 1:08.31
7. Villanueva, Matthew (17) (QV) NT 1:17.24
8. Butler, Marshall (18) (QV) 1:20.56 1:23.38
-. Franklin, Timothy (16) (QV) 1:32.60 DQ
-. Carlson, Davis (16) (NH) NT NS

Event 14 - Girls 15-18 100M Freestyle

  Athlete Seed Final
1. Richter, Audrey (18) (NH) 1:01.28 1:06.67
2. Aguilar, Madison A (16) (QV) 1:17.13 1:15.63
3. Flandrau, Lauren N (15) (QV) 1:15.43 1:16.03
4. Cruz, Joanna s (18) (QV) 1:20.66 1:18.10
5. Noveras, Julianne (17) (QV) NT 1:20.27
6. Figueroa, Gabriela (17) (NH) 1:28.00 1:27.97
7. Butler, Katy (16) (QV) 1:25.46 1:28.87
8. Butler, Emma (15) (QV) NT 1:37.16

Event 15 - Boys 13-14 100M Individual Medley

  Athlete Seed Final
1. MacLang, Roell (13) (QV) 1:09.69 1:08.15
2. Golan, Nadav (13) (NH) 1:18.47 1:18.10
3. Stephens, T.C. (14) (NH) 1:22.59 1:20.04
4. Webb, Aaron A (13) (QV) 1:26.49 1:23.59
5. Vandenvalentyn, Erik (14) (NH) 1:24.21 1:24.69
-. Wyett, Matthew F (14) (QV) 1:41.84 DQ

Event 16 - Girls 13-14 100M Individual Medley

  Athlete Seed Final
1. Weiland, Sophia Y (14) (NH) 1:19.30 1:18.50
2. Cheadle, Ella (13) (NH) 1:28.23 1:26.50
3. Cunanan, Brianna D (13) (QV) 1:30.29 1:27.81
4. Brogden, Morgan C (14) (QV) 1:37.78 1:36.00
5. Aguilar, Shelby E (13) (QV) 1:40.85 1:37.91
6. Hinkeldey, Maggie (13) (NH) 1:45.17 1:50.58

Event 17 - Boys 8U 25M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Reilly, David A (8) (NH) 38.75 35.44
2. Liang, Luke (7) (QV) NT 38.00
3. Zaporozhetc, Michael (7) (QV) 45.41 38.68
4. Reightler, Ethan D (8) (NH) NT 40.21
5. Oles, Daniel A (8) (NH) NT 42.33
6. Siaden, Ryu Cole M (6) (QV) 42.51 44.62

Event 18 - Girls 8U 25M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Guilds, Mairin C (7) (QV) 36.66 33.53
2. Oles, Sophia M (8) (NH) 33.43 36.47
3. Benavides, Belen L (8) (NH) NT 36.73
4. Hollister, McKenzie C (6) (QV) NT 37.81
5. Mayhew, Karis E (8) (QV) 41.18 39.95
6. Engler, Amber M (7) (NH) NT 47.58

Event 19 - Boys 9-10 25M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Golan, Ziv (9) (NH) 29.60 27.53
2. Garcia, Nicolas E (9) (NH) 34.34 30.67
3. Wong, Alexander (9) (QV) 32.36 32.35
4. Segovia, Alex (9) (QV) 37.36 37.03
5. Reilly, Denis P (10) (NH) 49.72 41.41
6. Levonenko, Victor (9) (QV) NT 1:03.13

Event 20 - Girls 9-10 25M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Bartholomew, Kaylee M (10) (NH) 20.98 20.09
2. Webb, Maria D (9) (QV) 21.37 20.34
3. Cunanan, Emily D (10) (QV) 21.61 21.15
4. Mayhew, Brianna J (10) (QV) 23.23 24.88
5. Cihlar, Siena C (9) (NH) 29.72 30.70
6. Price, Darrah S (9) (NH) 29.84 32.95

Event 21 - Boys 15-18 100M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Loayza, Andrew (15) (NH) 1:14.12 1:08.52
2. Hinkeldey, Patrick (15) (NH) 1:26.79 1:18.84
3. Del Cid, Christian G (16) (QV) NT 1:19.54
4. Mabry, James C (18) (QV) NT 1:20.50
5. Mayhew, Justin J (15) (QV) 1:20.23 1:22.50
6. Carlson, Davis (16) (NH) 1:24.22 1:24.75

Event 22 - Girls 15-18 100M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Richter, Audrey (18) (NH) 1:11.05 1:16.18
2. Noveras, Julianne (17) (QV) NT 1:26.88
3. Aguilar, Madison A (16) (QV) 1:29.23 1:28.75
4. Figueroa, Gabriela (17) (NH) 1:39.22 1:42.75
-. Flandrau, Lauren N (15) (QV) 1:29.66 DQ

Event 23 - Boys 11-12 50M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Mayhew, Caleb J (12) (QV) 40.96 40.33
2. Hinkeldey, William (11) (NH) 45.37 43.90
3. Cihlar, Jayden M (11) (NH) 51.34 47.93
4. Hafer, Ian (12) (QV) 52.17 48.59
5. Mayle, Gavin C (11) (NH) 54.06 52.22
-. Brogden, Mason C (11) (QV) 52.92 DQ

Event 24 - Girls 11-12 50M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Webb, Natalie I (11) (QV) 39.00 36.94
2. Mayle, Genevieve (12) (NH) 40.75 39.43
3. Noveras, Jadrienne (12) (QV) 39.36 39.96
4. Balderama, Alexandra Z (12) (QV) 45.40 44.97
5. Ryan, Kira (12) (NH) 45.13 45.46
-. Diss, Shannon (11) (NH) NT DQ

Event 25 - Boys 13-14 50M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Golan, Nadav (13) (NH) 38.63 37.67
2. Stephens, T.C. (14) (NH) 39.31 39.44
3. Webb, Aaron A (13) (QV) 40.83 40.37
4. Wyett, Matthew F (14) (QV) 44.55 42.78
5. Figueroa, Eduardo (13) (NH) 44.30 45.94
6. Didavi, Clark S (13) (QV) 1:10.41 54.28

Event 26 - Girls 13-14 50M Backstroke

  Athlete Seed Final
1. Brogden, Morgan C (14) (QV) 40.84 41.28
2. Cunanan, Brianna D (13) (QV) 41.01 42.97
3. Hinkeldey, Maggie (13) (NH) 45.47 47.06
4. Aguilar, Shelby E (13) (QV) 47.87 48.44

Event 27 - Boys 15-18 100M Individual Medley

  Athlete Seed Final
1. Loayza, Andrew (15) (NH) 1:08.09 1:09.81
2. Cheadle, Quintin (15) (NH) 1:14.24 1:16.78
3. Pletcher, Dannny (18) (NH) 1:16.65 1:17.38
4. Mayhew, Justin J (15) (QV) 1:17.46 1:17.84
5. Del Cid, Christian G (16) (QV) NT 1:20.41
6. Mabry, James C (18) (QV) NT 1:22.46

Event 28 - Girls 15-18 100M Individual Medley

  Athlete Seed Final
1. Richter, Audrey (18) (NH) 1:12.78 1:19.72
2. Flandrau, Lauren N (15) (QV) 1:29.24 1:29.13
3. Aguilar, Madison A (16) (QV) 1:28.55 1:31.31
4. Noveras, Julianne (17) (QV) NT 1:32.53
5. Figueroa, Gabriela (17) (NH) 1:35.00 1:41.73

Event 29 - Boys 8U 25M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Siaden, Niko Dylan M (8) (QV) 23.60 23.53
2. Mayhew, Zachariah R (6) (QV) 35.69 32.78
3. Reilly, David A (8) (NH) 37.34 35.46
4. Reilly, Christopher N (8) (NH) NT 39.54
-. Khalaf, Aidan (8) (NH) 36.29 DQ
-. Cabrera, Jonathan (8) (QV) NT DQ

Event 30 - Girls 8U 25M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Lacson, Aleah (8) (QV) 23.95 25.09
2. Avalos Restrepo, Natalie C (6) (NH) 34.81 33.58
3. Gomes, Rose B (8) (QV) NT 33.94
4. Oles, Sophia M (8) (NH) 39.38 37.19
-. MacDonald, Mikayla E (8) (NH) 42.01 DQ
-. Mayhew, Karis E (8) (QV) NT DQ

Event 31 - Boys 9-10 25M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Avalos Restrepo, Sebastian G (9) (NH) 27.06 29.53
2. Levonenko, Victor (9) (QV) NT 54.56
-. Segovia, Alex (9) (QV) NT DQ
-. Wong, Alexander (9) (QV) NT DQ
-. Golan, Ziv (9) (NH) 28.63 DQ
-. Reilly, Denis P (10) (NH) 33.25 DQ

Event 32 - Girls 9-10 25M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Balderrama, Isabella M (9) (QV) 21.88 20.44
2. Bartholomew, Kaylee M (10) (NH) 22.82 21.95
3. Cunanan, Emily D (10) (QV) 27.56 27.01
4. MacDonald, Chiara A (10) (NH) 27.75 28.18
5. Solomon, Tseday g (10) (QV) 32.40 32.23
6. Golan, Maya (9) (NH) NT 33.27

Event 33 - Boys 11-12 50M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Mayhew, Caleb J (12) (QV) 44.87 45.31
2. Brogden, Mason C (11) (QV) 52.06 50.94
3. Baxter, Allen K (12) (NH) 56.11 52.70
4. Johnson, Emmanuel W (12) (QV) 53.61 52.93
5. Wertlieb, Richard B (11) (NH) 55.97 55.23
6. Cihlar, Jayden M (11) (NH) 1:03.13 1:00.53

Event 34 - Girls 11-12 50M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Stephens, Leah (12) (NH) 47.23 45.76
2. Balderama, Alexandra Z (12) (QV) 48.43 46.16
3. Mayle, Genevieve (12) (NH) 45.81 46.40
4. Diss, Shannon (11) (NH) NT 51.34
5. Halling, Samantha J (12) (QV) 51.06 51.59
6. Beltran, Gabriela (11) (QV) 1:01.64 1:00.09

Event 35 - Boys 13-14 50M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. MacLang, Roell (13) (QV) 36.69 35.91
2. Kavanagh, Colin (14) (NH) 38.41 37.44
3. Golan, Nadav (13) (NH) 39.66 40.59
4. Vandenvalentyn, Erik (14) (NH) 45.07 45.96
5. Didavi, Clark S (13) (QV) NT 53.53
-. Wyett, Matthew F (14) (QV) 55.61 DQ

Event 36 - Girls 13-14 50M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Weiland, Sophia Y (14) (NH) 42.13 40.56
2. Cheadle, Ella (13) (NH) 47.18 46.25
3. Brogden, Morgan C (14) (QV) 46.82 47.52
4. Johnson, Nuelle W (14) (QV) 57.40 55.90
5. Hinkeldey, Maggie (13) (NH) 1:03.95 1:05.12

Event 37 - Boys 15-18 100M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Loayza, Andrew (15) (NH) 1:27.12 1:21.66
2. Cheadle, Quintin (15) (NH) 1:26.18 1:22.07
3. Mayhew, Justin J (15) (QV) 1:24.25 1:25.22
4. Pletcher, Dannny (18) (NH) 1:28.94 1:31.97
5. Villanueva, Matthew (17) (QV) NT 1:33.33
6. Butler, Marshall (18) (QV) 1:50.41 1:50.03

Event 38 - Girls 15-18 100M Breast stroke

  Athlete Seed Final
1. Butler, Katy (16) (QV) 1:48.07 1:44.53
2. Aguilar, Madison A (16) (QV) 1:51.23 1:46.71
3. Figueroa, Gabriela (17) (NH) 1:53.43 1:53.07
4. Guynn, Eleni (15) (NH) NT 2:05.61
-. Cruz, Joanna s (18) (QV) NT DQ

Event 39 - Boys 8U 25M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Siaden, Niko Dylan M (8) (QV) 19.72 19.07
2. Mayhew, Zachariah R (6) (QV) 49.26 39.03
-. Siaden, Ryu Cole M (6) (QV) NT DQ
-. Khalaf, Aidan (8) (NH) 35.77 DQ
-. Reilly, Christopher N (8) (NH) NT DQ

Event 40 - Girls 8U 25M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Lacson, Aleah (8) (QV) 24.83 23.19
2. Gomes, Rose B (8) (QV) NT 38.53
3. Hollister, McKenzie C (6) (QV) NT 46.66
-. MacDonald, Mikayla E (8) (NH) 40.58 DQ
-. Arthur, Grace S (8) (NH) 50.50 DQ
-. Avalos Restrepo, Natalie C (6) (NH) 39.55 DQ

Event 41 - Boys 9-10 25M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Avalos Restrepo, Sebastian G (9) (NH) 22.45 23.38
2. Goodman, Elijah (9) (NH) 39.18 30.26

Event 42 - Girls 9-10 25M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Webb, Maria D (9) (QV) 18.52 17.72
2. Balderrama, Isabella M (9) (QV) NT 18.92
3. Mayhew, Brianna J (10) (QV) 22.87 21.38
4. MacDonald, Chiara A (10) (NH) 27.72 27.13
5. Golan, Maya (9) (NH) NT 30.03
6. Cihlar, Siena C (9) (NH) 31.59 31.20

Event 43 - Boys 11-12 50M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Baxter, Allen K (12) (NH) 44.14 41.60
2. Hinkeldey, William (11) (NH) 50.78 46.81
3. Cruz, Rudy M (12) (QV) 53.95 49.00
4. Franklin, Andrew (12) (QV) 55.03 51.50
5. Arthur, Liam A (11) (NH) 59.94 53.47
-. Johnson, Emmanuel W (12) (QV) 48.35 DQ

Event 44 - Girls 11-12 50M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Webb, Natalie I (11) (QV) 37.92 37.16
2. Stephens, Leah (12) (NH) 41.25 40.89
3. Noveras, Jadrienne (12) (QV) 45.43 43.15
4. Mayle, Genevieve (12) (NH) 44.68 45.12
5. Beltran, Gabriela (11) (QV) 48.43 47.00
6. Ryan, Kira (12) (NH) 45.96 47.13

Event 45 - Boys 13-14 50M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. MacLang, Roell (13) (QV) 31.70 31.64
2. Stephens, T.C. (14) (NH) 36.09 35.90
3. Vandenvalentyn, Erik (14) (NH) 36.85 38.25
4. Webb, Aaron A (13) (QV) 40.93 41.94
5. Figueroa, Eduardo (13) (NH) 43.51 42.13
-. Didavi, Clark S (13) (QV) NT DQ

Event 46 - Girls 13-14 50M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Weiland, Sophia Y (14) (NH) 35.55 34.43
2. Cunanan, Brianna D (13) (QV) 40.23 39.15
3. Cheadle, Ella (13) (NH) 40.82 39.23
4. Aguilar, Shelby E (13) (QV) 49.20 47.00
5. Johnson, Nuelle W (14) (QV) 58.73 1:01.18

Event 47 - Boys 15-18 50M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Cheadle, Quintin (15) (NH) 31.06 31.53
2. Del Cid, Christian G (16) (QV) NT 33.37
3. Carlson, Davis (16) (NH) 34.81 33.40
4. Pletcher, Dannny (18) (NH) 33.83 34.09
5. Mabry, James C (18) (QV) NT 34.60
6. Butler, Marshall (18) (QV) 38.04 36.44

Event 48 - Girls 15-18 50M Butterfly

  Athlete Seed Final
1. Richter, Audrey (18) (NH) 30.75 31.43
2. Flandrau, Lauren N (15) (QV) 36.87 37.41
3. Cruz, Joanna s (18) (QV) 40.47 41.36
4. Noveras, Julianne (17) (QV) NT 41.73
5. Guynn, Eleni (15) (NH) 41.90 44.12

Event 49 - Boys 14U 175M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. NORBECK HILLS NT 2:17.66
  Avalos Restrepo, Sebastian G (9), Baxter, Allen K (12), Stephens, T.C. (14), Khalaf, Aidan (8)  
2. QUAIL VALLEY NT 2:19.90
  Wong, Alexander (9), Mayhew, Caleb J (12), MacLang, Roell (13), Siaden, Niko Dylan M (8)  
3. QUAIL VALLEY NT 3:00.50
  Segovia, Alex (9), Johnson, Emmanuel W (12), Webb, Aaron A (13), Mayhew, Zachariah R (6)  
-. NORBECK HILLS NT DQ
  Golan, Ziv (9), Hinkeldey, William (11), Figueroa, Eduardo (13), Reilly, David A (8)  

Event 50 - Girls 14U 175M Freestyle Relay

  Team Seed Final
1. QUAIL VALLEY NT 1:59.78
  Webb, Maria D (9), Webb, Natalie I (11), Brogden, Morgan C (14), Lacson, Aleah (8)  
2. NORBECK HILLS NT 2:16.81
  Bartholomew, Kaylee M (10), Mayle, Genevieve (12), Hinkeldey, Maggie (13), Avalos Restrepo, Natalie C (6)  
3. QUAIL VALLEY NT 2:18.25
  Balderrama, Isabella M (9), Balderama, Alexandra Z (12), Cunanan, Brianna D (13), Gomes, Rose B (8)
 
Partners
GrillMarX
Sole+D%27Italia+Restaurant
Sponsors